Gabinet Cieni PO.

Platforma Obywatelska - jaka jest, jaka powinna być, a jaka będzie?
Awatar użytkownika
Zulus
Posty: 3343
Rejestracja: 26 lis 2016, 18:33

Gabinet Cieni PO.

Postautor: Zulus » 29 lis 2016, 14:16

Na ostatniej Radzie Krajowej Platformy Obywatelskiej powołany został Gabinet Cieni PO. Blisko 50 polityków PO będzie recenzowało złe rządy PiS i planuje przedstawiać dla ich rządów realną alternatywę.

"Gabinet Cieni Platformy Obywatelskiej to jedyna, prawdziwa alternatywa dla rządu PiS. Wiemy jak rządzić lepiej. Pokażemy dobre, sprawiedliwe i odpowiedzialne rozwiązania.

Gabinet Cieni, to blisko 50-osobowy zespół złożony z profesjonalistów i doświadczonych polityków. Każdy z ministrów będzie opiniował odpowiedników w rządzie PiS. Ujawnimy każdy zły projekt. Przygotujemy odważne i potrzebne propozycje dla Polski. Będą to konkretne rozwiązania systemowe i prawne, które będziemy wprowadzali w życie od pierwszych dni po wygranych wyborach."Szefem Gabinetu Cieni został Grzegorz Schetyna.
15078803_10154280354168740_8160135532532277999_n.jpg


Pełny skład Gabinetu Cieni dostępny jest w poniższym linku:
http://gabinetcieni.org/

Awatar użytkownika
Przekret
Posty: 444
Rejestracja: 28 lis 2016, 17:51

Re: Gabinet Cieni PO.

Postautor: Przekret » 29 lis 2016, 21:53

W większości to są jednak zgrane nazwiska, które przyczyniły się do porażki PO w ostatnich wyborach parlamentarnych.

Awatar użytkownika
HarryBrown
Posty: 2501
Rejestracja: 28 lis 2016, 17:51

Re: Gabinet Cieni PO.

Postautor: HarryBrown » 30 lis 2016, 11:53

Wydawało mi się, że rolą takiego ciała jest konstruktywna i pozytywistyczna praca a nie tylko recenzowanie dramatu made by pis. Co te patałachy robią to każdy normalny i racjonalnie myślący widzi i rozumie i nie potrzebuje tłumaczy. A bezmyślny beton można sobie darować bo on i tak wierzy w to co Rydzyk albo Antoś powiedzą/napiszą.

Awatar użytkownika
Zulus
Posty: 3343
Rejestracja: 26 lis 2016, 18:33

Re: Gabinet Cieni PO.

Postautor: Zulus » 02 gru 2016, 18:50

HarryBrown pisze:Wydawało mi się, że rolą takiego ciała jest konstruktywna i pozytywistyczna praca a nie tylko recenzowanie dramatu made by pis. Co te patałachy robią to każdy normalny i racjonalnie myślący widzi i rozumie i nie potrzebuje tłumaczy. A bezmyślny beton można sobie darować bo on i tak wierzy w to co Rydzyk albo Antoś powiedzą/napiszą.


Wiceprzewodnicząca PO Kopacz zapowiada że Gabinet Cieni będzie przedstawiał własne rozwiązania legislacyjne, a nie tylko recenzował pisowski rząd.

Wiceprzewodnicząca Platformy Obywatelskiej Ewa Kopacz zapowiedziała, że oprócz recenzji rządu gabinet będzie przygotowywał własne rozwiązania w oparciu o wyniki konsultacji z obywatelami. „Odwiedzamy powiaty, rozmawiamy z mieszkańcami - wynikiem tych rozmów będą przygotowane przez Gabinet rozwiązania legislacyjne zbieżne z oczekiwaniami, które formułują Polki i Polacy” – podkreśliła była premier.
http://klub.platforma.org/index.php/akt ... -pis-wideo

Awatar użytkownika
Zulus
Posty: 3343
Rejestracja: 26 lis 2016, 18:33

Re: Gabinet Cieni PO.

Postautor: Zulus » 03 gru 2016, 14:47

Konferencji prasowa Gabinetu Cieni PO podsumowująca rok działalności pisowskich rządów w resorcie edukacji.Gabinet Cieni podsumował rok działania Ministerstwa Edukacji – był to zdecydowanie czarny rok dla edukacji. Szkody wyrządzone przez PiS będziemy naprawiać przez lata.

Szefowa Gabinetu Edukacji Urszula Augustyn wymieniła szereg „sukcesów” Anny Zalewskiej - to m.in. zniechęcenie uczniów do szkoły, zastraszenie rodziców, doprowadzenie brakiem dialogu do strajku nauczycieli, rodziców i uczniów, kłamstwo o "braku zwolnień nauczycieli" czy likwidacja bezpłatnych podręczników. - Jeśli rozwiązania proponowane przez MEN zmiany zostaną przyjęte, to polska szkoła stanie się staroświecka, nieprzystająca do rzeczywistości, marzeń i planów uczniów - mówiła wiceszefowa Gabinetu Edukacji Elżbieta Gapińska.

W konferencji wzięła udział również była premier Ewa Kopacz, wiceszefowa Gabinetu Cieni. Pani premier skrytykowała prezydenta Andrzeja Dudę za jego karygodne słowa o nauce historii. Prezydent mówił niedawno, że jednym z celów reformy edukacji jest nauka prawdziwej historii sugerując tym samym, że dotąd nauczyciele uczyli historii zafałszowanej - Pan prezydent miał odwagę obrazić nauczycieli historii, którzy dzisiaj uczą historii i są przekonani, że uczą prawdziwej historii, a nie historii napisanej przez jedną opcję polityczną - mówiła Ewa Kopacz.

http://www.platforma.org/aktualnosc/463 ... w-edukacji

Awatar użytkownika
Zulus
Posty: 3343
Rejestracja: 26 lis 2016, 18:33

Re: Gabinet Cieni PO.

Postautor: Zulus » 03 gru 2016, 14:52

Konferencji prasowa Gabinetu Cieni PO podsumowująca rok działalności rządów PiS w obszarze finansów publicznych.Polska stała się zakładnikiem obietnic wyborczych PiS. Polityka finansowa PiS opiera się na oszustwie. Czarną serię oszustw zaczęła nowelizacja budżetu z 2015 – mówiła poseł Izabela Leszczyna podczas konferencji.

Co można zarzucić PiS? Przede wszystkim niespełnianie obietnic. Z programu 500+ wykluczono pierwsze dzieci. Wicepremier Morawiecki wprost na spotkaniu z sympatykami PiS w Bydgoszczy mówił, że ten program jest na kredyt. Czym to skutkuje? Rekordowym deficytem na poziomie 60 mld złotych, a 60 mld deficytu to prawie 3% PKB. To grozi stratą środków UE - prawie 500 mld wynegocjowanych przez PO – mówiła poseł Leszczyna będąca wiceszefem Gabinetu Finansów.

Kolejną fatalną decyzją podjętą przez PiS jest obniżenie wieku emerytalnego – za tę decyzję zapłacą wszyscy: emeryci i przyszłe pokolenia, które zostały pozbawione szansy na bezpieczną emeryturę. Budżet w następnych latach straci miliardy.

Dodatkowo wielkim problemem dla obywateli i przedsiębiorców jest brak wizji i przejrzystości w podatkach. Nowe daniny i chaos informacyjny wyhamowują inwestycje i rozwój. - Rząd nie ma wizji systemu podatkowego - to prowadzi do niepewności wśród podatników. Nie wiemy czy i kiedy będzie uchwalona nowa ordynacja podatkowa, a to kluczowe dla systemu podatkowego – mówił prof. Włodzimierz Nykiel szef Gabinetu Finansów.

Obecny czarny rok dla finansów państwa podsumował również Przewodniczący Platformy Obywatelskiej i szef Gabinetu Cieni Grzegorz Schetyna - Za naszych rządów przeprowadziliśmy Polskę suchą stopą przez światowy kryzys utrzymując wzrost PKB. Dziś wchodzimy w kryzys państwa PiS: spowolnienie wzrostu PKB, osłabienie złotego, wyhamowanie inwestycji. PiS prowadzi Polskę wprost do załamania gospodarczego.

http://www.platforma.org/aktualnosc/463 ... a-finansow

Awatar użytkownika
Zulus
Posty: 3343
Rejestracja: 26 lis 2016, 18:33

Re: Gabinet Cieni PO.

Postautor: Zulus » 03 gru 2016, 14:55

Konferencji prasowa Gabinetu Cieni PO podsumowującej rok funkcjonowania samorządów pod rządami PiS.W państwie PiS nie ma miejsca na instytucje niekontrolowane przez centralną władzę - stąd zamach na samorząd - mówił Jacek Protas, szef Gabinetu ds. Samorządu.

To kolejna konferencja podsumowująca szkodliwe działania PiS przez ostatni rok. Dla Platformy Obywatelskiej samorząd zawsze był jednym z najważniejszych osiągnięć polskiej wolności, dlatego poświęcamy mu osobny resort w naszym Gabinecie Cieni, utworzymy też taki resort w rządzie po wyborach.

PiS nie rozumie istoty funkcjonowania niezależnego samorządu, dlatego podejmuje wiele prób zniszczenia go mimo bardzo pozytywnego odbioru społecznego - ponad 70 % Polaków ufa samorządom, podczas gdy Sejmowi raptem 26% - Walka z samorządem to działanie na szkodę mieszkańców. Samorząd cieszy się największym zaufaniem wśród obywateli – mówił Jacek Krupa, Marszałek województwa małopolskiego. PiS, aby zniszczyć polską samorządność nasyła zmasowane kontrole służb na Urzędy Marszałkowskie, stawia też wątpliwe zarzuty prezydentom miast. - Szukanie haków na samorządowców to bolszewickie metody, typowe dla SB w PRL. Nie ma na to naszego przyzwolenia - zadeklarował prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak.

Aby utrudnić funkcjonowanie samorządów zrzuca na nie również obowiązki władz centralnych nie zapewniając na nie właściwego finansowania. Przykładami takich praktyk jest niedofinansowanie programu 500+ czy reforma 6-latków. Kolejnym takim programem będzie likwidacja gimnazjów – jego koszty finansowe i organizacyjne znów poniosą samorządy i to na nie rząd zrzuci najpewniej odpowiedzialność za chaos, do którego prowadzi szkodliwa reforma Anny Zalewskiej.

Jacek Jaśkowiak doskonale przestawił, jaki powinien być stosunek polityków do samorządu. - Apeluję do wszystkich polityków: szanujcie samorząd i organizacje pozarządowe, bo to wielka szansa. Nie cofajcie Polski.

http://www.platforma.org/aktualnosc/463 ... -samorzadu

Awatar użytkownika
Zulus
Posty: 3343
Rejestracja: 26 lis 2016, 18:33

Re: Gabinet Cieni PO.

Postautor: Zulus » 03 gru 2016, 14:59

Konferencji prasowa Gabinetu Cieni PO podsumowująca rok działalności Mariusza Błaszczaka na stanowisku ministra spraw wewnętrznych i administracji.

W piątek na konferencji prasowej posłowie Borys Budka oraz Wojciech Wilk odpowiadający w Gabinecie Cieni za sprawy wewnętrzne i administrację skomentowali dramatyczny rok w tym obszarze pod kierownictwem Mariusza Błaszczaka.- Przez ostatni rok dokonano destrukcji w obszarze bezpieczeństwa Polaków – tak konferencję rozpoczął Borys Budka. To jedno zdania najkrócej podsumowuje działania PiS-u, począwszy od rekordowo długiego wakatu na stanowisku Komendanta Głównego Policji po kompromitującej nominacji Zbigniewa Maja, na sparciałej oponie w prezydenckiej limuzynie kończąc. Minister Błaszczak i politycy PiS zastraszają funkcjonariuszy, którzy podejmują interwencję wobec działaczy PiS łamiących prawo. Minister jest bierny wobec rosnącej fali nienawiści na tle rasowym i religijnym. To tylko niektóre ze skandalicznych działań.

Drugim obszarem, w którym PiS dokonało kompletnych zniszczeń, jest administracja publiczna. Poprzez zlikwidowanie konkursowych zasad rekrutacji na stanowiska kierownicze zniszczono służbę cywilną, otwierając tym samym szeroko furtkę do administracji PiSiewiczom - a to wszystko w imię zaspokajanie swojej rządzy władzy. - PiS podważyło zaufanie obywateli do administracji – mówił podczas konferencji Wojciech Wilk.

Dzisiaj PiS dopełniło obrazu zniszczenia wprowadzając antyobywatelską ustawę o zgromadzeniach, która godzi w podstawowe prawa Polaków. - Nie ma zgody na deptanie demokracji i prac obywatelskich. Ale nie boimy się PiS-u i ich ustawy, bo wierzymy w Polaków - komentował Borys Budka.

Co należy robić? Należy się nie bać i być gotowym do walki o demokrację w Polsce, z takim apelem zwrócił się do wszystkich szef Gabinetu Spraw Wewnętrznych i Administracji Borys Budka - Apeluję do Polaków: nie bójcie się protestować, wychodzić na ulice. W każdym regionie Polski otrzymacie od PO pomoc - zadeklarował.

http://www.platforma.org/aktualnosc/464 ... ok-w-mswia

Awatar użytkownika
Zulus
Posty: 3343
Rejestracja: 26 lis 2016, 18:33

Re: Gabinet Cieni PO.

Postautor: Zulus » 04 gru 2016, 9:06

Konferencja prasowa Gabinetu Cieni PO podsumowująca rok rządów PiS w górnictwie i sektorze energetyki.

W konferencji udział wzięli Przewodniczący PO i szef Gabinetu Cieni Grzegorz Schetyna, marszałek województwa śląskiego Wojciech Saługa, kierujący Gabinetem Energii Zdzisław Gawlik i Krzysztof Gadowski, a także wiceprzewodniczący PO i poseł ze Śląska Borys Budka.

- Kopalnia Makoszowy, przed którą stoimy, to klasyczny przykład wyborczego oszustwa PiS - mówił Grzegorz Schetyna. - Jeszcze rok temu Beata Szydło w czasie kampanii właśnie w tym miejscu narzekała na zły stan polskiego górnictwa, Jarosław Kaczyński mówił, że sytuacja górnictwa to efekt złych rządów. To były prorocze słowa. Kopalnia Makoszowy jest likwidowana, podobnie jak likwidowane będą szpitale i szkoły - punktował lider Platformy Obywatelskiej.

Przewodniczący przypomniał o programie ratowania kopalń, który w 2015 przedstawił rząd Ewy Kopacz - programie kompleksowym, wynegocjowanym ze związkowcami. Dziś rząd PiS likwiduje kopalnie nie mając żadnego szerszego planu i bez jakiegokolwiek dialogu. Ten wątek podjął też marszałek Wojciech Saługa. - Nie rozwiąże się problemów Śląska bez rozwiązania problemów górnictwa. Niestety, dziś rząd nie prowadzi dialogu - ani z marszałkiem województwa, ani z innymi samorządowcami. A konsekwencje likwidacji kopalń spadną na samorządowców - podkreślał.

- Rok ministra energii to rok likwidacji kopalń, rok wielkiego chaosu i strat środków finansowych. Wyciąga się z kieszeni podatników 8 mld zł na likwidację kopalń - nie na rozwój, ale na likwidację! - mówił Krzysztof Gadowski. - To kolejne kłamstwo wyborcze. PiS miał kopalnie ratować, a likwiduje, a w dodatku zamawia węgiel z Rosji.

- Problemy dotykają całego sektora energetycznego - PiS miał dywersyfikować dostawy, a sprowadza prawie 1,5 mld m³ gazu więcej ze wschodu. A polskie wydobycie spada - mówił z kolei Zdzisław Gawlik.

- Niech PiS nie dzieli górników na lepszy i gorszy rząd, oni wszyscy pracują tak samo ciężko. Niech kontynuuje dobrze przygotowany program rządu premier Ewy Kopacz - dodał Borys Budka.

http://www.platforma.org/aktualnosc/464 ... wa-energii
Lubię komentować bieżące wydarzenia społeczno-polityczne.

Awatar użytkownika
HarryBrown
Posty: 2501
Rejestracja: 28 lis 2016, 17:51

Re: Gabinet Cieni PO.

Postautor: HarryBrown » 04 gru 2016, 12:01

Gabinet cieni powinien wykupić w TVPiS okienko w tzw. prime time i puścić specjalny spot z podsumowaniem. To samo w innych stacjach mających oglądalność powyżej 1 mln widzów. W internecie też powinna hulać już duża akcja informacyjna. Ludziom trzeba wbijać do głów że PiS = podła i destrukcyjna zmiana.
Homo erectus = jansen21

Awatar użytkownika
Karolina
Posty: 240
Rejestracja: 26 lis 2016, 20:51
Lokalizacja: Not of This Earth...

Re: Gabinet Cieni PO.

Postautor: Karolina » 04 gru 2016, 12:40

Myślisz, że Kurwizja da nawet za pieniądze czas opozycji? Nie sądzę.
Czas wymyślono po to, by nie robić wszystkiego w jednym momencie ;)

Marian
Posty: 2011
Rejestracja: 26 lis 2016, 22:57

Re: Gabinet Cieni PO.

Postautor: Marian » 04 gru 2016, 12:53

HarryBrown pisze:Gabinet cieni powinien wykupić w TVPiS okienko w tzw. prime time i puścić specjalny spot z podsumowaniem. To samo w innych stacjach mających oglądalność powyżej 1 mln widzów. W internecie też powinna hulać już duża akcja informacyjna. Ludziom trzeba wbijać do głów że PiS = podła i destrukcyjna zmiana.


Właśnie tak!
Takie informacje powinny być rozpowszechniane na wszelkie możliwe sposoby. Takie informacje powinny być powielane na broszurach,na ulotkach rozdawanych na ulicach.Tu,na tym forum, mamy je dzięki Zulusowi .

PO powołując Gabinet Cieni zapomniała o powołaniu rzecznika prasowego.Powinien nim zostać ZULUS.

Awatar użytkownika
HarryBrown
Posty: 2501
Rejestracja: 28 lis 2016, 17:51

Re: Gabinet Cieni PO.

Postautor: HarryBrown » 04 gru 2016, 13:33

Karolina pisze:Myślisz, że Kurwizja da nawet za pieniądze czas opozycji? Nie sądzę.

Nie wiem czy da/sprzeda ale trzeba próbować. Jak nie da, to też bardzo dobrze. W końcu będzie potwierdzenie, że TVP przestała być telewizją publiczną tylko partyjną podporządkowaną panu na Nowogrodzkiej.
Opozycja przegrywa od wielu miesięcy ponieważ działa zbyt łagodnie. PiS wypowiedział kilka lat temu polityczną wojnę i działa w sposób brutalny. Wystarczy przeanalizować ostatnie dwie kampanie wyborcze, które były zwieńczeniem trwającej kampanii globalnej, która zaczęła się na 3-4 lata przed wyborami. Oni nie przebierali i nie przebierają w środkach i słowach. Od lat gdzie tylko mogli wbijali wszystkim, że III RP to syf i malaria a wszyscy którzy są za III RP to złodzieje (czego przykładem jest przekręt, który tak traktuje wszystkich, którzy nie popierają podłej zmiany). Czasy rycerskiej walki politycznej trzeba odłożyć do lamusa. Teraz jest czas na brutalną wymianę ciosów. Łagodni, mili i sympatyczni tego nie przetrwają.
Homo erectus = jansen21

Awatar użytkownika
Zulus
Posty: 3343
Rejestracja: 26 lis 2016, 18:33

Re: Gabinet Cieni PO.

Postautor: Zulus » 06 gru 2016, 13:35

Marian pisze:
HarryBrown pisze:Gabinet cieni powinien wykupić w TVPiS okienko w tzw. prime time i puścić specjalny spot z podsumowaniem. To samo w innych stacjach mających oglądalność powyżej 1 mln widzów. W internecie też powinna hulać już duża akcja informacyjna. Ludziom trzeba wbijać do głów że PiS = podła i destrukcyjna zmiana.


Właśnie tak!
Takie informacje powinny być rozpowszechniane na wszelkie możliwe sposoby. Takie informacje powinny być powielane na broszurach,na ulotkach rozdawanych na ulicach.Tu,na tym forum, mamy je dzięki Zulusowi .

PO powołując Gabinet Cieni zapomniała o powołaniu rzecznika prasowego.Powinien nim zostać ZULUS.


Marianie Zulus nie widzi się w roli rzecznika prasowego PO. :D
Lubię komentować bieżące wydarzenia społeczno-polityczne.

Awatar użytkownika
Zulus
Posty: 3343
Rejestracja: 26 lis 2016, 18:33

Re: Gabinet Cieni PO.

Postautor: Zulus » 06 gru 2016, 13:36

Konferencja prasowa Gabinetu Cieni PO podsumowująca rok rządów PiS w sektorze obrony narodowej i bezpieczeństwa Polski.- Każda minuta fukcjonowania A. Macierewicza na stanowisku obrony narodowej to szkoda dla Polski. Składaliśmy wniosek o odwołanie ministra Macierewicza i gdyby PiS przychylił się do tego wniosku dziś uniknęlibyśmy wielu afer - mówił Tomasz Siemoniak podczas konferencji #GabinetCieni.

Wszystko zaczęło się od kłamstwa Beaty Szydło (wówczas kandydatki na premiera) na temat ministra obrony narodowej. Media i politycy mówili, że ministrem obrony narodowej w nowym rządzie PiS zostanie A. Macierewicz. Wtedy Beata Szydło postanowiła zdementować te doniesienia i ogłosiła, że w jej rządzie ministrem obrony będzie Jarosław Gowin. Jak się skończyła ta historia wszyscy wiemy. Dalej było i jest tylko gorzej.

Oprócz fali #PiSiewicze w spółkach podległych ministrowi obrony mamy do czynienia z ogromem niekompetencji i kompromitujących wypowiedzi. Niestety słowa ministra Macierewicza idą w świat i przez to Polska przestaje być wiarygodnym partnerem i sojusznikiem. Okazuje się dodatkowo, że polski minister obrony ma niejasne powiązania z zagranicznymi lobbystami.

Ponadto przez nieodpowiedzialne i polityczne działania A. Macierewicza Polska utraciła kontrakt na zakup 50 śmigłowców i utworzenia 6 tys. miejsc pracy. I jeszcze ostatnie informacje o tworzeniu Wojsk Obrony Terytorialnej - politycznej armii pod rozkazami Macierewicza.

- Określenie czarny rok to nie przesada, mamy do czynienia z demolowaniem polskiej armii i bezpieczeństwa - podsumował w krótkich słowach to, co dzieje się w ministerstwie obrony narodowej Tomasz Siemoniak, wiceszef Gabinetu Cieni.

http://www.platforma.org/aktualnosc/464 ... -narodowej
Lubię komentować bieżące wydarzenia społeczno-polityczne.

Awatar użytkownika
Zulus
Posty: 3343
Rejestracja: 26 lis 2016, 18:33

Re: Gabinet Cieni PO.

Postautor: Zulus » 08 gru 2016, 9:22

Konferencja prasowa Gabinetu Cieni PO podsumowująca rok rządów PiS w zakresie polityki społecznej.„Pomysły na politykę prorodzinną, którymi chwali się PiS to pułapka plus" – powiedziała Ewa Kopacz. Wiceprzewodnicząca Gabinetu Cieni podkreśliła, że „Prawo i Sprawiedliwość wydaje pieniądze obywateli i powoduje, że Polska zbliża się do stanu bankructwa”.

Była premier zwróciła uwagę, że „we wszystkich rozwiązaniach zaproponowanych przez rząd Beaty Szydło są pułapki". PiS oszukało wyborców w kontekście programu "500 Plus", obniżenia wieku emerytalnego oraz podwyższenia kwoty wolnej od podatku. W kwestii programu "500 Plus” Ewa Kopacz wyjaśniła, że powoduje wykluczenie 3 mln dzieci, koszty ustawy są niedoszacowane. Program przyczynił się też do destabilizacji finansów publicznych. "Państwo wiecie, że bankrut nie wypłaci nawet złotówki, nie mówiąc o tym, że będzie to 500 zł" - dodała. Z kolei skutkiem obniżenia wieku emerytalnego będzie obniżenie wysokości świadczeń, dla tych którzy zdecydują się otrzymywać wcześniejsze świadczenia. Następne oszustwo wyborcze PiS to kwota wolna od podatku, ponieważ na tej zmianie skorzystają tylko ci, którzy nie płacą podatków.

Magdalena Kochan, wiceszefowa Gabinetu Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, przypomniała, że polityka Platformy Obywatelskiej opierała się na dwóch filarach: polityka prorodzinna oraz samodzielność rodzin i aktywizacja osób.

„Podwyższyliśmy płacę minimalną z 934 zł do blisko 1800 zł, wprowadziliśmy ulgi podatkowe na każde dziecko, obniżyliśmy poziom bezrobocia z 15 proc. do poziomu poniżej 10 proc., a także wprowadziliśmy Kartę Dużej Rodziny oraz wsparcie dla seniorów” – mówiła wiceprzewodnicząca Komisja Polityki Społecznej i Rodziny. Poseł zasygnalizowała również, że PiS obecnie psuje niektóre z inicjatyw Platformy Obywatelskiej w zakresie polityki prorodzinnej.

Jarosław Duda, Szef Gabinetu Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej zauważył, że PiS prowadzi politykę poprzez dodawanie do nazw instytucji przymiotnika "narodowy". Senator zwrócił uwagę, że „PiS nie ma pomysłów na wsparcie środowisk wykluczonych, zwłaszcza osób niepełnosprawnych, których jest w Polsce blisko 5 mln”. Po roku funkcjonowania rządu Beaty Szydło widzimy, że nie ma żadnych pomysłów na pomoc niepełnosprawnym lub też nigdy ich nie było. Pomysły te albo się wyczerpały, poza +500 Plus+, albo nigdy nie były w ogóle w zamierzeniach" - dodał.

http://klub.platforma.org/index.php/akt ... czna-wideo
Lubię komentować bieżące wydarzenia społeczno-polityczne.

Awatar użytkownika
HarryBrown
Posty: 2501
Rejestracja: 28 lis 2016, 17:51

Re: Gabinet Cieni PO.

Postautor: HarryBrown » 08 gru 2016, 11:08

Jarosław Duda, Szef Gabinetu Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej zauważył, że PiS prowadzi politykę poprzez dodawanie do nazw instytucji przymiotnika "narodowy". Senator zwrócił uwagę, że „PiS nie ma pomysłów na wsparcie środowisk wykluczonych, zwłaszcza osób niepełnosprawnych, których jest w Polsce blisko 5 mln”. Po roku funkcjonowania rządu Beaty Szydło widzimy, że nie ma żadnych pomysłów na pomoc niepełnosprawnym lub też nigdy ich nie było. Pomysły te albo się wyczerpały, poza +500 Plus+, albo nigdy nie były w ogóle w zamierzeniach" - dodał.


Rozumiem, że senator Duda ma pomysły za brak których słusznie skrytykował obecną ekipę?
Homo erectus = jansen21

Awatar użytkownika
Zulus
Posty: 3343
Rejestracja: 26 lis 2016, 18:33

Re: Gabinet Cieni PO.

Postautor: Zulus » 08 gru 2016, 19:20

HarryBrown pisze:
Jarosław Duda, Szef Gabinetu Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej zauważył, że PiS prowadzi politykę poprzez dodawanie do nazw instytucji przymiotnika "narodowy". Senator zwrócił uwagę, że „PiS nie ma pomysłów na wsparcie środowisk wykluczonych, zwłaszcza osób niepełnosprawnych, których jest w Polsce blisko 5 mln”. Po roku funkcjonowania rządu Beaty Szydło widzimy, że nie ma żadnych pomysłów na pomoc niepełnosprawnym lub też nigdy ich nie było. Pomysły te albo się wyczerpały, poza +500 Plus+, albo nigdy nie były w ogóle w zamierzeniach" - dodał.


Rozumiem, że senator Duda ma pomysły za brak których słusznie skrytykował obecną ekipę?


Może jakieś pomysły ma. Gabinet Cieni będzie przedstawiał własne rozwiązania legislacyjne po ukończeniu spotkań z obywatelami, a które, jak wiesz, odbywają się w całym kraju.


Konferencja prasowa Gabinetu Cieni PO podsumowująca politykę zagraniczną rządu PiS.Rząd Beaty Szydło postanowił lekceważyć większość europejskich instytucji i obrażać dotychczasowych partnerów – jest to działanie na szkodę polskiej racji stanu. Temu wszystkiemu towarzyszy całkowity chaos panujący w Ministerstwie Spraw Zagranicznych. Witold Waszczykowski nie panuje nad zatrudnionymi dotąd urzędnikami w placówkach za granicą, a na dodatek szykuje atak PiSiewiczów na służbę dyplomatyczną. Jak osoby bez doświadczenia i bez kompetencji mają zapewnić skuteczną realizację polskich interesów? – pytał na konferencji Rafał Trzaskowski szef Gabinetu Spraw Zagranicznych.

Polska jeszcze niedawno była europejskim liderem polityki wschodniej. Rok pod rządami PiS wystarczył, aby tę pozycję zaprzepaścić i przynieść polskiej polityce wschodniej katastrofalne straty. Podczas swoich rządów, partia Jarosława Kaczyńskiego pozbyła się wszystkich narzędzi, które pozwalały prowadzić aktywną politykę wschodnią, dzisiaj tej polityki już nie ma – mówił poseł Robert Tyszkiewicz.

Sławomir Nitras wiceszef Gabinetu Spraw Zagranicznych przedstawił żądania Platformy Obywatelskiej ws. polityki zagranicznej. Domagamy się od premier Beaty Szydło informacji i debaty podtrzymującej polskie priorytety w polityce zagranicznej oraz wsparcia Donalda Tuska w objęciu przez niego drugiej kadencji Przewodniczącego Rady Europejskiej. Poparcie dla byłego premiera nie jest kwestią politycznej rozgrywki pomiędzy partiami, ale kwestią polskiej racji stanu.

http://www.platforma.org/aktualnosc/464 ... granicznej
Lubię komentować bieżące wydarzenia społeczno-polityczne.

Awatar użytkownika
HarryBrown
Posty: 2501
Rejestracja: 28 lis 2016, 17:51

Re: Gabinet Cieni PO.

Postautor: HarryBrown » 08 gru 2016, 20:40

Zulus pisze: Sławomir Nitras wiceszef Gabinetu Spraw Zagranicznych przedstawił żądania Platformy Obywatelskiej ws. polityki zagranicznej. Domagamy się od premier Beaty Szydło informacji i debaty podtrzymującej polskie priorytety w polityce zagranicznej oraz wsparcia Donalda Tuska w objęciu przez niego drugiej kadencji Przewodniczącego Rady Europejskiej. Poparcie dla byłego premiera nie jest kwestią politycznej rozgrywki pomiędzy partiami, ale kwestią polskiej racji stanu.[/i]
http://www.platforma.org/aktualnosc/464 ... granicznej

I to są bardzo dobre postulaty bo są konkretne. Brawa dla Nitrasa! I gdyby Broszka zlała te 2 punkty, to można potem to pięknie medialnie wykorzystywać.
Homo erectus = jansen21

Marian
Posty: 2011
Rejestracja: 26 lis 2016, 22:57

Re: Gabinet Cieni PO.

Postautor: Marian » 08 gru 2016, 22:18

HarryBrown pisze:
Zulus pisze: Sławomir Nitras wiceszef Gabinetu Spraw Zagranicznych przedstawił żądania Platformy Obywatelskiej ws. polityki zagranicznej. Domagamy się od premier Beaty Szydło informacji i debaty podtrzymującej polskie priorytety w polityce zagranicznej oraz wsparcia Donalda Tuska w objęciu przez niego drugiej kadencji Przewodniczącego Rady Europejskiej. Poparcie dla byłego premiera nie jest kwestią politycznej rozgrywki pomiędzy partiami, ale kwestią polskiej racji stanu.[/i]
http://www.platforma.org/aktualnosc/464 ... granicznej

I to są bardzo dobre postulaty bo są konkretne. Brawa dla Nitrasa! I gdyby Broszka zlała te 2 punkty, to można potem to pięknie medialnie wykorzystywać.


Dzisiaj niejaki Legutko powiedział,że PiSowski (nie)rząd nie poprze Tuska bo ten nie stara się u PiSowskiego (nie)rządu o takie poparcie...
Gdybym nie słyszał nie uwierzyłbym.


Wróć do „Platforma Obywatelska”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: HarryBrown i 2 gości