Czi PiS podobnie?

Aktualności - dział przeznaczony dla spraw najbardziej aktualnych
z ostatnich 24 godzin
MBS
Posty: 719
Rejestracja: 27 lis 2016, 13:38

Czi PiS podobnie?

Postautor: MBS » 17 gru 2017, 23:49

Podesłano mi taki oto materiał. Choć jak wygooglowałem, to wtorek, o którym mowa w materiale był w listopadzie, jednakże fakt ten niczego nie zmienia w IV Kaczej Rzeszy :roll:

Szefowie firm takich jak Facebook, Google i Twitter zeznali we wtorek przed Kongresem USA, że zdają sobie sprawę z obecności rosyjskiej propagandy w kampaniach reklamowych, jakie umieszczano w ich serwisach.

Treści propagandowe koncentrowały się na tematyce kampanii wyborczej przed wyborami prezydenckimi w USA, a także na problemach związanych z imigracją, dostępem do broni, prawami mniejszości etnicznych i seksualnych - zeznały firmy.

Żadna z firm nie wyraziła publicznie wsparcia dla dyskutowanego w USA prawa, które ma zobowiązywać do ujawniania danych organizacji politycznych, które wykupują reklamy u internetowych gigantów, zdeklarowały one jednak, że wprowadzą więcej przejrzystości w swoje działania w zakresie zezwalania na obecność reklamy politycznej.

Wysłuchanie przed Kongresem zbiegło się w czasie z ujawnieniem przez Facebooka, że na reklamy zawierające rosyjskie treści propagandowe narażonych było 126 mln użytkowników, co stanowi połowę populacji USA mającej uprawnienia do głosowania.

Senator Lindsey Graham podczas wysłuchania w Kongresie powiedział, że sektor technologiczny musi zwracać szczególną uwagę na tego typu problemy. "To wyzwanie dla bezpieczeństwa narodowego w XXI wieku" - oświadczył. Senator John Kelly, również obecny na wysłuchaniu, zwracając się do przedstawicieli Facebooka, Twittera i Google powiedział: "wasza władza czasami mnie przeraża".

Według przedstawiciela Facebooka Colina Stretcha wpływ Rosji za pośrednictwem Facebooka "stworzył nowe wyzwanie dla firmy, całego przemysłu technologicznego i społeczeństwa". Jego zdaniem Facebook został "nadużyty" przez siły rosyjskie w celu "siania niezgody i podziałów społecznych, a także wywarcia wpływu na nasze procesy demokratyczne". "To zamach na demokrację, który narusza wszystkie nasze wartości" - mówił.

Google poinformowało o ponad tysiącu materiałów wideo, które znalazły się w serwisie YouTube i miały charakter propagandowy. Ich łączny czas trwania sumuje się do ponad 43 godzin. Materiały wideo miały być anglojęzyczne, pozornie niezwiązane z tematami politycznymi. Wątki propagandowe według Google pojawiały się jako elementy wplecione pomiędzy inną tematykę, taką jak na przykład vlogi podróżnicze. Pomiędzy czerwcem 2016 i listopadem 2016 odnotowały ponad 309 tys. odsłon.

"Filmy wideo nie były targetowane na żadną określoną grupę, ale zauważyliśmy, że były również udostępniane w innych sieciach społecznościowych" - powiedział przedstawiciel Google Richard Salgado.

Twitter z kolei przyznał, że rosyjski wydawca RT wykupił w serwisie reklamy za łączną kwotę 1,9 mln dolarów, z czego 274,1 tys. obejmowało komunikaty nadawane podczas kampanii prezydenckiej do wybranych grup docelowych. Podczas wysłuchania wyszło na jaw, że nawet szef Twittera Jack Dorsey nie wykrył oddziaływania rosyjskiej propagandy w serwisie i sam podawał dalej tweety ją zawierające.

Na pytania związane z poparciem dla powstającego właśnie w USA nowego prawa, które ma regulować reklamę polityczną w internecie, firmy zgodnie odpowiedziały, że "wspierają jego główne założenia", nie zadeklarowały jednak współpracy z administracją.

pantg
Posty: 1062
Rejestracja: 30 lis 2016, 12:57

Re: Czi PiS podobnie?

Postautor: pantg » 18 gru 2017, 0:20

W czasie zajmowania Krymu i w czasie największych walka w Donbasie, zachodnie portale społecznościowe były miejscem naprawdę zmasowanych akcji propagandowych.
.
Też na naszym forum było to widoczne, choćby poprzez działania użytkownika Highwayman, który to użytkownik co kilka lat pojawia się na naszym forum akurat wtedy, gdy Rosja wzmaga swoje działania propagandowe.

azar
Posty: 31
Rejestracja: 28 lis 2016, 9:40

Re: Czi PiS podobnie?

Postautor: azar » 18 gru 2017, 9:22

pantg: Nie obniżając niczyjej rangi jakoś mam wątpliwości żeby to forum z kilku aktywnymi użytkownikami miało być celem ataku rosyjskich trolli. :)
Faktem jest jednak, że Rosjanie bardzo aktywnie wykorzystują media internetowe w celu szerzenia swojej propagandy. Na pewno ważnym celem jest też skłócenie Polaków co się świetnie udało nawet bez ich większej ingerencji. I niech się każdy dwa razy zastanowi nad swoimi słowami z tej czy z drugiej strony komu służą inwektywy wobec adwersarzy. Spór można prowadzić kulturalnie czego ja staram się trzymać.

MBS
Posty: 719
Rejestracja: 27 lis 2016, 13:38

Re: Czi PiS podobnie?

Postautor: MBS » 18 gru 2017, 14:04

azar pisze:pantg: Nie obniżając niczyjej rangi jakoś mam wątpliwości żeby to forum z kilku aktywnymi użytkownikami miało być celem ataku rosyjskich trolli. :)
Faktem jest jednak, że Rosjanie bardzo aktywnie wykorzystują media internetowe w celu szerzenia swojej propagandy. Na pewno ważnym celem jest też skłócenie Polaków co się świetnie udało nawet bez ich większej ingerencji. I niech się każdy dwa razy zastanowi nad swoimi słowami z tej czy z drugiej strony komu służą inwektywy wobec adwersarzy. Spór można prowadzić kulturalnie czego ja staram się trzymać.


Spostrzeżenie TG jest nader słuszne. Ponadto, mówisz o obecnie aktywnych uczestnikach forum, nie znając ilości czytelników, co niekoniecznie jest współzależne, a z pewnością nie jest constans w pokresie kilku lat, o których mówi TG.

Zauważ jak znaczną aktywność w okresie przedwyborczym miały na naszym forum osoby określane wtedy jako PiStrole.
Widząc dzisiejszy skutek ich działań, nie można powiedzieć, że był to przypadkowy incydent zainteresowania pozornie niezainteresowanych PO.

Zważ także jak wielką rolę odegrało kilku kelnerów w akcji napędzanej przez nawiedzone media.

Jak wielką rolę odegrały konferencyjki prasowe nazwanego zerem, żony łosia, nic nieznaczącego członka PiS i baby z ulicy trąbiącej o ośmiorniczkach w mikrofon dziennikarskiego podrzutka - obecnie gwiazdy rządowej TV.

Zauważ gdzie aktualnie zasiada tleniona blondynka, która rozwaliła akcję wyborczą Millerowi, który albo oszalał na punkcie jej tyłka, albo wykonał celowy ruch. Któż rozwalił wybory prezydenckie jak nie kelnerzy, owa blondynka i partia Razem, która poza dążeniami putinowców, nigdy z nikim nie była razem? ....Obrazek

Popatrz na wyniki wyborów prezydenckich i przestaw z dwie pozycje - podobnie w wyborach do Sejmu - wystarczy brak partii Razem.....

MBS
Posty: 719
Rejestracja: 27 lis 2016, 13:38

Re: Czi PiS podobnie?

Postautor: MBS » 18 gru 2017, 17:08

http://www.rp.pl/Katastrofa-smolenska/171219012-Soloch-slowa-Putina-ws-katastrofy-smolenskiej---rozgrywanie-tej-kwestii-przeciwko-Polsce.html

[quore]Szef BBN Paweł Soloch powiedział, że nie wiadomo, czy słowa prezydenta Rosji Władimira Putina ws. katastrofy Tu-154M, który rozbił się pod Smoleńskiem, były reakcją emocjonalną, czy podyktowaną wyrachowaniem. Jak ocenił, słowa Putina były podyktowane wolą rozgrywania tej kwestii przeciwko nam. [/quote]

Ciekawe, czy Soloch za to "odkrycie wyleci, czy nie.... :roll:

Jak by jednak nie patrzeć wreszcie ktoś poza PO powiedział, że nie sama katastrofa, a sprawa i sposób jej rozgrywania, to cyniczna ruska robota Obrazek

pantg
Posty: 1062
Rejestracja: 30 lis 2016, 12:57

Re: Czi PiS podobnie?

Postautor: pantg » 18 gru 2017, 19:21

Zgadzam się całkowicie z wnioskami MBS.
.
Przez wiele lat na tym forum było mnóstwo użytkowników, a dodatkowo było wiele razy więcej czytelników. Ale to oficjalne forum PO też przyciągało rzesze przeróżnych awanturujących się fanatyków i politruków , którzy brutalnie i bezczelnie atakowali wszystkich normalnych użytkowników. Doszło w końcu do tego, że nieomal wszyscy normalni ludzie woleli opuścić nasze forum PO, bo mieli już dość obelg i kłamstw pod swoim adresem. Pozostałością po tamtych fanatykach jest nasz forumowy Przekręt, który do dzisiaj zarzuca nam najbardziej podłe rzeczy.
.
Zachodnie służby już w latach 90-tych bez przerwy alarmowały, że kraje zachodniej demokracji są obiektem coraz większej działalności rosyjskich służby. Przez wiele lat zachodni eksperci ostrzegali, że działalność rosyjskich służby jest dużo większa niż w czasie Zimnej Wojny!
.
Rosyjskie służby w pewnym momencie zaczęły wykorzystywać zachodnie portale społecznościowe i fora dyskusyjne do swej sprytnej propagandy.
.
Już długo po zajęciu Krymu przez Rosjan, w GW ukazał się obszerny artykuł, w którym były opisane niektóre metody i sztuczki wykorzystywane przez rosyjskich troli na zachodnich portalach społecznościowych. Otóż, ten artykuł wręcz w stu procentach opisywał metody manipulacji w dyskusjach naszego forumowego Highwaymana. Byłem zdumiony, jakimi niektórymi prostymi sztuczkami on zapędzał do kąta nawet najbardziej doświadczonych użytkowników

MBS
Posty: 719
Rejestracja: 27 lis 2016, 13:38

Re: Czi PiS podobnie?

Postautor: MBS » 19 gru 2017, 12:59

pantg pisze: .
Przez wiele lat na tym forum było mnóstwo użytkowników, a dodatkowo było wiele razy więcej czytelników. Ale to oficjalne forum PO też przyciągało rzesze przeróżnych awanturujących się fanatyków i politruków , którzy brutalnie i bezczelnie atakowali wszystkich normalnych użytkowników. Doszło w końcu do tego, że nieomal wszyscy normalni ludzie woleli opuścić nasze forum PO, bo mieli już dość obelg i kłamstw pod swoim adresem. Pozostałością po tamtych fanatykach jest nasz forumowy Przekręt, który do dzisiaj zarzuca nam najbardziej podłe rzeczy

Już długo po zajęciu Krymu przez Rosjan, w GW ukazał się obszerny artykuł, w którym były opisane niektóre metody i sztuczki wykorzystywane przez rosyjskich troli na zachodnich portalach społecznościowych. Otóż, ten artykuł wręcz w stu procentach opisywał metody manipulacji w dyskusjach naszego forumowego Highwaymana. Byłem zdumiony, jakimi niektórymi prostymi sztuczkami on zapędzał do kąta nawet najbardziej doświadczonych użytkowników


Highwayman? - jakoś uleciały mi z pamięci wypowierzi tego rustrola.
Ale przecież mieliśmy kilku stałych "wielbicieli", którzy w ramach wolności wypowiedzi domagali się miejsca dla siebie.
Jeżeli każda pączkująca jeszcze dyskusja była zalewana trolowym szambem, to któż normalny będzie traktował takie miejsce jako własne?
Ponadto niedocenienie roli mediów społecznościowych przez PO dało efekt wiadomy.
Nadto, partia stanowiąca szeroki mix poglądowo-wyznaniowy i tolerująca ekstremalne wyskoki swoich tuzów, takich jak np. HGW, nie mogła utrzymać się na linii liberalnej, którą miała rzekomo wyznaczać.
Stąd też liczne wpadki, które po mistrzowsku rozgrywane przez PiSpropagandę, mogły dać jedynie skutek widoczny obecnie.
T
a właśnie propaganda, czerpie pełną garścią wzorce faszystowskie i sowieckie, czego dowody mamy w codziennych programach dezinformacyjnych PiSTV, których "gwiazdą" jest blondynka onegdaj ochoczo zawijająca tyłkiem przed Millerem.
Jej parcie na szkło jest tak wielkie, że opłacalnym dla opozycji było by zamówienie szklanego sedesu. :roll:

Awatar użytkownika
Kostyr
Posty: 667
Rejestracja: 26 lis 2016, 22:52

Re: Czi PiS podobnie?

Postautor: Kostyr » 19 gru 2017, 13:15

MBS pisze:Nadto, partia stanowiąca szeroki mix poglądowo-wyznaniowy i tolerująca ekstremalne wyskoki swoich tuzów, takich jak np. HGW, nie mogła utrzymać się na linii liberalnej, którą miała rzekomo wyznaczać.

Coś Ci się chyba pozajączkowało, o jakiej "liberalnej linii" piszesz? Od tej "palety trojańskiej", kiedy to napływowi "prawicowcy" okazali się pazernymi lewakami kawiorowymi? ;)

MBS
Posty: 719
Rejestracja: 27 lis 2016, 13:38

Re: Czi PiS podobnie?

Postautor: MBS » 19 gru 2017, 13:44

Kostyr pisze:
MBS pisze:Nadto, partia stanowiąca szeroki mix poglądowo-wyznaniowy i tolerująca ekstremalne wyskoki swoich tuzów, takich jak np. HGW, nie mogła utrzymać się na linii liberalnej, którą miała rzekomo wyznaczać.

Coś Ci się chyba pozajączkowało, o jakiej "liberalnej linii" piszesz? Od tej "palety trojańskiej", kiedy to napływowi "prawicowcy" okazali się pazernymi lewakami kawiorowymi? ;)

Napływowi prawicowcy? mówisz i tym czyściutkim eleganckim, co był w PiS, później w PO, by powrócić do wodza i uzyskać stołek?
Nie znam jego diety, a że sam wcinam przedziwne potrawy, to czyjeś gusta w tym zakresie nie robią na mnie wrażenia.
Gadasz jej jeden z mieszkańców mojego osiedla, który wiecznie do swojego pieca wrzuca byle co, twierdząc, że ani na wungiel ani na drewno go nie stać, choć co dzień urzyna się w pestkę paląc dwie paczki papierosów.
Gdy to policzysz, okaże się, ze spokojnie stać go nie tylko na wungiel ale i na ośmiorniczki.
Natomiast kawior jest przereklamowany drogi i zawiera niezdrowe ilości soli. Ryby lubię, kawioru nie!
Natomiast Twoje porównanie do konia trojańskiego jest w pełni uzasadnione, gdyż choć jak tu wykazałem cenię sędziów TK, to jednak zaliczyli nie jedną wpadkę, kierując się nie literą prawa, a wyznaniem, co nie powinno mieć miejsca.
Zaś programowa "liberalna linia", dzięki owym "wtrętom trojańskim", stała się rodzaju iluzją, prowadzącą wprost do wygranej kaczystów.
Moim zdaniem uratowanie PO graniczy z cudem. Obrazek

Awatar użytkownika
Kostyr
Posty: 667
Rejestracja: 26 lis 2016, 22:52

Re: Czi PiS podobnie?

Postautor: Kostyr » 23 gru 2017, 17:07

MBS pisze:Napływowi prawicowcy? mówisz i tym czyściutkim eleganckim, co był w PiS, później w PO, by powrócić do wodza i uzyskać stołek?
Nie znam jego diety, a że sam wcinam przedziwne potrawy, to czyjeś gusta w tym zakresie nie robią na mnie wrażenia.

Mnie "paleta" jednoznacznie kojarzy się z Palikotem. Właśnie na tym się "wybił na biznesmena", a tamta produkcja i handel nie mogła się obyć bez wdepnięcia w PRL-owskie służby. Poznałem go "przy wódeczce" w lubelskiej kurii biskupiej, gdzie brylował wśród księży szlacheckimi manierami. Wtedy był wielkim prawicowcem, współwłaścicielem wydawnictwa Słowo/obraz terytoria, większościowym Ozon media, wydając tygodnik Ozon i hojnie wspierając materialnie Kościół.
Platforma w szczycie swojej popularności (2005 r.) była jak najbardziej prawicowo-konserwatywnym ugrupowaniem, z liberalnym spojrzeniem na gospodarkę. Wszystko to w umiarkowaniu, bez doktrynalnych hucp, ale ze stabilną podstawą. Palikotowskie towarzystwo zdobywało przyczółki w PO, w tym dosyć spektakularnie Kraków. Od tamtej pory PO osuwało się na lewo, ze wszystkimi tego konsekwencjami, łącznie z utratą stabilnego, umiarkowanie prawicowego elektoratu. I dzisiaj wygląda, jak wygląda, żrąc się bezmyślnie z Nowoczesną o elektorat, ale nie potrafiąc choć w minimalnym stopniu zarządzać np. swoim forum. :(

MBS
Posty: 719
Rejestracja: 27 lis 2016, 13:38

Re: Czi PiS podobnie?

Postautor: MBS » 24 gru 2017, 1:52

Kostyr pisze:... tamta produkcja i handel nie mogła się obyć bez wdepnięcia w PRL-owskie służby. Poznałem go "przy wódeczce" w lubelskiej kurii biskupiej, gdzie brylował wśród księży szlacheckimi manierami. Wtedy był wielkim prawicowcem, współwłaścicielem wydawnictwa Słowo/obraz terytoria, większościowym Ozon media, wydając tygodnik Ozon i hojnie wspierając materialnie Kościół.

Rozumieć mam, że twoim zdaniem owe PRL-owskie służby to kuria biskupia? :shock:
Czy może jednak coś się Tobie "pozajączkowało" - moim zdaniem, biskupie służby podobnie jak adwokaci - na każdej sprawie zarabiają ... [img]http://emotikona.pl/emotikony/pic/45chill.gif

Kostyr pisze:Platforma w szczycie swojej popularności (2005 r.) była jak najbardziej prawicowo-konserwatywnym ugrupowaniem, z liberalnym spojrzeniem na gospodarkę. Wszystko to w umiarkowaniu, bez doktrynalnych hucp, ale ze stabilną podstawą. Palikotowskie towarzystwo zdobywało przyczółki w PO, w tym dosyć spektakularnie Kraków. Od tamtej pory PO osuwało się na lewo, ze wszystkimi tego konsekwencjami, łącznie z utratą stabilnego, umiarkowanie prawicowego elektoratu. I dzisiaj wygląda, jak wygląda, żrąc się bezmyślnie z Nowoczesną o elektorat, ale nie potrafiąc choć w minimalnym stopniu zarządzać np. swoim forum. :(

W pewnym sensie masz rację, gdyż owszem - na lewo ale nie osuwało, a brnęło w nicość bezhołowia, braku pomysłów i perspektyw w pełnej arogancji pewności, że micha dobrze przykręcona do stołu, czekali na pewne jak 2*2 drugie danie.
Tymczasem kurdupel stół podpieprzył, choć liczyć nie umie :mrgreen:

Awatar użytkownika
Kostyr
Posty: 667
Rejestracja: 26 lis 2016, 22:52

Re: Czi PiS podobnie?

Postautor: Kostyr » 30 gru 2017, 17:12

MBS pisze:Rozumieć mam, że twoim zdaniem owe PRL-owskie służby to kuria biskupia? :shock:
Czy może jednak coś się Tobie "pozajączkowało" - moim zdaniem, biskupie służby podobnie jak adwokaci - na każdej sprawie zarabiają ... [img]http://emotikona.pl/emotikony/pic/45chill.gif

Jesteś dzieckiem, dzieckiem specjalnej troski, wojującym ateistą nieprzepuszczającym żadnego pretekstu, czy uczącym się manipulować wyimkami z czyjegoś tekstu?
Owszem, możesz nie pamiętać, że palety, to był 89 rok, potem były wina, następnie Polmos (z Żołądkową Gorzką). W 2005 przerzucił się na "branżę polityczną", w PO. Możesz nie pamiętać, chociażby z powodu młodego wieku, ale jako bawiący się w komentarze polityczne, powinieneś to wiedzieć. :)

MBS pisze:W pewnym sensie masz rację, gdyż owszem - na lewo ale nie osuwało, a brnęło w nicość bezhołowia, braku pomysłów i perspektyw w pełnej arogancji pewności, że micha dobrze przykręcona do stołu, czekali na pewne jak 2*2 drugie danie.

Chyba jednak cały czas osuwają się w lewackiego, pseudo europejskiego Misia, a Ty im kibicujesz i "zagrzewasz do walki". :lol:

MBS
Posty: 719
Rejestracja: 27 lis 2016, 13:38

Re: Czi PiS podobnie?

Postautor: MBS » 11 sty 2018, 12:44

Kostyr pisze:Chyba jednak cały czas osuwają się w lewackiego, pseudo europejskiego Misia, a Ty im kibicujesz i "zagrzewasz do walki". :lol:

Znaczna część obecnych p-osłów wykazała się myśleniem alternatywnym, lub wyznawaniem wiary toruńskiej, czy smoleńskiej, więc nie wmawiaj mi ślepoty.
Obecnie nie ma partii godnej uwagi.
Nowoczesna popisała się we wczorajszym głosowaniu, utrwalając negatywne odczucia związane z oklepywaniem pozostałej opozycji, gdy tylko język zaświerzbił. Partia Razem os jej zarania jest całkiem osobno, co biorąc stosunek nazwy do realiów wskazuje na powinowactwo myślenia z PIS, który ma prawo i sprawiedliwość w kaczym kuprze. O czerwonych, mogę mówić jedynie w kontekście Barbary Nowackiej, a i PSL lepiej milczeć, gdyż wyznacznikiem jej poglądów jest rola chorągiewki. Korwinowe abstrakcje można śmiało drukować na przemian z aktualnie wprowadzonymi zmianami w sądownictwie - na papierze w rolkach. Na co więc głosować? Moim zdaniem - na zdrowy rozsądek. 8-)

Awatar użytkownika
HarryBrown
Posty: 2504
Rejestracja: 28 lis 2016, 17:51

Re: Czi PiS podobnie?

Postautor: HarryBrown » 11 sty 2018, 13:22

Oberwodzom i wodzom wszystkich opozycyjnych wielkich i bardzo poważnych partii politycznych polecam ostatni felieton Marka Borowskiego w Polityce. W sposób niezwykle prosty wyjaśnił na liczbach i różnych wariantach dlaczego jednak opłaca się iść wspólnie do wyborów zarówno samorządowych jak i parlamentarnych. Jeśli nie pójdą razem, to pislamiści nawet nie będą musieli skręcać wyborów by je wygrać z bezapelacyjną przewagą gwarantującą władzę absolutną.
Homo erectus = jansen21


Wróć do „Aktualności dnia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości