O budżecie i przy okazji

exit

Re: O budżecie i przy okazji

Postautor: exit » 24 cze 2017, 12:36

http://g7.forsal.pl/p/_wspolne/pliki/2888000/2888148-roczny-wzrost-pkb-657-323.jpg[quoteWychodzenie z dołka koniunktury będzie szybsze, niż spodziewali się ekonomiści. Cały 2017 r. może zamknąć się wzrostem PKB o 3,5 proc. Specjaliści dawno nie byli tak zgodni: Polskę czeka dobry czas.
Gdy kilka dni temu agencja ratingowa Moody’s podniosła prognozę wzrostu PKB Polski na 2016 r. z 2,9 proc. do 3,2 proc., Ministerstwo Finansów komentowało, że „choć skala rewizji prognoz nie jest duża, to zdecydowanie następuje w pożądanym kierunku”. Krajowi ekonomiści oceniają, że wzrost będzie jeszcze szybszy. Na podstawie ich kwartalnych szacunków można oceniać, że w całym 2017 r. gospodarka powinna urosnąć o niemal 3,5 proc. Gdy podobne prognozy zbieraliśmy pod koniec grudnia ub.r., szacunki na 2017 r. mówiły o dynamice PKB na poziomie nieco powyżej 3 proc.][/quote]
To napisali whttp://forsal.pl/gospodarka/pkb/galeri ... darki.html Nie wiem jednak czy to portal laskawy dla extremistow z Platformy Obywatelskiej. Jesli nie to wyrzuc wpis do kosza.

Awatar użytkownika
HarryBrown

Postautor: HarryBrown » 24 cze 2017, 13:49

Informacja jest informacją, więc dlaczego ma być wykasowana? Też już przesadzasz z tym dramatyzowaniem.
Co do prognoz. Jeśli się ziszczą to będzie lepiej jak w roku ubiegłym. Z czego cieszyć się trzeba bo to oznacza, że to będzie kolejny rok (bodajże od 2002 albo 2003 r.) gdzie nasza gospodarka kończyć będzie na plusie. Co do samego wyniku, to spory udział ma w tym wysoki poziom konsumpcji. Z jednej strony fajnie ale Morawiecki może być lekko zmartwiony bo do realizacji jego planów (1 bilion na inwestycje) potrzeba oszczędności.

A już tak czysto teoretycznie - ciekawe jaki wynik udałoby się wykręcić gdyby tak obniżyć VAT do 20%, CIT do 10% a PIT odpowiednio 10%/15%.
Homo erectus = jansen21

exit

Postautor: exit » 24 cze 2017, 15:18

HarryBrown pisze:
A już tak czysto teoretycznie - ciekawe jaki wynik udałoby się wykręcić gdyby tak obniżyć VAT do 20%, CIT do 10% a PIT odpowiednio 10%/15%.

Trzeba znalesc punkt na skali wysokosci podatkow od ktorego nie oplaca sie oszukiwac.
Sasiad mi mowi, ze tak kiedys zrobil Miller z podatkiem akcyzy na wodke i oplacilo sie.

Awatar użytkownika
HarryBrown

Postautor: HarryBrown » 24 cze 2017, 15:22

Moje teoretyzowanie nie dotyczyło zagadnień praworządności. Bardziej mnie interesuje jak obniżka podatków pobudzi jeszcze bardziej gospodarkę w kontekście PKB oraz wpływów do budżetu.
Homo erectus = jansen21

exit

Postautor: exit » 24 cze 2017, 15:30

Jak napisalem wyzej. Niskie a nawet bardzo niskie proste podatki powoduja paradoksalnie wzrost dochodow w budzecie. Przez ich powszechnosc.

Awatar użytkownika
MalexaKrost

Postautor: MalexaKrost » 31 lip 2017, 13:57

Obrazek

Marian

Postautor: Marian » 31 lip 2017, 20:23

MalexaKrost pisze:Obrazek

Hłe...hłe...hłe...
Odwracania kota ogonem ciąg dalszy...

Rząd chwalił się niskim deficytem budżetowym, ale raport Najwyższej Izby Kontroli szybko sprowadzi posłów PiS na ziemię. NIK wykazuje, że rząd zaniżył deficyt o 3,2 mld złotych.

http://natemat.pl/210717,a-mialo-byc-ta ... ld-zlotych
http://wyborcza.pl/7,155287,22007907,bu ... pis-w.html

A co będzie jeśli UE w ramach retorsji za niszczenie państwa demokratycznego zweryfikuje in minus wysokości subwencji ?...
A to jest bardzo,bardzo,bardzo,bardzo prawdopodobne... Tylko nie pisz ,że mnie taka ewentualność cieszy

pantg

Postautor: pantg » 31 lip 2017, 23:23

Pisowski reżim od dwóch lat zajmuje się wyłącznie zawłaszczaniem państwa, czyli zajmuje się li tylko instalowaniem swojego pisowskiego reżimu, dlatego jedynym zainteresowaniem pisu jest zawłaszczanie całych resortów w państwie, na pierwszy rzut poszły wszystkie stanowiska w administracji, oraz we wszystkich spółkach skarbu państwa. O szkodliwości wymiany kadry niech świadczą polskie stadniny koni- jak dyletanci zastąpili prawdziwych fachowców. Jednocześnie reżim rzucił się na wszelkie resorty siłowe, czyli wojsko, służby specjalnych, prokuraturę, w tym reżim zaczął tworzyć swoje formacje zbrojne OT. Też jednocześnie reżim dla zapewnienia sobie władzy na całe lata, podporządkowywuje całe sądownictwo.
.
Następnym etapem dla reżimu będą wszystkie wolne od reżimu media, a potem będzie NIK, oraz system wyborczy z Państwowym Komitetem Wyborczym włącznie (z sędziami!). Oprócz tego reżim w ramach uspakajania obywateli- rozdaje obywatelom kasę, która to kasa została wypracowana z wysiłkiem całego narodu w czasie rządów PO-PSL- w czasie wielkiego światowego kryzysu!
.
Jednak gdy reżim będzie już kompletnie w Polsce zainstalowany i gdy reżim będzie miał zapewnione zwycięstwo w wyborach przez następne wiele lat, to wtedy pisowscy namiestnicy rzucą się na biznes, czyli zniknie w kraju konkurencja... W Polsce będą te firmy zwyciężać, które mają lepszy dostęp do administracji reżimu. Wtedy wszelkie drobne firmy stracą swoją konkurencyjność względem zagranicy. Polskie firmy będą zawsze gorsze od zagranicy

Awatar użytkownika
MalexaKrost

Postautor: MalexaKrost » 01 sie 2017, 7:31

Marian pisze:A co będzie jeśli UE w ramach retorsji za niszczenie państwa demokratycznego zweryfikuje in minus wysokości subwencji ?...
A to jest bardzo,bardzo,bardzo,bardzo prawdopodobne... Tylko nie pisz ,że mnie taka ewentualność cieszy

A dlaczego was Francuzów miałaby martwić oszczędność kilku sous? Zwłaszcza tych awansowanych na Francuza.

Marian

Postautor: Marian » 01 sie 2017, 10:14

MalexaKrost pisze:
Marian pisze:A co będzie jeśli UE w ramach retorsji za niszczenie państwa demokratycznego zweryfikuje in minus wysokości subwencji ?...

A dlaczego was Francuzów miałaby martwić oszczędność kilku sous? Zwłaszcza tych awansowanych na Francuza.

W przyciasnej makóweczce co poniektórych prafdziwychpolakuf- oczywista oczywistość - nie narodzi się myśł,że awansowani na Francuza nie przestali być Polakami.Oni,ci awansowani na Francuzów,tak samo martwią się o Francję jak i Polskę.Martwią się o wszystkie kraje wspólnej Europy.
Są przy tym bardzo,bardzo,bardzo źli gdy rząd jednego z tych krajów niszczy niezależność sądów,nie słucha decyzji zakazującej niszczenia demokracji czy niszczenia puszczy,że o reszcie nie wspomnę .Awansowani na Francuza widzą podłą zmianę w negliżu,widzą jej dążenia do rozbicia Wspólnoty europejskiej a widząc to,widzą ile zła czyni podła zmiana dla Europy a przede wszystkim dla Rodaków bo Wspólnota bez Polski poradzi a czy Polska poradzi bez Wspólnoty ? Czy Polska poza Wspólnotą nie stanie się priwislansim krajem z zarządca na Kremlu? A wtedy nawet najlepszy budżet nie pomoże :!: :!: :!:
Takie pytania i takie konsekwencje w przyciasnej makóweczce prafdziwychpolaków nie zaświtają.Więc ci,awansowani na Francuzów, alarmują,alarmują dopóki nie jest za późno.

PS.
Na szczęście sa w Polsce ludzie mądrzy...
http://www.tvn24.pl/sedzia-trybunalu-sp ... 283,s.html

pantg

Postautor: pantg » 01 sie 2017, 11:34

Marianie, po cholerę odpisujesz temu komuś? Tamten wpis świadczy dobitnie o jego złym charakterze, więc po co? Musisz Marianie w to uwierzysz, że my wszyscy na forum potrafimy sami ocenić takich złośliwych ludzi, dlatego odpuść draniowi, niech się męczy sam ze sobą bez naszego udziału. Pozdrawiam

Awatar użytkownika
oldHorse

Postautor: oldHorse » 01 sie 2017, 14:59

Marian pisze:
MalexaKrost pisze:A dlaczego was Francuzów miałaby martwić oszczędność kilku sous? Zwłaszcza tych awansowanych na Francuza.

W przyciasnej makóweczce co poniektórych prafdziwychpolakuf- oczywista oczywistość - nie narodzi się myśł,że awansowani na Francuza nie przestali być Polakami.(...)

Nie dyskutuj z Kaczystą. Nie warto. Sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem... ;)

Marian

Postautor: Marian » 01 sie 2017, 15:19

oldHorse pisze:
Marian pisze:
MalexaKrost pisze:A dlaczego was Francuzów miałaby martwić oszczędność kilku sous? Zwłaszcza tych awansowanych na Francuza.

W przyciasnej makóweczce co poniektórych prafdziwychpolakuf- oczywista oczywistość - nie narodzi się myśł,że awansowani na Francuza nie przestali być Polakami.(...)

Nie dyskutuj z Kaczystą. Nie warto. Sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem... ;)

Mnie nie pokona - za słaby w uszach.
A milczeć dzisiaj NIE WOLNO .
Trzeba propopnować współpracę w pierwszym rzędzie a jak nie jej nie chcą to trzeba robić swoje...
Jeszcze raz na tym forum zamieszczam link do doskonałego artykułu.
http://studioopinii.pl/zbigniew-szczypi ... my-to-kto/

pantg

Postautor: pantg » 01 sie 2017, 16:50

Milczeć rzeczywiście dzisiaj nie wolno. Jednak co w takim razie robić? Jedni chodzą na demonstracje, a inni działają w swoim otoczeniu, a jeszcze inni udzielają się na różnych portalach. Ja od pewnego czasu piszę na facebook, choć już jedne konto mi zablokowano. Najbardziej zaskoczył mnie ktoś, kogo darzyłem szacunkiem, czyli pan Szeremietiew. Pisze proMacierewiczowe artykuły, kasuje na profilu merytoryczne wpisy, oraz prawdopodobnie raportował mój profil Imieni Nazwi :) Facebook zablokował mi konto, bo na ich żądanie nie wysłałem im fotki mojego dowodu... Teraz moj profil to adam pantg.
.
Ostatnio często jestem na profilu pani poseł Pawłowicz i ku menu pozytywnemu zdumieniu, ona nie kasuje moje wpisy, a nawet merytorycznie mi odpisuje.

pantg

Postautor: pantg » 01 sie 2017, 22:10

No i pani Pawłowicz widocznie straciła cierpliwość i zablokowała mnie na swoim profilu, tak więc na jej profilu już zamieszczać wpisów nie mogę. Jeżeli oprócz tego pani Pawłowicz mnie zaraportuje, to znowu na facebooku stracę profil, bo przecież pantg nie jest moim nazwiskiem

Awatar użytkownika
HarryBrown

Postautor: HarryBrown » 20 gru 2017, 10:20

W kwestii budżetu na przyszły rok, to już wiadomo że nie będzie pieniędzy na program "emeryt 500+". Tyle ględzili przez 2 lata o tym programie ale okazuje się, że pieniędzy nie ma. Czyli powoli zaczyna się zbliżać się koniec eldorado dla obywateli bo jak nie ma szmalu na rozdawnictwo znaczy będą podatki szły w górę.
Homo erectus = jansen21

Marian

Postautor: Marian » 20 gru 2017, 10:43

HarryBrown pisze:W kwestii budżetu na przyszły rok, to już wiadomo że nie będzie pieniędzy na program "emeryt 500+". Tyle ględzili przez 2 lata o tym programie ale okazuje się, że pieniędzy nie ma. Czyli powoli zaczyna się zbliżać się koniec eldorado dla obywateli bo jak nie ma szmalu na rozdawnictwo znaczy będą podatki szły w górę.

Aleś pesymista :)
Zaraz kaszka manna srutnie z chmur... Papcio z Torunia to sprawi :lol: :lol: :lol:

A na poważnie :
OBIETNICA TO NAJWIĘKSZY DŁUG ... O tym i w Afryce wiedzą .
A w PiSlandii ? W PiSlandii króluje inne porzekadło :
Obiecanki cacanki a głupiemu radość.

Wróć do „Ekonomia i gospodarka”