Katastrofa Tu-154.

Marian

Katastrofa Tu-154.

Postautor: Marian » 25 gru 2016, 12:43

Samolot Tu-154 należący do rosyjskiego Ministerstwa Obrony spadł do M.Czarnego.Części wraku samolotu znajdują się w odległości 6 km od brzegu na głębokości 50- 70 m.
Na pokładzie były 92 osoby, głównie artyści zespołu pieśni i tańca imienia Aleksandrowa i żurnaliści głównych stacji telewizyjnych i radiowych.
Samolot leciał do Syrii gdzie artyści mieli wystąpić z koncertem dla rosyjskich żołnierzy tam walczących po stronie Asada.
Wystartował z aeroportu Czkałowskij w Moskwie.Wylądował w Soczi dla uzupełnienia paliwa.Wkrótce po starcie stracono go z ekranów radarów.
W komentarzach pojawiło się kilka wersji przyczyny tragedii.
Mówi się o akcie terrorystycznym i o wybuchu na pokladzie.
Zaprzeca temu Wiktor Ozierow - szef Komitetu Obrony Rady Federacji.
Jako inną potencjalną przyczynę katastrofy podano błąd pilotów.
Zdecydowanie zaprzecza temu generał-major Popow mówiąc,że pilotami byli jedni z najbardziej doświadczonych pilotów a przyczyną upadku samolotu według niego mogła być usterka techniczna.
Opublikowano listę ofiar wśród których są m.in. generał-lejtenant Władimir Iwanowskij - szef rosyjskiej żandarmerii i Jelisawieta Glinka -dyerektor ogólnorosyjskie organizacji pomocy Sprawiedliwa Pomoc.
Trwa akcja wydobywania zwłok,bagaży i części rozbitego samolotu.

Najnowszą wersją przyczyny katastrofy jest złe rozmieszczenie bagaży.

Marian

Re: Katastrofa Tu-154.

Postautor: Marian » 25 gru 2016, 12:55

PS.
W Syrii znajduje się grupa artystów wespołu im Aleksandrowa,która dotarła tam wcześniejszym lotem.
http://www.mk.ru/incident/2016/12/25/sa ... nlayn.html

Marian

Postautor: Marian » 25 gru 2016, 13:01

Samolot był wyprodukowany 33 lata temu.
W powietrzu przeleciał 6689 godzin.
Ostatni remont samolotu przeprowadzono w grudniu 2014 roku.
We wrześniu b.r. samolot przeszedł okresowy przegląd.
http://tvzvezda.ru/news/vstrane_i_mire/ ... 7-n5po.htm

Awatar użytkownika
jozefg

Postautor: jozefg » 25 gru 2016, 16:36

W Rosji na poniedziałek ogłoszono żałobę narodową.

Najnowsze informacje: Wrak samolotu leży 1,5 km od brzegu. Przypuszcza się że nastąpiło nagłe zatrzymanie pracy wszystkich trzech silników z powodu wadliwego paliwa zatankowanego w Soczi.

Awatar użytkownika
Kostyr

Postautor: Kostyr » 27 gru 2016, 13:46

Według ostatnich doniesień (zeznania świadka o zniżającym się samolocie z mocno uniesionym dziobem),wyglądałoby na brak dobrego wyważenia lub przesunięcia cargo. Możliwe też przeładowanie i błędy pilotów.
To tylko gdybanie, bo coś sensownego będzie można powiedzieć dopiero po odczytaniu czarnych skrzynek.

MBS

Postautor: MBS » 27 gru 2016, 15:17

Jak by nie patrzeć ruskie mają problem, gdyż zespół Aleksandrowa był sztandarem wielkiej Rosji....

Marian

Postautor: Marian » 27 gru 2016, 15:26

Kostyr pisze:Według ostatnich doniesień (zeznania świadka o zniżającym się samolocie z mocno uniesionym dziobem),wyglądałoby na brak dobrego wyważenia lub przesunięcia cargo. Możliwe też przeładowanie i błędy pilotów.
To tylko gdybanie, bo coś sensownego będzie można powiedzieć dopiero po odczytaniu czarnych skrzynek.

Tak.Tylko rzekomy świadek - pogranicznik płynący na kutrze patrolowym widział to wszystko w jeszcze porannych ciemnoścach a to co widział opowiedział dziennikarzowi Kommiersanta kilka godzin później.

Marian

Postautor: Marian » 27 gru 2016, 15:28

Marian pisze:
Kostyr pisze:Według ostatnich doniesień (zeznania świadka o zniżającym się samolocie z mocno uniesionym dziobem),wyglądałoby na brak dobrego wyważenia lub przesunięcia cargo. Możliwe też przeładowanie i błędy pilotów.

Tak.Tylko rzekomy świadek - pogranicznik płynący na kutrze patrolowym widział to wszystko w jeszcze porannych ciemnoścach a to co widział opowiedział dziennikarzowi Kommiersanta kilka godzin później.

Acha, świadek na kutrze nie pośpieszył z pomocą ofiarom katastrofy.Na portalach rosyjsko-języcznych wyśmiewają się z tego świadectwa

Marian

Postautor: Marian » 27 gru 2016, 15:29

MBS pisze:Jak by nie patrzeć ruskie mają problem, gdyż zespół Aleksandrowa był sztandarem wielkiej Rosji....

Jak miło Ciebie tu widzeć :D :D :D

Awatar użytkownika
Kostyr

Postautor: Kostyr » 27 gru 2016, 16:48

Marian pisze:Tak.Tylko rzekomy świadek - pogranicznik płynący na kutrze patrolowym widział to wszystko w jeszcze porannych ciemnoścach a to co widział opowiedział dziennikarzowi Kommiersanta kilka godzin później.

Marian pisze:Acha, świadek na kutrze nie pośpieszył z pomocą ofiarom katastrofy.Na portalach rosyjsko-języcznych wyśmiewają się z tego świadectwa

Naoczny świadek, to rzeczywiście niezbyt wiarygodny dowód, co nie znaczy, że należy go od razu wyśmiać. Na portalach, zapewne też tych rosyjsko-języcznych, idiotów i półidiotów na kopy. I jest to jeszcze mniej wiarygodne źródło informacji.
Napisałem, kiedy można oczekiwać wiarygodniejszych informacji.

Co do tego konkretnego wyśmiewania, to byłbym ostrożny - byłeś na morzu po zachodzie słońca, lub przed jego wzejściem? A jak załoga kutra była na służbie, to nie zawsze może zwinąć majdan i popłynąć sobie w rejon, jaki im odpowiada. Poza tym odnoszę wrażenie, że "Marconi" nie był dla nich pustym dźwiękiem. ;)

Marian

Postautor: Marian » 27 gru 2016, 17:40

Kostyr pisze:
Marian pisze:Tak.Tylko rzekomy świadek - pogranicznik płynący na kutrze patrolowym widział to wszystko w jeszcze porannych ciemnoścach a to co widział opowiedział dziennikarzowi Kommiersanta kilka godzin później.

Marian pisze:Acha, świadek na kutrze nie pośpieszył z pomocą ofiarom katastrofy.Na portalach rosyjsko-języcznych wyśmiewają się z tego świadectwa

Naoczny świadek, to rzeczywiście niezbyt wiarygodny dowód, co nie znaczy, że należy go od razu wyśmiać. Na portalach, zapewne też tych rosyjsko-języcznych, idiotów i półidiotów na kopy. I jest to jeszcze mniej wiarygodne źródło informacji.
Napisałem, kiedy można oczekiwać wiarygodniejszych informacji.

Co do tego konkretnego wyśmiewania, to byłbym ostrożny - byłeś na morzu po zachodzie słońca, lub przed jego wzejściem? A jak załoga kutra była na służbie, to nie zawsze może zwinąć majdan i popłynąć sobie w rejon, jaki im odpowiada. Poza tym odnoszę wrażenie, że "Marconi" nie był dla nich pustym dźwiękiem. ;)

Ależ Kolego :D ,ja nie krytykuję Ciebie...Nie bierz tego do siebie. Ja powtarzam co piszą rosyjscy userzy- oni są tacy sami jak my.Mają swoje zdanie i nim się dzielą.Niektórzy z nich piszą o akcie terrorystycznym,inni o przeciążeniu samolotu,o przesunięciu się ładunków w lukach bagażowych. Natknąłem się i na komentarze w rodzaju : w Soczi pilotom podano złe paliwo i za dużo...Rozumiesz?

Co się tyczy morza... Hmmm. Mój dom stoi w odległości 50 m. od morza przy przypływie i 500 m. przy odpływie. Zachody czy wschody słońca nie są mi obce.Nie są mi też obce rosyjskie sposoby prowadzenia propagandy... Czarne skrzynki jeszcze nie odczytane a Kommiersant już wie co było przyczną upadku Tu-154...Hmmm.

Marian

Postautor: Marian » 27 gru 2016, 18:31

PS.
Oleg Smirnow,były wiceminister lotnictwa cywilnego FR i ekspert lotniczy wątpi w świadectwo dane przez przez naocznego świadka...
"Nie można wierzyć na sto procent" - powiedział.
Może wątpi z powodu tego,że jak się okazuje "naoczny " świadek jest pogranicznikiem podległym rosyjskiej FSB ?
http://www.ntv.ru/novosti/1737284/

Na jeszcze innym portalu przeczytałem,że katastrofa to wynik błędu pilotów.

Wklejcie w wyszukiwarkę to : катастрофa самолета Ту-154 i zobaczcie ile tych katastrof już było... Nie do wiary.

MBS

Postautor: MBS » 27 gru 2016, 20:37

Marian pisze:
MBS pisze:Jak by nie patrzeć ruskie mają problem, gdyż zespół Aleksandrowa był sztandarem wielkiej Rosji....

No nie można przecie rzyć samom pracom :D
Cza siem kiedyś oderwać i powrócić w opary apsórda :D
A jego, to znaczy apsórda, wycieka znad taboreta co raz to wiencej.
I nie wiem czy siem cieszyć, czy martwić.

No jak widzisz kondycja u mnie OK, a gdy człowiek zobaczy tak miłe przywitanie, to nawet święta wydają się jakby dłuższe.

Poczytałem sobie te angliskije teksty i faktycznie masz rację - żaba daje po bandzie, ale może kto sprytny w końcu otworzy któreś drzwiczki...:D
skąd żaba? - zobacz! :http://wiadomosci.onet.pl/kraj/jaroslaw-kaczynski-nie-bedzie-poparcia-dla-donalda-tuska/j1zjn7v

Marian

Postautor: Marian » 28 gru 2016, 12:38

MBS pisze:
Marian pisze:

No jak widzisz kondycja u mnie OK, a gdy człowiek zobaczy tak miłe przywitanie, to nawet święta wydają się jakby dłuższe.

Poczytałem sobie te angliskije teksty i faktycznie masz rację - żaba daje po bandzie, ale może kto sprytny w końcu otworzy któreś drzwiczki...:D
skąd żaba? - zobacz! :http://wiadomosci.onet.pl/kraj/jaroslaw-kaczynski-nie-bedzie-poparcia-dla-donalda-tuska/j1zjn7v

Cieszę się,cieszę się, etc.,że jesteś.Smucę,że nie błaznujesz ,czyli : nie wstawiasz trefnisi.

Jeśli chodzi o katastrofę Tu 154:

Od kilkunastu godzin ta katastrofa zaczęła mi się kojarzyć z tą pod Smoleńskiem.
Wina pilotów.
Jest w tym część prawdy.Piloci i w jednym i w drugim przypadku powinni byli odmówić.Pod Smoleńskiem lądowania a w Soczi startu.
Jak było pod Smoleńskiem wiemy.
A jak było w Soczi?
Myślę,że w Soczi piloci powinni byli odmówić startu przeciążonym samolotem.W tym samolocie oprócz pasażerów i ich instrumentów były tony darów /jakich ?/.Z tej przyczyny-tak sądzę - samolot po starcie nie mógł nabrać wysokości i rozbił się.Nie odmówili tak jak ci pod Smoleńskiem...
Samolotu nie wolno przeciążać i nie wolno nim startować co udowodnił niedawno kapitan polskiego samolotu w Londynie.
Samolot był przeładowany zakupami dokonanymi przez rządową pielgrzymkę i ... dziennikarze, i niżsi rangą urzędnicy musieli opuścić samolot.

MBS

Postautor: MBS » 29 gru 2016, 9:08

Marian pisze:
MBS pisze:
Marian pisze:

Cieszę się,cieszę się, etc.,że jesteś.Smucę,że nie błaznujesz ,czyli : nie wstawiasz trefnisi.

Nie ma groźniejszej broni niż ośmieszenie dyktatora.

Co do samolotu - jak dla mnie zbyt mało informacji bym mógł ustalić jakąś opinię w sprawie przyczyn katastrofy.
Owszem, możliwe jest, że przyczyna jest podobna do smoleńskiej, czyli postawienie woli wodza ponad zdrowym rozsądkiem.

Marian

Postautor: Marian » 29 gru 2016, 11:56

Francuski tygodnik satyryczny Charlie hebdo zamieścił karykaturę Tu 154 po starcie w Soczi spadającego do morza z napisem w dymku :
Zła wiadomość,Putina nie było na pokładzie.

Autor rysunku z komentarzem dobrze wie,że wojskowy port w Soczi jest jednym z niewielu w Rosji na którym ląduje i z którego startuje samolot z Poutinem na pokładzie.O tym lotnisku mówi się osobiste Putina...

Może z tego powodu tuż po katastrofie oficjalnie wykluczono zamach terrorystyczny ale teraz jest on brany pod uwagę,chociaż nie jako główna przyczyna - zastanawiają się użytkownicy rosyjsko-języcznych portali internetowych.

Awatar użytkownika
HarryBrown

Postautor: HarryBrown » 29 gru 2016, 12:25

Zwykłych ludzi szkoda, którzy w wyniku czyjegoś niedbalstwa lub błędu musieli tak tragicznie zakończyć życie.
Homo erectus = jansen21

Awatar użytkownika
Kostyr

Postautor: Kostyr » 29 gru 2016, 15:22

Marian pisze:Francuski tygodnik satyryczny Charlie hebdo

Przytaczanie "humoresek" tego ścieku, uważasz za zasadne? Dosyć dziwny gust. :?

Żeby brać pod uwagę zamach, trzeba mieć jakieś przesłanki i to niezależnie, gdzie samolot miał międzylądowanie (ten port wymuszony został pogodą, choć pierwotnie miał dotankowywać gdzie indziej), a takich brak.
Ze spekulacji wyłaniających się z dostępnych przecieków, jednym z sensownych powodów, mogła być pomyłka schowania klap, zamiast podwozia po starcie.

Generalnie, to wszystko gdybanie, ale warto poobserwować jak przedstawia się tę katastrofę i jej przyczyny, porównując ze spekulacjami wokół katastrofy polskiej Tutki. Widać od razu, że ilość bzdur, przeinaczeń, nieprawdziwych i niesprawdzonych "informacji", podawanych przez pismaków w obu (a także w wielu innych) przypadkach jest spora. Skończyły się czasy BBC i każdy goni za sensacją, byle być pierwszym, nawet jeśli publikuje bzdury?

Marian

Postautor: Marian » 29 gru 2016, 15:35

Kostyr pisze:
Marian pisze:Francuski tygodnik satyryczny Charlie hebdo

Przytaczanie "humoresek" tego ścieku, uważasz za zasadne? Dosyć dziwny gust. :?

Czepiasz się...
Przeczytaj uważnie co napisałem
Ta karykatura nie dotyczy ofiar ale Putina...Powtórz dla zapamiętania : PUTINA.
Na Kremlu zagrzmieli z oburzenia i co ciekawe w stylu podobnym do twojego.... hmmm...

Co się tyczy przyczyn katastrofy:
Ja tylko cytuję komentarze rosyjskich użytkowników. Chcesz mi tego zabronić?A na jakiej podstawie? Czyś ty nie spod znaku misia puczatka... Przyznaj się,przyznaj.

Awatar użytkownika
Kostyr

Postautor: Kostyr » 29 gru 2016, 17:16

Marian pisze:Czepiasz się...
Przeczytaj uważnie co napisałem
Ta karykatura nie dotyczy ofiar ale Putina...Powtórz dla zapamiętania : PUTINA.
Na Kremlu zagrzmieli z oburzenia i co ciekawe w stylu podobnym do twojego.... hmmm...

Mam rozumieć, że przeglądaliśmy inne gazety? Bo mnie zupełnie nie śmieszą takie "satyry":

Obrazek

Podobnie jak nie śmieszyłyby mnie "rysuneczki" z naszą Tutką i podpisem "Zabrakło Jarka Kaczyńskiego".
Cóż, widać inna kultura.

Marian pisze:Ja tylko cytuję komentarze rosyjskich użytkowników. Chcesz mi tego zabronić?A na jakiej podstawie? Czyś ty nie spod znaku misia puczatka... Przyznaj się,przyznaj.

Ależ cytuj sobie do woli. Sądziłem tylko, że należy to robić wybiórczo, żeby nie powielać każdej bzdury. Ci, co czytają ten wątek, chyba nie oczekują wieści z rosyjskiego magla, tylko wyłapanie w miarę sensownych przypuszczeń, komentarzy, przecieków.
Jak ktoś lubi być tubą propagandową Rosjan, to na jakiej podstawie miałbym tego zabraniać? ;)

Wróć do „Świat”