Syria - bravo Caritas!!!

Marian
Posty: 1889
Rejestracja: 26 lis 2016, 22:57

Syria - bravo Caritas!!!

Postautor: Marian » 21 gru 2016, 20:10

Caritas zachęca parafie w całej Polsce do śpiewania kolędy z nowym tekstem w czasie pasterki. (http://www.tvn24.pl)

Czy słowa kolędy z tym tekstem trafią do serc Rodaków ?

http://www.tvn24.pl/caritas-nagral-nowa ... 546,s.html

Awatar użytkownika
Kostyr
Posty: 641
Rejestracja: 26 lis 2016, 22:52

Re: Syria - bravo Caritas!!!

Postautor: Kostyr » 23 gru 2016, 8:51

Marian pisze:Czy słowa kolędy z tym tekstem trafią do serc Rodaków ?
http://www.tvn24.pl/caritas-nagral-nowa ... 546,s.html


Jakoś nie jestem zwolennikiem "przeróbek" klasycznych kolęd. Mają one ugruntowane konotacje i takie podstawianie nowych, konkretnych treści, to chyba pójście na łatwiznę i trochę nachalna reklama.

Dlatego wolę np. taką:


Leszek
Posty: 367
Rejestracja: 28 lis 2016, 19:33

Re: Syria - bravo Caritas!!!

Postautor: Leszek » 01 maja 2017, 21:16

Destabilizowanie wybranych krajów Azjatyckich i Afrykańskich jest częścią polityki destabilizacji Europy niestety.. a nie pomocy komukolwiek w czymkolwiek ..http://independenttrader.pl/jak-zdestab ... ynent.html

Leszek
Posty: 367
Rejestracja: 28 lis 2016, 19:33

Re: Syria - bravo Caritas!!!

Postautor: Leszek » 12 mar 2018, 10:20

Niemieccy parlamentarzyści odwiedzili Syrię, : Prezentowana sytuacja w mediach jest fundamentalnie niezgodna z prawdą...,opowiedziano nam także o przyczynie istnienia grup terrorystycznych działających w Syrii, a także o wpływie zagranicznej w tych grupach: niektóre są finansowane przez Turcję, a inne przez Arabię Saudyjską, Katar czy Stany Zjednoczone.. Dowiedzieliśmy się również, że Stany Zjednoczone, z pogwałceniem prawa międzynarodowego, utrzymują swoje bazy w Syrii”. Spotkanie z dr Alim Haidarem, ministrem pojednania narodowego, odbyło się we wtorek wieczorem. Powiedział, że ponad 100 tysięcy byłych bojowników, (którzy walczyli z rządem) po amnestii powróciło do pokojowego życia. Ponad 100 gmin i miast powraca do spokojnego życia — napisał Blex.Przez pierwsze dwa dni delegacja „Alternatywy dla Niemiec” odbywała się w Damaszku. Ulice miasta są czyste, panuje spokojne życie, mówi Blex, na bazarze jest bogaty wybór różnorodnych produktów. Delegacja mogła poruszać się swobodnie i czuć się bezpiecznie. W niektórych miastach w Niemczech czujesz się mniej bezpiecznie, mówi Blex. „Czy Syria jest bezpiecznym krajem? Nasze pierwsze wrażenia raczej to potwierdzają. Ale odwiedziliśmy na razie tylko Damaszek. Tak więc, jest trochę za wcześnie, aby dokonać ostatecznej oceny. W drodze z libańskiej granicy do Damaszku nie widzieliśmy żadnego niebezpieczeństwa. W pobliżu terytoriów, gdzie są terroryści, istnieje oczywiście częściowe niebezpieczeństwo związane z ostrzałem. Ale jest ono ograniczone tylko do niektórych regionów Syrii. Odwiedzając Homs i Aleppo, będziemy mieć pełniejszy obraz sytuacji. Ale w tej chwili chciałbym dołączyć do oceny Stanów Zjednoczonych, które stwierdziły: Syria jest bezpiecznym krajem”.
Na bazarze w Damaszku. Zwykłe codzienne życie. Nowoczesne sklepy. Kobiety w chustach i bez. Trudno uwierzyć, że dziesiątki tysięcy syryjskich mężczyzn są teraz w Niemczech, a ich rodziny mają do nich dojechać… — napisał deputowany.Sytuacja w kraju jest również pokazywana jednostronnie:

„Oni również stale informują o ofensywie wojsk rządowych we wschodniej Gucie. Nie ma informacji o tym, w jaki sposób ludność cywilna i szpitale są ostrzeliwane ze Wschodniej Guty. Nie jest to zgłaszane, ponieważ ta informacja nie pasuje do tego czarno-białego obrazu. To po prostu hańba, że w kraju takim jak Niemcy, który nadal jest demokratyczny, jest zdecydowanie za mało informacji i uczciwych relacji z wydarzeń w tej sferze. Tak, uważam, że relacja z wydarzeń w Syrii w niemieckich mediach jest zasadniczo błędna”.Syria potrzebuje siły roboczej i byłoby dobrze, gdyby ludzie, którzy wyjechali do Niemiec, powrócili. Ponadto, jak mówi Blex, syryjski minister spraw zagranicznych powiedział, że władze syryjskie wiedzą, że w Niemczech są Syryjczycy o islamistycznym nastawieniu:

„Ostrzeżono nas przed wpuszczeniem do kraju ludzi, którzy mogą być niebezpieczni. Ale on również chce przywrócić normalne stosunki dyplomatyczne z naszym krajem”.Wróć do „Świat”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość