Żegnaj Europo ?...

Miejsce Polski w Unii Europejskiej
Marian

Żegnaj Europo ?...

Postautor: Marian » 29 sie 2017, 15:03

Rodacy,twórzcie komitety kolejkowe przed konsulatami państw UE po wizy wjazdowe ...

Stwierdziła, że nie ma alternatywy: praworządność czy jedność Unii. - Jedność Unii za cenę rezygnacji z praworządności to nie byłaby już Unia Europejska -wyjaśniła Merkel.

http://www.tvn24.pl/merkel-o-praworzadn ... l#autoplay

Komisja Europejska powiedziała we wtorek, że nie zgadza się z opinią przedstawioną przez szefa MSZ.
http://www.tvn24.pl/ke-nie-zgadza-sie-z ... 170,s.html

"Polski rząd nie chce kompromisu, (jemu) potrzebny jest konflikt. KE i państwa UE nie mogą tego konfliktu unikać. Muszą wyjaśnić, że w UE jest miejsce tylko dla demokratycznych państw prawa".
http://www.tvn24.pl/sueddeutsche-zeitun ... 149,s.html

... bo do Rosji pojedziecie bez wiz albo ... Rosja do Was wjedzie ...
"polska polityka zagraniczna idzie w tym kierunku, że będziemy wepchnięci w ramiona Rosji".
http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju, ... l#autoplay

Awatar użytkownika
HarryBrown

Re: Żegnaj Europo ?...

Postautor: HarryBrown » 29 sie 2017, 16:08

Nie hamletyzuj Marianie :D Podło-dojna zmiana jest jaka jest ale z UE nas nie wyprowadzi bo to będzie oznaczać dla nich koniec ich bytu między Bugiem a Odrą. Kremlowscy agenci czmychną do Moskwy a reszta będzie musiała czmychnąć do lasów, które to do tego czasu Szyszko im wykarczuje. Jak masz kreatywną wyobraźnię, to przymknij oczy i wyobraź sobie dziesiątki tysięcy wkurwionych polskich rolników, którzy stracili dopłaty unijne...
Homo erectus = jansen21

pantg

Postautor: pantg » 29 sie 2017, 18:51

Propaganda radiomaryjna i pisu od początku atakują Unię Europejską, do tego ta agresja od lat przybiera na sile.
.
Dzisiaj wierchuszka pisu publicznie bije się w pierś i zapewnia o swojej wierności wobec UE. Ale cała reszta pisowskiego środowiska wręcz nienawidzi Uni Europejskiej. Dla kilkumilionowej rzeszy słuchaczy radia maryja oraz dla całego środowiska pisu, zachodnia kultura to "kultura śmierci", a Unia "upadla Polskę", tak jak kiedyś upadlali nas sowieci. Też wierchuszka pisowska gdy mówi prywatnie, to też wygłasza ultra wrogie słowa wobec Uni. Pawłowicz powiedziała wprost, że dla Polaków flaga Uni jest tylko zwykłą szmatą. Swoje pierwsze telewizyjne wystąpienie premier Szydło było słynne tylko dlatego, że usunięto flagę Uni.
.
Jak dotąd, dla swych taktycznych celów, pis jeszcze oficjalnie nie ogłosił, że chcę wyprowadzić Polskę z Uni, ale cała pisowska propaganda coraz mocniej oskarża Unię o działania na szkodę Polski. Oskarżenia pisowskiej propagandy są absurdalne, ale ta potężna pisowska machina propagandowa systematycznie udawadnia, że potrafi skutecznie przekonać ogromną część narodu do najgorszego kłamstwa.
.
Już wiele razy słyszałem i czytałem, że przecież pis jest normalną partią, dlatego napewno nie zrobi tego czy tamtego... No i po czasie zawsze się okazuje, że jednak pis zdecydowanie i brutalnie robi właśnie te rzeczy, których niby miał nie robić, bo przecież pis to normalni ludzi! Pamiętacie jak dwa lata temu cała Polska śmiała się z Kopacz i pukano się w głowę na jej ostrzeżenia, bo przecież pis to normalne ugrupowanie i normalni ludzi, więc niby tylko oszołomy boją się pisu i biją na alarm. No i jednak to pani Kopacz miała rację, a mylili się znani publicyści z największych mediów, co pewnymi głosem zapewniali nas o normalności pisu i o jego poszanowaniu prawa! To właśnie ci wszyscy redaktorzy z publicznej telewizji, z polsatu, z tvn, z gw, z onetu i z wp.pl, to oni uspakajali Polaków, że pis to normalni ludzie szanujący prawo. To oni na codzień szydzili z PO i grzmieli z powodu strasznych afer rządu PO...
.
Jeżeli dzisiaj ktoś mi dalej pieprzy, że "przecie to niemożliwe" aby pis zrobił to i owo, że przecież to niemożliwe aby pis wyprowadził nas z Uni, to wtedy szlag mnie trafia

Marian

Postautor: Marian » 29 sie 2017, 21:22

Panie TG...
Kochanowski miał rację :

Cieszy mię ten rym: "Polak mądry po szkodzie";
Lecz jeśli prawda i z tego nas zbodzie,
Nową przypowieść Polak sobie kupi,
Że i przed szkodą, i po szkodzie głupi.

http://staropolska.pl/renesans/jan_koch ... ni_31.html

Marian

Postautor: Marian » 29 sie 2017, 21:59

HarryBrown pisze:Nie hamletyzuj Marianie :D Podło-dojna zmiana jest jaka jest ale z UE nas nie wyprowadzi bo to będzie oznaczać dla nich koniec ich bytu między Bugiem a Odrą. Kremlowscy agenci czmychną do Moskwy a reszta będzie musiała czmychnąć do lasów, które to do tego czasu Szyszko im wykarczuje. Jak masz kreatywną wyobraźnię, to przymknij oczy i wyobraź sobie dziesiątki tysięcy wkurwionych polskich rolników, którzy stracili dopłaty unijne...

Człowieku,Ty chyba nie rozumiesz do kogo należy decyzja :?: :?: :? ...
Nie chodzi o to czy Polska PiSu chce zostać w UE :!: :!: :!: ale o to czy UE chce takiej Polski PiSu w UE :!: :!: :!:

Bo ci z podłej zmiany ,którzy właśnie inaugurują polexit ,rozumieją to i konsekwentnie prowokują UE...

Awatar użytkownika
HarryBrown

Postautor: HarryBrown » 29 sie 2017, 22:25

Wskaż proszę podstawę prawną umożliwiającą wykluczenie państwo-członka UE z UE oraz wskaż jakby ta procedura miała wyglądać. Najbardziej prawdopodobne jest zawieszenie bo coś takiego przewidują zapisy traktatowe.
Homo erectus = jansen21

Marian

Postautor: Marian » 30 sie 2017, 12:51

HarryBrown pisze:Wskaż proszę podstawę prawną umożliwiającą wykluczenie państwo-członka UE z UE oraz wskaż jakby ta procedura miała wyglądać. Najbardziej prawdopodobne jest zawieszenie bo coś takiego przewidują zapisy traktatowe.

Jakby ta procedura miała wyglądać ? - pytasz.Brakuje Ci wyobraźni ?
A różnie może wyglądać,różnie.
Na przykład :
-Państwa strefy euro tworzą eksluzywny klub i zacieśniają współpracę. ...
-Państwa bogate tworzą sojusz na wzór tego co stworzył Kłamczyński z Orbanem i zacieśniają współpracę.
-Francja i Niemcy ze wsparciem - na przykład - Hiszpanii,Italii,Belgii,itd.tworzą Europę kilku prędności.
-Itd.,itp.,etc.

Wtedy Kłamczyński ogłasza polexit a pozostali członkowie UE przyklaskują temu i zamykają Strefę Schengen...
Jasne ?

Awatar użytkownika
HarryBrown

Postautor: HarryBrown » 30 sie 2017, 13:02

Napisałeś o możliwości wykluczenie Polski z UE a nie jej wystąpieniu. To są dwie różne kwestie. Trzymaj się więc własnego pierwotnego scenariusza. W takim razie wciąż czekam na odpowiedzi na moje pytania.
Homo erectus = jansen21

Marian

Postautor: Marian » 30 sie 2017, 13:34

HarryBrown pisze:Napisałeś o możliwości wykluczenie Polski z UE a nie jej wystąpieniu. To są dwie różne kwestie. Trzymaj się więc własnego pierwotnego scenariusza. W takim razie wciąż czekam na odpowiedzi na moje pytania.

Ja nigdzie nie użyłem słowa wykluczenie czy wystąpienie . Pisałem o marginalizacji Polski w UE w szerokim tego słowa pojęciu/znaczeniu.
Sposoby podałem Ci powyżej.A to - jak słusznie napisał panTG - sprawi,że polski tak zwany suweren sam będzie dopominał sie o polexit albo będzie pałętał się w ostatnim rozklekotanym unijnym wagonie .

Awatar użytkownika
HarryBrown

Postautor: HarryBrown » 30 sie 2017, 15:29

W mojej ocenie pisałeś o wykluczeniu. A jak na razie o polexicie to najgłośniej mówisz Ty i panTG. Odrobinę mniej hamletyzowania.
Homo erectus = jansen21

Marian

Postautor: Marian » 30 sie 2017, 15:58

HarryBrown pisze:W mojej ocenie pisałeś o wykluczeniu. A jak na razie o polexicie to najgłośniej mówisz Ty i panTG. Odrobinę mniej hamletyzowania.

Ty wiesz lepiej co miałem na myśli pisząc komentarz ? ... No,no...

PanTG i ja jesteśmy tylko malutkimi trybikami w maszynerii tych,którzy ostrzegają...i tyle.

Awatar użytkownika
HarryBrown

Postautor: HarryBrown » 30 sie 2017, 16:25

Nie wiem jakie masz czy miałeś myśli bo nie posiadam zdolności telepatycznych. Ale widzę to co napisałeś i na tej podstawie dokonuję interpretacji tego co podmiot liryczny miał/mógł mieć na myśli ;)
Homo erectus = jansen21

pantg

Postautor: pantg » 30 sie 2017, 21:40

Harry, przeczytaj co na największych portalach pod różnymi artykułami piszą ludzie, oraz co piszą pisowscy publicyści! Harry, ja i Marian tylko ostrzegamy, ale ostrzegamy nie bez powodu! Oto link do profil Ziemkiewicza, zobacz co on pisze o Europie! https://m.facebook.com/rziemkiewicz/?re ... __tn__=C-R
.
Pisowskie środowisko wręcz nienawidzi zachodniej cywilizacji, bo dla pisu Zachód to "cywilizacja śmierci". Propaganda pisu twardo pracuje na to, aby Polakom zohydzić Unię. Harry, zrób sobie przegląd mediów pisowsko-radiomaryjnych a wtedy zobaczysz, jak szczena tobie opadnie

Awatar użytkownika
HarryBrown

Postautor: HarryBrown » 30 sie 2017, 22:36

Ziemkiewicz to tak pisze od pierwszego dnia jak weszliśmy do UE. Część tzw. nacjonalistycznych-narodowców brzmi podobnie od 10-15 lat. UE nigdy nie miała 100% poparcia w naszym społeczeństwie, ale też nigdy nie miała tak wysokiego poparcia jak obecnie. Dlatego posłowie i europosłowie PO mają wielką misję i wielką szansę na odwrócenie trendu właśnie wykorzystując obecne napięcie na linii UE i rząd pislamu. Tylko nie jak to zrobił poseł Budka.
Homo erectus = jansen21

Marian

Postautor: Marian » 30 sie 2017, 23:35

HarryBrown pisze:Ziemkiewicz to tak pisze od pierwszego dnia jak weszliśmy do UE. Część tzw. nacjonalistycznych-narodowców brzmi podobnie od 10-15 lat. UE nigdy nie miała 100% poparcia w naszym społeczeństwie, ale też nigdy nie miała tak wysokiego poparcia jak obecnie. Dlatego posłowie i europosłowie PO mają wielką misję i wielką szansę na odwrócenie trendu właśnie wykorzystując obecne napięcie na linii UE i rząd pislamu. Tylko nie jak to zrobił poseł Budka.

Kolego Harry,
proszę Cię wytłumacz mi jakąż to zbrodnię popełnił pan poseł Budka.
Ja nie czytałem bo nie znalazłem tlumaczenia na j.polski wywiadu jaki zamieścił Die Zeit,nie znalazłem też tłumaczenia na j. francuski a moja znajomość j. niemieckiego jest dużo mniej niż skromna i może czegoś nie dostrzegłem.A więc proszę Cię napisz mi jakie to słowa w wywiadzie pan posła Budki tak Cię ubodły .
Weź oczywiście pod uwagę i wyjaśnienie pana posła Budki,że udzielił wywiadu w j. polskim,autoryzował a potem było tłumaczenie na j.niemiecki...
A z tłumaczeniem jak z tłumaczeniem.Każdy język ma swoje nieprzetłumaczalne wyrażenia/idiomy ;do tego każdy język osobie nim posługującej się kreśli postrzeganie świata. Na przykład :Polskie dialogi filmu Jeszcze dalej niż północ bardzo ale to bardzo różnią się od jego wersji oryginalnej.
Skąd więc to Twoje oburzenie na niemieckie tłumaczenie wywiadu pana posła Budki. Ty tego tekstu nie czytałeś jako Niemiec - jeśli wogóle czytałeś ? - ale oburzony jesteś ...
Wytłumacz mi proszę ale bez odwracania kota ogonem - dobrze ?

Awatar użytkownika
HarryBrown

Postautor: HarryBrown » 31 sie 2017, 0:03

Marianie, na litość boską spójrz na tę sprawę nie z perspektywy posła Budki czy też takiego czy innego słowa. Spójrz na to zdecydowanie szerzej w kontekście budowania poparcia, wyborów za 2 lata i lejącego się propagandowego szamba made by podła zmiana itp. itd. Nie dostrzegasz tego, że ten wywiad to woda na młyn dla propagandy podłej zmiany?

Co do tłumaczenia, to chyba coś jednak było nie tak skoro było prostowanie i publikowanie jeszcze raz. I gdyby chodziło o wypowiedź o "dupie Maryny" to można olewać autoryzację. Ale jeżeli chodzi o poważny wywiad polityczny, to jednak należy dołożyć należytej staranności by w tekście znalazło się wszystko to co się powiedziało bez jakichkolwiek uproszczeń czy przekłamań. I ostateczna autoryzacja powinna dotyczyć tekstu niemieckiego a nie tylko polskiego, który był podstawą do tłumaczenia.
Homo erectus = jansen21

Marian

Postautor: Marian » 31 sie 2017, 9:55

HarryBrown pisze:Marianie, na litość boską spójrz na tę sprawę nie z perspektywy posła Budki czy też takiego czy innego słowa. Spójrz na to zdecydowanie szerzej w kontekście budowania poparcia, wyborów za 2 lata i lejącego się propagandowego szamba made by podła zmiana itp. itd. Nie dostrzegasz tego, że ten wywiad to woda na młyn dla propagandy podłej zmiany?

Co do tłumaczenia, to chyba coś jednak było nie tak skoro było prostowanie i publikowanie jeszcze raz. I gdyby chodziło o wypowiedź o "dupie Maryny" to można olewać autoryzację. Ale jeżeli chodzi o poważny wywiad polityczny, to jednak należy dołożyć należytej staranności by w tekście znalazło się wszystko to co się powiedziało bez jakichkolwiek uproszczeń czy przekłamań. I ostateczna autoryzacja powinna dotyczyć tekstu niemieckiego a nie tylko polskiego, który był podstawą do tłumaczenia.

Nie potrafisz przyznać się,że wpadłeś w PiSowską narracje.Mało tego brniesz w tym dalej.

Co do tłumaczenia .
Wspomniałem powyżej o francuskim filmie wyświetlanym w Polsce.Gdyby jego francuskie dialogi zostały przetłumaczone dosłownie na j.polski to w Polsce nikt na ten film nie poszedłby bo nie zrozumiałby sensu zawartych tam wypowiedzi...Sa tak zwane niuanse językowe i tych nie przeskoczysz.Trzeba wiedzieć co wyciska łzy Francuza a co Niemca by móc oceniać wypowiadane treści. Nigdy nie słyszałeś odzywki na opowiedziany dowcip ... nie rozumiem z czego się śmieją Francuzi,Niemcy,Anglicy ? Te nacje powiadają tak samo mając nas na myśli opowiadających najśmieszniejsze polskie kawały.
Prosiłem Cię,wyartykułuj mi te fragmenty, które Ci się nie podobają w wypowiedzi pana posła Budki dla Die Zeit. Krytykujesz to je znasz,no to podziel się nimi ze mną.

Awatar użytkownika
HarryBrown

Postautor: HarryBrown » 31 sie 2017, 11:14

Marianie, owszem niuanse językowe zawsze będą. Ale zostaw dialogi z filmów i nie porównuj ich do politycznych wywiadów. Polityk udzielając wywiadu raczej nie korzysta z języka sztuki, slangu, gwary i wyrażeń typowych dla jakiejś grupy społecznej/zawodowej/narodowej, w szczególności jeżeli jego słuchaczem jest dziennikarz pracujący dla zagranicznych mediów.

Co do tego co mi się podoba to chyba jasno i klarownie wyraziłem mój pogląd. A jak dalej nie rozumiesz to odpal google i wpisz frazę "Budka dla Die Zeit" - może wyświetlone linki z nagłówkami pozwolą na lepsze zrozumienie istoty problemu.
Homo erectus = jansen21

Marian

Postautor: Marian » 31 sie 2017, 11:45

HarryBrown pisze:Marianie, owszem niuanse językowe zawsze będą. Ale zostaw dialogi z filmów i nie porównuj ich do politycznych wywiadów. Polityk udzielając wywiadu raczej nie korzysta z języka sztuki, slangu, gwary i wyrażeń typowych dla jakiejś grupy społecznej/zawodowej/narodowej, w szczególności jeżeli jego słuchaczem jest dziennikarz pracujący dla zagranicznych mediów.

Co do tego co mi się podoba to chyba jasno i klarownie wyraziłem mój pogląd. A jak dalej nie rozumiesz to odpal google i wpisz frazę "Budka dla Die Zeit" - może wyświetlone linki z nagłówkami pozwolą na lepsze zrozumienie istoty problemu.

Czytałem,czytałem... Tylko dla czytającego Niemca to brzmi tak mniej więcej :
W Polsce są łamane zasady demokracji.Niemiecki rząd powinien upomnieć się,domagać się,dopominać się,żądać by w Polsce nie łamano przyjętych zobowiązań w polskim referendum akcesyjnym do UE . Tyle i tylko tyle :!: :!: :!: Czy to nie jest właściwa wypowiedź ?
Dalej pan poseł Budka mówi,że jest przeciwko nakładaniu sankcji na Polskę...
Więc o co Tobie i innym biega :?: :?: :?:

Awatar użytkownika
HarryBrown

Postautor: HarryBrown » 31 sie 2017, 14:01

A to przeciętny Niemiec będzie za 2 lata wybierać ludzi do parlamentu i w następstwie do rządu?
Homo erectus = jansen21

Wróć do „Europa”