Trump w Paryżu.

Miejsce Polski w Unii Europejskiej
Marian
Posty: 2011
Rejestracja: 26 lis 2016, 22:57

Trump w Paryżu.

Postautor: Marian » 14 lip 2017, 11:25

http://www.rtl.fr/actu/international/en ... 7789328976
13 lipca.
-14h59.Prezydent Macron i kanclerz Merkel biorą udział w posiedzeniu francusko-niemieckiej rady ministrów.
-15h37-16h28.Serdeczne powitanie par prezydenckich.Grane są hymny obu państw przywódcy odbierają honory wojskowe,dokonują przeglądu kompanii honorowej.
-16h39-16h47. Prezydenci odjeżdżają z Placu Inwalidów do Pałacu Elizejskiego a panie prezydentowe jadą do katedry Notre-Dame.Po wyjściu z katedry panie prezydentowe odbywają krótki rejs po Sekwanie.W tym czasie panowie prezydenci prowadzą rozmowę w cztery oczy.
-18h37 - Rozpoczyna się konferencja prasowa.Emmanuek Macron dziękuje Donaldowi Trump za przybycie na obchody rocznicy zakończenia I W.Św.Mówi o czym rozmawiał ze swoim amerykańskim gościem.Podkreśla z mocą,że wola walki z terroryzmem była jednym z ważniejszych tematów,z mocą podkreśla : tu rozbieżności pomiędzy nami nie ma.Na temat ochrony klimatu mówi : szanuję decyzję Trumpa, ja respektuję porozumienia paryskie w tym temacie.
Donald Trump w imieniu swoim i Melanii wyraża wielkie zadowolenie z pobytu w Paryżu .To jest wielkie święto narodowe ... Francja to piękny kraj z wielką /szlachetną historią ... Zdobycie Bastylii zmieniło bieg historii...Nasze dwie nacje są złączone w walce o wolność/swobodę.Stany Zjednoczone i Francja są sojusznikami od wielu lat i takimi pozostaniemy.Stosunki pomiędzy naszymi państwami są doskonałe,przyjaźń pomiędzy naszymi krajami jest nie do zburzenia.
W odpowiedzi na pytanie dziennikarza Macron mówi : Zbudowaliśmy silne relacje pomiędzy nami,dzisiejsza uroczysta kolacja odbędzie się w gronie przyjaciół.Z entuzjazmem w głosie te słowa potwierdza prezydent Trump -Francja ma super prezydenta /"un super président".
Na temat Syrii prezydent Macron mówi,że Francja nie uważa,że pokój w Syrii można zbudować po odsunięciu od władzy Bachar al-Assada.
-19h18.Koniec konferencji prasowej.

Wróć do „Europa”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość