François Hollande nie wystartuje...

Miejsce Polski w Unii Europejskiej
Marian

François Hollande nie wystartuje...

Postautor: Marian » 02 gru 2016, 12:45

François Hollande nie będzie ubiegać się reelekcje.W obozie zwolenników francuskiej PS słychać głosy rozczarowania,rozgoryczenia ale także głosy aprobaty dla decyzji urzędującego prezydenta.Przyłączam się do tych chwalących Hollande'a.Nie jest mi po drodze z socjalistami ale...
Po jego rezygnacji szeregi PS zjednoczą się wokół Manuela Vallsa lub Emmanuela Macrona -liberalnego socjalisty.Wyborcy mogą to kupić.Mając do wyboru z jednej strony nacjonalistka Marine Le Pen,z drugiej François Fillon - przyjaźnie nastawiony do Putina /w składzie komitetu wyborczego Fillona są dwie osoby mające rosyjskie korzenie/ oddadzą głosy na kandydata wystawionego przez PS... Dla Polski może to być korzystne.
Ostatnio zmieniony 02 gru 2016, 12:48 przez Marian, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Aloes

Re: François Hollande nie wystartuje...

Postautor: Aloes » 02 gru 2016, 18:05

Wiesz, ponieważ sondaże mówią, że nie wygra M. Le Pen, to...
W USA sondaże mówiły, że nie wygra D. Trump, a...
Myślę, że możemy teraz zacytować M. Morawieckiego. Francję czeka wybór między dżumą a cholerą (M. Le Pen i F. Fillon). Przy okazji i nas.
Myślisz, że kandydat PS może mieć szansę? F. Holland podjął chyba słuszną decyzję. Jego notowania nigdy nie były wysokie, a są... coraz niższe. Ktoś inny może mieć większe szanse. Ja postawiłabym na M. Vallsa. A Ty?

jansen21

Postautor: jansen21 » 02 gru 2016, 22:16

Nawet według naszych mainstreamowych mediów w drugiej rundzie nie będzie kandydata lewicy i bardzo dobrze.

Marian

Postautor: Marian » 03 gru 2016, 0:22

Aloes pisze:Wiesz, ponieważ sondaże mówią, że nie wygra M. Le Pen, to...
W USA sondaże mówiły, że nie wygra D. Trump, a...
Myślę, że możemy teraz zacytować M. Morawieckiego. Francję czeka wybór między dżumą a cholerą (M. Le Pen i F. Fillon). Przy okazji i nas.
Myślisz, że kandydat PS może mieć szansę? F. Holland podjął chyba słuszną decyzję. Jego notowania nigdy nie były wysokie, a są... coraz niższe. Ktoś inny może mieć większe szanse. Ja postawiłabym na M. Vallsa. A Ty?

Sondaże,sondaże... Na miejscu Morawieckiego nie martwiłbym się o Francję.
Aloes Szanowna, rezygnacja Hollande'a daje szansę i Vallsowi i Macronowi.A o tych dwóch można powiedzieć,że są oni bardziej socjaldemokratami niż socjalistami.Ostatni doktryner francuskiej PS to Hollande i on odchodzi... Czy Valls wygra prawybory partyjne?Nie wiem - najpewniej tak będzie jak piszesz.A co potem?... Ja życzę jak najlepiej innemu kandydatowi niż M.Le Pen i F. Fillon.

jansen21 pisze:Nawet według naszych mainstreamowych mediów w drugiej rundzie nie będzie kandydata lewicy i bardzo dobrze.

A możesz uzasadnić swoje bardzo dobrze i pewność co do wyników pierwszej rundy...
A nie bierzesz pod uwagę tego,że wasze mainstreamowe media prognozują tak jak prognozowały wyniki ostatnich wyborów prezydenckich w USA?

jansen21

Postautor: jansen21 » 03 gru 2016, 11:08

Nie napisałem, że mam "pewność" tylko podałem medialną prognozę, która może się nie sprawdzić, a co do: "bardzo dobrze" to chyba oczywiste, że każdy powinien się cieszyć z powolnego końca demokracji liberalnej czyli demokracji tylko dla salonowych oderwanych od życia pseudo elit. Demokracji, która głosząc frazesy o wolności słowa stosowała z drugiej strony cenzurę poprawności politycznej. Demokracji, która była dobra tylko dla wybranych hałaśliwych mniejszości. Im mniej tego smrodu tym lepiej dla normalnych ludzi.

Marian

Postautor: Marian » 03 gru 2016, 12:37

jansen21 pisze:Nie napisałem, że mam "pewność" tylko podałem medialną prognozę, która może się nie sprawdzić, a co do: "bardzo dobrze" to chyba oczywiste, że każdy powinien się cieszyć z powolnego końca demokracji liberalnej czyli demokracji tylko dla salonowych oderwanych od życia pseudo elit. Demokracji, która głosząc frazesy o wolności słowa stosowała z drugiej strony cenzurę poprawności politycznej. Demokracji, która była dobra tylko dla wybranych hałaśliwych mniejszości. Im mniej tego smrodu tym lepiej dla normalnych ludzi.

Nie dziwię ci się...Z jednej strony Fillon - poplecznik Putina, z drugiej strony Le Pen też na żołdzie Kremla. Teraz marszałek Senatu wybiera się do Lukaszenki poprawiać stosunki.Narazie tylko do Mińska,do przedsionka Moskwy ale wkrótce pewnie p.rezydent Duda pojedzie do Moskwy złożyć pokłon hołdowniczy Putinowi - demokracie inaczej.
Wszystko idzie po twojej/waszej myśli .Szykujecie Targowicę bis / PiS /.

Awatar użytkownika
Przekret

Postautor: Przekret » 03 gru 2016, 15:06

Najpierw Orban. Potem Kaczyński. Trump w US. W Austrii Norbert Hofer (być może). W Francyji Marine Le Pen. Europa wchodzi na drogę szeroko rozumianego chrześcijaństwa. Europa musi zrzucić z swoich pleców alkoholików, nieuków, złodziei i oszustów brukselskich.
Koniec świętych krów również w Polsce.
A tacy jak Marian - do Korei Płn. Marine zrobi porządek nie tylko z islamistami.

Marian

Postautor: Marian » 03 gru 2016, 15:40

Przekret pisze:Najpierw Orban. Potem Kaczyński. Trump w US. W Austrii Norbert Hofer (być może). W Francyji Marine Le Pen. Europa wchodzi na drogę szeroko rozumianego chrześcijaństwa. Europa musi zrzucić z swoich pleców alkoholików, nieuków, złodziei i oszustów brukselskich.
Koniec świętych krów również w Polsce.
A tacy jak Marian - do Korei Płn. Marine zrobi porządek nie tylko z islamistami.

Lecz ty się na nogi bo na głowę za późno.

jansen21

Postautor: jansen21 » 03 gru 2016, 21:00

Marian pisze:Nie dziwię ci się...Z jednej strony Fillon - poplecznik Putina, z drugiej strony Le Pen też na żołdzie Kremla. Teraz marszałek Senatu wybiera się do Lukaszenki poprawiać stosunki.Narazie tylko do Mińska,do przedsionka Moskwy ale wkrótce pewnie p.rezydent Duda pojedzie do Moskwy złożyć pokłon hołdowniczy Putinowi - demokracie inaczej.
Wszystko idzie po twojej/waszej myśli .Szykujecie Targowicę bis / PiS /.

Tak, tak wszystkiemu jest winna Rosja: to jednak trąci lekką paranoją polityczną.

Awatar użytkownika
Przekret

Postautor: Przekret » 03 gru 2016, 22:09

Marian pisze:
Lecz ty się na nogi bo na głowę za późno.

Tylko tak?
No normalny prostak! I to Francuz? Nie wierzę!
Co do miszcza się nie wypowiadam - ja tylko idealnie gram na nerwach i mistrzowsko potrafię wku....ać ludzi.

Awatar użytkownika
proc

Postautor: proc » 04 gru 2016, 3:54

Przekret pisze: Europa musi zrzucić z swoich pleców alkoholików, nieuków, złodziei i oszustów brukselskich.

Mocne. Rozumiem, że nadszedł czas na chrześcijańskich oszustów, nieuków, alkoholików i rozpustników, którzy nie zamierzają wsiadać nikomu na plecy, bo to są uczciwi politycy. Taka LePen, Trump to wzór chrześcijańskich cnót. O Kaczyńskim i Orbanie wolę nie wspominać.
Przekręt, w przejawianej przez Ciebie naiwności nie masz sobie równych. Jest ona wręcz bezgraniczna.
Nihil novi

Awatar użytkownika
Karolina

Postautor: Karolina » 04 gru 2016, 7:43

A chcecie zobaczyć, jak nowe ostrzeżenia działają?
Czas wymyślono po to, by nie robić wszystkiego w jednym momencie ;)

Marian

Postautor: Marian » 04 gru 2016, 10:01

Karolina pisze:A chcecie zobaczyć, jak nowe ostrzeżenia działają?

Karolino,bądź łaskawa zauważyć to,że radiomaryjny łże jak pies,obraża mnie.I co,ja mam mu udowadniać,że nie jestem wielbłądem?...
Starajcie się odróżniać prowokatora,łgarza trollującego ad personam od usera,który się broni.Nie może tak być,że na głoszone przez radiomaryjnego bzdety nie nie mogę ostro zareagować.

Awatar użytkownika
Karolina

Postautor: Karolina » 04 gru 2016, 10:20

Proszę, nie kontynuuj.
Czas wymyślono po to, by nie robić wszystkiego w jednym momencie ;)

Marian

Postautor: Marian » 04 gru 2016, 10:27

Karolina pisze:Proszę, nie kontynuuj.

Tak jest...

Awatar użytkownika
Przekret

Postautor: Przekret » 04 gru 2016, 13:05

proc pisze:Mocne. Rozumiem, że nadszedł czas na chrześcijańskich oszustów, nieuków, alkoholików i rozpustników, którzy nie zamierzają wsiadać nikomu na plecy, bo to są uczciwi politycy. Taka LePen, Trump to wzór chrześcijańskich cnót. O Kaczyńskim i Orbanie wolę nie wspominać.
Przekręt, w przejawianej przez Ciebie naiwności nie masz sobie równych. Jest ona wręcz bezgraniczna.

"W pierwszych słowach mego listu" chciałbym zaznaczyć, że nie jestem żaden Przekręt, tylko Przekret. Śmieszne to i zarazem przykre, bo system odrzuca polskie znaki.
Odnosząc się do wymienionych z nazwiska umiłowanych przywódców to nie wiem, czy taka Le Pen lub Trump, Kaczyński i Orban są ochrzczeni. Ale to ich osobisty problem, nie mój. Ważne jest to, że oni nie mają wyjścia i muszą wprowadzać z powrotem chrześcijaństwo, bo ich (szczególnie Le Pen) państwa (na początku Francja) niedługo przekształcą się w Republiki Islamskie.
Poza tym, dziękuję za krytykę i za chorobliwe wręcz próby poniżania mnie, grzesznego chrześcijanina.
Co do miszcza się nie wypowiadam - ja tylko idealnie gram na nerwach i mistrzowsko potrafię wku....ać ludzi.

Awatar użytkownika
proc

Postautor: proc » 04 gru 2016, 15:23

Przyzwyczaiłem się do Przekręta, dlatego nie zauważyłem tej subtelnej zmiany, która, jak widzę, niczego jednak nie zmienia, co do istoty.

Gdzież Ty widzisz próbę poniżania Twojej osoby. Ja tylko odnoszę się do nadziei, jaka przepełnia Twą katolicką duszę w związku z pojawieniem się krzewicieli chrześcijaństwa w postaci wymienionych przez Ciebie polityków. Otóż politycy Ci może i zapewnią większą obecność Kościoła w życiu społecznym, może nawet sypną niezłą kasą, jak to się ma u nas w kraju, ale na pewno nie dadzą zmiany, o której wspomniałeś. A nie dadzą, bo żaden z nich nie jest wzorem moralnym, o potrzebie pojawienia się którego postulowałeś.
Napisałem to wyraźnie. Różnica będzie tylko taka, że jednych "oszustów, nieuków, alkoholików i rozpustników" zastąpią inni "oszuści, nieucy, alkoholicy i rozpustnicy" z tym, że ci będą podlizywać się czarnym, co jak widać wystarczy Ci do przymknięcia oczu nad moralnym wydźwiękiem owej zmiany.
Ale jeśli obraziło Cię posądzenie o naiwność, to przepraszam. Rzeczywiście nie wykazałem się odpowiednią spostrzegawczością. Reprezentowana przez Ciebie postawa, Przekrecie, jest zwykłym wyrachowaniem.
Nihil novi

Awatar użytkownika
proc

Postautor: proc » 04 gru 2016, 18:32

Post scriptum...

Austriacy odrzucają skrajną prawicę w wyborach prezydenckich.

"Popierany przez lewicę Alexander Van der Bellen ma bardzo mocne prowadzenie w drugiej turze austriackich wyborów. Sondaż exit poll wskazuje, że jego konkurent Norbert Hofern, kandydat skrajnej prawicy, uzyska 46,4 proc, a Van der Bellen - 53,6. Hofern przyznał się już do porażki. "Jest mi niezmiernie smutno, że się nie udało. Chętnie troszczyłbym się o naszą Austrię" - napisał na Facebooku i pogratulował Van der Bellenowi."

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... oxNewsLink

Och, jakże mi przykro, Przekret. :D
Nihil novi

Awatar użytkownika
Przekret

Postautor: Przekret » 05 gru 2016, 15:21

Lewak wygrał w Austrii, ale jak się losy Jego potoczą jeszcze nie wiadomo. Zależne jest to przede wszystkim od Berlina i tam się rozstrzygną losy nie tylko Austrii. W każdym razie przyznaję się do mojej bukmacherskiej porażki, gdyż bardzo stawiałem na Hofera. Austriacy po "przygodzie" z Adolfem Hitlerem i wyrwaniu się z pod kurateli sowieckiej chyba w 55 roku są bardzo kunktatorscy. I moim zdaniem to wyciąganie wniosków z przyjaźni z Hitlerem.
Pocieszam się tym, że Austria to nie najważniejszy kraj w Europie. Gorszym problemem dla Europy jest Italia po referendum konstytucyjnym.
Dla opcji postkomunistycznej której przynajmniej tu, na tym Forum jesteś Proc`u jak się wydaje przedstawicielem, nie ma alternatywy. Opcja ta zrobi wszystko, by pisowców odsunąć od władzy obojętnie jakimi sposobami. Dla mnie, który stoi obok śmiertelnych zapasów PiS contra cały konglomerat "zdrady i zaprzaństwa" (cytat z klasyka), budzi to zdumienie, że chcecie siłą odsunąć legalnie wybraną przez wyborców władzę. Jak wielkie pieniądze tu wchodzą w grę, jak bardzo pokochaliście pełnienie władzy, że decydujecie się na igranie losem milionów Polaków?

Awatar użytkownika
proc

Postautor: proc » 05 gru 2016, 15:37

Przekret, w pewnym serialu, jeden z bohaterów powiedział, że gdyby głupota miała skrzydła latałaby jak gołębica. Tobie również brakuje tej umiejętności. Ale próbuj, może kiedyś? :)
Nihil novi

Wróć do „Europa”