Reforma SN wg Gersdorf; koniec nadziei; to już koniec

Awatar użytkownika
Kostyr

Re: Reforma SN wg Gersdorf; koniec nadziei; to już koniec

Postautor: Kostyr » 22 lis 2017, 13:00

PanTG, Ty to miażdżysz jedynie siebie. A jak ktoś nie ma zielonego pojęcia o poruszanym zagadnieniu, powinien raczej milczeć (albo zapisywać w pamiętniku), zamiast prezentować tutaj swoje emocje niewiedzy, czy oceny opini innych, bo to jest jedynie śmieszne.

Awatar użytkownika
sciemniacz

Postautor: sciemniacz » 22 lis 2017, 18:07

Kostyr pisze:
sciemniacz pisze:Więc jaki sens robić za listek figowy?
A Ty w ogóle czytałeś ten projekt? Czy tak z głowy, czyli z niczego? Jasne stwierdzenie, że obydwa projekty są niekonstytucyjne, to listek figowy?
http://www.sn.pl/aktualnosci/SitePages/ ... Wydarzenia

sciemniacz pisze:I tak będzie.
Czyżby pobożne życzenie?

Pierwsza prezes SN pisze:Przedstawiona przeze mnie propozycja jest odpowiedzią na formułowany wielokrotnie
zarzut, iż ani środowisko sędziowskie, ani przedstawiciele mniejszości parlamentarnej nie biorą
udziału w debacie o zmianach w sądownictwie.
Przedstawiony przeze mnie, „autorski” projekt, dowodzi tego, że możliwa jest spokojna,
merytoryczna dyskusja nad kształtem wymiaru sprawiedliwości, w tym Sądu Najwyższego.
Dyskusja, w której brane są pod uwagę postulaty zgłaszane przez większość parlamentarnorządową,
a jednocześnie w której proponowane są rozwiązania nienaruszające ładu
konstytucyjnego w Polsce. W żadnym razie nie oznacza to jednak, że z tymi postulatami się
identyfikuję.
Z uwagi na odpowiedzialność wynikającą ze sprawowania funkcji Pierwszego Prezesa SN
dostrzegłam potrzebę pokazania opinii publicznej, że cele wskazywane przez partię rządzącą
można osiągnąć bez naruszania Konstytucji RP. Krytyka wymiaru sprawiedliwości, nawet jeśli nie
do końca uzasadniona, rozbudziła społeczne oczekiwania zmian.
Jednocześnie mając na względzie głosy krytyczne co do zgłoszonego przeze mnie projektu
pochodzące ze środowiska sędziowskiego, chciałabym odbierać je jako element dyskusji nad
zmianami wymiaru sprawiedliwości, a także podkreślić, że moje propozycje należy rozważać jako
całość, nie wyrywając z kontekstu poszczególnych regulacji.

Kostyr pisze:Tymczasem już za chwilę cały SN (łącznie ze stwierdzającymi ważność wyborów) będzie wybierany i kontrolowany przez Ziobro lub/i Dudę, a poprzez tak spreparowaną władzę, cały wymiar sprawiedliwości.

Mogę jeszcze raz powtórzyć, za Tobą: za chwilę cały SN, a co za tym idzie, cały wymiar sprawiedliwości będzie kontrolowany przez, powiedzmy: dobrą zmianę. Będzie. Nie "może być", ale będzie. Z czego wynika moje przekonanie, z pobożnych życzeń? Nie, z przeświadczenia, że nie zatrzymają się. Dlaczego mieliby tym razem?
I teraz co do oceny propozycji prezes Gersdorf, powtórzę: ona nie bierze udziału w dyskusji. Ten jej projekt merytorycznie trafia w próżnię. Wynika to z tego co napisałem akapit wyżej. Żadna debata nie ma miejsca, ani miała nie będzie. Bo niby po co to Ziobrze i Kaczyńskiemu? Żeby ewentualnie "rozważyli"? :D Bądźmy poważni. Więc jej "udział" w "odpowiedzi na zarzuty", jeśli pisze szczerze, świadczy o naiwności pani profesor.
Tak więc jako postulat de lege ferenda, propozycja jest bez żadnego znaczenia. Natomiast politycznie, to jest cios w obrońców praworządności. Bo oto pierwsza prezes twierdzi, że "zabiera głos w debacie". W debacie, która się nie toczy, więc siłą rzeczy nie może brać w niej udziału. A ten jej głos posłuży wyłącznie za zasłonę dymną (skoro nie podoba Ci się określenie "listek figowy"), za usprawiedliwienie dla dalszego łamania zasad praworządności. W taki i tylko w taki sposób zostanie wykorzystany. Koniec i kropka. Premier Szydło, czy kogo tam postawią, powie Europie i Światu: w Polsce miała miejsce szeroka debata. Brało w niej czynny udział środowisko sędziowskie. Wiele z jego postulatów zostało zrealizowanych. A będzie to jedna wielka ściema. I nie wierzę, że możesz sądzić inaczej. Więc jaki sens iść w zaparte? ;)
Poprę kandydaturę Romana Giertycha na prezydenta RP. Jeśli się zdecyduje... ;)

Awatar użytkownika
HarryBrown

Postautor: HarryBrown » 23 lis 2017, 0:50

I Prezes SSN jeszcze nie zrozumiała, że obecny reżim w ogóle nie jest zainteresowany prowadzeniem jakiejkolwiek debaty w jakimkolwiek temacie ze środowiskami, które nie są im podporządkowane. Zresztą oni i u siebie nie prowadzą żądnej debaty. Co Wódz nakaże to się realizuje. A każdego kto zacznie mieć wątpliwości, to się oskarża o odchylenie takie czy owakie i na koniec traktuje kopniakiem w 4 litery. A szeroko rozumiana opozycja weszła już chyba na najwyższy poziom histerii. Powoli zaczynają przypominać pislamistów, którzy wszędzie widzą wrogów, zamachy, zdrajców, spiski itp. itd.
Homo erectus = jansen21

pantg

Postautor: pantg » 23 lis 2017, 4:33

Czy ktoś mi może tak w skrócie napisać, o co chodzi Kostyrowi? Niby jego opinie są zbieżne z innymi na forum, ale jednocześnie krytykuje nasze opinie...
.
Kostyr, nie pochlebia mi twoje zainteresowanie moją osobą. Czy zauważyłeś, że twoje wpisy pod moim adresem są wredne? Masz jakieś kompleksy czy co? Potrzebujesz walki i wroga?

Wróć do „Polska”