Gen. Ziętek- wielki Ślązak, wielki Polak w... PRL-u

pantg

Gen. Ziętek- wielki Ślązak, wielki Polak w... PRL-u

Postautor: pantg » 01 wrz 2017, 17:38

Podła zmiana, pisowski reżim chce zgnoić Ślązakom ich wielkiego bohatera, który mimo sowieckiej okupacji i mimo PRL-u, robił dobro wszędzie gdzie mógł. Nie znane są relacje aby gen. Zientek zrobił coś złego, żeby komuś zrobił krzywdę. Za to wybudował ogromne sanatorium dla dzieci w Rabce; zrekultywował wielkie obszary hałd między Katowicami a Chorzowem i wybudował tam Stadion Śląski i wielki Wojewódzki Paru Kultury i Wypoczynku, podobno też słynny Spodek jest jego dziełem. Jest dużo tych wielkich obiektów użyteczności publicznej jakie powstały dzięki Zientkowi. Po chyba roku 2000 z inicjatywy społeczności śląskiej, powstał pomnik ku pamięci wielkiego Ślązaka, a wiele ulic i obiektów nosi imię gen. Zientka.
.
Niestety, pisowski reżim chce zniszczyć pamięć o śląskim wielkim generale. IPN uważa wielkiego generała za zwykłego komucha, a ostatnio szef katowickiego IPN robił jakieś porównania Zientka z Hitlerem- Hitler też osobiście nie robił czegoś złego i osobiście nie wydawał rozkazów do ludobójstwa!
.
Jest mi wstyd za Ślązaków co zagłosowali na podłych kłamców i aferzystów. Czego się spodziewali- że straszni kłamcy i wielcy złodzieje będą idealnie rządzić Polską, bo Polska, Ojczyzna, Honor i Bóg mają na sztandarach??? A od kiedy daje się wiarę kłamcom i złodziejom??? Wtedy go krzyczą o sobie wzniosłe słowa? Szok

Awatar użytkownika
Zulus

Re: Gen. Zientek- wielki Ślązak, wielki Polak w... PRL-u

Postautor: Zulus » 01 wrz 2017, 18:00

Wstydziłbyś się PanieTG za tego babola w jego nazwisku. On nazywał się generał Jerzy Ziętek. ;)

I fakt Ziętek wybudował Spodek oraz sanatoria w Ustroniu. Za jego czasów powstawały osiedla, jak np. osiedle Tysiąclecia w Katowicach.
Lubię komentować bieżące wydarzenia społeczno-polityczne.

Awatar użytkownika
HarryBrown

Postautor: HarryBrown » 01 wrz 2017, 19:14

Złym człowiekiem na pewno nie był. To był Ślązak ale i Polak (brał udział w zrywie Ślązaków o przyłączenie Górnego Śląska do Polski) z krwi i kości i wiele zrobił dla tego regionu jak i ludzi zarówno przed II WŚ jak i po niej. Warto wspomnieć, że Ziętek miał problemy z komuchami. W 1948 r. został usunięty z PPR a może już PZPR (nie pamiętam kiedy oni się przepoczwarzyli) i przywrócony do partii dopiero na początku lat 60-ych (przy okazji przez ten czas inwigilowany przez UBeków) - powodem tych niedogodności była jego społeczna i polityczna działalność w ramach administracji publicznej i samorządowej przed II WŚ. Osobiście nie są mi znane fakty świadczące o tym żeby to była typowa bolszewicka kreatura mająca na sumieniu życie i zdrowie ludzkie. I jako żywo jest to bardzo dobry przykład, że odpowiedzialność zbiorowa jest przejawem głupoty ale też i barbarzyństwa. To społeczność lokalna powinna mieć prawo do decydowania o tym czy w ich miejscu zamieszkania chcą za patrona ulic, placów, rond mieć takich czy innych ludzi. Mam nadzieję, że mieszkańcy Górnego Śląska nie ulegną pislamistom w kwestii Ziętka.
Homo erectus = jansen21

Marian

Postautor: Marian » 01 wrz 2017, 22:49

Zulus pisze:Wstydziłbyś się PanieTG za tego babola w jego nazwisku. On nazywał się generał Jerzy Ziętek. ;)

I fakt Ziętek wybudował Spodek oraz sanatoria w Ustroniu. Za jego czasów powstawały osiedla, jak np. osiedle Tysiąclecia w Katowicach.

Oj,aj...Nie przyganiaj pantgowi...
On to pisał po francusku bo bez tego n żabojad przeczyta to jako Zietek i nie będzie wiedział o kogo chodzi ?...
Zobacz ile Zientków i w ilu francuskich departamentach mieszka http://www.geopatronyme.com/nomcarte/ZIENTEK
A swoją droga moderacja tak wrażliwa na wpisy pantga tym razem jest jakaś taka opieszała,nie poprawiła chociaż tytułu :?:

pantg

Postautor: pantg » 02 wrz 2017, 1:53

Fakt, gen. Jerzy Ziętek. W Ustroni też wybudował sanatorium? Ja wiedziałem tylko o wielkim sanatorium dla dzieci w Rabce. Podobno Ślązacy wprost kochali swego generała.

Wróć do „Polska”