Rocznica Narodzin mojej "Solidarności".

Marian

Rocznica Narodzin mojej "Solidarności".

Postautor: Marian » 27 sie 2017, 12:38

Zbliża się Rocznica podpisania Porozumień Sierpniowych w Gdańsku.Jeden z moich Kolegów,ówczesny burzyciel systemu / jak i ja/, dzisiaj właściciel poczytnego portalu,ogłosił ankietę dla tych,którzy budowali naszą , PIERWSZĄ ,PRAWDZIWĄ " SOLIDARNOŚĆ".

Oto moja odpowiedź na jeden z punktów wspomnianej Ankiety.

-----------------------

Ocenę,moją ocenę, wydarzeń sprzed 37 lat w kontekście czasów dzisiejszych wyrażę pytaniami.

Pytam :
- gdzie stoi dzisiejsze kierownictwo obecnej „Solidarnościˮ?
Czy nie stoi aby tam gdzie niegdyś stało ZOMO ?

- kogo popiera p. Duda,aktualny szef dzisiejszej „Solidarnościˮ / w czasach stanu wojennego obrońca Radiokomitetu / ? :

a/ osobnika,który o stanie wojennym dowiedział się z kazania w kościele a w czasach nam bliższych skłócił cały nasz Naród? …

b/ PiS-owskich fałszerzy najnowszej historii Polski, historii z kart której wykreślają nazwiska Wałęsy, Frasyniuka, Wujca,
Lityńskiego, Mazowieckiego, Kuronia i innych autentycznych twórców Pierwszej, naszej, „Solidarnościˮ ,naszego ZZ,który
stał się zaczynem powstania niepodległej Polski.

c/ rząd,który zapomniał o zabitych w Kopalni „Wujekˮ,zapomniał o tych którzy zginęli w czasie pokojowych manifestacji,
zapomniał o 9 736 osobach internowanych w czasie stanu wojennego.

Dzisiaj p. Dudzie i ZZ,któremu szefuje jest po drodze z byłymi prokuratorami sądzącymi działaczy opozycyjnych w czasach
PRL,z TW,ktorzy dobrowolnie i własnoręcznie pisali i podpisywali deklaracje współpracy z SB.

Dzisiaj,do takiego związku,z takim szefem ja nie przyznaję się.
Dzisiaj, parafrazując piosenkę Kazika, pytam :
- „coście skur.ysyny uczynili z tą Solidarnością? ˮ.

Awatar użytkownika
kruk

Re: Rocznica Narodzin mojej "Solidarności".

Postautor: kruk » 28 sie 2017, 12:29

- A oto co mówi reżyser Janusz Kijowski o śmierci wielu wybitnych osób - w krótkim czasie - w kontekście władzy polityków Prawa i Sprawiedliwość.

"I znowu apatia! Jakieś jesienne przesilenie, smuta, beznadzieja, żal...
Znikają z naszej przestrzeni Mistrzowie i Przewodnicy; zostają złośliwe karakany, pyskacze, fanatycy i kłamcy.
Wczoraj Grzegorz Miecugow, wcześniej: Janusz Głowacki, Zbigniew Wodecki, Wojciech Młynarski, Wiktor Osiatyński, Andrzej Wajda...
Z kim będziemy świętować kolejne rocznice Wielkiej Solidarności Sierpnia 1980 roku?
Ze Śniadkiem, Czarneckim, z Sasinem i prokuratorem stanu wojennego Piotrowiczem...?
W czyje ręce złożymy los Najjaśniejszej Rzeczpospolitej w kolejnych wyborach - w ręce Dudów i Szydłów?
Na chwilę (25 lat) wyjrzało słońce, ale zaraz pokryła je brutalna (czyt.: brunatna) nawałnica.
In memoriam."
"Bardzo mały człowiek może rzucać bardzo duży cień"

Awatar użytkownika
kruk

Postautor: kruk » 28 sie 2017, 12:33

kruk pisze:- A oto co mówi reżyser Janusz Kijowski o śmierci wielu wybitnych osób - w krótkim czasie - w kontekście władzy polityków Prawa i Sprawiedliwość.

"I znowu apatia! Jakieś jesienne przesilenie, smuta, beznadzieja, żal...
Znikają z naszej przestrzeni Mistrzowie i Przewodnicy; zostają złośliwe karakany, pyskacze, fanatycy i kłamcy.
Wczoraj Grzegorz Miecugow, wcześniej: Janusz Głowacki, Zbigniew Wodecki, Wojciech Młynarski, Wiktor Osiatyński, Andrzej Wajda...
Z kim będziemy świętować kolejne rocznice Wielkiej Solidarności Sierpnia 1980 roku?
Ze Śniadkiem, Czarneckim, z Sasinem i prokuratorem stanu wojennego Piotrowiczem...?
W czyje ręce złożymy los Najjaśniejszej Rzeczpospolitej w kolejnych wyborach - w ręce Dudów i Szydłów?
Na chwilę (25 lat) wyjrzało słońce, ale zaraz pokryła je brutalna (czyt.: brunatna) nawałnica.
In memoriam."
:shock: :( :cry:

Awatar użytkownika
kruk

Postautor: kruk » 28 sie 2017, 14:15

pantg

Postautor: pantg » 28 sie 2017, 19:14

Wczoraj przeczytałem mądre słowa: "ze strony strajkujących porozumienia z rządem podpisywali- Lech Wałęsa, Marian Jurczyk, oraz Jarosław Sienkiewicz. Bo Solidarności jeszcze nie było, bo jeszcze nie powstała!

Marian

Postautor: Marian » 28 sie 2017, 23:52

Ludzie, którzy walczyli o wolność naszego kraju, muszą mieć dzisiaj pozwolenie, aby złożyć kwiaty pod pomnikiem postawionym na ich cześć.

Więcej na:

http://studioopinii.pl/dariusz-wisniews ... idarnosci/

Marian

Postautor: Marian » 30 sie 2017, 16:14

Szanowny Panie Przewodniczący!
Szanowni Państwo!
(...)
Przed 37 laty Szczecin był jednym z najważniejszych miejsc, gdzie rozstrzygały się polskie losy. Zawsze będziemy pamiętać, że to właśnie
tutaj zostało podpisane pierwsze z Porozumień Sierpniowych. Szczecin, który z taką determinacją wystąpił w obronie ludzkiej godności i praw pracowniczych w grudniu 1970 roku i tak boleśnie został doświadczony, również dziesięć lat później, odważnie rzucił wyzwanie komunistycznej
władzy.

(...)
Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej

Andrzej Duda
/ Źródło: Prezydent.pl
-----------

Oto fragment listu Adriana... Ani słowa o Jastrzębiu ,o Gdańsku , ...o długopisie z JP II .
Kto go uczył historii ? Mógłby chociaż posurfować po necie...
https://www.facebook.com/RacjonalnaPL/p ... =3&theater

Awatar użytkownika
kruk

Postautor: kruk » 30 sie 2017, 17:20

Marian pisze:Oto fragment listu Adriana... Ani słowa o Jastrzębiu ,o Gdańsku , ...o długopisie z JP II .

Chyba trzeba to pytanie nieco zmodyfikować:
- Skąd się w nim tyle tego bezinteresownego kurestwa bierze?
Przecież prawdziwą historię to on musi znać, choćby nie wiem jak nie chciał.
Więc jak jest?
- Ano tak, że jest to po prostu mały fałszywy człowieczek o charakterze raba, który do dziś nie może zrozumieć że jest głową dużego, europejskiego i co najważniejsze wolnego państwa.
Tyle tylko, że bojąc się podpaść kurduplowi, nie ma nawet odwagi głośno wspomnieć o ludziach, dzięki którym jest dziś tym, kim jest.
- I pomyśleć że przez moment zacząłem podobnie jak wielu innych wierzyć, że taka kreatura wybiła się na niepodległość i przemówiła własnym głosem.
Dziś patrząc w lustro jestem zmuszony sam o sobie powiedzieć: STARY, A GŁUPI!!!

Marian

Postautor: Marian » 30 sie 2017, 19:29

kruk pisze:
Marian pisze:Oto fragment listu Adriana... Ani słowa o Jastrzębiu ,o Gdańsku , ...o długopisie z JP II .

Chyba trzeba to pytanie nieco zmodyfikować:
- Skąd się w nim tyle tego bezinteresownego kurestwa bierze?
Przecież prawdziwą historię to on musi znać, choćby nie wiem jak nie chciał.
Więc jak jest?
- Ano tak, że jest to po prostu mały fałszywy człowieczek o charakterze raba, który do dziś nie może zrozumieć że jest głową dużego, europejskiego i co najważniejsze wolnego państwa.
Tyle tylko, że bojąc się podpaść kurduplowi, nie ma nawet odwagi głośno wspomnieć o ludziach, dzięki którym jest dziś tym, kim jest.
- I pomyśleć że przez moment zacząłem podobnie jak wielu innych wierzyć, że taka kreatura wybiła się na niepodległość i przemówiła własnym głosem.
Dziś patrząc w lustro jestem zmuszony sam o sobie powiedzieć: STARY, A GŁUPI!!!

Dzisiaj przed lustrem to i ja sobie zadaję identyczne pytanie... Ale to nie jest ważne. Byłem łatwowierny tak jak Ty, jak wielu innych. Powtarzam, to nie jest ważne...
Ważne,bardzo ważne i straszne jest to,że ta kurduplowa marionetka -formalnie głowa państwa - i ta druga ,zwąca się premierem , spychają Polskę na margines Europy... Jak tak dalej pójdzie to nie zdziwię się gdy w Polsce rozlegną się masowe wołania komuno wróć...

Marian

Postautor: Marian » 30 sie 2017, 23:43

Dobrze,że polski krk ma jeszcze takich duchownych :!:

Lech Wałęsa, który na ustach całego świata jest bohaterem, u nas jest niszczony, bo komuś przychodzi do głowy, że można stanąć na piedestale, niszcząc tego człowieka. To jest cały dramat Solidarności. Dzisiaj zabrania się spotykać i modlić, złożyć hołd stoczniowcom, bo kto inny zabrał nazwę i znaczek Solidarności i będzie dyktował teraz, kto tam może przyjść i co tam będzie mógł robić, bo podobno te spotkania mają mieć charakter cykliczny, tak jak miesięcznice Kaczyńskiego .
http://www.tvn24.pl/bp-tadeusz-pieronek ... l#autoplay

...ksiądz znów mówi, co myśli. I o krzyżu w Sejmie, i o polityce w Kościele, i o tym dlaczego niektórzy katolicy czują się dziś w nim obco.
http://www.tvn24.pl/ks-adam-boniecki-w- ... 668,s.html

Marian

Postautor: Marian » 31 sie 2017, 10:04

No,nareszcie polski Kościół katolicki wraca do korzeni,wraca do casów jakim był 37 lat temu.
Polecam załaczony link na dobry początek dnia...
http://www.tvn24.pl/czarno-na-bialym,42 ... 68664.html

Polecam także wypowiedź Janka Lityńskiego...
http://www.tvn24.pl/litynski-o-rocznicy ... 744,s.html

Solidarność była ruchem, który uznawał wielonurtowość, który uznawał istnienie wielu nurtów, że one się różnią między sobą, ale są solidarne ze sobą w osiąganiu celów ogólnonarodowych, ogólnoludzkich - powiedział. - Obecna władza skreśla tę Solidarność i buduje wąski nacjonalizm skierowany przeciwko wszystkim, czyli odwrotność Solidarności.

Awatar użytkownika
kruk

Postautor: kruk » 31 sie 2017, 17:12

A najbardziej dobitne w wypowiedzi biskupa Pieronka jest chyba to:
"- To jest wielki dramat tych, którzy zamiast strzec konstytucji, łamią ją raz po raz - powiedział w "Kropce nad i" biskup Tadeusz Pieronek. - W dodatku domagają się, żeby zrobić nową konstytucję, by zatwierdzić te swoje łajdactwa, które dotąd popełnili"
- Chyba nawet do świętoszkowatego Adriana w końcu dotarło!
Chociaż?
Gdy słuchałem dziś jego kabotyńskiego przemówienia w Lubinie, pomyślałem sobie że ch.g.w...Obrazek

Marian

Postautor: Marian » 31 sie 2017, 23:33

http://studioopinii.pl/stanislaw-obirek ... mini-2017/
(...) niekwestionowanym i jedynym bohaterem tamtych dni pozostał Lech Wałęsa, legendarny przywódca Solidarności. Jego następcy tylko potwierdzają jak głęboka przepaść dzieli tamtejszy związek od dzisiejszych epigonów.

/Podkreślenie moje /

Awatar użytkownika
HarryBrown

Postautor: HarryBrown » 01 wrz 2017, 0:23

A ja dla kontrastu posłuchałem dziś opinii na temat Wałęsy w wykonaniu czołowych pislamistów. Nieznane fakty wyszły dziś na światło dzienne odnośnie Wałęsy tj.:
- w 1968 wspólnie z ZOMO lał studentów
- w latach 70-ych proponował ataki na komisariaty MO i mordowanie milicjantów
Były też legendy o "apartamencie" na Stogach jaki dostał od SB. W sumie zabrakło tylko oskarżenia Wałęsy o to, że w latach 40-ych utrwalał przy użyciu pepeszy i granatów.

Oczywiście wszystko w jedynej i niepowtarzalnej telewizji Kurskiego.
Homo erectus = jansen21

pantg

Postautor: pantg » 02 wrz 2017, 22:00

Mi się serce ściskało, gdy w telewizji pokazywali szczelny kordon utworzony z młodych osiłków z Solidarności, którzy z zaciętymi minami bronili wstępu na teren wokół pomnika. Każdy w tym kordonie trzymał wielki sztandar Solidarności, i może jestem w błędzie, ale dla mnie ich mowa ciała wyraźnie wskazywała, że osiłki z tego kordonu tylko czekają na okazję, aby ze sztandarów wyjąć drzewce i i pobić każdego kto będzie chciał podejść do pomnika i złożyć hołd poległym.
.
Ale całkiem niedaleko od owego pomnika zawłaszczonego przez dzisiejszą Solidarność, odbywały się identyczne uroczystości, ale tam nie było kordonu i tam każdy kto chciał mógł wejść i świętować rocznicę podpisania porozumień. To tutaj przybył Lech Wałęsa i większość liderów owe pierwszej wielkiej Solidarności.

Wróć do „Polska”