Polacy mogą zazdrościć Ukraińcom

pantg
Posty: 1062
Rejestracja: 30 lis 2016, 12:57

Polacy mogą zazdrościć Ukraińcom

Postautor: pantg » 17 lip 2017, 19:00

Wczoraj rano w radiu Tok fm, pewien gość programu w czasie dyskusji polityków powiedział coś, co spowodowało u mnie gorycz, depresję i żal do moich rodaków.
.
Niedawno polski parlament gościł polityków z Ukrainy; w czasie tego spotkania, parlamentarzyści pisu wyjaśniali gościom z Ukrainy cele reformy sądownictwa i sposób wprowadzania tych reform. Podobno było wyraźnie widać zdumienie u Ukraińców, a już po oficjalnym spotkaniu, już prywatnie Ukraińcy wyrazili swoją opinię. -Ukraińcy stwierdzili, że pisowskie zmiany są podobne do "totalitarnych ustaw" prezydenta Janukowicza, a Ukraińcy właśnie po to zrobili Majdan i przegonili Janukowicza, aby znieść wszystkie te wszystkie haniebne "ustawy totalitarne". Ukraińcy tłumaczyli, że są zdumieni wprowadzanymi w Polsce przez pis zmianami w sądownictwie, bo te pisowskie zmiany są wręcz idealnie przeciwne do tego, do czego dzisiaj dąży naród ukraiński!
.
Naród Ukraiński obronił swoją demokrację i obronił zasady państwa prawa. Natomiast naród polski patrzy bezradnie i w zgrozie, jak reżim pisowski niszczy jego państwo. A pamiętam, jak jeszcze kilka lat temu w sieci polscy internauci z wyższością komentowali wydarzenia na Ukrainie, że niby Polacy by nie pozwolili na takie rzeczy, jakie na Ukrainie robił Janukowicz, oraz Polacy by nie pozwolili, aby ruscy zabrali nam część terytorium.
.
No, to dzisiaj to Polacy muszą brać przykład z Ukraińców, a za kilka lat to może my będziemy tłumnie wyjeżdżać do pracy na Ukrainę? Dzisiaj Ukraińcy szybko naprawiają swój kraj i swoją demokrację, bo są zapatrzeni na polskie sukcesy po okrągłym stole, a my od blisko dwóch lat się cofamy

Wróć do „Polska”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość