Autorefleksja pilnie poszukiwana.

Marian

Autorefleksja pilnie poszukiwana.

Postautor: Marian » 19 lut 2018, 12:46

Psioczymy na onych,psioczymy na tych innych,widzimy ewangeliczną drzazgę w oku bliźniego a belki we własnym nie widzimy...
Polecam wspaniałe spostrzeżenia mądrego Człowieka.
Poczytajmy, zastanówmy się i ...
https://www.tvn24.pl/magazyn-tvn24/jest ... e,140,2502

Ja przytoczę dowcip wczoraj przeczytany . Nie przynosi on chluby żadnemu reprezentantowi europejskich nacji ale najmniej nam,Polakom - przekornym aż do bólu albo ... śmiechu .

Otóż :
Wyprowadził diabeł Anglika nad przepaść i rzekł :
- Skacz.
- O nie - na to Anglik.
- Gentleman by skoczył - rzekł diabel...
I Anglik skoczył
Diabeł zawołał Niemca i rzekł :
- Skacz.
- O nie
- Ale to rozkaz...
I Niemiec skoczył.
Kolejny był Francuz :
- Skacz - mówi diabeł.
- O co to to nie -powiada Francuz,
- Ale to jest teraz taka moda.
I Francuz skoczył.
Kolejny Rosjanin uprzedza diablą,zgina rękę w łokciu :
- Niet,niet,nie skoczę.
A diabeł na to:
- Putin by skoczył.
I Rosjanin skacze
Woła diabeł Polaka ale reflektuje się i zrezygnowany mówi :
- Ach wiem,wiem ,ty nie skoczysz.
A Rodak na to :
- Coooo,ja nie skoczę ????
I skacze.

Awatar użytkownika
Pompon

Re: Autorefleksja pilnie poszukiwana.

Postautor: Pompon » 19 lut 2018, 20:23

Marian pisze:Wyprowadził diabeł Anglika nad przepaść i rzekł :
- Skacz.
- O nie - na to Anglik.
I Anglik skoczył
- Skacz.
- O nie
- Ale to rozkaz...
I Niemiec skoczył.
Kolejny był Francuz :
- Skacz - mówi diabeł.
I Francuz skoczył.
- Niet,niet,nie skoczę.
A diabeł na to:
- Putin by skoczył.
I Rosjanin skacze
A Rodak na to :
I skacze.

Doskonały kawał!

Z innej beczki.
Dlaczego ludzie głosują na PiS?
Odpowiada hr hab. M.Gdula. Tylko 14 minut.
https://www.youtube.com/watch?v=2Ld7A7AaYR0

Bardzo polecam.

Marian

Postautor: Marian » 20 lut 2018, 9:22

Pompon pisze:
Marian pisze:Wyprowadził diabeł Anglika nad przepaść i rzekł :
- Skacz.
- O nie - na to Anglik.
I Anglik skoczył
- Skacz.
- O nie
- Ale to rozkaz...
I Niemiec skoczył.
Kolejny był Francuz :
- Skacz - mówi diabeł.
I Francuz skoczył.
- Niet,niet,nie skoczę.
A diabeł na to:
- Putin by skoczył.
I Rosjanin skacze
A Rodak na to :
I skacze.

Doskonały kawał!

Z innej beczki.
Dlaczego ludzie głosują na PiS?
Odpowiada hr hab. M.Gdula. Tylko 14 minut.
https://www.youtube.com/watch?v=2Ld7A7AaYR0

Bardzo polecam.

O właśnie.
Nie ma alternatywy dla PiS i nie ma alternatywy dla aktualnej opozycji...Nie ma polskiego Macrona na Kaczyńskiego,na Schetynę,na Lubnauer,na Kosiniaka a my zamiast takiego KOGOŚ wyhodować/stworzyć/wyszukać/zachęcić/itd.,itp.,etc. tupiemy nóżkami albo skaczemy w przepaść.

Ps.
Jeśli ktoś sądzi, że powrót Pana Tuska uzdrowi sytuację to myli się. Pan Tusk może zostać prezydentem RP ale szefa opozycji, szefa przyszłego rządu dzisiaj pod polskim niebem nie widzę /a patrzę uważnie/. Do czasu aż takowy się objawi trzeba cieszyć się tym co mamy i ... wspierać z całych sił naszych .

Awatar użytkownika
Pompon

Postautor: Pompon » 26 lut 2018, 17:07

Bardzo ważny wątek. Niestety całkowicie nie obsługiwany...
Dlaczego tak trudno podjąć nam tę kwestię?

Marian

Postautor: Marian » 03 mar 2018, 18:54

Polecam, gorąco polecam artykuł Pana profesora Adama Manikowskiego. Trzeba go przeczytać nawet kilka razy i zrozumieć ...

http://studioopinii.pl/archiwa/185233

Marian

Postautor: Marian » 04 mar 2018, 8:50

Ciąg dalszy mądrych ocen polskiego tu i teraz głoszone przez mądrego polityka.Polecam...
https://www.tvn24.pl/fakty-po-faktach-a ... l#autoplay

- Czyli jakieś 11 tysięcy ludzi zostało z pracy wyrzuconych i na ich miejsce przyszli jacyś inni ludzie. To pokazuje, po co się to wszystko dzieje. Chodzi o to, żeby dojść do państwowej kasy, tak niestety uważam - wskazywał. - Większość ludzi, których obserwujemy, motywuje cyniczny, podstawowy, nagi interes, którym jest dojście do państwowych pieniędzy - ocenił.Jego zdaniem politycy PiS także to widzą. - Był taki moment wahnięcia przy okazji tak zwanych "misiewiczów". Zapewne to [co się dzieje - red.] też dostrzegają. To są wydarzenia, które utwierdzają ludzi w Polsce, że politycy są bez zasad i że to takie ich złodziejskie prawo, że oni tam pieniądze garną - skomentował gość "Faktów po Faktach" w TVN24.

I co ? Polski wyborca tego nie widzi ? Polski wyborca akceptuje to ? Gdzie jest polski suweren gdy Frasyniuk w ramach protestu użera się z policją na legalnej manifestacji ? Gdzie jest ? - pytam. Czemu nie jest obok Frasyniuka ?

Awatar użytkownika
Pompon

Postautor: Pompon » 04 mar 2018, 10:24

Polski suweren zna historię i wie, że za kilka lat przyjdzie nowa władza i dzisiejszych nominatów powymienia na swoich. :D

Awatar użytkownika
Zulus

Postautor: Zulus » 04 mar 2018, 11:03

Marianie autorefleksja to by się przydała funkcjonariuszom Policji. Taką odpowiedź Policji otrzymał Rzecznik Praw Obywatelskich na zapytanie o przyczyny interwencji wobec uczestnika kontrmanifestacji smoleńskiej dnia 10.07.2017. :evil: :evil: :evil:

DXTzyK8XkAA5zTn.jpg

Policja tłumaczy RPO powody postępowania wobec obywatela po kontrmanifestacji: „wykrzykiwał »Lech Wałęsa«, czym dopuścił się czynu zabronionego o znamionach wykroczenia”

https://www.rpo.gov.pl/pl/content/polic ... ech-walesa
Lubię komentować bieżące wydarzenia społeczno-polityczne.

Marian

Postautor: Marian » 04 mar 2018, 12:38

Kolego Zulusie,
cóż Ci powiem ? ... Powiem, że stare wróciło. Na moim / i nie tylko na moim/ nakazie internowania sentencja brzmiała : nawoływał do niepokojów społecznych.
W czasie jednej z pierwszych rozmów / nie nazywano tego przesłuchaniem ale rozmową / przyznałem się do winy ... Byłem w miarę w dobrej formie i zakpiłem z młodego ale już wytresowanego SB-eka przyznając się do winy. Zdaje mi się,że on to zanotował w protokole z rozmowy .
Ale przed tak zwanym PRL-sądem mnie nie postawiono. Nie zdążyli.
Teraz za okrzyk na cześć Pana Lecha Wałęsy będą wsadzać...Obiecali - powrócili... I jak tu nie lubić podłej zmiany .... rzecze Putin. ;)

Marian

Postautor: Marian » 04 mar 2018, 13:59

A powiadają,że ZOMO było brutalne... Tak. Było.

Ale PiS odszedł od owych czasów, skrytykował je...
Teraz jest nowe ,teraz nie ma komunistycznego ZOMO, teraz jest PiSowaka ręka sprawiedliwości i prawa :evil: :evil: :evil:

Biją ze znawstwem. Mam stłuczoną przegrodę, ale w ciągu długiej nocy na komisariacie nie występują wybroczyny. Tylko trochę krwi z nosa. I ból. Ale to nie ból nosa, to ból kręgosłupa, na którym posadowiona jest moja godność człowieka i obywatela, na którym posadowiona jest moja kulturowa tożsamość. Tego bólu wam nie zapomnę.
http://studioopinii.pl/archiwa/185250

Suwerenie nie zbuntujesz się dzisiaj to jutro TO co powyżej Cię czeka... Tylko potem nie skamlaj i nie zwalaj winy na opozycje :x .

Awatar użytkownika
Zulus

Postautor: Zulus » 04 mar 2018, 14:50

Marianie porównując czasy PRL-u i dzisiejsze rządy PiS wiele analogii można znaleźć z czasów słusznie minionych. :evil: :evil: :evil:

A tak się pisowaci odżegnują od od czasów słusznie minionych, a czerpią z tego okresu pełnymi garściami. :lol: :lol: :lol:
Lubię komentować bieżące wydarzenia społeczno-polityczne.

Marian

Postautor: Marian » 12 kwie 2018, 12:11

Zulus pisze:Marianie porównując czasy PRL-u i dzisiejsze rządy PiS wiele analogii można znaleźć z czasów słusznie minionych. :evil: :evil: :evil:

A tak się pisowaci odżegnują od od czasów słusznie minionych, a czerpią z tego okresu pełnymi garściami. :lol: :lol: :lol:

Nie Zulusie, przepraszam ale to już nie jest PRL to jest Koreą Północna albo i gorzej .Komuniści aż tak nie grabili

https://www.tvn24.pl/wielotysieczne-prz ... 951,s.html

L'ETAT C'EST MOI - mówi nam nasz polski Jarosław I z Nowogrodzkiej.
A co na to suweren ?

Awatar użytkownika
Przekret

Postautor: Przekret » 14 kwie 2018, 19:02

wypowiedź Andrzeja Stasiuka pisze:Żyję 57 lat i nie wiem, co jest w tym narodzie. Zastanawiam się każdego dnia. Dlaczego potrafił wykonać heroiczną pracę, przepędzić komunistów i przez 25 lat budować w miarę sensowne społeczeństwo... Oczywiście, nie każdemu żyło się dobrze, ale tak jest w każdym społeczeństwie. Po co teraz z tego rezygnować? Jest w tym narodzie coś nieodgadnionego i dziwnego, być może nosimy w sobie gen samozagłady. Po stuleciach, kiedy znaleźliśmy się w miarę komfortowej i bezpiecznej sytuacji, kiedy jesteśmy częścią większej całości, która może nas obronić, to my jak ta ćma do ognia, do samozagłady. (http://www.tvn24.pl)

Propozycja do Szanownego pana Stasiuka: niech zawiesi na czas rządów pisowców swoje obywatelstwo (pewnie takiej opcji nie ma, ale może prezydent coś pomoże, on taki "elastyczny") a najlepiej niech uda się na emigrację.
Jak można żyć w takim państwie, panie Stasiuk?
Nie dyskutuję z zwolennikami mordowania nienarodzonych.

Marian

Postautor: Marian » 15 kwie 2018, 8:01

Przekret pisze:
wypowiedź Andrzeja Stasiuka pisze:Żyję 57 lat i nie wiem, co jest w tym narodzie. Zastanawiam się każdego dnia. Dlaczego potrafił wykonać heroiczną pracę, przepędzić komunistów i przez 25 lat budować w miarę sensowne społeczeństwo... Oczywiście, nie każdemu żyło się dobrze, ale tak jest w każdym społeczeństwie. Po co teraz z tego rezygnować? Jest w tym narodzie coś nieodgadnionego i dziwnego, być może nosimy w sobie gen samozagłady. Po stuleciach, kiedy znaleźliśmy się w miarę komfortowej i bezpiecznej sytuacji, kiedy jesteśmy częścią większej całości, która może nas obronić, to my jak ta ćma do ognia, do samozagłady. (http://www.tvn24.pl)

Propozycja do Szanownego pana Stasiuka: niech zawiesi na czas rządów pisowców swoje obywatelstwo (pewnie takiej opcji nie ma, ale może prezydent coś pomoże, on taki "elastyczny") a najlepiej niech uda się na emigrację.
Jak można żyć w takim państwie, panie Stasiuk?

No jasne ...Ein Volk, Ein Reich , Ein Führer Jarosław K. ;)

Awatar użytkownika
HarryBrown

Postautor: HarryBrown » 15 kwie 2018, 14:52

W sumie z tego naszego Przekręta to ludzki człowiek. Przecież mógł optować za stworzeniem getta tudzież obozu reedukacyjnego dla gorszego sortu.
Homo erectus = jansen21

Marian

Postautor: Marian » 17 kwie 2018, 10:15

Żadna partia nie da ;) tyle ile obiecuje PiS .
Ale apetyt na obiecanki rośnie,rośnie,rośnie i przed wyborami każdy,kto będzie głosować na PiS zostanie obdarowany ... Niderlandami .Zagłoba z Nowogrodzkiej tak podpowie . :lol:

Wróć do „Polska”