Polska - państwo wyznaniowe ?

Marian
Posty: 1785
Rejestracja: 26 lis 2016, 22:57

Polska - państwo wyznaniowe ?

Postautor: Marian » 11 sty 2018, 19:32

https://www.facebook.com/barthor/videos ... 544705122/

Szanowni Userzy,nie kalajmy dogmatów wiary ale kupczących odpustami wytykajmy palcami - co niniejszym czynię. :evil:

Leszek
Posty: 349
Rejestracja: 28 lis 2016, 19:33

Re: Polska - państwo wyznaniowe ?

Postautor: Leszek » 20 lut 2018, 10:47

Jest oczywiste ,że potężne siły usiłują z Polski zrobić państwo wyznaniowe, ale tylko wewnętrzne.Nie jest to tak jak w z państwem Islamskim, gdzie wiele krajów i darczyńców z krajów Islamskich nie mogąc u siebie stworzyć takiego systemu , który jest oficjalnie zakazany, finansują takie inicjatywy jak nie w Afganistanie, Czeczeni to w Syrii . Tutaj było finansowanie z zachodu ,ale związane tylko i wyłącznie z obaleniem komuny ,a nie budowaniem państwa religijnego, co oczywiście obecnie rządząca formacja odbiera właśnie w ten sposób ,że świat zachodni chciał w Polsce zbudować państwo religijne i po to niósł pomoc i dotacje ,a to oczywista nie prawda, na zachodzie bez podatku można się tylko modlić, wszelka inna para kościelna działalność jest wolna i dozwolona ,ale musi płacić za siebie i dodatkowo podatki.. To są błędy transformacji, pozwolono na nieograniczoną nieopodatkowaną działalność gospodarczą i propagandową pseudo katolickich firm i instytucji propagandowych , które obecnie nie tylko nie płacą podatków prowadząc działalność gospodarczą udającą modlitwy, ale domagają się wszystkich stanowisk w państwie i prawie wszystkie zdobyły i już otrzymują masę dotacji od państwa oraz instytucji państwowych.

Leszek
Posty: 349
Rejestracja: 28 lis 2016, 19:33

Re: Polska - państwo wyznaniowe ?

Postautor: Leszek » 23 mar 2018, 10:48

Faktem jest że kościelne bajki oparte tylko i wyłącznie na wierzeniach , bo dowodów żadnych nigdy nie było nie ma i nie będzie, były ważne gdy nie było prawa ustanowionego, nie było sędziów, nie było regulacji życia społecznego i księża to wszystko w jakimś sensie zastępowali, na dodatek należeli do bardzo nielicznego grona potrafiącego czytać i pisać. Ale dzisiaj księża nie są niezbędni do uprawiania jakiejś wiary ,a życie społeczne regulują ustanowione prawa , do którego przestrzegania powołana jest cała masa instytucji. Afiszowanie się dzisiaj swoją taką czy inną wiarą nie jest potrzebne ani wskazane , ważne jest życie zgodne z regułami prawnymi, czyli głównie nie szkodzące innym, co wśród katolików wcale nie jest takie oczywiste i wracają chęci na siłę nawracania ogniem i mieczem niewiernych i innowierców.

Adi
Posty: 190
Rejestracja: 17 lut 2018, 12:00

Re: Polska - państwo wyznaniowe ?

Postautor: Adi » 24 mar 2018, 0:01

Piszę pan tak jakby nie było radykalnych ateistów i totalitarnych liberałów, a lewica nie tworzyła nowych religii, nowego języka, czy całych aksjomatów.

Polski konserwatyzm społeczny to nie tylko Kościół Katolicki to, także wynik PRL-u, gdzie Gomułce przeszkadzał nawet dekolt Kaliny Jędrusik, a towarzysz Gierek, czy Jaruzelski nie byli zwolennikami związków LGBT zarazem społeczeństwo wcale nie jest skrajne, to raczej politycy z prawa i lewa, pchają je ku skrajnościom.

Jakaś wartością w życiu politycznym i społecznym jest krytycyzm wobec własnych poglądów, czego brakuje zarówno wielu katolickim oszołomom jak
i panu, który sprowadza Kościół, osoby wierzące jedynie do patologii, no jednak nie i ten obraz jest dużo bardziej złożony.

Polska na pewno nie jest krajem wyznaniowym, a jest po prostu krajem bardziej konserwatywnym, być może na lata raczej krajem centro-prawicowym, niż lewicowo-liberalnym, gdzie co jakiś czas mamy odgrzewany spór o aborcje i jest on tyle absurdalny, że nie ma w PiS realnej determinacji do zmiany prawa, jest jakaś cyniczna gra.


Wróć do „Polska”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości