Tak właśnie sami się prosimy o łomot.

Awatar użytkownika
kruk

Tak właśnie sami się prosimy o łomot.

Postautor: kruk » 09 wrz 2017, 11:36

Prosimy się aby dostać od ruskich łomot, i to przy akompaniamencie oklasków całej cywilizowanej Europy, bo to co się w Polsce dzieje, jest czystym barbarzyństwem.
Obrazek
Mauzoleum Armii Czerwonej w Trzciance zburzone...
https://wiadomosci.wp.pl/trzcianka-wybu ... 665601153a
"Bardzo mały człowiek może rzucać bardzo duży cień"

Awatar użytkownika
HarryBrown

Re: Tak właśnie sami się prosimy o łomot.

Postautor: HarryBrown » 09 wrz 2017, 15:45

Ciekawe jaka będzie reakcja naszych władz jak kremlowscy w ramach retorsji zlikwidują np. symboliczne groby Okulickiego i Jasiukowicza wraz z pamiątkową tablicą dot. Jankowskiego znajdujące się w Moskwie na Cmentarzu Dońskim?

Z jednej strony mogę rozumieć niechęć do wszystkiego co przypomina bolszewię i sowietów. Sam mam alergię na wszystko co sowieckie, kremlowskie i bolszewickie. Ale z drugiej strony, to jest mi żal tych ludzi, którzy ginęli jak muchy bo byli debilnie dowodzeni i traktowani przez swoje bolszewickie władze gorzej jak bydło. W pamięci mam fragment z jakiegoś wojennego filmu w którym d-ca batalionu jak dostał rozkaz przeprowadzenia rozpoznania bojem, to powiedział do swoich najbliższych podkomendnych - "... no to połowy już z nas nie ma...". A ci ludzie w większości przypadków byli wcielani do Armii Czerwonej siłą i z komuną mieli tyle wspólnego co my z Galapagos. I szczerze mówiąc pal licho reakcję kremlowskiej wierchuszki. Natomiast szkoda, że takimi działaniami psujemy sobie opinię wśród zwykłych Rosjan.
Homo erectus = jansen21

Marian

Postautor: Marian » 09 wrz 2017, 17:31

Komu szkodzicie ? Sobie samym szkodzicie ... ta parafraza cytatu z Mikołaja Gogola tu tylko częściowo przystaje.
Przeciętny Rosjanin,dla którego Wojna Ojczyźniana /jak ostatnią wojnę światową nazywają nasi Bracia Rosjanie / i ci,którzy w niej zginęli to świętość.
Co dzisiaj ten przeciętny Rosjanin powie ?
Jeśli ktoś sądzi,że on pochwali to jest nieokrzesanym durakiem.
Jeśli ktoś sądzi,że przeciętny Rosjanin będzie niuansować rząd PiSu - przeciętny Polak to jest głupi.
Durnota PiSu zaszkodzi nam wszystkim... I obym był złym prorokiem.

pantg

Postautor: pantg » 09 wrz 2017, 21:12

Teraz gdy na Ukrainie jest wojna, a polska armia aż do bólu bezsilna, bez sprawnego dowodzenia i bez normalnego uzbrojenia, to jest wręcz zdradą, aby teraz prowokować putina!
.
Polska armia jest od dwóch lat przekształcania do walk ulicznych z ludnością cywilną, więc jest wręcz zdradą ojczyzny, że w takim momencie dajemy pretekst putinowi do zaostrzenia relacji polsko- rosyjskich! Pisowski reżim to agenci kremla, działają w interesie kremla. Kredy tych pisowskich agentów przegonimy z ojczyzny!

MBS

Postautor: MBS » 13 wrz 2017, 11:20

HarryBrown pisze:Ciekawe jaka będzie reakcja naszych władz jak kremlowscy w ramach retorsji zlikwidują np. symboliczne groby Okulickiego i Jasiukowicza wraz z pamiątkową tablicą dot. Jankowskiego znajdujące się w Moskwie na Cmentarzu Dońskim?

Z jednej strony mogę rozumieć niechęć do wszystkiego co przypomina bolszewię i sowietów. Sam mam alergię na wszystko co sowieckie, kremlowskie i bolszewickie. Ale z drugiej strony, to jest mi żal tych ludzi, którzy ginęli jak muchy bo byli debilnie dowodzeni i traktowani przez swoje bolszewickie władze gorzej jak bydło. W pamięci mam fragment z jakiegoś wojennego filmu w którym d-ca batalionu jak dostał rozkaz przeprowadzenia rozpoznania bojem, to powiedział do swoich najbliższych podkomendnych - "... no to połowy już z nas nie ma...". A ci ludzie w większości przypadków byli wcielani do Armii Czerwonej siłą i z komuną mieli tyle wspólnego co my z Galapagos. I szczerze mówiąc pal licho reakcję kremlowskiej wierchuszki. Natomiast szkoda, że takimi działaniami psujemy sobie opinię wśród zwykłych Rosjan.

Masz rację.
W imię czyjejś paranoi, mamy ponieść koszty zmian, które są potrzebne jak dziura w moście i taką rolę spełnią.

Jakiż bowiem jest sens usunięcia nazwy ulicy Obrońców Stalingradu,
czyli nazwy honorującej pamięć ofiar bitwy, która zmieniła bieg II wojny światowej?
Po stronie sowieckiej zginęło ponad pół miliona prostych ludzi, chłopów i robotników
dowodzonych przez kompletnych ignorantów, co wynika z rachunku strat,
gdyż po stronie niemieckiej zginęło ok 146 300 żołnierzy, a więc ponad trzykrotnie mniej.

Komu przeszkadza ulica 26 kwietnia, upamiętniająca datę zdobycia Szczecina przez wojska sowieckie?
Kilka lat temu rozmawiałem z Niemcem, który jako 12 latek został wcielony do hitlerjugend.
Opowiadał jak rzeką płynęły setki ciał żołnierzy sowieckich, a woda miała kolor czerwony...
Mówił także o tym, że z jego kompanii na drugim brzegu rzeki, ocalało szesnastu chłopców.
Czy to nie świadczy o poziomie szaleństwa?

Owszem, sowieci wzięli Polskę w niewolę, tak to postrzegam, jednakże bez poświęcenia prostych ludzi, rosyjskich chłopów i robotników, którzy wtedy niczym muchy ginęli w bitwach, dziś o minister Zalewska była by frau Zalewską, sprzątającą wraz z Jarosławem K. wychodek her oberszturmban fuhrera Katza Dupperszmitha. Zaś pani kanclerz zamiast czerwonej garsonki nosiła by sztywny, opięty mundurek w kolorze czarnym i nie uśmiechała by się do Donalda Tuska.

Zatem, czy ofiara życia złożona nie przez sowietów, a prostych Rosjan, wobec biegu historii,
która choć po latach, jednak dała nam wolność, nie zasługuje na pamięć? Obrazek

A może to Jaro chce dziś przejąć pałeczkę i wzorem sowieckich aktywistów,
stawiać kacze pomniki w każdym mieście, wsi, a ich miniaturki przy każdym wychodku? :roll:

pantg

Postautor: pantg » 13 wrz 2017, 22:56

MBS nie z całym twoim wywodem się zgadzam... ale na tyle Ciebie znam, że wiem o jakie przesłanie Tobie chodziło, dlatego zgadzam się z Twoimi opiniami.

Wróć do „Polska”