Trybunał Konstytucyjny - nowa era

Aktualności - dział przeznaczony dla spraw najbardziej aktualnych
z ostatnich 24 godzin
Marian

Re: Trybunał Konstytucyjny - nowa era

Postautor: Marian » 27 cze 2017, 20:52

MBS pisze:[quote="Marian"
Ja też myslę,że on jest prezesowej postury i ... wyznania prezesowego :lol: .

Nie pitol! - wierzy w kota?!?!?! :shock:[/quote]

Odwracanie kota ogonem ma opanowane do perfekcji ;)

Awatar użytkownika
Zulus

Postautor: Zulus » 28 cze 2017, 16:12

Oszust w Trybunale Konstytucyjnym? Jest skarga na adwokata dr. Andrzeja Zielonackiego, nowego sędziego TK.

- Dr Andrzej Zielonacki mnie oszukiwał. Twierdził, że złożył pozew w sądzie i chodził na rozprawy. Okazało się, że moja sprawa nie istnieje - to skarga byłej klientki adwokata, którego PiS wybrał na sędziego Trybunału Konstytucyjnego. Właśnie zaprzysiągł go prezydent Andrzej Duda.

DDZcSWIW0AACavT.jpg

http://wyborcza.pl/7,75398,22020580,osz ... ydent.html
Lubię komentować bieżące wydarzenia społeczno-polityczne.

MBS

Postautor: MBS » 03 lip 2017, 12:44

Marian pisze:
MBS pisze:
Marian pisze:Ja też myslę,że on jest prezesowej postury i ... wyznania prezesowego :lol: .

Nie pitol! - wierzy w kota?!?!?! :shock:

Odwracanie kota ogonem ma opanowane do perfekcji ;)

Mi to pachnie obrzydliwym molestowaniem zwwierzątka!!! :mrgreen:

MBS

Postautor: MBS » 03 lip 2017, 12:46

Zulus pisze:Oszust w Trybunale Konstytucyjnym? Jest skarga na adwokata dr. Andrzeja Zielonackiego, nowego sędziego TK.
- Dr Andrzej Zielonacki mnie oszukiwał. Twierdził, że złożył pozew w sądzie i chodził na rozprawy. Okazało się, że moja sprawa nie istnieje - to skarga byłej klientki adwokata, którego PiS wybrał na sędziego Trybunału Konstytucyjnego. Właśnie zaprzysiągł go prezydent Andrzej Duda.

Ciekawe, czy też zamieniał w Biedronce...te....no.... A ! ceny!!!! :roll:

A tak poważnie - adwokat sędzią TK ???? :ugeek:

https://pl.wikipedia.org/wiki/Andrzej_Zielonacki

Jak to stoi wobec dotychczasowego wymogu posiadania stosownego doświadczenia i dorobku - nie tego partyjnego.... :roll:

MBS

Postautor: MBS » 03 lip 2017, 13:00

Niewarta myślenia... :roll:
Zobaczcie, posłuchajcie... ;) https://www.pscp.tv/w/1MYxNAmOEqVJw

Awatar użytkownika
Zulus

Postautor: Zulus » 05 lip 2017, 19:36

MBS pisze:
Zulus pisze:Oszust w Trybunale Konstytucyjnym? Jest skarga na adwokata dr. Andrzeja Zielonackiego, nowego sędziego TK.

Ciekawe, czy też zamieniał w Biedronce...te....no.... A ! ceny!!!! :roll:

A tak poważnie - adwokat sędzią TK ???? :ugeek:

https://pl.wikipedia.org/wiki/Andrzej_Zielonacki

Jak to stoi wobec dotychczasowego wymogu posiadania stosownego doświadczenia i dorobku - nie tego partyjnego.... :roll:

21 czerwca skreślono Zielonackiego z listy adwokatów, bo został sędzią TK. Teraz Okręgowa Rada Adwokacka w sprawie skargi byłej jego klientki nie może mu już nic zrobić. :evil: :evil:

Awatar użytkownika
Zulus

Postautor: Zulus » 05 lip 2017, 19:39

Tego wulgarnego internetowego trolla Duda powołał właśnie na wiceprezesa Trybunału Konstytucyjnego. :lol: :lol: :lol: :lol:

DD-539vXoAAcRX0.jpg

Można powiedzieć jaki wiceprezes taki Trybunał. :lol: :lol: :lol:

Awatar użytkownika
Podet

Postautor: Podet » 16 lip 2017, 22:39

Głupio pisać i po czasie. Bóg zabrał do siebie toruńskiego uczonego Lecha Morawskiego, który dwa miesiące temu na spotkaniu szefów TK Grupy Wyszegradzkiej mówił o wojnie w Polsce między siłami niepodległościowymi a układem nieczystym.
Widać Wszechmogący uznał, że wystarczy już obciachu jaki przyniósł, nawiedzenie też ma swoje granice.
W razie czego R. I. P.
https://wiadomosci.wp.pl/nie-zyje-prof- ... 264311937a
I always get what I want

Awatar użytkownika
proc

Postautor: proc » 16 lip 2017, 23:13

Zulus pisze:Tego wulgarnego internetowego trolla Duda powołał właśnie na wiceprezesa Trybunału Konstytucyjnego. :lol: :lol: :lol: :lol:
Można powiedzieć jaki wiceprezes taki Trybunał. :lol: :lol: :lol:

Zmiany w KRS i SN są po to, aby tacy kolesie zajęli się wydawaniem wyroków. To jest ta ich "lepsza jakość", którą starają się wmówić nam kaczyści.
Nihil novi

Awatar użytkownika
Zulus

Postautor: Zulus » 28 lip 2017, 14:32

TK z Przyłębską pracował w tym roku 13 dni! Słownie trzynaście dni! Kolejne posiedzenie dopiero we wrześniu, no bo są wakacje. :lol: :lol: :lol:

PiS reformując Trybunał Konstytucyjny, zapewniało, że to pozwoli usprawnić jego pracę. Wciąż jednak na rozpatrzenie sprawy w Trybunale średnio trzeba czekać aż dwa lata. Ale cóż się dziwić, skoro w tym roku sędziowie od stycznia orzekali tylko przez 13 dni!

http://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/ ... ni/nhdg783

Awatar użytkownika
proc

Postautor: proc » 28 lip 2017, 17:31

Nie ma lepszego przykładu na nieprawdziwość zapewnień dobrozmianu o intencji poprawy pracy sądów, po wejściu w życie ustaw o SN i KRS. W kontekście ustawy o Sądach Powszechnych, będziemy mogli za chwilę to porównać. Niestety.
Nihil novi

Leszek

Postautor: Leszek » 16 sie 2017, 12:06

Niestety w Warszawie mamy przykład jak respektuje się wyroki Sądów i to NSA ? od wielu lat nie wypłaca Warszawa odszkodowań firmom i osobom od których przejęła lub same przeszły na własność grunty pod drogi bo uważa? że nie powinna tego robić w interesie większości warszawiaków. Takie prawo większości i niedołężności umysłowej ,bo przecież za nie wykonywanie wyroków można ich wszystkich usunąć ze stołków i to z wysokimi karami.. ,a jednocześnie wypłacano lub zwracano majątki jak się okazuje często złodziejom, na drugi dzień po decyzji...

Awatar użytkownika
HarryBrown

Postautor: HarryBrown » 16 sie 2017, 12:33

Jak się ma prawomocny wyrok to zawsze można iść z takim wyrokiem do komornika, który zadba by został wykonany. Szczególnie jeśli zobowiązanym jest tak bogata gmina jak Warszawa. A swoją drogą jeśli to prawda co napisałeś, to tym bardziej PO powinna przeciąć pępowinę łączącą ją z HGW.
Homo erectus = jansen21

Awatar użytkownika
HarryBrown

Postautor: HarryBrown » 24 sie 2017, 12:42

No i teraz obywatele RP będą musieli sobie sami zdobywać i tłumaczyć orzeczenia ETPC. Decyzją niejakiej uzurpatorki Przyłębskiej (decyzja podjęta w maju br. a zaprezentowana opinii publicznej w ostatnich dniach), TK wycofał się z porozumienia z ETPC o tłumaczeniu i publikacji orzeczeń tegoż ostatniego na obszarze RP. Niby nic wielkiego ale to kolejna czerwona lampka, że obecny reżim wcześniej czy później weźmie się ostro za prawa i swobody obywateli RP.
Homo erectus = jansen21

pantg

Postautor: pantg » 24 sie 2017, 13:29

Dwie kwestie ważne są w tej sprawie- systematyczne wychodzenie z Uni, oraz druga kwestia, przygotowania reżimu do systematycznego ograniczania w państwie swobód, praw człowieka i do zawieszenie w państwie zasad państwa prawa.

Awatar użytkownika
Zulus

Postautor: Zulus » 24 sie 2017, 13:43

Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar proponuje aby to kancelarie prawne, firmy konsultingowe czy biura tłumaczeń tłumaczyły wyroki Europejskigo Trybunału Praw Człowieka. Dodaje, że chodzi o 10 wyroków rocznie, więc np. kancelarie prawne wspólnymi siłami dadzą radę je przetłumaczyć i udostępnić społeczeństwu.

Jest to rozwiązanie tego problemu i danie prztyczka w nos Przyłębskiej.;)

Od lat zajmuję się naukowo kwestią wykonywania wyroków Europejskiego Trybunału Praw Człowieka. Tłumaczenie wyroków to jeden ze sposobów na zapewnienie ich skuteczności. Dzięki temu sędzia, adwokat, radca prawny, skarżący mogą dowiedzieć się jak interpretować poszczególne prawa człowieka, w jaki sposób były stosowane w konkretnych sytuacjach, oraz jak do niektórych stanów faktycznych odnosił się Trybunał w Strasburgu.

Dlatego bardzo ucieszyło mnie porozumienie podpisane 3 lata temu przez MS, MSZ, NSA oraz TK. Towarzyszyło temu słynne zdjęcie, na którym czterej Panowie podpisują porozumienie, a Panie (w tym pomysłodawczynie) stoją wokół i trzymają torebki (sic !).

Dzięki porozumieniu wysiłek tłumaczenia wyroków mógł być podzielony pomiędzy kilka instytucji publicznych. Porozumienie, o ile wiem, było wykonywane prawidłowo. Przyczyniło się do zwiększenia reputacji naszego kraju w Radzie Europy, ale także do większej znajomości orzecznictwa ETPCz.

Wypowiedzenie porozumienia przez sędzię Julię Przyłębską specjalnie mnie nie zaskoczyło. Jest w tej decyzji niestety pewna logika, wynikająca z wcześniejszych działań zarządczych podejmowanych w ramach biura TK. Oczywiście nie zgadzam się z takim działaniem, ale nie wiem jak miałbym przekonać sędzię Przyłębską, że nie jest to krok w dobrym kierunku.

Natomiast chciałbym się zastanowić w jaki sposób można zminimalizować negatywne skutki takiej decyzji. Tłumaczenie 10 wyroków rocznie to nie jest chyba aż tak wielki wysiłek dla społeczeństwa, szczególnie kiedy spojrzy się na okna wieżowców, za którymi kryją się liczne kancelarie prawne, firmy konsultingowe czy biura tłumaczeń.

Skoro TK nie chce pomóc w promowaniu orzecznictwa ETPCz, to może nasze społeczeństwo powinno wziąć to zadanie na siebie. Wierzę, że przy dobrej koordynacji, weryfikacji jakości tłumaczeń, dbałości o rozpowszechnianie, efekty mogą być naprawdę przyzwoite.

Pokażmy, że leży nam na sercu powszechna znajomość w Polsce orzecznictwa "sumienia Europy", jak często się mówi o Europejskim Trybunale Praw Człowieka. A jeśli wolimy klikać i się oburzać, to później zostanie nam wyłącznie wyrzut sumienia, że nic nie zrobiliśmy.

https://www.facebook.com/adam.bodnar.71 ... Nc&fref=nf

Zaś posłanka PO pyta Szydło dlaczego TK nie chce współpracy z Europejskim Trybunałem Praw Człowieka. ;)

DH_TrSEU0AAKNyM.jpg

Marian

Postautor: Marian » 24 sie 2017, 22:45

Zulus pisze:Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar proponuje aby to kancelarie prawne, firmy konsultingowe czy biura tłumaczeń tłumaczyły wyroki Europejskigo Trybunału Praw Człowieka. Dodaje, że chodzi o 10 wyroków rocznie, więc np. kancelarie prawne wspólnymi siłami dadzą radę je przetłumaczyć i udostępnić społeczeństwu.

Od lat zajmuję się naukowo kwestią wykonywania wyroków Europejskiego Trybunału Praw Człowieka. Tłumaczenie wyroków to jeden ze sposobów na zapewnienie ich skuteczności. Dzięki temu sędzia, adwokat, radca prawny, skarżący mogą dowiedzieć się jak interpretować poszczególne prawa człowieka, w jaki sposób były stosowane w konkretnych sytuacjach, oraz jak do niektórych stanów faktycznych odnosił się Trybunał w Strasburgu.

Dlatego bardzo ucieszyło mnie porozumienie podpisane 3 lata temu przez MS, MSZ, NSA oraz TK. Towarzyszyło temu słynne zdjęcie, na którym czterej Panowie podpisują porozumienie, a Panie (w tym pomysłodawczynie) stoją wokół i trzymają torebki (sic !).

Dzięki porozumieniu wysiłek tłumaczenia wyroków mógł być podzielony pomiędzy kilka instytucji publicznych. Porozumienie, o ile wiem, było wykonywane prawidłowo. Przyczyniło się do zwiększenia reputacji naszego kraju w Radzie Europy, ale także do większej znajomości orzecznictwa ETPCz.

Wypowiedzenie porozumienia przez sędzię Julię Przyłębską specjalnie mnie nie zaskoczyło. Jest w tej decyzji niestety pewna logika, wynikająca z wcześniejszych działań zarządczych podejmowanych w ramach biura TK. Oczywiście nie zgadzam się z takim działaniem, ale nie wiem jak miałbym przekonać sędzię Przyłębską, że nie jest to krok w dobrym kierunku.

Natomiast chciałbym się zastanowić w jaki sposób można zminimalizować negatywne skutki takiej decyzji. Tłumaczenie 10 wyroków rocznie to nie jest chyba aż tak wielki wysiłek dla społeczeństwa, szczególnie kiedy spojrzy się na okna wieżowców, za którymi kryją się liczne kancelarie prawne, firmy konsultingowe czy biura tłumaczeń.

Skoro TK nie chce pomóc w promowaniu orzecznictwa ETPCz, to może nasze społeczeństwo powinno wziąć to zadanie na siebie. Wierzę, że przy dobrej koordynacji, weryfikacji jakości tłumaczeń, dbałości o rozpowszechnianie, efekty mogą być naprawdę przyzwoite.

Pokażmy, że leży nam na sercu powszechna znajomość w Polsce orzecznictwa "sumienia Europy", jak często się mówi o Europejskim Trybunale Praw Człowieka. A jeśli wolimy klikać i się oburzać, to później zostanie nam wyłącznie wyrzut sumienia, że nic nie zrobiliśmy.

Zaś posłanka PO pyta Szydło dlaczego TK nie chce współpracy z Europejskim Trybunałem Praw Człowieka. ;)

DH_TrSEU0AAKNyM.jpg

Zulusie...
Niegdyś studiowałem polskie prawo . W najbliższej Rodzinie mam prawniczkę po studiach na
https://www.sorbonne.fr/etablissement/l ... e-paris-1/
Znam polskojęzycznych prawników , którzy oferują swoje usługi po obowiazujących tu cenach i w czasie ... przyzwoitym...
Oferuję pośrednictwo gratis.
Tylko czy podła zmiana będzie zaunteresowana moją ofertą ? ;)

Awatar użytkownika
Zulus

Postautor: Zulus » 25 sie 2017, 10:07

Marian pisze:
Zulus pisze:Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar proponuje aby to kancelarie prawne, firmy konsultingowe czy biura tłumaczeń tłumaczyły wyroki Europejskigo Trybunału Praw Człowieka. Dodaje, że chodzi o 10 wyroków rocznie, więc np. kancelarie prawne wspólnymi siłami dadzą radę je przetłumaczyć i udostępnić społeczeństwu.

DH_TrSEU0AAKNyM.jpg

Zulusie...
Niegdyś studiowałem polskie prawo . W najbliższej Rodzinie mam prawniczkę po studiach na
https://www.sorbonne.fr/etablissement/l ... e-paris-1/
Znam polskojęzycznych prawników , którzy oferują swoje usługi po obowiazujących tu cenach i w czasie ... przyzwoitym...
Oferuję pośrednictwo gratis.
Tylko czy podła zmiana będzie zaunteresowana moją ofertą ? ;)

Podła zmiana pewnie nie będzie zainteresowana Twoją ofertą, ale Bodnar może już tak. Więc proponuję, zgłoś swoją ofertę pod tekstem Bodnara na FB. ;)

Awatar użytkownika
HarryBrown

Postautor: HarryBrown » 11 wrz 2017, 21:20

Dziś TK w trybie ekspresowym orzekł, że SN nie ma prerogatywy do badania i orzekania czy prezes TK został wybrany prawilnie czy też nieprawilnie. Ekspres był niezbędny gdyż jutro SN ma podjąć decyzję w sprawie z powództwa Rzeplińskiego - przypomnienie o co chodzi: http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju, ... 19785.html i http://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/1 ... je-sn.html

Ciekawe jaka będzie odpowiedź ze strony SN. Rzecznik SN stwierdził, że sędziowie orzekający nie muszą brać pod uwagę dzisiejszego orzeczenia TK przede wszystkim dlatego, że ma ono charakter interpretacyjny czyli nie uchylający przepisu/przepisów. Prof. Matczak nawołuje SSN do odwagi i wydania jutro odważnego wyroku, który pokaże całemu społeczeństwu prawdziwego oblicza podło-dojnej zmiany.

Link do całej wypowiedzi prof. Matczaka - warto przeczytać bo facet ma niezwykły dar mówienia i pisania o sprawach zawiłych i trudnych w sposób niesamowicie prosty, zrozumiały i logiczny.
https://www.facebook.com/marcin.matczak ... 2752269719
Homo erectus = jansen21

Wróć do „Aktualności dnia”