Jerzy Owsiak wraz z 29 organizacjami pozarządowymi protestuje przeciwko ustawie PiS.

Aktualności - dział przeznaczony dla spraw najbardziej aktualnych
z ostatnich 24 godzin
Awatar użytkownika
Zulus
Posty: 3276
Rejestracja: 26 lis 2016, 18:33

Jerzy Owsiak wraz z 29 organizacjami pozarządowymi protestuje przeciwko ustawie PiS.

Postautor: Zulus » 04 mar 2018, 9:44

Na mocy planowanych zmian przepisów ustawy o zasadach prowadzenia zbiórek publicznych, minister, a więc polityk, otrzyma uprawnienie do tego, by samodzielnie, pod pretekstem swobodnej oceny działalności i celów fundacji, do Finału nie dopuścić. Ten sam polityk będzie miał możliwość „przejęcia” zebranych w Finale WOŚP środków, wskazując wybrany przez siebie bez żadnych konsultacji cel i tylko na ten wskazany cel WOŚP będzie miała możliwość wydatkowania „finałowych” pieniędzy - ostrzega Jurek Owsiak.

Jerzy Owsiak zamieścił na swoim profilu na Facebooku oświadczenie. W imieniu swoim oraz Fundacji WOŚP popiera apel 30 organizacji pozarządowych, które wyrażają sprzeciw wobec planowanych zmian w ustawie o zasadach prowadzenia zbiórek publicznych.

Poniżej znajdziecie oświadczenie moje i Fundacji WOŚP na temat proponowanych zmian w ustawie o zasadach prowadzenia zbiórek publicznych. Prosimy przeczytajcie je i udostępnijcie dalej.

Prosimy przeczytajcie apel 30 dużych organizacji pozarządowych, który wyraża sprzeciw wobec planowanych zmian w Ustawie o zasadach prowadzenia zbiórek publicznych (https://www.wosp.org.pl/aktu…/apel-organizacji-pozarzadowych). Jedną z organizacji podpisanych pod apelem jest Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Od 26 lat organizujemy największą dziś w Polsce zbiórkę publiczną – Finał WOŚP. To jest już nie tylko zbiórka środków na zakup sprzętu medycznego, to jest łączące Polaków w kraju i na całym świecie święto solidarności i społeczeństwa obywatelskiego.

Planowane przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji zmiany w prawie stanowią dla Finału WOŚP bezpośrednie zagrożenie. Na mocy przepisów prawa minister spraw wewnętrznych, a więc polityk, otrzyma uprawnienie do tego, by samodzielnie, pod pretekstem swobodnej oceny działalności i celów Fundacji, do Finału nie dopuścić. Ten sam polityk będzie miał możliwość „przejęcia” zebranych w Finale WOŚP środków, wskazując wybrany przez siebie bez żadnych konsultacji cel i tylko na ten wskazany cel WOŚP będzie miała możliwość wydatkowania „finałowych” pieniędzy. Decyzje ministra, a więc polityka, będą wykonywane przez polskie państwo i jego urzędowy aparat natychmiastowo. Bez skutecznej drogi odwoławczej, bez możliwości reakcji. Fundacja WOŚP będzie miała szansę na zaskarżenie decyzji w sądowym postępowaniu administracyjnym, ale to – jak wskazuje polska praktyka – może trwać latami. Wtedy jakiekolwiek sądowe wyroki mogą być już bezprzedmiotowe.

8 marca ogłosimy rezultat 26. Finału WOŚP. Wtedy odpowiemy na to najczęściej zadawane pytanie – czy będzie rekord? Dziś wiemy, że na pewno udało nam się pobić ten rekord najważniejszy – rekord ludzkiej solidarności, społeczeństwa obywatelskiego i bycia ze sobą ponad podziałami. Ten rekord pobiliśmy już 26. raz!

Jest to rekord pozytywnego postrzegania Polski na świecie. Zwłaszcza dziś, kiedy odczuwamy na świecie tak doskwierający brak dobrych opinii o Polsce i Polakach, ten dzień Finału WOŚP jest tak ważny! Możemy być przez chwilę dumni z czegoś, co jest „made in Poland”, czego wielu obcokrajowców po prostu nam zazdrości.

Ale Finał to też rekord ogromnego zaufania. Właśnie dzięki zaufaniu 120 tysięcy wolontariuszy chwyta w dłonie orkiestrowe, tekturowe skarbonki. To dzięki zaufaniu miliony darczyńców dzielą się tym, co mają, na rzecz ratowania życia i zdrowia dzieci w polskich szpitalach. Nigdy tego przeogromnego zaufania, wobec którego czujemy gigantyczny respekt i pokorę, nie zawiedliśmy. Jest ono istotą każdej powierzonej Orkiestrze złotówki. Złotówki te od ponad ćwierć wieku zmieniają oblicze polskiej medycyny, stanowią o życiu i zdrowiu najmłodszych pacjentów. Orkiestra, nie chcąc zawieść zaufania, z determinacją trwa, pomaga, kupuje sprzęt medyczny, wsłuchuje się w potrzeby pacjentów, załatwia problemy, do których często kierujący państwem politycy nie mają głowy, nie mają serca, a czasem też wiedzy i kompetencji. Efektem tego jest nieustający strumień informacji ze szpitali o potrzebach, brakach, często dramatycznie pilnych. Pełne segregatory takich próśb czekają na decyzję Fundacji i tylko Finał daje każdego roku szansę na to, że część z tych problemów uda się rozwiązać.

Dzisiaj politycy przygotowują prawo, które może być użyte do tego, by Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy próbować zatrzymać. By uderzyć w jej niezależność, przede wszystkim finansową, by starać się podporządkować sobie jej liderów, by stała się ona posłuszna wobec władzy. By nie zabierała głosu, kiedy działalność tych właśnie polityków uderza w bezpieczeństwo zdrowotne Polaków. By, na przykład, nie protestowała, kiedy Ministerstwo Zdrowia postanawia wyrzucić geriatrię – i tak jedną z najbardziej zaniedbanych przez państwo dziedzin medycyny – z tzw. sieci szpitali. By zbytnio nie naciskała na Ministra Edukacji, jeśli nie ma on chęci wprowadzania nauki pierwszej pomocy do szkół podstawowych.

Czy to przesada? Kiedy obserwujemy to, jak dziś wykorzystywane jest prawo do realizacji politycznych interesów, albo jak wypowiadają się na temat Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy osoby tak w państwie ważne, jak chociażby sekretarz stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości, jesteśmy przerażeni. Wyobrażając sobie to jeszcze kilka miesięcy temu mówilibyśmy sobie – przesada. Tymczasem dziś jest to smutna rzeczywistość.

To dotyczy nie tylko Orkiestry. Dotyczy to każdej organizacji pozarządowej w Polsce. Pod załączonym apelem (https://www.wosp.org.pl/aktu…/apel-organizacji-pozarzadowych) podpisały się te największe. Wymienimy chociażby Fundacja Anny Dymnej "Mimo Wszystko", wymienimy Helsińska Fundacja Praw Człowieka, wymienimy Amnesty International Polska, czy chociażby SOS Wioski Dziecięce. Suma społecznego dzieła tylko tych 30 podpisanych pod apelem organizacji pozarządowych to realny wpływ na losy ogromnej rzeszy Polaków, do których dotarła ich działalność. A przecież proponowane zmiany w prawie uderzają nie tylko w te 30 organizacji, ale także w wiele mniejszych, działających lokalnie, namacalnie zmieniających tę najbliższą nam rzeczywistość.

Jako Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy podpisujemy się pod każdy zdaniem załączonego apelu o pozostawienie prawa o zbiórkach publicznych bez zmian. Apelujemy także o pomoc w powstrzymaniu polityków świadomie zmierzających do zniszczenia społeczeństwa obywatelskiego w Polsce.

Jurek Owsiak & WOŚP

https://www.facebook.com/jerzyowsiak/

Poniżej link do apelu organizacji pozarządowych o pozostawienie bez zmian ustawy o zasadach prowadzenia zbiórek publicznych.
https://www.wosp.org.pl/aktualnosci/ape ... arzadowych

28471798_10155597599908740_7467767951476972637_n.png
Lubię komentować bieżące wydarzenia społeczno-polityczne.

Awatar użytkownika
Pompon
Posty: 260
Rejestracja: 12 gru 2017, 14:32

Re: Jerzy Owsiak wraz z 29 organizacjami pozarządowymi protestuje przeciwko ustawie PiS.

Postautor: Pompon » 04 mar 2018, 10:17

Taka mnie konstatacja naszła, mocno kontrowersyjna, przyznaję.
WOśP, co roku zbiera ok. 50 mln zł, jako wsparcie dla szpitali.
W tym samym czasie władza zmienia ordynację wyborcza w taki sposób, że od tej pory koszt przeprowadzenia wyborów rośnie ze 100 mln zł do 600 mln złotych (kamery, dwie komisje, itd).
Kto upadł na łeb, ja czy twórcy nowego systemu wyborczego?

Awatar użytkownika
Zulus
Posty: 3276
Rejestracja: 26 lis 2016, 18:33

Re: Jerzy Owsiak wraz z 29 organizacjami pozarządowymi protestuje przeciwko ustawie PiS.

Postautor: Zulus » 06 mar 2018, 17:06

Jurek Owsiak krytycznie o dzisiejszym spotkaniu organizacji pozarządowych z urzędnikami Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w sprawie pisowskich zmian w ustawie o zbiórkach publicznych.

Skok na kasę

Niech mi nikt nie mówi, że 3 godziny spędzone przez polskie organizacje pozarządowe, m.in. Fundację WOŚP, z przedstawicielami Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji cokolwiek w sprawie zmian w Ustawy o zbiórkach publicznych wyjaśniły. Były to 3 godziny prezentowania kompletnie odległych od siebie stanowisk.

Organizacje pozarządowe mówią jednym głosem – dotychczasowa ustawa jest wystarczająca, powstała w wyniku wzorowego procesu konsultacji społecznych i dobrze reguluje organizację zbiórek publicznych w Polsce. Nie potrzeba tu żadnych zmian! Zwłaszcza takich, które dają ministrowi prawo odwołania wcześniej zatwierdzonej przez siebie zbiórki, które tej decyzji o odwołaniu nadają skutek natychmiastowy i które dają możliwość „przejęcia” środków już zgromadzonych w efekcie tej odwoływanej zbiórki.

Przez 26 lat między innymi nasza Fundacja tworzyła standardy nowoczesnych działań organizacji pozarządowych w Polsce. Zabiegaliśmy o regulacje dające organizacjom możliwość skutecznego działania, możliwość organizowania zbiórek pieniężnych, a także wpływania na cały system prawny III sektora, który w nowej Polsce musiał ulec zmianie. Przepisy o zbiórkach publicznych, na mocy których działaliśmy przez wiele lat, pochodziły jeszcze z lat 30-tych XX wieku! Między innymi my spowodowaliśmy, że standardem stało się to, że w zbiórkach uczestniczą zarejestrowani wolontariusze, którzy mają identyfikatory, a zbiórka ma jasno określony cel, ma sprecyzowany czas na zrealizowanie tego celu i na rozliczenie wydanych pieniędzy. Dziś jest to zawarte w nowym i nowoczesnym prawie. Jeśli ktoś to prawo łamie, to istnieje w Polsce policja, prokuratura i cały aparat państwa, który ma łamaniu prawa zapobiec, a wobec sprawców wyciągnąć konsekwencje.

MSWiA postanowiło to diametralnie zmienić, proponując coś, na co absolutnie nie ma zgody. Bez względu na opcję polityczną - nie może być tak, że minister spraw wewnętrznych na niejasnych bardzo przesłankach, jakimi są określenia „sprzeczność z zasadami współżycia społecznego” czy „ważny interes publiczny”, unieważnia zbiórkę oraz ma możliwość uruchomienia procedury „przejęcia” zebranych już środków.

3 godziny słuchaliśmy wywodów przedstawicieli MSWiA, które jak mantra powtarzały jedno sformułowanie – „w naszym wspólnym interesie…”. Organizacje pozarządowe z racji samej nazwy są organizacjami, które nie mogą zależeć od rządu! Jaki by on nie był. Mają pracować w swobodnych warunkach i zaspokajać potrzeby obywateli naszego kraju. To jest ich siła i to daje im skuteczność. Ograniczenie niezależności organizacji to nie jest żaden „wspólny interes”. To właśnie my, organizacje pozarządowe, wypełniamy te luki, z którymi nie daje sobie rady państwo. W naszym przypadku chociażby jest to brak urządzeń medycznych w szpitalach.

Żadna organizacja na dzisiejszym spotkaniu nie zgodziła się z proponowanymi zmianami! Nie ogłosiliśmy razem z Ministerstwem żadnego wspólnego komunikatu. Nasz postulat jest jeden – prosimy natychmiast odstąpić od tego pomysłu i nie „majstrować” przy Ustawie, dzięki której do tej pory chociażby WOŚP zebrała na pomoc państwu polskiemu i na zakup ponad 48 000 urządzeń medycznych dla publicznych szpitali ponad 825 milionów złotych. Dzisiejsze zapewnienia, że chodzi o „nasz wspólny interes” są niebezpieczne i zwodnicze. Za kilka dni, za kilka miesięcy, możemy wszyscy odczuć na własnej skórze, jak potężne narzędzie zyskają politycy w walce z nielubianymi przez siebie organizacjami - zakaz organizowania zbiórki i zmiana celu wydatkowania zebranych środków. Wtedy może paść argument - takie jest prawo, jest to polskie prawo, ustanowione przez nas, a wcześniej konsultowane z organizacjami pozarządowymi.

Mało tego! Po skończonym spotkaniu, nie informując uczestniczących w nim organizacji, urzędnicy zorganizowali swoją konferencję prasową, podając komunikaty, które w żaden sposób nie oddały prawdziwego klimatu zakończonych właśnie rozmów. Już ten fakt pokazuje styl, podejście, jakie mają urzędnicy ministerialni. Nasza fundacyjna ekipa dopiero z telefonów od dziennikarzy dowiedziała się, że konferencja ma właśnie miejsce i uczestniczą w niej tylko przedstawiciele MSWiA. I dziennikarze proszą nas poczekanie na jej zakończenie i o komentarz w tym temacie. Nie tak powinno to wyglądać!


Polacy, dzieje się coś niezwykle niebezpiecznego, coś co wykracza poza wszelkie normy budowania społeczeństwa obywatelskiego. 8 marca przedstawimy rezultat 26 Finału WOŚP. Zagraliśmy nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. Mogę tylko powiedzieć, że poprzez tę zbiórkę po raz kolejny odczuliśmy gigantyczne, powtarzam - gigantyczne zaufanie Polaków do Orkiestry. Będziemy mogli zrealizować wszystkie nasze finałowe cele. Już teraz myślimy, co jeszcze możemy zrobić dla ratowania zdrowia i życia dzieci w polskich szpitalach. I jak grom z jasnego nieba urzędnicy MSWiA właśnie teraz, kilka tygodni po Finale, przygotowują szkodliwą, złą, a w opinii wielu specjalistów niekonstytucyjną ustawę o zbiórkach publicznych. Nie ma na to naszej zgody. Już teraz prosimy Was o pomoc, abyście także, kiedy zajdzie taka potrzeba, wyrazili swoją opinię. Być może się mylimy, być może nie mamy racji, być może nowe pomysły mieszczą się w standardach dzisiejszej Polski i większości Polaków odpowiadają. Ale będziemy chcieli o to zapytać, chcąc bronić swojej racji. No passaran! W tej sprawie nawet kroku do tyłu.

Bądźcie z nami. Wielkie dzięki za to co już zrobiliście dla siebie, innych współobywateli, dla nas wszystkich. Nie pozwólcie zniszczyć wspaniałego dorobku dobrych, uznanych, doświadczonych polskich organizacji pozarządowych.

Jerzy Owsiak i Fundacja WOŚP

https://www.facebook.com/jerzyowsiak/po ... 5767249409
Lubię komentować bieżące wydarzenia społeczno-polityczne.

Marian
Posty: 1897
Rejestracja: 26 lis 2016, 22:57

Re: Jerzy Owsiak wraz z 29 organizacjami pozarządowymi protestuje przeciwko ustawie PiS.

Postautor: Marian » 07 mar 2018, 11:52

Owsiak będzie pierwszą ofiarą społecznych organizacji niezależnych od woli KC PiS.

Awatar użytkownika
Zulus
Posty: 3276
Rejestracja: 26 lis 2016, 18:33

Re: Jerzy Owsiak wraz z 29 organizacjami pozarządowymi protestuje przeciwko ustawie PiS.

Postautor: Zulus » 07 mar 2018, 16:58

Marian pisze:Owsiak będzie pierwszą ofiarą społecznych organizacji niezależnych od woli KC PiS.


Marianie, śmiem twierdzić że gdyby PiS zakazał zbiorek pieniędzy przez WOŚP, lub zebrane pieniądze zabrał, to przyspieszyło by to upadek PiS-bolszewii. Pytanie czy na taki krok Brudziński się odważy? ;)
Lubię komentować bieżące wydarzenia społeczno-polityczne.

Marian
Posty: 1897
Rejestracja: 26 lis 2016, 22:57

Re: Jerzy Owsiak wraz z 29 organizacjami pozarządowymi protestuje przeciwko ustawie PiS.

Postautor: Marian » 07 mar 2018, 20:00

Zulus pisze:
Marian pisze:Owsiak będzie pierwszą ofiarą społecznych organizacji niezależnych od woli KC PiS.


Marianie, śmiem twierdzić że gdyby PiS zakazał zbiorek pieniędzy przez WOŚP, lub zebrane pieniądze zabrał, to przyspieszyło by to upadek PiS-bolszewii. Pytanie czy na taki krok Brudziński się odważy? ;)


Odważy,odważy a polski suweren z górnej /odwróconej :lol: / półki z poparciem całkiem poważnej liczby duchownych ochoczo przyklaśnie.

Awatar użytkownika
Zulus
Posty: 3276
Rejestracja: 26 lis 2016, 18:33

Re: Jerzy Owsiak wraz z 29 organizacjami pozarządowymi protestuje przeciwko ustawie PiS.

Postautor: Zulus » 08 mar 2018, 14:44

Marian pisze:
Zulus pisze:
Marian pisze:Owsiak będzie pierwszą ofiarą społecznych organizacji niezależnych od woli KC PiS.


Marianie, śmiem twierdzić że gdyby PiS zakazał zbiorek pieniędzy przez WOŚP, lub zebrane pieniądze zabrał, to przyspieszyło by to upadek PiS-bolszewii. Pytanie czy na taki krok Brudziński się odważy? ;)


Odważy,odważy a polski suweren z górnej /odwróconej :lol: / półki z poparciem całkiem poważnej liczby duchownych ochoczo przyklaśnie.


To fakt, że wiele osób z prawicy i duchownych byłoby zadowolonych gdyby WOŚP szlag trafił. :evil:


Tymczasem Marianie jest Apel Obywatelski organizacji pozarządowych do podpisania. ;)

APEL OBYWATELSKI
W SPRAWIE PROJEKTU ZMIANY USTAWY O ZASADACH PROWADZENIA ZBIÓREK PUBLICZNYCH


Zaniepokojeni propozycjami zmian w ustawie o zbiórkach publicznych, apelujemy o ich wycofanie. Nie godzimy się na to, by politycy stworzyli możliwość zmiany celów, na które przekazujemy pieniądze. To dawanie sobie uprawnienia do dysponowania nie swoimi pieniędzmi bez pytania o zdanie ludzi, którzy wzięli udział w zbiórce prowadzonej przecież na konkretny cel.

Traktujemy to jako zamach na dobroczynność. Jako mieszkanki i mieszkańcy Polski wielokrotnie pokazaliśmy, że jesteśmy gotowi hojnie angażować w działania społeczne. Chcemy decydować samodzielnie o tym, jakie wartości wspieramy i czy przekazujemy, właśnie na nie, zarobione przez siebie pieniądze. To obywatele i obywatelki powinni mieć swobodę samodzielnego decydowania o tym, z jakimi organizacjami chcą się podzielić swoimi środkami.

Obowiązujące obecnie prawo daje ministrowi spraw wewnętrznych i administracji odpowiednie narzędzia kontroli i reakcji w przypadku zbiórek niezgodnych z prawem. Nie widzimy potrzeby jego zmiany. Intencje stojące za propozycją nowej ustawy budzą naszą wątpliwość. Obawiamy się, że będzie ona narzędziem kontrolowania niezależnej działalności społeczeństwa obywatelskiego.

Chcemy Polski w której mamy możliwość działania społecznie oraz angażowania się w pomoc słabszym. W takiej Polsce państwo wspiera aktywność obywatelską, a nie ją ogranicza.

Apel jest wspólną inicjatywą Akcji Demokracji, Forum Darczyńców w Polsce, Fundacji im. Stefana Batorego, Ogólnopolskiej Federacji Organizacji Pozarządowych, Fundacji Greenpeace Polska, Fundacji Anny Dymnej “Mimo Wszystko”, Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę, Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.


Jak Marianie chcesz to ten apel podpisz. Inne osoby też mogą podpisywać. Ja się podpisałem. ;)

Podaję linka.
http://wybieramcowspieram.pl/
Lubię komentować bieżące wydarzenia społeczno-polityczne.

Awatar użytkownika
Zulus
Posty: 3276
Rejestracja: 26 lis 2016, 18:33

Re: Jerzy Owsiak wraz z 29 organizacjami pozarządowymi protestuje przeciwko ustawie PiS.

Postautor: Zulus » 16 mar 2018, 14:25

Widzę że nowelizacja ustawy o zbiórkach publicznych budzi sprzeciw nawet wśród członków pisowskiego rządu. Krytyczne stanowisko do projektu przygotowanego przez ministra Joachima Brudzińskiego zgłosił przewodniczący Komitetu ds. Pożytku Publicznego, minister Piotr Gliński. ;)

Wątpliwości Przewodniczącego Komitetu budzi „przewidziana w projekcie regulacja dotycząca odmowy zamieszczenia informacji o zgłoszeniu zbiorki publicznej, w przypadku gdy wskazany w ogłoszeniu cel zbiórki publicznej byłby sprzeczny z zasadami współżycia społecznego lub naruszał ważny interes publiczny”. Zastosowane tu tzw. klauzule generalne są niedookreślone i mogą prowadzić do uznaniowości przy stosowaniu prawa. Brzmienie proponowanego przepisu może naruszać zasadę poprawnej legislacji.

Minister Piotr Gliński wskazuje też, że uzasadnienie nie wyjaśnia powodów wprowadzenia regulacji, ani oceny jej wpływu na rozwój społeczeństwa obywatelskiego. Wyjaśnia, że ustawa z 2014 r. „znacznie ułatwiła” działalność organizacji pozarządowych, skracając czas oczekiwania na możliwość rozpoczęcia zbiórki i zwiększając ich transparentność, przez ogólnodostępny rejestr.

http://wiadomosci.ngo.pl/wiadomosc/2170758.html
Lubię komentować bieżące wydarzenia społeczno-polityczne.

Awatar użytkownika
Zulus
Posty: 3276
Rejestracja: 26 lis 2016, 18:33

Re: Jerzy Owsiak wraz z 29 organizacjami pozarządowymi protestuje przeciwko ustawie PiS.

Postautor: Zulus » 16 mar 2018, 14:28

Zulus pisze:APEL OBYWATELSKI
W SPRAWIE PROJEKTU ZMIANY USTAWY O ZASADACH PROWADZENIA ZBIÓREK PUBLICZNYCH


Zaniepokojeni propozycjami zmian w ustawie o zbiórkach publicznych, apelujemy o ich wycofanie. Nie godzimy się na to, by politycy stworzyli możliwość zmiany celów, na które przekazujemy pieniądze. To dawanie sobie uprawnienia do dysponowania nie swoimi pieniędzmi bez pytania o zdanie ludzi, którzy wzięli udział w zbiórce prowadzonej przecież na konkretny cel.

Traktujemy to jako zamach na dobroczynność. Jako mieszkanki i mieszkańcy Polski wielokrotnie pokazaliśmy, że jesteśmy gotowi hojnie angażować w działania społeczne. Chcemy decydować samodzielnie o tym, jakie wartości wspieramy i czy przekazujemy, właśnie na nie, zarobione przez siebie pieniądze. To obywatele i obywatelki powinni mieć swobodę samodzielnego decydowania o tym, z jakimi organizacjami chcą się podzielić swoimi środkami.

Obowiązujące obecnie prawo daje ministrowi spraw wewnętrznych i administracji odpowiednie narzędzia kontroli i reakcji w przypadku zbiórek niezgodnych z prawem. Nie widzimy potrzeby jego zmiany. Intencje stojące za propozycją nowej ustawy budzą naszą wątpliwość. Obawiamy się, że będzie ona narzędziem kontrolowania niezależnej działalności społeczeństwa obywatelskiego.

Chcemy Polski w której mamy możliwość działania społecznie oraz angażowania się w pomoc słabszym. W takiej Polsce państwo wspiera aktywność obywatelską, a nie ją ogranicza.

Apel jest wspólną inicjatywą Akcji Demokracji, Forum Darczyńców w Polsce, Fundacji im. Stefana Batorego, Ogólnopolskiej Federacji Organizacji Pozarządowych, Fundacji Greenpeace Polska, Fundacji Anny Dymnej “Mimo Wszystko”, Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę, Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.


Jak Marianie chcesz to ten apel podpisz. Inne osoby też mogą podpisywać. Ja się podpisałem. ;)

Podaję linka.
http://wybieramcowspieram.pl/


Widzę że apel organizacji pozarządowych podpisało już 90 tys.105 osób. :D
Lubię komentować bieżące wydarzenia społeczno-polityczne.

Awatar użytkownika
Zulus
Posty: 3276
Rejestracja: 26 lis 2016, 18:33

Re: Jerzy Owsiak wraz z 29 organizacjami pozarządowymi protestuje przeciwko ustawie PiS.

Postautor: Zulus » 16 mar 2018, 21:48

Presja ma sens. MSWiA wycofało się z prac nad nowelizacją ustawy o zbiórkach publicznych. :D

"Po przeprowadzonych konsultacjach projektu nowelizacji ustawy o zasadach prowadzenia zbiórek publicznych oraz po analizie uwag zgłoszonych przez organizacje pozarządowe, MSWiA podjęło decyzję o zaprzestaniu prac nad nowelizacją tych przepisów" - czytamy w komunikacie wydanym przez MSWiA.

https://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju ... 22897.html
Lubię komentować bieżące wydarzenia społeczno-polityczne.

Awatar użytkownika
Przekret
Posty: 409
Rejestracja: 28 lis 2016, 17:51

Re: Jerzy Owsiak wraz z 29 organizacjami pozarządowymi protestuje przeciwko ustawie PiS.

Postautor: Przekret » 17 mar 2018, 11:19

W walce o władzę z pisiorami wszystkie ręce na pokład! Myślę, że pan Owsiak jest ostatnim "wytryskiem" amerykańskiej rewolucji seksualnej z lat 60 - tych ubiegłego wieku. Działalność Owsiaka jest więc spóźniona o parę dekad. Widać to szczególnie na Przystanku. Coraz więcej tam starych, łysych dinozaurów. A młodzi? Jest ich zdecydowana większość, ale bez tendencji wzrostowej. Wiem co piszę, bo Woodstock 2017' zaliczyłem osobiście przez 24 godziny. Woodstock można wygasić stosując ustawę o wychowaniu w trzeźwości. Bez taniego browara to się nie uda.
Co do zakusów ingerowania w zbiórkę Owsiakową, uważam to za głupotę ze strony rządowej. Niech sobie zbierają. To uczy młodzież zaangażowania w sprawy publiczne. Przyda się to Polsce i rządzącym w dalszym sprawowaniu władzy. Popatrzcie szanowni państwo jak udało się Prawu i Sprawiedliwości rozbudzić patriotyzm w śród młodzieży. Na widok masowego udziału młodych w uroczystościach uczczenia żołnierzy wyklętych wrogowie Polski ze złości zgrzytają spróchniałymi zębiskami.
Nie dyskutuję z zwolennikami mordowania nienarodzonych.

Awatar użytkownika
Podet
Posty: 481
Rejestracja: 27 lis 2016, 16:46
Lokalizacja: Myślenice

Re: Jerzy Owsiak wraz z 29 organizacjami pozarządowymi protestuje przeciwko ustawie PiS.

Postautor: Podet » 18 mar 2018, 20:29

PiS wycofał się z kontrowersyjnego projektu, dokładnie Jo, Jo Brudziński. Trzeba przyznać, że jednak tam kalkulują, a nie brną przed siebie jak 11-13 lat temu. Widać, że ważniejsza jest taktyka, a nie cel strategiczny, czyli pełna pisizacja Polski. Nie chcą tracić sondażowo, a pewne plany odkładają na później z myślą o kolejnej kadencji. Mam tylko nadzieję, że góra PO to widzi i nie obudzi się z ręką w nocniku.
I always get what I want


Wróć do „Aktualności dnia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość