Houston, mamy problem.

Aktualności - dział przeznaczony dla spraw najbardziej aktualnych
z ostatnich 24 godzin
Awatar użytkownika
Kostyr

Houston, mamy problem.

Postautor: Kostyr » 09 lut 2018, 20:38

Jak wynika z tego wątku, wcale nie jesteśmy na Forum Platformy Obywatelskiej, a co najwyżej na forum Józefa, jedynie z bazą i plikami umieszczonymi na serwerach PO, do których utracił dostęp (a może to była utrata cichego wspólnika, który do serwera miał dostęp) jakiś rok temu. Odcięci od wiedzy, wsparcia Platformy i internetu, bo żadne tutaj zapisane słowo nie jest indeksowane przez zablokowane boty. Nie wiem do jakich ustawień administracyjnych w Panelu Administracyjnym, dostępnym przez przeglądarkę, ma Józef, ale mam nadzieję, że to niemoc, albo nieudolność, a nie celowe działanie.
Warto też zauważyć zachowanie Platformy, bo jednak coś tam chyba do nich przecieka, ale zachwyceni 17% poparcia mają gdzieś jakieś forum, gdzie mogą usłyszeć niezbyt przyjemne pytania.

Dlatego też pisanie tutaj, żeby zaspokoić próżność Administratora Józefa jakoś mnie nie kręci, zwłaszcza, że w każdej chwili to forum może przestać istnieć. Bez śladu, że było.
A jak chcę pogadać kameralnie z ludźmi, to zapraszam ich do siebie, albo spotykamy się w jakimś przybytku, czynnym do późnych nocnych pór i miło na gawędach, i sporach spędzamy czas.

Skoro jednak chcielibyśmy dyskutować szerzej, przekazać dalej swoje opinie i stanowiska, w jakimś odrębnym, wydzielonym, przyjaznym miejscu (a przy okazji trochę się pośmiać), to możemy założyć swoje, odrębne, ale nie oddzielone od netu, forum. I tu od razu parę zagadnień: skąd forsę, moderatorów, jak rozpropagować forum, jak zrobić, żeby było opiniotwórcze. Sam serwer na niewielkie forum, na darmowym skrypcie, to jakaś stówa miesięcznie, admin, to praca wymagająca sporo wiedzy i czasem siedzenia kilka nocy, ale to robota dorywcza i za Bóg zapłać ku chwale Ojczyzny powinno wystarczyć. najtrudniej z moderatorami, bo to ciężka, niewdzięczna i codzienna praca, forum nie może być bez opieki, nawet po zastosowaniu pewnych zabezpieczających trików. Tak za free można przez miesiąc, dwa, próby umiejętności, potem trzeba choć trochę płacić. Inne zagadnienia do przedyskutowania i uzgodnienia.

Jesteście zainteresowani pomysłem, czy oddajemy walkowerem pola dyktatowi PiS-u i jego przydupasom?

A forum mogłoby wyglądać np. tak:
Obrazek

;)

Awatar użytkownika
Zulus

Re: Houston, mamy problem.

Postautor: Zulus » 09 lut 2018, 21:43

Jestem za stworzeniem nowego forum. To obecne od dawna zmierza donikąd i równie dobrze PO może je usunąć. Jednak Kostyr nazwa niezbyt mi się podoba, bo chyba chciałbyś, żeby na nowym forum pisali także sympatycy PO, a nie tylko rozczarowani PO wyborcy? ;)
Lubię komentować bieżące wydarzenia społeczno-polityczne.

Awatar użytkownika
Pompon

Postautor: Pompon » 09 lut 2018, 22:00

https://www.youtube.com/watch?v=2ZV0xZw0aeU
Platforma aby teraz wygrać musiałaby coś konkretnego zrobić. Postawić na coś, kupić przynajmniej los, skreślić liczby w LOTTO.
Moim zdaniem Donald znowu trafia w sedno.
Oglądajcie do końca... :D

Awatar użytkownika
Pompon

Postautor: Pompon » 10 lut 2018, 12:55

Zgadzamy się, że jest nowa sytuacja polityczna. Do analizy tej sytuacji należy użyć nowych narzędzi.
Poszukujmy zatem tych nowych narzędzi, aby nie naprawiać komputera "młotkiem".
W pooszukiwaniu narzędzi trafiłem, na tę wypowiedź dr. Gduli.
https://www.youtube.com/watch?v=7K4v2xwLH0I&sns=fb

Warto posłuchać.

Awatar użytkownika
Kostyr

Postautor: Kostyr » 11 lut 2018, 10:27

Zulus pisze:Jestem za stworzeniem nowego forum. To obecne od dawna zmierza donikąd i równie dobrze PO może je usunąć.

I najlepiej jak Platformie stworzy je za swoje pieniądze i wysiłek jakiś frajer, bo przecież pieniądze z dotacji, wynagrodzeń parlamentarzystów, czy dodatki za prowadzenie działalności politycznej, są za małe, żeby dzielić je na nieistotne inwestycje dla wyborców. Oni mają głosować na Statuję Wolności, która wyżarła Platformę od środka, bo jest piękna, szlachetna i słuszna w swoim, jakże monumentalnym, staniu. I te 10% (jak zwykle) ma jak w banku. :lol:

Zulus pisze:Jednak Kostyr nazwa niezbyt mi się podoba, bo chyba chciałbyś, żeby na nowym forum pisali także sympatycy PO, a nie tylko rozczarowani PO wyborcy? ;)

Chciałbyś jakiegoś napisu w tle: Unia Wolności z tęczowym akcentem? Wykazujesz jakieś niedobory poznawcze - mówię o forum zwolenników byłej Platformy, a nie zawiedzionych forum tej. Wybacz Zulusie, ale moim zamiarem jest powrót do korzeni Platformy - prawicowej organizacji opartej o światopogląd konserwatywno liberalny, choć blisko środka, z twardym, co najmniej 30-kilka procentowym elektoratem, a nie 15% zdezorientowanych, głównie lewicowych niedobitków, bez znaczenia. Takiej partii dzisiaj nie ma, a elektorat uległ atomizacji. I właśnie stworzenie takiego forum rozważam. Gdzie ludzie z takimi poglądami mieliby swobodne miejsce do dyskusji i integracji. I nie chodzi o zastępowanie Platformie tej podróbki, z chowającym się administratorem.

Awatar użytkownika
HarryBrown

Postautor: HarryBrown » 11 lut 2018, 12:29

Kostyr na pewno ma w jednym słuszność tj. dzisiejsza Platforma straciła tożsamość. Nie wiadomo do czego ją przypisać. Ani to lewicowe, prawicowe czy centrowe. Zrobiło się takie nijakie, mdłe i bez wyrazu. Pislam w odróżnieniu od PO postawił kilka lat temu zdecydowanie na narodowy-socjalizm i tym wygrywa bo jest wyraziste i czytelne dla wyborców. Byłoby wskazane gdyby PO zaczęło mocniej i zdecydowaniej zmierzać w kierunku republikańskim z elementami liberalizmu (szczególnie w gospodarce).
Homo erectus = jansen21

Marian

Postautor: Marian » 11 lut 2018, 14:56

HarryBrown pisze:Kostyr na pewno ma w jednym słuszność tj. dzisiejsza Platforma straciła tożsamość. Nie wiadomo do czego ją przypisać. Ani to lewicowe, prawicowe czy centrowe. Zrobiło się takie nijakie, mdłe i bez wyrazu. Pislam w odróżnieniu od PO postawił kilka lat temu zdecydowanie na narodowy-socjalizm i tym wygrywa bo jest wyraziste i czytelne dla wyborców. Byłoby wskazane gdyby PO zaczęło mocniej i zdecydowaniej zmierzać w kierunku republikańskim z elementami liberalizmu (szczególnie w gospodarce).

Masz rację ...
Ale ?
Ale czy polski suweren to kupi ???
PiS trafiło w gust tegoż suwerena / tak właśnie słusznie piszesz/ a teraz potrzebne jest trzęsienie sceny polityczno -obywatelsko - ekonomicznej...
Inaczej PiS ma co najmniej trzy kadencje przed sobą.

Awatar użytkownika
sciemniacz

Postautor: sciemniacz » 11 lut 2018, 15:37

Przepraszam jeśli źle odczytałem, ale tu chyba chodzi o forum, a nie o wszystkie możliwe tematy jakie człowiek jest w stanie poruszyć.
Sympatycznie jest, chociaż mocno kameralnie. Czy można z tym coś zrobić, a jeśli tak to co? Przydałaby się jakaś burza mózgów. ;)
Z drugiej strony, jak patrzę na przejawy funkcjonowania PO na wszelkich płaszczyznach jej działalności, to sobie zadaję pytanie: po co?
Wydaje mi się, że ja już nie mogę się nazwać sympatykiem PO, ani nawet nie mam pewności, że będę na nią głosował, więc w sumie może nie powinienem zabierać głosu.
Co myślicie?
Poprę kandydaturę Romana Giertycha na prezydenta RP. Jeśli się zdecyduje... ;)

Awatar użytkownika
Przekret

Postautor: Przekret » 11 lut 2018, 16:13

Nieprzytomne walenie uzbrojoną w kask głową w PiS nie odniosło żadnego rezultatu? Wreszcie dotarło? Lepiej późno niż wcale.
Dla rządzących będzie lepiej, gdy opozycja zajmie się tym, co do niej należy. Przede wszystkim korzyści odnotują wyborcy, bo rządzący będą zmuszeni do cięższej pracy, by sprostać wymaganiom.
"Nie pozwolimy na to" - zdanie wytrych, które powtarza bardzo chętnie pan Przewodniczący, to za mało, by sięgnąć po zwycięstwo wyborcze. Ponieważ po stronie opozycji zrobiła się całkiem pokaźna dziura, prędzej czy później powstanie nowa partia, z nowymi ludźmi, która tę dziurę zasypie. Istnienie Platformy czy .N opóźnia tylko tę chwilę.
Jestem (jeszcze) sympatykiem Kukiz'15, ale zdaję sobie sprawę, że to ugrupowanie jako zbitka interesów PO, .N, SLD, PiS, Narodowców i nie wiadomo jeszcze kogo, prawdziwej opozycji nie jest w stanie zastąpić.
Krytykować tego Forum nie mam zamiaru, gdyż PO mimo wielkich trudności posiada forum, a PiS prawdopodobnie czegoś takiego nie posiada.
Wydaje mi się, że najrozsądniej jest jeszcze poczekać, chyba, że powstanie powstanie coś na podobieństwo .prawica.net.
Ale to prywatne forum pana Andrzeja Szcześniaka, kilkanaście lat temu tam byłem, ale po wygranej PO przeniosłem się tutaj.
Wielu userów krytykuje .prawica.net, chociaż moim zdaniem niesłusznie, za poglądy zbyt bliskie postkomunie i brutalną ingerencję Właściciela. https://www.salon24.pl/u/bobtej/40031,z ... sniaka-rze
Zresztą wszelkiego rodzaju fora i blogi przechodzą do historii "fejzbuki" i vlogi wygrały.
Nie dyskutuję z zwolennikami mordowania nienarodzonych.

Awatar użytkownika
Podet

Postautor: Podet » 11 lut 2018, 19:37

Przekret pisze:Nieprzytomne walenie uzbrojoną w kask głową w PiS nie odniosło żadnego rezultatu? Wreszcie dotarło? Lepiej późno niż wcale.
Dla rządzących będzie lepiej, gdy opozycja zajmie się tym, co do niej należy. Przede wszystkim korzyści odnotują wyborcy, bo rządzący będą zmuszeni do cięższej pracy, by sprostać wymaganiom.
"Nie pozwolimy na to" - zdanie wytrych, które powtarza bardzo chętnie pan Przewodniczący, to za mało, by sięgnąć po zwycięstwo wyborcze. Ponieważ po stronie opozycji zrobiła się całkiem pokaźna dziura, prędzej czy później powstanie nowa partia, z nowymi ludźmi, która tę dziurę zasypie. Istnienie Platformy czy .N opóźnia tylko tę chwilę.
Jestem (jeszcze) sympatykiem Kukiz'15, ale zdaję sobie sprawę, że to ugrupowanie jako zbitka interesów PO, .N, SLD, PiS, Narodowców i nie wiadomo jeszcze kogo, prawdziwej opozycji nie jest w stanie zastąpić.
Krytykować tego Forum nie mam zamiaru, gdyż PO mimo wielkich trudności posiada forum, a PiS prawdopodobnie czegoś takiego nie posiada.
Wydaje mi się, że najrozsądniej jest jeszcze poczekać, chyba, że powstanie powstanie coś na podobieństwo .prawica.net.
Ale to prywatne forum pana Andrzeja Szcześniaka, kilkanaście lat temu tam byłem, ale po wygranej PO przeniosłem się tutaj.
Wielu userów krytykuje .prawica.net, chociaż moim zdaniem niesłusznie, za poglądy zbyt bliskie postkomunie i brutalną ingerencję Właściciela. https://www.salon24.pl/u/bobtej/40031,z ... sniaka-rze
Zresztą wszelkiego rodzaju fora i blogi przechodzą do historii "fejzbuki" i vlogi wygrały.

Generalnie fora zamierają z jednego powodu, wyczerpało się pierwsze pokolenie userów sprzed 10-15 lat, czasem i dłuższe. Portale społecznościowe to inna bajka, inni ludzie i inne pokolenie. Tam nie ma szans z kimś sensownie podyskutować na jakimś poziomie, dominuje chłam i zbitki kilku zdań.
Pomysł Kostyra nowy nie jest. Problemem nie jest kasa, tylko organizacja. Trzeba tworzyć jakąś wirtualną strukturę władzy forumowej, podzielić zadania i obowiązki. Z początku przy twórczym zapale jakoś to idzie, jednak po roku, dwóch baterie się wyczerpują i wolontariat zamiera. Pamiętam wiele takich historii.
Zastanawiam się, czy jest szansa jakoś dogadać się z PO, mimo tego że oficjalne, byłe forum zawsze miała gdzieś, aby ponownie zaistnieć w necie polskim. Wytłumaczyć, że to ważne i celowe, bo inaczej skończymy jak inne, niegdysiejsze inicjatywy.
Aha co do prawicy. net o ile pamięć mnie nie myli to poszło o zrzutę 600 zł na rok, na serwer. To historia z jakiegoś 2007,czy coś koło tego.
I always get what I want

Awatar użytkownika
Pompon

Postautor: Pompon » 12 lut 2018, 21:46

https://www.youtube.com/watch?v=2ZV0xZw0aeU

W tym skeczu znajdziesz odpowiedź dlaczego ludzie nas olali?

Awatar użytkownika
Kostyr

Postautor: Kostyr » 13 lut 2018, 8:56

HarryBrown pisze:Byłoby wskazane gdyby PO zaczęło mocniej i zdecydowaniej zmierzać w kierunku republikańskim z elementami liberalizmu (szczególnie w gospodarce).

Republikanizm amerykański czy europejski?
I skąd mamy czerpać wzorce - z rzeczpospolitej babskiej, zjednoczonej prawicy Gowina? ;)

Awatar użytkownika
Kostyr

Postautor: Kostyr » 13 lut 2018, 9:52

Przekret pisze:Nieprzytomne walenie uzbrojoną w kask głową w PiS nie odniosło żadnego rezultatu?

A ty robiłeś to bez kasku i teraz zostaje ci "fejsbuk" i vlogi - łapka i obrazki? Biedaku. Teraz rozumiem dlaczego rzucili cię na tak niewymagajacy odcinek.

Awatar użytkownika
Kostyr

Postautor: Kostyr » 13 lut 2018, 10:09

Podet pisze:Problemem nie jest kasa, tylko organizacja. Trzeba tworzyć jakąś wirtualną strukturę władzy forumowej, podzielić zadania i obowiązki. Z początku przy twórczym zapale jakoś to idzie, jednak po roku, dwóch baterie się wyczerpują i wolontariat zamiera. Pamiętam wiele takich historii.

Tak naprawdę to też kasa, bo to pozwala zatrudnić fachowców, bez liczenia na łaskę darmowych amatorów. Choć wygląda, że Platforma, oprócz sknerstwa, nie ma zielonego pojęcia jak to medium wykorzystać.

Podet pisze:Zastanawiam się, czy jest szansa jakoś dogadać się z PO, mimo tego że oficjalne, byłe forum zawsze miała gdzieś, aby ponownie zaistnieć w necie polskim. Wytłumaczyć, że to ważne i celowe, bo inaczej skończymy jak inne, niegdysiejsze inicjatywy.

Nie za bardzo rozumiem, przecież tego forum nie ma i nigdy nie było. Wygląda, że robili nam łaskę, że można tutaj pisać. Poza tym ja podobnie jak Sciemniacz mam wątpliwości czy jeszcze jestem w stanie na tę partię zagłosować.

Awatar użytkownika
Kostyr

Postautor: Kostyr » 13 lut 2018, 10:19

Pompon pisze:https://www.youtube.com/watch?v=2ZV0xZw0aeU

W tym skeczu znajdziesz odpowiedź dlaczego ludzie nas olali?

Ty jak Przekręt po przejściach i bez śmiesznych obrazków nie potrafisz się wypowiedzieć? Myślę że mocno trywializujesz (bierzesz za reklamę? ;) ).

PS
Pisząc "nas" kogo masz na myśli?

Awatar użytkownika
Pompon

Postautor: Pompon » 13 lut 2018, 10:47

Kostyr pisze:Ty jak Przekręt po przejściach i bez śmiesznych obrazków nie potrafisz się wypowiedzieć? Myślę że mocno trywializujesz .

Taki mam temperament, a poza tym dzisiejsza opozycja dodatkowo mnie śmieszy.
Poważnie, to ja będę wyglądał w trumnie....:D
OK, jednak dla dobra sprawy zrobię wyjątek i dam skrót istotnej wypowiedzi Bierzyńskiego.

[url]POSZUKIWANIE POLITYCZNEGO CENTRUM WG BIERZYŃSKIEGO[/url]
Dziś, w dobie szybkich przemian klasyczne podziały społeczne są trudne do wyodrębnienia.
Pojawia się nowy byt – Centrum – rozumiany jako brak skrajności, dalej, jest lewica, prawica, liberałowie.
Połowa ludzi nie chodzi do wyborów.
Pytanie jest, jak zmobilizować Centrum, aby chcieli głosować? Jak zmontować przekaz do centrum, jak zbudować ofertę, aby największa partia (niegłosujący) chciała zagłosować ?
PiS zbudował taką ofertę:
- przywrócimy wam godność (+ program ekonomiczny),
- damy poczucie sprawczości,
- twój głos dla nas dużo znaczy.
I po wyborach elektorat PiS bardzo szybko zobaczył tę sprawczość:
- 500+
- podniesienie stawki minimalnej,
- podnieśli emerytury,
- zabrali emerytury SB-ecji.
PiS potrafił zmobilizować centrum, podczas gdy elektorat liberalny jest zdemobilizowany i podzielony. PiS ma bardzo sprawny aparat propagandowy.
Wnioski:
- koszty mobilizacji centrum okazały się ogromne w sytuacji gdy PiS w sondażach ma zaledwie 35-43% poparcia.
- w tym samym miejscu SLD miało poparcie ponad 50%, a PO ponad 60%.
Tymczasem opozycja jest w proszku. Głosowanie w sprawie kobiet i IPN to jest kompromitacja.
Rady dla opozycji.
- Wyłonić lidera.
- Mówić językiem wartości, szczerym, sprawdzalnym.
To może dać opozycji popularność i pociągnąć elektorat.
Opozycja powinna atakować pis za antywartości, agresję, za podziały, np. IPN, bałagan w służbie zdrowia, burdel w sądownictwie, nadmierna rola Ziobry w układzie, Misiewicze, co pół roku rotacja na stanowiskach i wielgachne odprawy, burmistrz Pcimia prezesem ORLEN.
Pojawi się frustracja bo ludzie porównują stan faktyczny z OBIETNICAMI.
Prezes cały czas trzyma się zasad. Miesięcznicami utrzymuje twardy elektorat, a Morawiecki jest dla zwabienia centrum. Szydło i Macierewicz zostali schowani.
Na czym polega problem PiS w wojnie z całym swiatem?
Rośnie napięcie, agresja wewnątrz obozu, pojawiają się niekontrolowane wybuchy antysemityzmu, które wzbudzają szalony, niejednorodny przekaz.
Szpagat pomiedzy własnym elektoratem, a centrum jest za szeroki.
Wynik:
PiS staje się niespójny, nieskoordynowany, działania zaprzeczają sobie wzajemnie, a część jest całkowicie nieracjonalna np. prof. Zybertowicz zarzucający Żydom, że sami nie uporali się ze swoim udziałęm w Holokauście., co jest nieprawdą.
To może wykorzystać opozycja, ale czy stać ją na to…?
PO nie musi bronić centrum przed PiS, ale musi udzielić odpowiedzi, DLACZEGO MAM GŁOSOWAĆ na PO, Nowoczesną, PSL itd., bo ludzie mają z tym problem.
Ludzie chcą głosować na partię, która ma wartości i wizję, a po stronie opozycji takiej na razie nie ma…
Liderzy, wizjonerzy pozamieniali się w ADMINISTRATORÓW…
Na administratora nikt nie zagłosuje.
PiS dał taką wizję, bo dowartościował zwykłego człowieka, sprawił że ten człowiek znowu poczuł się ważny, pokazał mu że ma wpływ na to co się dzieje, dał mu uczestnictwo w rewolucji przeciw elitom, odrestaurował wartości, zwyczajny człowiek przestał być szantażowany wstydem. Tego ludziom brakowało…
Co ma robić opozycja?
Odbudować wizję i wartości, bo „dusza” jest ważniejsza…

Awatar użytkownika
Pompon

Postautor: Pompon » 13 lut 2018, 10:57

Kostyr pisze:Ty jak Przekręt po przejściach i bez śmiesznych obrazków nie potrafisz się wypowiedzieć? Myślę że mocno trywializujesz

BTW, to jest kwestia skutecznego przekazu. Kabaret obejrzy każdy. Tam jest TA SAMA puenta.
A komu będzie się chciało czytać taki długaśny tekst?
1/10...?:

Awatar użytkownika
HarryBrown

Postautor: HarryBrown » 13 lut 2018, 17:34

Kostyr pisze:
HarryBrown pisze:Byłoby wskazane gdyby PO zaczęło mocniej i zdecydowaniej zmierzać w kierunku republikańskim z elementami liberalizmu (szczególnie w gospodarce).

Republikanizm amerykański czy europejski?
I skąd mamy czerpać wzorce - z rzeczpospolitej babskiej, zjednoczonej prawicy Gowina? ;)

Najlepiej taki rodzaj republikanizmu, w którym zakłada się jak największą wolność jednostki i samorządność oraz jak najmniejszy wpływ władzy centralnej.

Wzorce - bardziej by pasowali Kargul z Pawlakiem ;) Gowin ma tyle wspólnego z republikanizmem co PiS z prawem i sprawiedliwością.
Homo erectus = jansen21

Awatar użytkownika
Kostyr

Postautor: Kostyr » 14 lut 2018, 16:27

HarryBrown pisze:Najlepiej taki rodzaj republikanizmu, w którym zakłada się jak największą wolność jednostki i samorządność oraz jak najmniejszy wpływ władzy centralnej.

Wzorce - bardziej by pasowali Kargul z Pawlakiem Gowin ma tyle wspólnego z republikanizmem co PiS z prawem i sprawiedliwością.

Jednym słowem chciejstwo.
Nie mamy tradycji, nie ma partii (ostatnia republikańska wchłonięta przez Gowina), Platforma niedługo dociągnie do 10%, a PiS nie ma z kim przegrać. Toż to budowanie zamków na piasku. :lol:

Awatar użytkownika
HarryBrown

Postautor: HarryBrown » 14 lut 2018, 18:02

W narodowym-socjalizmie też nie mieliśmy tradycji a zobacz jaka piękna narodowo-socjalistyczna partia nam wyrosła i nawet rządzi. Chciejstwo nie jest takie złe. Wielu odkrywców, wynalazców, przedsiębiorców, naukowców kieruje się chciejstwem.
Homo erectus = jansen21

Wróć do „Aktualności dnia”