Czy PiS uchwalił budżet niezgodnie z prawem?

Aktualności - dział przeznaczony dla spraw najbardziej aktualnych
z ostatnich 24 godzin
Awatar użytkownika
Aloes

Re: Czy PiS uchwalił budżet niezgodnie z prawem?

Postautor: Aloes » 17 sty 2017, 23:33

Kruk, jansen kwestionuje tylko jeden fragment Twojej wypowiedzi. :D Czyli z resztą się zgadza. :lol:
Daj mu satysfakcję (niech się cieszy): nie " w ogóle"; kilka osób się przemyciło.

W ogóle świat się wali: kruk staje na straży prawa i obyczaju, Podet prezentuje... luzackie podejście do zdarzeń, dochowania procedur, przepisów.
Chy­ba wspa­niale żyć w dżungli, ­ gdzie nie rządzi jej prawo.
Gdzie rządzi siła, tam bez­silne prawo.
(S. J. Lec)

Marian

Postautor: Marian » 17 sty 2017, 23:35

MBS pisze:
Marian pisze:Budżet z wieloma znakami zapytania nabrał mocy prawnej. No i co dalej ?

Nie uznawać!
Jak pisałem wyżej, czynność prawna dokonana z naruszeniem prawa w celu obejścia prawa z mocy tegoż prawa jest neważną.
Zatem pp.rrezydent podpisał coś, co z racji uchwalenia dokonanego na złość opozycji w sposób urągający zasadom jest zwyczajnym świstkiem papieru, którego miejscem jest gwóźdź w Zapieckowej sławojce.
Ale skoro treść tak ważna uzyskała podpis osoby, która mogła być najważniejszą w państwie a wybrała rolę widoczną na jednym z memów, należało by przystąpić do druku, aby cały naród miał szansę zapoznać się z tym wiekopomnym dokumentem.
By szansę tą powiększyć niepomiernie, należało by drukować na papierze w rolkach...Obrazek

MBSiaku...
Gdyby to było takie ewidentne jak piszesz to ten budżet byłby już kilkakroć zaskarżony do prokuratury,Takie zapowiedzi padały i jak dotąd nie słyszałem by zostały zrealizowane...
Nie myśł,że ja nagle zacząłem popierać PiSlamistów.Nie.Wiem,że były machloje i chamstwo,wiem.Ale wiem i to,że prokuratura nie podejmie żadnego śledztwa bo nie ma wystarczających dowodów.A poza tym jaki wyrok teraz może wydać sąd? Unieważni budżet? Po podpisie złożonym przez p. rezydenta? Wyobrażasz to sobie ? Ja nie. Tak samo nie wyobrażam tego,że aktualny TK podejmie decyzje niekorzystną dla Kłamczyńskiego.
Bądźmy realistami. Sprawa budżetu to już jest historia.Nawet Schetyna ogłaszając zawieszenie protestu w Sejmie nie wspominał o budżecie.

Awatar użytkownika
Aloes

Postautor: Aloes » 17 sty 2017, 23:38

jansen21 pisze: Masz filmik to sobie obejrzyj i nie kłam więcej opowiastkami o rzekomym braku posłów opozycji na sali kolumnowej.
A Ty sięgnij po filmik jak straż blokuje drzwi posłom opozycji, a poseł PiS kolejne z komentarzem "wypad". Wystarczy jednego uprawnionego posła nie wpuścić na salę kolumnową, by nie uczynić zadość procedurom.
(S. J. Lec)

Awatar użytkownika
kruk

Postautor: kruk » 17 sty 2017, 23:40

Aloes pisze:Kruk, jansen kwestionuje tylko jeden fragment Twojej wypowiedzi. :D Czyli z resztą się zgadza. :lol:
Daj mu satysfakcję (niech się cieszy): nie " w ogóle"; kilka osób się przemyciło.

W ogóle świat się wali: kruk staje na straży prawa i obyczaju, Podet prezentuje... luzackie podejście do zdarzeń, dochowania procedur, przepisów.

Przecież ja nie napisałem że tam nie było ani jednego posła z PO, ale też i nie wziąłem pod uwagę, że w dyskusję włączy się Jansen.
Mea culpa...
"Bardzo mały człowiek może rzucać bardzo duży cień"

Awatar użytkownika
Aloes

Postautor: Aloes » 18 sty 2017, 0:14

Marian pisze:Gdyby to było takie ewidentne jak piszesz to ten budżet byłby już kilkakroć zaskarżony do prokuratury
/.../
A poza tym jaki wyrok teraz może wydać sąd? Unieważni budżet? Po podpisie złożonym przez p. rezydenta? Wyobrażasz to sobie? Ja nie. Tak samo nie wyobrażam tego, że aktualny TK podejmie decyzje niekorzystną dla Kłamczyńskiego.
Bądźmy realistami. Sprawa budżetu to już jest historia. Nawet Schetyna ogłaszając zawieszenie protestu w Sejmie nie wspominał o budżecie.
Masz rację, sprawa budżetu jest załatwiona. Nawet prezydent nie ma prawa go zawetować (a Ty byś chciał żeby to zrobiła prokuratura?). Mógł go skierować do TK. Do TEGO TK. Co też niczego nie dałoby.
Możesz też sam - jako obywatel - wnieść skargę. Sąd raczej się nią nie zajmie.
Demokracja i Konstytucja nie przewidziały PiSu.
Tu:
https://oko.press/budzet-podpisany-kons ... bezbronna/
kruk pisze: Przecież ja nie napisałem że tam nie było ani jednego posła z PO, ale też i nie wziąłem pod uwagę, że w dyskusję włączy się Jansen.
Mea culpa...
On zawsze złapie to, co mu pasuje. :)
(S. J. Lec)

Marian

Postautor: Marian » 18 sty 2017, 0:19

Marian pisze:
MBS pisze:
Marian pisze:Budżet z wieloma znakami zapytania nabrał mocy prawnej. No i co dalej ?

Nie uznawać!
Jak pisałem wyżej, czynność prawna dokonana z naruszeniem prawa w celu obejścia prawa z mocy tegoż prawa jest neważną.
Zatem pp.rrezydent podpisał coś, co z racji uchwalenia dokonanego na złość opozycji w sposób urągający zasadom jest zwyczajnym świstkiem papieru, którego miejscem jest gwóźdź w Zapieckowej sławojce.
Ale skoro treść tak ważna uzyskała podpis osoby, która mogła być najważniejszą w państwie a wybrała rolę widoczną na jednym z memów, należało by przystąpić do druku, aby cały naród miał szansę zapoznać się z tym wiekopomnym dokumentem.
By szansę tą powiększyć niepomiernie, należało by drukować na papierze w rolkach...Obrazek

MBSiaku...
Gdyby to było takie ewidentne jak piszesz to ten budżet byłby już kilkakroć zaskarżony do prokuratury,Takie zapowiedzi padały i jak dotąd nie słyszałem by zostały zrealizowane...
Nie myśł,że ja nagle zacząłem popierać PiSlamistów.Nie.Wiem,że były machloje i chamstwo,wiem.Ale wiem i to,że prokuratura nie podejmie żadnego śledztwa bo nie ma wystarczających dowodów.A poza tym jaki wyrok teraz może wydać sąd? Unieważni budżet? Po podpisie złożonym przez p. rezydenta? Wyobrażasz to sobie ? Ja nie. Tak samo nie wyobrażam tego,że aktualny TK podejmie decyzje niekorzystną dla Kłamczyńskiego.
Bądźmy realistami. Sprawa budżetu to już jest historia.Nawet Schetyna ogłaszając zawieszenie protestu w Sejmie nie wspominał o budżecie.

PS.
Czy ktoś wie o złożeniu wniosków do prokuratury w sprawie nielegalnego uchwalenia tegorocznego budżetu ?

jansen21

Postautor: jansen21 » 18 sty 2017, 10:07

Aloes pisze:Kruk, jansen kwestionuje tylko jeden fragment Twojej wypowiedzi. :D Czyli z resztą się zgadza. :lol:

Aloes nie rób sobie żartów: filmik, który zapodałem zadaje też kłam krukowi w innym fragmencie jego wypowiedzi tylko uznałem, że to już wystarczy. I nie wmawiaj z czym się "zgadzam". Co do Podeta to nie jest to "luzackie" tylko: realistyczne "podejście" do sprawy w przeciwieństwie do waszej romantycznej dziecinady.

jansen21

Postautor: jansen21 » 18 sty 2017, 10:14

Aloes pisze:
jansen21 pisze: Masz filmik to sobie obejrzyj i nie kłam więcej opowiastkami o rzekomym braku posłów opozycji na sali kolumnowej.
A Ty sięgnij po filmik jak straż blokuje drzwi posłom opozycji, a poseł PiS kolejne z komentarzem "wypad". Wystarczy jednego uprawnionego posła nie wpuścić na salę kolumnową, by nie uczynić zadość procedurom.

Tyle, że nic takiego nie miało miejsca: jak widać na filmiku oraz innych filmach na youtubie czy relacjach w TVN - nie każdy poseł opozycji wchodził i wychodził jak chciał i kiedy chciał. Mało tego wielu z nich robiło zdjęcia i kręciło filmy. No i gdzie są teraz te materiały ? Przecież dzięki nim można w końcu ustalić czy było quorum na sali, czy głosowały tylko uprawnione osoby oraz policzyć głosy za budżetem. Gdzie są te nagrania ? Skoro opozycja pokazuje tak chętnie blokowanie drogi do prezydium to niech pokaże też inne nagrania. No chyba, że quorum jednak było i opozycja za nic w świecie nie chce się przyznać do kolejnej sromotnej porażki.

jansen21

Postautor: jansen21 » 18 sty 2017, 10:17

kruk pisze:Przecież ja nie napisałem że tam nie było ani jednego posła z PO, ale też i nie wziąłem pod uwagę, że w dyskusję włączy się Jansen.
Mea culpa...

Napisałeś o szlabanie na wejście do sali dla posłów opozycji, a taki fakt nie miał miejsca.

jansen21

Postautor: jansen21 » 18 sty 2017, 10:18

Aloes pisze:
kruk pisze: Przecież ja nie napisałem że tam nie było ani jednego posła z PO, ale też i nie wziąłem pod uwagę, że w dyskusję włączy się Jansen.
Mea culpa...
On zawsze złapie to, co mu pasuje. :)

No sorry Aloes: ale to chyba zrozumiałe i Ty też tak robisz.

Awatar użytkownika
Aloes

Postautor: Aloes » 18 sty 2017, 10:48

jansen21 pisze: Napisałeś o szlabanie na wejście do sali dla posłów opozycji, a taki fakt nie miał miejsca.
Miał.
(S. J. Lec)

jansen21

Postautor: jansen21 » 18 sty 2017, 10:54

Aloes pisze:
jansen21 pisze: Napisałeś o szlabanie na wejście do sali dla posłów opozycji, a taki fakt nie miał miejsca.
Miał.

Sorry Aloes, ale posłowie opozycji mieli wstęp do sali kolumnowej. Jeżeli masz na myśli zamknięte boczne wejścia to były też zamknięte dla posłów PIS.

Awatar użytkownika
HarryBrown

Postautor: HarryBrown » 18 sty 2017, 10:57

jansen21 pisze:
Aloes pisze:
Miał.

Sorry Aloes, ale posłowie opozycji mieli wstęp do sali kolumnowej. Jeżeli masz na myśli zamknięte boczne wejścia to były też zamknięte dla posłów PIS.

Tylko, że kwiat pislamstwa był już na sali gdyż trwało posiedzenie klubu, które znienacka zamieniło się w normalne obrady parlamentu. To jest ta subtelna różnica, której ty jak zwykle nie widzisz z wiadomych przyczyn albo udajesz że nie widzisz również z wiadomych przyczyn.
Homo erectus = jansen21

jansen21

Postautor: jansen21 » 18 sty 2017, 11:02

HarryBrown pisze:
jansen21 pisze:
Aloes pisze: Miał.

Tylko, że kwiat pislamstwa był już na sali gdyż trwało posiedzenie klubu, które znienacka zamieniło się w normalne obrady parlamentu. To jest ta subtelna różnica, której ty jak zwykle nie widzisz z wiadomych przyczyn albo udajesz że nie widzisz również z wiadomych przyczyn.

To, że wcześniej było "posiedzenie klubu" niczego nie zmienia. Fakty są takie, że opozycja mogła swobodnie wchodzić i wychodzić co widać na wielu filmach. W dodatku swoją fizyczną obecnością na sali powiększała PIS - owi potrzebne quorum na sali. Sorry, ale sami się zaorali tak jak jej liderzy zajęci walką o miano samca alfa opozycji.

Awatar użytkownika
kruk

Postautor: kruk » 18 sty 2017, 12:43

jansen21 pisze:To, że wcześniej było "posiedzenie klubu" niczego nie zmienia. Fakty są takie, że opozycja mogła swobodnie wchodzić i wychodzić co widać na wielu filmach. W dodatku swoją fizyczną obecnością na sali powiększała PIS - owi potrzebne quorum na sali. Sorry, ale sami się zaorali tak jak jej liderzy zajęci walką o miano samca alfa opozycji.

Szkoda że głosowania nad budżetem nie zrobili śpiewająco na melodię jakiejś kolędy, bo wtedy wszystko poszłoby bez żadnych zakłóceń ze strony opozycji, gdyż nikt by się nie połapał że to było głosowanie nad budżetem, a nie zwykłe sobie kolędowanie... :lol:
"Bardzo mały człowiek może rzucać bardzo duży cień"

Awatar użytkownika
Aloes

Postautor: Aloes » 18 sty 2017, 13:11

Marian pisze:Czy ktoś wie o złożeniu wniosków do prokuratury w sprawie nielegalnego uchwalenia tegorocznego budżetu ?
TAK. KTOŚ WIE.
Czego się pieklisz? Sprawdzić samemu nie łaska? Na forum też o tym było.
(S. J. Lec)

Awatar użytkownika
Aloes

Postautor: Aloes » 18 sty 2017, 14:02

jansen21 pisze: Fakty są takie, że opozycja mogła swobodnie wchodzić i wychodzić co widać na wielu filmach.
To są te fakty?
https://youtu.be/vSRCESuxQlU
https://youtu.be/V7qLDz0npxc
(S. J. Lec)

Awatar użytkownika
Aloes

Postautor: Aloes » 18 sty 2017, 15:03

Marian pisze:Czy ktoś wie o złożeniu wniosków do prokuratury w sprawie nielegalnego uchwalenia tegorocznego budżetu ?

http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju, ... 00896.html
PO zarzuca marszałkowi Sejmu Markowi Kuchcińskiemu przekroczenie uprawnień w związku z przeniesieniem piątkowych głosowań budżetowych do Sali Kolumnowej - poinformował poseł Cezary Tomczyk.
/.../
- Marszałek przekroczył swoje uprawnienia używając Straży Marszałkowskiej przeciwko posłom. Straż Marszałkowska, na rozkaz marszałka Sejmu stanęła na drodze na salę posiedzeń, dlatego to posiedzenie choćby z tego powodu jest nieważne. Marszałek też nie dopełnił obowiązków, dlatego że nie zapewnił funkcjonowania Sejmu w godny sposób, zgodny z regulaminem Sejmu i konstytucją - argumentował Tomczyk. Jak dodał, Kuchciński naruszył art. 231 kodeksu karnego. Stanowi on, że "funkcjonariusz publiczny, który, przekraczając swoje uprawnienia lub nie dopełniając obowiązków, działa na szkodę interesu publicznego lub prywatnego, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3".
/..../
Zawiadomienie Nowoczesnej dotyczy możliwości popełnienia przestępstwa przez marszałka Sejmu, który mógł - zdaniem klubu - nie dopełnić obowiązków i poświadczyć nieprawdę w piątkowych wydarzeniach w Sejmie.
ZAWIADOMIENIE DO PROKURATURY ZŁOŻONE PRZEZ PO
ZAWIADOMIENIE DO PROKURATURY ZŁOŻONE PRZEZ NOWOCZESNĄ (http://www.tvn24.pl)

Trzy wnioski
W sprawie domniemanego złamania prawa przez marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego do Prokuratury Okręgowej w Warszawie wpłynęło również zawiadomienie Nowoczesnej - poinformował w poniedziałek rzecznik prokuratury Michał Dziekański.
Według niego trzy zawiadomienia dotyczące przebiegu obrad, autorstwa PO i N, wpłynęły do Prokuratury Rejonowej Warszawa-Śródmieście i zostały przesłane prokuraturze okręgowej.
- Na razie nie znamy ich treści, będziemy je analizować - powiedział prokurator. (http://www.tvn24.pl)

Marian, a informacja jn. była na forum. Sama ją podawałam. Wraz z linkiem, gdzie można wesprzeć te działania. A link do apelu wcześniej podawał Zulus.
https://oko.press/szesc-wnioskow-o-scig ... -sledztwa/
Zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa przez Marka Kuchcińskiego złożyli posłowie Ryszard Petru (.N), Cezary Tomczyk (PO) i Krzysztof Brejza (PO), Fundacja Akcja Demokracja, Stowarzyszenie „My, naród” i jedna osoba prywatna – poinformował OKO.press rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Warszawie. Nowoczesna swój wniosek przygotowała już w sobotę 17 grudnia.
Zgłaszający powołują się na trzy artykuły Kodeksu Karnego, dwa artykuły z ustawy Prawo prasowe i jeden artykuł ustawy o dostępie do informacji publicznej.

Jednym ze zgłaszających jest Fundacja Akcja Demokracja, która zawiadomienie oparła na analizie opublikowanej przez OKO.press 17 grudnia. Apel do prokuratury o wszczęcie śledztwa w tej sprawie podpisało już ponad 20 tys. osób.
Ja jestem wśród tych 20 tys. osób. A Ty?
Dziś się ocknąłeś? A gdzie byłeś wtedy?
(S. J. Lec)

Leszek

Postautor: Leszek » 18 sty 2017, 18:02

Legalnie na Sali Plenarnej budżet był głosowany pomimo protestów opozycji i zabrakło głosów do uchwalenia bo było ich 190 , to widzieli wszyscy cała Polska i wszystkie stacje i to jest najważniejsze , dlatego przeniesiono "obrady" na zapiecek i zaklepano bez mediów i Posłów opozycji, zbierając podpisy na korytarzu, to też wszyscy widzieli .Natomiast nikt nie jest wstanie udowodnić że w Sali Kolumnowej odbyło się coś, co można by nazwać legalną działalnością Sejmu bo nie było tam wielu Posłów chociaż chcieli tam być ,ani dziennikarzy, za to były podejrzane osoby nie z Sejmu i nie Posłowie, to też wszyscy widzieli i to jest oczywista oczywistość...że to przekręt.

Trybunał Konstytucyjny miał kiedyś legalnie wybranych Sędziów w tym dwóch okazało się że wybrano za wcześnie tylko dlatego,że nowy Sejm zebrał się dwa tygodnie wcześniej na pierwszym posiedzeniu więc tych dwóch mogli zastąpić inni i to tylko decyzją Trybunału Konstytucyjnego ,ale nie pięciu, a tym bardziej piętnastu, jak już za chwilę będziemy mieli w tym państwie bezprawia za rządów Pisu .Jak można czuć się dobrze tak niszcząc Polskę i Prawo w tym kraju nie wiem.

Awatar użytkownika
HarryBrown

Postautor: HarryBrown » 18 sty 2017, 18:14

jansen21 pisze:
HarryBrown pisze:
jansen21 pisze:Sorry Aloes, ale posłowie opozycji mieli wstęp do sali kolumnowej. Jeżeli masz na myśli zamknięte boczne wejścia to były też zamknięte dla posłów PIS.

To, że wcześniej było "posiedzenie klubu" niczego nie zmienia. Fakty są takie, że opozycja mogła swobodnie wchodzić i wychodzić co widać na wielu filmach. W dodatku swoją fizyczną obecnością na sali powiększała PIS - owi potrzebne quorum na sali. Sorry, ale sami się zaorali tak jak jej liderzy zajęci walką o miano samca alfa opozycji.

I pewnie myślisz, że jak napiszesz "fakty są takie" to rzeczywiście tak było. Idź na spotkanie klubu miłośników gadzinówki Sakiewicza i tam te głodne kawałki opowiadaj. Tam znajdziesz zrozumienie dla swoich konfabulacji.
Homo erectus = jansen21

Wróć do „Aktualności dnia”