Czy PiS uchwalił budżet niezgodnie z prawem?

Aktualności - dział przeznaczony dla spraw najbardziej aktualnych
z ostatnich 24 godzin
Marian

Re: Czy PiS uchwalił budżet niezgodnie z prawem?

Postautor: Marian » 11 sty 2017, 18:43

Marian pisze:Patrząc na "wygrane" przez PiS głosowania nad budżetem i zastanawiając się nad ewentualną zmianą zapisów Konstytucji przypomniał mi się taki dowcip.Wiem,że dowcipy piszemy w innym miejscu ale on tu najlepiej przystaje,że tak się wysłowię.
Otóż:
Obama,Putin i Łukaszenka siedzą na łódce i nikt nie chce wiosłować.
Obama:
- Jestem prezydentem najbogatszego państwa,nie będzę wiosłować.
Putin :
- Jestem prezydentem państwa,które posiada największy potencjał nuklearny,nie będę wiosłować.
Obama i Putin do Łukaszenki:
- No,ty, łap za wiosła i wiosłuj.
Łukaszenka:
- A może zróbmy głosowanie,tak będzie uczciwie i sprawiedliwie ... Głosują ... Po piętnastu minutach Obama i Putin wiosłują a Łukaszenka siedzi zadowolony i pogwizduje... Wiosłują kolejny kwadrans i nagle jeden z nich pyta drugiego :
- Ty, a jak to się stało,że Łukaszenka wygrał czterema głosami przewagi ?

---
Wygląda na to,że Łukaszenka w Mińsku pouczył Karczewskiego jak należy wygrywać głosowania w Polsce :lol:

Leszek

Postautor: Leszek » 11 sty 2017, 19:44

Jansen 21 oczywiście nie słuchał obrad, nie wie co się działo, a zabiera głos.. Ja wyraźnie słyszałem w TV jak Marszałek podał pod głosowanie budżet na sali Sejmowej i dostał 190 głosów ,a gdy do niego dotarło że go nie przegłosowano szybciutko ogłosił przerwę i uciekł z sali by pojawić się w tej drugiej ,okupowanie mównicy w niczym mu nie przeszkodziło.. Zabrakło głosów i trzeba było zwoływać nieobecnych ,a i tak wielu podpisało się dopiero po głosowaniu w sali Kolumnowej .To są niezaprzeczalne i oczywiste fakty z którymi nie ma jak polemizować bo zostały nagrane przez wszystkie telewizje obecne w Sejmie niesatety...

jansen21

Postautor: jansen21 » 11 sty 2017, 20:00

Leszek pisze:Jansen 21 oczywiście nie słuchał obrad, nie wie co się działo, a zabiera głos.. Ja wyraźnie słyszałem w TV jak Marszałek podał pod głosowanie budżet na sali Sejmowej i dostał 190 głosów ,a gdy do niego dotarło że go nie przegłosowano szybciutko ogłosił przerwę i uciekł z sali by pojawić się w tej drugiej ,okupowanie mównicy w niczym mu nie przeszkodziło.. Zabrakło głosów i trzeba było zwoływać nieobecnych ,a i tak wielu podpisało się dopiero po głosowaniu w sali Kolumnowej .To są niezaprzeczalne i oczywiste fakty z którymi nie ma jak polemizować bo zostały nagrane przez wszystkie telewizje obecne w Sejmie niesatety...

A zaraz potem poseł platformy chciał złożyć poprawkę do uchwalonego już budżetu i został wykluczony z obrad. Nie wiem co jarasz ale chyba "słyszysz głosowania", których nie było.

Awatar użytkownika
Aloes

Postautor: Aloes » 11 sty 2017, 20:02

Podet pisze:
Aloes pisze:Dalej...
Dalej może być zmiana Konstytucji. W podobnym trybie. I ze wsparciem Kukiz'15. No, bo kto PiSowi zabroni?
Nawet z Kukizem brakuje mu konstytucyjnej większości, bez obaw.
Mi też się tak wydawało. Do niedawna.
Nie mają przy obecności 460 posłów - potrzeba 307.
Ale do zmiany Konstytucji potrzeba 2/3 głosów przy obecności co najmniej połowy ustawowej liczby posłów. Połowę mają + Kukiz'15 + stary Morawiecki + jakieś ze dwie sztuki inne. Jak widać po 16 grudnia, posła można wykluczyć za nic. Pewnie można i kilku. Można też postawić straż przy drzwiach i posłów nie wpuścić. Ja już wierzę we wszystko. A mniejsza liczba posłów na posiedzeniu, to i mniejsza liczba dla tych 2/3.
Zwołanie Konwentu Seniorów powinno się odbyć 16 grudnia, kiedy PiS mógł wyjść z twarzą. Zresztą co to za Konwent, skoro marszałek Sejmu biega po instrukcję do prezesa PiSu? To wygląda jak najgorszy krajobraz z PRLu, inaczej demokracja w wersji Kaczyńskiego. Z tego śmiał się nawet Petru.
Tak też było i dziś. Konwent był przekładany w czasie, za to odbyło się spotkanie klubu PiS. A zaraz po tym senat wziął na warsztat budżet. Więc... po co konwent skoro wystarczy prezes?
Na obecną chwilę nie pozostaje nic innego jak poczekać, aż Senat wniesie swe poprawki, odeśle budżet do Sejmu. Wówczas po dyskusji, kiedy będzie można podważyć legalność głosowania z 16 grudnia, wyjść z sali podczas głosowania (razem z resztą opozycji, namawiać ich do tego), a później złożyć wniosek do TK (chodzi o formalny tryb stanowienia prawa, czego inamentną częścią jest quorum) oraz o komisję śledczą, która miałaby tą sprawą się zająć.
Podet, piłeś - nie jedź. Gadasz ostatnio jak potłuczony. Lub jak R. Petru. Czytasz czasem co inni piszą? Było nawet wytluszczone.
Senat już dziś załatwił budżet! Bez poprawek! Budżet idzie do prezydenta. Koniec. Kropka. Po sprawie!
Nawet gdyby budżet miał poprawki i wrócił do sejmu, to nie byłoby dyskusji nad nim. Byłyby głosowane tylko poprawki.
Pozwolisz, że... pominę i TK. I komisję śledczą.
Chy­ba wspa­niale żyć w dżungli, ­ gdzie nie rządzi jej prawo.
Gdzie rządzi siła, tam bez­silne prawo.
(S. J. Lec)

Awatar użytkownika
HarryBrown

Postautor: HarryBrown » 11 sty 2017, 20:24

jansen21 pisze:
Leszek pisze:Jansen 21 oczywiście nie słuchał obrad, nie wie co się działo, a zabiera głos.. Ja wyraźnie słyszałem w TV jak Marszałek podał pod głosowanie budżet na sali Sejmowej i dostał 190 głosów ,a gdy do niego dotarło że go nie przegłosowano szybciutko ogłosił przerwę i uciekł z sali by pojawić się w tej drugiej ,okupowanie mównicy w niczym mu nie przeszkodziło.. Zabrakło głosów i trzeba było zwoływać nieobecnych ,a i tak wielu podpisało się dopiero po głosowaniu w sali Kolumnowej .To są niezaprzeczalne i oczywiste fakty z którymi nie ma jak polemizować bo zostały nagrane przez wszystkie telewizje obecne w Sejmie niesatety...

A zaraz potem poseł platformy chciał złożyć poprawkę do uchwalonego już budżetu i został wykluczony z obrad. Nie wiem co jarasz ale chyba "słyszysz głosowania", których nie było.

Przede wszystkim łżesz niemiłosiernie bo poseł Szczerba został najpierw wykluczony przez Kuchcińskiego a dopiero potem nastąpiło zdarzenie o którym wspomniał Leszek. I jeżeli pislamski prowokatorze fałszem podszyty chcesz protestować, to zajrzyj najpierw do stenogramu. Żebyś nie musiał nadwyrężać swojego intelektu, który i tak jest w kiepskiej dyspozycji, to tutaj masz link do dokumentu.
https://n-2-11.dcs.redcdn.pl/file/o2/tv ... a7d39b.pdf

Wszystkie fakty świadczą przeciwko pislamowi, który nie tylko doprowadził do eskalacji na sali plenarnej ale co najważniejsze złamał wielokrotnie prawo na sali kolumnowej.

Przy okazji wnioskuję o wykluczenie jansena ze społeczności forum za:
a) obrazę i pomawianie innych userów
b) bezczelne i nagminne łgarstwo
c) zabieraniu głosu w sprawach o których nie ma zielonego pojęcia a przede wszystkim brak kompetencji do udziału w merytorycznych dyskusjach
Homo erectus = jansen21

Awatar użytkownika
Kostyr

Postautor: Kostyr » 11 sty 2017, 20:34

HarryBrown pisze:Przy okazji wnioskuję o wykluczenie jansena ze społeczności forum za:
c) zabieraniu głosu w sprawach o których nie ma zielonego pojęcia a przede wszystkim brak kompetencji do udziału w merytorycznych dyskusjach

Popieram ten wniosek, bo ilość idiotyzmów, jawnych przekłamań i kłamstw dopuszczalna by była u kompletnego durnia, a przecież Jansen nie jest idiotą.

jansen21

Postautor: jansen21 » 11 sty 2017, 21:37

HarryBrown pisze:Przy okazji wnioskuję o wykluczenie jansena ze społeczności forum za:

Obrażanie innych co ośmielają się mieć inne zdanie niż jaśnie pan brązowy to twoja specjalność.

Awatar użytkownika
Aloes

Postautor: Aloes » 11 sty 2017, 22:33

IBRiS z wczoraj:
Załączniki
C1yoFYdXgAApUfA.jpg
(S. J. Lec)

Awatar użytkownika
Podet

Postautor: Podet » 11 sty 2017, 23:28

Aloes pisze:
Podet pisze:
Aloes pisze:Dalej...
Dalej może być zmiana Konstytucji. W podobnym trybie. I ze wsparciem Kukiz'15. No, bo kto PiSowi zabroni?
Nawet z Kukizem brakuje mu konstytucyjnej większości, bez obaw.
Mi też się tak wydawało. Do niedawna.
Nie mają przy obecności 460 posłów - potrzeba 307.
Ale do zmiany Konstytucji potrzeba 2/3 głosów przy obecności co najmniej połowy ustawowej liczby posłów. Połowę mają + Kukiz'15 + stary Morawiecki + jakieś ze dwie sztuki inne. Jak widać po 16 grudnia, posła można wykluczyć za nic. Pewnie można i kilku. Można też postawić straż przy drzwiach i posłów nie wpuścić. Ja już wierzę we wszystko. A mniejsza liczba posłów na posiedzeniu, to i mniejsza liczba dla tych 2/3.
Zwołanie Konwentu Seniorów powinno się odbyć 16 grudnia, kiedy PiS mógł wyjść z twarzą. Zresztą co to za Konwent, skoro marszałek Sejmu biega po instrukcję do prezesa PiSu? To wygląda jak najgorszy krajobraz z PRLu, inaczej demokracja w wersji Kaczyńskiego. Z tego śmiał się nawet Petru.
Tak też było i dziś. Konwent był przekładany w czasie, za to odbyło się spotkanie klubu PiS. A zaraz po tym senat wziął na warsztat budżet. Więc... po co konwent skoro wystarczy prezes?
Na obecną chwilę nie pozostaje nic innego jak poczekać, aż Senat wniesie swe poprawki, odeśle budżet do Sejmu. Wówczas po dyskusji, kiedy będzie można podważyć legalność głosowania z 16 grudnia, wyjść z sali podczas głosowania (razem z resztą opozycji, namawiać ich do tego), a później złożyć wniosek do TK (chodzi o formalny tryb stanowienia prawa, czego inamentną częścią jest quorum) oraz o komisję śledczą, która miałaby tą sprawą się zająć.
Podet, piłeś - nie jedź. Gadasz ostatnio jak potłuczony. Lub jak R. Petru. Czytasz czasem co inni piszą? Było nawet wytluszczone.
Senat już dziś załatwił budżet! Bez poprawek! Budżet idzie do prezydenta. Koniec. Kropka. Po sprawie!
Nawet gdyby budżet miał poprawki i wrócił do sejmu, to nie byłoby dyskusji nad nim. Byłyby głosowane tylko poprawki.
Pozwolisz, że... pominę i TK. I komisję śledczą.

Aloes przekopiuję tą kobyłę. Jak już komuś wmawiasz czynności sprawcze, to zwróć uwagę na czas kiedy on nadaje. W chwili gdy pisałem, Senat jeszcze obradował.
Paniki nie lubię, podobnie jak spiskowych teorii. Po to są dyżury w Sejmie, aby pewne sytuacje wykluczyć, jedną z nich jest zmiana konstytucji, zresztą ona i tak ma normy czasowe, co wyklucxa sytuacje przypadkowe. Co jak co, ale gdyby przy próbie zmiany konstytucji cała opozycja ( Kukiza do niej nie zaliczam) nie wykazała się mobilizacją i odpowiedzialnością, to powinno się ogłosić jedynowładztwo Geniusza z Żoliborza. Dlatego proszę o większy szacunek dla posłów opozycji, bo to nie są dzieci.
Co do budżetu i procedury. Po Senacie ustawa wraca do Sejmu, wówczas marszałek może wykazać się inicjatywą, po jego podpisie wędruje ona na biurko prezydenta.
A do tych dwóch czynności, o których wspomniałem PO ma prawo. Piszę o realnych możliwościach, bo Ty zdaje się wolisz reytanowskie gesty, które do Kaczyńskiego nie docierają.
I jeszcze jedno. Po jakie licho wnosisz te dane z sondażowni w sytuacji, kiedy posiedzenie z 16 grudnia badać winni detektywi? Co to w ogóle oznacza, jaką ma wartość, po dzwonieniu na chybił/and/trafił? Ile razy powtarzać trzeba, że dla 80 %to czarna magia?
I always get what I want

Awatar użytkownika
HarryBrown

Postautor: HarryBrown » 12 sty 2017, 1:09

Podet, tutaj nie chodzi o panikę czy spiskowe teorie ani też brak szacunku dla posłów opozycji. Obecny reżim nie ma hamulców i są gotowi na ekstremalne rozwiązania. Przede wszystkim pokazali, że stosują politykę faktów dokonanych. To czy jakieś działanie jest zgodne czy niezgodne z literą prawa nie ma dla nich znaczenia. To Żoliborski Mesjasz i tak decyduje o tym co jest a co nie jest legalne. Do powstrzymania opozycji są gotowi użyć wszelkich możliwych czego wyrazem jest wczorajsza decyzja Kuchcińskiego upoważniająca szefa Straży Marszałkowskiej do wystąpienia o pomoc do wszystkich siłowych instytucji. A opinii publicznej będą opowiadać, że to w imię demokracji i dla suwerena bo bronili 500+ i tym podobne pierdoły. Rok temu faktycznie mogliśmy rozważać takie sprawy w kategoriach kiepskiego sci-fi ale dziś to jest już wysoce prawdopodobne.
Homo erectus = jansen21

Awatar użytkownika
Aloes

Postautor: Aloes » 12 sty 2017, 1:35

Podet pisze:Aloes przekopiuję tą kobyłę. Jak już komuś wmawiasz czynności sprawcze, to zwróć uwagę na czas kiedy on nadaje. W chwili gdy pisałem, Senat jeszcze obradował.
Piłeś - nie jedź.
Ja nie wmawiam. Ja stwierdzam. Fakty. A Ty mijasz się z prawdą. Co, choroba jansena jest zaraźliwa?
Senat nad budżetem zaczął "pracować" po godzinie 15.00 (info z 15.18), skończył po 16.00 (info, że przeszedł bez poprawek - 16.40).
http://www.polskatimes.pl/fakty/polityk ... ,11679740/
Moja info o tym na forum - 16.58. Info Mariana - 16.59.
Ty pisałeś o... 17.44. Mając obie informacje tuż nad swoim wpisem.
Więc... że swoich rad skorzystaj sam.
Paniki nie lubię, podobnie jak spiskowych teorii. Po to są dyżury w Sejmie, aby pewne sytuacje wykluczyć, jedną z nich jest zmiana konstytucji, zresztą ona i tak ma normy czasowe, co wyklucxa sytuacje przypadkowe.
Jakie znów dyżury? Kto pisał (ja?), że oni już/zaraz będą zmieniać konstytucję? Chodzi o to, że... przecierają kolejny szlak. Wiem, że są procedury/terminy. I co z tego? Konstytucję dawno powiesili na kołku. Przy ustawach "naprawczych" o TK. One, w tym kształcie, nie miały prawa wyjść z sejmu. Wyszły. Są. Prezydent je podpisał. Uznają własne ustawy, nie uznają orzeczeń TK, postanowień Konstytucji. Jaką mam gwarancję, że kolejny raz nie zlekceważą Konstytucji? Owszem, mam nadzieję, że się nie poważą. Ale nie mam żadnej pewności. Przy ustawie o budżecie pokazali, że quorum to rzecz umowna. Może jest, może go nie ma. Nie trzeba udokumentować, że było. Wystarczy... to oświadczyć.
Mamy państwo prawa w ruinie. A ja mam wierzyć PiSowi? R. Petru też uwierzył. I wyszedł na idiotę. Już drugi raz.
Dlatego proszę o większy szacunek dla posłów opozycji, bo to nie są dzieci.
Są. Jak dzieci we mgle. I ważniejsze dla nich są ambicje własne niż sprawa. Nie potrafili grać razem przeciwko PiSowi. Winy są po obu stronach.
Co do budżetu i procedury. Po Senacie ustawa wraca do Sejmu, wówczas marszałek może wykazać się inicjatywą, po jego podpisie wędruje ona na biurko prezydenta.
Uczył Marcin...
Są. Procedury. Pisałam! Budżet wraca do Sejmu. Z poprawkami. Poprawki są głosowane. Nie ma debaty nad budżetem.
Inicjatywa... tego marszałka? Żart. Nawet gdyby, to... jaka? Nie wróciłbyś do 3. czytania i wnoszenia poprawek.
A bez senackich poprawek budżet idzie wprost (z senatu) do prezydenta. Już poszedł. DlugoPiS podpisze. Ewentualnie może skierować do TK. Też mi łaska. Tego skasowanego przez PiS. Mam Ci powiedzieć co orzeknie TK (jeśli tam trafi ustawa)?
A do tych dwóch czynności, o których wspomniałem PO ma prawo. Piszę o realnych możliwościach, bo Ty zdaje się wolisz reytanowskie gesty, które do Kaczyńskiego nie docierają.
O jakich dwóch czynnościach? TK i komisja śledcza? TK - jw. Komisji PiS nie powoła. Moim zdaniem, większe wrażenie na J. Kaczyńskim robią owe reytanowskie gesty. Protest w sejmie i manifestacje przed sejmem. Nie przemijają bez echa. Coś w ludziach zostaje. I będzie to procentować. Natomiast wnioski do TK i o komisję śledczą uważam za puste gesty. Może znów coś przeoczyłeś, ale media dostały eksmisję z TK. Po orzeczeniach będą tylko konferencje prasowe. A wniosek o komisję to jedno głosowanie i kosz. Krótko, bez hałasu.
I jeszcze jedno. Po jakie licho wnosisz te dane z sondażowni w sytuacji, kiedy posiedzenie z 16 grudnia badać winni detektywi? Co to w ogóle oznacza, jaką ma wartość, po dzwonieniu na chybił/and/trafił? Ile razy powtarzać trzeba, że dla 80% to czarna magia?
Bo miałam taki kaprys. A Ty akurat to przeczytałeś? Szkoda, że nie te wpisy, które należało.
Podet, zbierz się w sobie, bo aż żal d... ściska, jak się ostatnio Ciebie czyta. Kryzys jakiś? Tylko nie lecz go i/lub zatrucia smogiem... wyjazdem do Portugalii. Tamtejszy klimat coś... facetom nie służy.
Kolejny raz odpowiem... jak wrócisz do rzeczywistości.
Amen. Uff, dobranoc
(S. J. Lec)

Awatar użytkownika
Aloes

Postautor: Aloes » 12 sty 2017, 12:36

Obrazek
Nie jestem pewna czy o tej akcji było już na forum. Jeśli tak, to sorry. Jeśli nie, to... decyzja należy do Was.
https://dzialaj.akcjademokracja.pl/camp ... urce=akcja

Marszałek Kuchciński w audycji w TVP Info domagał się od Prokuratury wszczęcia z urzędu postępowania wobec protestujących posłów i posłanek. Mówi się, że „łapać złodzieja” najgłośniej krzyczy złodziej. Kuchciński złamał przepisy Kodeksu Karnego i Prawa Prasowego.
(S. J. Lec)

Marian

Postautor: Marian » 12 sty 2017, 12:46

Aloes pisze:Obrazek
Nie jestem pewna czy o tej akcji było już na forum. Jeśli tak, to sorry. Jeśli nie, to... decyzja należy do Was.
https://dzialaj.akcjademokracja.pl/camp ... urce=akcja

Marszałek Kuchciński w audycji w TVP Info domagał się od Prokuratury wszczęcia z urzędu postępowania wobec protestujących posłów i posłanek. Mówi się, że „łapać złodzieja” najgłośniej krzyczy złodziej. Kuchciński złamał przepisy Kodeksu Karnego i Prawa Prasowego.

Suweren się budzi ? OBY :!: :!: :!:

Awatar użytkownika
Podet

Postautor: Podet » 12 sty 2017, 15:02

Aloes pisze:
Podet pisze:Aloes przekopiuję tą kobyłę. Jak już komuś wmawiasz czynności sprawcze, to zwróć uwagę na czas kiedy on nadaje. W chwili gdy pisałem, Senat jeszcze obradował.
Piłeś - nie jedź.
Ja nie wmawiam. Ja stwierdzam. Fakty. A Ty mijasz się z prawdą. Co, choroba jansena jest zaraźliwa?
Senat nad budżetem zaczął "pracować" po godzinie 15.00 (info z 15.18), skończył po 16.00 (info, że przeszedł bez poprawek - 16.40).
http://www.polskatimes.pl/fakty/polityk ... ,11679740/
Moja info o tym na forum - 16.58. Info Mariana - 16.59.
Ty pisałeś o... 17.44. Mając obie informacje tuż nad swoim wpisem.
Więc... że swoich rad skorzystaj sam.
Paniki nie lubię, podobnie jak spiskowych teorii. Po to są dyżury w Sejmie, aby pewne sytuacje wykluczyć, jedną z nich jest zmiana konstytucji, zresztą ona i tak ma normy czasowe, co wyklucxa sytuacje przypadkowe.
Jakie znów dyżury? Kto pisał (ja?), że oni już/zaraz będą zmieniać konstytucję? Chodzi o to, że... przecierają kolejny szlak. Wiem, że są procedury/terminy. I co z tego? Konstytucję dawno powiesili na kołku. Przy ustawach "naprawczych" o TK. One, w tym kształcie, nie miały prawa wyjść z sejmu. Wyszły. Są. Prezydent je podpisał. Uznają własne ustawy, nie uznają orzeczeń TK, postanowień Konstytucji. Jaką mam gwarancję, że kolejny raz nie zlekceważą Konstytucji? Owszem, mam nadzieję, że się nie poważą. Ale nie mam żadnej pewności. Przy ustawie o budżecie pokazali, że quorum to rzecz umowna. Może jest, może go nie ma. Nie trzeba udokumentować, że było. Wystarczy... to oświadczyć.
Mamy państwo prawa w ruinie. A ja mam wierzyć PiSowi? R. Petru też uwierzył. I wyszedł na idiotę. Już drugi raz.
Dlatego proszę o większy szacunek dla posłów opozycji, bo to nie są dzieci.
Są. Jak dzieci we mgle. I ważniejsze dla nich są ambicje własne niż sprawa. Nie potrafili grać razem przeciwko PiSowi. Winy są po obu stronach.
Uczył Marcin...
Są. Procedury. Pisałam! Budżet wraca do Sejmu. Z poprawkami. Poprawki są głosowane. Nie ma debaty nad budżetem.
Inicjatywa... tego marszałka? Żart. Nawet gdyby, to... jaka? Nie wróciłbyś do 3. czytania i wnoszenia poprawek.
A bez senackich poprawek budżet idzie wprost (z senatu) do prezydenta. Już poszedł. DlugoPiS podpisze. Ewentualnie może skierować do TK. Też mi łaska. Tego skasowanego przez PiS. Mam Ci powiedzieć co orzeknie TK (jeśli tam trafi ustawa)?
O jakich dwóch czynnościach? TK i komisja śledcza? TK - jw. Komisji PiS nie powoła. Moim zdaniem, większe wrażenie na J. Kaczyńskim robią owe reytanowskie gesty. Protest w sejmie i manifestacje przed sejmem. Nie przemijają bez echa. Coś w ludziach zostaje. I będzie to procentować. Natomiast wnioski do TK i o komisję śledczą uważam za puste gesty. Może znów coś przeoczyłeś, ale media dostały eksmisję z TK. Po orzeczeniach będą tylko konferencje prasowe. A wniosek o komisję to jedno głosowanie i kosz. Krótko, bez hałasu.
I jeszcze jedno. Po jakie licho wnosisz te dane z sondażowni w sytuacji, kiedy posiedzenie z 16 grudnia badać winni detektywi? Co to w ogóle oznacza, jaką ma wartość, po dzwonieniu na chybił/and/trafił? Ile razy powtarzać trzeba, że dla 80% to czarna magia?
Bo miałam taki kaprys. A Ty akurat to przeczytałeś? Szkoda, że nie te wpisy, które należało.
Podet, zbierz się w sobie, bo aż żal d... ściska, jak się ostatnio Ciebie czyta. Kryzys jakiś? Tylko nie lecz go i/lub zatrucia smogiem... wyjazdem do Portugalii. Tamtejszy klimat coś... facetom nie służy.
Kolejny raz odpowiem... jak wrócisz do rzeczywistości.
Amen. Uff, dobranoc

Aloes po kolei.
Pisząc posta, który jakąś chwilę zajął, bazowałem na informacji, że Senat zajmuje się budżetem. Fakt jeszcze żyję czasami minionymi, kiedy taka debata, była debatą, a nie ekspresem kolejowym. Z drugiej strony aż tak natchniony nie jestem, żeby on-line śledzić te wydarzenia. Dobrze że siedzę w tym smogu, bo nie udziela mi się atmosfera warszawskiej ulicy i tlące się w głowie teorie sPiSkowe na poziomie tych z ulicy Nowogrodzkiej, obecnie zamach na konstytucję. Procedura jest taka, że wyklucza działania ad hoc, a posiedzenia Sejmu, jego kalendarz jest znany każdemu posłowi. Skoro ja piję, to wy w Warszawce musicie na jakiś prochach jechać, wszyscy bez wyjątku. Czasami widzę taką panikę i histerię, że ciężko tego nie skomentować. Dobrze że mieszkam, gdzie mieszkam, bo mam dystans do tego.
Powiedz jaką wartość merytoryczną mają te sondaże i jak przejmują się tym główni gracze? Jaki pokrój ludzki tam pracuje?
Bo co dzisiaj mamy? Zawieszenie protestu przez PO, posiedzenia Sejmu do 25 stycznia, wniosek Nowoczesnej ( czemu nie PO) do TK i prokuratury w sprawie głosowania z 16 grudnia, co do wiadomości przyjął nawet Jo, jo Brudziński, groźby PiSu pod adresem uczestników protestu, oskarżenie o warcholstwo, a ze strony PO jest tylko wniosek o odwołanie marszałka Sejmu. Dlaczego tak mało? Dlaczego PO jest niemrawa w mediach przy aktywności PiSu i Nowoczesnej? Tym mogłabyś się zająć, a nie teoriami rodem z horrorów.
Kolejna rzecz, też stoję na stanowisku, że obrady przed TK powinny mieć charakter przedmiotowy i merytoryczny, a nie być przedstswieniem dla publiki ( większość dziennikarzy nie wie, o co chodzi, o zwykłych ludziach nawet nie wspominam). Mi chodzi o decyzję TK a nie elokwencję aktorów. Tyle lat TK był na uboczu wydarzeń i niech tak pozostanie.
Co do budżetu. Zawsze istnieje procedura wniosków formalnych, które można wykorzystać do dyskusji. W tym wypadku jednak nie o to chodzi, bo przedmiot sporu dotyczy 16 grudnia, a to co było później to musztarda po obiedzie. Dlatego pisałem o TK i komisji śledczej.
Na koniec piszę o faktach, nie pobożnych życzeniach, albo horrorach i nadaję na tych samych falach, co kiedyś i rozumiem, że Ci co je zmienili mogą mnie źle odbierać.
I always get what I want

MBS

Postautor: MBS » 12 sty 2017, 17:41

Podet pisze:.... po kolei.
Pisząc posta, który jakąś chwilę zajął, bazowałem na informacji, że Senat zajmuje się budżetem. Fakt jeszcze żyję czasami minionymi, kiedy taka debata, była debatą, a nie ekspresem kolejowym..

Kurde, strach będzie wsiąść do pociągu, bo a nuż trafi się kretyn maszynista, albo jemu podobny dostanie SMS-a żeby wajchę przełożyć.... :twisted:

Podet pisze: Z drugiej strony aż tak natchniony nie jestem, żeby on-line śledzić te wydarzenia. Dobrze że siedzę w tym smogu, bo nie udziela mi się atmosfera
Kolejna rzecz, też stoję na stanowisku, że obrady przed TK powinny mieć charakter przedmiotowy i merytoryczny, a nie być przedstswieniem dla publiki ( większość dziennikarzy nie wie, o co chodzi, o zwykłych ludziach nawet nie wspominam). Mi chodzi o decyzję TK a nie elokwencję aktorów. Tyle lat TK był na uboczu wydarzeń i niech tak pozostanie. .

Jak im nie będziesz patrzył na łapy to rychło zatwierdzą ustawę, że trzy razy dziennie masz całować tyłek prezesa!

Leszek

Postautor: Leszek » 12 sty 2017, 19:52

Jansen 21:A jak nazwać uniemożliwienie obrad sejmu ? No włąśnie jak nazwać uniemożliwienie obrad przez bezprawne wykluczanie Posłów chcących debaty i zadawania pytań?

Wy Kaczyści kłamiecie tak ,że nosy sięgają wam już ma Biegun Północny , może wam jakieś Rydzyki odpuszczają te kłamstwa ,ale jeżeli jest to w co tak wierzycie to macie na tym drugim świecie pozamiatane na 100%.

Leszek

Postautor: Leszek » 12 sty 2017, 20:16

To PO obroniło zera od Trybunału Stanu ,a teraz się dziwi ,że oni roznoszą Polską praworządność?? Niestety marginalizacja kraju stosującego Białoruskie metody rządzenia będzie szybko rosnąć.. zobaczymy już jutro ,czy nie spadną ratingi może jeszcze się nie zorientowali do czego to prowadzi ,ale wątpię..

Awatar użytkownika
Podet

Postautor: Podet » 12 sty 2017, 22:28

MBS pisze:
Podet pisze:.... po kolei.
Pisząc posta, który jakąś chwilę zajął, bazowałem na informacji, że Senat zajmuje się budżetem. Fakt jeszcze żyję czasami minionymi, kiedy taka debata, była debatą, a nie ekspresem kolejowym..

Kurde, strach będzie wsiąść do pociągu, bo a nuż trafi się kretyn maszynista, albo jemu podobny dostanie SMS-a żeby wajchę przełożyć.... :twisted:

Podet pisze: Z drugiej strony aż tak natchniony nie jestem, żeby on-line śledzić te wydarzenia. Dobrze że siedzę w tym smogu, bo nie udziela mi się atmosfera
Kolejna rzecz, też stoję na stanowisku, że obrady przed TK powinny mieć charakter przedmiotowy i merytoryczny, a nie być przedstswieniem dla publiki ( większość dziennikarzy nie wie, o co chodzi, o zwykłych ludziach nawet nie wspominam). Mi chodzi o decyzję TK a nie elokwencję aktorów. Tyle lat TK był na uboczu wydarzeń i niech tak pozostanie. .

Jak im nie będziesz patrzył na łapy to rychło zatwierdzą ustawę, że trzy razy dziennie masz całować tyłek prezesa!

U nich to żadna ujma, tylko zaszczyt. Kolejki jak za komuny po cukier, albo papier toaletowy.
Ty lepiej popatrz co Zbychu Z. dzisiaj zapodał. Przysmak przedni, zaskarżył do TK wybór 4 sędziów z przełomu 2010/11,mimo tego, że TK już tą sprawę badał, a z zasady dwa razy tym samym casusem zajmować się nie może. Taki przebój to nawet prezes Przyłębska będzie musiała położyć na półce i naPiSać - ad acta.
I always get what I want

MBS

Postautor: MBS » 12 sty 2017, 23:13

Podet pisze:
MBS pisze:Jak im nie będziesz patrzył na łapy to rychło zatwierdzą ustawę, że trzy razy dziennie masz całować tyłek prezesa!

U nich to żadna ujma, tylko zaszczyt. Kolejki jak za komuny po cukier, albo papier toaletowy.
Ty lepiej popatrz co Zbychu Z. dzisiaj zapodał. Przysmak przedni, zaskarżył do TK wybór 4 sędziów z przełomu 2010/11,mimo tego, że TK już tą sprawę badał, a z zasady dwa razy tym samym casusem zajmować się nie może. Taki przebój to nawet prezes Przyłębska będzie musiała położyć na półce i naPiSać - ad acta.

Mi to wygląda na próbę pozbawienia kasy konkretnych sędziów TK... :roll:
Ciekawe w jakim składzie była badana ta sprawa pierwotnie, gdyż teraz musi być skład szerszy.... 8-)
Ale przecież nic nie stoi na przeszkodzie, by budyń podpisał stosowną ustawę i na drugi dzień blondynka zbada sprawę w składzie jednoosobowym. :mrgreen:

Awatar użytkownika
HarryBrown

Postautor: HarryBrown » 12 sty 2017, 23:21

A tymczasem wicepremier Magik próbował przekonać Naczelnika by zbastował z tym budżetem. Wg Borusewicza takie spotkanie miało miejsce przedwczoraj w nocy. Magik jako lepiej znający rynki finansowe najprawdopodobniej przeczuwa, że trefne głosowanie budżetu może generować w najbliższej przyszłości perturbacje np. na rynku obligacji. Inwestorzy niekoniecznie muszą podzielać stanowisko Wodza Narodu w kwestii legalności samego głosowania jak i wiarygodności TK pod przewodnią siłą pislamu. Chciałbym się mylić ale powoli chyba zaczynają się schody i w efekcie może to nas obywateli sporo kosztować.
Homo erectus = jansen21

Wróć do „Aktualności dnia”