Czy PiS uchwalił budżet niezgodnie z prawem?

Aktualności - dział przeznaczony dla spraw najbardziej aktualnych
z ostatnich 24 godzin
Awatar użytkownika
Zulus
Posty: 3253
Rejestracja: 26 lis 2016, 18:33

Czy PiS uchwalił budżet niezgodnie z prawem?

Postautor: Zulus » 18 gru 2016, 11:16

Z powodu blokady mównicy przez posłów opozycji marszałek Sejmu Marek Kuchciński przeniósł głosowania do Sali Kolumnowej. Tam posłowie PiS przegłosowali budżet państwa na 2017 rok. Jednak są wątpliwości czy PiS miał odpowiednią liczbę posłów do uchwalenia ustawy budżetowej czyli kworum, tj. przynajmniej połowę całego składu posłów a więc min. 230 posłów. PiS twierdzi że w obradach w Sali Kolumnowej brało udział 236 posłów.

Po głosowaniu marszałek Sejmu Marek Kuchciński poinformował, że w głosowaniu nad budżetem na 2017 rok udział wzięło 236 posłów, za jego uchwaleniem było 234, przeciw 2, nikt się nie wstrzymał.

Dowodem że PiS miał problemy z kworum widać po próbach posła Carewicza Marka Suskiego, który usiłował skaptować posłów Kukiz'15, by dołączyli do zebranego w Sali Kolumnowej PiS. Politycy klubu Kukiza odpędzają Suskiego z krzykiem, ale ostatecznie udaje mu się ściągnąć ze sobą dwóch posłów Kukiz15.

Opozycja zarzuca PiS że nie sposób zweryfikować, kto był obecny na sali, bo marszałek Kuchciński zakazał na nią wstępu mediom. Po drugie posłowie opozycji zarzucają PiS, że jego przedstawiciele fałszowali listy obecności na posiedzeniu, podpisując je już po zakończeniu.

Zgodnie z art. 7 ustęp 5 Regulaminu Sejmu:

"Obecność posła na posiedzeniu Sejmu jest potwierdzana na liście obecności wykładanej każdego dnia posiedzenia do czasu zakończenia obrad oraz poprzez potwierdzony wydrukami udział w głosowaniach."

Fałszowania list obecności mieli się dopuścić Jarosław Kaczyński, Zbigniew Ziobro, Jarosław Zieliński, Mariusz Kamiński. Z kolei na filmie zamieszczonym przez Arkadiusza Myrchę (PO) Joanna Mucha pokazuje listy obecności posłów. Jak twierdzi, brakuje podpisów m.in. Joachima Brudzińskiego, Jarosława Gowina, Jarosława Kaczyńskiego, Izabeli Kloc, Elżbiety Kruk, Marka Kuchcińskiego, Antoniego Macierewicza, Stanisława Piotrowicza, Wojciecha Szaramy, Beaty Szydło, Macieja Wąsika, Elżbiety Witek, Zbigniewa Ziobro.

Zdaniem Jerzego Stępnia byłego prezesa TK podpisanie listy obecności po zakończonych obradach to nie tylko złamanie regulaminu, ale także przestępstwo.

Według Jerzego Stępnia, byłego prezesa TK, podpisanie listy obecności po zakończonych obradach to nie tylko złamanie regulaminu, ale także przestępstwo. Ponadto były prezes Trybunału Konstytucyjnego zauważył, że całe obrady mogły przebiegać niezgodnie z prawem. - Jeśli by tak rzeczywiście było, to mielibyśmy nie tylko złamanie regulaminu, ale z potwierdzeniem nieprawdy, z przestępstwem na dodatek urzędniczym. Więc to byłoby bardzo poważne naruszenie nawet reguł kodeksu karnego - mówił Stępień, były prezes Trybunały Konstytucyjnego.
http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju, ... 00470.html

Kilkadziesiąt godzin po uchwaleniu budżetu nie ma dokumentu potwierdzającego kworum, nie ma imiennych list głosowania. http://sejm.gov.pl/Sejm8.nsf/agent.xsp? ... Kadencji=8
Lubię komentować bieżące wydarzenia społeczno-polityczne.

Awatar użytkownika
HarryBrown
Posty: 2405
Rejestracja: 28 lis 2016, 17:51

Re: Czy PiS uchwalił budżet niezgodnie z prawem?

Postautor: HarryBrown » 18 gru 2016, 11:37

Odkładając na bok kwestie czy mogli podpisywać listę po czy nie, czy można było zablokować posłom możliwość składania pytań i wniosków, czy można było blokować posłom dostęp do sali w której pislam zrobił głosowania, to należy jednak o tej sprawie bardzo głośno mówić. Pislam za chwilę będzie mógł pójść dalej i z wykorzystaniem podobnego rozwiązania zmieni Konstytucję albo ordynację wyborczą. I nikt już tego nie zatrzyma. Nawet najbardziej zdeterminowane protesty i determinacje bo widać, że po stronie pislamskiej jest sporo jastrzębi gotowych do siłowego działania.
Homo erectus = jansen21

Awatar użytkownika
proc
Posty: 1690
Rejestracja: 25 lis 2016, 21:49

Re: Czy PiS uchwalił budżet niezgodnie z prawem?

Postautor: proc » 18 gru 2016, 12:00

To nie były żadne obrady sejmu, ale spotkanie grupy osób. Podczas takich imprez nie uchwala się budżetu, ani żadnego innego prawa.
Nihil novi

Awatar użytkownika
HarryBrown
Posty: 2405
Rejestracja: 28 lis 2016, 17:51

Re: Czy PiS uchwalił budżet niezgodnie z prawem?

Postautor: HarryBrown » 18 gru 2016, 12:14

Ale obecny reżim uznał to za posiedzenie parlamentu a głosowania za ważne. I biorąc pod uwagę ich stosunek do zasad legalizmu i praworządności - vide odmowa uznania orzeczeń TK - to można uznać za pewnik, że będą chcieli przetrenowane w piątkowy wieczór rozwiązanie stosować częściej i to w sprawach ustrojowych a nie tylko związanych z bieżącym funkcjonowaniem państwa. Warto przypomnieć, że w minionej epoce taki stan wojenny też został wprowadzony w sposób nielegalny ale reżim tym się nie przejmował. Niestety powrót do przeszłości coraz mocniej widać i czuć.
Homo erectus = jansen21

Awatar użytkownika
Zulus
Posty: 3253
Rejestracja: 26 lis 2016, 18:33

Re: Czy PiS uchwalił budżet niezgodnie z prawem?

Postautor: Zulus » 18 gru 2016, 12:20

Mam stanowisko konstytucjonalistów co do ważności posiedzenia Sejmu w Sali Kolumnowej i przyjętych na nim ustaw. Oceny są różne.

Prof. Marek Chmaj uważa, że jeżeli marszałek Sejmu chce, by obrady odbywały się w innym miejscu niż w sali posiedzeń, musi takie posiedzenie wyznaczyć przed jego terminem. "Moim zdaniem, jako przedstawiciela doktryny, w trakcie posiedzenia nie można zmieniać - bez wcześniejszej zapowiedzi - miejsca posiedzenia Sejmu. Taka sytuacja jest absolutnie bez precedensu" - powiedział PAP.

Zwrócił uwagę, że sala obrad powinna być przygotowana pod względem technicznym na przyjęcie wszystkich osób, które chciałyby wziąć udział w posiedzeniu. "Nie sądzę, by w sali kolumnowej było 460 urządzeń do głosowania, to jest niemożliwe. Więc to wszystko pokazuje, że to głosowanie i to miejsce nie jest zgodne z prawem" - uważa prof. Chmaj.

Pytany, czy w tej sytuacji drugą część posiedzenia Sejmu z głosowaniem nad budżetem, która odbywała się w sali kolumnowej, należy z założenia uznać za nieważną odpowiedział, że "to jest trudne pytanie, ponieważ za bardzo nie ma podmiotu, który mógłby stwierdzić nielegalność tych obrad".

"Z punktu widzenia kultury parlamentarnej to, co się dzieje w Sejmie jest absolutnie niedopuszczalne, ponieważ żaden argument nie wskazuje, że budżet musi być uchwalony dzisiaj" - dodał.Także prof. Genowefa Grabowska powiedziała PAP, że okoliczności obrad i uchwalenia piątkowych ustaw - w tym budżetowej - powodują, że "prawnik na to patrzący ma ogromny niesmak". Jak jednak podkreśliła "przeniesienie obrad do innej sali było podyktowane sytuacją - skoro nie można ich kontynuować w sali, która jest zablokowana".

"Przeniesienie obrad odbyło się więc bez naruszenia regulaminu, zaś wszystkie inne sprawy wiążące się z przebiegiem tego posiedzenia w świetle regulaminu krok po kroku będą rozpatrywane. W moim odczuciu, jeśli marszałek Sejmu wie, że jest kworum i stwierdza ten fakt, to nie ma powodu, aby ustawy nie poddał procedowaniu. A to, że głosy się liczy ręcznie, a nie za pośrednictwem systemu elektronicznego, to naprawdę nie jest zarzutem. (...) Ustawa budżetowa została przyjęta i bardzo dobrze" - mówiła Grabowska.

Dodała, że konstytucyjność ustawy także pod względem trybu legislacyjnego - po ewentualnym jej zaskarżeniu - może zbadań Trybunał Konstytucyjny. "W takim przypadku trzeba podnieść jednak konkretne zarzuty, że nastąpiło uchybienie w procesie legislacyjnym" - zaznaczyła. Inaczej - jak dodała - istnieje pełne domniemanie, że ustawę przyjęto zgodnie z prawem choć "w warunkach daleko odbiegających od warunków, w których normalna legislacja powinna przebiegać".Inne argumenty przedstawił dr Ryszard Balicki. Również w jego ocenie, posiedzenie Sejmu w innej sali mogło być kontynuowane i to - jego zdaniem - "nie budzi wątpliwości". "Samo przeniesienie obrad do innej sali, to - moim zdaniem - nie może być powodem do stwierdzenia, że obrady są nieważne. Tylko, że w całym tym zachowaniu przeniesienie obrad do innej sali jest najmniejszym problemem. Marszałek Sejmu miał prawo taką decyzję podjąć. Natomiast to, co się działo później, już, moim zdaniem, stwarza pewne wątpliwości co do legalności" - powiedział PAP.

"Musimy sobie uświadomić, że i konstytucja i regulamin Sejmu mówią bardzo wyraźnie o pewnej jawności pracy Sejmu. Ta jawność, to jest również dostęp dla mediów, to jest również możliwość obserwacji posiedzeń przez obywateli. Nic z tych elementów nie było zachowane" - powiedział Balicki.

Zwrócił też uwagę na tzw. głosowanie blokowe. "Moim zdaniem taka decyzja budzi wątpliwości. To jest ustawa budżetowa. W ten sposób uniemożliwiono posłom zadawanie pytań, więc można byłoby to uznać za naruszenie regulaminu" - powiedział. Dodał też, że było widać nawet z nagrań, które posłowie udostępniali, iż uniemożliwiono im zgłaszanie wniosków formalnych. "To jest ewidentne naruszenie regulaminu" - powiedział.

"Reasumując, o ile samo przeniesienie (obrad - PAP) nie byłoby, czy nie może być uznane za powód do unieważnienia, to jednak suma wątpliwości jest zbyt duża" - ocenił dr Balicki.

http://www.bankier.pl/wiadomosc/Konstyt ... 30812.html
Lubię komentować bieżące wydarzenia społeczno-polityczne.

pantg
Posty: 1014
Rejestracja: 30 lis 2016, 12:57

Re: Czy PiS uchwalił budżet niezgodnie z prawem?

Postautor: pantg » 18 gru 2016, 12:45

To jest haniebna zdrada panstwa, bo najważniejsze coroczne głosowanie- uchwalenie budżetu- odbyło się bez swiadkow, na salę nawet nie wpuszczono posłow opozycji, nie mowiąc już o dziennikarzach czy publicznosci. To jest zdrada iterror, bo nikt w Polsce nie wie, ilu tak naprawdę posłow było na sali podczas głosowania. W ten sposob reżim może sobie bezprawnie uchwalac nawet najbardziej haniebne ustawy

Awatar użytkownika
Zulus
Posty: 3253
Rejestracja: 26 lis 2016, 18:33

Re: Czy PiS uchwalił budżet niezgodnie z prawem?

Postautor: Zulus » 18 gru 2016, 14:04

Według konstytucjonalisty dr Piotrowskiego nie uchwalono budżetu bo nie było posiedzenia Sejmu. To po prostu było spotkanie posłów. :lol: :lol:

[i]Magda Gałczyńska, Onet: Czy w świetle piątkowych wydarzeń, czyli blokady mównicy przez opozycję i przeniesienia obrad do Sali Kolumnowej, gdzie zebrali się tylko posłowie PiS-u, możemy uznać, że budżet na przyszły rok został uchwalony?

Dr Ryszard Piotrowski, konstytucjonalista: Obawiam się, że nie. To, czy ustawa jest uchwalona, zależy nie tylko od wyniku głosowania, ale też od tego, czy uchwalił ją Sejm.

A nie uchwalił? Posłowie PiS-u twierdzą, że w Sali Kolumnowej odbyło się "posiedzenie"...

Tyle że Sejm to pojęcie odnoszące się do wszystkich, podkreślam, wszystkich posłów, tak większości, jak opozycji. Ich status konstytucyjny jest taki sam - są przedstawicielami narodu. Nie można więc przyjąć, że uchwala się coś przy nieobecności opozycji...

Która, że wejdę panu w słowo, do Sali Kolumnowej miała, jak wynika z ich relacji, utrudniony dostęp.

Otóż to. Tymczasem ustawa to wynik procedury, która ma być jawna, w której uczestniczą tak media, jak posłowie opozycji.

Więc jak nazwać to, co działo się w Sali Kolumnowej?

Marszałek Kuchciński zadeklarował, że było to posiedzenie Sejmu, ale to, moim zdaniem, zostało przerwane w momencie ogłoszenia przerwy na Sali Plenarnej. Później, w Sali Kolumnowej odbyło się po prostu spotkanie posłów. To, że marszałek nadał mu status posiedzenia, nie oznacza jeszcze, że nim było.[/i]
http://wiadomosci.onet.pl/kraj/dr-rysza ... _Y.twitter
Lubię komentować bieżące wydarzenia społeczno-polityczne.

Awatar użytkownika
Podet
Posty: 481
Rejestracja: 27 lis 2016, 16:46
Lokalizacja: Myślenice

Re: Czy PiS uchwalił budżet niezgodnie z prawem?

Postautor: Podet » 18 gru 2016, 15:15

Jak quorum było to budżet uchwalić można. W końcu głosował sam PiS i trochę wasali od Kukiza. Wszak od wczoraj rano prawią na necie, że opozycja chciała zablokować budżet i ustawę deubekizacyjną. Ciemny lud już jest bombardowany tymi informacjami.
I always get what I want

pantg
Posty: 1014
Rejestracja: 30 lis 2016, 12:57

Re: Czy PiS uchwalił budżet niezgodnie z prawem?

Postautor: pantg » 18 gru 2016, 15:32

Nie chodzi tutaj o to, że w czasie uchwalania budżetu nie było ilus tam posłow, ale chodzi o to, że reżim nie wpuscił na salę tych posłow!!!
,
Jeden poseł został przez marszałka wykluczony z obrad(!!!) tylko dlatego, że w czasie wypowiedzi przez chwilę miał przed sobą kartkę z napisem „wolne media w sejmie”! Po upomnieniu marszałk ta kartka została natychmiast schowana, ale i tak marszałek postanowił wykluczyc tego posła z obrad!!!! To jest hanba i zdrada stanu, bo przez takie wykluczenia marszałek ma wpływ na wynik głosowan!!! Na taki dyktat reżimu nie mogła się zgodzic opozycja, dlatego opozycja w protescie zajeła mownicę.
,
Ale prawdziwy dramat rozegrał się wtedy, gdy marszałek w odpowiedzi na zajęcie mownicy przeniosł obrady do innej sali, ale do tamtej innej sali wstp mieli tylko posłowie pisowskiego reżimu! Otoż straż marszałkowska na salę nie wpuszczała posłow z opozycji! W ten sposob Polska stała się reżimem! Takich rzeczy w Polsce nie było nawet w czasie stalinizmu.
,
Jak to możliwe,aby pisowski reżim wykluczał posłow z obrad i z głosowan???

pantg
Posty: 1014
Rejestracja: 30 lis 2016, 12:57

Re: Czy PiS uchwalił budżet niezgodnie z prawem?

Postautor: pantg » 18 gru 2016, 15:43

Podet, otoż nie wiadomo czy na sali było kworum! Bo nikt tego kworum nie widział! Chyba nie bez powodu na salę głosowan nie wpuszczano "obcych". Warto by sprawdzic, gdzie w tym czasie byli poszczegolni pisowscy posłowie. Wszyscy to potwierdzają, że częsc pisowcow wpisywała się na listę obecnosci już po głosowaniu... -To gdzie oni byli wczesniej?

Awatar użytkownika
HarryBrown
Posty: 2405
Rejestracja: 28 lis 2016, 17:51

Re: Czy PiS uchwalił budżet niezgodnie z prawem?

Postautor: HarryBrown » 18 gru 2016, 16:04

Podet pisze:Jak quorum było to budżet uchwalić można. W końcu głosował sam PiS i trochę wasali od Kukiza. Wszak od wczoraj rano prawią na necie, że opozycja chciała zablokować budżet i ustawę deubekizacyjną. Ciemny lud już jest bombardowany tymi informacjami.

Jaruzel na którym w dużej mierze wzoruje się obecny kacyk określany mianem Naczelnika, też bombardował społeczeństwo różnego typu bzdurami odnośnie opozycji. Ale tzw. gorszy sort nigdy nie kupował takich głodnych kawałków.
Homo erectus = jansen21

Awatar użytkownika
Podet
Posty: 481
Rejestracja: 27 lis 2016, 16:46
Lokalizacja: Myślenice

Re: Czy PiS uchwalił budżet niezgodnie z prawem?

Postautor: Podet » 18 gru 2016, 19:43

HarryBrown pisze:
Podet pisze:Jak quorum było to budżet uchwalić można. W końcu głosował sam PiS i trochę wasali od Kukiza. Wszak od wczoraj rano prawią na necie, że opozycja chciała zablokować budżet i ustawę deubekizacyjną. Ciemny lud już jest bombardowany tymi informacjami.

Jaruzel na którym w dużej mierze wzoruje się obecny kacyk określany mianem Naczelnika, też bombardował społeczeństwo różnego typu bzdurami odnośnie opozycji. Ale tzw. gorszy sort nigdy nie kupował takich głodnych kawałków.

Jaruzel to umiał zachować się z klasą, w końcu to był prawdziwy arystokrata, a nie przeszczep, który swe rojenia ceduje na świat zewnętrzny. Jaruzel potrafił przejść przez szpaler przeciwników, a nie chował się do limuzyny przestradzony jak małe dziecko. Jaruzel miał Biuro Polityczne, z którego zdaniem musiał się liczyć, a nie zgraję prostaków, którzy dla osobistej kariery zeszmacą się po uszy. Jaruzel walczył na wojnie i przeżył łagry, a nie u mamy w szafie.
To po prostu nie ta liga.
I always get what I want

Awatar użytkownika
HarryBrown
Posty: 2405
Rejestracja: 28 lis 2016, 17:51

Re: Czy PiS uchwalił budżet niezgodnie z prawem?

Postautor: HarryBrown » 18 gru 2016, 19:58

Daleki jestem od gloryfikowania Kaczora, ale jest zasadnicza różnica między nim a Jaruzelem. Ten pierwszy (jeszcze) nie walczył ze społeczeństwem przy użyciu czołgów i karabinów maszynowych. Jaruzel i wielu jego współtowarzyszy również szmaciła się dla posad i kariery. Czy Jaruzel w 1970 r. jako minister obrony cokolwiek zrobił by powstrzymać gen. Korczyńskiego i wyznaczonych jednostek, które dokonały rzezi w Trójmieście a potem w Szczecinie? Nic nie zrobił bo jako oportunista i koniunkturalista dbał o swoją karierę wojskową i polityczną (wolał zajmować się spiskiem przeciwko Gomułce).
Homo erectus = jansen21

jansen21
Posty: 936
Rejestracja: 28 lis 2016, 18:46

Re: Czy PiS uchwalił budżet niezgodnie z prawem?

Postautor: jansen21 » 18 gru 2016, 20:28

Przeniesienie obrad mogło się odbyć i marszałek miał do tego prawo. Uznała to także opozycja ponieważ niektórzy jej posłowie udali się na te obrady. Dalsze kwestie jak tryb głosowania i liczenia głosów są tylko techniczne. Było nie blokować sali plenarnej to teraz nie byłoby problemu.

Awatar użytkownika
HarryBrown
Posty: 2405
Rejestracja: 28 lis 2016, 17:51

Re: Czy PiS uchwalił budżet niezgodnie z prawem?

Postautor: HarryBrown » 18 gru 2016, 20:42

Kworum, weryfikacja uczestników, sposób głosowania i liczenia, możliwość zadawania pytań czy możliwość wejścia na salę to nie są kwestie techniczne. A jak tego nie rozumiesz to witam w świecie Suskiego.
Homo erectus = jansen21

Awatar użytkownika
proc
Posty: 1690
Rejestracja: 25 lis 2016, 21:49

Re: Czy PiS uchwalił budżet niezgodnie z prawem?

Postautor: proc » 18 gru 2016, 21:31

jansen21 pisze:Przeniesienie obrad mogło się odbyć i marszałek miał do tego prawo. Uznała to także opozycja ponieważ niektórzy jej posłowie udali się na te obrady. Dalsze kwestie jak tryb głosowania i liczenia głosów są tylko techniczne. Było nie blokować sali plenarnej to teraz nie byłoby problemu.


Jansen21, może od teraz zawsze prowadźcie swoje obrady w sali kolumnowej strzeżonej przez zastępy straży marszałkowskiej i kordony policji wokół Sejmu. Sprawdziło się wczoraj, więc po co zawracać sobie głowę opozycją i jej nieobyczajnym zachowaniem w postaci ustawionych na mównicy kartek z niezatwierdzonymi przez KC PiS tekstami.
Przyczyną całego zamieszania był poseł PO. Nie dopuszczać takich do głosu i będzie święty spokój. Pod warunkiem, że dziennikarze nie będą walić posła Kaczyńskiego po głowie kamerami.
Nihil novi

Awatar użytkownika
Podet
Posty: 481
Rejestracja: 27 lis 2016, 16:46
Lokalizacja: Myślenice

Re: Czy PiS uchwalił budżet niezgodnie z prawem?

Postautor: Podet » 18 gru 2016, 21:46

HarryBrown pisze:Daleki jestem od gloryfikowania Kaczora, ale jest zasadnicza różnica między nim a Jaruzelem. Ten pierwszy (jeszcze) nie walczył ze społeczeństwem przy użyciu czołgów i karabinów maszynowych. Jaruzel i wielu jego współtowarzyszy również szmaciła się dla posad i kariery. Czy Jaruzel w 1970 r. jako minister obrony cokolwiek zrobił by powstrzymać gen. Korczyńskiego i wyznaczonych jednostek, które dokonały rzezi w Trójmieście a potem w Szczecinie? Nic nie zrobił bo jako oportunista i koniunkturalista dbał o swoją karierę wojskową i polityczną (wolał zajmować się spiskiem przeciwko Gomułce).

Tam to winny był zbiorowy, a wspomniany generał był jednym z kilku. Dodać trzeba jeszcze zwykły bałagan organizacyjny i oficerów niższego szczebla.
A Kaczyński wojska nie napuści na naród, bo w dzisiejszych czasach nikt takiego rozkazu nie wykona. Poza tym wojsko jedynie w sytuacji ogłoszenia stanu wojennego, po części wyjątkowego może wyjść z bronią na ulicę.
I always get what I want

Awatar użytkownika
Podet
Posty: 481
Rejestracja: 27 lis 2016, 16:46
Lokalizacja: Myślenice

Re: Czy PiS uchwalił budżet niezgodnie z prawem?

Postautor: Podet » 18 gru 2016, 21:59

proc pisze:
jansen21 pisze:Przeniesienie obrad mogło się odbyć i marszałek miał do tego prawo. Uznała to także opozycja ponieważ niektórzy jej posłowie udali się na te obrady. Dalsze kwestie jak tryb głosowania i liczenia głosów są tylko techniczne. Było nie blokować sali plenarnej to teraz nie byłoby problemu.


Jansen21, może od teraz zawsze prowadźcie swoje obrady w sali kolumnowej strzeżonej przez zastępy straży marszałkowskiej i kordony policji wokół Sejmu. Sprawdziło się wczoraj, więc po co zawracać sobie głowę opozycją i jej nieobyczajnym zachowaniem w postaci ustawionych na mównicy kartek z niezatwierdzonymi przez KC PiS tekstami.
Przyczyną całego zamieszania był poseł PO. Nie dopuszczać takich do głosu i będzie święty spokój. Pod warunkiem, że dziennikarze nie będą walić posła Kaczyńskiego po głowie kamerami.

To że polazło tam dwóch posłów spod znaku Kukiz 15 zadecydowało o tym, iż quorum było. PiSdętnymi nie ma co się przejmować, oni mają swój świat. Tam kanony demokracji i państwa prawa wyznacza prezes. Lud ciemny wtedy wie, co wolno, który demokrata, a który zaprzaniec. Nie trzeba sądów, procedur, instytucji on sam wystarczy. Ci ludzie nigdy z PRLu nie wyjdą.
I always get what I want

Marian
Posty: 1885
Rejestracja: 26 lis 2016, 22:57

Re: Czy PiS uchwalił budżet niezgodnie z prawem?

Postautor: Marian » 18 gru 2016, 21:59

Podet pisze:
HarryBrown pisze:
A Kaczyński wojska nie napuści na naród, bo w dzisiejszych czasach nikt takiego rozkazu nie wykona. Poza tym wojsko jedynie w sytuacji ogłoszenia stanu wojennego, po części wyjątkowego może wyjść z bronią na ulicę.Wojsko będzie stać z bronią u nogi a my sami sie pozabijamy.

Awatar użytkownika
Kostyr
Posty: 641
Rejestracja: 26 lis 2016, 22:52

Re: Czy PiS uchwalił budżet niezgodnie z prawem?

Postautor: Kostyr » 18 gru 2016, 22:44

Podet pisze:To że polazło tam dwóch posłów spod znaku Kukiz 15 zadecydowało o tym, iż quorum było.

Nie ma co ukrywać, że nie dwóch, a dwoje - Anna Siarkowska i Rafał Wójcikowski. ;)


Wróć do „Aktualności dnia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości