Czy PiS uchwalił budżet niezgodnie z prawem?

Aktualności - dział przeznaczony dla spraw najbardziej aktualnych
z ostatnich 24 godzin
Awatar użytkownika
Podet

Re: Czy PiS uchwalił budżet niezgodnie z prawem?

Postautor: Podet » 18 sty 2017, 18:18

kruk pisze:
Podet pisze:I stał się prawem. Przy okazji czepianie się prezydenta, czy wcześniej senatu, mija się z celem. Oni postąpili zgodnie z procedurą. Jako punkt 1 sprawdziłbym, czy regulamin Sejmu zezwala na głosowanie poza salą plenarną? Punkt 2 udowodnić materialnie w postaci dowodów, że quorum 16 grudnia nie było iwysłać wniosek do TK o niezgodność z konstytucją ( złamanie procedury z powodu braku quorum). Do roboty, od nudzenia i marudzenia, to My na forum jesteśmy i swego monopolu strzec powinniśmy.

Ty to Podecie piszesz serio?
- Naprawdę uważasz że ten budżet stał się obowiązującym prawem?
- Naprawdę uważasz że Senat postąpił zgodnie z prawem przegłosowując bez udziału opozycji budżet "podrzucony" przez Sejm bez żadnej dyskusji, bez żadnych poprawek - budżet na który zagłosowali niemal wyłącznie posłowie PiS-u bez udziału opozycji której nie dopuszczono do głosu, bo w ogóle nie wpuszczono jej na Salę Kolumnową?
- Naprawdę nie masz zastrzeżeń do głosowania a zwłaszcza liczenia głosów?
- Nie budzi twoich podejrzeń kilku sfotografowanych osobników głosujących mimo iż nie są posłami?
- Nie masz zastrzeżeń do tego co wielokrotnie pokazywano, jak minister sprawiedliwości Ziobro oraz wiceminister spraw wewnętrznych Zieliński bez żenady podpisywali listę obecności już po głosowaniu?
- Bez zastrzeżeń traktujesz wiadomość, że na Sali Kolumnowej nie było nawet tylu miejsc by wystarczyło dla wszystkich posłów?
- Nie masz uwag do tego, że na 10 osób liczących głosy były dwie martwe dusze, czyli ludzie którzy w tym czasie przebywali poza gmachem Sejmu?
- Naprawdę uważasz że ciężkie zastrzeżenia pod adresem Senatu i prezydenta przy tylu uwagach są czepianiem się?
Chyba nie trzeba ci uświadamiać, że ustawa budżetowa jest najważniejszą ustawą w roku i nieprzegłosowanie jej lub dopuszczenie się oszustwa lub co gorsza szeregu uszustw przy głosowaniu to czysty kryminał, a skutkiem politycznym powinno być rozwiązanie Sejmu i nowe wybory.
No i jeszcze jedno na koniec:
Wspominasz o wysłaniu wniosku o niezgodność z konstytucją do TK.
- Aż mi się wierzyć nie chce że ty to mówisz serio zwłaszcza, że od czasu zamordowania Trybunału przez PiS, chętnie i nagminnie powołuje się na niego Kaczyński i jego najbardziej cyniczni pretorianie, więc chociaż napisz, że z twojej strony był to pełen sarkazmu żart...

Sorry ( w stylu komisarz Bieńkowskiej) że tak późno odpowiadam, ale w tym gąszczu nie zauważyłem tego wpisu wcześniej. We wszystkim co opisałeś masz absolutną rację i to, że pisowskie towarzystwo na taczkach wywiozą i na ulicy zadeptają jest pewne, pytanie tylko kiedy?
Jednak wczytaj się uważnie, co ja pisałem i o co mi chodziło. W skrócie o podstawę prawną, która pozwoliłaby Karczewskiemu, czy Dudzie zbadać głosowanie z 16 grudnia. O tym pisałem. To jest poza ich konstytucyjnym zasięgiem, bo Sejm jest suwerenny, a badać tą sytuację może jedynie Trybunał Konstytucyjny. Już z tydzień temu pisałem, żeby PO z takim wnioskiem wystąpiła, uczyniła to Nowoczesna. Prezes Przyłębska ( dla MBSa muza - mgr Blondynka). Nie ma takiej władzy jak Geniusz z Żoliborza i może jedynie usiłować obstrukcji. Dla państwowych finansów problemów nie będzie, bo rząd opierał się będzie na projekcie, gdyby został on uznany za niekonstytucyjny. Pojawi się jedynie problem prawny, mianowicie, czy prezydent będzie mieć prawo, albo wręcz obowiązek rozwiązać Sejm i rozpisać nowe wybory.
A jak na obecną chwilę budżet jest obowiązującym prawem, forma prawna została spełniona.
I always get what I want

Marian

Postautor: Marian » 18 sty 2017, 18:25

Aloes pisze:
Marian pisze:[size=150],

Jednym ze zgłaszających jest Fundacja Akcja Demokracja, która zawiadomienie oparła na analizie opublikowanej przez OKO.press 17 grudnia. Apel do prokuratury o wszczęcie śledztwa w tej sprawie podpisało już ponad 20 tys. osób.
Ja jestem wśród tych 20 tys. osób. A Ty?
Dziś się ocknąłeś? A gdzie byłeś wtedy?

Jestem,jestem. Nawet podziękowano mi za podpis.
O przymiarkach/zapowiedziach złożenia zawiadomienia do prokuratury słyszałem ale nie słyszałem o zrealizowaniu zapowiedzi . Surfowałem po necie i nie znalazłem i nadal nie znajduję a więc zapytałem...A może źle szukałem?

Awatar użytkownika
Podet

Postautor: Podet » 18 sty 2017, 18:28

Aloes pisze:Kruk, jansen kwestionuje tylko jeden fragment Twojej wypowiedzi. :D Czyli z resztą się zgadza. :lol:
Daj mu satysfakcję (niech się cieszy): nie " w ogóle"; kilka osób się przemyciło.

W ogóle świat się wali: kruk staje na straży prawa i obyczaju, Podet prezentuje... luzackie podejście do zdarzeń, dochowania procedur, przepisów.

Jakież luzackie? Sztywne przywiązanie do procedur. Gdybym był prokuratorem i miał prawo badać tą sprawę oskarżyłbym Kuchcińskiego, a Karczewski z Dudą byliby jedynie świadkami. Oni działali na podstawie decyzji poprzedników "proceduralnych" i tego musieli się trzymać. Do tego piję, sztywno, nie luzacko.
Dociera do Was, że obecnie sprawę badać może jedynie Trybunał Konstytucyjny, a Wy zbierajcie sobie dowody na Trybunał Stanu w przyszłości, bo póki co abstrachujecie od układu odniesienia, tak piszecie jakby wystarczyło zgłoszenie do prokuratury i zbieranie materiału dowodowego.
I always get what I want

Marian

Postautor: Marian » 18 sty 2017, 18:41

Podet pisze:
Aloes pisze:Kruk, jansen kwestionuje tylko jeden fragment Twojej wypowiedzi. :D Czyli z resztą się zgadza. :lol:
Daj mu satysfakcję (niech się cieszy): nie " w ogóle"; kilka osób się przemyciło.

W ogóle świat się wali: kruk staje na straży prawa i obyczaju, Podet prezentuje... luzackie podejście do zdarzeń, dochowania procedur, przepisów.

Jakież luzackie? Sztywne przywiązanie do procedur. Gdybym był prokuratorem i miał prawo badać tą sprawę oskarżyłbym Kuchcińskiego, a Karczewski z Dudą byliby jedynie świadkami. Oni działali na podstawie decyzji poprzedników "proceduralnych" i tego musieli się trzymać. Do tego piję, sztywno, nie luzacko.
Dociera do Was, że obecnie sprawę badać może jedynie Trybunał Konstytucyjny, a Wy zbierajcie sobie dowody na Trybunał Stanu w przyszłości, bo póki co abstrachujecie od układu odniesienia, tak piszecie jakby wystarczyło zgłoszenie do prokuratury i zbieranie materiału dowodowego.

A ja czekam na wyrok sądu unieważniający uchwalony budżet.To będzie dopiero precedens :D .

Awatar użytkownika
Podet

Postautor: Podet » 18 sty 2017, 18:53

Marian pisze:
Aloes pisze:
Marian pisze:[size=150],

Jednym ze zgłaszających jest Fundacja Akcja Demokracja, która zawiadomienie oparła na analizie opublikowanej przez OKO.press 17 grudnia. Apel do prokuratury o wszczęcie śledztwa w tej sprawie podpisało już ponad 20 tys. osób.
Ja jestem wśród tych 20 tys. osób. A Ty?
Dziś się ocknąłeś? A gdzie byłeś wtedy?

Jestem,jestem. Nawet podziękowano mi za podpis.
O przymiarkach/zapowiedziach złożenia zawiadomienia do prokuratury słyszałem ale nie słyszałem o zrealizowaniu zapowiedzi . Surfowałem po necie i nie znalazłem i nadal nie znajduję a więc zapytałem...A może źle szukałem?

Marianie daj sobie spokój z tym ich owczym pędem i składaniem wniosków do prokuratury. W tym amoku im zupełnie umknęło to co ziobrowska prokuratura na wniosek swojego przełożonego postanowiła w sprawie prezesa Rzeplińskiego. W wielkim skrócie umyła ręce, gdyż zakres sprawy nie należy do jej kompetencji. Ta sytuacja z Sejmu jest taka sama, ona nie ma prawnej możliwości prowadzić dochodzenie w sprawie ważności głosowania z 16 grudnia i ewentualnie wnieść do sądu akt oskarżenia. Byłby to zamach na suwerenność Sejmu. W ogóle policjant, albo prokurator może tam wejść urzędowo tylko na wniosek marszałka Sejmu ( w tym wypadku głównego oskarżonego).
Nawet nie przypominam im, że w 1998 roku minister Antoni Macierewicz stanął przed sądem Rzeczpospolitej za sprawę z teczkami, z 1992 i nawet nie musiał z kieszeni wyciągać uchwały Sejmu, która dała mu podstawę prawną do dalszych działań. Sąd orzekł, że zakres prowadzonej sprawy należy do kompetencji Trybunału Stanu, a nie jego i zakończył posiedzenie uznając, że sprawa jest poza jego jurysdykcją.
Marianie jak się walczy o państwo prawa, to trzeba się zachowywać poważnie i pamiętać o elementarnych zasadach, a nie podniecać się jak dziecko w piaskownicy. Wiesz patrzę na towarzystwo i zastanawiam się, czy mrozy nie bardziej szkodzą niż upały? Ich jakiś fanatyzm dopadł i o podstawowych normach zapominają. Dobrze że pamiętali o nich Alianci sądząc nasistowskich zbrodniarzy, po to aby w przyszłości jakiś pogrobowiec nie zarzucił im zbrodni na pokonanych i kultu nie wszczął.
Marianie nie przejmuj się zarzutami, z Tobą wszystko ok, tylko ich coś wzięło i zaczynają stosować metody PiSu.
Ostatnio zmieniony 18 sty 2017, 19:00 przez Podet, łącznie zmieniany 3 razy.
I always get what I want

Awatar użytkownika
Podet

Postautor: Podet » 18 sty 2017, 18:56

Marian pisze:
Podet pisze:

A ja czekam na wyrok sądu unieważniający uchwalony budżet.To będzie dopiero precedens :D .

Nie będzie takiego, jako legalista uznałbym go za złamanie konstytucji i protestował. Co za dużo to nie zdrowo. Niech już się ociepli i ludzie na spacer wyjdą. :P
I always get what I want

Marian

Postautor: Marian » 18 sty 2017, 19:31

Podet pisze:
Marian pisze:
Podet pisze:Jakież luzackie? Sztywne przywiązanie do procedur. Gdybym był prokuratorem i miał prawo badać tą sprawę oskarżyłbym Kuchcińskiego, a Karczewski z Dudą byliby jedynie świadkami. Oni działali na podstawie decyzji poprzedników "proceduralnych" i tego musieli się trzymać. Do tego piję, sztywno, nie luzacko.

Nie będzie takiego, jako legalista uznałbym go za złamanie konstytucji i protestował. Co za dużo to nie zdrowo. Niech już się ociepli i ludzie na spacer wyjdą. :P

O tym to ja wiem. .. Pisałem już tu,że budzęt został przyjęty. W sposób naganny ale nie do wycofania. A skarżyć Kuchcińskiego trzeba ... na forum Sejmu. A takie poboczne akcje będą pewnego rodzaju presją i wsio.

Leszek

Postautor: Leszek » 18 sty 2017, 19:43

Budżet był głosowany na Sali Plenarnej ,był głosowany pomimo protestów opozycji i zabrakło głosów do uchwalenia bo było ich 190 , to widzieli wszyscy cała Polska i wszystkie stacje i to jest najważniejsze , dlatego przeniesiono "obrady" na zapiecek i zaklepano bez mediów i Posłów opozycji, zbierając podpisy na korytarzu, to też wszyscy widzieli .Natomiast nikt nie jest wstanie udowodnić że w Sali Kolumnowej odbyło się coś, co można by nazwać legalną działalnością Sejmu bo nie było tam wielu Posłów chociaż chcieli tam być ,ani dziennikarzy, za to były podejrzane osoby nie z Sejmu i nie Posłowie, to też wszyscy widzieli i to jest oczywista oczywistość...że to przekręt.

Trybunał Konstytucyjny miał kiedyś legalnie wybranych Sędziów w tym dwóch okazało się że wybrano za wcześnie tylko dlatego,że nowy Sejm zebrał się dwa tygodnie wcześniej na pierwszym posiedzeniu więc tych dwóch mogli zastąpić inni i to tylko decyzją Trybunału Konstytucyjnego ,ale nie pięciu, a tym bardziej piętnastu, jak już za chwilę będziemy mieli w tym państwie bezprawia za rządów Pisu .Jak można czuć się dobrze tak niszcząc Polskę i Prawo w tym kraju nie wiem.
Teraz nowa rozróba PiSu, czy opozycja donosi na Polskę? do UE? . Otóż nie donosi, ale każdy uczciwy Polak ma prawo i obowiązek w razie braku uczciwego prawa w Polsce szukać sprawiedliwości w UE i na bezprawie rządzących będą wnioski do Instytucji Europejskich chociażby ze strony osób pozbawianych swoich praw i majątków wbrew Polskiej Konstytucji to chyba oczywiste.Każdy złodziej i oszust musi czuć rękę sprawiedliwości na ramieniu również ci sprawujący władzę a nawet przede wszystkim i w pierwszej kolejności Ci. A sprawiedliwość czasami powoli ,ale musi wrócić.

Awatar użytkownika
Podet

Postautor: Podet » 18 sty 2017, 20:00

Marian pisze:
Podet pisze:
Marian pisze:

O tym to ja wiem. .. Pisałem już tu,że budzęt został przyjęty. W sposób naganny ale nie do wycofania. A skarżyć Kuchcińskiego trzeba ... na forum Sejmu. A takie poboczne akcje będą pewnego rodzaju presją i wsio.

Chodzi Marianie o to, żeby w swych działaniach nie narazić się na śmieszność. Póki co możliwe są jedynie działania polityczne, a jeśli chodzi o prawną presję to pozostaje Trybunał Konstytucyjny. Kuchcińskiemu 16 grudnia przypominać można przy każdym sejmowym posiedzeniu z sugestiami, co go czeka.
I always get what I want

Leszek

Postautor: Leszek » 19 sty 2017, 20:20

Nie będzie wyroku o nielegalnym budżecie,ale na pewno może być wyrok o nie wpuszczeniu Posłów na Salę Obrad przed głosowaniem? ,są przecież dziesiątki świadków w postaci samych Posłów ??!!!
Może być wyrok o niedopuszczeniu do dyskusji Posłów bezprawnym i bezpodstawnym?? nie miał żadnych podstaw Marszałek wykluczając Posła pragnącego kulturalnie zadać pytanie w sprawie budżetu ?? Może być wyrok o bezprawne wykluczenie dziennikarzy z obrad co gwarantuje im Konstytucja?? Może być wyrok o braku kworum? co poświadczy wielu Posłów i filmy lub ich brak?

Jak przy takich wyrokach ktoś uzna budżet za przegłosowany to chyba tylko idiota..

Leszek

Postautor: Leszek » 19 sty 2017, 20:36

Ważna sprawa, to że udało się zbudować drużynę która zajęła wszystkie ważne stanowiska w państwie i wspiera własne przekręty oraz chroni swoich członków łamiących prawo i Konstytucję przed ręką sprawiedliwości to nie znaczy ,że prawo może być łamane a struktury mafijne nie likwidowane..

Leszek

Postautor: Leszek » 20 sty 2017, 10:01

Nie o taka drużynę chodziło, która będzie się wzajemnie wspierać w bezprawnych i niekonstytucyjnych działaniach!!! ,a swoich przestępców wspierać i ułaskawiać!!! taka działalność wyklucza taką partię z życia publicznego!!

Awatar użytkownika
Zulus

Postautor: Zulus » 19 gru 2017, 15:30

Prokuratura jednak musi zająć się głosowaniem na Sali Kolumnowej. A to się PiS ucieszy przed świętami. Będą musieli szybciej wymieniać sędziów. :lol: :lol: :lol:

Nie będzie umorzenia śledztwa ws. posiedzenia Sejmu z 16 grudnia 2016 r. - taką decyzję wydał warszawski sąd. Śledczy pierwotnie odmówili zajmowania się sprawą, argumentując że obrady miały przebieg prawidłowy, a przeniesienie ich do Sali Kolumnowej było zgodne z prawem. Przypomnijmy - obrady miały miejsce podczas zeszłorocznych protestów przeciw próbom ograniczenia pracy dziennikarzy w Sejmie. Rząd mówił wówczas o próbie puczu.

http://wiadomosci.onet.pl/kraj/warszaws ... cs&utm_v=2

Czy posłowie PiS złożyli fałszywie zeznania, że nie blokowano Sali Kolumnowej?

0rWktkqTURBXy80YWE5MTE3ODU3MjdiY2MyNzExNWM1NTllZTAwZDAwMC5qcGVnkpUCzQMUAMLDlQIAzQL4wsM.jpg

Uchylając decyzję o umorzeniu śledztwa sąd nakazał też prokuraturze wszcząć śledztwo w sprawie podejrzenia złożenia fałszywych zeznań przez polityków PiS. W śledztwie twierdzili, że w Sali Kolumnowej nie blokowano posłów opozycji chcących np. złożyć wniosek formalny – do czego wymagane jest podejście do marszałka. Sędzia Tuleya uznał, że są dowody na blokowanie i wskazywał świadczące o tym fragmenty zeznań m.in. wicemarszałka Terleckiego i posłów PiS. Wątpliwości sąd ma m.in. do zeznań posłów Andrzeja Melaka, Beaty Mazurek, Macieja Wąsika i Dominika Tarczyńskiego. – Może znajdzie się jeden sprawiedliwy w prokuraturze i pochyli się nad tą sprawą – zakończył.

http://www.rp.pl/Prawo-karne/312189923- ... nania.html

DRVpkh-WsAIst9m.jpg
Lubię komentować bieżące wydarzenia społeczno-polityczne.

Marian

Postautor: Marian » 19 gru 2017, 16:38

PiS uchwalił budżet zgodnie z Prawem i Sprawiedliwością :lol: :lol: :lol: A totalna opozycja pieprzy o łamaniu zapisów jakiejś tam Konstytucji... No tak nie może być... To musi być winatuska :lol: :lol: :lol:

Awatar użytkownika
Zulus

Postautor: Zulus » 19 gru 2017, 18:39

Marian pisze:PiS uchwalił budżet zgodnie z Prawem i Sprawiedliwością :lol: :lol: :lol: A totalna opozycja pieprzy o łamaniu zapisów jakiejś tam Konstytucji... No tak nie może być... To musi być winatuska :lol: :lol: :lol:

Tym razem to nie wina Tuska. ;) Prawactwo o stronniczość oskarża sędziego Tuleję, a nie prokuraturę, która pominęła ważne zeznania Pawłowicz i umorzyła sprawę. :lol: :lol: :lol:

Kluczowe a "pominięte przez prokuraturę" są natomiast - według sądu - zeznania posłanki PiS Krystyny Pawłowicz, która przyznała, że "o tym, iż tam (w Sali Kolumnowej - red.) mogą odbyć się obrady mówiono już od rana tego dnia. Wiem, że ta sala była też od rana przygotowywana pod ewentualne obrady Sejmu. O tym, że obrady mogą być w Sali Kolumnowej wiedziałam na pewno już koło południa tego dnia. Była to w mojej ocenie wiedza powszechna dla posłów, którzy byli w Sejmie".

Sędzia Igor Tuleya przytoczył zeznania jednej z pracownic Sejmu, z których wynika, że po godz. 16, podczas przerwy zarządzonej przez marszałka Sejmu, dostała polecenie przygotowania kart do głosowania ręcznego. - A wtedy nie było jeszcze decyzji o przeniesieniu obrad do Sali Kolumnowej, jedynie informacja, że taka sytuacja może zaistnieć - powiedział sędzia.

http://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2017 ... olumnowej/
Lubię komentować bieżące wydarzenia społeczno-polityczne.

Wróć do „Aktualności dnia”