Opozycja daje ciała w sprawach kobiet...:(

Aktualności - dział przeznaczony dla spraw najbardziej aktualnych
z ostatnich 24 godzin
MBS

Opozycja daje ciała w sprawach kobiet...:(

Postautor: MBS » 11 sty 2018, 12:30

Głosowanie w sprawie liberalizacji ustawy antyaborcyjnej zostało przerżnięte głosami opozycji!
Pierwszym istotnym głosowaniem przerżniętym przez PO było sławne głosowanie w sprawie postawienia nazwanego zerem przed Trybunałem Stanu.
Kolejne głosowania przerżnięto głosami skrytych popleczników kaczora, wyznawców wiary toruńskiej, czy smoleńskiej i im podobnych.
Dziś Nowoczesna publicznie zastanawia się jak mocna powinna być kara dla jej posłów za niegłosowanie w sprawie wczorajszej ustawy.
Ciekawe z jakiego powodu podobnego rozliczenia nie dokonuje PO.
Czy posłowie nie głosujący za postawieniem nazwanego zerem ptzrd TS nadal są posłami PO?

Moim zdaniem opozycja dla wskazania kto i istocie jest kim, powinna przed wyborami wprowadzić zasadę prezentowania sposobów głosowania poszczególnych posłów.

:!: Społeczeństwo ma pełne prawo wiedzieć jakie są faktyczne, a nie deklarowane poglądy posła! :!:

Awatar użytkownika
HarryBrown

Re: Opozycja daje ciała w sprawach kobiet...:(

Postautor: HarryBrown » 11 sty 2018, 13:17

Najbardziej żałosne jest to, że nie chodziło o ostateczną treść ustawy tylko skierowanie projektu do dalszego procesowania w komisji. I o ile mógłbym jeszcze zrozumieć głosowanie na nie, to nie rozumiem braku udziału w głosowaniu. To jest degrengolada i nie ma się co dziwić, że pislamistom słupki rosną a opozycji w najlepszym przypadku stoją w miejscu.
Homo erectus = jansen21

Awatar użytkownika
Kostyr

Postautor: Kostyr » 11 sty 2018, 13:40

Rzeczywiście, może już czas by Platforma przeszła do Nowoczesnej?
Mówią, że jak Pan Bóg chce ukarać, to rozum odbiera. Ale żeby aż tak?

Awatar użytkownika
proc

Postautor: proc » 11 sty 2018, 14:11

Niestety, nic się nie zmienia w PO. Nic, a nic. Ale według niektórych jest dobrze, tak jak jest, dlatego nie wolno krytykować zadowolonych z siebie poselskich pasibrzuchów.
Że pozbyli się trzech głosujących za odrzuceniem projektu ustawy? Co z tego, skoro prawie trzydziestu olało to głosowanie.
Tymczasem Kaczyński i Pawłowicz śmieją się w kułak. Oto są wzory odpowiedniego podejścia do demokratycznej debaty. Wiem jak to brzmi, ale jakie mamy argumenty żeby z tymi przykładami polemizować?
Nihil novi

Awatar użytkownika
sciemniacz

Postautor: sciemniacz » 11 sty 2018, 14:11

MBS pisze:Głosowanie w sprawie liberalizacji ustawy antyaborcyjnej zostało przerżnięte głosami opozycji!

Grzegorz Schetyna 21.X.2017 pisze:Nie mamy zamiaru udawać kogoś, kim nie jesteśmy, by zadowolić radykałów. Nie jesteśmy za aborcją na życzenie. Jesteśmy partią centrową, jak większość Polaków. Dlatego będziemy bronić kompromisu aborcyjnego, a zwolennicy liberalizacji nie powinni nas atakować, ale wspólnie z nami bronić praw kobiet przed cynizmem rządzących

http://wyborcza.pl/7,75398,22544200,po- ... rzedu.html

Dlaczego PO miałaby głosować za liberalizacją ustawy antyaborcyjnej, skoro programowo jest za utrzymaniem status quo?
Poprę kandydaturę Romana Giertycha na prezydenta RP. Jeśli się zdecyduje... ;)

Awatar użytkownika
proc

Postautor: proc » 11 sty 2018, 14:22

Dlaczego w takim razie Schetyna pozbył się głosujących za jej odrzuceniem w pierwszym czytaniu?
Można sobie tkwić na starych pozycjach nie zauważając, że linia frontu przesunęła się o wiele kilometrów i dzisiaj nie jest już ważne bronienie kompromisu, ale walka o podstawowe prawa. Albo oni, albo my. A jeśli oni to przy naszym wyraźnym sprzeciwie, a nie faktycznym wsparciu strony chcącej porzucić kompromis na rzecz ideologicznego zatwardzenia.
Postawa PO jest przeciwskuteczna, co za tym idzie niezrozumiała, pozbawiona konsekwencji, wręcz nielogiczna.
Nihil novi

Awatar użytkownika
HarryBrown

Postautor: HarryBrown » 11 sty 2018, 14:46

sciemniacz pisze:
MBS pisze:Głosowanie w sprawie liberalizacji ustawy antyaborcyjnej zostało przerżnięte głosami opozycji!

Grzegorz Schetyna 21.X.2017 pisze:Nie mamy zamiaru udawać kogoś, kim nie jesteśmy, by zadowolić radykałów. Nie jesteśmy za aborcją na życzenie. Jesteśmy partią centrową, jak większość Polaków. Dlatego będziemy bronić kompromisu aborcyjnego, a zwolennicy liberalizacji nie powinni nas atakować, ale wspólnie z nami bronić praw kobiet przed cynizmem rządzących

http://wyborcza.pl/7,75398,22544200,po- ... rzedu.html

Dlaczego PO miałaby głosować za liberalizacją ustawy antyaborcyjnej, skoro programowo jest za utrzymaniem status quo?

Ale wczoraj chodziło o dopuszczenie obywatelskich projektów do dalszych prac w sejmie. Nie chodziło o ostateczne brzmienie ustawy. I teraz najciekawsze - twierdzenie Schetyny, że walczy o kompromis w sytuacji kiedy do dalszych prac przechodzi projekt wykluczający ten kompromis jest żenująco nielogiczne. Coraz bardziej jestem przekonany, że jedyny plan Schetyny to jest utrzymać się w parlamencie na kolejną kadencję czyli zdobyć te 15-20% głosów i mieć spokojne życie na kolejne 4 lata (dla siebie i swojej najbliższej ferajny).

@Proc
Masz rację. PO jak i inne opozycyjne partie same sobie strzelają w kolano i nie dają możliwości jakiejkolwiek obrony czy też dyskusji.
Homo erectus = jansen21

Awatar użytkownika
sciemniacz

Postautor: sciemniacz » 11 sty 2018, 14:52

proc pisze:Dlaczego w takim razie Schetyna pozbył się głosujących za jej odrzuceniem w pierwszym czytaniu?

To efekt niespójności ideowej, delikatnie mówiąc i jakiegoś dziwnego popłochu u przewodniczącego. PO swego czasu postanowiła być partią dla wszystkich, ze skutkiem wiadomym. Oczywiście, to ci głosujący przeciw liberalizacji powinni zostać, a cała reszta wylecieć, no ale kto by tam się przejmował własnymi deklaracjami, kiedy można być za, a nawet przeciw. I właśnie dlatego Platforma nie jest partią wiarygodną.

proc pisze:Można sobie tkwić na starych pozycjach nie zauważając, że linia frontu przesunęła się o wiele kilometrów i dzisiaj nie jest już ważne bronienie kompromisu, ale walka o podstawowe prawa. Albo oni, albo my. A jeśli oni to przy naszym wyraźnym sprzeciwie, a nie faktycznym wsparciu strony chcącej porzucić kompromis na rzecz ideologicznego zatwardzenia.
Postawa PO jest przeciwskuteczna, co za tym idzie niezrozumiała, pozbawiona konsekwencji, wręcz nielogiczna.

No jeśli tak stawiasz sprawę, to oni - bo mają większość. Ale ja jednak uważam, że kompromis jest wartością i nie warto go niszczyć. Pamiętaj proszę, że jeśli zerwiesz umowę, to może już nie być powrotu do pozycji wyjściowych. I za chwilę zamiast aborcji swobodnej, możesz mieć zakaz całkowity, na własne życzenie.

@Harry, skoro przewodniczący PO mówi dwa miesiące temu "nie chcemy ruszać kompromisu", to niech za słowami idą czyny, inaczej staje się to żałośnie niewiarygodne. Na co potencjalny wyborca PO ma głosować? Za 500+ czy przeciw? Za kompromisem aborcyjnym czy przeciw? Za imigrantami czy przeciw? I tak dalej, i tak dalej... Dzisiaj naprawdę trzeba mieć wiele wiary, żeby popierać PO, bo tak naprawdę jest to poparcie w ciemno. Partia, która ma kaźdy pogląd, co komu pasuje. Trwanie w takim stanie rzeczy to prosta droga do długoletnich rządów PiS.
Poprę kandydaturę Romana Giertycha na prezydenta RP. Jeśli się zdecyduje... ;)

Awatar użytkownika
proc

Postautor: proc » 11 sty 2018, 15:24

sciemniacz pisze:To efekt niespójności ideowej, delikatnie mówiąc i jakiegoś dziwnego popłochu u przewodniczącego. PO swego czasu postanowiła być partią dla wszystkich, ze skutkiem wiadomym. Oczywiście, to ci głosujący przeciw liberalizacji powinni zostać, a cała reszta wylecieć, no ale kto by tam się przejmował własnymi deklaracjami, kiedy można być za, a nawet przeciw.

Analogicznie to zwolennicy całkowitego zakazu przerywania ciąży mają rację, przez co nastawieni liberalnie wierzący powinni posypać głowę popiłem i ich poprzeć.

sciemniacz pisze:No jeśli tak stawiasz sprawę, to oni - bo mają większość. Ale ja jednak uważam, że kompromis jest wartością i nie warto go niszczyć. Pamiętaj proszę, że jeśli zerwiesz umowę, to może już nie być powrotu do pozycji wyjściowych. I za chwilę zamiast aborcji swobodnej, możesz mieć zakaz całkowity, na własne życzenie.

Również uważam, że kompromis jest wartością, ale stało się tak, że nikt go w tej chwili nie chce. Nikt, bo nawet PO się w tym pogubiła. Dysponująca olbrzymią przewagą prawica dąży do jego zniesienia, więc odzywa się druga strona, która też chce się go pozbyć, forsując równie radykalne rozwiązania, ale z przeciwnym wektorem. Gdyby od początku Platforma aktywnie działała na rzecz utrzymania kompromisu, przekonując radykalne ruchy po lewej stronie, że nie tędy droga, wtedy byłaby jakaś szansa, przynajmniej na zachowanie spójności platformianych poglądów. A tak, to mamy to co mamy. I to nie będzie moja wina, że dostaniemy całkowity zakaz aborcji.
Powtarzam, to nie jest czas na kompromis. To jest czas na wyraźne stanowiska. Nie to, co pokazuje PO, czyli zupełny brak zrozumienia nie tylko zmieniającej się na naszych oczach rzeczywistości, ale również własnych, bardzo miałkich poczynań. Postawa typu: "chciała bym i boję się", nie przystoi partii politycznej, która marzy o powrocie do władzy i przywróceniu tego, co miało swoją wartość.
Nihil novi

Awatar użytkownika
Kostyr

Postautor: Kostyr » 11 sty 2018, 16:50

proc pisze:To jest czas na wyraźne stanowiska. Nie to, co pokazuje PO, czyli zupełny brak zrozumienia nie tylko zmieniającej się na naszych oczach rzeczywistości, ale również własnych, bardzo miałkich poczynań. Postawa typu: "chciała bym i boję się", nie przystoi partii politycznej, która marzy o powrocie do władzy i przywróceniu tego, co miało swoją wartość.

Po dzisiejszych jednoznacznie lewackich i kompletnie głupawych zachowaniach Platformy, będzie mogła liczyć na ok. 10% w porywach. O władzy może zapomnieć i pewnie o przywróceniu takich kwot dotacji, które miały swoją wartość, chyba też.

Leszek

Postautor: Leszek » 11 sty 2018, 16:56

Po pierwsze to PiS pokazuje swoją twarz, kolejny krok w stronę Średniowiecza, co będzie następne?, zakute pały ?już szykują stroje.. szlafmyce? ,włosiennice ? palenie na stosie? dziesięcina i pańszczyzna? obowiązkowa obecność w kościele ? i biczowanie tych co się nie stawili? prawo pierwszej nocy dla pedofilów i zboczeńców na stanowiskach? obowiązkowe pielgrzymki ?, przepadek majątków niewiernych? obcinanie kończyn i głów tych co nie zechcą przyjąć chrztu?

Awatar użytkownika
proc

Postautor: proc » 11 sty 2018, 17:02

Kostyr pisze:Po dzisiejszych jednoznacznie lewackich i kompletnie głupawych zachowaniach Platformy, będzie mogła liczyć na ok. 10% w porywach. O władzy może zapomnieć i pewnie o przywróceniu takich kwot dotacji, które miały swoją wartość, chyba też.

Głupkowatych, zgoda, ale lewackich? Naprawdę tak trudno dokonać odrobiny intelektualnego wysiłku, aby nie używać przy byle okazji bezsensownych epitetów?

A to już zupełny dramat. Naprawdę PO nie zasługuje na przetrwanie.

Obrazek
Nihil novi

Awatar użytkownika
HarryBrown

Postautor: HarryBrown » 11 sty 2018, 17:07

Wczorajsza akcja pokazała kolejny raz, że na czele partii opozycyjnych nie uświadczymy liderów. Naczelnik już może sobie gratulować większości konstytucyjnej w przyszłym parlamencie. PO zmarnowała 2 lata pod rządami Schetyny. I to tyle w temacie.

PS Chybicka zaorała siebie jak i PO jako partię opozycyjną. Podobne myślenie było ponad 2 lata temu jak głosowano nad postawieniem pana Zbyszka przed TS.

PS1 Kto w ogóle dopuścił tę kobietę do mikrofonu?!
Homo erectus = jansen21

Awatar użytkownika
Kostyr

Postautor: Kostyr » 11 sty 2018, 17:17

proc pisze:Głupkowatych, zgoda, ale lewackich? Naprawdę tak trudno dokonać odrobiny intelektualnego wysiłku, aby nie używać przy byle okazji bezsensownych epitetów?

Niestety, to typowe lewackie myślenie i zachowania, łącznie z dyscypliną głosowania za liberalizacją "ustawy aborcyjnej" (niech przypomną sobie lata 80 ubiegłego wieku). I głupawe, bo inicjatywa nie miała żadnych szans powodzenia, a rozmiękczyła ich wcześniejsze stanowisko aprobując pole do zmian. I udowadniając, że nie dotrzymują słowa. Brawo PLatforma.

Awatar użytkownika
Przekret

Postautor: Przekret » 11 sty 2018, 19:07

Ja rozumiem rozgoryczenie Szanownych Forumowiczów "pogrzebaniem" projektu pani Nowackiej. Tym bardziej, że sam Kaczyński głosował za przesłaniem projektu do komisji, bo uważa, że projekty obywatelskie nie powinny być uwalane w pierwszym czytaniu. Wiem, że jak zwykle narażę się drwiny i szyderstwa, bo uważam, iż to Najwyższy Bóg, Sędzia wierzących i niewierzących w Niego tak pokierował sprawą.

Pan Schetyna mnie zasmucił. Dlaczego wyrzucił tych troje? Czy w demokracji takie czyny są dopuszczalne, by karać ludzi za przekonania? Mam nadzieję, że tych troje posłów odwoła się i zostaną przywróceni do klubu, a pan Schetyna posypie sobie głowę popiołem za porywczość.

Niektórzy mnie nie zawiedli. Nie zawiódł mnie pan Niesiołowski, ongiś gorący obrońca chrześcijan i ich zasad. Jak zwykle pluł jadem. Nie zawiedli mnie ".Średniowieczni" i ich komediowe zawieszenie swojego członkostwa.

Niektórzy się cieszą. Cieszy się ten pan z SLD ubierający się w różnokolorowe sweterki, cieszy się pan Donald Tusk, dla którego rozdrobnienie polityczne opozycji jest na rękę. Będzie miał kogo godzić i podnosić swoje słupki sondażowe.
Pan Schetyna ma duży problem. Oczyma wyobraźni widzę młode wilczki z wyrwanymi kłami, jak swoje "bezzębne szczęki" próbują na panu Przewodniczącym.
Cieszy się bystry Rysio, który śmieje się z Agresywnej Myszki nie umiejącej opanować klubu.

Kaczyński poważnie zmierza do większości konstytucyjnej, bo przypuszczam, że posłowie olewający dyscyplinę głosowania narzuconą przez pana Grzegorza są również coraz bardziej bliscy do porzucenia PO i zakotwiczenia się np w partii pobożnego wicepremiera Gowina.

Na koniec; jestem bardzo zmartwiony nieobecnością mojego przyjaciela pantg. Mam nadzieję, że nic mu się nie stało po usłyszeniu tych Hiobowych wieści.
Pozdrawiam wszystkich i więcej optymizmu, Szanowni Panowie.
Co do miszcza się nie wypowiadam - ja tylko idealnie gram na nerwach i mistrzowsko potrafię wku....ać ludzi.

Marian

Postautor: Marian » 11 sty 2018, 19:13

Pan Stefan Niesiołowski w swojej dobrej formie ...
http://pislamizacja.pl/brawo-panie-stef ... %EF%BB%BF/

Awatar użytkownika
proc

Postautor: proc » 11 sty 2018, 21:00

Przekret pisze: Wiem, że jak zwykle narażę się drwiny i szyderstwa, bo uważam, iż to Najwyższy Bóg, Sędzia wierzących i niewierzących w Niego tak pokierował sprawą.

To u Ciebie postępuje, czy osiągnąłeś apogeum? Naprawdę daj sobie spokój z podobnymi bredniami, bo potem, co niektórzy (w tym również Ty), zaczną mi wypominać, że niezasłużenie atakuję wierzących i ich religię.
Gott mit uns, powinno już dawno zgnić na śmietniku historii.
Nihil novi

Awatar użytkownika
proc

Postautor: proc » 11 sty 2018, 21:10

HarryBrown pisze:PS Chybicka zaorała siebie jak i PO jako partię opozycyjną. Podobne myślenie było ponad 2 lata temu jak głosowano nad postawieniem pana Zbyszka przed TS.

A podobno nic dwa razy się nie zdarza, nie wchodzi się dwa razy do tej samej rzeki i najlepsze... człowiek uczy się na błędach.
Może człowiek, ale nie polityk PO.
Nihil novi

Awatar użytkownika
Przekret

Postautor: Przekret » 11 sty 2018, 21:19

proc pisze:
Przekret pisze: Wiem, że jak zwykle narażę się drwiny i szyderstwa, bo uważam, iż to Najwyższy Bóg, Sędzia wierzących i niewierzących w Niego tak pokierował sprawą.

To u Ciebie postępuje, czy osiągnąłeś apogeum? Naprawdę daj sobie spokój z podobnymi bredniami, bo potem co niektórzy (w tym również Ty) zaczną mi wypominać, że niezasłużenie atakuję wierzących i ich religię.
Gott mit uns, powinien już dawno zgnić na śmietniku historii.

Tym się różnimy: dla ciebie to brednie, a dla innych najważniejsze wartości w życiu.
Skoro "Bóg z nami" wg ciebie ma zgnić na śmietniku, bo zawołanie to wykorzystywali podobni bezbożnicy, to nie dziwię się, że tak ciężko idzie twojej partii jak skręciła na lewo. "Ale to już było, i nie wróci więcej" jak śpiewa Maryla. Za dużo zła zostało zrobione dla ludzi przez deptanie religii.
Co do miszcza się nie wypowiadam - ja tylko idealnie gram na nerwach i mistrzowsko potrafię wku....ać ludzi.

Awatar użytkownika
proc

Postautor: proc » 11 sty 2018, 21:31

Przekret pisze:Tym się różnimy: dla ciebie to brednie, a dla innych najważniejsze wartości w życiu.
Skoro "Bóg z nami" wg ciebie ma zgnić na śmietniku, bo zawołanie to wykorzystywali podobni bezbożnicy, to nie dziwię się, że tak ciężko idzie twojej partii jak skręciła na lewo. "Ale to już było, i nie wróci więcej" jak śpiewa Maryla. Za dużo zła zostało zrobione dla ludzi przez deptanie religii.

Że nas różni, to wiem. Zdecydowana większość, jeśli nie wszyscy, owi bezbożnicy to ludzie ochrzczeni i praktykujący, więc nie bardzo to pasuje do Twoich wymysłów. Za dużo zła zostało uczynione w imię Boga, Przekret.
Całkowity zakaz aborcji będzie kolejnym kamieniem w rękach religijnych fanatyków.
Nihil novi

Wróć do „Aktualności dnia”