Opozycja daje ciała w sprawach kobiet...:(

Aktualności - dział przeznaczony dla spraw najbardziej aktualnych
z ostatnich 24 godzin
Awatar użytkownika
HarryBrown

Re: Opozycja daje ciała w sprawach kobiet...:(

Postautor: HarryBrown » 11 sty 2018, 21:31

Przekręt, tylko religię w tym kraju depczą w takim samym stopniu rzekomo pobożni kapłani. Przecież episkopat z trwogą zameldował, że liczba wiernych biorących udział w niedzielnych mszach spadła o grubo ponad 1 milion w stosunku do roku poprzedniego. Tak samo systematycznie spada ilość rodzin przyjmujących duchownych na kolędę.
Homo erectus = jansen21

MBS

Postautor: MBS » 11 sty 2018, 23:20

Kostyr pisze:Po dzisiejszych jednoznacznie lewackich i kompletnie głupawych zachowaniach Platformy, będzie mogła liczyć na ok. 10% w porywach. O władzy może zapomnieć i pewnie o przywróceniu takich kwot dotacji, które miały swoją wartość, chyba też.

Coś ci się pozajączkowało, czy wszystko poza ONR jest dla ciebie lewicą?

proc pisze:A podobno nic dwa razy się nie zdarza, nie wchodzi się dwa razy do tej samej rzeki i najlepsze... człowiek uczy się na błędach.
Może człowiek, ale nie polityk PO.

Dobre! - ale zauważ, żę tym razem i ja użyłem słowa p_oseł...!
No bo jak takiego inaczej nazwać? - iść w ślady prezesa i powiedzieć zdradziecka mordo? :o

przekret pisze:Wiem, że jak zwykle narażę się drwiny i szyderstwa, bo uważam, iż to Najwyższy Bóg, Sędzia wierzących i niewierzących w Niego tak pokierował sprawą.

Pierwszy sprawiedliwy - wie, że jest durniem! :lol:
Nie mieszaj do tego Boga, gdyż ten z pewnością patrzy z politowaniem i zastanawia jakiż to kolejny idiotyzm wymyślą... :roll:

HarryBrown pisze: Chybicka zaorała siebie jak i PO jako partię opozycyjną. Podobne myślenie było ponad 2 lata temu jak głosowano nad postawieniem pana Zbyszka przed TS.
Kto w ogóle dopuścił tę kobietę do mikrofonu?! .

NIE WIEM!!! :o
(Ale Przekręt twierdzi, że to sam Bóg!!!) :roll:
:lol:

Tymczasem to prędzej przypomina mi piekło, w którym główny dyrektor d/s mieszania świadomością zarządza: więcej gówna panowie! Więcej Gówna! :mrgreen:

Awatar użytkownika
sciemniacz

Postautor: sciemniacz » 12 sty 2018, 7:52

proc pisze:Całkowity zakaz aborcji będzie kolejnym kamieniem w rękach religijnych fanatyków.

Całkowita swoboda aborcji to byłby kamień w rękach fanatyków z drugiej strony. Chodzi o ludzkie życie, a nie o wyciśnięcie pryszcza na d4, a z drugiej strony o dramat, który stoi najczęściej za decyzją aborcyjną. Aborcja nie powinna być sposobem na planowanie rodziny. Dlatego kompromis w taki trudnej etycznie kwestii powinien zostać utrzymany, choć pewnie ani dla obrońców życia, ani dla pań z "moja broszka moja sprawa" nie jest zadowalający.
Poprę kandydaturę Romana Giertycha na prezydenta RP. Jeśli się zdecyduje... ;)

Marian

Postautor: Marian » 12 sty 2018, 10:04

Pytanie /prawie / retoryczne :
- Jaka jest różnica pomiędzy hitlerowcami, którzy uśmiercali zdrowych żydów w obozach zagłady lub w obławach ulicznych a rodzicami, którzy uśmiercają swoje zdrowe potomstwo w gabinetach ginekologów albo we własnych sypialniach ?
http://www.fakt.pl/wydarzenia/polska/il ... ce/c3qmg2h

Leszek

Postautor: Leszek » 12 sty 2018, 13:08

Gdyby był Najwyższy przyglądający się każdemu na Ziemi to na 7 miliardów ludzi mógłby każdemu poświęcić najwyżej 1/200 sekundy w roku, nie bądźcie śmieszni jak PiS, z tymi swoimi prawackimi nadziejami, że ktoś kogoś widzi lepiej albo gorzej, zależnie od tego ile przeklęczy przy obrazku, czy zapłaci pasibrzuchom, od tego jest prawo uchwalone na Ziemi, żeby ścigać przestępców i kreować moralność tolerowaną przez wszystkich, a karać za nadużywanie władzy i narzucanie durnych zachowań i poglądów ewentualnie , ale przez wieczność, może w końcu kogoś po śmierci oceni inaczej niż ludzie na Ziemi i poświęci więcej niż 1/200 sekundy..
Ciekawe że lewakami nazywają swoich przeciwników skrajni komuniści,stojący tak na prawo, że dogonili komunę z drugiej strony.... .

Awatar użytkownika
HarryBrown

Postautor: HarryBrown » 12 sty 2018, 13:12

Marianie, Twoje pytanie nie jest do końca właściwe. Rodzice czasami są zmuszeni a ściślej mówiąc matka na tak drastyczny ruch z uwagi na ochronę zdrowia czy też życia. Czasami kobieta jest przymuszana do takiego ruchu z uwagi na egoizm i nieodpowiedzialność partnera. Można byłoby tak wyliczać dalej.

sciemniacz pisze:
proc pisze:Całkowity zakaz aborcji będzie kolejnym kamieniem w rękach religijnych fanatyków.

Całkowita swoboda aborcji to byłby kamień w rękach fanatyków z drugiej strony. Chodzi o ludzkie życie, a nie o wyciśnięcie pryszcza na d4, a z drugiej strony o dramat, który stoi najczęściej za decyzją aborcyjną. Aborcja nie powinna być sposobem na planowanie rodziny. Dlatego kompromis w taki trudnej etycznie kwestii powinien zostać utrzymany, choć pewnie ani dla obrońców życia, ani dla pań z "moja broszka moja sprawa" nie jest zadowalający.

W pełni się zgadzam z tym co napisałeś. Niemniej w każdej sprawie, również i tej dotyczącej aborcji, należy rozmawiać i dyskutować. A w wyniku intelektualnej impotencji sporej grupy posłów opozycyjnych przedmiotem dyskusji będzie radykalny projekt tylko jednej strony barykady, który i tak nie rozwiąże problemu.
Homo erectus = jansen21

Awatar użytkownika
proc

Postautor: proc » 12 sty 2018, 15:25

sciemniacz pisze:Całkowita swoboda aborcji to byłby kamień w rękach fanatyków z drugiej strony. Chodzi o ludzkie życie, a nie o wyciśnięcie pryszcza na d4, a z drugiej strony o dramat, który stoi najczęściej za decyzją aborcyjną. Aborcja nie powinna być sposobem na planowanie rodziny. Dlatego kompromis w taki trudnej etycznie kwestii powinien zostać utrzymany, choć pewnie ani dla obrońców życia, ani dla pań z "moja broszka moja sprawa" nie jest zadowalający.

Napisałem wcześniej, że jestem zwolennikiem kompromisu, dlatego nie musisz mi tłumaczyć tego, co jest dla mnie oczywiste.
Niemniej, w obecnej chwili trudno mówić o porozumieniu, kiedy prawica wraz z Kościołem uznała, że należy przewrócić stół, przy którym toczy się gra, aby zagarnąć całą pulę. Nic dziwnego, że momentalnie odezwały się środowiska lewicowe. Nie miały po prostu wyjścia, chociażby ze względu na potencjalne korzyści płynące z z tego ideologicznego sporu. Bo chociaż ci, którzy dzisiaj zmieniają nasz kraj w państwo quasi wyznaniowe, wydają się wygrywać, ostateczne zwycięstwo może być po drugiej stronie. W tej sytuacji nikt już nie pamięta o kompromisie. Mamy do czynienia z wojną, a na niej trudno o subtelności. Liczy się siła, nie tylko argumentów.
Aborcja to tylko jeden z elementów ideologicznego szarpnięcia cuglami. Wycofanie się państwa z invitro i zastępowanie go cuda wiankami w postaci kalendarzyka i modlitwy; walka ze środkami antykoncepcyjnymi, jak EllaOne; czy w końcu zastąpienie nauki planowania rodziny wydumaną moralnością katolicką, to wszystko wraz z rozpychającym się łokciami w innych sferach naszego życia Kościołem spowoduje, że w ostatecznym rozrachunku społeczeństwo wskaże na lewicę. Wiele krajów o dominującej roli Kościoła Katolickiego już to przerabiało i dzisiaj nie ma tam śladu po niegdysiejszym wyznaniowym konserwatyzmie.
Biorąc więc pod uwagę toczący się obecnie spór, partia nawołująca do kompromisu w sprawach światopoglądowych jest w niezwykle trudnej sytuacji, bo ma przeciw sobie dwóch rozjuszonych przeciwników, walących bez pardonu cepami. Poradzenie sobie z nimi wymaga ponadprzeciętnego intelektu i umiejętności polemicznych, których, jak widać nie tylko po wczorajszych ekscesach, Platforma nie posiada. Dlatego skazana jest na porażkę i prawdopodobnie odejście w niebyt.
Nihil novi

Awatar użytkownika
Przekret

Postautor: Przekret » 12 sty 2018, 16:15

Czarne chmury nad PO są wynikiem fanatyków - totalnych. Po tych sejmowych ekscesach myślę, że totalna razem nie przekroczy 20%.
Źle się stało, że za chwilę wybory. Dobrze, że w sumie feministek i morderców niewiniątek jest w sumie niewielu. Myślę, że nie ma ich więcej jak 10% wyborców. Reżimowa tv non stop o klęsce totalnych informuje. Nie wiem jak tam tv gadzinowa bo nie mam tv, a reżimowcy są w streamie.
Cóż; partie powstają, upadają a życie pędzi dalej.
Co do miszcza się nie wypowiadam - ja tylko idealnie gram na nerwach i mistrzowsko potrafię wku....ać ludzi.

Awatar użytkownika
Kostyr

Postautor: Kostyr » 12 sty 2018, 18:11

MBS pisze:Coś ci się pozajączkowało, czy wszystko poza ONR jest dla ciebie lewicą?

Nie wszystko, zwłaszcza że rozróżniam lewactwo i lewicę, a Platforma podobno była liberalno konserwatywna i chadecka. Poza tym głosowanie "za" Art. 8.1. Kobieta w ciąży ma prawo do jej przerwania do końca 12 tygodnia trwania ciąży. jest na pewno lewackie i feministycznie głupie.

Awatar użytkownika
Kostyr

Postautor: Kostyr » 12 sty 2018, 18:15

HarryBrown pisze:W pełni się zgadzam z tym co napisałeś. Niemniej w każdej sprawie, również i tej dotyczącej aborcji, należy rozmawiać i dyskutować.

Mówisz że Platforma powinna poprzeć ustawę w sprawie przywrócenia kary śmierci?

Awatar użytkownika
HarryBrown

Postautor: HarryBrown » 12 sty 2018, 21:03

Kostyr pisze:
HarryBrown pisze:W pełni się zgadzam z tym co napisałeś. Niemniej w każdej sprawie, również i tej dotyczącej aborcji, należy rozmawiać i dyskutować.

Mówisz że Platforma powinna poprzeć ustawę w sprawie przywrócenia kary śmierci?

Dyskusja a poparcie to chyba nadal w dalszym ciągu dwie różne sprawy, nieprawdaż?
Homo erectus = jansen21

Awatar użytkownika
sciemniacz

Postautor: sciemniacz » 12 sty 2018, 23:21

Roman Giertych trafnie zauważył, że niektóre z proponowanych zapisów projektu są delikatnie mówiąc kontrowersyjne. Nieudolne gusła próbowała odprawić GW, ale jak zwykle ostatnio, ośmieszyła się.
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... my.html#MT
A Wy jak sądzicie, czy piętnastolatka powinna sama podejmować decyzję o aborcji? Czy za wyrażanie poglądów antyaborcyjnych powinna być odpowiedzialność karna? Czy jeśli na forum napiszę, że organizacje proaborcyjne postulują swobodę odbierania życia, to powinni mnie zamknąć na dwa lata?

Awatar użytkownika
HarryBrown

Postautor: HarryBrown » 13 sty 2018, 0:25

Owszem propozycje mogą być uznane za kontrowersyjne a nawet i szokujące (a i niezasadne od strony prawnej wszak osoba mająca 15 lat posiada mocno ograniczoną zdolność do czynności prawnych). Niemniej w drugim projekcie są zapisy mogące również powodować podobne odczucia. Dlatego tak istotne jest by wszyscy zainteresowani usiedli i spokojnie przedyskutowali propozycje. Na tym polega sztuka polityki oraz szacunek dla wyborców. A u nas niezależnie kto rządzi to politycy wiedzą lepiej i w głębokim poważaniu mają debatę i konsultacje społeczne. I istota problemu nie dotyczy treści tylko uniemożliwieniu debaty nad treścią.
Homo erectus = jansen21

Awatar użytkownika
Kostyr

Postautor: Kostyr » 13 sty 2018, 7:30

HarryBrown pisze:Dlatego tak istotne jest by wszyscy zainteresowani usiedli i spokojnie przedyskutowali propozycje. Na tym polega sztuka polityki oraz szacunek dla wyborców. A u nas niezależnie kto rządzi to politycy wiedzą lepiej i w głębokim poważaniu mają debatę i konsultacje społeczne. I istota problemu nie dotyczy treści tylko uniemożliwieniu debaty nad treścią.

Kryptku, teraz rozumiem dlaczego tak doceniasz Macierewicza z jego podkomisją. :lol:

Awatar użytkownika
sciemniacz

Postautor: sciemniacz » 13 sty 2018, 7:38

HarryBrown pisze:Owszem propozycje mogą być uznane za kontrowersyjne a nawet i szokujące (a i niezasadne od strony prawnej wszak osoba mająca 15 lat posiada mocno ograniczoną zdolność do czynności prawnych). Niemniej w drugim projekcie są zapisy mogące również powodować podobne odczucia. Dlatego tak istotne jest by wszyscy zainteresowani usiedli i spokojnie przedyskutowali propozycje. Na tym polega sztuka polityki oraz szacunek dla wyborców. A u nas niezależnie kto rządzi to politycy wiedzą lepiej i w głębokim poważaniu mają debatę i konsultacje społeczne. I istota problemu nie dotyczy treści tylko uniemożliwieniu debaty nad treścią.

Moim zdaniem w projekcie obrońców życia nie ma tak kontrowersyjnych zapisów, zresztą jest on bardzo krótki i każdy może sam się przekonać: https://zatrzymajaborcje.pl/wp-content/ ... ustawy.pdf
Chodzi głównie o aborcję eugeniczną i o wyeliminowanie "szarej strefy" aborcyjnej. Bez walenia kogokolwiek obuchem po głowie.

Bardzo trudno jest mi uznać, że strona która domaga się odpowiedzialności karnej dla osób o innych poglądach, jest otwarta na dyskusję. Dla mnie to jest światopoglądowy taliban w wersji hard. Dyskusja ma się sprowadzać do uzyskania oczekiwanego rezultatu z zamknięciem możliwości jej otwarcia w przyszłości, pod groźbą odpowiedzialności karnej. To jest coś nieprawdopodobnie groźnego, dyktatura sumień, dyktatura poglądów. Pokazuje że PiS wcale nie jest jedynym niebezpieczeństwem jakie na nas może czyhać. Penalizacja myślozbrodni w prawdziwym świecie. Tu w Polsce, już za chwilę.

Awatar użytkownika
Kostyr

Postautor: Kostyr » 13 sty 2018, 8:10

sciemniacz pisze:Moim zdaniem w projekcie obrońców życia nie ma tak kontrowersyjnych zapisów, zresztą jest on bardzo krótki i każdy może sam się przekonać: https://zatrzymajaborcje.pl/wp-content/ ... ustawy.pdf
Chodzi głównie o aborcję eugeniczną i o wyeliminowanie "szarej strefy" aborcyjnej. Bez walenia kogokolwiek obuchem po głowie.

Jeżeli za niezbyt kontrowersyjny uważasz zapis obowiązku np. urodzenia dziecka będącego skutkiem gwałtu, to moje kondolencje.

Swoją drogą dlaczego cytujesz dokumenty z jakichś dziwnych, zaangażowanych w spór stron, a nie z zasobów dokumentów sejmowych?
http://www.sejm.gov.pl/sejm8.nsf/druk.xsp?nr=2146

Awatar użytkownika
proc

Postautor: proc » 13 sty 2018, 9:03

HarryBrown pisze:...Dlatego tak istotne jest by wszyscy zainteresowani usiedli i spokojnie przedyskutowali propozycje. Na tym polega sztuka polityki oraz szacunek dla wyborców. A u nas niezależnie kto rządzi to politycy wiedzą lepiej i w głębokim poważaniu mają debatę i konsultacje społeczne. I istota problemu nie dotyczy treści tylko uniemożliwieniu debaty nad treścią.

To już mieliśmy Harry. Kiedyś politycy wraz z Episkopatem usiedli i wymyślili kompromis. Dzisiaj prawica go podważyła, a lewica wkroczyła ze swoim wojskiem na tereny objęte wojną. Obawiam się, a nawet jestem pewny, że żadnego porozumienia nigdy nie będzie. Bo i po co, skoro i jednej i drugiej stronie konflikt jest na rękę.
Nihil novi

Awatar użytkownika
sciemniacz

Postautor: sciemniacz » 13 sty 2018, 9:11

Kostyr pisze:
sciemniacz pisze:Moim zdaniem w projekcie obrońców życia nie ma tak kontrowersyjnych zapisów, zresztą jest on bardzo krótki i każdy może sam się przekonać: https://zatrzymajaborcje.pl/wp-content/ ... ustawy.pdf

Jeżeli za niezbyt kontrowersyjny uważasz zapis obowiązku np. urodzenia dziecka będącego skutkiem gwałtu, to moje kondolencje.

Swoją drogą dlaczego cytujesz dokumenty z jakichś dziwnych, zaangażowanych w spór stron, a nie z zasobów dokumentów sejmowych?
http://www.sejm.gov.pl/sejm8.nsf/druk.xsp?nr=2146

Co do propozycji obu środowisk, to oczywiście mogą budzić zastrzeżenia jedne i drugie, natomiast odpowiedzialność karna za głoszenie odmiennych poglądów, to jest już inna kategoria "kontrowersji" i przede wszystkim to miałem na myśli.
Można być zwolennikiem liberalizacji prawa do aborcji albo zwolennikiem jego zaostrzenia. No, ale można. W myśl jednego z tych projektów, już by nie było można. A przynajmniej nie publicznie.
Co do tekstu źródłowego, masz oczywiście rację.

Awatar użytkownika
proc

Postautor: proc » 13 sty 2018, 9:40

sciemniacz pisze:Moim zdaniem w projekcie obrońców życia nie ma tak kontrowersyjnych zapisów...

Jak to nie ma, skoro zmiana ustawy praktycznie zamyka możliwość dokonywania aborcji. Ogranicza ją jedynie do przypadków związanych z zagrożeniem życia kobiety w ciąży, co również może być interpretowane skrajnie niekorzystnie dla owej kobiety.
Że nie ma w niej karania za propagandę proaborcyjną? Takie rzeczy załatwić można w innym terminie, osobnymi przepisami, w oparciu o ww ustawę. PiS już wielokrotnie pokazał, jak to się robi.
Tak więc, zmiany przedstawione przez prawicę są tak samo radykalne, jak propozycje drugiej strony.
Nihil novi

Awatar użytkownika
HarryBrown

Postautor: HarryBrown » 13 sty 2018, 9:55

Kostyr pisze:
HarryBrown pisze:Dlatego tak istotne jest by wszyscy zainteresowani usiedli i spokojnie przedyskutowali propozycje. Na tym polega sztuka polityki oraz szacunek dla wyborców. A u nas niezależnie kto rządzi to politycy wiedzą lepiej i w głębokim poważaniu mają debatę i konsultacje społeczne. I istota problemu nie dotyczy treści tylko uniemożliwieniu debaty nad treścią.

Kryptku, teraz rozumiem dlaczego tak doceniasz Macierewicza z jego podkomisją. :lol:

Nie przypisuj mi swoich uczuć jakimi obdarzasz zarówno Antka jak i jego podkomisję.
Homo erectus = jansen21

Wróć do „Aktualności dnia”