Oświadczenie w sprawie listu piętnastu naukowców dotyczącego reformy sądownictwa w Polsce

Aktualności - dział przeznaczony dla spraw najbardziej aktualnych
z ostatnich 24 godzin
Awatar użytkownika
Przekret

Re: Oświadczenie w sprawie listu piętnastu naukowców dotyczącego reformy sądownictwa w Polsce

Postautor: Przekret » 07 sty 2018, 13:08

HarryBrown pisze:Prawo w takim ujęciu jak przedstawiłeś nie jest prawem. A co do interpretacji to wszystko można zinterpretować na własną modłę. Wszystko zależy od intencji, potrzeb, fantazji i motywacji.

Co do wraku to podziękowania należy złożyć Naczelnikowi i Tośkowi. Putin jak zorientował się, że może dzięki temu niemalże za friko kształtować sytuację społeczną i polityczną w kraju nad Wisłą, to się usztywnił w tej kwestii.

Dla mnie to krzyk rozpaczy, głos człowieka zdradzonego.
http://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/ ... ku/8k1fh80
Pan Lasek słusznie może się czuć frajerem. Wygląda na to, że strach przed zesłaniem do leśnego garnizonu tak przestraszył byłych członków komisji Milera, że zostawili na placu boju samego pana Laska. O honorze w żadnym wypadku nie możemy mówić, bo panowie oficerowie dawno zapomnieli po co noszą pistolety lub szable przy boku. Nie możemy mówić również o obronie swojego imienia i pozycji naukowej, bo inni członkowie Komisji postawili na szali swój dorobek naukowy za tzw. "święty spokój".
Szkoda mi pana Laska, którego niejednokrotnie krytykowałem na tym forum za przyjęcie funkcji "wyjaśniacza" od byłego premiera Tuska.
Co do miszcza się nie wypowiadam - ja tylko idealnie gram na nerwach i mistrzowsko potrafię wku....ać ludzi.

Marian

Re: Oświadczenie w sprawie listu piętnastu naukowców dotyczącego reformy sądownictwa w Polsce

Postautor: Marian » 07 sty 2018, 13:42

Przekret pisze:
HarryBrown pisze:Prawo w takim ujęciu jak przedstawiłeś nie jest prawem. A co do interpretacji to wszystko można zinterpretować na własną modłę. Wszystko zależy od intencji, potrzeb, fantazji i motywacji.

Co do wraku to podziękowania należy złożyć Naczelnikowi i Tośkowi. Putin jak zorientował się, że może dzięki temu niemalże za friko kształtować sytuację społeczną i polityczną w kraju nad Wisłą, to się usztywnił w tej kwestii.

Dla mnie to krzyk rozpaczy, głos człowieka zdradzonego.
http://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/ ... ku/8k1fh80
Pan Lasek słusznie może się czuć frajerem. Wygląda na to, że strach przed zesłaniem do leśnego garnizonu tak przestraszył byłych członków komisji Milera, że zostawili na placu boju samego pana Laska. O honorze w żadnym wypadku nie możemy mówić, bo panowie oficerowie dawno zapomnieli po co noszą pistolety lub szable przy boku. Nie możemy mówić również o obronie swojego imienia i pozycji naukowej, bo inni członkowie Komisji postawili na szali swój dorobek naukowy za tzw. "święty spokój".
Szkoda mi pana Laska, którego niejednokrotnie krytykowałem na tym forum za przyjęcie funkcji "wyjaśniacza" od byłego premiera Tuska.

Szanuję Cię /bo kiedyś rozumieliśmy się :D / ... pomimo wszystko,... ale...
Protest podpisali uczeni. Powtarzam : UCZENI - a w tym mój utytułowany krewniak z AGH - nieskromnie się pochwalę . A Ty czepiasz się Laska... Rozszerz horyzonty...

Awatar użytkownika
Przekret

Postautor: Przekret » 07 sty 2018, 17:47

Marian pisze:
Szanuję Cię /bo kiedyś rozumieliśmy się :D / ... pomimo wszystko,... ale...
Protest podpisali uczeni. Powtarzam : UCZENI - a w tym mój utytułowany krewniak z AGH - nieskromnie się pochwalę . A Ty czepiasz się Laska... Rozszerz horyzonty...

Nie zawsze uczeni są... uczeni! O uczonych trzeba dbać i chuchać by się nie przeziębili i nie zajmowali się za bardzo polityką, bo to im przeszkadza w pracy naukowej.
francuski generał Maksymilian Caffarelli wydał 21 lipca 1798 roku podczas stoczonej pod egipskimi piramidami bitwy z Mamelukami Ibrahima Paszy? „Osły i uczeni – do środka!”

To bardzo zdroworozsądkowe podejście do uczonych przywiezionych tutaj trochę w niecnych celach przez Napoleona.
I tu dalsze dywagacje, tym razem Grzymały Siedleckiego o pewnej historii związanej z naukowcami:
Adam Grzymała-Siedlecki wspomina w swoich pamiętnikach, że „zawziętość uczonych nie zna granic, o ile idzie o… teorię”. W XVI wieku – powiada – na uniwersytecie krakowskim „dwaj profesorowie Jakób Górski i Herbest, do pewnego dnia serdeczni przyjaciele, zapłonęli wzajemną i dozgonną nienawiścią i to taką, że nie było obelgi, której by jeden na drugiego nie rzucił, nie było gałgaństwa, o które by jeden drugiego nie pomówił, a zawziętość w nienawiści taka, że obaj – zgodnie tym razem – zmusili bratanka Górskiego i siostrzenicę Herbesta do tego, by ci dwoje zerwali zawarte przed tym narzeczeństwo. Piekło stosunków z czego wyrosło? Oto z różnicy poglądów w zagadnieniu, czy okresy cyceriańskie należy stylistycznie dzielić na dwie, czy na trzy części.

Tak więc uważam, że jeżeli UCZENI mieszają się do polityki stawając po jakiejkolwiek stronie konfliktu, jak nic pachnie mi to co najmniej jakimś nieczystym interesem, może utratą jakichś prowizji itp, itd. Chemicy niech się zajmują chemią, a "utytułowany" krewniak z AGH tym, co prowadzi jego wydział.
Wszelakie petycje, listy popierające et cetera powinny być domeną politykierów, których od dawna uważam za oszustów i cwaniaków żyjących na koszt społeczeństwa uczciwie pracującego.
Dzisiaj np w tv reżimowej słyszałem trójgłos posłów PO, PSL i .N, którzy gdzieś tam widzą początki autokratycznych rządów pisowskich. No wierutna bzdura, czego ten list jest dowodem iż można pisać, co się "okoci w głowie każdemu" i nikt nie ponosi konsekwencji nawet z najgłupszych bazgrołów.
Pozdrawiam i przesyłam życzenia noworoczne.
Postscriptum; cytaty pochodzą z: http://www.michalkiewicz.pl/tekst.php?tekst=933
Co do miszcza się nie wypowiadam - ja tylko idealnie gram na nerwach i mistrzowsko potrafię wku....ać ludzi.

Awatar użytkownika
sciemniacz

Postautor: sciemniacz » 07 sty 2018, 18:59

Przekret pisze:Nie zawsze uczeni są... uczeni! O uczonych trzeba dbać i chuchać by się nie przeziębili i nie zajmowali się za bardzo polityką, bo to im przeszkadza w pracy naukowej.

No a ci od Macierewicza, co to niby w nowej komisji mieli wyjaśnić przyczyny katastrofy smoleńskiej, to nie politycznie i się mogą zajmować, tak? Ale jak się zajmują na przykład kwestią zgodności ustaw z konstytucją, to już politycznie? To może od razu zlikwidujmy katedry prawa konstytucyjnego? Albo najlepiej całe wydziały prawa na uniwersytetach? Reaktywuje się duraczówki. A wycinką lasów, to politycznie czy nie? A opieką zdrowotną? Oświatą? Na jakie tematy można się wypowiadać, żeby nie usłyszeć zarzutu, że to politycznie?
Poprę kandydaturę Romana Giertycha na prezydenta RP. Jeśli się zdecyduje... ;)

Awatar użytkownika
Przekret

Postautor: Przekret » 07 sty 2018, 21:48

sciemniacz pisze:No a ci od Macierewicza, co to niby w nowej komisji mieli wyjaśnić przyczyny katastrofy smoleńskiej, to nie politycznie i się mogą zajmować, tak? Ale jak się zajmują na przykład kwestią zgodności ustaw z konstytucją, to już politycznie? To może od razu zlikwidujmy katedry prawa konstytucyjnego? Albo najlepiej całe wydziały prawa na uniwersytetach? Reaktywuje się duraczówki. A wycinką lasów, to politycznie czy nie? A opieką zdrowotną? Oświatą? Na jakie tematy można się wypowiadać, żeby nie usłyszeć zarzutu, że to politycznie?

Co to za prawo, które można interpretować w zależności od wyszczekania papugi lub układu papugi z sędzią?
Wydaje mi się, że 15 chemików może stanowić mocny zespół w pracowni, ale na prawie (tak rozbudowanym do monstrualnych rozmiarów jak w Polsce lub USA) to raczej się nie znają, podobnie jak ten ponad 1500 naukowców, z których pewnie większość ma mgliste pojęcie o prawie.
Ja powiedziałbym, że "listy naukowców" to prymitywna obrona kolesi, których chcą obecni władcy zlustrować, ale nie tak jak stanowią przepisy, ale za pomocą kruczków wywalić ich na emerytury. Bo tu chodzi o skuteczność która w majestacie prawa ciągnie się latami. Myślę, że najlepszym usprawnieniem polskiego prawa jest lustracja wyroków wydanych w ostatnich latach.
Taki sędzia na telefon z Gdańska powinien być natychmiast wywalony z roboty, a wydane przez niego wyroki sprawdzone.
Zresztą HGW, profesor belwederski prawa, co zrobiła z majątkiem komunalnym w Wa-wie?

Marian

Postautor: Marian » 07 sty 2018, 22:48

Przekret pisze:
sciemniacz pisze:No a ci od Macierewicza, co to niby w nowej komisji mieli wyjaśnić przyczyny katastrofy smoleńskiej, to nie politycznie i się mogą zajmować, tak? Ale jak się zajmują na przykład kwestią zgodności ustaw z konstytucją, to już politycznie? To może od razu zlikwidujmy katedry prawa konstytucyjnego? Albo najlepiej całe wydziały prawa na uniwersytetach? Reaktywuje się duraczówki. A wycinką lasów, to politycznie czy nie? A opieką zdrowotną? Oświatą? Na jakie tematy można się wypowiadać, żeby nie usłyszeć zarzutu, że to politycznie?

Co to za prawo, które można interpretować w zależności od wyszczekania papugi lub układu papugi z sędzią?
Wydaje mi się, że 15 chemików może stanowić mocny zespół w pracowni, ale na prawie (tak rozbudowanym do monstrualnych rozmiarów jak w Polsce lub USA) to raczej się nie znają, podobnie jak ten ponad 1500 naukowców, z których pewnie większość ma mgliste pojęcie o prawie.
Ja powiedziałbym, że "listy naukowców" to prymitywna obrona kolesi, których chcą obecni władcy zlustrować, ale nie tak jak stanowią przepisy, ale za pomocą kruczków wywalić ich na emerytury. Bo tu chodzi o skuteczność która w majestacie prawa ciągnie się latami. Myślę, że najlepszym usprawnieniem polskiego prawa jest lustracja wyroków wydanych w ostatnich latach.
Taki sędzia na telefon z Gdańska powinien być natychmiast wywalony z roboty, a wydane przez niego wyroki sprawdzone.
Zresztą HGW, profesor belwederski prawa, co zrobiła z majątkiem komunalnym w Wa-wie?

Co to za p.rezydent ,który wypacza zaPiSy Konstytucji RP ??? ...
Powinien być wywalony z roboty ? Moim zdaniem TAK. Wszak on robi więcej szkód niż wszyscy polscy sędziowie razem wzięci .

Ps.
Pytanko:
- Czy uważasz, że naukowcy popierający podłą zmianę są lepsi od tych,którzy podpisali Oświadczenie ?

Awatar użytkownika
HarryBrown

Postautor: HarryBrown » 08 sty 2018, 6:30

Przekret pisze:Co to za prawo, które można interpretować w zależności od wyszczekania papugi lub układu papugi z sędzią?

Ale koledzy naukowcy nie twierdzą, że są znawcami prawa i nie uzurpują sobie prawa do tytułowania ich wybitnymi prawnikami. Koledzy naukowcy jak każdy z nas włącznie z tobą mają prawo do wyrażenia swojego stanowiska czy też swojej oceny odnośnie prawa w szerszym kontekście np. zgodności z naczelnymi zasadami ustrojowymi czy też nawiązania do prawa naturalnego, w szczególności praw i wolności jednostki.

Co do lustracji w wersji jakiej proponujesz jest to wysoce chybiony pomysł. Jak sobie wyobrażasz lustrację kilkuset milionów orzeczeń jakie polskie sądy wydały po 1989 r.? To jest awykonalne. Ponadto wyroki podlegały i podlegają wciąż różnej kontroli. Dzięki temu ja w nadzorowanych przeze mnie sprawach wielokrotnie w II instancji doprowadzałem do zmiany werdyktu I instancji (a i przed SN w postępowaniu kasacyjnym też się zdarzało).

Sędzia z Gdańska został ukarany. Raz, że przestał być prezesem sądu okręgowego a dwa, że został przeniesiony na głęboką prowincję i to jeszcze do sądu niższej instancji. Także nie można twierdzić, że nie został ukarany. Oczywiście możemy dyskutować czy w tej sytuacji jest to kara wystarczająca ale to trzeba byłoby w pierwszej kolejności zapoznać się ze zebranym materiałem.

Co do HGW i majątku komunalnego, jak już podnosisz ten temat to bądź w pełni obiektywny. Reprywatyzacja w W-wie to nie tylko problem prezydentury HGW ale też jej poprzedników i zaczął się pod koniec lat 90-ych. Za czasów rządów L.Kaczyńskiego i Marcinkiewicza zapadło wiele bardzo kontrowersyjnych decyzji włącznie np. z Noakowskiego 16 (to ekipa PiSowców w 2003 r. wydała decyzję o ustanowieniu wieczystego użytkowania na rzecz spadkobierców) czy też Nabielaka 9 (tam gdzie mieszkała śp. Brzeska).
Homo erectus = jansen21

pantg

Postautor: pantg » 08 sty 2018, 9:08

Ten "sędzia na telefon" zgodził się tylko "na prośbę premiera Tuska" zmienić termin rozprawy i nic pozatym. Dziennikarze z pisowskich mediów wykonali setki nieudanych prowokacji, by na koniec przyłapać tego jedynego "skorupowanego" sędziego... Z tego co pamiętam, ten sędzia natychmiast po tym telefonie zgłosił ten fakt ustalania terminu rozprawy. Jednak już do końca dla naszego biednego Przekręta, ów sędzia będzie obrazem korupcji i moralnej zgnilizny w 3 PR ;)
.
Gdyby we wpisach Przekręta nie było obelg i podłych kłamstw, to jego teksty były by wręcz śmieszne czy satyryczne, jak jego ideologia wypacza jego obraz rzeczywistości

Awatar użytkownika
sciemniacz

Postautor: sciemniacz » 08 sty 2018, 9:54

Przekret pisze:Co to za prawo, które można interpretować w zależności od wyszczekania papugi lub układu papugi z sędzią?

Prawo stanowi prawodawca i w tej kwestii nic się póki co nie zmienia. Układ prokuratora z sędzią nie jest lepszy.

Przekret pisze:Taki sędzia na telefon z Gdańska powinien być natychmiast wywalony z roboty, a wydane przez niego wyroki sprawdzone.

A sędzia Przyłębska? Ona nie jest "na telefon"? Czy fakt istnienia teczki jej mężą, TW Wolfgang, nie stanowi potencjalnie instrumentu nacisku?
Dzisiaj polityk, minister sprawiedliwości wymienia prezesów sądów, bez uzasadnienia. I to jest już mroczna rzeczywistość, a nie dziennikarska prowokacja. Nie niepokoi Cię to?
Poprę kandydaturę Romana Giertycha na prezydenta RP. Jeśli się zdecyduje... ;)

Wróć do „Aktualności dnia”