"Tak postępuje tylko okupant". List otwarty I Prezes Sądu Najwyższego.

Aktualności - dział przeznaczony dla spraw najbardziej aktualnych
z ostatnich 24 godzin
Awatar użytkownika
Zulus

"Tak postępuje tylko okupant". List otwarty I Prezes Sądu Najwyższego.

Postautor: Zulus » 22 gru 2017, 18:02

Pierwsza Prezes Sądu Najwyższego prof. Małgorzata Gersdorf wydała w piątek oświadczenie. "Dla burzycieli demokratycznego państwa prawnego, jakim jest w konstytucji Rzeczpospolita Polska, nie ma żadnego usprawiedliwienia ani prawnego, ani moralnego" - napisała między innymi.

Szanowni Państwo,

I. Jestem zmuszona zabrać głos w chwili przełomowej dla naszej Ojczyzny. Przypominam, że w myśl art. 1 Konstytucji „Rzeczpospolita Polska jest dobrem wszystkich obywateli”.

W państwie leżącym w sercu Europy, przy pomocy ustaw będących tylko pozorem prawa, usuwa się ze stanowiska I Prezesa SN, urzędującą głowę najwyższego organu sądowniczego, przed końcem konstytucyjnie wyznaczonej kadencji. Jest to zamach na strukturę jednego z najważniejszych organów państwa. Dokonano tego nie przez użycie sił militarnych, czy paramilitarnych, ale przez uchwalenie niekonstytucyjnych rozwiązań, które według formuły słynnego filozofa Gustawa Radbrucha określa się po prostu jako „ustawowe bezprawie”. Nie stworzono nawet pozorów, jakie zastosowano przy przejmowaniu przez obecną władzę ustawodawczo-wykonawczą Trybunału Konstytucyjnego, gdzie doczekano końca kadencji jego Prezesa.

Teraz nie tylko odrzucono opinie polskiej i międzynarodowej doktryny prawa, dorobek całej judykatury, ale i stanowiska organizacji społecznych, znanych autorytetów krajowych i światowych oraz świadomych polskich obywateli. Stąd dla burzycieli demokratycznego państwa prawnego, jakim jest w myśl art. 2 Konstytucji Rzeczpospolita Polska - nie ma żadnego usprawiedliwienia ani prawnego, ani moralnego.

Wszystko co godzi w niezależność sądów, w tym wypadku w niezależność Sądu Najwyższego łamie podstawowe prawo konstytucyjne każdego obywatela: prawo do niezależnego sądu. Wynika to nie tylko z naszej europejskiej kultury, ale i z powszechnie przyjętych w zachodniej cywilizacji standardów prawnych, o czym mówi art. 14 Międzynarodowego Paktu Praw Obywatelskich i Politycznych ONZ.

II. Chciałabym być dobrze zrozumiana. Nie bronię swego stanowiska, przysłowiowego „stołka”, a pryncypiów związanych z demokratycznym państwem prawnym. Dlatego trwałam jako sędzia i Pierwsza Prezes SN pomimo stałych personalnych ataków, rozpowszechnianych o mnie kłamstw i mowy nienawiści. Powiedzieć, że było to zadanie niełatwe, to zbyt wiele przemilczeć! Znosiłam jednak te brutalne szykany mające mnie zmusić do pokornego milczenia, czy nawet rezygnacji tylko dzięki świadomości, że ja reprezentuję Naród zarówno jako niezawisły sędzia RP, jak i niezależna I Prezes SN.

Swój mandat otrzymałam od Prezydenta RP, który zgodnie z art.126 ust. 1 Konstytucji „jest najwyższym przedstawicielem Rzeczypospolitej Polskiej”. Jest to mandat co najmniej tak silny, jak ten, którym cieszą się posłowie, czy senatorowie RP. Przysięgałam, także przed Bogiem, nieugięcie strzec Konstytucji i wynikającej z niej zasady praworządności. Zgoda na ich łamanie byłaby zgodą na bezprawie i niesprawiedliwość; byłaby zgodą na demontaż demokratycznego państwa prawnego, jakim jest RP.

III. Ostrzegam przed łamaniem umowy społecznej jaką jest Konstytucja. Jest to ścieżka nad przepaścią, w którą może spaść cały Naród. Najbardziej trafnie wyłuszczono to w amerykańskiej Deklaracji Niepodległości z 1776 r. „Rzecz jasna roztropność będzie dyktować, że rządu trwałego nie należy zmieniać dla przyczyn błahych i przemijających (…). Kiedy jednak długi szereg nadużyć i uzurpacji zmierzających stale w tym samym kierunku zdradza zamiar wprowadzenia władzy absolutnej i despotycznej, to słusznym i ludzkim prawem i obowiązkiem jest odrzucenie takiego rządu oraz stworzenie nowej straży dla własnego i przyszłego bezpieczeństwa”.

IV. Proszę Obywatelki i Obywateli, aby czytali polską Konstytucję i wyciągali z niej wnioski. Niech we własnym interesie przemyślą drogę, którą podąża rządząca większość. Trzeba bowiem stale pamiętać, że nikt, kto wygrywa demokratyczne wybory nie rządzi tylko w imieniu swoich wyborców, ale w imieniu wszystkich obywateli. Nikomu też nie wolno niszczyć struktur konstytucyjnych organów państwa. Tak postępuje tylko okupant. Kardynalna idea dobra wspólnego stanowi zresztą nie tylko kamień węgielny, na którym zbudowano polską Konstytucję, ale znajduje najwyższe uznanie w katolickiej nauce społecznej tak bliskiej wszystkim ludziom wierzącym. Różne naruszenia idei dobra wspólnego są zatem nie tylko nielegalne, ale i głęboko niemoralne. Na to „my naród Polski” jak określamy się w preambule Konstytucji nie możemy nigdy wyrazić zgody.

Małgorzata Gersdorf
Pierwszy Prezes Sądu Najwyższego

http://www.sn.pl/aktualnosci/SitePages/ ... Wydarzenia

Bardzo dobrze napisany tekst. PiS to okupant. Za wielokrotne łamanie Konstytucji, niszczenie demokratycznego państwa prawa, ludzie ci powinni stanąć przed Trybunałem Stanu. :!: :!: :!:

PS. Jak widzę prof. Gersdorf wróciła na właściwy kurs. ;)
Lubię komentować bieżące wydarzenia społeczno-polityczne.

Awatar użytkownika
sciemniacz

Re: "Tak postępuje tylko okupant". List otwarty I Prezes Sądu Najwyższego.

Postautor: sciemniacz » 22 gru 2017, 18:36

Mocna rzecz. Pierwsza prezes SN zarzuca obozowi władzy już nie tylko zamach stanu, ale działanie wrogie wobec własnego państwa, czyli mówiąc wprost, zdradę. I trudno się z nią nie zgodzić.
Poprę kandydaturę Romana Giertycha na prezydenta RP. Jeśli się zdecyduje... ;)

Awatar użytkownika
HarryBrown

Postautor: HarryBrown » 22 gru 2017, 19:02

Najlepiej skwitował to dziś mój znajomy jeszcze z czasów ulicznych walk z ZOMO: "...czas wyjść na ulice i na ulicy odebrać im władzę bo za rok czy dwa będzie już musztarda po obiedzie, bo na bank Kaczyński i jego hordy sfałszują wybory samorządowe a potem parlamentarne...".
Homo erectus = jansen21

pantg

Postautor: pantg » 22 gru 2017, 20:02

Jestem ciekawy, dlaczego różni najmądrzejsi w Polsce ludzie mówią to samo i tym samym stylu, co ja mówiłem dwa, trzy lata temu? Ja, bez wykształcenia, dosłownie prostak, wyprzedzam polskie elity liberalno- demokratyczne o kilka lat?
.
Piszę o tym dlatego, bo wszystkie reakcje w Polsce są spóźnione o wiele miesięcy. Wielkie protesty, oraz wielki krzyk o zdradzie narodu powinny wybrzmieć już przy niszczeniu TK!
.
Największymi szkodnikami polskiej demokracji są zmanierowani publicyści i dziennikarze w aktualnie niezależnych mediach. Owi przedstawiciele polskiej inteligenci zamiast wypełniać swoją misję, to delektują się krytykowaniem i "jednej" i "drugiej" strony, bo niby "oni wszyscy" są "siebie warci". W ten sposób nasze niezależne media zrównują zdrajców i łotrów, do normalnych ludzi, którzy mimo swojej niedoskonałości, mają dobro ojczyzny w swoim sercu.
.
Opozycja nie ma kompletnie swoich mediów- nawet gdy była u władzy, za to pisowcy od wielu lat mieli swoje fanatyczno- propagandowe media, a do tego na swoich usługach mieli wielki i agresywny koncern medialny radia maryja. Z tego powodu na niezależne media spoczywała wielka odpowiedzialność za to co prezentują. Jednak rzeczywistość była przerażająca.
.
Pod koniec rządów PO-PSL niezależne media w większości były dziwnie pro pisowskie i antyrządowe. Niektóre rzeczy zahaczają o wręcz zdradę. Dam przykład, dzień wyborów, jest cisza wyborcza, a na onet.pl na stronie głównej jest olbrzymi zakłamany artykuł z Gazety Polskiej o i tak bulwersującej treści, że każdy normalny człowiek zareagował gniewem na zdradziecki rząd platformy. Jakie siły polityczne zleciły zamieszczenie tak załamanego artykułu w dniu wyborów? Pod owym artykułem było setki wpisów rozgniewanych rodaków na tak podłe działanie rządu...
.
Dlatego i dzisiaj mnie nie dziwi, że onet, wp.pl, interia, czy fakt, polsat, tvn i inne media tak lubią przedstawiać nieudolność opozycji... Jak wzorowo polskie media wykończyły Petru tylko za to, że w czasie rotacyjnego protestu w sejmie, gdy miał kilka dni przerwy, to pojechał nie na Mazury, czy nie w Bieszczady czy gdzie indziej, tyko na Maderę ze swoją kochaną... Ta socjotechnika jest tak szokująco skuteczna, że nawet zwolennicy opozycji są bardziej oburzeni na opozycję z powodu różnych pierdół, niż na pisowskich zdrajców gdy niszczą ojczyznę.
.
Ja od lat jestem przerażony tym, jak skuteczna jest totalitarna, prymitywna acz brutalna propaganda dowolnego reżimu

Awatar użytkownika
Przekret

Postautor: Przekret » 22 gru 2017, 20:20

Myślę, że listy pani sędzi Gersdorf nie spowodują "gniewu ludu" na rząd, bo ci, którzy mieli do czynienia z wymiarem sprawiedliwości, nie będą walczyć jak z ZOMO w latach osiemdziesiątych. Zresztą; gdyby wymiar sprawiedliwości był taki prawy, nie byłoby hecy z prywatyzacją nieruchomości nie tylko w Wa-wie ale w całej Polsce, że o głupich wpadkach bardzo małej mniejszości sędziowskiej nie wspomnę.
Co do miszcza się nie wypowiadam - ja tylko idealnie gram na nerwach i mistrzowsko potrafię wku....ać ludzi.

Awatar użytkownika
Podet

Postautor: Podet » 22 gru 2017, 21:00

HarryBrown pisze:Najlepiej skwitował to dziś mój znajomy jeszcze z czasów ulicznych walk z ZOMO: "...czas wyjść na ulice i na ulicy odebrać im władzę bo za rok czy dwa będzie już musztarda po obiedzie, bo na bank Kaczyński i jego hordy sfałszują wybory samorządowe a potem parlamentarne...".

Spokojnie, wpierw trzeba zebrać siły, a potem przypierniczyć raz a porządnie, tak żeby Karakan i jego bezmózga horda, pozbawiona wszelkich zasada już się nie podniosła. Potem deratyzacja.
I always get what I want

Awatar użytkownika
sciemniacz

Postautor: sciemniacz » 22 gru 2017, 21:20

Przekret pisze:Myślę, że listy pani sędzi Gersdorf nie spowodują "gniewu ludu" na rząd, bo ci, którzy mieli do czynienia z wymiarem sprawiedliwości, nie będą walczyć jak z ZOMO w latach osiemdziesiątych.

Ci którzy będą mieli, mogą.

Przekret pisze:Zresztą; gdyby wymiar sprawiedliwości był taki prawy, nie byłoby hecy z prywatyzacją nieruchomości nie tylko w Wa-wie ale w całej Polsce, że o głupich wpadkach bardzo małej mniejszości sędziowskiej nie wspomnę.

"Dobra zmiana" nie spowoduje, że będzie bardziej prawy. Jedynie podporządkuje wymiar sprawiedliwości władzy wykonawczej. A czy ta druga jest taka prawa?
Poprę kandydaturę Romana Giertycha na prezydenta RP. Jeśli się zdecyduje... ;)

Awatar użytkownika
HarryBrown

Postautor: HarryBrown » 22 gru 2017, 22:40

Przekret pisze:Myślę, że listy pani sędzi Gersdorf nie spowodują "gniewu ludu" na rząd, bo ci, którzy mieli do czynienia z wymiarem sprawiedliwości, nie będą walczyć jak z ZOMO w latach osiemdziesiątych. Zresztą; gdyby wymiar sprawiedliwości był taki prawy, nie byłoby hecy z prywatyzacją nieruchomości nie tylko w Wa-wie ale w całej Polsce, że o głupich wpadkach bardzo małej mniejszości sędziowskiej nie wspomnę.

Za przeproszeniem gie wiesz. Wymiar sprawiedliwości orzeka w oparciu o obowiązujące przepisy, które ustanawiają politycy. Skoro politycy stanowią takie a nie inne prawo, to wymiar sprawiedliwości musi stosować się do tego prawa. Przytoczę jeden przykład związany z przedawnieniem roszczenia (zmiana miała miejsce jakoś w połowie lat 90-ych). Przed zmianą sędzia obowiązkowo weryfikował czy roszczenie nie przedawniło się co (1) ograniczało ilość spraw w sądach (2) wzmacniało ochronę jak i poczucie sprawiedliwości w narodzie (chociaż czy niepłacenie można uznać za moralnie uprawnione i do tego sprawiedliwe?). Teraz przedawnienie też mamy ale sędzia już nie bada z urzędu a zarzut może podnieść dłużnik - i jak się nie zna i nie stać go na "papugę" to przesrywa. Dzięki tej zmianie rocznie w sądach zapada głównie na rzecz firm windykacyjnych całe mnóstwo wyroków. I komu się dostaje za to? Sędziom a winę ponoszą politycy. I takich kwiatków jest całe mnóstwo w procedurze. I oczekiwanie społeczeństwa dotyczy zmian w procedurze a nie na zmianie prezesów sądów jak i samych sędziów. Oczywiście jak się trafi patałach albo mający lepkie rączki to bezwzględnie wywalać na zbity pysk. Ale takich jest zdecydowana mniejszość. Ale może to się zmienić po ostatnich nominacjach na prezesów zrobionych przez pana Zbyszka. Przykładowo, prezesem sądu w Wałbrzychu została kobieta, która 52 razy podchodziła do egzaminu sędziowskiego. I takie coś teraz będzie władcą sądu i by utrzymać się na stołku to wzorem Przyłębskiej w TK zrobi wszystko co jej nakażą.

A co do ewentualnych walk ulicznych, to nastroje wśród przeciwników pislamu zaczynają się radykalizować. Przynajmniej w tej części Polski gdzie mieszkam. I jeżeli Kaczy Król ze swoimi hordami nie przystopuje, to któraś z kolejnych iskier skutecznie odpali lont na nieszczęście dla Polski i jak i ludzi.
Homo erectus = jansen21

pantg

Postautor: pantg » 22 gru 2017, 23:03

Przecież reżimowi tylko o to chodzi, by ich przeciwnicy wyszli na ulice czy coś w tym rodzaju, bo wtedy zdrajcy będą mieli pretekst, by wziąć naród za pysk, by wsadzac do więzień, by nękać i szykanować. Reżim jest już gotowy na konfrontację, a w godzinie próby będą strzelać, zamykać, karać.

Awatar użytkownika
Kostyr

Postautor: Kostyr » 23 gru 2017, 12:54

Podet pisze:
HarryBrown pisze:Najlepiej skwitował to dziś mój znajomy jeszcze z czasów ulicznych walk z ZOMO: "...czas wyjść na ulice i na ulicy odebrać im władzę bo za rok czy dwa będzie już musztarda po obiedzie, bo na bank Kaczyński i jego hordy sfałszują wybory samorządowe a potem parlamentarne...".

Spokojnie, wpierw trzeba zebrać siły, a potem przypierniczyć raz a porządnie, tak żeby Karakan i jego bezmózga horda, pozbawiona wszelkich zasada już się nie podniosła. Potem deratyzacja.

Ulica to ostateczność. I to tylko jeśli sfałszują wybory, a na pewno nie przed. Inaczej niczym się od nich nie będziemy różnili.
No i skąd tych "wychodzących" brać - chcących "umierać za Konstytucję" jakoś mało.

Awatar użytkownika
Przekret

Postautor: Przekret » 23 gru 2017, 14:26

HarryBrown pisze:Za przeproszeniem gie wiesz.

Dlaczego mnie dołujesz? Toż przecie już wszyscy wiedzą iż jesteś wszechwiedzący!
HarryBrown pisze:Wymiar sprawiedliwości orzeka w oparciu o obowiązujące przepisy, które ustanawiają politycy. Skoro politycy stanowią takie a nie inne prawo, to wymiar sprawiedliwości musi stosować się do tego prawa.

Tylko że wszystko zależy od sędziego który ma jakieś tam widełki i może podsądnemu (np za głupkowaty wygląd) dowalić z górnej póły i co mu kto zrobi?
HarryBrown pisze: Przytoczę jeden przykład związany z przedawnieniem roszczenia (zmiana miała miejsce jakoś w połowie lat 90-ych). Przed zmianą sędzia obowiązkowo weryfikował czy roszczenie nie przedawniło się co (1) ograniczało ilość spraw w sądach (2) wzmacniało ochronę jak i poczucie sprawiedliwości w narodzie (chociaż czy niepłacenie można uznać za moralnie uprawnione i do tego sprawiedliwe?). Teraz przedawnienie też mamy ale sędzia już nie bada z urzędu a zarzut może podnieść dłużnik - i jak się nie zna i nie stać go na "papugę" to przesrywa. Dzięki tej zmianie rocznie w sądach zapada głównie na rzecz firm windykacyjnych całe mnóstwo wyroków. I komu się dostaje za to? Sędziom a winę ponoszą politycy.

Ale ten proceder odbywa się przecież jeszcze wg prawa ustanowionego wcześniej czyli za dobrych czasów, gdy prawo nie było jeszcze przez "okupantów" popsute!
HarryBrown pisze: I oczekiwanie społeczeństwa dotyczy zmian w procedurze a nie na zmianie prezesów sądów jak i samych sędziów.

Cały wymiar sprawiedliwości powinien być wymieniony. Prawo powinno zabronić tym ludziom uczestniczenia w życiu publicznym (poseł Piotrowicz m. innymi).

HarryBrown pisze: I takie coś teraz będzie władcą sądu i by utrzymać się na stołku to wzorem Przyłębskiej w TK zrobi wszystko co jej nakażą.

Kiedyś widziałem baner z napisem: "RZONDARZ CZYSTOSCI ZACHOWAJ JĄ SAM !!!" Parafrazując i zachowując styl można napisać: "RZONDARZ SZACÓNKU MIEJ SZACÓNEK DO INNYCH"

HarryBrown pisze:A co do ewentualnych walk ulicznych, to nastroje wśród przeciwników pislamu zaczynają się radykalizować. Przynajmniej w tej części Polski gdzie mieszkam. I jeżeli Kaczy Król ze swoimi hordami nie przystopuje, to któraś z kolejnych iskier skutecznie odpali lont na nieszczęście dla Polski i jak i ludzi.

Całkiem niedawno coś podobnego było. Zabił morderca niewinnego człowieka, bo tak naprawdę to on chciał zabić Kaczyńskiego a pod lufę podszedł mu Rosiak. O takim "replay" myślisz?
Co do miszcza się nie wypowiadam - ja tylko idealnie gram na nerwach i mistrzowsko potrafię wku....ać ludzi.

Awatar użytkownika
Kostyr

Postautor: Kostyr » 23 gru 2017, 15:17

Harry, słyszałeś o czymś takim, jak zasada niekarmienia trolla? Nie dość, że administracja akceptuje takie indywidua, to jeszcze Ty ich dokarmiasz?

pantg

Postautor: pantg » 23 gru 2017, 16:46

Zabójca Cyba miał zamiar zabić posła Niesiołowskiego i z tym zamiarem pojechał do Łodzi.. Jednak gdy Niesiołowskiego nie zastał w jego biurze poselskim, to Cyba wyszedł na miasto poszukać każdego innego biura poselskiego. Zakłamana pisowska propaganda wykorzystuje słowa Cyby, że miał też zamiar zabić Kaczyńskiego. Jednak do Łodzi nie pojechał po Kaczyńskiego, tylko po Niesiołowskiego!

Awatar użytkownika
Przekret

Postautor: Przekret » 23 gru 2017, 17:18

pantg pisze:Zabójca Cyba miał zamiar zabić posła Niesiołowskiego i z tym zamiarem pojechał do Łodzi.. Jednak gdy Niesiołowskiego nie zastał w jego biurze poselskim, to Cyba wyszedł na miasto poszukać każdego innego biura poselskiego. Zakłamana pisowska propaganda wykorzystuje słowa Cyby, że miał też zamiar zabić Kaczyńskiego. Jednak do Łodzi nie pojechał po Kaczyńskiego, tylko po Niesiołowskiego!

Oto potwierdzenie Cyby:
https://www.youtube.com/watch?v=WKvrC8lYl9w

Awatar użytkownika
HarryBrown

Postautor: HarryBrown » 23 gru 2017, 17:44

Przekret pisze:Całkiem niedawno coś podobnego było. Zabił morderca niewinnego człowieka, bo tak naprawdę to on chciał zabić Kaczyńskiego a pod lufę podszedł mu Rosiak. O takim "replay" myślisz?

Twój problem polega na tym, że jesteś sprawny umysłowo inaczej i na dokładkę masz problem z czytaniem ze zrozumieniem. Ale że jutro Wigilia Bożego Narodzenia i mam dobry nastrój, to nawet tak nieudanym stworzeniom bożym jak ty Przekręcie życzę ci wszystkiego najlepszego, a przede wszystkim zdrowia. Tego fizycznego a jeszcze bardziej psychicznego.
Homo erectus = jansen21

Awatar użytkownika
Przekret

Postautor: Przekret » 23 gru 2017, 20:05

HarryBrown pisze:
Twój problem polega na tym, że jesteś sprawny umysłowo inaczej i na dokładkę masz problem z czytaniem ze zrozumieniem. Ale że jutro Wigilia Bożego Narodzenia i mam dobry nastrój, to nawet tak nieudanym stworzeniom bożym jak ty Przekręcie życzę ci wszystkiego najlepszego, a przede wszystkim zdrowia. Tego fizycznego a jeszcze bardziej psychicznego.

Jesteś w porzo gościu, ale szkoda, że w niektórych momentach nie potrafisz zachować klasy. Dziękuję za życzenia z nutką prymitywnej złośliwości.
Jeśli jesteś chrześcijaninem, przyjm przeprosiny za wyrządzone jakiekolwiek krzywdy moją złośliwością. Niech Narodzony Chrystus pobłogosławi Twoją Rodzinę, jak i Rodziny wszystkich tych, którzy mi źle życzą. Chryste otocz swą łaską nawet tych, którzy Ciebie prześladują.

Awatar użytkownika
HarryBrown

Postautor: HarryBrown » 23 gru 2017, 23:57

Amen.
Homo erectus = jansen21

MBS

Postautor: MBS » 24 gru 2017, 2:14

Przekret pisze:Jeśli jesteś chrześcijaninem...przyjm przeprosiny za wyrządzone jakiekolwiek krzywdy moją złośliwością.
Niech Narodzony Chrystus pobłogosławi Twoją Rodzinę, jak i Rodziny wszystkich tych, którzy mi źle życzą.
Chryste otocz swą łaską nawet tych, którzy Ciebie prześladują.

Harry, popatrz jak cwaniak! - niby przeprasza, ale składa szczere życzenia nie zapominając o sobie pisze w czasie teraźniejszym :mrgreen:
Czyli kolejny przekręt Przekręta.
A moje szczere życzenia dla tegóż tam sprawnego umysłowo inaczej są także szczere - obyś znalazł wiernych czytelników gdzie indziej.
Dotrzesz Przekręciku do większego grona czytelników, gdy np. spróbujesz pisać na wewnętrznych stronach drzwi szaletów publicznych :mrgreen:
Mało tego pisząc wystarczająco wysoko będziesz miał pewność, że nikt tego nie oleje :D
Ze świątecznym pozdrowieniem mordo ty PiSowska Obrazek

pantg

Postautor: pantg » 24 gru 2017, 8:26

Przekręt przeprasza za swoje robione przykrości tylko chrześcijan "Jeśli jesteś
chrześcijaninem...przyjm
przeprosiny za
wyrządzone
jakiekolwiek krzywdy
moją złośliwością.".
.
Uważam takie przeprosiny za bezczelność, choć znając chamstwo Przekręta, należy się cieszy, że nie użył innych uwarunkowań w rodzaju "jeżeli ty lub twoi rodzice nie mordowali polskich patriotów", albo "jeżeli nie masz zamiaru strzelać do członków pisu", albo "jeżeli nie jesteś zdrajcą i nie służysz żydowskim lub niemieckim wrogom".

Leszek

Postautor: Leszek » 27 gru 2017, 19:45

Łamiący Prawo i Konstytucję maja przewagę w Sejmie ,ale to nie może im ujść na sucho, muszą ponieść przykładną i surową karę ,a Kościół i Unia Europejska musi w tym pomóc.

Wróć do „Aktualności dnia”