Wojna z niezależnymi mediami

Aktualności - dział przeznaczony dla spraw najbardziej aktualnych
z ostatnich 24 godzin
Awatar użytkownika
proc
Posty: 1693
Rejestracja: 25 lis 2016, 21:49

Wojna z niezależnymi mediami

Postautor: proc » 11 gru 2017, 18:50

Zaczęło się i nawet nie wysilają się na jakąś finezję. Po prostu leją na odlew, bo mogą.
TVN dostał karę za rzetelne pokazywanie wydarzeń podczas pamiętnych obrad Sejmu w grudniu ubiegłego roku. Nawet specjalnie nie tłumaczyli swojej decyzji, bo i po co i tak wszyscy wiedzą, o co chodzi. Wystarczy, że napisali, iż się bardzo głęboko i długo zastanawiali, a potem znaleźli paragraf i problem z głowy.
Głównym celem tego zagrania jest nękanie niezależnych mediów, aż w końcu ich właściciele będą mieli dość i sprzedadzą swój biznes. Wtedy w roli kupca pojawią się oligarchowie dojnej zmiany. Kto wie, może nawet sam dyrektor Rydzyk?

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... w.html#MT2

Obrazek

Wiadomo, dlaczego Łukaszenka to ciepły pan.
Nihil novi

Awatar użytkownika
proc
Posty: 1693
Rejestracja: 25 lis 2016, 21:49

Re: Wojna z niezależnymi mediami

Postautor: proc » 11 gru 2017, 19:47

Robi się coraz weselej (co z tego, że przez łzy).

Opinię o TVN wydał wykładowca z uczelni Rydzyka. Publikuje m.in. w miesięczniku "Egzorcysta"

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... -m-in.html
Nihil novi

Awatar użytkownika
HarryBrown
Posty: 2413
Rejestracja: 28 lis 2016, 17:51

Re: Wojna z niezależnymi mediami

Postautor: HarryBrown » 12 gru 2017, 0:20

Gdyby podobną miarę zastosować względem mediów pislamskich to wszystkie byłyby już bankrutami. Liberalizm przy całej swojej zacności ma jedną zasadniczą wadę - jest zbyt liberalny. Dzisiejsze reżimowe media w okresie rządów PO-PSL a wcześniej SLD działały sobie spokojnie, rosły w siłę i nikt ich za grdykę nie łapał chociaż nie było tygodnia by ich nie można było sprowadzić do parteru.

Tylko w całej tej pislamskiej akcji jest jeden zasadniczy szkopuł. Media w Polsce oprócz polskich właścicieli mają również właścicieli pochodzących z USA, Niemiec, Francji czy Szwajcarii. I ich szmacić bezkarnie nie da się bez końca. Putin już to przerabiał i nie wyszedł na tym zbyt dobrze. Embargo, zamrożone aktywa, zakaz wjazdu i co najważniejsze zdołowana na maxa cena ropy.
Homo erectus = jansen21

Awatar użytkownika
Zulus
Posty: 3276
Rejestracja: 26 lis 2016, 18:33

Re: Wojna z niezależnymi mediami

Postautor: Zulus » 12 gru 2017, 17:03

1,5 mln kary dla TVN nałożonej przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji, za relacjonowanie protestów przed Sejmem, to cenzura i zastraszanie wolnych mediów. :!: :!: :!:

25152406_10155393481823740_7907741897478964284_n.jpg


Według Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, nałożenie przez KRRiTV na TVN wyjątkowo surowej kary w związku ze „sposobem relacjonowania wydarzeń w Sejmie RP i pod Sejmem RP w dniach 16 -18 grudnia 2016 r.”, bez publicznego podania szczegółowego uzasadnienia tej decyzji, stanowi poważną ingerencję w wolność słowa. :!: :!: :!:

Bez tytułu1.png


Bez tytułu2.png
Lubię komentować bieżące wydarzenia społeczno-polityczne.

Awatar użytkownika
Zulus
Posty: 3276
Rejestracja: 26 lis 2016, 18:33

Re: Wojna z niezależnymi mediami

Postautor: Zulus » 12 gru 2017, 17:59

W związku z decyzją Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji o nałożeniu 1 mln 479 tys. zł kary za sposób relacjonowania wydarzeń w Sejmie i przed Sejmem z grudnia 2016 roku TVN i TVN24 wydały oświadczenia.

Oświadczenie TVN

Telewizja TVN, należąca do amerykańskiej spółki Scripps Networks Interactive, zdecydowanie nie zgadza się z wydaną przez Przewodniczącego KRRiT decyzją. W ocenie TVN nałożona kara jest bezpodstawna. TVN S.A., po zapoznaniu się z treścią decyzji KRRiT, odwoła się do Sądu Okręgowego w Warszawie.


Odpowiedź TVN24

TVN24 odrzuca oskarżenie Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji przeciwko TVN24 i złoży apelację od decyzji nakładającej na spółkę karę za obsługę wydarzeń w Sejmie i pod Sejmem RP w grudniu 2016. TVN24 uważa, że oskarżenia sformułowane przez KRRiT opierają się na skrajnie nieobiektywnym i niestarannym raporcie sporządzonym na zlecenie Rady przez osobę związaną z telewizją Trwam i Wyższą Szkołą Kultury Medialnej w Toruniu.

W raporcie, który miałby udowadniać, iż TVN24 propagowała działania sprzeczne z prawem i sprzyjała zachowaniom zagrażającym bezpieczeństwu w czasie relacjonowania wydarzeń w Sejmie RP i pod Sejmem RP w czasie kryzysu parlamentarnego w grudniu ubiegłego roku, opisano tylko wybrane w sposób tendencyjny fragmenty nadawanego programu, aby udowodnić z góry postawioną tezę. Nie uwzględniono na przykład faktu, że w programie TVN24 szeroko relacjonowano i transmitowano wypowiedzi polityków Prawa i Sprawiedliwości, przedstawicieli władz Sejmu, klubu parlamentarnego PiS i rządu.

Najbardziej jaskrawym przejawem tendencyjności jest brak odnotowania faktu, iż wszystkie publiczne wypowiedzi Prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego były w czasie wydarzeń 16-18 grudnia 2016 transmitowane na żywo oraz wielokrotnie cytowane i powtarzane. W raporcie, na którym oparła się Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji nie wskazuje się też ani jednego przypadku przekłamania lub błędu rzeczowego.

TVN S.A. stwierdza kategorycznie, że w dniach kryzysu parlamentarnego między 16 a 18 grudnia 2016 dziennikarze TVN24 nie działali aktywnie, nie kreowali atmosfery poparcia dla wydarzeń, lecz relacjonowali w możliwie najpełniejszy sposób wydarzenia, co jest podstawowym zadaniem dziennikarstwa informacyjnego. Przedstawianie faktów – zgodnych lub niezgodnych z prawem – nie może być traktowane jako namawianie do jakichkolwiek działań, tak jak pokazywanie przebiegu i skutków wypadku drogowego nie jest propagowaniem naruszania zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym – dodaje Adam Pieczyński, Dyrektor Pionu Informacji TVN.

https://www.tvn24.pl/tvn-odwola-sie-od- ... 733,s.html
Lubię komentować bieżące wydarzenia społeczno-polityczne.

Awatar użytkownika
proc
Posty: 1693
Rejestracja: 25 lis 2016, 21:49

Re: Wojna z niezależnymi mediami

Postautor: proc » 12 gru 2017, 19:37

Co z tego, skoro pani teolog, specjalistka od ezoteryki, wykładowca w tzw. uczelni kapłana Rydzyka wie lepiej. Zulus bądź gotowy na obecność przy badaniu lekarskim przedstawiciela plebana - może to być hydraulik z praktyki, byle głęboko wierzący - który będzie oceniał trafność diagnozy badającego Cię doktora medycyny.
Nihil novi

Awatar użytkownika
proc
Posty: 1693
Rejestracja: 25 lis 2016, 21:49

Re: Wojna z niezależnymi mediami

Postautor: proc » 12 gru 2017, 20:11

Właśnie na Facebooku trwają relacje z manifestacji polskich obywateli. Na pewno nie są to wyważone i obiektywne transmisje w stylu TVP Kursk. Czy nie należałoby, aby znawczyni ezoteryki, pupilka kapłana Rydzyka wyznaczyła karę grzywny za szerzenie antyrządowych nastrojów w medium pana Zuckerberga?
Jeden procent kary w przypadku tego pana mogłoby zwielokrotnić wydatki naszego państwa na zabezpieczenie miesięcznic smoleńskich, a i na karmę dla kota prezesa by jeszcze starczyło.
Nihil novi

pantg
Posty: 1018
Rejestracja: 30 lis 2016, 12:57

Re: Wojna z niezależnymi mediami

Postautor: pantg » 13 gru 2017, 3:56

Napisałem parę godzin temu duży komentarz i teraz go nie widzę...

Leszek
Posty: 370
Rejestracja: 28 lis 2016, 19:33

Re: Wojna z niezależnymi mediami

Postautor: Leszek » 13 gru 2017, 7:37

Rydzkland powinien być w tych kryteriach zrównany z ziemią za podżeganie do nienawiści i przestępstw.

Awatar użytkownika
Zulus
Posty: 3276
Rejestracja: 26 lis 2016, 18:33

Re: Wojna z niezależnymi mediami

Postautor: Zulus » 13 gru 2017, 11:31

proc pisze:Co z tego, skoro pani teolog, specjalistka od ezoteryki, wykładowca w tzw. uczelni kapłana Rydzyka wie lepiej. Zulus bądź gotowy na obecność przy badaniu lekarskim przedstawiciela plebana - może to być hydraulik z praktyki, byle głęboko wierzący - który będzie oceniał trafność diagnozy badającego Cię doktora medycyny.


W sumie Procu nic nie jest wykluczone. :lol: :lol: :lol:

A co istotne pani teolog, specjalistka od ezoteryki nie przekonała Trumpa, który zakwestionował kompetencje pani Karp. ;)

Jesteśmy ogromnie zaniepokojeni kierunkiem, w jakim zdaje się zmierzać Polska - powiedziała we wtorek na konferencji prasowej rzeczniczka Departamentu Stanu USA Heather Nauert. - Wolne i niezależne media są jednym z głównych filarów demokratycznego państwa - oświadczyła, komentując decyzję Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji w sprawie relacjonowania przez TVN24 kryzysu politycznego w grudniu ubiegłego roku.

https://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swia ... 98125.html
Lubię komentować bieżące wydarzenia społeczno-polityczne.

Awatar użytkownika
Zulus
Posty: 3276
Rejestracja: 26 lis 2016, 18:33

Re: Wojna z niezależnymi mediami

Postautor: Zulus » 13 gru 2017, 15:18

Jest apel OKO.press do premiera Morawieckiego. Petycja jest odpowiedzią na działania KRRiT, która obłożyła TVN najwyższą karą w historii. Stacja ma zapłacić 1,5 mln złotych za to, jak zdaniem Krajowej Rady, relacjonowała wydarzenia pod Sejmem. ;)


DQ7pudzWsAEqiSv.jpgSzanowny Panie Premierze,

Deklaruje Pan, że pański „rząd Zjednoczonej Prawicy będzie rządem zjednoczonej Polski i rządem wszystkich obywateli”. Wyraża Pan pragnienie, „żebyśmy byli akceptowani, docenieni również przez tych, którzy na nas nie głosowali”.

Z nadzieją, że nie są to puste słowa, zwracamy się z apelem, by zajął Pan stanowisko wobec decyzji Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, która nałożyła karę na TVN24. Używając fałszywych i absurdalnych argumentów, zarzuciła ona stacji, że relacjonując protesty z grudnia 2016 roku „propagowała działania sprzeczne z prawem i sprzyjała zachowaniom zagrażającym bezpieczeństwu”.

Nadawca TVN24 odpiera te nieuzasadnione zarzuty i zapowiada, że odwoła się do sądu. Nie chcemy, by sugerował Pan sędziom, jakie wyroki powinni wydać. Ale jest w Pana kompetencji dopilnowanie, by sędziowie byli wolni od nacisków politycznych oraz nie musieli obawiać się represji za podjęte przez siebie decyzje.

Apelujemy o zapewnienie, że rząd nie popiera „rozprawy” z niezależnymi mediami, a zapowiadana przez polityków PiS „dekoncentracja i repolonizacja mediów” nie będzie służyć tłumieniu ich wolności.


Ja się podpisałem. ;)

Kto chce niech też się podpisze. Podaję linka.
https://naszademokracja.pl/petitions/za ... 2017-12-13
Lubię komentować bieżące wydarzenia społeczno-polityczne.

Awatar użytkownika
Kostyr
Posty: 645
Rejestracja: 26 lis 2016, 22:52

Re: Wojna z niezależnymi mediami

Postautor: Kostyr » 14 gru 2017, 19:27

Zulus pisze:Ja się podpisałem. ;)

Kto chce niech też się podpisze. Podaję linka.
https://naszademokracja.pl/petitions/za ... 2017-12-13


Jakoś mam opory w apelowaniu do człowieczka, premiera i wiceprezesa PiS, który w pełni popiera "zmiany w prawie" dotyczące sądów.
Nie mówiąc już o takich kwiatkach jak wstawienie znajomej Morawieckiego, przy pomocy "Rady Mediów Narodowych" na prezesowskim stołku Radia Wrocław - link.

PS

Lista urzędników reaktywowanego Głównego Urzędu Kontroli Prasy, Publikacji i Widowisk, dla niepoznaki zwanego Krajową Radą Radiofonii i Telewizji, teraz już nie na Mysiej ale przy Skwerze kard. S. Wyszyńskiego:

Witold Kołodziejski (powołany przez Sejm RP 22 lipca 2016 roku) - Przewodniczący

Teresa Bochwic (powołana przez Senat RP 22 lipca 2016 roku) - Zastępca Przewodniczącego

Janusz Kawecki (powołany przez Prezydenta RP 12 września 2016 roku) - Członek

Andrzej Sabatowski (powołany przez Prezydenta RP 12 września 2016 roku) - Członek

Elżbieta Więcławska-Sauk (powołana przez Sejm RP 22 lipca 2016 roku) - Członek
link

I historia zamiaru ukarania TVN - link.

Leszek
Posty: 370
Rejestracja: 28 lis 2016, 19:33

Re: Wojna z niezależnymi mediami

Postautor: Leszek » 31 gru 2017, 12:00

Mamy dzisiaj ogromny nacisk propagandy PiSu zakłamującej rzeczywistość i historię.. Z ciołków , schowanych pod spódnicami mamusi na wysokich etatach w PRL, robią dzisiaj bohaterów ,natomiast narażających życie w obronie Polski lub zamordowanych przez naszych byłych wrogów, pozbawiają czci, orderów i emerytur. Ze złodziei i sabotażystów , na dodatek często morderców cywilów okradających Polskę i wywożących skradzione mienie produkują obrońców Polaków i stawiają im pomniki . Do pełnego sukcesu tej Nazi propagandy trzeba zamknąć usta wszystkim z innym zdaniem i powtarzać kłamstwa w każdym miejscu i na każdym rogu ulicy...


Wróć do „Aktualności dnia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości