Wybory w Nowoczesnej. Możliwa zmiana szefa partii?

Aktualności - dział przeznaczony dla spraw najbardziej aktualnych
z ostatnich 24 godzin
pantg
Posty: 1014
Rejestracja: 30 lis 2016, 12:57

Re: Wybory w Nowoczesnej. Możliwa zmiana szefa partii?

Postautor: pantg » 29 lis 2017, 10:38

Jest to możliwe, że obecna liderka da Nowoczesnej nowy impet i przyniesie wzrost notowań, jednak to Petru był najlepszym tego gwarantem. Petru też najlepiej gwarantował zjednoczenie się opozycji i obalenie reżimu. Prędzej czy później Nowoczesna będzie miała wzrost notowań, ale szkoda że nie już za Petru.
.
Reasumując, dla Polski było by lepiej, aby Petru był dalej liderem Nowoczesnej.

Awatar użytkownika
Kostyr
Posty: 641
Rejestracja: 26 lis 2016, 22:52

Re: Wybory w Nowoczesnej. Możliwa zmiana szefa partii?

Postautor: Kostyr » 09 gru 2017, 18:10

Podet pisze:Miło było się pomylić. Taki wynik głosowania w Nowoczesnej, oznacza dla niej zagładę i przejęcia jej elektoratu przez PO. Moim zdaniem obecna kadencja Sejmu będzie dla nich pierwszą i ostatnią.
Strącenie do drugiego szeregu, bo jeszcze nie czeluści wyrazistego i charyzmatycznego lidera na rzecz idealistki, było ciosem samobójczym.
Petru popełniał błędy, osobiste ( rozwód nie dodaje splendoru) i polityczne ( świąteczny wyjazd w strony dalekie podczas okupacji Sejmu, to imfantylizm, poziom praktykanta). Jednak cała Nowoczesna była z nim kojarzona, on poprzez swoje koneksje zapewniał finansowanie, w końcu był powszechnie rozpoznawalny. Taka wymiana na osobę pozbawioną temperamentu, mało znaną poza kręgiem politycznym to autozagłada. Lider musi posiadać cechy interpersonalne, musi umieć wpływać na ludzi. Petru to potrafił, następczyni nie.
Patrząc z egoistycznego, PeOwskiego punktu widzenia dobrze się stało. Już można do poparcia społecznego dopisać 6-7%.
Adieu Nowoczesna, miło było.

Kompletnie się z Tobą nie zgadzam . Po pierwsze to nie PO przejmie elektorat, tylko Nowoczesna odzyska swój naturalny, liberalno lewicowy, elektorat. Petru zbliżał się do ciamajdowatej nieboszczki Unii Wolności, Lubnauer dodała energii, świeżości i praktycznej jednoznaczności, zjednującej elektorat. A mocno lewicująca Platforma zostanie z ręką w nocniku, bo swój elektorat, ten do 2005 roku, prawie utraciła. Zostały jej niedobitki i lewica z mnóstwem śmieci. Tak to jest, jak zamiast prawicowo liberalno-konserwatywnych zasad zaczyna się promować lewicowo liberalne mrzonki.

Swoją drogą określać Lubnauer "pozbawioną temperamentu" (zwłaszcza wobec Petru), to trzeba być ślepym. Poza tym potrafiła wyrobić sobie markę w wielu publicznych wystąpieniach, na głowę bijąc Petru. Jej wygrana to nie tylko zakulisowa rozgrywka, ale przede wszystkim rzeczowa ocena "wartości" dla partii. Petru przynosił pieniądze? Może w plastikowych torbach? :lol:

PS
Nowoczesna właśnie dopisuje sobie procenty, a Platforma nie jest w stanie nawet zapanować nad poprawnością działania i przynoszenia zysków przez swoje forum. O czym tutaj gadać, ręce i nogi opadają. :x

pantg
Posty: 1014
Rejestracja: 30 lis 2016, 12:57

Re: Wybory w Nowoczesnej. Możliwa zmiana szefa partii?

Postautor: pantg » 10 gru 2017, 4:08

Owo dowód, jak czyjeś poglądy przysłaniają tej osobie prawidłową ocenę sytuacji.

azar
Posty: 31
Rejestracja: 28 lis 2016, 9:40

Re: Wybory w Nowoczesnej. Możliwa zmiana szefa partii?

Postautor: azar » 18 gru 2017, 9:41

No i na razie Podet nie sprawdziły się twoje przewidywania. Jednak ludzie oczekiwali wymiany Petru bo sondaże wyraźnie skoczyły. Problemem jest jednak on sam. Na dłuższą metę nie może być tak, że Petru mówi o socjalistycznym kierunku w Nowoczesnej czy nawzajem dogryzają sobie w mediach z obecną szefową. Chyba Petru musi odejść definitywnie żeby Nowoczesna miała szansę. Zresztą pisze się o propozycjach dla niego od Schetyny.


Wróć do „Aktualności dnia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości