Rekonstrukcja rządu. Kto zostanie zdymisjonowany?

Aktualności - dział przeznaczony dla spraw najbardziej aktualnych
z ostatnich 24 godzin
Awatar użytkownika
Zulus
Posty: 3253
Rejestracja: 26 lis 2016, 18:33

Rekonstrukcja rządu. Kto zostanie zdymisjonowany?

Postautor: Zulus » 24 paź 2017, 22:13

To już pewne, za 3 tygodnie odbędzie się rekonstrukcja rządu.

Na fotelu premiera nie będzie zmiany. Jak informuje Onet i dziś Fakt Jarosław Kaczyński nie zostanie szefem rządu.

Onet.
Według naszych informacji o swoje stanowisko do końca kadencji może być za to spokojna premier Beata Szydło. I to pomimo wielu spekulacji medialnych, jakie w ostatnich tygodniach miały miejsce. A także dość trudnych relacji, jakie łączą premier Szydło z wicepremierem Morawieckim.


Fakt.
Wbrew plotkom, że szefem rządu zostanie Jarosław Kaczyński (68 l.), na fotelu premiera nie będzie zmiany.Natomiast jak dowiaduje się Onet, w związku z podsumowaniem dwóch lat rządu Beaty Szydło, ze stanowiskami może pożegnać się nawet pięcioro ministrów.

Kandydatami do zdymisjonowania są:

1. Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

Problem w tym, że murem za ministrem Adamczykiem od miesięcy stoi premier Beata Szydło. - Tym razem nie będzie w stanie obronić swojego bliskiego politycznego przyjaciela – twierdzi nasz rozmówca.

Chodzi o ostry spór między Adamczykiem a wicepremierem Mateuszem Morawieckim, który ma bardzo długą listę uwag i zastrzeżeń do działalności resortu infrastruktury. Adamczyk jest coraz bardziej blokowany przez Morawieckiego, który w rozmowach na Nowogrodzkiej wytyka mu słabe wykorzystywanie funduszy unijnych na budowę dróg i kolei, a także tolerowanie kolesiostwa w spółkach podległych Ministerstwu Infrastruktury.

Na zapleczu PiS coraz częściej mówi się o podzieleniu ministerstwa i przejęciu dużej jego części przez resort rozwoju kierowany przez Morawieckiego. Jednak to, co najbardziej zaszkodziło notowaniom Adamczyka u samego Kaczyńskiego, to realizacja programu Mieszkanie+, który mimo zapowiedzi wciąż jest w powijakach. A PiS i cała "dobra zmiana" nie mogą sobie pozwolić na fiasko tak dużego projektu, który obok realizowanego z sukcesem programu 500+ ma być fundamentem położonym pod kolejne wyborcze zwycięstwa Zjednoczonej Prawicy.


2. Szef MSZ Witold Waszczykowski.

Z kolei Waszczykowskiemu prezes PiS ma za złe zawalenie sprawy ustawy o służbie zagranicznej, która miała oczyścić polską dyplomację z osób związanych ze służbami PRL. Po tym, jak Onet ujawnił fakt współpracy z wojskowymi służbami PRL ambasadora przy UE Jarosława Starzyka, czara goryczy na Nowogrodzkiej się przelała. - Minister Waszczykowski dostał już sporo ostatnich szans. Kolejnej nie będzie – twierdzi nasz rozmówca.

Nie wiadomo, kto miałby stanąć na czele MSZ. W przestrzeni medialnej wymieniane są ostatnio dwa nazwiska: wicemarszałka Senatu Adama Bielana i szefa gabinetu politycznego prezydenta Krzysztofa Szczerskiego.

- Adam Bielan ma wszelkie kwalifikacje, aby być w przyszłości świetnym ministrem spraw zagranicznych, ale nasza partia [Polska Razem] w tej chwili nie aspiruje do przejęcia MSZ – mówił w wywiadzie dla Onet wicepremier Jarosław Gowin.

Z kolei Szczerski to prawa ręka prezydenta Andrzeja Dudy i trudno sobie wyobrazić, aby teraz miał opuścić głowę państwa, lecz tego do końca wykluczyć nie można. Zwłaszcza, że jego notowania na Nowogrodzkiej ostatnio znacząco wzrosły, bo to Szczerski jest wymieniany jako łącznik między prezydentem a partią rządzącą, dzięki któremu już prawie osiągnięto kompromis ws. reformy sądownictwa.

W ostatnich dniach w mediach jako kandydat do zastąpienia Waszczykowskiego wymieniany był europoseł Jacek Saryusz-Wolski, który jak na razie odmówił przyjęcia tej propozycji, choć wielu w PiS właśnie jego wymienia jako następcę po Waszczykowskim.


3. Minister rolnictwa Krzysztof Jurgiel.

Jak twierdzą nasze źródła, rząd miałby opuścić także minister rolnictwa Krzysztof Jurgiel. Według kierownictwa PiS wciąż nie udało się partii zbudować przewagi wśród wiejskiego elektoratu, który – co prawda – zauważył transfer środków w postaci 500+, lecz to zasługa minister pracy Elżbiety Rafalskiej, a nie Jurgiela.

Jego miejsce miałby zająć szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Henryk Kowalczyk, obecnie prawa ręka premier Szydło, a w pierwszym rządzie PiS Jarosława Kaczyńskiego sekretarz stanu w Ministerstwie Rolnictwa.


4. Minister zdrowia Konstanty Radziwiłł.

Zmiana na stanowisku ministra szykowana jest także podobno w resorcie zdrowia. Według naszych informacji zmiany w służbie zdrowia pod kierunkiem Konstantego Radziwiłła nie idą tak szybko i sprawnie, jak chce tego Jarosław Kaczyński.

Ponadto zapowiedź jeszcze z kampanii o likwidacji Narodowego Funduszu Zdrowia okazała się niemożliwa do zrealizowania w tej kadencji. Konto Radziwiłła obciąża także mocno trwający protest lekarzy rezydentów, z którym ministerstwo nie potrafi sobie poradzić. Podobno już zaczęły się pierwsze przymiarki do wyboru nowego ministra.


5. Minister cyfryzacji Anna Streżyńska.


Na liście do dymisji widnieje – według naszych informacji - jeszcze nazwisko minister cyfryzacji Anny Streżyńskiej. Nasze źródła twierdzą, że na Nowogrodzkiej mimo skutecznego PR-u dostrzeżono zbyt wolne tempo wprowadzania cyfrowych projektów. Ponadto kondycja finansowa resortu ma pozostawiać wiele do życzenia, a gdy dorzuci się do tego liczne spory w rządzie, w jakie uwikłana jest Streżyńska, to jej odejście z rządu robi się bardzo prawdopodobne.

http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-oneci ... ka/6msqe91

O tych samych ministrach do zdymisjonowania pisze też dziś Fakt:
http://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/ ... zi/rs6j4qv


Oczywiście najwięksi szkodnicy nie zostaną zdymisjonowani. Mam tu na myśli szefa MON Antoniego Macierewicza, szefa MSWiA Mariusza Błaszczaka, szefa MS Zbigniewa Ziobrę oraz szefa MŚ Jana Szyszkę.
Lubię komentować bieżące wydarzenia społeczno-polityczne.

Awatar użytkownika
Zulus
Posty: 3253
Rejestracja: 26 lis 2016, 18:33

Re: Rekonstrukcja rządu. Kto zostanie zdymisjonowany?

Postautor: Zulus » 25 paź 2017, 12:34

57,6 proc. Polaków uważa, że Jarosław Kaczyński nie jest dobrym kandydatem do zastąpienia Beaty Szydło w fotelu szefa rządu. 31 proc. jest przeciwnego zdania. To wyniki sondażu przeprowadzonego przez IBRIS dla Radia ZET.

Bez tytułu.png

http://wiadomosci.radiozet.pl/Polska/So ... -premierem

Ja bym chciał aby Kaczyński został premierem. To czy naczelnik rządzi Polską z tylnego czy przedniego siedzenia nie ma żadnego znaczenia. Ale będąc z przodu, odpowiedzialność będzie jego. ;)
Lubię komentować bieżące wydarzenia społeczno-polityczne.

Awatar użytkownika
Zulus
Posty: 3253
Rejestracja: 26 lis 2016, 18:33

Re: Rekonstrukcja rządu. Kto zostanie zdymisjonowany?

Postautor: Zulus » 26 paź 2017, 12:46

Sondaż SW Research dla serwisu rp.pl: Kto powinien opuścić rząd Beaty Szydło w ramach rekonstrukcji.

W sondażu przeprowadzonym na zlecenie serwisu rp.pl najwięcej respondentów (59 proc.) wskazało, że w ramach rekonstrukcji rząd powinien opuścić Antoni Macierewicz, minister obrony narodowej. Znaczący odsetek badanych uważa też, że rząd powinien opuścić Zbigniew Ziobro, minister sprawiedliwości (43 proc.), premier Beata Szydło (43 proc.), Witold Waszczykowski, minister spraw zagranicznych (43 proc.) oraz Jan Szyszko, minister środowiska (42 proc.).


22688701_369306753491337_6512007155375945615_n.jpg

http://www.rp.pl/Polityka/170429280-Son ... ukcji.html

W sumie wyniki tego sondażu nie zaskakują. Szyszko, Szydło, Waszczykowski, Macierewicz, Ziobro, Błaszczak czy Zalewska to i moi faworyci do zdymisjonowania. ;)
Lubię komentować bieżące wydarzenia społeczno-polityczne.

Awatar użytkownika
Zulus
Posty: 3253
Rejestracja: 26 lis 2016, 18:33

Re: Rekonstrukcja rządu. Kto zostanie zdymisjonowany?

Postautor: Zulus » 06 lis 2017, 22:00

Według sondażu IBRiS, który pracownia sondażowa zamieściła na Twitterze, gdyby miało to zależeć od respondentów, Beata Szydło pożegnałaby się ze stanowiskiem premiera. Jej odejścia chce ponad 50 proc. badanych. ;)

DN7rOrqW0AEEter.jpg
Lubię komentować bieżące wydarzenia społeczno-polityczne.

Awatar użytkownika
proc
Posty: 1690
Rejestracja: 25 lis 2016, 21:49

Re: Rekonstrukcja rządu. Kto zostanie zdymisjonowany?

Postautor: proc » 07 lis 2017, 10:56

Temat ważny z kronikarskiego punktu widzenia, dla mnie jednak nieistotny. Dopóki PiS nie odda władzy nie interesują mnie przetasowania w tej klice.
Nihil novi

Awatar użytkownika
HarryBrown
Posty: 2405
Rejestracja: 28 lis 2016, 17:51

Re: Rekonstrukcja rządu. Kto zostanie zdymisjonowany?

Postautor: HarryBrown » 07 lis 2017, 11:14

Wszak 2 lata temu mówiono publicznie, że ten rząd składa się z samych najlepszych z najlepszych. Czyli w ramach rekonstrukcji zamierzają zwolnić najlepszych z najlepszych zastępując ich gorszymi. Gdzie tu logika?
Homo erectus = jansen21

Awatar użytkownika
Zulus
Posty: 3253
Rejestracja: 26 lis 2016, 18:33

Re: Rekonstrukcja rządu. Kto zostanie zdymisjonowany?

Postautor: Zulus » 07 lis 2017, 11:59

proc pisze:Temat ważny z kronikarskiego punktu widzenia, dla mnie jednak nieistotny. Dopóki PiS nie odda władzy nie interesują mnie przetasowania w tej klice.


Mnie natomiast interesują przetasowania w tej klice, bo szkody jakie wyrządzają niektórzy ministrowie rządu PiS mogą być trudne do odrobienia przez wiele lat, kiedy wreszcie PiS przestanie rządzić. Chociaż, co muszę przyznać, moi faworyci do zdymisjonowania, nie są w większości, na tej giełdzie nazwisk do zmiany. :evil: :evil:
Lubię komentować bieżące wydarzenia społeczno-polityczne.

Awatar użytkownika
Zulus
Posty: 3253
Rejestracja: 26 lis 2016, 18:33

Re: Rekonstrukcja rządu. Kto zostanie zdymisjonowany?

Postautor: Zulus » 07 lis 2017, 12:26

HarryBrown pisze:Wszak 2 lata temu mówiono publicznie, że ten rząd składa się z samych najlepszych z najlepszych. Czyli w ramach rekonstrukcji zamierzają zwolnić najlepszych z najlepszych zastępując ich gorszymi. Gdzie tu logika?


Może PiS kandydatów na ministrów znalazł jeszcze lepszych od najlepszych z najlepszych. ;)
Lubię komentować bieżące wydarzenia społeczno-polityczne.

Awatar użytkownika
proc
Posty: 1690
Rejestracja: 25 lis 2016, 21:49

Re: Rekonstrukcja rządu. Kto zostanie zdymisjonowany?

Postautor: proc » 07 lis 2017, 13:21

O rekonstrukcji i trochę głębiej. :lol:

Obrazek
Nihil novi

Awatar użytkownika
Zulus
Posty: 3253
Rejestracja: 26 lis 2016, 18:33

Re: Rekonstrukcja rządu. Kto zostanie zdymisjonowany?

Postautor: Zulus » 05 gru 2017, 13:41

Są kolejne spekulacje że premierem może zostać Morawiecki. Uważam że jeśli nowym premierem nie będzie Kaczyński, to nazwisko ewentualnego następcy Szydło, nie ma większego znaczenia. ;)

Najnowszy scenariusz rekonstrukcji rządu przewiduje, że wicepremier Mateusz Morawiecki zastąpi Beatę Szydło na stanowisku szefa rządu – twierdzi RMF FM. Taki plan miał podczas zamkniętej narady zaprezentować władzom PiS Jarosław Kaczyński.

http://www.newsweek.pl/polska/polityka/ ... 011,1.html
Lubię komentować bieżące wydarzenia społeczno-polityczne.

Awatar użytkownika
HarryBrown
Posty: 2405
Rejestracja: 28 lis 2016, 17:51

Re: Rekonstrukcja rządu. Kto zostanie zdymisjonowany?

Postautor: HarryBrown » 05 gru 2017, 14:32

A jakie to ma znaczenie kto będzie premierem? Wódz jest jeden i nawet jak nie ma oficjalnych tytułów i rang to i tak jest über alles. Najwyższy Regent und Naczelnik nie jest w ciemię bity i dla dobra podłej zmiany jak i pislamskiej przyszłości na pewno nie zajmie żadnych stanowisk przed zbliżającymi się wyborami w 2018 i 2019 r. Pewnie jak wygrają kolejne wybory do parlamentu, to być może wtedy się poważy na taki krok. Ale nie teraz bo jednak gro społeczeństwa nie trawi Wodza i Zbawcy.
Homo erectus = jansen21

Awatar użytkownika
Zulus
Posty: 3253
Rejestracja: 26 lis 2016, 18:33

Re: Rekonstrukcja rządu. Kto zostanie zdymisjonowany?

Postautor: Zulus » 06 gru 2017, 12:42

HarryBrown pisze:A jakie to ma znaczenie kto będzie premierem? Wódz jest jeden i nawet jak nie ma oficjalnych tytułów i rang to i tak jest über alles. Najwyższy Regent und Naczelnik nie jest w ciemię bity i dla dobra podłej zmiany jak i pislamskiej przyszłości na pewno nie zajmie żadnych stanowisk przed zbliżającymi się wyborami w 2018 i 2019 r. Pewnie jak wygrają kolejne wybory do parlamentu, to być może wtedy się poważy na taki krok. Ale nie teraz bo jednak gro społeczeństwa nie trawi Wodza i Zbawcy.


Jeżeli nie Kaczyński premierem, to wielce prawdopodobne, że zostanie nim Morawiecki. Można chyba już powiedzieć że Szydło została odstrzelona. :lol: :lol: :lol:

Rekonstrukcja rządu powinna być przeprowadzona jeszcze przed świętami – ocenił dziś wiceprezes PiS Adam Lipiński. Jego zdaniem naturalnym kandydatem na premiera jest szef PiS, jeśli jednak Jarosław Kaczyński się nie zdecyduje, „to najlepszym kandydatem jest Mateusz Morawiecki”.

http://www.tvp.info/35101487/adam-lipin ... -kaczynski

Kurski też chyba już dostał stosowne instrukcje. ;)

24312405_550911121920611_1579017370326563898_n.jpg
Lubię komentować bieżące wydarzenia społeczno-polityczne.

pantg
Posty: 1014
Rejestracja: 30 lis 2016, 12:57

Re: Rekonstrukcja rządu. Kto zostanie zdymisjonowany?

Postautor: pantg » 06 gru 2017, 18:41

Kiedy reżim niszczy sądy i przygotowywuje grunt pod fałszowanie wyborów, to nie należy wtedy dyskutować o rzeczach nieistotnych. Dzisiaj w sejmie kolejny rozbiór demokracii, a w nocy czeka nas deptanie prawa przez komisję sejmową do spraw sprawiedliwości, dlatego tylko tymi sprawami naród musi się zajmować

Awatar użytkownika
Zulus
Posty: 3253
Rejestracja: 26 lis 2016, 18:33

Re: Rekonstrukcja rządu. Kto zostanie zdymisjonowany?

Postautor: Zulus » 06 gru 2017, 18:42

To nie ulega żadnej wątpliwości. ;)

DQXvBEFX0AEdFqA.jpg
Lubię komentować bieżące wydarzenia społeczno-polityczne.

Awatar użytkownika
HarryBrown
Posty: 2405
Rejestracja: 28 lis 2016, 17:51

Re: Rekonstrukcja rządu. Kto zostanie zdymisjonowany?

Postautor: HarryBrown » 07 gru 2017, 18:02

Regent und Naczelnik po mistrzowsku rozgrywa ostatnie wydarzenia. Od wczoraj we wszystkich mediach klepią przez 24h temat kto zastąpi Szydło. A tymczasem na Wiejskiej brutalnie gwałcą kolejny raz Konstytucję przepychając w komisjach bezprawne ustawy zmieniające ustrój państwa. I co ciekawe od wczoraj ten temat w mediach traktowany jest jak pogoda w dniu wczorajszym.
Homo erectus = jansen21

Awatar użytkownika
Zulus
Posty: 3253
Rejestracja: 26 lis 2016, 18:33

Re: Rekonstrukcja rządu. Kto zostanie zdymisjonowany?

Postautor: Zulus » 07 gru 2017, 20:12

Doradca Tuska premierem rządu PiS. :lol: :lol: :lol: To niewątpliwy sukces Donalda Tuska. :D

Nic się nie zmienia, Kaczyński dalej będzie rządził z tylnego siedzenia. ;)
Lubię komentować bieżące wydarzenia społeczno-polityczne.

Awatar użytkownika
Kostyr
Posty: 641
Rejestracja: 26 lis 2016, 22:52

Re: Rekonstrukcja rządu. Kto zostanie zdymisjonowany?

Postautor: Kostyr » 07 gru 2017, 20:24

Coby nie mówić, skuteczność Platformy w odwołaniu rządu 100%. :lol:

Awatar użytkownika
proc
Posty: 1690
Rejestracja: 25 lis 2016, 21:49

Re: Rekonstrukcja rządu. Kto zostanie zdymisjonowany?

Postautor: proc » 07 gru 2017, 20:44

Czyli, że mamy nowego kierownika osiedla?

Nihil novi

Awatar użytkownika
proc
Posty: 1690
Rejestracja: 25 lis 2016, 21:49

Re: Rekonstrukcja rządu. Kto zostanie zdymisjonowany?

Postautor: proc » 07 gru 2017, 20:56

Ale żeby najlepszą premier od czasów Mieszka I ot tak wywalić? Co tu się...?

Obrazek
Nihil novi

Awatar użytkownika
proc
Posty: 1690
Rejestracja: 25 lis 2016, 21:49

Re: Rekonstrukcja rządu. Kto zostanie zdymisjonowany?

Postautor: proc » 07 gru 2017, 21:03

Pani Beata przechodzi na ważną placówkę, a na jej miejsce przychodzi bankster i doradca tego zdrajcy Tuska. Co tu się...?

Nihil novi


Wróć do „Aktualności dnia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości