Strajk głodowy młodych lekarzy.

Aktualności - dział przeznaczony dla spraw najbardziej aktualnych
z ostatnich 24 godzin
Awatar użytkownika
sciemniacz

Re: Strajk głodowy młodych lekarzy.

Postautor: sciemniacz » 14 paź 2017, 20:16

Dodam jeszcze, że pełnienie dyżurów przez rezydentów jest obowiązkowe i wynika z przepisów ustawy, więc to nie powinna być z ich strony żadna łaska - wiedzieli na co się decydują, taki zawód. Ich możliwości zarobkowe na tle na przykład aplikantów radcowskich czy sędziowskich są przyzwoite.
I fajnie że idą na SOR czy OIOM, gdzie mogą się czegoś nauczyć.
Jest też kwestia kosztów kształcenia takich osób. Uważam, że społeczeństwo nie powinno łożyć, jeśli nie odnosi korzyści.
Poprę kandydaturę Romana Giertycha na prezydenta RP. Jeśli się zdecyduje... ;)

Awatar użytkownika
HarryBrown

Postautor: HarryBrown » 14 paź 2017, 23:21

Tylko co to jest za praca i jakie wynikają z tego ryzyka dla pacjentów jeśli ci ludzie muszą dymać po 300-320 godzin miesięcznie. Lekarze nie narzekają na konieczność dyżurów. Problemem jest to, że sytuacja materialna jak i liczne wakaty wymuszają na nich branie ponadnormatywnej ilości dyżurów. Ja widzę po swojej siostrze jak to odbija się na jej kondycji fizycznej i psychicznej. Do tego oprócz pracy zdecydowana większość lekarzy cały czas podnosi swoje kompetencje czyli miesięcznie dodatkowo na naukę przeznaczają od kilkunastu do kilkudziesięciu godzin miesięcznie. Ponadto całe rzesze młodych lekarzy nie łapie się na rezydentury i specjalizacje opłacają ze swoich własnych środków. Moja siostra tak zrobiła specjalizację ortopedy, a teraz kończy drugą specjalizację z rehabilitacji. I po skończeniu na 99% wyjedzie do Niemiec bo ma z kilku niemieckich klinik propozycje. Zajechany i przemęczony lekarz to ryzyko złej diagnozy albo źle zrobionej operacji co może implikować pogorszenie zdrowia albo i nawet zgon pacjenta. I z tego co mi opowiada siostra, to większość lekarzy na dorobku jest tym faktem kosmicznie zestresowana bo jakiś błąd i prokuratura na karku.
Homo erectus = jansen21

Awatar użytkownika
sciemniacz

Postautor: sciemniacz » 15 paź 2017, 10:43

A zainteresowałem się tematem. :) I z tego co czytam, to nawet tam gdzie opieka medyczna stoi na wysokim poziomie, rezydenci nie zarabiają tak jak lekarze specjaliści, a zazwyczaj kilka razy mniej. I pracują bardzo dużo. Najbardziej podoba mi się opis modelu amerykańskiego, myślę że potrzebne są i u nas rozwiązania systemowe.

http://www.medexpress.pl/rezydenci-w-kieracie/66009
http://www.sluzbazdrowia.com.pl/artykul ... 3209&art=3
http://www.pracamedycyna.pl/jak-wyglada ... noczonych/
https://www.bestmedicaldegrees.com/salary-of-doctors/
Poprę kandydaturę Romana Giertycha na prezydenta RP. Jeśli się zdecyduje... ;)

Awatar użytkownika
Przekret

Postautor: Przekret » 15 paź 2017, 20:11

HarryBrown pisze:Tylko co to jest za praca i jakie wynikają z tego ryzyka dla pacjentów jeśli ci ludzie muszą dymać po 300-320 godzin miesięcznie.

Fakt; obecnie praca lekarza może być stresująca. Na szczęście minęły już czasy, gdy lekarz mógł się wymigać z odpowiedzialności za śmierć pacjenta tylko dzięki fałszywej solidarności korporacyjnej i w imię zasady: każdy lekarzyk ma swój własny cmentarzyk
Jednak hasła protestu wydają mi się podejrzane. Dla przyzwoitości coś tam się bredzi o procentach z budżetu, ale tak naprawdę to państwo Rezydenci słysząc o niebotycznych pieniądzach jakie PiS wyrwał złodziejom chcą mieć udział w tym torcie krzycząc coś o podwyżkach uposażeń wszystkich pracowników tzw Służby Zdrowia. "Służba" ta to równie wielki bałagan jak wymiar sprawiedliwości.
No ale PiS obiecał zrobić szybki porządek, co może się skończyć podobnie jak się skończyła dla NSDAP wojna na wszystkich frontach. Bo tam liczyła się ilość żołnierzy dla której demografia była przysłowiową Limes. Tutaj coraz większa ilość frontów walki ogranicza liczba wyborców głosujących na PiS która rośnie, ale nie tak szybko jak kolejnych przeciwników. Bo każdy Rezydent ma rodzinę, kochankę czy przyjaciela, oni też mają znajomych, którzy nie będą głosować na rządzącą partię.
Powinno to być ważne dla Totalniaków, ale nie wiem, czy oni coś więcej widzą na oczy niż hasło "J...ć pisiorów".

Mówiąc krótko, protest Rezydentów może być również ustawką, tym bardziej, że kręcą się wokół tej imprezy podejrzane indywidua typu niejaki Mateusz Kijowski. Organizatorzy protestu nawet słabnącymi siłami powinni przegnać "popierających" ich kodowców obywateli i wszelkiej maści politykierów.
Co do miszcza się nie wypowiadam - ja tylko idealnie gram na nerwach i mistrzowsko potrafię wku....ać ludzi.

Awatar użytkownika
HarryBrown

Postautor: HarryBrown » 15 paź 2017, 21:47

A ile to wyrwał tych miliardów obecny reżim? Zbytnio ulegasz pisowskiej propagandzie.
Homo erectus = jansen21

Awatar użytkownika
Przekret

Postautor: Przekret » 15 paź 2017, 22:58

HarryBrown pisze:A ile to wyrwał tych miliardów obecny reżim? Zbytnio ulegasz pisowskiej propagandzie.

Wszyscy to powtarzają, że obecny rząd ukradł miliardy, ale nikt nie wie ile i czy zginęły jakieś pieniądze. Mnie żadna propaganda nie rusza, a ta made in Budka jest tak cienka jak on. Szanowny panie; gdyby Kaczyński tolerował jakąkolwiek kradzież to już mógłby pakować manatki. Przecież PO prawie wyłącznie przegrało wybory przez afery korupcyjno - złodziejskie.
Na tzw prowincji demaskatorzy nieprawidłowości poprzedniej koalicji zapełniają lokalne fora informacjami o postępowaniach prokuratorskich czy sądowych członków poprzedniego establishment`u. Co prawda wiele spraw jest przesadzonych lub wręcz nieprawdziwych, ale po odsianiu plew duże pieniądze zasiliły nieuczciwych. Ich szczęście, że mamy organy ścigania i sądownictwo jakie mamy, inaczej winni musieliby oczekiwać w kolejkach do odsiadki.
Co do miszcza się nie wypowiadam - ja tylko idealnie gram na nerwach i mistrzowsko potrafię wku....ać ludzi.

Awatar użytkownika
oldHorse

Postautor: oldHorse » 15 paź 2017, 23:05

Przekret pisze:
HarryBrown pisze:A ile to wyrwał tych miliardów obecny reżim? Zbytnio ulegasz pisowskiej propagandzie.

Wszyscy to powtarzają, że obecny rząd ukradł miliardy, ale nikt nie wie ile i czy zginęły jakieś pieniądze.

Nie wymiguj się od odpowiedzi (albo nie cytuj frazesów ze swoich ulubionych przekaziorów). Pytanie Harry'ego było konkretne i wszyscy oczekujemy konkretnej odpowiedzi: ile?

Awatar użytkownika
Przekret

Postautor: Przekret » 16 paź 2017, 10:22

oldHorse pisze:
Nie wymiguj się od odpowiedzi (albo nie cytuj frazesów ze swoich ulubionych przekaziorów). Pytanie Harry'ego było konkretne i wszyscy oczekujemy konkretnej odpowiedzi: ile?

Żądasz ode mnie rzeczy niemożliwej; gdybym wiedział, ile obecny rząd ukradł, nikt by mnie nie wyprzedził w doniesieniu o tym fakcie do organów ścigania.
Prostuję twoje przekonanie o moich ulubionych przekaziorach; mam tylko takie, jakie mi daje internet, czyli TVP info i TV Trwam. Jeśli chcesz, by więcej ludzi patrzyło na tvn 24 powiedz właścicielom, by zaczęli nadawać stream.

Dodatkowo jeszcze powiem, że kradzież publicznych pieniędzy byłaby końcem Prawa i Sprawiedliwości.
Szkoda, że do poprzedniej koalicji sprawy przyjęły tak nieciekawy bieg. Wszystkiego można się było spodziewać, ale jak można chronić v-ce przewodniczącą PO od odpowiedzialności za sprawy miasta Warszawy? To tylko jeden z przykładów.
Druga rzecz, to jakby niechęć obecnej władzy do szybkiego wyjaśnienia afery Amber Gold. Moim zdaniem, pani Wassermann powinna zacząć przesłuchania od ludzi z służb, a tymczasem co widzimy? Chodzi sobie po protestach obywatel Dukaczewski, bez którego wiedzy nie spadł nawet włos z głowy żadnemu vipowi.
Podsumowując, uważam, że mimo wzajemnego obgryzania kostek przez byłych i obecnych rządzących, w imię żywotnych interesów kasty, żaden z nich nie sięgnie kłami wyżej niż nogawki spodni pani Premier.
Gdyby tak było, wielu z tych, którzy mieli i mają wpływ na przebieg życia społecznego w Polsce gniłoby już w lochach kazamatów ministra Ziobry a tak nie jest. Dwa lata dobrej zmiany a żaden złodziej i oszust nie odpowiedział skutecznie za swoje grzechy.

Awatar użytkownika
oldHorse

Postautor: oldHorse » 16 paź 2017, 12:19

Nadal unikasz odpowiedzi. Nie pytamy, ile ukradł obecny rząd, tylko ile, według Twojego określenia, "wyrwał złodziejom".

Rezydenci słysząc o niebotycznych pieniądzach jakie PiS wyrwał złodziejom

Awatar użytkownika
HarryBrown

Postautor: HarryBrown » 16 paź 2017, 14:50

Odnośnie protestu lekarzy. Media reżimowe lecą po nich niczym bolszewickie media po strajkujących w latach 80-ych. Ale pięknie nadziali się na minę. Niejaki Kossakowski na kanwie zdjęcia na którym jest jedna z protestujących, wysmarował tekst o tym, że młodzi żrą kawior na zagranicznych wojażach a w kraju udają biednych. Na zdjęciu tym jest młoda lekarka K.Pikulska w trakcie swojego pobytu w Kurdystanie w ramach medycznej misji. Smaczku sprawie dodaje, że to samo zdjęcie jakieś 1,5 roku temu te same reżimowe media wykorzystały do akcji propagowania pomocy uchodźcom na miejscu :)
Autor tekstu o kawiorze został zawieszony, a jego boss niejaki Pereira musiał publicznie przepraszać :D
Homo erectus = jansen21

Awatar użytkownika
Przekret

Postautor: Przekret » 16 paź 2017, 18:44

Sorry, nie zrozumiałem pytania, bo byłem bardzo zajęty w pracy.
Z tego co głosił Jaki - z komisji, odzyskali około pół miliarda, ale to szacunki.
Z VAT to już raczej nie odzyskają, bo pieniędzy dawno nie ma. Jednak na plus PiSowi zaliczam wykończenie mafii paliwowej.
Na "znalezienie" pieniędzy to ma patent minister finansów. Mimo tych łez wylanych przez Totalną i przewidywaniach posła Rostowskiego, że nic się nie uda, udaje się. Nie sprawdzają się także czarne scenariusze o braku nowych inwestorów.

Jeśli chodzi o upolitycznienie strajku Rezydentów to widać w TV krążących "legendarnego Władka" i równie legendarnego Kijowskiego wokół strajkujących.
Jeżeli młody lekarzyk nie chce podjąć pracy nawet za 100zł/h to tu komuś zabrakło realizmu. Gdyby udało się ogłupić rządzących i rezydenci dostaliby 100zł/h to polska budżetówka wywróci finanse publiczne. I pewnie o to chodzi.
Lekarzyki straszą strajkiem ogólnopolskim, gdyby nie spełniono ich żądań. Niech strajkują; dadzą pisowcom jeszcze więcej głosów. Dzisiaj słyszałem, jak pomstują już ludzie na chciwość protestujących.

oldHorse pisze:Nadal unikasz odpowiedzi. Nie pytamy, ile ukradł obecny rząd, tylko ile, według Twojego określenia, "wyrwał złodziejom".

No nie wiem, jak odpowiedzieć! "Nie pytamy" takiej formuły używali drzewiej królowie i książęta.

Awatar użytkownika
Podet

Postautor: Podet » 16 paź 2017, 20:34

Tak na marginesie wtrące dygresję. Prezesina PiSu, Nasz król niekoronowany nadal jest sobą. W sobotę w strajku lekarzy dopatrzył się czynników politycznych. Jak widać partia-zakon-matka musi być czujna, bo wróg czai się wszędzie.
I always get what I want

Awatar użytkownika
Zulus

Postautor: Zulus » 17 paź 2017, 9:12

Znajdź różnicę. ;)

DMMaD4tX4AIvrzi.jpg
Lubię komentować bieżące wydarzenia społeczno-polityczne.

Awatar użytkownika
Przekret

Postautor: Przekret » 17 paź 2017, 18:39

Doktor Pikulska podoba mi się. Oczywiście to piękna kobieta, ale dodatkowo ma w sobie to coś, taki ogień wewnętrzny, którym chce podpalić spokój w Polsce. To coś niebywałego, coś co początkowo obserwowałem u niektórych posłanek .Nowoczesnej pl.
Obecnie niewiele zostało z tego "ognia" w tych serduszkach. Może czas na wymianę? Doktor Pikulska jest zdolna zastąpić oziębłe serca wybranek obecnego Zgromadzenia Narodowego.

Awatar użytkownika
oldHorse

Postautor: oldHorse » 17 paź 2017, 18:54

Przekret pisze:Sorry, nie zrozumiałem pytania, bo byłem bardzo zajęty w pracy.
Z tego co głosił Jaki - z komisji, odzyskali około pół miliarda, ale to szacunki.

Pół miliarda zabrali złodziejom. Czyli brakujące w tym roku 23,5 miliarda na 500+ musieli zabrać uczciwym. A lekarze dostaną guzik z pętelką.
(Jako korwinista-mikkista wiesz, oczywiście, że rząd nie ma żadnych własnych pieniędzy).

Awatar użytkownika
Przekret

Postautor: Przekret » 17 paź 2017, 19:41

="oldHorse
Pół miliarda zabrali złodziejom. Czyli brakujące w tym roku 23,5 miliarda na 500+ musieli zabrać uczciwym. A lekarze dostaną guzik z pętelką.
(Jako korwinista-mikkista wiesz, oczywiście, że rząd nie ma żadnych własnych pieniędzy).

Są rzeczy, których człowiek antyspołeczny nie zrozumie; trzeba pomagać słabszym, choćbyś wiedział, że pomoc ta to wg ciebie wyrzucone pieniądze.
500+ to właśnie taka pomoc którą ani Korvin ani inny "leberał" nie rozumie. Serce rośnie (oczywiście normalnemu człowiekowi) widząc te wózki dziecięce na ulicach i te kobiety w stanie błogosławionym.

A co dostaną lekarze? Dla nich z całą bezwzględnością zastosował bym prawo rynku czyli całkowitą prywatyzację. Podobnie jak dla dentystów to zrobili (chyba komuniści - nie pamiętam). I studia całkowicie płatne z możliwością udzielenia kredytu całkowicie nieoprocentowanego. Zresztą całe szkolnictwo wyższe powinno być płatne. Obecni absolwenci w znakomitej większości reprezentują marny poziom. Szkoły wyższe nie uwolniły się od średniowiecznych metod nauczania.
Gdzieś czytałem, że niemieckie szkoły wyższe, które kształcą mniej studentów? niż nasze opracowały 10000 wynalazków, a polskie 100.
Tyle w tym temacie.

Awatar użytkownika
HarryBrown

Postautor: HarryBrown » 17 paź 2017, 19:49

Przekret pisze:
oldHorse pisze:Pół miliarda zabrali złodziejom. Czyli brakujące w tym roku 23,5 miliarda na 500+ musieli zabrać uczciwym. A lekarze dostaną guzik z pętelką.

Są rzeczy, których człowiek antyspołeczny nie zrozumie; trzeba pomagać słabszym, choćbyś wiedział, że pomoc ta to wg ciebie wyrzucone pieniądze.
500+ to właśnie taka pomoc którą ani Korvin ani inny "leberał" nie rozumie. Serce rośnie (oczywiście normalnemu człowiekowi) widząc te wózki dziecięce na ulicach i te kobiety w stanie błogosławionym.

A co dostaną lekarze? Dla nich z całą bezwzględnością zastosował bym prawo rynku czyli całkowitą prywatyzację. Podobnie jak dla dentystów to zrobili (chyba komuniści - nie pamiętam). I studia całkowicie płatne z możliwością udzielenia kredytu całkowicie nieoprocentowanego. Zresztą całe szkolnictwo wyższe powinno być płatne. Obecni absolwenci w znakomitej większości reprezentują marny poziom. Szkoły wyższe nie uwolniły się od średniowiecznych metod nauczania.
Gdzieś czytałem, że niemieckie szkoły wyższe, które kształcą mniej studentów? niż nasze opracowały 10000 wynalazków, a polskie 100.
Tyle w tym temacie.

A przed PiSem nie było wózków ani kobiet w stanie błogosławionym. Przestań bzdury wypisywać. Trend demograficzny dalej jest ujemny. A nawet zaczęło więcej Polaków umierać niż w latach poprzednich. To efekt zapaści ZUSu jak i szeregu zbrodniczych reform w służbie zdrowia i opiece farmaceutycznej.
Homo erectus = jansen21

Awatar użytkownika
oldHorse

Postautor: oldHorse » 17 paź 2017, 20:40

Przekret pisze:500+ to właśnie taka pomoc którą ani Korvin ani inny "leberał" nie rozumie. Serce rośnie (oczywiście normalnemu człowiekowi) widząc te wózki dziecięce na ulicach i te kobiety w stanie błogosławionym.

A zwłaszcza Cyganki, wrzeszczące łamaną polszczyzną na Bogu ducha winną urzędniczkę w banku, jakim prawem bank pozwolił komornikowi zająć pieniądze z 500+. Obrazek, który widziałem na własne oczy. Według słów pani z banku to codzienność.
Nie wiem, czy i ile dzięki temu programowi przybędzie dzieci, ale jedno wiem na pewno: patologia ma się świetnie. Kosztem uczciwych podatników.

Awatar użytkownika
oldHorse

Postautor: oldHorse » 17 paź 2017, 20:44

Przekret pisze:A co dostaną lekarze? Dla nich z całą bezwzględnością zastosował bym prawo rynku czyli całkowitą prywatyzację. Podobnie jak dla dentystów to zrobili (chyba komuniści - nie pamiętam)

Nie wiem, gdzie, na pewno nie w tym kraju. Ponad połowę wizyt u dentysty odbywam "na NFZ". Płacę tylko wtedy, gdy mi się spieszy.

Awatar użytkownika
Zulus

Postautor: Zulus » 19 paź 2017, 11:35

Ja apel podpisałem. Wy jak chcecie to też podpisujcie. ;)

Obrazekampanii200.png

ZDROWIE TO PODSTAWA. Apel pacjentów i pacjentek.

Od lat temat naszego zdrowia nie dostaje wystarczającej uwagi i troski od kolejnych partii rządzących. Domagamy się, aby władze RP natychmiast przystąpiły do takiej reformy ochrony zdrowia, która zagwarantuje nam dostęp do godnej opieki zdrowotnej na poziomie zgodnym z ludzką przyzwoitością oraz osiągnięciami nauki.

My, pacjentki i pacjenci, domagamy się zwiększenia nakładów na opiekę zdrowotną oraz likwidacji biurokracji. Nie będzie lepszej opieki bez dofinansowania ochrony zdrowia do poziomu europejskiego. Oczekujemy poprawy warunków pracy i płac pracowników medycznych oraz skrócenia kolejek.

Wspieramy pracowników zawodów medycznych i ich postulaty! Przeciążeni i przepracowani lekarze, pielęgniarki, fizjoterapeuci, położne, pracownicy diagnostyki, technicy i ratownicy medyczni nie są w stanie dobrze o nas dbać.

Zdrowie w ogromnym stopniu wpływa na jakość życia i poczucie szczęścia oraz możliwość realizacji zawodowej i społecznej. Lepsza ochrona zdrowia to nasz wspólny interes.

https://dzialaj.akcjademokracja.pl/campaigns/286
Lubię komentować bieżące wydarzenia społeczno-polityczne.

Wróć do „Aktualności dnia”