NIE dla zakazu handlu w niedzielę.

Aktualności - dział przeznaczony dla spraw najbardziej aktualnych
z ostatnich 24 godzin
Marian

Re: NIE dla zakazu handlu w niedzielę.

Postautor: Marian » 11 mar 2018, 20:53

sciemniacz pisze:
Adi pisze:Jestem ciekawy jak to ludzie przyjmą i na ile to wpłynie na poparcie dla PiS-u ?

Ja przyjmuję bardzo dobrze, ale bez wpływu na poparcie - PiS sprowadził Polskę politycznie do rangi kraju o nieugruntowanej demokracji i nieugruntowanej praworządności, gdzie zarówno ustrój państwa jak i ciągłość władzy, przestały być kwestiami uregulowanymi i jednoznacznymi. Stąd akceptacja dla niektórych drobniejszych spraw, czy nawet brak akceptacji dla zachowania opozycji, nie ma przełożenia na sympatię do władzy. Bo ta bardzo skutecznie i być może trwale wyprowadza nas z zachodniego modelu państwowości, na stworzenie którego pracowało całe pokolenie Polaków i o którym marzyło tych pokoleń kilka. Osobiście traktuję to jako działanie antypaństwowe, wrogie, jako zdradę. Skutki będą nieuchronne i z pewnością dolegliwe dla nas wszystkich.

No to naraziłeś się ;) . Zaraz Adi Ci wyperswaduje ,że mylisz się i że ludziska w Polsce i .... w San Escobar podziwiają PiS :lol: i nie lubią PO :P

pantg

Postautor: pantg » 11 mar 2018, 21:59

Ktoś mi tutaj zakosił mój wczorajszy wpis, oj niedobrze niedobrze

Awatar użytkownika
Przekret

Postautor: Przekret » 12 mar 2018, 14:18

sciemniacz pisze:Ja przyjmuję bardzo dobrze, ale bez wpływu na poparcie - PiS sprowadził Polskę politycznie do rangi kraju o nieugruntowanej demokracji i nieugruntowanej praworządności, gdzie zarówno ustrój państwa jak i ciągłość władzy, przestały być kwestiami uregulowanymi i jednoznacznymi.

Ustrój państwa moim zdaniem się nie zmienił od powstania III RP. Ciągle rządzą pachołki sowieckie, jeśli nie sami, to przez swoich potomków; przykład? rodzina Cimoszewiczów.
ściemniacz pisze:... brak akceptacji dla zachowania opozycji, nie ma przełożenia na sympatię do władzy.

To są twoje pobożne życzenia. Machina propagandowa PiS wydaje się być dużo skuteczniejsza od gadzinówek. Wg mojej obserwacji, pełne poparcie dla PO reprezentują w większości te jednostki, które miały dostęp do żerowiska za rządów minionej koalicji. Jedyny problem dla PiS-u brzmi: jak zachęcić wszystkich sympatyków do głosowania na PiS. Trochę to wina wszystkich większości rządzących przez okres zgniłej III RP. Kto to widział robić wybory późną jesienią przy niestabilnej pogodzie. Najlepszy okres to koniec maja, początek czerwca.[/quote]
sciemniacz pisze: Bo...bardzo skutecznie i być może trwale wyprowadza nas z zachodniego modelu państwowości, na stworzenie którego pracowało całe pokolenie Polaków i o którym marzyło tych pokoleń kilka. Osobiście traktuję to jako działanie antypaństwowe, wrogie, jako zdradę. Skutki będą nieuchronne i z pewnością dolegliwe dla nas wszystkich.

Właściwie to prawie dwa pokolenia zostały cofnięte w rozwoju ekonomicznym przez złodziejską prywatyzację made in Balcerowicz (afera alkoholowa - flagowe dziecko Balcerowicza). Wynikiem tego mamy tabuny cwanych słusznie myślących, że "wszystkich nie pozamykają". Stąd te kwiatki typu "zakup ekskluzywnych gaci dla kochanek" płatnych z kasy PŻM-u. Nie wiadomo, co zobaczymy po upublicznieniu zakupów z kart MON pod obecnymi rządami. Złodziejstwo jest chorobą zakaźną przenoszoną kontaktem dotykowym lub zbliżeniowym i dotyczy wszystkich opcji politycznych. Jednak mimo potępienia kolesiostwa przez Kaczyńskiego po głosowaniu nad aresztem dla Koguta, jak dotychczas nie odbyła się reasumpcja głosowania w Senacie.
Drogi ściemniaczu! Jawisz mi się jako dziecko filozofii Kwaśniewskiego, który jak sam twierdził zamienił Moskwę na Brukselę.
Zdaję sobie sprawę, że na skutek globalizacji nie jest możliwa wolność narodowa wg Schopenhauera, ale ja jestem zwolennikiem zawołania: boso, ale w ostrogach, lub innego, modnego w śród żołnierzy z poboru w czasach czerwonego terroru: chociaż d..pa obszarpana, ale zawsze proszę pana. W to sposób, nie bardzo kulturalny, kwitowali żołnierze z poboru próby agitatorów do pozostania w wojsku na stałe.
Nie dyskutuję z zwolennikami mordowania nienarodzonych.

Awatar użytkownika
sciemniacz

Postautor: sciemniacz » 12 mar 2018, 14:48

Przekret pisze:ja jestem zwolennikiem zawołania: boso, ale w ostrogach, lub innego, modnego w śród żołnierzy z poboru w czasach czerwonego terroru: chociaż d..pa obszarpana, ale zawsze proszę pana.

Póki co, z obu powiedzeń, ta władza może się pochwalić całkowitym i niekwestionowanym sukcesem jedynie w realizacji pierwszych ich części. Szacunku to my raczej nie wzbudzamy.
Poprę kandydaturę Romana Giertycha na prezydenta RP. Jeśli się zdecyduje... ;)

Awatar użytkownika
proc

Postautor: proc » 12 mar 2018, 15:29

Przekret pisze:Ustrój państwa moim zdaniem się nie zmienił od powstania III RP. Ciągle rządzą pachołki sowieckie, jeśli nie sami, to przez swoich potomków; przykład? rodzina Cimoszewiczów.

Dlaczego zatrzymujesz się na początku drogi, a gdzie Macierewicz, gdzie Rydzyk i inni hierarchowie KK, gdzie Kaczyński?

Przekret pisze:To są twoje pobożne życzenia. Machina propagandowa PiS wydaje się być dużo skuteczniejsza od gadzinówek

Szczera prawda. Rzadkie u Ciebie.

Przekret pisze:Właściwie to prawie dwa pokolenia zostały cofnięte w rozwoju ekonomicznym przez złodziejską prywatyzację made in Balcerowicz (afera alkoholowa - flagowe dziecko Balcerowicza).
(...)
Zdaję sobie sprawę, że na skutek globalizacji nie jest możliwa wolność narodowa wg Schopenhauera, ale ja jestem zwolennikiem zawołania: boso, ale w ostrogach, lub innego, modnego w śród żołnierzy z poboru w czasach czerwonego terroru: chociaż d..pa obszarpana, ale zawsze proszę pana. W to sposób, nie bardzo kulturalny, kwitowali żołnierze z poboru próby agitatorów do pozostania w wojsku na stałe.

Biorąc pod uwagę opinię o reformach Balcerowicza i owe "boso, ale w ostrogach" uważam, że cierpisz na dwubiegunowość poglądów.
Nihil novi

Awatar użytkownika
sciemniacz

Postautor: sciemniacz » 12 mar 2018, 16:27

proc pisze:Biorąc pod uwagę opinię o reformach Balcerowicza i owe "boso, ale w ostrogach" uważam, że cierpisz na dwubiegunowość poglądów.

U mnie w pracy jest obecnie około 30 osób z Ukrainy - oni właśnie wybrali wariant bez Balcerowicza i boso. Dzisiaj "spijają śmietankę".

Awatar użytkownika
Przekret

Postautor: Przekret » 12 mar 2018, 17:37

Przekret pisze:Właściwie to prawie dwa pokolenia zostały cofnięte w rozwoju ekonomicznym przez złodziejską prywatyzację made in Balcerowicz (afera alkoholowa - flagowe dziecko Balcerowicza).
Zdaję sobie sprawę, że na skutek globalizacji nie jest możliwa wolność narodowa wg Schopenhauera, ale ja jestem zwolennikiem zawołania: boso, ale w ostrogach, lub innego, modnego w śród żołnierzy z poboru w czasach czerwonego terroru: chociaż d..pa obszarpana, ale zawsze proszę pana. W ten sposób, nie bardzo kulturalny, kwitowali żołnierze z poboru próby agitatorów do pozostania w wojsku na stałe.

proc pisze:Biorąc pod uwagę opinię o reformach Balcerowicza i owe "boso, ale w ostrogach" uważam, że cierpisz na dwubiegunowość poglądów.

Nie mogę zgodzić się z oceną moich poglądów. Nie ma idealnych systemów politycznych (oprócz modelu lansowanego przez PO - nieważne kto i jak, byleśmy to my rządzili). Ja widzę w każdym systemie jakąś rzecz godną naśladowania. Nawet obśmiewany Petru ma coś pozytywnego w swoich projektach. Wnosi pierwiastek komiczny i rozładowuje tym napiętą atmosferę między walczącymi w klatce buldogami (które się wabią PO i PiS).

Przekret pisze:Ustrój państwa moim zdaniem się nie zmienił od powstania III RP. Ciągle rządzą pachołki sowieckie, jeśli nie sami, to przez swoich potomków; przykład? rodzina Cimoszewiczów.

proc pisze:Dlaczego zatrzymujesz się na początku drogi, a gdzie Macierewicz, gdzie Rydzyk i inni hierarchowie KK, gdzie Kaczyński?

Kaczyński, owszem. Z tego co piszą jego przeciwnicy, to jego ojciec oprócz narodowości żydowskiej musiał mieć jakieś układy, że dostał dom od czerwonych zarządców powojennej Wa-wy. Podobnie zresztą jak ojczym Modzelewskiego. O Macierewiczu nic nie słyszałem, a Rydzyka i "innych hierarchów KK" przypisuję twojej alergii do chrześcijaństwa. Coś podobnego mają przeszkoleni radykalni muzułmanie.
Przekret pisze:To są twoje pobożne życzenia. Machina propagandowa PiS wydaje się być dużo skuteczniejsza od gadzinówek

proc pisze:Szczera prawda. Rzadkie u Ciebie.

Uważam, że PiS ma lepszych fachowców od propagandy niż cała śmieszna opozycja. A wiesz dlaczego? Bo PO (podobnie jak ty, proc), jesteście skażeni jadem nienawiści do pisiorów za oderwanie was od koryta.

Awatar użytkownika
Przekret

Postautor: Przekret » 12 mar 2018, 17:45

sciemniacz pisze:

U mnie w pracy jest obecnie około 30 osób z Ukrainy - oni właśnie wybrali wariant bez Balcerowicza i boso. Dzisiaj "spijają śmietankę".

Szanuję obcokrajowców tak długo, dopóki nie zaczynają wprowadzać na siłę swojej kultury. Jeśli tubylcy przejmują zwyczaje, kulturę i religię ausländer`ów dobrowolnie jest ok.

Awatar użytkownika
proc

Postautor: proc » 12 mar 2018, 19:53

Przekret pisze:Nie mogę zgodzić się z oceną moich poglądów. Nie ma idealnych systemów politycznych (oprócz modelu lansowanego przez PO - nieważne kto i jak, byleśmy to my rządzili). Ja widzę w każdym systemie jakąś rzecz godną naśladowania. Nawet obśmiewany Petru ma coś pozytywnego w swoich projektach. Wnosi pierwiastek komiczny i rozładowuje tym napiętą atmosferę między walczącymi w klatce buldogami (które się wabią PO i PiS).

Na tym polega Twoja dwubiegunowość poglądów, Przekret. Nigdy nie wiadomo, jaki akurat znajdziesz przykład na zaprzeczenie sobie samemu. Może to wpływ pogody?

Przekret pisze:O Macierewiczu nic nie słyszałem, a Rydzyka i "innych hierarchów KK" przypisuję twojej alergii do chrześcijaństwa. Coś podobnego mają przeszkoleni radykalni muzułmanie.

Jasne, po co mierzyć się z problemami, najlepiej im zaprzeczać. Bezmyślnie iść w zaparte. Mój drogi, ja rzeczywiście nie znoszę religii, chociaż wiem, że wielu ludziom jest ona niezbędna do utrzymania się na powierzchni rzeczywistości, ale czytając Twoje wypowiedzi zastanawiam się, do czego potrzebna Ci wiara, skoro Tobie rzeczywistość do niczego nie jest potrzebna?

Przekret pisze:Uważam, że PiS ma lepszych fachowców od propagandy niż cała śmieszna opozycja. A wiesz dlaczego? Bo PO (podobnie jak ty, proc), jesteście skażeni jadem nienawiści do pisiorów za oderwanie was od koryta.

Nie widzę powodu, aby darzyć podziwem ludzi, którzy w umiejętności naginania rzeczywistości do własnych potrzeb przewyższają samego Goebbelsa.

Odkąd PiS doszedł do władzy, bajanie o miłujących koryta politykach PO nie robi na mnie żadnego wrażenia, a osoby, które w kółko powtarzają ten argument traktuję jako leniwców intelektualnych, aby nie utwierdzać się w przekonaniu o ich braku rozumu.
Nihil novi

pantg

Postautor: pantg » 13 mar 2018, 2:58

W samo sedno, ale co z tego, gdy Przekręt najmniej przejmuje się tym, że ciągle wychodzi na idiotę, świnię i propagandziste złodzieji i agentów putina. Podziwiam tych co dyskutują z Przekrętem,

Awatar użytkownika
proc

Postautor: proc » 13 mar 2018, 7:43

A wracając do zakazu handlu w niedzielę. Podobno sklepik przy kościele dyrektora Rydzyka działał w najlepsze.
Cóż, biedna instytucja i biedni księża muszą dorabiać nawet w dzień święty i nic nam do tego.
Nihil novi

Awatar użytkownika
Przekret

Postautor: Przekret » 13 mar 2018, 14:49

Prymitywna propaganda proca; ani to kościół Rydzyka, ani to sklep Rydzyka. Tania propaganda typu GW sugerująca, że Rydzyk jest właścicielem Maybacha, helikoptera, "wszystkiego co chorzy na nienawiść ludzie" typu proc tworzą w sieci.

Marian

Postautor: Marian » 13 mar 2018, 14:58

Przekret pisze:Prymitywna propaganda proca; ani to kościół Rydzyka, ani to sklep Rydzyka. Tania propaganda typu GW sugerująca, że Rydzyk jest właścicielem Maybacha, helikoptera, "wszystkiego co chorzy na nienawiść ludzie" typu proc tworzą w sieci.

Oczywiście,oczywiście... Czcigodny Rydzyk nie jest właścicielem ,on jest TYLKO użytkownikem . Ot co ...

Awatar użytkownika
proc

Postautor: proc » 13 mar 2018, 19:23

Przekret pisze:Prymitywna propaganda proca; ani to kościół Rydzyka, ani to sklep Rydzyka. Tania propaganda typu GW sugerująca, że Rydzyk jest właścicielem Maybacha, helikoptera, "wszystkiego co chorzy na nienawiść ludzie" typu proc tworzą w sieci.

Ależ ja wiem, że dyrektor nie jest właścicielem niczego, co wokół siebie zgromadził. On tylko tym zarządza. W związku z tym ponosi odpowiedzialność na równi z centrami handlowymi, na terenie których jakiś sklep zechciałby otworzyć swoje podwoje.
Niestety, Przekret, nie zakrzyczysz bzdurnymi argumentami prawdy, Kościół to uprzywilejowana instytucja, a syn jego, Rydzyk, to krowa, na wzór tych indyjskich, której trzeba schodzić z drogi i karmić milionami publicznych pieniędzy. Nie wspominając o całej instytucji, bezwstydnie dojącej nasze państwo.
Wszystkie zwierzęta są równe, ale przedstawiciele kościoła równiejsi.
Nihil novi

Awatar użytkownika
proc

Postautor: proc » 13 mar 2018, 20:08

Trochę inne spojrzenie na zakaz handlu w niedzielę.

Obrazek
Nihil novi

Awatar użytkownika
Przekret

Postautor: Przekret » 13 mar 2018, 22:11

Marian pisze:

Oczywiście,oczywiście... Czcigodny Rydzyk nie jest właścicielem ,on jest TYLKO użytkownikem . Ot co ...

Właścicielem jest Prowincja Redemptorystów. Ale tego panowie Marian i proc w swej fundamentalistycznej zaciekłości godnej bojowników państwa islamskiego tego nie widzą. Ale przykład idzie z góry; guru PO znieważył starsze kobiety nazywając je Moherami. Szkoda, że Korwin nie stanął w obronie tych pań i nie potraktował guru podobnie jak europosła, którego nazwisko mój telefon nie przyjmuje.

Awatar użytkownika
proc

Postautor: proc » 14 mar 2018, 8:16

Przekret, i znowu absurdalny wpis. Przecież napisałem, że dyrektor, jak to dyrektor, zarządza zgromadzonym przez siebie majątkiem. Poza tym, fakt posiadania nieruchomości przez zakon niczego nie zmienia w rzeczonej sprawie. Wciąż mamy do czynienia z klasą uprzywilejowaną, stojącą ponad prawem.

Ciężko żyje się w kraju, gdzie jedna strona obraża się śmiertelnie z byle powodu, nie cofając się jednocześnie przed miotaniem obelg, których nikt zdrowy na umyśle nie powinien używać.
Nihil novi

Awatar użytkownika
Przekret

Postautor: Przekret » 14 mar 2018, 10:30

proc pisze:Przekret, i znowu absurdalny wpis. Przecież napisałem, że dyrektor, jak to dyrektor, zarządza zgromadzonym przez siebie majątkiem. Poza tym, fakt posiadania nieruchomości przez zakon niczego nie zmienia w rzeczonej sprawie. Wciąż mamy do czynienia z klasą uprzywilejowaną, stojącą ponad prawem.

Ciężko żyje się w kraju, gdzie jedna strona obraża się śmiertelnie z byle powodu, nie cofając się jednocześnie przed miotaniem obelg, których nikt zdrowy na umyśle nie powinien używać.

Cóż można jeszcze dodać: nudny, coraz bardziej stajesz się nudny w reklamowaniu swojej niezwykłości. Mogę tylko przypomnieć, że kościół katolicki w żadnym wypadku nie jest demokratyczny tylko hierarchiczny. Również zakony tak samo się rządzą. Wiem, że jak wszędzie występują przypadki naruszenia prawa, np w kwestii posiadania "prywatnych środków pieniężnych". Jest to naruszenie reguły i w różnych zakonach jest to piętnowane. Bardziej szczegółowo nie potrafię tego wyjaśnić, bo mam nikłą wiedzę na ten temat. Oczywiście żaden zakonnik oraz inny śmiertelnik nawet do pięt nie dorasta wiedzą wielce szanownemu procowi. Więc i dyskusja na ten i inne tematy powinna się właściwie kończyć na wygłoszeniu uwielbienia dla jego znakomitości. Muszę już kończyć, bo od dłuższego czasu przygląda mi się osobiście mój szef, gdyż moje palce nie spoczywają na klawiaturze.

Awatar użytkownika
sciemniacz

Postautor: sciemniacz » 14 mar 2018, 10:43

Przekret pisze:Ale przykład idzie z góry; guru PO znieważył starsze kobiety nazywając je Moherami. Szkoda, że Korwin nie stanął w obronie tych pań i nie potraktował guru podobnie jak europosła, którego nazwisko mój telefon nie przyjmuje.

A co w tym obraźliwego? Przecież takie nakrycie głowy było kilkanaście lat temu, w czasach z których pochodzi wspomniana wypowiedź, bardzo popularne wśród starszych, pobożnych pań. Jeśli sądzisz, że JKM kogoś by uderzył za to że opisał rzeczywistość w sposób w jaki wygląda, to słabo znasz Korwina. :)
Co do meritum, to uważam że sklepik sprzedający dewocjonalia, księgarnia katolicka, czy stoisko z napojami, byłyby całkowicie zrozumiałe i na miejscu.

Marian

Postautor: Marian » 14 mar 2018, 11:35

Przekret pisze:
Marian pisze:

Właścicielem jest Prowincja Redemptorystów. Ale tego panowie Marian i proc w swej fundamentalistycznej zaciekłości godnej bojowników państwa islamskiego tego nie widzą. Ale przykład idzie z góry; guru PO znieważył starsze kobiety nazywając je Moherami. Szkoda, że Korwin nie stanął w obronie tych pań i nie potraktował guru podobnie jak europosła, którego nazwisko mój telefon nie przyjmuje.

Wielce Szanowny obrońco prześladowanych.
Nie rozumiem Twojej uszczypliwości pod moim adresem. Przecież wyraźnie napisałem, że czcigodny ojciec toruński nie jest właścicielem maybacha.
On nie opłaca nawet kosztów eksploatacji i to jest Prawe i Sprawiedliwe, czyż nie mam racji?... On - ojciec toruński -wogóle nie posiada nic własnego, on tylko użytkuje ...
Chyba każdy z tutejszych Userów odróżnia posiadanie na własność od wyłączności na użytkowanie ?

Wróć do „Aktualności dnia”