Dochody Tadeusza Rydzyka dzięki poparciu PiS.

Aktualności - dział przeznaczony dla spraw najbardziej aktualnych
z ostatnich 24 godzin
pantg

Re: Dochody Tadeusza Rydzyka dzięki poparciu PiS.

Postautor: pantg » 29 maja 2017, 9:37

Zbyt często? Czyli jak często? Bo Nasz Dziennik, Gazeta Polska, czy inne pisowskie media kłamią na potęgę codziennie.

Awatar użytkownika
HarryBrown

Postautor: HarryBrown » 29 maja 2017, 11:16

Ale dla ND, GP i wS kłamstwo to standard i nikogo to już nie dziwi, nie bulwersuje, nie szokuje a nawet nikt nie oczekuje że będzie inaczej. Dlatego jak GW czy N zdarzy się minąć z prawdą, to podnosi się larum bo te media starają się trzymać standard przeciwny do tych z pierwszego zdania. I to może szokować.
Homo erectus = jansen21

Awatar użytkownika
Zulus

Postautor: Zulus » 10 cze 2017, 13:23

Fundacja o. Rydzyka musiała ujawnić, że od początku rządów PiS otrzymała od publicznych instytucji 1,6 mln złotych. :lol: :lol:

Dokładnie 1 608 167 zł. Tyle zapłaciły Fundacji Lux Veritatis państwowe instytucje. Znaczną część wpłat poznaliśmy dzięki batalii stoczonej przez Sieć Obywatelską Watchdog Polska. Prawie pół miliona dorzuciło Prawo i Sprawiedliwość. Partia Kaczyńskiego regularnie wspiera Rydzyka.

Z zestawienia dotyczącego Fundacji Lux Veritatis, wynika, że najwięcej publicznych środków dostaje ona od czasu gdy władzę w Polsce sprawuje PiS, czyli od jesieni 2015 roku. Fundacja wylicza w nim wydatki ministerstw i Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, o których dotąd nie było publicznie wiadomo. Związane były najczęściej z promocją w należącej do fundacji Telewizji Trwam. Fundacja otrzymała:

188 tys. zł z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej – na telewizyjną kampanię społeczną „Wybieram Pomoc”, w ramach finansowanego przez UE programu „Przeciwdziałanie przemocy w rodzinie i przemocy ze względu na płeć”;
151 tys. zł z Ministerstwa Zdrowia – za emisję spotów dotyczących profilaktyki raka piersi i szyjki macicy;
kolejne 73,8 tys. zł z resortu zdrowia – za produkcję i emisję 4 odcinków programu „Na zdrowie”, poświęconych profilaktyce raka piersi i szyjki macicy;
102 tys. zł z Ministerstwa Obrony Narodowej – za emisję spotów o szczycie NATO w Warszawie;
50 tys. zł z ministerstwa rolnictwa – za emisję spotu promującego znak „Poznaj zdrową żywność”;
łącznie 579 tys. zł z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa – głównie za produkcję i emisję audycji informujących o unijnych programach pomocowych, skierowanych do rolników i mieszkańców wsi.

ARiMR zawarła z fundacją aż pięć umów. O jednej z nich pisaliśmy już na OKO.press. Podobnie jak o kilku innych umowach, które znalazły się w wykazie udostępnionym przez Lux Veritatis. Jak informowaliśmy:

Ministerstwo Spraw Zagranicznych, w ramach konkursu „Współpraca w dziedzinie dyplomacji publicznej”, przyznało fundacji 200 tys. zł na projekt „By pamięć o nich trwała” – koncepcję architektoniczną kaplicy upamiętniającej Polaków, którzy w czasie II wojny światowej ratowali Żydów.

Narodowe Centrum Kultury przyznało Fundacji Lux Veritatis ponad 70,6 tys. zł na produkcję programu „Chrzest moja nadzieja” w ramach obchodów 1050-lecia chrztu Polski. W dokumentach przekazanych Sieci Obywatelskiej Watchdog Polska, fundacja wykazała, że ostatecznie dostała na ten cel mniejszą kwotę – 47,1 tys. zł.

Z wykazu wynika, że od października 2015 roku Lux Veritatis otrzymała od państwowych instytucji 1 391 147 zł. Zabrakło w nim jednak dotacji, którą w maju 2017 roku przyznał fundacji MSZ – 216 tys. zł na realizację projektu „Pamięć i Tożsamość – Międzynarodowe Centrum Informacyjne”.

Łącznie Lux Veritatis otrzymała więc za rządów PiS z państwowych instytucji ponad 1,6 mln zł.

https://oko.press/fundacja-od-poczatku- ... ji-16-mln/

A tu zestawienie otrzymanych pieniędzy przez fundację Rydzyka.
https://oko.press/images/2017/06/Fundac ... 5%BA-1.pdf
Lubię komentować bieżące wydarzenia społeczno-polityczne.

Awatar użytkownika
Zulus

Postautor: Zulus » 16 cze 2017, 18:42

Rydzykowi ciągle mało publicznych pieniędzy od PiS. Teraz żali się że w TV Trwam mało jest reklam od spółek Skarbu Państwa. :lol: :lol: :lol:

Co konkretnie nie spodobało się Rydzykowi?

Oczywiście podział pieniędzy, a konkretnie zbyt mała obecność reklam spółek państwowych w Telewizji Trwam. – Mimo że jest ta dobra zmiana w Polsce, my ze spółek Skarbu Państwa mamy mniej niż kot napłakał – żalił się o. Tadeusz Rydzyk w „Rozmowach niedokończonych", cytowany przez portal Wirtualne Media.

http://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/ ... al/pql0gdr

exit

Postautor: exit » 17 cze 2017, 10:43

Czwartek byl czarnym dniem dla niektorych. Miliony ludzi dobrowolnie przyszly zamanifestowac swoja wiernosc Bogu i Kosciolowi.
Na naszym osiedlu pare tysiecy wiernych modlilo sie wspolnie. Wiekszosc Userow jest przeciwna Kosciolowi.
Ojciec Tadeusz jest budowniczym. Czerpie wzory z sw. Maxymiliana. Tak mowil nasz ksiadz. Mi ojciec Tadeusz nie przeszkadza.
Rozumiem zlosc wrogow chrzescijanstwa. Tyle kasy na propagande wyrzucone w bloto.

Awatar użytkownika
Zulus

Postautor: Zulus » 17 cze 2017, 11:18

exit pisze:Czwartek byl czarnym dniem dla niektorych. Miliony ludzi dobrowolnie przyszly zamanifestowac swoja wiernosc Bogu i Kosciolowi.
Na naszym osiedlu pare tysiecy wiernych modlilo sie wspolnie. Wiekszosc Userow jest przeciwna Kosciolowi.
Ojciec Tadeusz jest budowniczym. Czerpie wzory z sw. Maxymiliana. Tak mowil nasz ksiadz. Mi ojciec Tadeusz nie przeszkadza.
Rozumiem zlosc wrogow chrzescijanstwa. Tyle kasy na propagande wyrzucone w bloto.

Dobre, dobre. Takiego określenia swojej osoby jeszcze nie słyszałem. Ja jestem wrogiem chrześcijaństwa bo krytykuję Rydzyka. :lol: :lol: :lol:

Pisz na forum więcej bo zaczynasz mnie bawić. :D

Około 32 milionów złotych tyle Rydzyk wydoił już publicznych pieniędzy odkąd w Polsce rządzi PiS. :lol: :lol: :lol:

19113997_1675070455866637_2886910220281548206_n.jpg

Awatar użytkownika
HarryBrown

Postautor: HarryBrown » 17 cze 2017, 11:49

exit pisze:Czwartek byl czarnym dniem dla niektorych. Miliony ludzi dobrowolnie przyszly zamanifestowac swoja wiernosc Bogu i Kosciolowi.

Ojciec Rydzyk jako synonim chrześcijaństwa.To coś nowego. On najwyżej jest odpowiednikiem licznych amerykańskich hochsztaplerów, którzy wykorzystując Jezusa Chrystusa i jego nauki doją frajerów. Za synonim chrześcijaństwa w obecnych czasach, to można uznać osoby biskupa Krajewskiego czy też biskupa Skworca w kontekście tego co mówią i czynią.
I jeszcze jedno, nie przyrównuj działalności Rydzyka do działalności św. M.Kolbe,bo ten drugi prowadził prawdziwą działalność apostolską i ewangelizacyjną bez tak licznych u Rydzyka tendencji biznesowo-politycznych i dojenia wiernych ale też i państwa.
Homo erectus = jansen21

exit

Postautor: exit » 17 cze 2017, 17:50

HarryBrown pisze:
Ojciec Rydzyk jako synonim chrześcijaństwa.To coś nowego. On najwyżej jest odpowiednikiem licznych amerykańskich hochsztaplerów, którzy wykorzystując Jezusa Chrystusa i jego nauki doją frajerów. Za synonim chrześcijaństwa w obecnych czasach, to można uznać osoby biskupa Krajewskiego czy też biskupa Skworca w kontekście tego co mówią i czynią.
I jeszcze jedno, nie przyrównuj działalności Rydzyka do działalności św. M.Kolbe,bo ten drugi prowadził prawdziwą działalność apostolską i ewangelizacyjną bez tak licznych u Rydzyka tendencji biznesowo-politycznych i dojenia wiernych ale też i państwa.

Jest to normalne ze ludzie zdolni sa czestowani nienawiscia. Jesli pamietasz mlode lata to zdolni uczniowie czesto byli nazywani kujonami. Wchodzac w dorosle zycie sam to przcwiczylem. Wole pracowac w domu niz walczyc z niedoukami.
Chociaz w korpo tez scigaja sie szczury. Co do chrzescijanstwa o.Rydzyka. Czasy sie zmieniaja i poslanie Chrystusa jest realizowanie roznie. Rydzyk od nikogo nie wymusza zadnej kasy. Ludzie daja sami.
Jest charyzmatyczny i ma poszanowanie wsrod wiernych. Zreszta widac jego sukcesy i one kluja w oczy. Najwiecej ludzi GW i ich czytelnikow. Rowniez oszustow unikajacych podatkow.
Biskup Skworc i Krajewski? Nie slyszalem. Jesli jednak chwali go Platforma to sa podobni do przewielebnego ksiedza Sowy.
Sw Maxymilian z tego co wyczytalem rowniez nie mial zycia uslanego rozami. Przesladowali go komunisci ale ich zwyciezyl. Ksiedza Rydzyka przesladuja starzy komunisci i resortowcy. Wierze ze da rade.

Awatar użytkownika
proc

Postautor: proc » 17 cze 2017, 18:03

Naprawdę kusi mnie, aby mu odpowiedzieć, ale ze wszystkich sił się wstrzymuję. Może ktoś z wierzących odpisze na powyższy post? Ja mogę to zrobić zbyt obcesowo.
Nihil novi

Awatar użytkownika
HarryBrown

Postautor: HarryBrown » 17 cze 2017, 19:42

Proc, nie krępuj się i pofolguj sobie - ode mnie jako wierzącego na pewno złego słowa nie doświadczysz w tym przypadku :)

@exit

Co do św,M.Kolbe, to komuniści sami z siebie nadali mu pośmiertnie Krzyż Złoty Orderu Virtuti Militari.
Co do biskupów Krajewskiego i Skworca ,to wspomniałem ich jako członek KRK a nie jako Platforma Obywatelska (której nie jestem członkiem - to już tak na marginesie). Jak ich nie znasz to warto byś zapoznał się z tym co mówią i jak działają.
Co do nauk Jezusa Chrystusa, to ich sens i znaczenie jest ponadczasowe i uniwersalne niezależnie od rozwoju czy postępu.
Homo erectus = jansen21

exit

Postautor: exit » 18 cze 2017, 10:50

HarryBrown pisze:@exit

Co do św,M.Kolbe, to komuniści sami z siebie nadali mu pośmiertnie Krzyż Złoty Orderu Virtuti Militari.
.

Tak sami z siebie to nie, jak wyjasnił mi moj sasiad. Przedtem Pawel VI oglosil sw. Maximiliana blogoslawionym.
Komunisci byli be" ale nie we wszystkim. To bylo w latach 70. Komunisci nie chodzili na pasku Niemcow jak poprzednia koalicja. Zbrodnie niemieckie byly pietnowane a nie tuszowane.

exit

Postautor: exit » 18 cze 2017, 10:54

HarryBrown pisze:Co do nauk Jezusa Chrystusa, to ich sens i znaczenie jest ponadczasowe i uniwersalne niezależnie od rozwoju czy postępu.

Racja ale od czasu Chrystusa zmienily sie srodki ewangelizacji. Z tych nowoczesnych srodkow korzystal sw. Maximilian a obecnie ojciec Dyrektor.

exit

Postautor: exit » 18 cze 2017, 11:04

I jeszcze bo zapomnialem. Sasiad jako lewicowiec cos tam mowil ze sw. Maximilian byl antysemita. Ale w jakim sensie skoro razem z Zydami byl w Auschwitz?
I jeszcze! Slyszalem wypowiedz tego smiesznego posla (marszalku kochany) ktory cos tam opowiadal o Zydach podrozujacych do Auschwitz bo chcieli byc uchodzcami. Tak dokladnie to nie wiem ale sam do Auschwitz zglosil sie tylko rotmistrz Pilecki i potem uciekl. Przekazal prawde o Auschwitz. Uczylem sie o Zydach ktorych Francuzi wysylali w podroz do Auschwitz ale zeby sami?

Awatar użytkownika
HarryBrown

Postautor: HarryBrown » 18 cze 2017, 11:28

exit pisze:
HarryBrown pisze:@exit

.

Tak sami z siebie to nie, jak wyjasnił mi moj sasiad. Przedtem Pawel VI oglosil sw. Maximiliana blogoslawionym.
Komunisci byli be" ale nie we wszystkim. To bylo w latach 70. Komunisci nie chodzili na pasku Niemcow jak poprzednia koalicja. Zbrodnie niemieckie byly pietnowane a nie tuszowane.

W takim razie był to jedyny święty/błogosławiony odznaczony przez komunistów za to, że stał się świętym/błogosławionym. A takich było sporo w czasach komuny. Owszem ciężko komunistom zarzucić sprzyjanie Niemcom (chyba że tym z NRD). Natomiast byli na pasku Moskwy podobnie jak obecny reżim. Btw. a kto tuszuje niemieckie zbrodnie?

Co do zarzutów o antysemityzm, to możesz między bajki włożyć skoro z podobnych oskarżeń wycofał się nawet niejaki Gross, który nie odpuszcza nikomu w takich sytuacjach.
Homo erectus = jansen21

pantg

Postautor: pantg » 18 cze 2017, 19:40

Niestety, ale Kolbe przed wojną był naprawdę antysemitą- to są fakty. Idiotyczny wywód Exita, że Kolbe nie był antysemitą bo przecież był i zginął w Oświęcimiu razem z Żydami... -świadczy najlepiej o Exicię. Zresztą, inne wywody Exita są też na podobnym poziomie. Dziwi mnie tylko, jakim trzeba człowiekiem, aby wymyślać takie rzeczy?

Awatar użytkownika
HarryBrown

Postautor: HarryBrown » 18 cze 2017, 22:05

PanTG, powinieneś zrewidować swoje poglądy w kwestii antysemityzmu M.Kolbe. O Żydach wypowiadał się głównie w kontekście nawrócenia ich (określał to mianem "pozyskania dla Niepokalanej"). Potrafił kategorycznie wypowiadać się o niezbyt przychylnych tekstach drukowanych w zakładanych przez niego tytułach prasowych. O wspieraniu i pomocy jakiej jego klasztor udzielał Żydom nie wspomnę. I na koniec powtórzę co już raz napisałem - nawet Gross wycofał się z przypisywania M.Kolbe antysemityzm (po dyskusji z dwoma amerykańskimi historykami - ekspertami od Holokaustu). A Gross nie należy do osób, które łatwo zmieniają swoje stanowisko.
Homo erectus = jansen21

pantg

Postautor: pantg » 19 cze 2017, 11:02

Trzeba rozróżnić różne okresy w działalności Kolbego. Do wybuchu 2 Wojny Światowej, Kolbe w swych wydawnictwach był typowym antysemitą. Na marginesie- wielu przedwojennych antysemitow w czasie wojny ratowało Żydów, i prawdopodobnie tak chyba było w przypadku Kolbego. Co do działalności klasztoru w którym żył Kolbe... Chyba wszystkie klasztory w czasie wojny ratowało Żydów, więc i ten też ratował

Awatar użytkownika
HarryBrown

Postautor: HarryBrown » 19 cze 2017, 13:24

PanTG, nie kompromituj się pls.
Homo erectus = jansen21

pantg

Postautor: pantg » 19 cze 2017, 15:41

Bez przesady, temat Kolbego mnie nigdy zbytnio nie interesował, takie mam wiadomości jakie mam.

Wróć do „Aktualności dnia”