Dochody Tadeusza Rydzyka dzięki poparciu PiS.

Aktualności - dział przeznaczony dla spraw najbardziej aktualnych
z ostatnich 24 godzin
Awatar użytkownika
Zulus

Dochody Tadeusza Rydzyka dzięki poparciu PiS.

Postautor: Zulus » 04 lut 2017, 19:23

W 2016r. ponad 30 milionów złotych wyniosła suma pieniędzy przekazanych Rydzykowi przez PiS. Ciekawe ile pieniędzy dostanie Rydzyk w 2017r. :lol:

Suma profitów dla aktywności ojca Rydzyka przekroczyła w 2016 roku kwotę 30 milionów złotych. Złożyły się na nią:

1. 26.000.000 złotych tytułem odszkodowania za bezprawne zerwanie umowy dotyczącej dofinansowania projektu geotermy toruńskiej. Ugodę zawarły Fundacja Lux Veritatis oraz Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Wynegocjowanie tak niskiej!! kwoty odszkodowania, było rzekomo sukcesem państwowego funduszu, bowiem fundacja ojca Rydzyka domagała się kwoty znacznie wyższej;

2. 200.000 złotych z Ministerstwa Spraw Zagranicznych na projekt „By pamięć o nich trwała” w ramach konkursu „Współpraca w dziedzinie dyplomacji publicznej 2016” – to najwyższa dotacja przyznana w ramach konkursu. Może i to nie są wielkie kokosy w porównaniu z odszkodowaniem za odwierty geotermalne, ale przecież podobne konkursy można zorganizować ponownie, także w latach kolejnych;

3. 140.000 złotych z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, na sfinansowanie kampanii społecznej Telewizji TRWAM “Czytaj! – to najlepsza inwestycja, na jaką zawsze Cię stać”. Odbiorcą dotacji była spółka BONUM, której szefuje o. Jan Król, jeden z najbliższych współpracowników ojca Rydzyka. I MKiDN nie przeszkadzało to, że dotychczas ta spółka zajmowała się cateringiem;

4. 105.000 złotych z Ministerstwa Spraw Zagranicznych na projekt dotyczący promocji polskiej polityki zagranicznej: „Śmierć za kromkę chleba. Przywracanie pamięci na arenie międzynarodowej o polskiej pomocy Żydom w czasie II wojny światowej”. Warto przy tym zauważyć, że innymi organizacjami, które w tym konkursie dostały duże nagrody są związane z PiS – “Solidarni 2010” i “Ruch Kontroli Wyborów”, które otrzymały z MSZ odpowiednio 175 tys. zł i 1,5 mln zł. W udzielonej posłom PO i .N interpelacji, przedstawiciel MSZ nawet nie próbował wyjaśniać dlaczego wybrane zostały projekty akurat tych organizacji, których cele statutowe nie zawierają zagadnień związanych z promocją polskiej polityki zagranicznej. No ale organizacje te otwarcie i od lat wspierały władzę. To jak widać wystarczający argument;

5. 710.000 złotych z Ministerstwa Spraw Zagranicznych jako nagroda dla Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. Tym razem była to wygrana w konkursie MSZ na realizację projektu “Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej 2016-2018”. Realizację projektu pewnie wspomaga chociażby gnający na złamanie karku szef MON, czy dziś występujący na konferencji prezes PiS, wicepremier Rozwoju i szefowie państwowych spółek;

6. 300.000 złotych z Ministerstwa Środowiska w formie dotacji na studia podyplomowe w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. I oczywiście nie jest konfliktem interesu, że zajęcia w ramach tych studiów prowadzi sam minister środowiska, Jan Szyszko i jego córka, a zajęcia terenowe odbywają się w luksusowej stodole. W końcu tu skorzystać mogą obie strony dotacji;

7. 3.000.000 złotych z Ministerstwa Sprawiedliwości. Szkoła ojca Rydzyka wygrała konkurs na „usprawnienie procesów komunikacji w polskim wymiarze sprawiedliwości”. O dotację starało się 11 innych instytucji i nie było przeszkodą, że WSKSiM przedstawiła jedną z droższych ofert, wartą niemal 3 mln zł. W jej ramach uczelnia ojca Rydzyka zobligowała się przygotować i przeprowadzić program szkoleń dla przynajmniej 800 osób.

http://crowdmedia.pl/ile-tadeusz-rydzyk ... ranej-pis/

PO też na bieżąco podsumowuje kwoty pieniężne przekazane Rydzykowi. Więcej informacji w linku poniżej:
http://dlugwdziecznosci.pl/
Lubię komentować bieżące wydarzenia społeczno-polityczne.

Leszek

Re: Zarobki Tadeusza Rydzyka dzięki poparciu PiS.

Postautor: Leszek » 04 lut 2017, 22:33

A liczysz te wszystkie konferencje co drugi dzień z udziałem Rządowych którzy jeżdżą tam się spowiadać i odbierać jedynie słuszne wskazówki ?

Awatar użytkownika
Zulus

Postautor: Zulus » 04 lut 2017, 22:40

Leszek pisze:A liczysz te wszystkie konferencje co drugi dzień z udziałem Rządowych którzy jeżdżą tam się spowiadać i odbierać jedynie słuszne wskazówki ?

Nie. Ale Rydzyk i na wykładach i sympozjach z udziałem polityków PiS też doi kasę. Za posłuchanie Macierewicza Rydzyk żąda 60 zł, a za posłuchanie Kaczyńskiego 100 - 150 zł. :lol:

Przy okazji takich wydarzeń obowiązuje specjalny cennik. Nie każdy polityk "wyceniany" jest tak samo. I tak Antoniego Macierewicza można było zobaczyć i posłuchać za 60 zł. Stawka znacząco rosła, gdy w Toruniu gościł sam Jarosław Kaczyński - wtedy ceny wejściówek galopowały do 100-150 zł!

http://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/ ... ie/l2jh7pr

Awatar użytkownika
HarryBrown

Postautor: HarryBrown » 04 lut 2017, 22:53

Morawiecki pewnie za 30 zeta. Aczkolwiek wartość może wzrosnąć po jego deklaracjach oddania polskiej gospodarki pod obronę Matki Boskiej. Cena powinna wzrosnąć do 45 zeta.
Homo erectus = jansen21

Marian

Postautor: Marian » 04 lut 2017, 23:01

No takiej niewdzięczności to ja po Was nie spodziewałem się. Ojciec /nie mój !/ ciężko tyra a Wy zazdrościcie mu tych kilku nędznych złotówek.
Wy jesteście bezbożnicy :lol:

Awatar użytkownika
Przekret

Postautor: Przekret » 05 lut 2017, 23:57

Pojutrze przyjeżdża do Wa-wy przesłuchać polskie władze kanclerz Niemiec pani Aniela Merkel. W swojej ambasadzie będzie udzielać audiencji także donosicielom.
Nie zapomnijcie Szanowni Państwo się poskarżyć na ojca Dyrektora, że sprzątnął Wam spod nosa słusznie się należące konfitury.
Pamiętajcie: każdy donos pan minister Schäuble sowicie opłaca!
Co do miszcza się nie wypowiadam - ja tylko idealnie gram na nerwach i mistrzowsko potrafię wku....ać ludzi.

Awatar użytkownika
kruk

Postautor: kruk » 06 lut 2017, 0:05

Do tego wątku Zulus napisał zły tytuł, ponieważ dochody pana Rydzyka nazwał zarobkami.
Jest to oczywistym błędem, ponieważ ten wydrwigrosz czymś takim jak praca nigdy w życiu się nie splamił.
"Bardzo mały człowiek może rzucać bardzo duży cień"

Awatar użytkownika
HarryBrown

Postautor: HarryBrown » 06 lut 2017, 0:07

Rozumiem, że ty Przekręt takowe zanosisz do ambasady położonej przy ulicy Belwederskiej 49. Fajnie, że tak dbasz o swój monopol i domniemaną konkurencję wysyłasz do ambasady innego państwa ;)
Homo erectus = jansen21

Awatar użytkownika
Zulus

Postautor: Zulus » 06 lut 2017, 7:10

kruk pisze:Do tego wątku Zulus napisał zły tytuł, ponieważ dochody pana Rydzyka nazwał zarobkami.
Jest to oczywistym błędem, ponieważ ten wydrwigrosz czymś takim jak praca nigdy w życiu się nie splamił.

Zgłosiłem do Administracji prośbę o zmianę tytułu.

-----------------------------------------------------
O proszę, jak ładnie Rydzyk doi kasę dzięki politykom PiS. :lol:

Nawet 70 tys. zł! Tyle mógł zarobić ojciec Tadeusz Rydzyk (72 l.) w kilka godzin. W jego Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej odbyła się w sobotę konferencja, w której wzięli udział m.in. prezes PiS Jarosław Kaczyński (68 l.), wicepremier Mateusz Morawiecki (49 l.) i szefowie największych państwowych spółek. Sala pękała w szwach, mimo że bilety były po 100 i 150 zł.

http://www.se.pl/wiadomosci/polityka/ry ... 45611.html

Awatar użytkownika
kruk

Postautor: kruk » 06 lut 2017, 11:56

A swoją drogą żeby po 100 czy 150 płacić hochsztaplerom za jawne wciskanie do głów ciemnoty?
- I jak tu potem takich jeleni żałować albo walczyć o ich interesy, skoro to chłop w chłopa wataha tumanów???
"Bardzo mały człowiek może rzucać bardzo duży cień"

Leszek

Re: Dochody Tadeusza Rydzyka dzięki poparciu PiS.

Postautor: Leszek » 07 lut 2017, 19:20

Do tego dodaj etaty i pieniądze przeznaczone na każdego ucznia studenta i szkolonego z kasy państwowej ,300mln które zginęło zebrane na ratowanie Stoczni itd itp

W Australii mamy dzisiaj wyniki śledztwa ,co trzeci ksiądz katolicki w latach 60-2015 był pedofilem, tysiące ofiar ze średnim wiekiem ofiar 11 lat ,głównie chłopcy ,a ilu księży było i jest też lub niezależnie od tego gejów? i jak było i jest w Polsce?

Awatar użytkownika
Zulus

Postautor: Zulus » 08 lut 2017, 13:04

Letnia szkoła dla cudzoziemców u ojca Rydzyka. ;)

C4I5YmPWMAAhtME.jpg

http://www.nauka.gov.pl/komunikaty/wyni ... ign=buffer

Awatar użytkownika
Przekret

Postautor: Przekret » 08 lut 2017, 13:47

Widzę, że forum Platformy Obywatelskiej zostało przejęte przez środowiska wrogie wszelkiej działalności Kościoła Rzymsko - Katolickiego.
Jak to się ma z skierowaniem partii przez Przewodniczącego Schetynę na tory chrześcijaństwa? Wewnętrzny, partyjny pucz?
Co do miszcza się nie wypowiadam - ja tylko idealnie gram na nerwach i mistrzowsko potrafię wku....ać ludzi.

Leszek

Postautor: Leszek » 08 lut 2017, 13:48

Przekręt to nawet nie jest zabawne takie twoje niczym nieuzasadnione przekonanie ,że w Polsce konfitury należą się takim linoskoczkom i klaunom jakich ty uważasz za patriotów, a obiektywnie są para kościelną mafią zdobywającą władzę i pozycję ,pewnie dzięki swoim zboczeniom i wyrobionemu językowi,bardzo sprawnie manipulującym ludźmi i oczywiście opływającym w bogactwa wyłudzone od naiwnych im wierzących i skarbu państwa dzięki swoim towarzyszom za sterami.
Oczywiście ,że każda religia to sekta ,ze swoimi guru manipulującymi ludźmi żeby ich żywili karmili i za nich pracowali,ale tutaj mamy do czynienia z całym państwem i jego problemami sprawa jest za poważna żeby mieszać religie i prywatne religijne poglądy do spraw państwowych i życia wszystkich Polaków. Dla dobra Polski i Polaków teraz zawsze i wszędzie, wszelkie wiary i religie muszą być ściśle oddzielone od państwa polskiego i rządzenia, ich miejsce jest w ich kościołach i prywatnych sumieniach wyznawców i nie mogą mieć żadnego wpływu na państwo,bo jeżeli mają to zaczynają robić to co w Islamie lub w średniowieczu mieliśmy w Europie: stosy i wojny religijne.

Awatar użytkownika
proc

Postautor: proc » 08 lut 2017, 14:43

Przekret pisze:Widzę, że forum Platformy Obywatelskiej zostało przejęte przez środowiska wrogie wszelkiej działalności Kościoła Rzymsko - Katolickiego.
Jak to się ma z skierowaniem partii przez Przewodniczącego Schetynę na tory chrześcijaństwa? Wewnętrzny, partyjny pucz?

Dla takiego fanatyka, jak Ty, pisanie o kościele możliwe jest tylko w "pozycji krzyżnej", ewentualnie w głębokim pokłonie. Nic dziwnego, że widzisz to, co widzisz.
Nihil novi

Awatar użytkownika
Przekret

Postautor: Przekret » 08 lut 2017, 16:19

proc pisze:Dla takiego fanatyka, jak Ty, pisanie o kościele możliwe jest tylko w "pozycji krzyżnej", ewentualnie w głębokim pokłonie. Nic dziwnego, że widzisz to, co widzisz.

" Wierzę w Ducha Świętego, święty Kościół powszechny..."
Skoro Skład Apostolski jest dla mnie prawem, więc dobrze napisałeś, że pisanie o Kościele powszechnym jest dla mnie możliwe z odpowiednim uszanowaniem, w "pozycji krzyżnej" jak dowcipnie zauważyłeś. Tym się różnimy, że dla mnie istnieją niepodważalne świętości a do ciebie niepodważalną świętością jest pełne koryto.

Awatar użytkownika
proc

Postautor: proc » 08 lut 2017, 17:34

Przekret pisze:" Wierzę w Ducha Świętego, święty Kościół powszechny..."
Skoro Skład Apostolski jest dla mnie prawem, więc dobrze napisałeś, że pisanie o Kościele powszechnym jest dla mnie możliwe z odpowiednim uszanowaniem, w "pozycji krzyżnej" jak dowcipnie zauważyłeś. Tym się różnimy, że dla mnie istnieją niepodważalne świętości a do ciebie niepodważalną świętością jest pełne koryto.

Twoje wyznanie wiary nie ma dla mnie żadnego znaczenia, gdyż i bez niego znam Twoje ograniczenia. Ty zaś o moich nie masz pojęcia. Tym się różnimy.
"Pozycja krzyżowa" nie wymaga myślenia, to wiele ułatwia i wiele wyjaśnia.
Nihil novi

Awatar użytkownika
Przekret

Postautor: Przekret » 09 lut 2017, 12:24

proc pisze:
Twoje wyznanie wiary nie ma dla mnie żadnego znaczenia, gdyż i bez niego znam Twoje ograniczenia. Ty zaś o moich nie masz pojęcia. Tym się różnimy.
"Pozycja krzyżowa" nie wymaga myślenia, to wiele ułatwia i wiele wyjaśnia.

Nol cołką prowde szrajbujesz! O twoich ograniczeniach to kożdyn wie. Ty oprócz ograniczeń nie mosz nic w makówie!

Leszek

Postautor: Leszek » 09 lut 2017, 12:39

Wierzenia ograniczają całkowicie sposób myślenia i widzenia świata ,nauka szkoła wiedza zostają gdzieś daleko jako zabobony ,tylko że dzisiaj nie mamy średniowiecza ,żeby polegać na wierzeniach i świadectwach przekazywanych przez nawiedzonych...
Dzisiaj opieramy się na nauce i doświadczeniu ,wiedzy zdobywanej od pokoleń, a do uczciwego życia powstały przepisy prawa i kodeksy zgodnie z którymi karze się dzisiaj również kościelnych pedofilów uważających się za nietykalnych, np w ostatnio w Australii co trzeci "mnich" ma pedofilski proces.. za obcowanie i zmuszanie do czynów seksualnych nieletnich chłopców, z tym nie da się polemizować to są fakty a nie mity.

Ja dziwię się zaślepieniu tej opcji politycznej jakimiś wierzeniami ,gdy sprawowanie władzy to logiczne działanie w oparciu o sprawdzone metody i fakty dla dobra całego społeczeństwa ,a nie tylko swoich wyznawców i fanatyków?
Na przykład Minister Szkolnictwa Wyższego zastanawia się czy nie pobierać opłat za studia medyczne? ,a w ogóle nie zastanawia się nad sensem finansowania przez państwo polskie setkami milionów rocznie nikomu nie potrzebnych studentów teologii?,a w każdym bądź razie na pewno nie potrzebnych dla funkcjonowania państwa i społeczeństwa.

Awatar użytkownika
proc

Postautor: proc » 09 lut 2017, 12:52

Przekret pisze:Nol cołką prowde szrajbujesz! O twoich ograniczeniach to kożdyn wie. Ty oprócz ograniczeń nie mosz nic w makówie!

A niech tam, nadstawię drugi policzek. W końcu ktoś musi pokazać Ci, jak powinien zachować prawdziwy chrześcijanin. A gdybyś znowu miał problemy ze zrozumieniem, wystawienie drugiej strony mojej twarzy na cios nie czyni mnie człowiekiem wierzącym. To tylko i wyłącznie lekcja poglądowa.
Nihil novi

Wróć do „Aktualności dnia”