Nowa edukacja

Aktualności - dział przeznaczony dla spraw najbardziej aktualnych
z ostatnich 24 godzin
Awatar użytkownika
proc

Nowa edukacja

Postautor: proc » 01 gru 2016, 13:37

Przy okazji zmian dokonujących się w edukacji do głosu zaczynają dochodzić fachowcy ze środowisk bliskich nowej władzy. Jedną z nich jest pani Dr. Urszula Dudziak, której wkład w propagowanie zdrowej seksualności naszego społeczeństwa nie był dotychczas doceniany. Na szczęście "dobra zmiana" to nie tylko kasa, ale również docenienie niezaprzeczalnego dorobku intelektualnego naukowców, których śmiało można by nazwać wyklętymi.
Najlepszym tego przykładem jest rzeczona pani doktor, która schodząc z piedestału wykładowcy Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego zajmie się wprowadzaniem w praktyce swojego dorobku naukowego. Pani ta zastała właśnie powołana przez MEN do zespołu ekspertów odpowiedzialnych za podstawę programową w szkołach, jako fachowiec od planowania rodziny i życia seksualnego.
Poglądy pani Dudziak zyskują sobie popularność, tym samym jej dotychczasowa praca zaczyna być znana nie tylko w kręgach naukowych, czy kościelnych. Już niedługo znane i praktykowane będą powszechnie.

http://wiadomosci.radiozet.pl/Wiadomosc ... h-00031090

Awatar użytkownika
proc

Re: Nowa edukacja

Postautor: proc » 01 gru 2016, 17:03

A oto, w jaki sposób PiS podchodzi do naszej historii. Co prawda nie chce mi się wierzyć, aby w nowych podręcznikach nie znalazł się Lech Wałęsa, ale taka możliwość jednak istnieje.

https://oko.press/walesy-podstawie-hist ... iatkowski/

Bardziej prawdopodobnym jest, że przywódca Solidarności zostanie potraktowany jako zdrajca, który zabrał chwałę innemu Lechowi, czy też Gwieździe, albo Walentynowicz. Ciekawe jaką rolę przypisze się Jarosławowi i jego męstwu w czasie solidarnościowej wiosny, o zimie nie wspominając? Bo że Antoni niezłomnym bohaterem był... to wiadomo.

Awatar użytkownika
Zulus

Postautor: Zulus » 01 gru 2016, 18:01

proc pisze:Przy okazji zmian dokonujących się w edukacji do głosu zaczynają dochodzić fachowcy ze środowisk bliskich nowej władzy. Jedną z nich jest pani Dr. Urszula Dudziak, której wkład w propagowanie zdrowej seksualności naszego społeczeństwa nie był dotychczas doceniany. Na szczęście "dobra zmiana" to nie tylko kasa, ale również docenienie niezaprzeczalnego dorobku intelektualnego naukowców, których śmiało można by nazwać wyklętymi.
Najlepszym tego przykładem jest rzeczona pani doktor, która schodząc z piedestału wykładowcy Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego zajmie się wprowadzaniem w praktyce swojego dorobku naukowego. Pani ta zastała właśnie powołana przez MEN do zespołu ekspertów odpowiedzialnych za podstawę programową w szkołach, jako fachowiec od planowania rodziny i życia seksualnego.
Poglądy pani Dudziak zyskują sobie popularność, tym samym jej dotychczasowa praca zaczyna być znana nie tylko w kręgach naukowych, czy kościelnych. Już niedługo znane i praktykowane będą powszechnie.

http://wiadomosci.radiozet.pl/Wiadomosc ... h-00031090

Ta nowa ekspertka MEN chce prześwietlać też nauczycieli. W ogóle polecam ten tekst celem zapoznania się z poglądami Dudziak. Skąd pisowaci biorą takich ekspertów to nie wiem. :lol:

Razem z nowym programem nauczania wychowania do życia w rodzinie należy wdrożyć, według nowej ekspertki MEN, narzędzia umożliwiające prześwietlanie nauczycieli. Tych myślących inaczej, czyli przede wszystkim laickich. Bo przecież planowania rodziny nie może nauczać byle kto. „Rozwiedziony albo żyjący w konkubinacie może negatywnie wpłynąć na postawy uczniów”. Kadrze pedagogicznej powinni więc przyglądać się uważnie nie tylko dyrektorzy szkół, ale również koledzy i rodzice uczniów. Tych z rodzin inteligenckich niekoniecznie warto hołubić, bo „więcej osób aprobujących katolicką moralność małżeńsko-rodzinną wywodzi się ze środowisk robotniczych i chłopskich”.
http://kobieta.wp.pl/antykoncepcja-i-se ... 689206401a

Awatar użytkownika
proc

Postautor: proc » 01 gru 2016, 18:12

Na razie jest to śmieszne. Na razie.

Awatar użytkownika
oldHorse

Postautor: oldHorse » 02 gru 2016, 9:58

Zulus pisze:Ta nowa ekspertka MEN chce prześwietlać też nauczycieli. W ogóle polecam ten tekst celem zapoznania się z poglądami Dudziak. Skąd pisowaci biorą takich ekspertów to nie wiem. :lol:

Nie pamiętam, który z celebrytów trafnie stwierdził, że to kołtuństwo i buractwo cały czas w Polsce istniało, teraz po prostu śmiało podniosło głowy i wychodzi z ukrycia.

jansen21

Postautor: jansen21 » 02 gru 2016, 10:15

oldHorse pisze:Nie pamiętam, który z celebrytów trafnie stwierdził, że to kołtuństwo i buractwo cały czas w Polsce istniało, teraz po prostu śmiało podniosło głowy i wychodzi z ukrycia.

A odkąd to "celebryci" stali się nagle ekspertami od ocen dotyczących zmian w naszym pięknym kraju ?

Awatar użytkownika
proc

Postautor: proc » 02 gru 2016, 12:42

Ekspertami? Wyczytałeś to w wypowiedzi OldHorse'a? To jest po prostu niezwykle trafna wypowiedź znanego powszechnie człowieka. Jeżeli Tobie uda się napisać coś mądrego, to na pewno to docenię. Nie zlekceważę tej wypowiedzi tylko dlatego, że pochodzi ona od usera jansena21. Nie spytam też o podstawę intelektualną, ani o Twoje prawo do wygłaszania opinii.

jansen21

Postautor: jansen21 » 02 gru 2016, 23:37

proc pisze:Ekspertami? Wyczytałeś to w wypowiedzi OldHorse'a? To jest po prostu niezwykle trafna wypowiedź znanego powszechnie człowieka. Jeżeli Tobie uda się napisać coś mądrego, to na pewno to docenię. Nie zlekceważę tej wypowiedzi tylko dlatego, że pochodzi ona od usera jansena21. Nie spytam też o podstawę intelektualną, ani o Twoje prawo do wygłaszania opinii.

To może jeszcze podaj łaskawie o jakiego celebrytę chodzi ?

Awatar użytkownika
proc

Postautor: proc » 03 gru 2016, 0:09

A co to ma za znaczenie? Przecież napisałem Ci, że nie o to kto, tylko co powiedział, chodzi.

jansen21

Postautor: jansen21 » 03 gru 2016, 10:55

proc pisze:A co to ma za znaczenie? Przecież napisałem Ci, że nie o to kto, tylko co powiedział, chodzi.

Wolałbym jednak wiedzieć jaki to celebryta jest autorytetem moralnym dla proca.

Awatar użytkownika
proc

Postautor: proc » 03 gru 2016, 11:33

jansen21 pisze:
proc pisze:A co to ma za znaczenie? Przecież napisałem Ci, że nie o to kto, tylko co powiedział, chodzi.

Nic ci do tego, kto jest, albo nie jest dla mnie autorytetem moralnym. Jakbyś jednak nauczył się w końcu czytać ze zrozumieniem to nie zadawałbyś takich pytań. Napisałem przecież, że nawet Ciebie bym pochwalił, jeżeli powiedziałbyś coś mądrego.

jansen21

Postautor: jansen21 » 03 gru 2016, 12:06

proc pisze:
jansen21 pisze:

Nic ci do tego, kto jest, albo nie jest dla mnie autorytetem moralnym. Jakbyś jednak nauczył się w końcu czytać ze zrozumieniem to nie zadawałbyś takich pytań. Napisałem przecież, że nawet Ciebie bym pochwalił, jeżeli powiedziałbyś coś mądrego.

Czyli wstydzisz się osoby, której wypowiedzi przytaczasz ? Czyżby jakiś celebryta z Warsaw Shore ?

Awatar użytkownika
proc

Postautor: proc » 03 gru 2016, 12:11

Wciąż problemy ze zrozumieniem języka polskiego. Nic dziwnego, że wyciągasz wnioski od czapy.

jansen21

Postautor: jansen21 » 03 gru 2016, 12:16

proc pisze:Wciąż problemy ze zrozumieniem języka polskiego. Nic dziwnego, że wyciągasz wnioski od czapy.

Proc zamiast się czepiać podaj wreszcie kto był tym geniuszem. Tak byłby uczciwiej z zgodnie z zasadami uczciwej dysputy na naszym forum.

Awatar użytkownika
proc

Postautor: proc » 03 gru 2016, 12:20

Przecież ci napisałem, że to nie ma żadnego znaczenia. Napisałem Ci też dlaczego. Ale napisze Ci jeszcze, że nie mam pojęcia, kto to powiedział, miał jednak rację.

jansen21

Postautor: jansen21 » 03 gru 2016, 12:26

proc pisze:Przecież ci napisałem, że to nie ma żadnego znaczenia. Napisałem Ci też dlaczego. Ale napisze Ci jeszcze, że nie mam pojęcia, kto to powiedział, miał jednak rację.

Na poprzedniej stronie użyłeś słów: "znanego powszechnie człowieka" więc może teraz nie ściemniaj.

Awatar użytkownika
proc

Postautor: proc » 03 gru 2016, 12:47

Znany człowiek to synonim celebryty. A wiesz kto o nim napisał pierwszy?

Awatar użytkownika
Karolina

Postautor: Karolina » 03 gru 2016, 17:59

Proc, walisz głową w żelbetowy wzmacniany tytanem mur.
Czas wymyślono po to, by nie robić wszystkiego w jednym momencie ;)

jansen21

Postautor: jansen21 » 03 gru 2016, 20:38

proc pisze:Znany człowiek to synonim celebryty. A wiesz kto o nim napisał pierwszy?

Nie wiem skoro wstydzisz się swojego celebryty.

jansen21

Postautor: jansen21 » 03 gru 2016, 20:39

Karolina pisze:Proc, walisz głową w żelbetowy wzmacniany tytanem mur.

A wystarczyłoby gdyby proc napisał o kogo chodzi zamiast tak ściemniać.

Wróć do „Aktualności dnia”