Sondaże.

Aktualności - dział przeznaczony dla spraw najbardziej aktualnych
z ostatnich 24 godzin
Awatar użytkownika
Zulus

Re: Sondaże.

Postautor: Zulus » 15 gru 2017, 16:40

Jest sondaż IBRIS dla Onetu z którego wynika że 50% poparcia dla PiS to bujda. ;)

DRGGl2dXUAUDhee.jpg

http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-oneci ... cs&utm_v=2

Oczekiwałem spadku poparcia dla PiS, w związku ze zmianą premiera, ale jak widzę nie miało to większego znaczenia dla sympatyków PiS. Wyborcy PiS liczą chyba na nowe otwarcie.
Lubię komentować bieżące wydarzenia społeczno-polityczne.

Awatar użytkownika
Przekret

Postautor: Przekret » 15 gru 2017, 17:19

Zulus pisze:To badanie świadczy też o tym, że warszawiaków nie obchodzą opinie dziennikarzy i mediów, którzy jak jeden mąż trąbili, że HGW w związku z aferą reprywatyzacyjną, to kamień u szyi warszawskiej PO i że źle robi nie idąc na komisję weryfikacyjną. ;)

Jutro HGW ma być odwołana ze stanowiska vice przewodniczącej Platformy Obywatelskiej. Myślę, że sondaż został skonstruowany tak pozytywnie, by osłodzić gorycz przegranej.
PS. Nie wierzę w 50% dla PiS. Dodali gdzieś 10%. Pięćdziesiąt procentów to może będzie, gdy zadziała mieszkanie +.
Nie dyskutuję z zwolennikami mordowania nienarodzonych.

Awatar użytkownika
HarryBrown

Postautor: HarryBrown » 15 gru 2017, 20:44

Prędzej zadziała ziemianka +. By mieszkanie + dało pozytywny efekt to państwo musiałoby rocznie stawiać 250-300 tys. mieszkań (teraz rocznie buduje się chyba coś pomiędzy 125 a 150 tys. mieszkań i to głównie sektor prywatny). Do takiej inwestycji jak 250-300 tys. potrzeba w pydę gruntów no i jeszcze więcej surowców i materiałów. Tak olbrzymie zapotrzebowanie spowoduje gwałtowny wzrost cen tych surowców jak i kosztów osobowych. Wystarczy sobie przypomnieć jak wyglądał rynek w trakcie wielkiego boomu mieszkaniowego w latach 2005-2010. Ceny były kosmiczne a i tak brakowało wszystkiego (pamiętam jakie cyrki były z cementem i cegłami). A przy obecnych planach to będzie "sukces medialny" dla Przekrętopodobnych, którzy wierzą w każdą bzdurę wypowiadaną przez pislamistów.
Homo erectus = jansen21

Awatar użytkownika
sciemniacz

Postautor: sciemniacz » 15 gru 2017, 21:42

HarryBrown pisze:Prędzej zadziała ziemianka +.

Nie wiem dlaczego ale właśnie mi się przypomniało co mówił o obietnicach PiS-u minister Jacek Rostowski dwa lata temu. A co mówi dzisiaj?
Poprę kandydaturę Romana Giertycha na prezydenta RP. Jeśli się zdecyduje... ;)

pantg

Postautor: pantg » 15 gru 2017, 23:26

No, a co takie mówił ten Rostowski? Bo chyba nie mówił, że wprowadzenie 500+ w ciągu miesiąca doprowadzi do końca świata?
.
Dziwię się, gdy w mediach publicyści wyszydzają w ten sposób- "mówił że 500+ doprowadzi do ruiny, a okazuje się, że jednak moźna!". Otóż, nikt nie krzyczał, że wprowadzenie 500+ szybko doprowadzi do końca świata. Ot po prostu, ostrzegano, że będą ujemne skutki nadmiernego deficytu w budżecie, no i przecież ujemne skutki są!
.
Po drugie, tuż przed upadkiem rządu PO-PSL, właśnie skończył się wieloletni, wielki światowy kryzys, rząd PO-PSL przez nieomal 7 lat tylko szukał oszczędności, starannie szukano gdzie moźna ograniczyć wydatki, to co w tym dziwnego, że potem politycy platformy ostrzegali, gdy pisowski rząd garściami zaczął wydawać to, co naród w wielkim trudzie wypracował w czasie znakomitych rządów platformy?
.
W demokracji tak zawsze jest, że opozycja zawsze ostro naciska na rząd, aby rząd wydawał jak najwięcej kasy na różne socjale, a znowu rząd zawsze się tłumaczy, że przecież nie moźna z budżetu masowo wydawać pieniądze, bo nie moźna żyć na kredyt. Jednak dwa lata temu wszystko stanęło na głowie, bo to nagle opozycja zaczęła namawiać rząd do oszczędności, za to rząd z dumą udawadnia, że jednak moźna sypać pieniędzmi i nic złego się nie stanie, bo... wystarczy nie kraść!

Awatar użytkownika
sciemniacz

Postautor: sciemniacz » 16 gru 2017, 9:47

pantg pisze:No, a co takie mówił ten Rostowski? Bo chyba nie mówił, że wprowadzenie 500+ w ciągu miesiąca doprowadzi do końca świata?

2015
Na te obietnice, które składa Prawo i Sprawiedliwość pieniędzy nie ma i w ciągu czterech najbliższych lat nie będzie. Mówię to jako były minister finansów i wicepremier. Propozycje PiS-u są zupełnie bez pokrycia finansowego, a gdyby PiS je wprowadził to doprowadziłyby bez żadnej wątpliwości do totalnej katastrofy finansów publicznych

2017
Faktem jest, że wprowadzenie w 2016-2017 roku jest finansowane przez łatanie dziury finansowej. Polska gospodarka jednak zawsze się rozwija, za naszych czasów, szczególnie w relacji do Europy dużo szybciej niż za czasów Prawa i Sprawiedliwości i wszyscy wiedzieli, że w dłuższym horyzoncie czasowym oczywiście na to można sobie pozwolić

A zatem skoro pan minister wiedział, jego koleżanki i koledzy też wiedzieli, to dlaczego nas okłamywali, a co najmniej zatajali prawdę?
Ktoś kto tak postępuje, nie jest wiarygodny.

pantg

Postautor: pantg » 16 gru 2017, 13:30

Ale w opini Rostowskiego nie ma wielkiej sprzeczności! Wszystko zależy od tego, co uznamy za katastrofę finansową, co uznany za złą sytuację itd.
.
Cytaty dobrane we wpisie powyżej są dla mnie dosyć niejasne, dlatego trudno mi się do nich odnieść.
.
Pamiętajmy, że po 1, dzisiaj pisowski reżim może sobie rozrzucać pieniądze, bo w poprzednich latach cały naród mądrze gospodarował i do tego stopnia rozwijała się gospodarka, że cała Europa nam tego zazdrościła. Za to dzisiaj, to my musimy zazdrościć Rumuni wskaźników gospodarczych, oraz coraz silniejszej pozycji w UE.
.
Pamiętajmy też po 2, że rząd PO-PSL pod koniec swych rządów, w miarę kończenia się światowego kryzysu i w miarę systematycznego się zwiększania PKB, rząd wprowadzał kolejne programy socjalne i coraz większą pomoc finansową dla kolejnych grup społeczeństwa. Pamiętam że odbudowano w kraju sieć tanich żłobków, a potem zaczęto zwiększać sieć tanich przedszkoli. Powstał program darmowych podręczników dla pierwszoklasistów, potem zaczęto realizację "darmowe podręczniki" dla uczniów kolejnych klas.
.
Tych wielkich i ambitnych programów pomocowych było dość dużo, ale o nich się nie mówiło, bo dla mediów były ważniejsze super afery na miarę podatku od zegarka, czy ośmiorniczek ministra.
.
Dzisiaj mam wrażenie, że przeogromne sukcesy wskali całego świata rządu PO-PSL są ściśle tajne i pisanie o tych sukcesach grozi strasznymi karami! Kto w Polsce o tym wie, że jesteśmy dzisiaj europejską potęgą w przemyśle stoczniowym??? To my produkujemy super opłacalne i super nowoczesne jednostki pływające jak platformy czy statki wysoko specjalistyczne. Kto dzisiaj wie, że dzisiaj przemysł stoczniowy zatrudnia dużo więcej ludzi niz w PRL, albo że pod względem wodowanego tonażu mamy drugie miejsce w Europie! Kto w Polsce o tym wie?
.
Owszem, rząd PO-PSL nie wprowadził 500+, ale tamten rząd musiał walczyć z tragicznym w skutkach ogromnym światowym kryzysem, a mimo tego fenomenalnie obniżano bezrobocie, fenomenalnie wzrosło PKB, wybudowano sieć szybkich drug i autostrad, powstawały hale i stadiony, wszczęto ambitny i wieki plan uzbrojenia armi w najbardziej nowoczesną broń.
.
KRÓTKO. Mimo wiekiego światowego kryzysu, rząd PO-PSL wprowadzał kolejne wielkie programy pomocowe. Warto też pamiętać, że najniższe wynagrodzenie wzrosło z 800 zł do 1600zł, do tego była fenomenalnie niska inflacja.
.
Jest wręcz zbrodnią to co robią niezależne media, że te wszystkie afery tego zdradzieckiego pisowskiego reżimu, że te wszystkie najpodlejsze kłamstwa, oraz że te całe brutalne deptanie konstytucji i te całe niszczenia państwa prawa, jest tłumaczone i jest przykrywane jednym pojęciem- 500+ ! Ciekawe, jak szybko inflacja połknie te całe 500+

Awatar użytkownika
sciemniacz

Postautor: sciemniacz » 16 gru 2017, 20:31

pantg pisze:Ale w opini Rostowskiego nie ma wielkiej sprzeczności! Wszystko zależy od tego, co uznamy za katastrofę finansową, co uznany za złą sytuację itd.

To się nazywa relatywizm pojęciowy i stanowi podstawowe narzędzie każdego kłamcy i mamipulanta. "Mówiłeś że czarne, a jest białe!". "No tak, ale ja miałem na myśli najjaśniejszy odcień czerni". "Ale przecież czarny to czarny, a biały to biały, nie można ich stopniować!". "Oczywiście że można, zapytaj w sklepie z farbami, albo telewizorami". I tak dalej... oczywiście są to wszystko bzdury. Ale celem jest wywołanie takiego efektu, że nie ma prawdy i kłamstwa. Że kłamstwo to w zasadzie też prawda, tylko inna. Jedna z możliwych.
PiS używał tego narzędzia z powodzeniem przy tzw wyjaśnianiu katastrofy smoleńskiej.

Awatar użytkownika
Kostyr

Postautor: Kostyr » 16 gru 2017, 22:14

sciemniacz pisze:A zatem skoro pan minister wiedział, jego koleżanki i koledzy też wiedzieli, to dlaczego nas okłamywali, a co najmniej zatajali prawdę?
Ktoś kto tak postępuje, nie jest wiarygodny.

Ściemniaczu, opanuj się trochę. Ja rozumiem że można mieć radykalne poglądy, ale czasami przeginasz tak mocno, że trąci to farsą.

;)

Awatar użytkownika
sciemniacz

Postautor: sciemniacz » 17 gru 2017, 1:09

No tak... ;)

pantg

Postautor: pantg » 17 gru 2017, 1:58

Sciemniaczu, a co miał głosić Rostowski- że wprowadzenie 500+ jest dla finansów państwa dobrym posunięciem? Przecież to były liberalny minister finansów!
.
Ja nawet napiszę więcej, otóż nawet gdyby pis wprowadził nie 500+, ale 1000+ i to dla każdego obywatela, to świat by się nie zawalił, słońce by nie zgasło, oraz ludzie nie umierali by na ulicach. Jednak po prostu ujemne skutki zaczęły by się ujawniać szybciej, oraz te skutki były by dużo większe, więc trzeba było by ogromnego wysiłku całego narodu, aby te ujemnie skutki opanować.
.
Wszystko zależy od tego, kto jakie sobie zakłada cele. Do 2015r. polskie rządy kładły główny nacisk nie na zagospodarowanie biedy, tylko na szybki rozwój gospodarki i na szybki wzrost PKB, tak aby był jak najszybszy rozwój cywilizacyjny i w miarę systematyczne wzbogacanie się narodu. To przynosiło wspaniałe efekty, dlatego byliśmy wzorem dla wszystkich co wyszli z komunizmu. Przypomnę ogromny wzrost najniższego wynagrodzenia- z 800 na 1600zł i to podczas światowego kryzysu, gdy cała Elpopa cieńko przędła...
.
Natomiast 500+ to typowe zagospodarowywanie biedy. Dobrze że poprzednie rządy na tyle podniosły dochód narodowy, owe "zagospodarowywanie biedy" jest na poziomie aż 500+. Jednak przecież owe 500+ (oraz inne tragiczne działania reżimu) znacznie spowolni nasze "doganianie Europy". Nikt mnie nie przekona, że owe 500+ (do tego w wykonaniu pisu), nie ma negatywnego wpływu na finanse i gospodarkę.
.
Oczywiście, rząd musi prowadzić politykę pomocową dla wyrównania stopy życiowej. Jednak musi być zachowany owy złoty środek między możliwościami państwa a potrzebami obywateli.
.
Ja jestem pewny, że gdyby to rząd PO-PSL wprowadzał 500+, to zrobił by to dużo lepiej niz pisowski reżim. Pamiętajmy, że w miarę kończenia się światowego kryzysu, to rząd PO-PSL wprowadzał coraz większe programy pomocowe. Jestem pewny, że z biegiem czasu i rząd PO-PSL wprowadził by swoją wersję 500+, jednak ów program byłby lepiej zaprowadzany, a szkodliwe skutki były by dużo mniejsze

azar

Postautor: azar » 18 gru 2017, 9:28

Dyskusja ciekawa, ale chyba odeszła od tematu wątku. Warto byłoby wydzielić ją do oddzielnego tematu.
pantg: Gdyby PO zrobiła, chociaż wiedziała, na pewno by zrobiła, byłby lepszy itp. Trochę więcej krytycyzmu. PiS to zrobił i z tego korzysta. Krytyka programu 500+ to był samobój podobnie jak teraz twierdzenie, że PO go jeszcze rozszerzy. To jest właśnie kwestia wiarygodności o czym od kilku lat się na tym forum również pisze. Albo jest się partią liberalną albo socjalną. Nie można być socjal-liberałem w co chyba wielu działaczy PO uwierzyło i stąd sukces PiS i Nowoczesnej.

pantg

Postautor: pantg » 18 gru 2017, 19:49

Przecież dosłownie wszyscy przeciwnicy pisu to doskonale zrozumią, dlaczego PO musi popierać 500+. Inna sprawa, że po 29 latach nasz rozwój gospodarczy już na tyle jest duży, że moźna już zatrzymać owe 500+ (tym bardziej, że zjada go inflacja). Kiedyś wielkie emocje były przy wprowadzaniu "becikowego" (zasługa Giertycha), a dzisiaj już nikt by nie chciał jego likwidacji. Tak też już niedługo nikt nie będzie domagał się likwidacji 500+. +
.
Przez lata polska gospodarka tak bardzo się rozwinęła, że już moźna utrzymać tak becikowe jak i 500+. Ja podejrzewam, że polskie finanse z hukiem padną nie z powodu 500+, ale z powodu wielkiej grabieży przez reżimową ekipę, oraz z powodu zniszczenia polskiej gospodarki przez słabe i niedoświadczone kadry.

pantg

Postautor: pantg » 28 gru 2017, 4:13

Oto od dłuższego czasu wszystkie wybory uzupełniające do samorządów wygrywa... kto? Opozycja!!! Tak więc znowu moje opinie się sprawdzają (jednak najczęściej- niestety).
.
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... -jest.html
.
Jednak mnie bardzo interesują wybory uzupełniające do parlamentu! Jakie w tej kadencji odbyły się wybory uzupełniające do senatu i sejmu? Ja pamiętam tylko jedne wybory, na samym początku tej kadencji, wygrała wtedy kandydatka pisu, niejaka pani Anders. Ale to było bardzo dawno, czy potem odbyły się jeszcze jakieś wybory uzupełniające? Kto wie, kto pamięta?

Awatar użytkownika
Zulus

Postautor: Zulus » 09 lut 2018, 10:03

Zdecydowana większość Polaków uważa, że osoby zarabiające powyżej 10 tys. zł. nie powinny pobierać świadczenia 500 plus. Tak wynika z sondażu przeprowadzonego przez Instytut Pollster dla "Super Expressu" i portalu se.pl.

indeks.png

http://www.se.pl/wiadomosci/polityka/po ... 39014.html

Też uważam że osoby zarabiające powyżej 10 tysięcy nie powinny otrzymywać 500 plus. Moim zdaniem korekta tego programu w tym zakresie jest niezbędna. ;)
Lubię komentować bieżące wydarzenia społeczno-polityczne.

Awatar użytkownika
Podet

Postautor: Podet » 11 lut 2018, 20:23

Skoro rządowy CBOS solidnie przez PiS kontrolowany daje im 43 %, a PO 17 %, znaczy, że rzeczywiste poparcie PiSu oscyluje wokół 40%, a PO 20%. Inne sondaże tworzone na zamówienie przez sondażownie spod znaku Mietek i spółka mam w głębokim poważaniu, w tylnej części ciała.
Sprawdza się to, co nawet Ziemkiewicz przewidział, że zmiana rządu da PiSowi chwilowy sondażowy efekt doraźny. Pozbycie się kanalii z obozu Rydzyka jak Macierewicz i Szyszko, przesunięcie personalne do centrum, kontrola resortów siłowych bezpośrednio przez prezesa ( tak Błaszczak, jak i Jo, Jo Brudziński to pretorianie prezesa ślepo wykonujący jego wolę i zaufani w najwyższym kręgu), lifting w postaci sprawnego menagera zamiast matki Polki bez własnego zdania, spodobało się ludziom. Jednak nie widać jeszcze w społeczeństwie pęknięcia w obozie PiSu. Dla elementu spod znaku RM i GuPola rząd Morawieckiego to PO pod nazwą PiS. Sam premier jest obcy dla twardego elektoratu, a zawistników nawet nie biorę pod uwagę. Pęknięcie wewnętrzne i antagonizmy będą widoczne za kilka miesięcy. Jednak już teraz widać, że krzywa wznosząca to dla PiSu historia. Ziobro został na stołku, tylko ze względu na kilku własnych posłów. Sam prezes z trudem toleruje sytuację, kiedy jeden człowiek faksem, bądź na telefon zmienia prezesów sądów bez merytorycznego uzasadnienia i bez opinii. On z zasady jest przeciwnikiem sytuacji, kiedy jednostce daje się zbyt dużą władzę i nie ma nad nią skutecznych sposobów kontroli.
Co do PO. Flirt z towarzystwem spod znaku skrobania ciężko się kończy. Schetyna złamał prastarą zasadę PO, która dawała wolną rękę w sprawach światopoglądowych. Narzucenie woli wszystkim posłom, aby lewacki margines popierali kończy się nie tylko stratą poparcia, stratą posłów, radnych, ale poważnym kryzysem tożsamości. Dobrze, że większość się zdyscyplinowała i nie doszło w PO do poważnego kryzysu wewnętrznego, łącznie z secesją kilkudziesięciu posłów. Co on chciał osiągnąć, to do tej pory nie wiem. Najwyższy czas, aby wystawił wniosek o wotum zaufania PO. Powinien wielu ludzi przeprosić, za idiotyzm, bo panie spod znaku skrobania, reprezentują margines polskich kobiet i poza dawno nieaktualnymi hasełkami lewackimi, nie mają nic sensownego do zaproponowania. Ot wypłyną medialnie raz za czas. Jednak żeby tak lekką ręką pozbyć się Biernackiego, niczym jakiegoś uczniaka, to trzeba się solidnie nad samym sobą zastanowić.
I always get what I want

Awatar użytkownika
HarryBrown

Postautor: HarryBrown » 24 lut 2018, 13:57

Całkiem nowy sondaż zrobiony przez firmę Estymator dla "Do Rzeczy":
Obrazek

To chyba pierwszy sondaż pokazujący dla pislmistów poparcie na poziomie 50%. To oznacza, że wspólnie z Kukizem będą mogli przeforsować własną konstytucję. Nowoczesna pod wodzą grupki pań stacza się w przepaść.
Homo erectus = jansen21

Awatar użytkownika
sciemniacz

Postautor: sciemniacz » 24 lut 2018, 14:18

23% dla Platformy to znacznie lepiej niż sądziłem. Pewnie tutaj miały wpływ wydarzenia ostatnich tygodni i radykalizacja nastrojów. Pytanie na ile będzie to poparcie trwałe. Myślę że w wyborach samorządowych nie ma z dzisiejszej perspektywy szans na wynik powyżej 20%.

Awatar użytkownika
HarryBrown

Postautor: HarryBrown » 24 lut 2018, 14:38

Przejrzałem sobie sondaże innych pracowni z ostatnich dni i tak:

IBRIS (w tym samym czasie co Estymator):
PiS - ca. 40, PO - ca. 20, SLD - ca. 9,5, PSL - 6,5, Kukiz - 5,5, Nowoczesna - ca. 4,5
http://www.wnp.pl/parlamentarny/sondaze ... m,262.html

Pollster (dzień po Estymator i IBRIS):
PiS - 47, PO - 19, SLD - 8, Kukiz - 7, Nowoczesna - 6, PSL - 5
http://www.wnp.pl/parlamentarny/sondaze ... b,267.html

Kantar Millward Brown (dzień po Estymator i IBRIS):
PiS - 40, PO - 16, Nowoczesna - 8, Kukiz - 6, PSL - 5, SLD - 3
http://www.wnp.pl/parlamentarny/sondaze ... e,263.html

Duże te rozstrzały są jak na praktycznie ten samy okres przeprowadzania badań. Niemniej kierując się intuicją to w lutym pislam na pewno ma tendencję wzrostową.
Homo erectus = jansen21

marko80

Postautor: marko80 » 24 lut 2018, 15:07

Co wy z tymi sondażami. Przecież wiadomo, że sondaże dla pislamu są przeszacowane każdy o tym wiem. PO jest niedoszacowana. Każdy przy zdrowych zmysłach wie, że w realnych wyborach pisowcy nigdy nie będą 50%.

Wróć do „Aktualności dnia”