Sondaże.

Aktualności - dział przeznaczony dla spraw najbardziej aktualnych
z ostatnich 24 godzin
Awatar użytkownika
sciemniacz

Re: Sondaże.

Postautor: sciemniacz » 06 gru 2017, 14:59

HarryBrown pisze:Wszystko zależy jakie priorytety ma dana władza oraz jak je przedstawi społeczeństwu. Wiadomo, że każdy z nas w pierwszej kolejności myśli o sobie i najbliższych. I w pierwszym odruchu mając do wyboru 1000 km nowych autostrad czy 500 zeta co miesiąc przez jakiś czas, to wybierze się to drugie. Ale jeżeli mądry władca przedstawi ludziom wszystkie plusy i minusy dla obu wariantów to jest duże prawdopodobieństwo, że przeważy zdrowy rozsądek i myślenie na przyszłość. Tak to zafunkcjonowało w Niemczech, Japonii czy Singapurze po II WŚ. Tylko z ludźmi trzeba rozmawiać szczerze i bez chowania niewygodnych detali pod dywan.

Jasne. To jedna szkoła. Druga stawia na efekt. Czyli celem jest wywołanie określonego zachowania, a reszta to kwestia użytych środków. I właśnie w tym kontekście nie podoba mi się to co pisze pantg. Bo to jest w istocie pochwała marazmu. Ludzie po prostu zagłosują na PO i równie po prostu nie zagłosują na PiS. Więc nie ma się czym martwić. Na forum to może dopuszczalne, ale podobna narracja jest też dziełem wielu środowisk opiniotwórczych. "Kaczyński się nie odważy". "Unia nie pozwoli". "To nie przejdzie". "Muszą w końcu oddać władzę". "Osądzimy ich". A ja się pytam: skąd ta pewność? Dla mnie takie myślenie życzeniowe, które nie jest poparte twardymi faktami, będącymi efektem jeszcze twardszych działań, to jest naiwność. Dziecięca wręcz. Na nią nie ma miejsca w polityce. Ci wszyscy socjologowie, dziennikarze niegdyś głównego nurtu, prawnicy którzy wierzą, że można negocjować, politycy opozycji, część elit intelektualnych, ja mam wrażenie, że mimo siwych włosów, wielu z nich nie wyrosło z krótkich spodenek. Nic się nie dzieje tylko dlatego, że powinno. Kaczyński nie będzie pytał czy może. On będzie realizował swoją wolę. Bo chce. Zaczęła się realna polityka. Może kartoflana. Może prorosyjska. I na pewno niepraworządna. Polityka szczucia jednych przeciwko drugim. Polityka, której potrzebny jest wróg. I polityka ciesząca się wysokim poparciem społecznym.
Poprę kandydaturę Romana Giertycha na prezydenta RP. Jeśli się zdecyduje... ;)

Awatar użytkownika
HarryBrown

Postautor: HarryBrown » 06 gru 2017, 16:07

Zgodzę się z jednym, że po stronie opozycji nie ma miejsce na myślenie życzeniowe, głoszenie pobożnych życzeń i liczenie na to że ktoś pomoże. W 1938 r. cała Europa też myślała, że Hitler się nie odważy. A jednak się odważył. Takie typy już tak mają. Jak widzą, że druga strona ogranicza się do myślenia i wyrażania pobożnych życzeń to odbiera to jako zaproszenie do tańca. To jest trochę jak w boksie czyli nie można stać i czekać na wyprowadzenie decydującego ciosu tylko trzeba cały czas blokować ciosy przeciwnika i wyprowadzać własne kontry. Inaczej cały świat będzie podziwiać podeszwy butów znokautowanego "myśliciela". Dlatego wielokrotnie już pisałem, że PiS sam nie przegra. Opozycja musi zaprezentować oprócz pyskówki anty-PiS coś konkretnego i realnego by odciągnąć wyborców.
Homo erectus = jansen21

pantg

Postautor: pantg » 06 gru 2017, 17:58

Pis ma przeogromny aparat propagandowy, do tego ta pisowska propaganda jest niewyobrażalnie agresywna i aż do podłości zakłamana, dlatego pis ma tak ogromne poparcie. Ale mimo tego reżim się poważnie boi, że najbliższe wybory może przegrać, więc przygotowywuje grunt do sfałszowania najbliższych wyborów!
.
Pamiętajmy też o rozpędzającej się inflacji, szczególnie ceny żywności będą dramatycznie rosły...
.
Reasumując. Jeżeli w ciągu około roku naród nie obali reżimu pisowskiego (najbardziej prawdopodobnie jest po sfałszowanych wyborach samorządowych), to pis już będzie miał tak potężny aparat propagandowy i tak potężny aparat państwowy, że z łatwością zniszczy opozycję i będzie z łatwością zwyciężał każde wybory przez najbliższe 30 lat- i to bez potrzeby fałszowania.
.
Moje opinie są naprawdę "życzeniowe"? Naród ma duże szanse obalić rząd pisu w najbliższych wyborach za rok a potem w wyborach za 2 lata, dlatego pisowski reżim szykuje sfałszowanie tych wyborów. A to tylko od narodu zależy, czy naród na to pozwoli. Jednak jeżeli pis wyjdzie zwycięsko z tych dwóch najbliższych wyborów, to mamy twardą dyktaturę na 30 lat- czy są to moje życzenia? Chyba wam odbiło
Ostatnio zmieniony 06 gru 2017, 18:22 przez pantg, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
HarryBrown

Postautor: HarryBrown » 08 gru 2017, 19:02

Sondaż CBOS - który nie uwzględnia dnia wczorajszego.

CBOS:
PiS 41 % (-4 %), PO 18 % (+1 %), Nowoczesna 11 (+6 %), Kukiz 7 % (-1 %)

A już było 50% i wieszczenie, że to koniec opozycji. Moim zdaniem teraz zacznie się powolny zjazd w dół. A w Niemczech w tym tygodniu ogłosili wskaźniki makroekonomiczne i niestety dla nas ich produkcja i wzrost zaczyna tracić impet z ostatnich kwartałów. W dłuższej perspektywie przełoży się to na spowolnienie i u nas. Dlatego tak pislamiści zażarcie walczą o kontrolę nad SN i PKW. Opozycja musi już zacząć organizować mężów zaufania i inne formy kontroli wyborów.
Homo erectus = jansen21

pantg

Postautor: pantg » 10 gru 2017, 5:30

Mimo świetnej światowej koniunktury, z biegiem czasu wzrost gospodarczy będzie szybko tracił swój wielki impet, a ten wielki impet wypracowały rządy Tuska i Kopacz. Tak się złożyło, że czasie wielkiego światowego kryzysu, rządy PO-PSL gwarantowały świetny wzrost gospodarczy, a dzisiaj mimo super światowej koniunktury, pisowski reżim niszczy gospodarkę i ruinuje finanse!

Awatar użytkownika
Przekret

Postautor: Przekret » 10 gru 2017, 18:45

HarryBrown pisze:Sondaż CBOS - który nie uwzględnia dnia wczorajszego.

CBOS:

A już było 50% i wieszczenie, że to koniec opozycji. Moim zdaniem teraz zacznie się powolny zjazd w dół. A w Niemczech w tym tygodniu ogłosili wskaźniki makroekonomiczne i niestety dla nas ich produkcja i wzrost zaczyna tracić impet z ostatnich kwartałów. W dłuższej perspektywie przełoży się to na spowolnienie i u nas.

Ale to chyba dobrze, co nie? Wg zasady im gorzej tym lepiej!

pantg pisze:Mimo świetnej światowej koniunktury, z biegiem czasu wzrost gospodarczy będzie szybko tracił swój wielki impet, a ten wielki impet wypracowały rządy Tuska i Kopacz. Tak się złożyło, że czasie wielkiego światowego kryzysu, rządy PO-PSL gwarantowały świetny wzrost gospodarczy, a dzisiaj mimo super światowej koniunktury, pisowski reżim niszczy gospodarkę i ruinuje finanse!

W to co piszesz, to chyba sam nie wierzysz.
Co do miszcza się nie wypowiadam - ja tylko idealnie gram na nerwach i mistrzowsko potrafię wku....ać ludzi.

Awatar użytkownika
HarryBrown

Postautor: HarryBrown » 10 gru 2017, 19:34

Przekret pisze:
HarryBrown pisze:Sondaż CBOS - który nie uwzględnia dnia wczorajszego.

CBOS:

A już było 50% i wieszczenie, że to koniec opozycji. Moim zdaniem teraz zacznie się powolny zjazd w dół. A w Niemczech w tym tygodniu ogłosili wskaźniki makroekonomiczne i niestety dla nas ich produkcja i wzrost zaczyna tracić impet z ostatnich kwartałów. W dłuższej perspektywie przełoży się to na spowolnienie i u nas.

Ale to chyba dobrze, co nie? Wg zasady im gorzej tym lepiej!

Skoro uważasz, że rozwalanie naszej gospodarki to dobrze, to masz do tego prawo. Jeżeli potrafisz czytać ze zrozumieniem, to łatwo stwierdzisz, że w żadnym moim komentarzu nie napisałem, że mnie to cieszy. Wręcz przeciwnie. Natomiast twierdzę, że kryzys (który wcześniej czy później nadejdzie) odbije się bardzo negatywnie na sytuacji społeczno-politycznej a przede wszystkim życiu przeciętnego Kowalskiego.
Homo erectus = jansen21

Awatar użytkownika
Przekret

Postautor: Przekret » 10 gru 2017, 22:16

HarryBrown pisze:Skoro uważasz, że rozwalanie naszej gospodarki to dobrze, to masz do tego prawo. Jeżeli potrafisz czytać ze zrozumieniem, to łatwo stwierdzisz, że w żadnym moim komentarzu nie napisałem, że mnie to cieszy. Wręcz przeciwnie. Natomiast twierdzę, że kryzys (który wcześniej czy później nadejdzie) odbije się bardzo negatywnie na sytuacji społeczno-politycznej a przede wszystkim życiu przeciętnego Kowalskiego.

Ja wiem, że w środowisku PO jest tendencja do minimalizowania każdego sukcesu obecnej ekipy. Gospodarka nie jest własnością żadnej grupy politycznej i dlatego nie można powiedzieć, że Tusk i jego następczyni wypracowali podkład do rozwoju. Podobnie będzie po zmianie tej ekipy; i to jest dobra oznaka ciągłości gospodarczej. Mimo olbrzymich strat, jakie nastąpiły w okresie III RP nikt rozsądny nie powie, że gospodarczo stoimy gorzej jak w PRL.
Problemem dotychczasowych ekip było oprócz marnotrawstwa i zwykłego złodziejstwa brak odczucia u szeregowego obywatela poprawy realnych dochodów. Obecnie, podczas rozmów z podobnymi do tego gościa, który wyzwał tą miłą czarnulkę - reporterkę tvp info od najgorszej, sami mówią, że jest lepiej jak za rządów poprzedniej koalicji, ale i tak na pisiorów nie będą głosować.
Politycy (jeśli sondaże nie są po myśli dla ich ugrupowań) starają się minimalizować ich znaczenie, a jeśli ich partia zyskuje, to z uśmiechniętą gębą bredzą coś o pokorze, z jaką podchodzą do tych notowań.
Totalna opozycja nie ma tradycji w polskim parlamentaryzmie, dlatego następuje tak szybka pauperyzacja tych ugrupowań. Oczywiście, rządzący są dużo lepsi propagandowo, uczą się tej trudnej sztuki od swoich poprzedników.
Załamanie gospodarcze zawsze przychodzi, tym bardziej, że jesteśmy na skraju konfliktu koreańskiego i bliskowschodniego.
Czy Polska, która jest wielką montownią urządzeń ADG i cywilnych pojazdów może gospodarkę szybko przestawić na militarną to już inna para kaloszy.
Co do miszcza się nie wypowiadam - ja tylko idealnie gram na nerwach i mistrzowsko potrafię wku....ać ludzi.

Awatar użytkownika
proc

Postautor: proc » 10 gru 2017, 22:50

Przekret, ty się naprawdę Boga nie boisz, skoro stać Cię na tak prymitywną manipulację faktami. Ale cóż nick do czegoś zobowiązuje.
Jesteś przykładem obywatela, do którego odpowiednio umocowany populista ma prosty, aby nie powiedzieć: prostacki, dostęp.
Nihil novi

pantg

Postautor: pantg » 11 gru 2017, 0:36

Przekręt jest mistrzem manipulacji, bo potrafi z wdziękiem przyjąć to, że dosłownie wszystkie jego przepowiednie są nie tylko nie trafione, ale do tego są strasznie idiotyczne. Nasz Przekręt ze stoickim spokojem wszystko tłumaczy teoriami spiskowymi, więc on nie musi trzymać się logiki.
.
Pamiętam jak Przekręt tłumaczył, że wrogie narodowi służby nigdy nie dopuszcza do tego, aby kiedyś wygrał pis. Też zapewniał, że gdyby tylko kiedyś wygrałby pis, to natychmiast wszyscy zdrajcy i złodzieje z PO wylądują w więzieniu za swoje zdrady i afery! Też zawsze tutaj zapewniał, że gdy tylko Komorowski by przegrał, to Duda natychmiast na drugi dzień ujawni aneks do owego raportu o WSI, a wtedy naród pozna całą straszną prawdę o okrągłym stole i zdradzie narodu, co doprowadzi naród do wściekłości. Jakoś Duda tego aneksu nie ogłosił, a teraz się dowiedziałem, że owy "super tajny" aneks jest też w posiadaniu polskiego rządu, oraz ten aneks dostarczono wielu przedstawicielstwom obcych państ (dlatego ten aneks był tłumaczony na różne języki).

Awatar użytkownika
HarryBrown

Postautor: HarryBrown » 11 gru 2017, 2:28

Przekret pisze:
brak odczucia u szeregowego obywatela poprawy realnych dochodów.

Obrazek
Ten brak odczucia to chyba u darmozjadów, notorycznie unikających pracy i miłośników życia na cudzy koszt.

Reszty bzdur nie chce mi się komentować.
Homo erectus = jansen21

pantg

Postautor: pantg » 11 gru 2017, 7:33

W czasie rządów PO-PSL, najniższe zarobki uległy podwojeniu, a to wszystko w czasie wielkiego światowego kryzysu! Tak rozpędzoną przez rząd PO-PSL gospodarkę przejął reżim pisu.

Awatar użytkownika
Przekret

Postautor: Przekret » 11 gru 2017, 11:17

HarryBrown pisze:
Przekret pisze:

Ten brak odczucia to chyba u darmozjadów, notorycznie unikających pracy i miłośników życia na cudzy koszt.

A mi się chce skomentować bzdury z wykresu, bo przekonanie Browna do jakiejkolwiek racji innej niż jego to strata czasu.
Otóż pokazałem ten wykres mojemu miejscowemu przeciwnikowi politycznemu (opcja podobna do opcji pantg), który mi odpowiedział bardzo prosto, iż brakuje tutaj jeszcze jednego wykresu, a mianowicie wzrostu siły nabywczej podatnika.
Nie będę tego dalej rozwijał, żeby wszystkowiedzący Brown nie strzelił sobie z główki o kant muru, ale to jest najważniejszy wskaźnik dla podatnika.
Również to sławne 500+, które już mi bokiem wychodzi przez nieustającą propagandę powinno być rewaloryzowane o wskaźnik inflacji. Mam nadzieję, że nowy Premier, który jest "ostatnią nadzieją białych", po wyjściu Brytyjczyków z raju unijnego zajmie fotel na podium.
Oczywiście awans Morawieckiego to straszliwy cios dla Totalniaków, podobnie jak przejrzyste urny wyborcze i nagrywanie całego procesu. Cechą charakterystyczną sondaży po zmianie na stanowisku premiera jest spadek notowań dla PiS-u (odejście części elektoratu radykalnego) i brak wzrostu dla PO. Morawiecki szykuje następny cios dla PO, gdyż przewiduje przejście dotychczasowego elektoratu tzw uczciwych przedsiębiorców (których jest znakomita większość), na stronę PiS.
Tak więc, drogi Brownie, przygotuj się na ciężkie chwile, bo nadchodzi Morawiecki, który po polskim sukcesie może sięgnąć fotela, który obecnie zajmuje miłośnik alkoholu. Ale wtedy to żółć totalniacka tego pewnikiem nie zdzierży.

pantg

Postautor: pantg » 11 gru 2017, 12:36

Doczytałem do momentu o tym, jaki to straszny cios dla nas są... przezroczyste urny wyborczy :)
.
Prawda jest, że rozwija się inflacja i z roku na rok będzie się zwiększała szybciej. Jeszcze dwa lata temu mieliśmy... deflacle, a dzisiaj cenny żywności szybko idą w górę, do tego rosną szybko różne opłaty, jest też ukryta podwyżka podatków poprzez różne wymysły urzędów skarbowych na granicy prawa!

Awatar użytkownika
HarryBrown

Postautor: HarryBrown » 11 gru 2017, 19:11

Przekret pisze:
HarryBrown pisze:
Przekret pisze:

A mi się chce skomentować bzdury z wykresu, bo przekonanie Browna do jakiejkolwiek racji innej niż jego to strata czasu.
Otóż pokazałem ten wykres mojemu miejscowemu przeciwnikowi politycznemu (opcja podobna do opcji pantg), który mi odpowiedział bardzo prosto, iż brakuje tutaj jeszcze jednego wykresu, a mianowicie wzrostu siły nabywczej podatnika.
Nie będę tego dalej rozwijał, żeby wszystkowiedzący Brown nie strzelił sobie z główki o kant muru, ale to jest najważniejszy wskaźnik dla podatnika.
Również to sławne 500+, które już mi bokiem wychodzi przez nieustającą propagandę powinno być rewaloryzowane o wskaźnik inflacji. Mam nadzieję, że nowy Premier, który jest "ostatnią nadzieją białych", po wyjściu Brytyjczyków z raju unijnego zajmie fotel na podium.
Oczywiście awans Morawieckiego to straszliwy cios dla Totalniaków, podobnie jak przejrzyste urny wyborcze i nagrywanie całego procesu. Cechą charakterystyczną sondaży po zmianie na stanowisku premiera jest spadek notowań dla PiS-u (odejście części elektoratu radykalnego) i brak wzrostu dla PO. Morawiecki szykuje następny cios dla PO, gdyż przewiduje przejście dotychczasowego elektoratu tzw uczciwych przedsiębiorców (których jest znakomita większość), na stronę PiS.
Tak więc, drogi Brownie, przygotuj się na ciężkie chwile, bo nadchodzi Morawiecki, który po polskim sukcesie może sięgnąć fotela, który obecnie zajmuje miłośnik alkoholu. Ale wtedy to żółć totalniacka tego pewnikiem nie zdzierży.

No to jak już masz wykres prezentujący kształtowanie się poziomu płac to chyba dasz radę znaleźć wykres przedstawiający siłę nabywczą. Dla ułatwienia podam, że realnie Polacy zyskali bardzo dużo w koszyku zawierającym produkty i usługi które poddane są mechanizmom wolnego rynku. W dupę dostaliśmy tam gdzie państwo wtyka swoje paluchy czyli np. energia (szeroko rozumiana), woda, ścieki itp. itd. Owszem daleko jeszcze nam do takich Norwegów, Angoli czy Niemców, ale przez tych 27 lat odrobiliśmy spory dystans (znaczy jest bliżej niż dalej). Ale ten rząd mógł to mocno zniwelować chociażby poprzez wprowadzenie kwoty wolnej od podatku. W takiej Wlk. Brytanii dochody na poziomie 50-60 tys. zł (po przeliczeniu) są zwolnione z podatku. Więc swoje brednie opowiadaj kamratom pod Biedronką gdzie spożywacie wzmocniony nektar.

PS I gdybyś dalej miał problem ze zrozumieniem, to 3-4 ostatnie lata rządów PO to realne wzmacnianie siły nabywczej naszych portfeli z uwagi na wyjątkowo niską inflację. Ostatnie 2 lata czyli rządy twoich idoli, to niestety ale realnie dostajemy w 4 litery. Ci co dostali "górala +" jakoś jeszcze się trzymają (ale już realnie te 500 jest warte jakieś 200-300 bo resztę zeżarła inflacja). Za rok z efektu 500+ zostanie czar wspomnień.

Morawiecki rządził 2 lata i jakoś przedsiębiorcy nie uwierzyli w jego osobę jak i jego ekonomiczne brednie. Jest nawet gorzej - totalnie mu nie wierzą czego wyrazem są spadające co kwartał inwestycje w sektorze prywatnym (w publicznym to w ogóle jest leżenie na łopatkach).
Homo erectus = jansen21

Awatar użytkownika
proc

Postautor: proc » 11 gru 2017, 19:25

HarryBrown pisze: I gdybyś dalej miał problem ze zrozumieniem, to 3-4 ostatnie lata rządów PO to realne wzmacnianie siły nabywczej naszych portfeli z uwagi na wyjątkowo niską inflację.

Bardzo niska inflacja to w rzeczywistości była deflacja. Ma ona oczywiście swoje wady, ale niewątpliwie zwiększająca siłę nabywczą podatnika.
Nihil novi

Awatar użytkownika
Przekret

Postautor: Przekret » 11 gru 2017, 20:38

HarryBrown pisze:
PS I gdybyś dalej miał problem ze zrozumieniem, to 3-4 ostatnie lata rządów PO to realne wzmacnianie siły nabywczej naszych portfeli z uwagi na wyjątkowo niską inflację. Ostatnie 2 lata czyli rządy twoich idoli, to niestety ale realnie dostajemy w 4 litery. Ci co dostali "górala +" jakoś jeszcze się trzymają (ale już realnie te 500 jest warte jakieś 200-300 bo resztę zeżarła inflacja). Za rok z efektu 500+ zostanie czar wspomnień.

Morawiecki rządził 2 lata i jakoś przedsiębiorcy nie uwierzyli w jego osobę jak i jego ekonomiczne brednie. Jest nawet gorzej - totalnie mu nie wierzą czego wyrazem są spadające co kwartał inwestycje w sektorze prywatnym (w publicznym to w ogóle jest leżenie na łopatkach).

Alarm, alarm!!!! Można by pisać za Ojcem Platformy, źle się dzieje, cała Europa z nas się śmieje!
Sondaże kłamią, albo podatnicy w Polsce w większości są tak głupi, że cieszą się z tego, iż ohydne pisiory rżną ich w cztery litery bez znieczulenia?
Po prostu skończyły się możliwości kantowania, a co gorsza, zaczynają wyciągać i analizować papiery z przeszłości. Też mnie to smuci, że prawie każde wiadomości telewizji reżimowej zaczynają się i kończą informacjami o zatrzymaniach. Też mnie to dziwi, ze sądy są w takiej niemożności szybkiego osądzenia przestępców.
Ci co dostali "górala +" jakoś jeszcze się trzymają (ale już realnie te 500 jest warte jakieś 200-300 bo resztę zeżarła inflacja

Aleś pojechał po bandzie, Brown! W ciągu roku była inflacja 100 %, a agencje ratingowe stale podwyższają pisiorom wskaźniki.

Pod tym linkiem proponuje wysłuchać przemówienia lidera opozycji z 7 grudnia 2017.
https://www.youtube.com/watch?v=5BGUfQrQb9Q
Być może to jest wyjaśnienie spadających sondaży PO.

I jeszcze jedno dodam; rozdawnictwo nie służy rozwojowi, bo Rzymianie darmo dostawali mąkę i upadli. Ale część społeczeństwa bez pomocy państwa nie da rady przeżyć. Zresztą; cała Europa rozdaje i nie słychać, by Platforma protestowała w PE przeciwko rządom fundujące socjal dla mniej zaradnych.

Awatar użytkownika
HarryBrown

Postautor: HarryBrown » 12 gru 2017, 0:05

Nie patrz na ogólny wskaźnik inflacji bo dojdziesz do takich samych wniosków jak bliski twojemu sercu tow. Wiesław, który amortyzował wzrost cen produktów które najbardziej interesują Kowalskiego spadkiem cen lokomotyw, ciągników, rakiet, czołgów, granatów, kałachów, trotylu itp. Wystarczy jak porównasz ceny masła, pieczywa czy wędlin na przestrzeni ostatnich 2 lat.

Co do możliwości kantowania to jesteś jak zwykle w błędzie. Skończyły się dla jednych ale ci co ich zmienili zyskali nieograniczone możliwości co widać chociaż po akcji misiewicze-pisiewicze, reklamy, zlecenia dla swoich, kampania anty-sądowa i wiele innych. W szeregach obecnie rządzących też jest sporo aferzystów, którzy wydymali spore rzesze ludzi jak i skarb państwa. Wystarczy szerzej patrzeć a nie tylko obcować z reżimowymi mediami, które te same zatrzymania pokazują codziennie jako nowe. No i jeszcze wystarczy popatrzeć na zdjęcia pislamskich posłów sprzed 2 lat i porównać je z dzisiejszymi. 2 lata temu spory odsetek prezentował się jak ostatnie dziady a dziś noszą się w stylu haute couture i w knajpach raczej stronią od krupnioków i salcesonów.

Jak kogo stać to niech sobie rozdaje. My jesteśmy jeszcze na dorobku bo syfu jak zgotowali nam kacapy, hitlerowcy i nasi rodzimi komuniści w 20-30 lat się nie zlikwiduje. Rozdawnictwo jest najgłupszą formą pomocy, chociaż elementy socjalistyczno-komunistyczno-faszyzujące uwielbiają ubezwłasnowalniać i uzależniać ludzi od siebie.
Homo erectus = jansen21

pantg

Postautor: pantg » 12 gru 2017, 10:09

Przekręt tak pisze, jakby przed dwoma laty nie łapano przestępców, jakby urzędy skarbowe nie dociskały firmy, jakby pod rządami PO-PSL nie wykrywano przestępstw WATowskich... Co prawda, media tym nie żyły tymi rzeczami w dzień i w nocy, ale też pamiętam niektóre wykryte afery.
.
Jednak tutaj widzimy na przykładzie Przekręta, jak zwolennicy podłej zmiany są jak dzieci podatni na manipulace propagandowe reżimu. Oto wystarczy, że reżimowe media pokazują aresztowania przestępców, a już oni się cieszą jak dzieci, że "od teraz nie będzie już przestępstw". Przez lata zwolennicy pisu dusili się ze śmiechu, jakie to lemingi są łatwowierne, a dzisiaj oni sami łykają jak największe debile najbardziej absurdalne treści. Są oni skubani ze swoich praw, ze swoich wolności, a także są oni skubani z kasy, a jeszcze się cieszą jak dzieci.

Awatar użytkownika
Przekret

Postautor: Przekret » 12 gru 2017, 16:04

HarryBrown pisze:Nie patrz na ogólny wskaźnik inflacji bo dojdziesz do takich samych wniosków jak bliski twojemu sercu tow. Wiesław, który amortyzował wzrost cen produktów które najbardziej interesują Kowalskiego spadkiem cen lokomotyw, ciągników, rakiet, czołgów, granatów, kałachów, trotylu itp. Wystarczy jak porównasz ceny masła, pieczywa czy wędlin na przestrzeni ostatnich 2 lat.

Co do możliwości kantowania to jesteś jak zwykle w błędzie. Skończyły się dla jednych ale ci co ich zmienili zyskali nieograniczone możliwości co widać chociaż po akcji misiewicze-pisiewicze, reklamy, zlecenia dla swoich, kampania anty-sądowa i wiele innych. W szeregach obecnie rządzących też jest sporo aferzystów, którzy wydymali spore rzesze ludzi jak i skarb państwa. Wystarczy szerzej patrzeć a nie tylko obcować z reżimowymi mediami, które te same zatrzymania pokazują codziennie jako nowe.
Jak kogo stać to niech sobie rozdaje. Rozdawnictwo jest najgłupszą formą pomocy, chociaż elementy socjalistyczno-komunistyczno-faszyzujące uwielbiają ubezwłasnowalniać i uzależniać ludzi od siebie.

Daj pan spokój z tymi wspominkami tow. Wiesława, oby żył wiecznie!
Twoja teoria funta kłaków niewarta. Po pierwsze Primo:
Nie trzeba mieć ukończonej szkoły podstawowej siedmioklasowej za rządów tow. Wiesława, by nawet nie licząc widzieć, że 500 PLN > 200 PLN.

No i jeszcze wystarczy popatrzeć na zdjęcia pislamskich posłów sprzed 2 lat i porównać je z dzisiejszymi. 2 lata temu spory odsetek prezentował się jak ostatnie dziady a dziś noszą się w stylu haute couture i w knajpach raczej stronią od krupnioków i salcesonów.

Rzeczywiście masz rację, niektórzy zmienili radykalnie image, ale swoich poprzedników typu zegarmistrz gdański czy przedstawiciel młodych wilków Trzaskowski nie są w stanie dogonić. A poza tym, w rządzie mają księcia, to ich wystarczająco nobilituje.
My jesteśmy jeszcze na dorobku bo syfu jak zgotowali nam kacapy, hitlerowcy i nasi rodzimi komuniści w 20-30 lat się nie zlikwiduje.

No a przedstawiciele opcji "ulica - zagranica" rezygnują nawet z iluzorycznych odszkodowań.
Panie Brown; w WUML nie wykładali nawet podstaw logiki?

Wróć do „Aktualności dnia”