Sondaże.

Aktualności - dział przeznaczony dla spraw najbardziej aktualnych
z ostatnich 24 godzin
pantg

Re: Sondaże.

Postautor: pantg » 01 lis 2017, 2:37

Marianie, wszystko zależy od tego, jak takie spotkania będą organizowane, też jaka będzie idea tych spotkań, oraz czy ludzie w ogóle dowiedzą się o danym organizowanym spotkaniu.
.
Co do aktywności PO w terenie i pomocy mieszkańcom... Przecież nie chodzi tutaj o kasę, tylko o aktywność społeczną. Do takich zadań głównie powinna być wyznaczana młodzieżówka, bo starsi ludzie mają i inne zadania, oraz mają często ograniczone możliwości.
.
Dam przykład tylko spotkań przedwyborczych. Pis organizował swoje spotkania pod ideami- ratujmy Polskę przed agentami i zdrajcami; to już ostatnie chwile istnienia polskiego państwa, trzeba Polskę ratować! Na owe pisowskie spotkania przychodziły tłumy, były często organizowane na ogromnych terenach. Natomiast spotkania przedwyborcze PO były organizowane pod ideami- kraj musi się rozwijać; PO walczy z bezrobociem i dba o pomyślność Polski. Na owe spotkania często przychodziło kilkanaście osób, oraz często były one zakłócane obelgami i wyzwiskami przez przybyłych zwolenników pisu.
.
Dlatego Marianie, zmienić musi się wszystko! Naród przez wiele spokojnych lat się rozleniwił i przestał interesować się sprawami społeczno-ustrojowymi. Jednak na skutek działań reżimu, dzisiaj naród polski na nowo się uaktywnił, ludzi znowu chcą swobód i wolności. W tym może tkwić siła platformy- w uaktywnieniu się obywateli i we wzroście świadomości. Czyli nadzieja jest! Jednak z drugiej strony, pisowski reżim wzoruje się na Łukaszence, Orbanie, putinie, którzy opanowali media, brutalnie zniszczyli opozycję, opanowali sądownictwo i... od lat zwyciężają w wyborach nawet dublując koncesjonowaną opozycję. Czyli konkluzja duo- naród polsks czeka ciężki wysiłek, a sukces jest mało realny, choć możliwy
Ostatnio zmieniony 01 lis 2017, 2:46 przez pantg, łącznie zmieniany 1 raz.

pantg

Postautor: pantg » 01 lis 2017, 2:37

Marianie, wszystko zależy od tego, jak takie spotkania będą organizowane, jaka będzie idea tych spotkań a na koniec, czy ludzie w ogóle dowiedzą się o organizowanym spotkaniu.
.
Co do aktywności PO w terenie i pomocy mieszkańcom... Przecież nie chodzi tutaj o kasę, tylko o aktywność społeczną. Do takich zadań powinna być wyznaczana młodzieżówka, bo starsi ludzie mają i inne zadania, oraz mają swoje możliwości.
.
Dam przykład tylko spotkań przedwyborczych. Pis organizował swoje spotkania pod ideami- ratujmy Polskę przed agentami i zdrajcami; to już ostatnie chwilę istnienia polskiego państwa, trzeba go ratować! Na owe pisowskie spotkania przychodziły tłumy, były organizowane często na ogromnych placach i estradach. Natomiast spotkania przedwyborcze były organizowane pod ideami- kraj musi się rozwijać; PO walczy z bezrobociem i dba o pomyślność Polski. Na owe spotkania przychodziło kilkanaście osób, oraz często były one zakłócane obelgami i wyzwiskami przez przybyłych zwolenników pisu. Rzecz charakterystyczna- często przybyli nieliczni zwolennicy PO, nie przeszkadzali i nie reagowali na podłe szyderstwa wykrzykiwane przez zwolenników pisu!
.
Dlatego Marianie, zmienić musi się wszystko! Naród przez spokojne lata się rozleniwił i przestał interesować się sprawami społeczno-ustrojowymi. Jednak na skutek działań reżimu, dzisiaj naród polski na nowo się uaktywnił, ludzi znowu chcą swobód i wolności. W tym może tkwić siła platformy- w uaktywnieniu się obywateli i we wzroście świadomości. Czyli nadzieja jest! Jednak z drugiej strony, pisowski reżim wzoruje się na Łukaszence, Orbanie, putinie, którzy opanowali media, brutalnie zniszczyli opozycję, opanowali sądownictwo i... od lat zwyciężają w wyborach nawet dublując koncesjonowaną opozycję. Czyli konkluzja duo- naród polsks czeka ciężki wysiłek, a sukces jest mało realny, choć możliwy

Awatar użytkownika
sciemniacz

Postautor: sciemniacz » 01 lis 2017, 13:47

Marian pisze:@sciemniacz.
Jaka ma być Twoim zdaniem forma pomocy udzielanej przez PO ? Czy to ma być wsparcie finansowo-materialne,opieka nad dzieckiem lub osobą w podeszłym wieku, udzielanie korepetycji dzieciom,szukanie pracy bezrobotnym,... czy co innego ????

Nikt nie wymaga, żeby partia delegowała swoich członków do bezpośredniej opieki, czy do udzielania korepetycji. Chodzi o odejście od partyjniactwa i otwarcie na ludzkie sprawy. Polityka rozumiana jako służba ludziom, a nie gra o władzę. Na dole tkwi potencjał, który można zagospodarować. Kiedyś Platformę to interesowało, później już nie. Wygrało partyjniactwo.
http://platformabc.w.interiowo.pl/dekl_ideowa.html
Poprę kandydaturę Romana Giertycha na prezydenta RP. Jeśli się zdecyduje... ;)

pantg

Postautor: pantg » 02 lis 2017, 17:23

Kilkanaście lat temu były inne potrzeby i inne fronty. Wtedy głównym przeciwnikiem była sld, natomiast pis był naturalnym sojusznikiem PO do stworzenia przyszłej koalicji i przyszłego rządu PO-PIS. Nikomu do głowy wtedy nie przychodziło, że ktoś może deptać konstytucję i uczynić z mediów publicznych brutalną i zakłamaną tubę propagandy totalitarnej rządu; nikt wtedy nie przypuszczał, że kiedyś może być demokracja zagrożona.
.
W tamtych latach głównymi celami każdego ugrupowania były: walka z inflacja, z bezrobociem, celem był też wzrost PKB, oraz poprawienie bilansu import- eksport. Natomiast dzisiaj celem każdego świadomego Polaka jest ratowanie demokracji, ratowanie pełnych swobód obywatelskich i praw człowieka, oraz obrona państwa prawa. Dzisiaj trzeba odsunąć od władzy mafię złożoną z byłych SB-ków, też dyletantów, a nawet kryminalnych kombinatorów, co dzisiaj często chowają się za parlamentarnym immunitetem.
.
Od zawsze honorem każdego polityka było, że sam składa wniosek o samozrzeczenie się immunitetu w przypadku, gdy tylko jakiś prokurator wszczynał przeciwko niemu jakieś dochodzenia. Natomiast w pisie teraz jest nowy standard, że gdy któryś z pisowskich parlamentarzystów ma na głowie prokuratora, to większość pisowska w parlamencie uniemożliwia odebranie immunitetu!

Awatar użytkownika
sciemniacz

Postautor: sciemniacz » 06 lis 2017, 15:38

Obrazek
A po uwzględnieniu niezdecydowanych tak:
Obrazek
https://wpolityce.pl/polityka/365686-pr ... c-poparcia
Przewidywalnie.

Awatar użytkownika
Kostyr

Postautor: Kostyr » 06 lis 2017, 17:57

Ściemniaczu, mam rozumieć, że 89% wyborców szykuje się do oddania swojego głosu w wyborach?
Wiesz, jakoś mi trudno uwierzyć w prawdziwość tej opinii.

Awatar użytkownika
sciemniacz

Postautor: sciemniacz » 06 lis 2017, 18:57

Kostyr pisze:Ściemniaczu, mam rozumieć, że 89% wyborców szykuje się do oddania swojego głosu w wyborach?

Może chodzi o tych, którzy deklarują udział w wyborach, ale nie są jeszcze zdecydowani na kogo oddadzą głos?

Generalnie to ja proszę moderatorów o jakąś wskazówkę, którym pracowniom wierzymy, a którym nie, bo trochę bez sensu jest dyskusja w topiku "sondaże", kiedy każde kolejne uznajemy za lipne.

Awatar użytkownika
proc

Postautor: proc » 06 lis 2017, 19:25

Nie mamy takich wytycznych. To jest dyskusja i każdy sondaż podlega krytyce. No, może oprócz CBOS. ;) :lol:
Nihil novi

Awatar użytkownika
HarryBrown

Postautor: HarryBrown » 07 lis 2017, 11:22

sciemniacz pisze:
Kostyr pisze:Ściemniaczu, mam rozumieć, że 89% wyborców szykuje się do oddania swojego głosu w wyborach?

Może chodzi o tych, którzy deklarują udział w wyborach, ale nie są jeszcze zdecydowani na kogo oddadzą głos?

Generalnie to ja proszę moderatorów o jakąś wskazówkę, którym pracowniom wierzymy, a którym nie, bo trochę bez sensu jest dyskusja w topiku "sondaże", kiedy każde kolejne uznajemy za lipne.

Takie coś mogłoby być do ustalenia gdyby sondażownie dokładnie podawały wszystkie detale, którymi posługują przy robieniu badań. A wystarczy tylko jeden zabieg w mianowniku np. uwzględniamy tylko tych, którzy zadeklarowali poparcie dla jakiejkolwiek partii i wyniki robią się zgoła odmienne od tych gdyby uwzględnić również tych, którzy nie wiedzą albo nie popierają nikogo.

W 89% frekwencję też nie wierzę bo od 27 lat - nie licząc wyborów w 1989 r. - frekwencja oscyluje na poziomie 47-52% (w samorządowych jest jeszcze gorzej). Jeżeli w najbliższych parlamentarnych wyborach frekwencja osiągnie poziom 55-60% to będzie wielki sukces demokracji w Polsce. Chyba że te wyniki na poziomie 70% czy jak teraz 89% to jest przygotowywanie Polaków do wyborczego wałku? W PRL PZPR zawsze miało poparcie min. 90% przy frekwencji ponad 99% - a pewnie bywały komisje gdzie oba wskaźniki przekraczały 100% (nie takie cuda w komunie bywały) :D
Homo erectus = jansen21

Awatar użytkownika
Zulus

Postautor: Zulus » 15 lis 2017, 21:13

Według sondażu SW Research dla Rzeczpospolitej, ponad 50 proc. ankietowanych negatywnie ocenia 2 lata rządów PiS. Prawie 40 proc. ankietowanych wskazuje na pozytywną ocenę.

Bez tytułu.png

- Częściej negatywną ocenę działań rządu wystawiają kobiety (52 proc.), osoby o wyższym wykształceniu (59 proc.), zarabiające od 3001 do 5000 zł netto (62 proc.) oraz badani z miast od 200 do 499 tys. mieszkańców (63 proc.). Wraz ze wzrostem wieku rośnie odsetek ankietowanych, którzy negatywnie oceniają ostatnie 2 lata rządów PiS, z 45 proc. w najmłodszej grupie do 58 proc. w grupie najstarszej - zwraca uwagę Piotr Zimolzak z agencji badawczej SW Research.

http://www.rp.pl/Rzad-PiS/171119347-Son ... w-PiS.html
Lubię komentować bieżące wydarzenia społeczno-polityczne.

Awatar użytkownika
Zulus

Postautor: Zulus » 02 gru 2017, 16:32

Polacy widzą jak jest. Kto jest winny pogorszenia naszej pozycji w UE, kto daje przyzwolenie na zachowania nacjonalistyczne. :!: :!: :!:

Z twierdzeniem, że rząd PiS jest odpowiedzialny za pogorszenie stosunków Polski z Unią Europejską zgadza się ponad 54 proc. respondentów. Przeciwnego zdania jest prawie 40 proc. Natomiast odsetek osób, które nie udzieliły jednoznacznej odpowiedzi wynosi nieco ponad 6 proc.

DQBW27cVQAAnJy81.jpg

55 proc badanych jest też przekonanych, że możliwe jest nałożenie sankcji na Polskę. Co ciekawe, niepokój z tego powodu nie odczuwa 30 proc respondentów, czyli mniej o 10 pp wskazujących, że rządy PiS nie przyczyniają się do osłabienia pozycji Polski w Unii.

DQBW26sVAAAbzpA2.jpg

Przedstawiciele opozycji wielokrotnie w ostatnich tygodniach podkreślają, że rząd odpowiada za wspieranie i wzmacnianie postaw skrajnie prawicowych oraz nacjonalistycznych. Sondaż IBRiS wskazuje, że podobne stanowisko ma 57 proc respondentów. Stanowisko przeciwne zajęło 34 proc. ankietowanych. PO i inne partie opozycyjne zapewne wrócą do tych argumentów, gdy Sejm zajmie się konstruktywnym wnioskiem o wotum nieufności dla premier Beaty Szydło.

DQBW26nVoAERPto3.jpg

http://www.rp.pl/Rzad-PiS/171209923-Son ... stawy.html
Lubię komentować bieżące wydarzenia społeczno-polityczne.

pantg

Postautor: pantg » 02 gru 2017, 16:51

Oto mój dzisiejszy wpis na profilu mecenasa Giertycha.
.
Panie Mecenasie, otóż ja znam odpowiedź, na czym polega błąd przy prognozowaniu wyników wyborów w dzisiejszej sytuacji politycznej. Sondaże nie biorą pod uwagę fenomenalnego faktu, że ogromna część z ludzi deklarująca swe poparcie dla pisu... na wybory nie pójdzie! Natomiast nieomal każdy kto popiera PO na wybory pójdzie na sto procent!
.
Mógłbym tą moją tezę rozwinąć i udowodnić, ale mądrej głowie dość dwie słowie, więc napewno Pan Mecenas przyzna mi rację. Żelazny elektorat pisu to mniej niż 10 procent dorosłych Polaków, dodatkowo pis ma około 20 procent umiarkowanych zwolenników, którzy albo na wybory nie pójdą, albo w ostatniej chwili się wystraszą tego co robi reżim i dlatego zagłosują na inne ugrupowanie niz pis.
.
Przy sondażu każdy bez zastanowienia deklaruje to co czuje, często pod wpływem propagandy, jednak już przy urnie wyborczej bierzemy pod uwagę nie tylko kogo lubimy, ale też takie rzeczy jak- kto będzie lepszym gospodarzem a kto gorszym, też to, czy dane ugrupowanie spowoduje niebezpieczne sytuacje...
.
Reasumując- wszyscy zwolennicy opozycji przy wyborach pójdą głosować, natomiast wielu zwolenników pisu nie pójdzie na wybory, bo albo już boją się rządów pisu, albo oni zawsze na wybory nie chodzili więc i teraz nie pójdą

azar

Postautor: azar » 05 gru 2017, 11:40

pantg: Nawet nie wiem co powiedzieć na taką teorię. Wychodzi, że PO ma zwycięstwo w kieszeni.
Mam tylko takie małe ale, że do tej pory to raczej zwolennicy PiS-u zawsze byli bardziej zdyscyplinowani i to jest fakt. Coś się zmieniło, masz jakieś badania wśród wyborców, czy to tylko teoria wymyślona w domowym zaciszu?

Awatar użytkownika
HarryBrown

Postautor: HarryBrown » 05 gru 2017, 16:25

Pislamiści owszem mają karny elektorat, który pozwala im liczyć na dzień dobry na jakieś max. 25% głosów. Reszta to elektorat napływowy czy jak kto woli to nachodźczy. Wystarczy, że tzw. lewica dokona niemożliwego czyli pójdzie zjednoczona pod jednym sztandarem i pislamiści w parlamencie znowu byliby opozycją. To co aktualnie trzyma wyborców przy pislamistach to przede wszystkim program "masz górala +" i gwarantem utrzymania tego rarytasu mogłaby być zjednoczona lewica.
Homo erectus = jansen21

Awatar użytkownika
sciemniacz

Postautor: sciemniacz » 05 gru 2017, 16:57

HarryBrown pisze:Pislamiści owszem mają karny elektorat, który pozwala im liczyć na dzień dobry na jakieś max. 25% głosów. Reszta to elektorat napływowy czy jak kto woli to nachodźczy. Wystarczy, że tzw. lewica dokona niemożliwego czyli pójdzie zjednoczona pod jednym sztandarem i pislamiści w parlamencie znowu byliby opozycją. To co aktualnie trzyma wyborców przy pislamistach to przede wszystkim program "masz górala +" i gwarantem utrzymania tego rarytasu mogłaby być zjednoczona lewica.

Nie mogłaby. To kwestia wiarygodności. I fundamentalnych różnic ideowych. Nie miej złudzeń, jeśli lewica komuś może zabrać, to raczej Platformie.

Awatar użytkownika
HarryBrown

Postautor: HarryBrown » 05 gru 2017, 18:27

Zjednoczony pislam pokazuje, że w imię szerzenia podłej zmiany potrafią zapomnieć o różnicach (które kwitują siedzeniem i skwaszonym wyrazem ryja podczas standing ovation dla ich Pana i Władcy).
Homo erectus = jansen21

pantg

Postautor: pantg » 06 gru 2017, 11:04

Zrozumcie, coraz więcej elektoratu pisu już nie ufa pisowi na tyle, albo na pis głosować. Elektorat pisu podczas sondażu deklaruje poparcie dla pisu, jednak to poparcie nie jest aż tak duże, aby iść na wybory i głosować na pis. Natomiast elektorat opozycji jest naprawdę zdeterminowany i każdy kto jest za opozycją- na sto procent pójdzie na wybory

pantg

Postautor: pantg » 06 gru 2017, 11:18

Dzieci, uwierzcie mi, moje opinie zawsze się sprawdzają. Zresztą, wszystko na to wskazuje, że władze pisu podzielają moją opinię, dlatego na poważnie przygotowywują się do sfałszowania wyborów i do całkowitego przejęcia kontroli nad CAŁYM SYSTEMEM WYBORCZYM! Gdyby pisowcy byli pewni swego wygrania, to by nie przygotowywali się do fałszowania wyborów!
.
A pamiętacie jak cała Polska ryła z Kopacz, gdy ona ostrzegała, że pis zniszczy demokrację i zaprowadzi autorytaryzm? Wszyscy pukali się w głowę na słowa Kopacz, tylko dosłownie mała garstka ludzi wiedziała co czeka Polaków!

Awatar użytkownika
sciemniacz

Postautor: sciemniacz » 06 gru 2017, 12:53

pantg pisze:Zrozumcie, coraz więcej elektoratu pisu już nie ufa pisowi na tyle, albo na pis głosować. Elektorat pisu podczas sondażu deklaruje poparcie dla pisu, jednak to poparcie nie jest aż tak duże, aby iść na wybory i głosować na pis. Natomiast elektorat opozycji jest naprawdę zdeterminowany i każdy kto jest za opozycją- na sto procent pójdzie na wybory

Przykłąd 1:
Jestem ekspedientką z małego miasteczka, samotnie wychowującą dwoje dzieci, zarabiałam 5 zyla na godzinę na czarno, bez urlopu, bez ubezpieczenia, świątek piątek, czasami po 12 godzin. Po dojściu PiS do władzy znalazłam pracę w Biedrze i dzisiaj zarabiam 3000 brutto, mam wszystkie prawa i obietnice dalszych podwyżej. Dodatkowo dostaję 1000 co miesiąc na dzieci. Ale nie pójdę głosować gdyż PiS łamie zasady praworządności.

Przykład 2:
Jestem pracownikiem korporacji z dużego miasta, zarabiam dwie średnie krajowe plus prowizje. Dzwonię albo jeżdżę do różnych ludzi i im oferuję produkty. Uj wie jakie. Chodzi o wynik. Nie założyłem rodziny, więc życie upływa mi na korpo pracy i korpo po pracy. Generalnie to mam w życiu wywalone, taki już mój styl. Jestem naprawdę zdeterminowany, żeby odejść od mojego tradycyjnego modelu spędzania weekendu i pójść zagłosować na PO, gdyż tylko tak można odsunąć PiS od władzy. To dla mnie bardzo ważne.

Przykłady ente...
Jestem nauczycielką, urzędniczką państwową, policjantem, pielęgniarką, żołnierzem, lekarzem, rolnikiem, robotnikiem...
Z miasta, ze wsi, z małego miasteczka...
Przy moich decyzjach wyborczych kieruję się własną korzyścią, bezpieczeństwem rodziny i najbliższych, wyższymi celami, zasadą mniejszego zła, przestrzeganiem przez władzę konstytucji, dotrzymywaniem obietnic wyborczych...

I teraz, pantg, kwestia oceny, których jest więcej i mają lepszą motywację. Czy ważniejsze będzie dla elektoratu bezpieczeństwo finansowe tu i teraz, czy niezawisłość prezes Gersdorf? Czy telewidzowie obserwując aferę warszawską, bardziej utożsamiają się z lokatorami, czy władzami miasta i nabywcami praw do nieruchomości? Czy wolą 500 złotych na dziecko co miesiąc, czy też co roku 1000 km dodatkowej autostrady? Czy wolą zagłosować na partie, które spełniają obietnice wyborcze, czy na takie które ich nie spełniają? Czy jeśli będzie fajna pogoda, to wyjechać na weekend, czy pójść zagłosować? Moim zdaniem nie masz racji i elektorat PiS jest nie mniej zdyscyplinowany.

Awatar użytkownika
HarryBrown

Postautor: HarryBrown » 06 gru 2017, 14:17

Wszystko zależy jakie priorytety ma dana władza oraz jak je przedstawi społeczeństwu. Wiadomo, że każdy z nas w pierwszej kolejności myśli o sobie i najbliższych. I w pierwszym odruchu mając do wyboru 1000 km nowych autostrad czy 500 zeta co miesiąc przez jakiś czas, to wybierze się to drugie. Ale jeżeli mądry władca przedstawi ludziom wszystkie plusy i minusy dla obu wariantów to jest duże prawdopodobieństwo, że przeważy zdrowy rozsądek i myślenie na przyszłość. Tak to zafunkcjonowało w Niemczech, Japonii czy Singapurze po II WŚ. Tylko z ludźmi trzeba rozmawiać szczerze i bez chowania niewygodnych detali pod dywan.
Homo erectus = jansen21

Wróć do „Aktualności dnia”