Tutaj śmichy-chichy, a pucz jest faktem.

Aktualności - dział przeznaczony dla spraw najbardziej aktualnych
z ostatnich 24 godzin
Awatar użytkownika
Kostyr

Re: Tutaj śmichy, chichy, a pucz jest faktem.

Postautor: Kostyr » 31 gru 2016, 18:09

Podet pisze:W pracy naukowej używa się czasami zwrotu op. cit.
Kolego sorki wielkie że zapytam. Ty odróżniasz przestępstwo pospolite w wykonaniu polityka jak choćby korupcja od decyzji politycznych, które powstały z naruszenia konstytucji i ustaw? Od pierwszych są sądy powszechne, od drugich TS. I proszę hetezji nie tworzyć, że TS do więzienia posyła, bo plackiem padnę i ze śmiechu umrę.
Atrybutem bezwzględnym demokratycznego państwa prawa jest to, że tylko sąd powszechny pozbawia wolności obywatela. 20 lat temu mnie tego uczono, właśnie w czadach kiedy obecna konstytucja R. P. powstawała.
Wystarczy już tych mądrości, szczęśliwego nowego roku, jak najmniej PiSu i rychłego powrotu Wolnej Polski oraz rządów prawa, aby za rok Geniusz z Żoliborza i jego niewolnicy byli, cytując ich bolszewicki wzorzec - na śmietniku historii.

Drogi Podecie, nie chcę Ci psuć nastroju sylwestrowego, ale proponuję uważne przeczytanie ustawy o Trybunale Stanu. To nie jest zbyt obszerny materiał, więc szybko się z tym uporasz. A jak dodam, byś szczególną uwagę zwrócił na art. 26 ze znaczkiem 39), zajmie Ci to parę minut.

Dalszą dyskusję zostawiam na jutrzejsze popołudnie, bo goście niedługo zwalą, a żona przypomina, że jeszcze wędlina nie do końca pokrojona.

Szczęśliwego 2017 roku dla wszystkich dyskutantów. :)

Awatar użytkownika
proc

Re: Tutaj śmichy, chichy, a pucz jest faktem.

Postautor: proc » 31 gru 2016, 18:29

A ja wszystkim szczęścia życzę. :)
Nihil novi

Awatar użytkownika
Aloes

Re: Tutaj śmichy, cichy, a pucz jest faktem.

Postautor: Aloes » 01 sty 2017, 20:44

Kolego sorki wielkie że zapytam. Ty odróżniasz przestępstwo pospolite w wykonaniu polityka jak choćby korupcja od decyzji politycznych, które powstały z naruszenia konstytucji i ustaw? Od pierwszych są sądy powszechne, od drugich TS. I proszę hetezji nie tworzyć, że TS do więzienia posyła, bo plackiem padnę i ze śmiechu umrę.
Atrybutem bezwzględnym demokratycznego państwa prawa jest to, że tylko sąd powszechny pozbawia wolności obywatela. 20 lat temu mnie tego uczono, właśnie w czadach kiedy obecna konstytucja R. P. powstawała.
Podet, Z Nowym Rokiem życzę Ci dużo zdrowia. Nie umieraj, nawet ze śmiechu. Ale...
Musiałeś nie uważać na lekcji. Rację mają HB i Kostyr. Oni mówią o przestępstwach. Nie utożsamiaj tego z decyzjami politycznymi. Prezydent podlega TS, ale już premier, ministrowie... różnie (również odpowiedzialności karnej przed sądami powszechnymi), w zależności od przyjętego trybu.
Tylko 2 argumenty:
1) Wypowiedź A. Zolla. Wybacz, ale mając jego stanowisko i Twoje... wybieram jego.
http://www.wsensie.pl/polska/12352-prof ... nosc-karna
2) Wykładnia TK. Z tym chyba trudno będzie Ci dyskutować.
http://ww2.senat.pl/k5/dok/dr/050/096-9.HTM
Chy­ba wspa­niale żyć w dżungli, ­ gdzie nie rządzi jej prawo.
Gdzie rządzi siła, tam bez­silne prawo.
(S. J. Lec)

Marian

Postautor: Marian » 01 sty 2017, 21:13

Aloes pisze:
Podet, Z Nowym Rokiem życzę Ci dużo zdrowia. Nie umieraj, nawet ze śmiechu. Ale...
Musiałeś nie uważać na lekcji. Rację mają HB i Kostyr. Oni mówią o przestępstwach. Nie utożsamiaj tego z decyzjami politycznymi. Prezydent podlega TS, ale już premier, ministrowie... różnie (również odpowiedzialności karnej przed sądami powszechnymi), w zależności od przyjętego trybu.
Tylko 2 argumenty:
1) Wypowiedź A. Zolla. Wybacz, ale mając jego stanowisko i Twoje... wybieram jego.

Teoretycznie masz rację a w przktyce tak to wygląda.

Przepisy Konstytucji
Art. 7. Organy władzy publicznej działają na podstawie i w granicach prawa.
Art. 32. 1. Wszyscy są wobec prawa równi. Wszyscy mają prawo do równego traktowania przez władze publiczne.
2. Nikt nie może być dyskryminowany w życiu politycznym, społecznym lub gospodarczym z jakiejkolwiek przyczyny.
Art. 145. 1. Prezydent Rzeczypospolitej za naruszenie Konstytucji, ustawy lub za popełnienie przestępstwa może być pociągnięty do odpowiedzialności przed Trybunałem Stanu.
2. Postawienie Prezydenta Rzeczypospolitej w stan oskarżenia może nastąpić uchwałą Zgromadzenia Narodowego, podjętą większością co najmniej 2/3 głosów ustawowej liczby członków Zgromadzenia Narodowego na wniosek co najmniej 140 członków Zgromadzenia Narodowego.
3. Z dniem podjęcia uchwały o postawieniu Prezydenta Rzeczypospolitej w stan oskarżenia przed Trybunałem Stanu sprawowanie urzędu przez Prezydenta Rzeczypospolitej ulega zawieszeniu. Przepis art. 131 stosuje się odpowiednio.
Art. 156. 1. Członkowie Rady Ministrów ponoszą odpowiedzialność przed Trybunałem Stanu za naruszenie Konstytucji lub ustaw, a także za przestępstwa popełnione w związku z zajmowanym stanowiskiem.
2. Uchwałę o pociągnięciu członka Rady Ministrów do odpowiedzialności przed Trybunałem Stanu Sejm podejmuje na wniosek Prezydenta Rzeczypospolitej lub co najmniej 115 posłów większością 3/5 ustawowej liczby posłów.
Art. 198. 1. Za naruszenie Konstytucji lub ustawy, w związku z zajmowanym stanowiskiem lub w zakresie swojego urzędowania, odpowiedzialność konstytucyjną przed Trybunałem Stanu ponoszą: Prezydent Rzeczypospolitej, Prezes Rady Ministrów oraz członkowie Rady Ministrów, Prezes Narodowego Banku Polskiego, Prezes Najwyższej Izby Kontroli, członkowie Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, osoby, którym Prezes Rady Ministrów powierzył kierowanie ministerstwem, oraz Naczelny Dowódca Sił Zbrojnych.
2. Odpowiedzialność konstytucyjną przed Trybunałem Stanu ponoszą również posłowie i senatorowie w zakresie określonym w art. 107.
3. Rodzaje kar orzekanych przez Trybunał Stanu określa ustawa.

Marian

Re: Tutaj śmichy-chichy, a pucz jest faktem.

Postautor: Marian » 01 sty 2017, 21:27

PS

Owszem teoretycznie można postawić premiera i ministra przed sądem powszechnym.
W lutym 2001 r. 13 sędziów TK jednogłośnie orzekło, że nie ma przeszkód, by członek Rady Ministrów odpowiadał przed sądem powszechnym, jeżeli Sejm nie uchwali, iż należy pociągnąć takiego ministra do odpowiedzialności konstytucyjnej i karnej przed Trybunałem Stanu.
Dzisiaj nie ma ówczesnego TK - przypominam.I nie mogę sobie wyobrazić sędziego,który ośmieliłby się wytoczyć proces komukolwiek będącemu u władzy... Na to trzeba poczekać...wygrać wybory ... wtedy powsadzać.

Awatar użytkownika
HarryBrown

Postautor: HarryBrown » 01 sty 2017, 21:41

Przecież o tym cały czas mówimy :) Nikt nie wierzy by marionetki powsadzane na urzędy i stołki nagle zbuntowały się i zaczęły działać przeciwko swojemu dobroczyńcy.
Homo erectus = jansen21

Awatar użytkownika
Aloes

Postautor: Aloes » 01 sty 2017, 21:48

Marian, nie teraz. Nikt nie mówi, że teraz.
Za PiSu nie ma żadnych możliwości zrobienia im czegokolwiek.
To... śpiew przyszłości. Nic nie trwa wiecznie. PiS też. Trzeba mieć tylko nadzieję, że... w przyszłości, zmiennicy PiSu, będą mieli rzeczywistą wolę rozliczenia tych niewiarygodnych szkodników. Że nie skończy się jak poprzednio - na zapowiedziach.
PS
Dziś nie ma TK. Ale wykladnia TK jw. odnośnie TS i sądów powszechnych pozostaje w mocy (ona, zdaje się, jest z 2001 r.), jej się nie da anulować.
(S. J. Lec)

Marian

Postautor: Marian » 01 sty 2017, 22:28

Aloes i HB.
Straszenie przyszłym / należnym !!! / osądzeniem "dobrej zmiany" kojarzy mi się dzisiaj ze straszeniem grzesznika piekłem za popełnione grzechy.

Awatar użytkownika
HarryBrown

Postautor: HarryBrown » 01 sty 2017, 22:47

Strasznie? Przecież to powinno być czymś normalnym, że łamiący prawo, a w szczególności Konstytucję poniesie odpowiedzialność. Sprawiedliwość bywa czasami nierychliwa ale za to jest nieuchronna.
Homo erectus = jansen21

pantg

Postautor: pantg » 02 sty 2017, 7:44

Ale własnie dlatego pis niszczy demokrację, aby "nie oddac raz zdobytej władzy", a tym samym nie byc pociągnietym za złodziejstwo i zdradę ojczyzny

Marian

Postautor: Marian » 02 sty 2017, 10:00

HarryBrown pisze:Strasznie? Przecież to powinno być czymś normalnym, że łamiący prawo, a w szczególności Konstytucję poniesie odpowiedzialność. Sprawiedliwość bywa czasami nierychliwa ale za to jest nieuchronna.

Oczywiście,że powinno tak być jak piszesz ... teoretycznie a jaka jest praktyka?

Awatar użytkownika
HarryBrown

Postautor: HarryBrown » 02 sty 2017, 12:10

Trzeba mieć nadzieję, że praktyka będzie się zmieniać. Dużo zależy też od nas wyborców (niezależnie od preferencji i sympatii politycznych). Powinniśmy mocno i wyraźnie akcentować, że zależy nam na podniesieniu standardów jeżeli chodzi o tzw. klasę polityczną.
Homo erectus = jansen21

Awatar użytkownika
Kostyr

Postautor: Kostyr » 03 sty 2017, 16:06

Trochę Sylwester mi się przeciągnął. ;)

Widzę, że jest już jasność, iż TS również może wsadzać za kratki, co daj Boże niejakiemu Andrzejowi Dudzie, który zamiast stać na straży demokratycznego państwa prawa, czynnie wsparł rozwalanie jego podstaw.

Warto chyba jeszcze zauważyć, że TS jest wybierany na początku każdej kadencji sejmu i obecny jego skład wygląda tak:
Przewodniczący: Małgorzata Gersdorf, Zastępcy Przewodniczącego: Jerzy Kozdroń, Mariusz Muszyński
Członkowie: Piotr Andrzejewski, Kazimierz Barczyk, Marek Czeszkiewicz, Jacek Dubois, Andrzej Kojro, Robert Majka, Maciej Miłosz, Witold Pahl, Andrzej Rościszewski, Zbigniew Sieczkoś, Bogdan Szlachta, Paweł Śliwa, Jerzy Wierchowicz, Jarosław Wyrembak i Józef Zych.
Co prawda, aby postawić przed nim prezydenta, czy członka rady ministrów potrzebna jest kwalifikowana większość (odpowiednio Zgromadzenia Narodowego i Sejmu), ale aby zainicjować procedurę wystarczy 140 członków Zgromadzenia Narodowego, czy 115 posłów. :)

Jeśli sprawiedliwości chcielibyśmy dochodzić od członków rady ministrów w trybie sądów powszechnych, to jest jeszcze jedna zagwozdka: w naszych realiach, to zwykle parlamentarzysta. Oznacza to, że chroni go immunitet parlamentarny, zakazujący pociągania takiego delikwenta do odpowiedzialności, bez zgody odpowiedniej izby. O meandrach obchodzenia immunitetu można poczytać w Ustawie o wykonywaniu mandatu posła i senatora.
Generalnie:
1. Wniosek o wyrażenie zgody na pociągnięcie posła lub senatora do odpowiedzialności karnej w sprawie o przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego składa się za pośrednictwem Prokuratora Generalnego.

2. Wniosek o wyrażenie zgody na pociągnięcie posła lub senatora do odpowiedzialności karnej w sprawie o przestępstwo ścigane z oskarżenia prywatnego składa oskarżyciel prywatny, po wniesieniu sprawy do sądu.

3. Wniosek, o którym mowa w ust. 2, sporządza i podpisuje adwokat lub radca prawny, z wyjątkiem wniosków składanych w swoich sprawach przez sędziów, prokuratorów, adwokatów, radców prawnych, notariuszy oraz profesorów i doktorów habilitowanych nauk prawnych.

Awatar użytkownika
Kostyr

Postautor: Kostyr » 03 sty 2017, 19:05

Teraz odpowiedź Aloes, na jej pytania:
Aloes pisze:1. Domagaj się. A od kogo, jak i kiedy?

Jak z powyższego widać, realna możliwość "posadzenia" teraz jakiegoś pisklaka (zbitka PiS i kloaka) jest dosyć mało prawdopodobna. Jednakowoż przedawnienie nie płynie, dlatego w niezbyt długiej perspektywie, ta możliwość może się ziścić. Myślę, że Marian całkiem trafnie opisał to, co dla 6 miliardów ludzi jest przewodnikiem w zwalczaniu pokus popełniania niegodnych czynów i recydywą:
Marian pisze:Straszenie przyszłym / należnym !!! / osądzeniem "dobrej zmiany" kojarzy mi się dzisiaj ze straszeniem grzesznika piekłem za popełnione grzechy.

Dlatego zgłaszanie przez partie polityczne, organizacje ( mają wiedzę, dowody i odpowiedni aparat prawny) wspierane przez "szarych ludków", byłoby, na razie, swoistym memento mori i publiczną, zastępczą spowiedzią PiS-owych grzechów. :)
Kiedy to robić? Natychmiast po przestępstwie i zebraniu dowodów.

2. Chcesz wywołać powstanie ludowe i stanąć na jego czele? Czy tylko podjudzasz?

Kompletnie nie czuję się Robespierrem i niewiele mam wspólnego z lewicą. Nie chcę też burzyć systemu, ani ścinać hierarchom kościelnym głów, chcę demokratycznego państwa prawnego (choć może bez neoliberalnych przymiotników).
Niestety, nawet gdyby PiS oddał władzę nie widać ugrupowania, które mogłoby skutecznie wyciągną nas z tego kryzysu. PO ma szansę wypracować taką pozycję by temu podołać, choć jaki na razie ciężko to idzie. Bardziej się miota niż wypracowuje optymalny program i poparcie.

3. O zamachu na państwo, jego organizację, struktury, instytucje, prawo... mówimy od roku. Państwo prawa skończyło się wraz z pierwszą pisowską ustawą "naprawczą", nieuznaniem orzeczenia TK, łamaniem Konstytucji przez prezydenta, premier i sejm.

Aloes, to, że ktoś kogoś zabija i strzelają do sędziego, nie oznacza, że to kraj bezprawia. Dopiero kiedy tego sądu nie ma, bo podszyli się pod niego łotrzykowie, po ustrzeleniu prawdziwych, można mówić o bezprawiu.
I owszem, mówiliśmy, część nawet chodziła. I tyle. Szkoda, że tym, którzy mieli być współczesnym KOR-em, zamarzyło się bycie "najlepsiejszą partią", bo w czasie zagrożenia nikt przecież nie będzie patrzył na kolory.

Awatar użytkownika
Podet

Postautor: Podet » 03 sty 2017, 22:12

Aloes pisze:
Tylko 2 argumenty:

Aloes wczytaj się wyraźnie w to co napisałem, bo nie mam ochoty makulatury tworzyć. Wyraźnie odróżniłem dwie kategorie, polityczną i karną. Od pierwszej jest TS, od drugiej sąd powszechny. Trybunał Stanu, podobnie jak Konstytucyjny jak sama nazwa wskazuje, nie jest sądem zwyczajnym i nie ma
prawa skazać obywatela na pobyt w więzieniu,o czym pisali dwaj przez Ciebie wskaxani koledzy. Tyle mojego, za życzenia dziękuję i mam nadzieję, że Twoje pióro nadal w formie będzie. ;)
I always get what I want

Awatar użytkownika
HarryBrown

Postautor: HarryBrown » 03 sty 2017, 22:53

Jeżeli uznamy, że prezydent i członkowie rady ministrów nie są obywatelami to faktycznie nie może. Niemniej gdybyś wczytał się w opinię TK (a także art. 145 i 156 Konstytucji), którą podrzuciła Aloes, to byś inaczej twierdził. Prezydent w okresie sprawowania urzędu podlega li tylko kognicji TS niezależnie od rodzaju przestępstwa i dlatego TS w jego przypadku korzysta z prawa przynależnych sądom powszechnym. W przypadku członków rządu TS orzeka o odpowiedzialności karnej (a tym samym i adekwatne kary przewidziane w obowiązującym prawie) w sytuacji popełnienia przez nich przestępstwa w związku z zajmowanym stanowiskiem (czyli musi być również podniesiona kwestia odpowiedzialności konstytucyjnej).
Homo erectus = jansen21

MBS

Postautor: MBS » 04 sty 2017, 0:40

Aloes pisze:
Podet pisze:2) Wykładnia TK. Z tym chyba trudno będzie Ci dyskutować.

Pitolisz, podobno jest już gotowa treść jednopunktowwej ustawy spadochronowej :
Każdy członek PISdiwizji z miłości od ojczyzny, a nie mamony i przyzwyczajenia do całowania w tyłek prezesa, uczynił co uczynił.... :mrgreen:

Awatar użytkownika
Aloes

Postautor: Aloes » 04 sty 2017, 0:41

Marian pisze:Aloes i HB.
Straszenie przyszłym / należnym !!! / osądzeniem "dobrej zmiany" kojarzy mi się dzisiaj ze straszeniem grzesznika piekłem za popełnione grzechy.
Marian, nie straszymy. Wyrażamy nadzieję, że... dokonania tej władzy wymuszą na następcach osądzenie jej. Zgodnie z zasługami. A te są rejestrowane. Że nie puszczą ich płazem. I że sami będą bardziej rozważni, bo... paragraf się znajdzie. Gdyby się ociągali, to... opinia społeczna musi wywrzeć nacisk. Skuteczny.
Niestety, musisz uzbroić się w cierpliwość. Ta władza sama się nie oskarży i nie osądzi.
Wskazujesz jaka liczba głosów potrzeba jest, by danego osobnika postawić przed TK. Najpierw trzeba wygrać wybory. Wygrać je tak, by mieć tę liczbę głosów. A tu jawi się kolejny problem - wybory. Czy i jakie wybory będą w Polsce w przyszłości. Dawno mówiłam, że spodziewam się po PiSie grzebania w ordynacji wyborczej, pisania jej "pod się". Ale... w najczarnieszych snach nie przypuszczałam, że to może być taka demolka. Jeśli PiS swój (niby społeczny) projekt jeszcze udoskonali i wprowadzi w życie, to... albo zostanie u władzy po wsze czasy, albo... trzeba będzie im te stołki spod dup wyrwać.
Natomiast w wymianie zdań z Podetem, problem polega na pozbawiu przez niego TS prawa do zasądzania kary pozbawienia wolności.
Kostyr pisze:Trochę Sylwester mi się przeciągnął. ;)

Widzę, że jest już jasność, iż TS również może wsadzać za kratki, co daj Boże niejakiemu Andrzejowi Dudzie, który zamiast stać na straży demokratycznego państwa prawa, czynnie wsparł rozwalanie jego podstaw.
Trochę długo się bawiłeś. :o
No widzisz, nie zdążyłam Ci napisać, że z tym optymizmem powinieneś poczekać na wypowiedź Podeta.
Podet pisze:

Aloes wczytaj się wyraźnie w to co napisałem, bo nie mam ochoty makulatury tworzyć. Wyraźnie odróżniłem dwie kategorie, polityczną i karną. Od pierwszej jest TS, od drugiej sąd powszechny. Trybunał Stanu, podobnie jak Konstytucyjny jak sama nazwa wskazuje, nie jest sądem zwyczajnym i nie ma prawa skazać obywatela na pobyt w więzieniu,o czym pisali dwaj przez Ciebie wskazani koledzy. Tyle mojego, za życzenia dziękuję i mam nadzieję, że Twoje pióro nadal w formie będzie. ;)
Nie przeczytałeś!
Jeszcze raz ten sam link (w cytacie). Skup się i czytaj. Dasz radę. I nie upieraj się przy czymś, co Ci się wydaje, że wiesz, bo 20 lat temu uczyłeś się. Albo się nie nauczyłeś, albo... zapomniałeś. Cóż, bywa. A 20 lat to... szmat czasu.
I dwa inne (tu już bez skupienia, czarno na białym stoi):
http://www.infor.pl/prawo/konstytucja/o ... Stanu.html
http://www.infor.pl/prawo/encyklopedia- ... nu-TS.html
Ma prawo. TS ma prawo wsadzić delikwenta do pierdla.
I Tobie. Niech Ci pióro... w formie będzie, ale nie tak lekkie co do merytoryki.
(S. J. Lec)

Awatar użytkownika
Podet

Postautor: Podet » 04 sty 2017, 22:38

MBS pisze:
Aloes pisze:
Podet pisze:2) Wykładnia TK. Z tym chyba trudno będzie Ci dyskutować.

Pitolisz, podobno jest już gotowa treść jednopunktowwej ustawy spadochronowej :
Każdy członek PISdiwizji z miłości od ojczyzny, a nie mamony i przyzwyczajenia do całowania w tyłek prezesa, uczynił co uczynił.... :mrgreen:

Nie pitole, tylko pozostanę skansenem minionej epoki o nazwie demokratyczne państwo prawa. Wyjdź z założenia, że stary zgred bredzi. :evil: Grudniowa parioda w wykonaniu PiSu z pomocą "niezależnego" prezydenta odnośnie zmian prawnych, które umożliwiły zmianę na stanowisku prezesa Trybunału Konstytucyjnego, spowodowało u mnie reakcję taką, że wszelkie analizy prawne to zajęcie jedynie dla hobbystów. Liczy się jeszcze kryterium formalne, przy stanowieniu aktu prawnego. Na jak długo? Najlepszym memem było zdjęcie z porządku prawnego na dzień 20 grudzień 2016 ustawowego obowiązku, że z chwilą wakatu na stanowisku prezesa TK, automatyczniego jego p.o. staje się sędzia najdłuższy starzem. Dzięki temu Przyłębska została prezesem, nie liczyło się także Zgromadzenie Ogólne.
Od 1 stycznia nowa ustawa o TK przywraca te zaPiSy. Co pozostaje? Nic innego tylko mordę obić takiemu ustawodawcy, krystalicznie czyste squr... ństwo. A ciemny lud krzyż dźwiga. Cholera czemu na politechnikę nie poszedłem, nie podchodziłbym tak emocjonalnie do całej sytuacji? :idea:
Aha Aloes proszę Cię, nie lubię dyskutować o sprawach dla mnie oczywistych, poczytaj linka pod tym, co zacytował MBS w dyskusji ze mną. Powtarzam, tylko sąd powszechny może obywatela pozbawić wolności. Nikt inny, tak jest na terenie całej Unii Europejskiej.
Miłego dnia. ;)
I always get what I want

Awatar użytkownika
Aloes

Postautor: Aloes » 05 sty 2017, 0:14

Podet pisze:Aha Aloes proszę Cię, nie lubię dyskutować o sprawach dla mnie oczywistych, poczytaj linka pod tym, co zacytował MBS w dyskusji ze mną. Powtarzam, tylko sąd powszechny może obywatela pozbawić wolności. Nikt inny, tak jest na terenie całej Unii Europejskiej.
Miłego dnia. ;)
Ty to Ty? Czy ktoś inny?
Oślepłeś, ogłuchłeś i czytać ze zrozumieniem już nie potrafisz? MBS cytował mnie. Link pochodzi ode mnie. Był skierowany do Ciebie. I, do cholery, Ty masz to przeczytać. Ze zrozumieniem. Ten tekst dowodzi zupełnie czegoś innego niż w nas wmawiasz. Dwa pozostałe linki, które wskazałam również.
Możesz nie dyskutować. Przymusu nie ma. Tylko... to, że dla Ciebie coś jest oczywiste, nie znaczy, że jest... prawdziwe.
Też skończyłam. Do ściany nie mam ochoty rmówić.
(S. J. Lec)

Wróć do „Aktualności dnia”