Tutaj śmichy-chichy, a pucz jest faktem.

Aktualności - dział przeznaczony dla spraw najbardziej aktualnych
z ostatnich 24 godzin
Awatar użytkownika
proc

Re: Tutaj śmichy, cichy, a pucz jest faktem.

Postautor: proc » 30 gru 2016, 22:13

[quote="Podet"Starczy już tego puczu, o wiele weselsza jest nowa prezes TK Przyłębska, która twierdzi, że jej zadaniem jest odpolitycznienie tej instytucji.[/quote]

Najlepszym przykładem owego odpolityczniania według PiS jest prezes Kurski. To wzorzec, do którego równają inni, wraz z pani sędzią.
Nihil novi

Awatar użytkownika
HarryBrown

Postautor: HarryBrown » 30 gru 2016, 22:15

Podet, mylisz się i to bardzo. Trybunał Stanu jak najbardziej może skierować podsądnego do pierdla. Zapoznaj się dokładnie z przepisami odnośnie TS.
A tutaj masz w skondensowanej formie katalog kar, które może orzec TS.

Trybunał Stanu może orzekać kary:
utraty czynnego i biernego prawa wyborczego,
utraty wszystkich lub niektórych orderów, odznaczeń i tytułów honorowych,
zakaz zajmowania kierowniczych stanowisk lub pełnienia funkcji związanych ze szczególną odpowiedzialnością w organach państwowych i organizacjach społecznych,
pozbawienia mandatu poselskiego (od 2 do 10 lat),
utraty zajmowanego stanowiska, z którego pełnieniem związana jest odpowiedzialność przed Trybunałem Stanu,
za przestępstwa i przestępstwa skarbowe – kary przewidziane w ustawach.
Homo erectus = jansen21

Marian

Postautor: Marian » 30 gru 2016, 22:24

proc pisze:
Marian pisze:Czy wielce szanowny pan moderator sugeruje,że w innym wątku taki oto komentarz był uzasadniony ?

Wielce szanowny moderator nie sugeruje, ale wymaga. W tym przypadku odpowiedniego zachowania.

Od wszystkich - siebie wliczając?
---
A wracając do spraw poważnych...
Jak my możemy pokonać PiS skoro zostawiliśmy posłów samych sobie.Gdzie są dziennikarze w imieniu których m.in. trwa blokada Sejmu.Gdzie są ci wszyscy , którzy na codzień psioczą na PiS? Nie słychać ich ani w sklepach,ani w restauracjach,ani na ulicy,ani w taxi,w autobusie,ani w rozmowach prywatnych .
Artyści /niektórzy/,dziennikarze / niektórzy / są w opozycji wobec rządu PiSu,otwarcie to głoszą ale oni sami wyborów nie wygrają a i ich wpływ na pospólstwo nie jest tak wielki jak by się chciało.

Awatar użytkownika
MalexaKrost

Postautor: MalexaKrost » 30 gru 2016, 22:30

Marian pisze:Gdzie są ci wszyscy , którzy na codzień psioczą na PiS?

Niektórzy w Dunkierce.

Marian

Postautor: Marian » 30 gru 2016, 22:31

MalexaKrost pisze:
Marian pisze:Gdzie są ci wszyscy , którzy na codzień psioczą na PiS?

Niektórzy w Dunkierce.

... mieszkali ...

Awatar użytkownika
HarryBrown

Postautor: HarryBrown » 30 gru 2016, 22:53

Marian pisze:Jak my możemy pokonać PiS skoro zostawiliśmy posłów samych sobie.Gdzie są dziennikarze w imieniu których m.in. trwa blokada Sejmu.Gdzie są ci wszyscy , którzy na codzień psioczą na PiS? Nie słychać ich ani w sklepach,ani w restauracjach,ani na ulicy,ani w taxi,w autobusie,ani w rozmowach prywatnych

Spokojnie Marianie. W autobusach, taksówkach i sklepach już psioczą. A eksplozja będzie wtedy gdy na chleb zacznie brakować, a przy tej polityce i planach Wodza Jedynego czas ten zbliża się szybkimi krokami.
Homo erectus = jansen21

Awatar użytkownika
Aloes

Postautor: Aloes » 30 gru 2016, 23:04

jansen21 pisze:
Aloes pisze:(Będziesz mnie bronił przed jansenem).

Aloes jak mogłaś tak w ogóle napisać, a co dopiero pomyśleć ?
A o czym Ty... pomyślałeś? Chyba... głodnemu chleb na myśli.
Ja nie o tym, że będziesz biegał za mną z... widłami czy mierzył do mnie z broni palnej.
Pamiętam jak napadałeś na mnie, kiedy uznawałam prawo Ukraińców do wypowiedzenia posłuszeństwa prezydentowi. I jak protestowałeś, kiedy pisałam, że czuję się zwolniona z obowiązku posłuszeństwa obecnej władzy w Polsce, bo ta władza swoimi poczynaniami sama mnie z tego zwolniła. Spodziewałam się teraz ataku za powtórzenie tego. :D
Chy­ba wspa­niale żyć w dżungli, ­ gdzie nie rządzi jej prawo.
Gdzie rządzi siła, tam bez­silne prawo.
(S. J. Lec)

Marian

Postautor: Marian » 30 gru 2016, 23:35

HarryBrown pisze:
Marian pisze:Jak my możemy pokonać PiS skoro zostawiliśmy posłów samych sobie.Gdzie są dziennikarze w imieniu których m.in. trwa blokada Sejmu.Gdzie są ci wszyscy , którzy na codzień psioczą na PiS? Nie słychać ich ani w sklepach,ani w restauracjach,ani na ulicy,ani w taxi,w autobusie,ani w rozmowach prywatnych

Spokojnie Marianie. W autobusach, taksówkach i sklepach już psioczą. A eksplozja będzie wtedy gdy na chleb zacznie brakować, a przy tej polityce i planach Wodza Jedynego czas ten zbliża się szybkimi krokami.

W mieście,w którym mieszkam rzadko spotykam takich co psioczą.Przeważnie chwalą albo usprawiedliwiają.Najczęściej jak zauważą,że mam odmienne zdanie to jest takie zurikdotyłu a potem,nnno tak ale ... emerytury ubeckie zabierają, Wałesa to jednak Bolek,wielodzietne rodziny dostały wsparcie,PiS jednak coś robi...
Ani grama refleksji.Nikt nie zauważa,że to co zabiorą SBekom nie zapełni dziury budżetowej,że nie depcze się sztandaru,że wsparcie dla rodzin dajemy wszyscy.
PiS coś robi.Pytam co ? No to od nowa deubekizacja,pięćset plus... O TK ani mrumru,o pozbawianiu wolności prasy ani ani.
Zgadzam się z Tobą,że ekonomia położy misia puszatka.Pisałem tu gdzieś,że zauważa się leciuteńki wzrost cen w sklepach- przeczytałem to w jakims periodyku.Sam kaczelnik powiedział,że kosztem poziomu życia społeczeństwa on wprowadzi swoje rządy. I co? Jak zareagowało społeczeństwo?

pantg

Postautor: pantg » 31 gru 2016, 5:00

Odpowiem na rozterki naszej Aloes w sprawie lidera w PO. Otoż na starym forum z euforią przyjęto dymisję p. Kopacz i wybor Schetyny na przewodniczącego PO. Jednak okazało się, że Schetyna nie za bardzo daje sobie radę w tej pisowskiej zawierusze. Są tacy, co upatrują ratunku w powrocie Tuska, jednak ja mam inne typy na lidera PO. Moj pierwszy typ to p. Kopacz! Tylko dzięki jej mobilizacji, PO zamiast 10 procent, osiągneła aż ponad 20. Drugi moj typ,to p. Niesiołowski!!! Powrot Niesiołowskiego (i innych) do PO, oraz mocna mobilizacja całej PO pod wodzą własnie S. Niesiołowskiego. Trzeci moj typ na szefa PO, to... Komorowski (co, zaskoczene.). Bez kompletnego poparcia elit PO, osiągnął on dobry wynik w starciu z Dudą. My znamy Komorowskiego jako statecznego prezydenta, ale wtedy taka była jego rola. Ja wierzę w to, że Komorowski też da radę jako porywający przywodca opozycji w . Też wierzę w Sikorskiego! W sumie, w PO jest wielu co zdołało by poprowadzic opozycje przeciw pisowskim zdrajcom.
,
Aby byc dla Was bardziej kontrowersyjnym napiszę, że Tuska nie widzę na szefa PO w tych trudnych czasach. Pan Tusk ma wielkie zdolnosci, dlatego we wszystkich dyskusjach z pisowcami wręcz ich niszczy. Też wystąpienia medialne Tuska są fenomenalne. Jednak Tuskowi brak jednego- nie ma aż takich zdolnosci organizacyjnych. Jako premier Tusk był geniuszem, jednak premier i lider rządzącej partii nie musi miec takich rzexzy, jakie musi miec zdolny i energiczny lider opozycji w warunkach rozwijającego się reżimu.

Awatar użytkownika
Kostyr

Postautor: Kostyr » 31 gru 2016, 7:39

Zacznę odpowiedzi od Podeta, bo jego opinia jest charakterystyczna dla wielu i.... bardzo szkodliwa:
Podet pisze:Kostyr elementem demokratycznego państwa prawa jest także to, że nie stawia się ludzi przed wymiarem sprawiedliwości za decyzje, czy błędy polityczne. To co piszesz pachnie fanatyzmem. Polityków sądzi naród w wyborach i Trybunał Stanu za złamanie konstytucji, względnie ustaw. Nie zasądza on jednak więzienia, ani za kraty nie posyła.

Otóż wypadałoby przypomnieć, że polityk nie jest świętą krową i odpowiada za łamanie prawa, a polityk, który reprezentuje władzę publiczną musi postępować zgodnie z prawem i w jego granicach. Tak stanowi Konstytucja.
Wykaz funkcjonariuszy publicznych zawiera art.115 §13 Kodeksu Karnego.
Tylko nieliczni z nich podlegają osądzeniu przez Trybunał Stanu, pozostałych obejmują sądy powszechne.
Jak przypomniał HarryBrown, również TS może wsadzać za kratki, choć z oczywistych powodów, za tej kadencji, na pewno nie funkcjonariuszy PiS-u.

Dlatego utożsamianie polityków ze świętymi krowami jest błędem i może ich zachęcać do patologicznych zachowań. ;)

Marian

Postautor: Marian » 31 gru 2016, 10:37

Kostyr pisze:Zacznę odpowiedzi od Podeta, bo jego opinia jest charakterystyczna dla wielu i.... bardzo szkodliwa:
Podet pisze:Kostyr elementem demokratycznego państwa prawa jest także to, że nie stawia się ludzi przed wymiarem sprawiedliwości za decyzje, czy błędy polityczne. To co piszesz pachnie fanatyzmem. Polityków sądzi naród w wyborach i Trybunał Stanu za złamanie konstytucji, względnie ustaw. Nie zasądza on jednak więzienia, ani za kraty nie posyła.

Otóż wypadałoby przypomnieć, że polityk nie jest świętą krową i odpowiada za łamanie prawa, a polityk, który reprezentuje władzę publiczną musi postępować zgodnie z prawem i w jego granicach. Tak stanowi Konstytucja.
Tylko nieliczni z nich podlegają osądzeniu przez Trybunał Stanu, pozostałych obejmują sądy powszechne.
Jak przypomniał HarryBrown, również TS może wsadzać za kratki, choć z oczywistych powodów, za tej kadencji, na pewno nie funkcjonariuszy PiS-u.

Dlatego utożsamianie polityków ze świętymi krowami jest błędem i może ich zachęcać do patologicznych zachowań. ;)

Nie,to Podet ma rację.Artykuł,który przytaczasz traktuje o przestępstwach pospolitych a nie politycznych.

Jeśli chodzi o odpowiedzialność konstytucyjną to ...

Trybunał Stanu ma wyłączną i zupełną właściwość do orzekania o odpowiedzialności karnej prezydenta
Osoby sprawujące najwyższe funkcje państwowe ponoszą tzw. odpowiedzialność konstytucyjną przed Trybunałem Stanu

Przepisy Konstytucji
Art. 7. Organy władzy publicznej działają na podstawie i w granicach prawa.
Art. 32. 1. Wszyscy są wobec prawa równi. Wszyscy mają prawo do równego traktowania przez władze publiczne. 2. Nikt nie może być dyskryminowany w życiu politycznym, społecznym lub gospodarczym z jakiejkolwiek przyczyny.
Art. 145. 1. Prezydent Rzeczypospolitej za naruszenie Konstytucji, ustawy lub za popełnienie przestępstwa może być pociągnięty do odpowiedzialności przed Trybunałem Stanu. 2. Postawienie Prezydenta Rzeczypospolitej w stan oskarżenia może nastąpić uchwałą Zgromadzenia Narodowego, podjętą większością co najmniej 2/3 głosów ustawowej liczby członków Zgromadzenia Narodowego na wniosek co najmniej 140 członków Zgromadzenia Narodowego. 3. Z dniem podjęcia uchwały o postawieniu Prezydenta Rzeczypospolitej w stan oskarżenia przed Trybunałem Stanu sprawowanie urzędu przez Prezydenta Rzeczypospolitej ulega zawieszeniu. Przepis art. 131 stosuje się odpowiednio.
Art. 156. 1. Członkowie Rady Ministrów ponoszą odpowiedzialność przed Trybunałem Stanu za naruszenie Konstytucji lub ustaw, a także za przestępstwa popełnione w związku z zajmowanym stanowiskiem. 2. Uchwałę o pociągnięciu członka Rady Ministrów do odpowiedzialności przed Trybunałem Stanu Sejm podejmuje na wniosek Prezydenta Rzeczypospolitej lub co najmniej 115 posłów większością 3/5 ustawowej liczby posłów.
Art. 198. 1. Za naruszenie Konstytucji lub ustawy, w związku z zajmowanym stanowiskiem lub w zakresie swojego urzędowania, odpowiedzialność konstytucyjną przed Trybunałem Stanu ponoszą: Prezydent Rzeczypospolitej, Prezes Rady Ministrów oraz członkowie Rady Ministrów, Prezes Narodowego Banku Polskiego, Prezes Najwyższej Izby Kontroli, członkowie Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, osoby, którym Prezes Rady Ministrów powierzył kierowanie ministerstwem, oraz Naczelny Dowódca Sił Zbrojnych. 2. Odpowiedzialność konstytucyjną przed Trybunałem Stanu ponoszą również posłowie i senatorowie w zakresie określonym w art. 107. 3. Rodzaje kar orzekanych przez Trybunał Stanu określa ustawa.

Przeczytaj powyższe przepisy Konstytucji.Przeczytaj uważnie.Wróć do pytań zadanych przez Aloes i odpowiedz na nie.
I nie przypisuj mi niecnych zamiarów...,nie unoś się gniewem - proszę.

Awatar użytkownika
HarryBrown

Postautor: HarryBrown » 31 gru 2016, 11:19

Marianie, przytoczone przez Ciebie przepisy nie wykluczają możliwości orzeczenia kary pozbawienia wolności. Należy oddzielić odpowiedzialność konstytucyjną od odpowiedzialności karnej (patrz art. 25 i 26 ustawy o TS). Można sobie łatwo wyobrazić sytuację w której łamiąc Konstytucję równolegle popełniono przestępstwo np. przeciw dokumentom. Wszystko zależy od chęci i determinacji w osądzeniu przestępców niezależnie jakie stanowiska piastują/piastowali.
Homo erectus = jansen21

Marian

Postautor: Marian » 31 gru 2016, 13:20

HarryBrown pisze:Marianie, przytoczone przez Ciebie przepisy nie wykluczają możliwości orzeczenia kary pozbawienia wolności. Należy oddzielić odpowiedzialność konstytucyjną od odpowiedzialności karnej (patrz art. 25 i 26 ustawy o TS). Można sobie łatwo wyobrazić sytuację w której łamiąc Konstytucję równolegle popełniono przestępstwo np. przeciw dokumentom. Wszystko zależy od chęci i determinacji w osądzeniu przestępców niezależnie jakie stanowiska piastują/piastowali.

Nie zaprzeczam.Teoretycznie tak jest a jaka jest przktyka... Odsyłam do b.mądrych pytań zadanych przez Aloes.

Z włsnego podwórka:
Na inauguracyjnym wykładzie prawa karnego ,dla nas zgromadzonych w auli, wykład wygłosil znany wówczas karnista.
Na całe życie zapamiętałęm przykład , który podał.
Na katedrze leżał jeden jedyny biedniutki KK i stos książek obok.Wykładowca wskazując na KK powiedział to jest baza a pokazując książki leżące obok powiedział to są interpretacje.Trzymajcie się bazy.
Powiesz infantylny przykład.Nie zaprzeczę ... Ale prawdziwy... Co tu udowadniamy ustawicznie.
Do czego zmierzam? Teoretycznie masz rację a czy znasz przykład realny dowodzący,że polityk w Polsce został skazany przez sąd jakiejkolwiek rangi za przestępstwo polityczne? Ja nie znam.

Awatar użytkownika
HarryBrown

Postautor: HarryBrown » 31 gru 2016, 13:29

Znam takie sądy w których nigdy nie osądzono ani nie skazano np. za morderstwo. Wracając do meritum, w takim razie najwyższa pora by ożywić instytucję TS. Będzie to przestroga dla całej tzw. klasy politycznej.
Homo erectus = jansen21

Awatar użytkownika
Podet

Postautor: Podet » 31 gru 2016, 17:04

proc pisze:[quote="Podet"Starczy już tego puczu, o wiele weselsza jest nowa prezes TK Przyłębska, która twierdzi, że jej zadaniem jest odpolitycznienie tej instytucji.

Najlepszym przykładem owego odpolityczniania według PiS jest prezes Kurski. To wzorzec, do którego równają inni, wraz z pani sędzią.[/quote]
W rzeczy samej, tak samo jak instytucjia, która go powołała na stanowisko jest niezależna. Jedna decyzja jaka nie spodoba się prezesowi i już owo "niezależne", "apolityczne" ciało ląduje u prezesa na dywaniku i słucha kazania swego pana. Już media Ojca Dyrektora są mniej jadowite i bardziej obiektywne niż TVPIS pod wodzą wyżej wskazanego, inaczej nurka szambowego.
I always get what I want

Awatar użytkownika
Podet

Postautor: Podet » 31 gru 2016, 17:05

HarryBrown pisze:Podet, mylisz się i to bardzo. Trybunał Stanu jak najbardziej może skierować podsądnego do pierdla. Zapoznaj się dokładnie z przepisami odnośnie TS.
A tutaj masz w skondensowanej formie katalog kar, które może orzec TS.

Trybunał Stanu może orzekać kary:
utraty czynnego i biernego prawa wyborczego,
utraty wszystkich lub niektórych orderów, odznaczeń i tytułów honorowych,
zakaz zajmowania kierowniczych stanowisk lub pełnienia funkcji związanych ze szczególną odpowiedzialnością w organach państwowych i organizacjach społecznych,
pozbawienia mandatu poselskiego (od 2 do 10 lat),
utraty zajmowanego stanowiska, z którego pełnieniem związana jest odpowiedzialność przed Trybunałem Stanu,
za przestępstwa i przestępstwa skarbowe – kary przewidziane w ustawach.

Może zabrać medale, stopnie wojskowe, pozbawić prawa do pełnienia funkcji publicznych, ale do więzienia wysłać może jedynie sąd powszechny Rzeczypospolitej Polskiej.
I always get what I want

Marian

Postautor: Marian » 31 gru 2016, 17:06

HarryBrown pisze:Znam takie sądy w których nigdy nie osądzono ani nie skazano np. za morderstwo. Wracając do meritum, w takim razie najwyższa pora by ożywić instytucję TS. Będzie to przestroga dla całej tzw. klasy politycznej.

Patrz Kolego.
"Akceptowanie i legalizowanie przez Prezydenta Andrzeja Dudę bezprawnych decyzji posłów klubu PiS podjętych w dniu 16 grudnia 2016 r. w Sali Kolumnowej jest udziałem w fałszowaniu aktów prawnych i będzie stanowiło przedmiot odpowiedzialności konstytucyjnej i prawnej"
http://www.tvn24.pl/po-prezydent-bierze ... 656,s.html

Teoretycznie można prezydenta postawić pod TS...
wniosek w tej sprawie musi podpisać co najmniej 140 członków Zgromadzenia Narodowego,

Praktycznie ...
decyzja o postawieniu Prezydenta przed Trybunałem Stanu zapada, jeśli zagłosuje za nią co najmniej 2/3 członków Zgromadzenia
http://www.infor.pl/prawo/konstytucja/o ... Stanu.html

I co Ty na to?

Awatar użytkownika
Podet

Postautor: Podet » 31 gru 2016, 17:09

Marian pisze:
Kostyr pisze:Zacznę odpowiedzi od Podeta, bo jego opinia jest charakterystyczna dla wielu i.... bardzo szkodliwa:

Nie,to Podet ma rację.Artykuł,który przytaczasz traktuje o przestępstwach pospolitych a nie politycznych.

Trybunał Stanu ma wyłączną i zupełną właściwość do orzekania o odpowiedzialności karnej prezydenta
Osoby sprawujące najwyższe funkcje państwowe ponoszą tzw. odpowiedzialność konstytucyjną przed Trybunałem Stanu

Przepisy Konstytucji
Art. 32. 1. Wszyscy są wobec prawa równi. Wszyscy mają prawo do równego traktowania przez władze publiczne. 2. Nikt nie może być dyskryminowany w życiu politycznym, społecznym lub gospodarczym z jakiejkolwiek przyczyny.
Art. 145. 1. Prezydent Rzeczypospolitej za naruszenie Konstytucji, ustawy lub za popełnienie przestępstwa może być pociągnięty do odpowiedzialności przed Trybunałem Stanu. 2. Postawienie Prezydenta Rzeczypospolitej w stan oskarżenia może nastąpić uchwałą Zgromadzenia Narodowego, podjętą większością co najmniej 2/3 głosów ustawowej liczby członków Zgromadzenia Narodowego na wniosek co najmniej 140 członków Zgromadzenia Narodowego. 3. Z dniem podjęcia uchwały o postawieniu Prezydenta Rzeczypospolitej w stan oskarżenia przed Trybunałem Stanu sprawowanie urzędu przez Prezydenta Rzeczypospolitej ulega zawieszeniu. Przepis art. 131 stosuje się odpowiednio.
Art. 156. 1. Członkowie Rady Ministrów ponoszą odpowiedzialność przed Trybunałem Stanu za naruszenie Konstytucji lub ustaw, a także za przestępstwa popełnione w związku z zajmowanym stanowiskiem. 2. Uchwałę o pociągnięciu członka Rady Ministrów do odpowiedzialności przed Trybunałem Stanu Sejm podejmuje na wniosek Prezydenta Rzeczypospolitej lub co najmniej 115 posłów większością 3/5 ustawowej liczby posłów.
Art. 198. 1. Za naruszenie Konstytucji lub ustawy, w związku z zajmowanym stanowiskiem lub w zakresie swojego urzędowania, odpowiedzialność konstytucyjną przed Trybunałem Stanu ponoszą: Prezydent Rzeczypospolitej, Prezes Rady Ministrów oraz członkowie Rady Ministrów, Prezes Narodowego Banku Polskiego, Prezes Najwyższej Izby Kontroli, członkowie Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, osoby, którym Prezes Rady Ministrów powierzył kierowanie ministerstwem, oraz Naczelny Dowódca Sił Zbrojnych. 2. Odpowiedzialność konstytucyjną przed Trybunałem Stanu ponoszą również posłowie i senatorowie w zakresie określonym w art. 107. 3. Rodzaje kar orzekanych przez Trybunał Stanu określa ustawa.

Przeczytaj powyższe przepisy Konstytucji.Przeczytaj uważnie.Wróć do pytań zadanych przez Aloes i odpowiedz na nie.

Marianie nie trzeba konstytucji cytować. Na całym obszarze Unii Europejskiej obywatel może być pozbawiony wolności tylko po orzeczeniu sądu. Trybunał Stanu do sądownictwa powszechnego nie należy i takich atrybutów nie posiada jak pozbawienie wolności.
I always get what I want

Awatar użytkownika
Podet

Postautor: Podet » 31 gru 2016, 17:18

W pracy naukowej używa się czasami zwrotu op. cit.
Kolego sorki wielkie że zapytam. Ty odróżniasz przestępstwo pospolite w wykonaniu polityka jak choćby korupcja od decyzji politycznych, które powstały z naruszenia konstytucji i ustaw? Od pierwszych są sądy powszechne, od drugich TS. I proszę hetezji nie tworzyć, że TS do więzienia posyła, bo plackiem padnę i ze śmiechu umrę.
Atrybutem bezwzględnym demokratycznego państwa prawa jest to, że tylko sąd powszechny pozbawia wolności obywatela. 20 lat temu mnie tego uczono, właśnie w czadach kiedy obecna konstytucja R. P. powstawała.
Wystarczy już tych mądrości, szczęśliwego nowego roku, jak najmniej PiSu i rychłego powrotu Wolnej Polski oraz rządów prawa, aby za rok Geniusz z Żoliborza i jego niewolnicy byli, cytując ich bolszewicki wzorzec - na śmietniku historii.
I always get what I want

Marian

Postautor: Marian » 31 gru 2016, 17:28

Podet pisze:
Marian pisze:

Przepisy Konstytucji

Marianie nie trzeba konstytucji cytować. Na całym obszarze Unii Europejskiej obywatel może być pozbawiony wolności tylko po orzeczeniu sądu. Trybunał Stanu do sądownictwa powszechnego nie należy i takich atrybutów nie posiada jak pozbawienie wolności.

Podecie,czyś Ty sie spodziewał,że człowiek nie znający prawa własnego państwa zna prawo międzynarodowe?
W tego powodu zacytowałem powyżej stosowne artykuły prawa obowiązującego nad Odrą i Wisłą.

Wróć do „Aktualności dnia”