Tutaj śmichy-chichy, a pucz jest faktem.

Aktualności - dział przeznaczony dla spraw najbardziej aktualnych
z ostatnich 24 godzin
Awatar użytkownika
Kostyr
Posty: 645
Rejestracja: 26 lis 2016, 22:52

Tutaj śmichy-chichy, a pucz jest faktem.

Postautor: Kostyr » 30 gru 2016, 16:19

Mogę zrozumieć "śmichy" z tego "kanapkowego puczu", choć to bardziej wyraz bezradności i względnego pogodzenia się z rzeczywistym puczem, jaki miał ostatnio miejsce. Nie ulega bowiem żadnej wątpliwości, że wykończenie TK, jego niezależności, jak również zanegowanie uprawnień i roli sejmu (w tym, do uchwalania najistotniejszej ustawy budżetowej), kończy status Polski, jako państwa prawnego, z demokratyczną strukturą i podziałem władzy.
Obecnie w Polsce mamy dyktaturę - PiS-u, pod przywództwem Jarosława Kaczyńskiego. Przypomnę, że ostatnie akcenty wprowadzenia dyktatury miały miejsce przy aktywnym wsparciu straży marszałkowskiej i policji, czyli, jakby nie było, formacji siłowych.

Będę się domagał, by wszyscy, którzy się do tego przyczynili stanęli przed obliczem wymiaru sprawiedliwości i byli surowo ukarani, w zależności od stopnia ich przewin.

Awatar użytkownika
Aloes
Posty: 555
Rejestracja: 01 gru 2016, 0:07

Re: Tutaj śmichy, chichy, a pucz jest faktem.

Postautor: Aloes » 30 gru 2016, 18:18

1. Domagaj się. A od kogo, jak i kiedy?
2. Chcesz wywołać powstanie ludowe i stanąć na jego czele? Czy tylko podjudzasz?
3. O zamachu na państwo, jego organizację, struktury, instytucje, prawo... mówimy od roku. Państwo prawa skończyło się wraz z pierwszą pisowską ustawą "naprawczą", nieuznaniem orzeczenia TK, łamaniem Konstytucji przez prezydenta, premier i sejm.
Chy­ba wspa­niale żyć w dżungli, ­ gdzie nie rządzi jej prawo.
Gdzie rządzi siła, tam bez­silne prawo.
(S. J. Lec)

Marian
Posty: 1897
Rejestracja: 26 lis 2016, 22:57

Re: Tutaj śmichy, cichy, a pucz jest faktem.

Postautor: Marian » 30 gru 2016, 18:39

Aloes pisze:1. Domagaj się. A od kogo, jak i kiedy?
2. Chcesz wywołać powstanie ludowe i stanąć na jego czele? Czy tylko podjudzasz?
3. O zamachu na państwo, jego organizację, struktury, instytucje, prawo... mówimy od roku. Państwo prawa skończyło się wraz z pierwszą pisowską ustawą "naprawczą", nieuznaniem orzeczenia TK, łamaniem Konstytucji przez prezydenta, premier i sejm.Bingo Aloes.
Kolejny raz udowadniasz,że nie jesteś umysłową blondynka.
Brawo,brawo Ty ...
Kostyr to ukryta opcja misia pUczatka na pełnym etacie i na niepełnym etacie kremlowska macka propagandowa...
A może odwrotnie ? A może tylko kremlowska?

Leszek
Posty: 370
Rejestracja: 28 lis 2016, 19:33

Re: Tutaj śmichy, cichy, a pucz jest faktem.

Postautor: Leszek » 30 gru 2016, 19:31

Pan Prezydent słucha wszystkich ,ale wierzy tylko Marszałkowi i nie potrzebuje nagrań z sali Kolumnowej ,żeby jemu wierzyć, oczywiście nie interesują go opinie Wicemarszałków i innych Posłów....

Awatar użytkownika
HarryBrown
Posty: 2413
Rejestracja: 28 lis 2016, 17:51

Re: Tutaj śmichy, cichy, a pucz jest faktem.

Postautor: HarryBrown » 30 gru 2016, 19:42

Aloes, Marianie - czyli Waszym zdaniem nad sprawą należy przejść do porządku dziennego? Koncepcja którą przedstawił Kostyr jest koncepcją słuszną w dłuższej perspektywie. Na ten moment piso-bolszewicy zamknęli sprawę zarówno TK jak i głosowań w Sali Kolumnowej i jakiekolwiek próby negocjacji celem zawarcia kompromisu są nieuzasadnione. W TK brutalnie łamiąc Konstytucję wybrali sobie prezesa TK jak i dopuścili do orzekania trzy osoby, które w świetle prawa nie są do tego uprawnione. Jeżeli chodzi o głosowania to z chwilą podpisania już dwóch ustaw(z pięciu albo sześciu głosowanych tamtego wieczoru) przez Notariusza dalsze próby rozmów w sprawie reasumpcji głosowań są bezzasadne. Naczelny Dwukopytny Pislamu stosuje politykę faktów dokonanych i z nikim się już nie liczy, a wręcz zlewa z góry na dół. W związku z tym wyjścia są dwa: (I) albo będzie uliczna rewolta - czego chyba nikt poza pislamistami nie chce(II) albo trzeba będzie wykorzystywać możliwości prawem przewidziane czyli składanie wniosków/zawiadomień m.in. do prokuratury. Nawet jeżeli ziobrowi mołojcy będą umarzać albo wydawać postanowienia o odmowie wszczęcia postępowania, to otwiera się furtka do skierowania takich wniosków do sądów. Dlatego propozycja Kostyra nie jest taka głupia niezależnie od tego, że pislam zadaje gwałt Konstytucji od ponad roku.

PS Właśnie przed chwilą Magierowski w TVN24 oświadczył, że Notariusz uznał za prawdziwe wyjaśnienia Kuchcińskiego.
Homo erectus = jansen21

Awatar użytkownika
proc
Posty: 1693
Rejestracja: 25 lis 2016, 21:49

Re: Tutaj śmichy, cichy, a pucz jest faktem.

Postautor: proc » 30 gru 2016, 19:53

[quote="Marian"Kostyr to ukryta opcja misia pUczatka na pełnym etacie i na niepełnym etacie kremlowska macka propagandowa...
A może odwrotnie ? A może tylko kremlowska?[/quote]

Bez osobistych wycieczek, proszę. Tym bardziej niczym nieuzasadnionych.
Nihil novi

Marian
Posty: 1897
Rejestracja: 26 lis 2016, 22:57

Re: Tutaj śmichy, cichy, a pucz jest faktem.

Postautor: Marian » 30 gru 2016, 20:09

proc pisze:[quote="Marian"Kostyr to ukryta opcja misia pUczatka na pełnym etacie i na niepełnym etacie kremlowska macka propagandowa...
A może odwrotnie ? A może tylko kremlowska?


Bez osobistych wycieczek, proszę. Tym bardziej niczym nieuzasadnionych.[/quote]


Czy wielce szanowny pan moderator sugeruje,że w innym wątku taki oto komentarz był uzasadniony ?

Re: Katastrofa Tu-154.


Postautor: Kostyr » 30 gru 2016, 16:51
Marian pisze:Może odpowiedzią na to są komentarze userów?
Jeden z nich:
Samolot lecący z Egiptu spadł w wyniku zamachu terrorystycznego... Dowiedzieliśmy się o tym po ponad dwóch tygodniach.

Inny komentarz:
Za wcześnie wybuchły sztuczne ognie na cześć zwycięstwa nad Ameryką.


Postanowiłeś zastąpić PiS-wców w lansowaniu (cytatów) zamachowych teorii?

Leszek
Posty: 370
Rejestracja: 28 lis 2016, 19:33

Re: Tutaj śmichy, cichy, a pucz jest faktem.

Postautor: Leszek » 30 gru 2016, 20:13

Nie ma wątpliwości,że na Sali Plenarnej Marszałek pomimo blokowania mównicy próbował przegłosować ustawy i okazało się ,że z PiSu było tylko 190 osób zatem bez kart opozycji nie było połowy Posłów na Sali to zostało nagrane ,dlatego przenieśli się do Sali Kolumnowej i tam przegłosowali bez świadków i liczenia...

Marian
Posty: 1897
Rejestracja: 26 lis 2016, 22:57

Re: Tutaj śmichy, cichy, a pucz jest faktem.

Postautor: Marian » 30 gru 2016, 20:21

HarryBrown pisze:Aloes, Marianie - czyli Waszym zdaniem nad sprawą należy przejść do porządku dziennego? Koncepcja którą przedstawił Kostyr jest koncepcją słuszną w dłuższej perspektywie. Na ten moment piso-bolszewicy zamknęli sprawę zarówno TK jak i głosowań w Sali Kolumnowej i jakiekolwiek próby negocjacji celem zawarcia kompromisu są nieuzasadnione. W TK brutalnie łamiąc Konstytucję wybrali sobie prezesa TK jak i dopuścili do orzekania trzy osoby, które w świetle prawa nie są do tego uprawnione. Jeżeli chodzi o głosowania to z chwilą podpisania już dwóch ustaw(z pięciu albo sześciu głosowanych tamtego wieczoru) przez Notariusza dalsze próby rozmów w sprawie reasumpcji głosowań są bezzasadne. Naczelny Dwukopytny Pislamu stosuje politykę faktów dokonanych i z nikim się już nie liczy, a wręcz zlewa z góry na dół. W związku z tym wyjścia są dwa: (I) albo będzie uliczna rewolta - czego chyba nikt poza pislamistami nie chce(II) albo trzeba będzie wykorzystywać możliwości prawem przewidziane czyli składanie wniosków/zawiadomień m.in. do prokuratury. Nawet jeżeli ziobrowi mołojcy będą umarzać albo wydawać postanowienia o odmowie wszczęcia postępowania, to otwiera się furtka do skierowania takich wniosków do sądów. Dlatego propozycja Kostyra nie jest taka głupia niezależnie od tego, że pislam zadaje gwałt Konstytucji od ponad roku.

PS Właśnie przed chwilą Magierowski w TVN24 oświadczył, że Notariusz uznał za prawdziwe wyjaśnienia Kuchcińskiego.Nigdzie i nikt nie napisał tu o przechodzeniu do porządku dziennego nad ustanawianiem dyktatury. Aloes postawiła rzeczowe pytania /przeczytaj je jeszcze raz - proszę / na które autor wątku jak dotąd nie dał odpowiedzi...
Co Ty na to ?...

Awatar użytkownika
HarryBrown
Posty: 2413
Rejestracja: 28 lis 2016, 17:51

Re: Tutaj śmichy, cichy, a pucz jest faktem.

Postautor: HarryBrown » 30 gru 2016, 20:35

Przy całej mojej sympatii dla Aloes to jej pytania są mało zasadne. Przede wszystkim z wypowiedzi Kostyra nie wynika by nawoływał do zamieszek i rozstrzygnięć ulicznych. Na pozostałe dwa odpowiedzi po części są w mojej wypowiedzi.
Homo erectus = jansen21

Marian
Posty: 1897
Rejestracja: 26 lis 2016, 22:57

Re: Tutaj śmichy, cichy, a pucz jest faktem.

Postautor: Marian » 30 gru 2016, 20:51

HarryBrown pisze:Przy całej mojej sympatii dla Aloes to jej pytania są mało zasadne. Przede wszystkim z wypowiedzi Kostyra nie wynika by nawoływał do zamieszek i rozstrzygnięć ulicznych. Na pozostałe dwa odpowiedzi po części są w mojej wypowiedzi.


Mam inne zdanie na ten temat.
W pierwszym rzędzie biorę pod uwagę to,że poparcie dla PiS rośnie a nie spada.
W zaistniałej sytuacji każda uliczna zawierucha posłuży misiowi puczatkowi do budowy dyktatury.Obawiam się,że ktoś może takie zamieszki nawet sprowokować ale co będzie potem?...Boję się nawet o tym myśleć.
Kłamczyński jest dobrym taktykiem,nie widzę w opozycji równego mu.

Co trzeba robić?
Nie wiem.Tak daleko zabrnęliśmy,że trzeba czekać aż ekonomia walnie PiS-zwolenników po rzyci... Już zauważa się tendencje wzrostowe cen... A będzie gorzej.

Awatar użytkownika
Aloes
Posty: 555
Rejestracja: 01 gru 2016, 0:07

Re: Tutaj śmichy, cichy, a pucz jest faktem.

Postautor: Aloes » 30 gru 2016, 21:08

HarryBrown pisze:Aloes, Marianie - czyli Waszym zdaniem nad sprawą należy przejść do porządku dziennego? Koncepcja którą przedstawił Kostyr jest koncepcją słuszną w dłuższej perspektywie.
/.../
W związku z tym wyjścia są dwa: (I) albo będzie uliczna rewolta - czego chyba nikt poza pislamistami nie chce(II) albo trzeba będzie wykorzystywać możliwości prawem przewidziane czyli składanie wniosków/zawiadomień m.in. do prokuratury. Nawet jeżeli ziobrowi mołojcy będą umarzać albo wydawać postanowienia o odmowie wszczęcia postępowania, to otwiera się furtka do skierowania takich wniosków do sądów. Dlatego propozycja Kostyra nie jest taka głupia niezależnie od tego, że pislam zadaje gwałt Konstytucji od ponad roku.
Nie uważam, że należy przejść do porządku dziennego.
Nie uważam tak od... grudnia zeszłego roku.
Na ile mogę, umiem... Nie zapominaj, że mieszkam w Warszawie, gdzie odbywają się główne protesty. Jak tak dalej pójdzie, to będziecie się składać na buty dla mnie. Tyle że z tego chodzenia po ulicach niewiele wynika (trochę hałasu, a PiS robi swoje). I podpisuję różne protesty, apele. Jest szansa, że z Zulusem nie wyjdziemy z prokuratury (żart). To... też nic nie daje, co nie znaczy, że należy zaniechać takich działań.
Po prostu ciekawiło mnie, czy Kostyr chce poczekać z "domaganiem się" aż PiS polegnie, czy może chce domagać się już teraz. Jakie mogą być efekty "teraz", masz tu: viewtopic.php?f=4&t=122 (Poprzednie doniesienia na panią premier też nie dały efektu.)
HB, ok, nie zaniechać. A więc co? Masz jakiś pomysł? Prawnie niczego nie zwojujemy, bo pisowska banda ma wszystko - parlament (obie izby), prezydenta, rząd, już TK. Za chwilę weźmie się (właściwie już się bierze) za sądy, prokuratura jest raczej propisowska.
Na ulicy? Pomijając, że PiS ma wojsko, policję, tworzy OT, to... cholernie głupio byłoby, gdyby teraz, po tylu latach po... 1980, 1981, 1989 r. Polacy stanęli przeciwko sobie i gdyby polała się krew.
Więc... CO?
Opozycja nie ma nawet lidera. KOD stracił impet. Inne organizacje są szczątkowe. Partie konkurują między sobą. A Platforma dodatkowo toczy wewnętrzne boje. G. Schetyna nikogo nie porwie. Jest bez wyrazu i... bez jaj. Jak ognia boi się nawet myśli o wcześniejszych wyborach. Ja... widzę pustynię - z lewej i tej bardziej prawej strony sceny politycznej.
Chy­ba wspa­niale żyć w dżungli, ­ gdzie nie rządzi jej prawo.
Gdzie rządzi siła, tam bez­silne prawo.
(S. J. Lec)

Awatar użytkownika
HarryBrown
Posty: 2413
Rejestracja: 28 lis 2016, 17:51

Re: Tutaj śmichy, cichy, a pucz jest faktem.

Postautor: HarryBrown » 30 gru 2016, 21:24

Form walki w sposób cywilizowany z reżimem jest wiele. Na pewno podstawową formą jest komunikacja - gazety, telewizja, radio, media społecznościowe, fora, blogi, spotkania (i najlepiej w małych i średnich miejscowościach bo tam jest potencjał do zabierania zwolenników pislamowi) itd. Kolejna to wykorzystywanie instytucji wymiaru sprawiedliwości dopóki jeszcze jakieś elementy są niezależne od władzy. To jest przyszłościowy oręż, który będzie dawał wiele możliwości po zmianie władzy. A być może w perspektywie pozwoli na szukanie sprawiedliwości w instytucjach międzynarodowych na które Wodzu Podłej Zmiany wpływu już nie ma.. Protesty, demonstracje - wbrew temu co wielu myśli - są efektywne gdyż nic władzy zakochanej w sobie nie boli jak tłumy ludzi, którzy nie myślą tak jak władza. Kolejna rzecz, to bardzo mocno trzeba zacząć mówić i pisać o Smoleńsku i roli Kaczora a także o aferze podsłuchowej, która coraz mocniej jest łączona z Nowogrodzką (a to jest już temat, który może mieć siłę rażenia jak afera Watergate w USA w latach 70-ych).

Ale rzecz najważniejsza to skonsolidowanie opozycji. Kacze stado popełnia tyle błędów, że aż grzech tego nie wykorzystywać. Przede wszystkim Słońce Pislamu popełnia klasyczny błąd wszystkich dyktatorów czyli otwiera jednocześnie wiele frontów co przy miałkości intelektualnej zasobów ludzkich w pislamskim gangu musi doprowadzić do wielu klęsk. Ale żeby tak się stało to opozycja musi działać jak jeden mąż. Nie można dzielić sił, działać z myślą tylko o własnych czterech literach. Na debaty o różnicach programowych przyjdzie czas po wykopaniu pislamu w polityczną czarną dziurę.

Reasumując, najsilniejszym orężem na ten moment są manifestacje oraz lawinowe kierowanie do prokuratury i sądów wniosków i pozwów odnośnie każdego nielegalnego działania reżimu. Jak widać wnioski do prokuratury w sprawie nielegalnego posiedzenia i głosowania wzbudziły wielkie zamieszanie w szeregach. To jest szansa, że gamonie popełnią kolejne błędy, które wpędzą ich w jeszcze większe kłopoty. Działa dopełni klęska w ekonomii bo to jest nieuchronne.
Ostatnio zmieniony 30 gru 2016, 21:29 przez HarryBrown, łącznie zmieniany 1 raz.
Homo erectus = jansen21

Awatar użytkownika
Aloes
Posty: 555
Rejestracja: 01 gru 2016, 0:07

Re: Tutaj śmichy, cichy, a pucz jest faktem.

Postautor: Aloes » 30 gru 2016, 21:28

HarryBrown pisze:Przy całej mojej sympatii dla Aloes to jej pytania są mało zasadne. Przede wszystkim z wypowiedzi Kostyra nie wynika by nawoływał do zamieszek i rozstrzygnięć ulicznych. Na pozostałe dwa odpowiedzi po części są w mojej wypowiedzi.
Pytanie o powstanie ludowe było związane z wpisem w innym temacie:
Kostyr pisze:Zresztą działanie samych partii jest skazane na porażkę, bo tutaj może pomóc tylko społeczny ruch protestu i nieposłuszeństwa. Niestety, KOD, który miał być tą emanacją obywatelskiego protestu, koordynacji i wspierania, poszedł w partyjne rozgrywki, szukanie przyszłościowych fruktów i ... zmarnował nadzieję. Siedzimy w niezłym lejku. :(
Widzę... wakat na pozycji lidera - może...Kostyr? A mojego "powstania ludowego" nie musisz (i raczej nie należy) odbierać w wersji... zbrojnej.
Przy czym wcale nie jestem przeciwniczką nieposłuszeństwa obywatelskiego (czemu dawałam wyraz na forum, może jeszcze na starym). Więcej, uważam, że wobec nagminnego łamania prawa przez rządzących, jest ono usprawiedliwione. (Będziesz mnie bronił przed jansenem).
Chy­ba wspa­niale żyć w dżungli, ­ gdzie nie rządzi jej prawo.
Gdzie rządzi siła, tam bez­silne prawo.
(S. J. Lec)

jansen21
Posty: 936
Rejestracja: 28 lis 2016, 18:46

Re: Tutaj śmichy, cichy, a pucz jest faktem.

Postautor: jansen21 » 30 gru 2016, 21:30

Aloes pisze:Przy czym wcale nie jestem przeciwniczką nieposłuszeństwa obywatelskiego (czemu dawałam wyraz na forum, może jeszcze na starym). Więcej, uważam, że wobec nagminnego łamania prawa przez rządzących, jest ono usprawiedliwione.

A może lepiej wygrać wybory w normalnym konstytucyjnym terminie zamiast kombinować ?

Awatar użytkownika
HarryBrown
Posty: 2413
Rejestracja: 28 lis 2016, 17:51

Re: Tutaj śmichy, cichy, a pucz jest faktem.

Postautor: HarryBrown » 30 gru 2016, 21:32

Pod warunkiem, że twoi szefowie dopuszczą do wolnych i demokratycznych wyborów.
Homo erectus = jansen21

jansen21
Posty: 936
Rejestracja: 28 lis 2016, 18:46

Re: Tutaj śmichy, cichy, a pucz jest faktem.

Postautor: jansen21 » 30 gru 2016, 21:41

HarryBrown pisze:Pod warunkiem, że twoi szefowie dopuszczą do wolnych i demokratycznych wyborów.

Oczywiście skoro i tak je wygrają. Media często krytykują sposób przeprowadzania wyborów w Rosji czy na Białorusi. Jednak niezbyt chętnie przyznają też, że nawet bez tego i tak wygrałaby ta sama władza.

jansen21
Posty: 936
Rejestracja: 28 lis 2016, 18:46

Re: Tutaj śmichy, cichy, a pucz jest faktem.

Postautor: jansen21 » 30 gru 2016, 21:42

Aloes pisze:(Będziesz mnie bronił przed jansenem).

Aloes jak mogłaś tak w ogóle napisać, a co dopiero pomyśleć ?

Awatar użytkownika
proc
Posty: 1693
Rejestracja: 25 lis 2016, 21:49

Re: Tutaj śmichy, cichy, a pucz jest faktem.

Postautor: proc » 30 gru 2016, 22:00

Marian pisze:Czy wielce szanowny pan moderator sugeruje,że w innym wątku taki oto komentarz był uzasadniony ?


Wielce szanowny moderator nie sugeruje, ale wymaga. W tym przypadku odpowiedniego zachowania.
Nihil novi

Awatar użytkownika
Podet
Posty: 481
Rejestracja: 27 lis 2016, 16:46
Lokalizacja: Myślenice

Re: Tutaj śmichy, cichy, a pucz jest faktem.

Postautor: Podet » 30 gru 2016, 22:08

Kostyr pisze:Mogę zrozumieć "śmichy" z tego "kanapkowego puczu", choć to bardziej wyraz bezradności i względnego pogodzenia się z rzeczywistym puczem, jaki miał ostatnio miejsce. Nie ulega bowiem żadnej wątpliwości, że wykończenie TK, jego niezależności, jak również zanegowanie uprawnień i roli sejmu (w tym, do uchwalania najistotniejszej ustawy budżetowej), kończy status Polski, jako państwa prawnego, z demokratyczną strukturą i podziałem władzy.
Obecnie w Polsce mamy dyktaturę - PiS-u, pod przywództwem Jarosława Kaczyńskiego. Przypomnę, że ostatnie akcenty wprowadzenia dyktatury miały miejsce przy aktywnym wsparciu straży marszałkowskiej i policji, czyli, jakby nie było, formacji siłowych.

Będę się domagał, by wszyscy, którzy się do tego przyczynili stanęli przed obliczem wymiaru sprawiedliwości i byli surowo ukarani, w zależności od stopnia ich przewin.

Kostyr elementem demokratycznego państwa prawa jest także to, że nie stawia się ludzi przed wymiarem sprawiedliwości za decyzje, czy błędy polityczne. To co piszesz pachnie fanatyzmem. Polityków sądzi naród w wyborach i Trybunał Stanu za złamanie konstytucji, względnie ustaw. Nie zasądza on jednak więzienia, ani za kraty nie posyła.
Starczy już tego puczu, o wiele weselsza jest nowa prezes TK Przyłębska, która twierdzi, że jej zadaniem jest odpolitycznienie tej instytucji. Nic weselszego reprezentantka PiSu w TK powiedzieć nie mogła. Nie dość, że reprezentuje ona tam swoją macierzystą partię i jej interesy, na starcie skreślając trzech legalnych sędziów wybranych przez poprzedni Sejm założyła sobie garotę na szyję, to wszak PiS i jego ludzie to instytucja upolityczniona do absurdu, odporna na wszelką krytykę oraz opinie nie po jej myśli, gdzie prawem jest słowo prezesa, który nie uznaje niczego niezależnego od niego.
I always get what I want


Wróć do „Aktualności dnia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości