Tzw dobra zmiana w piosence

Aktualności - dział przeznaczony dla spraw najbardziej aktualnych
z ostatnich 24 godzin
Awatar użytkownika
jozefg

Tzw dobra zmiana w piosence

Postautor: jozefg » 30 gru 2016, 9:18

Awatar użytkownika
proc

Re: Tzw "dobra zmiana" w piosence

Postautor: proc » 30 gru 2016, 10:42

Też się zastanawiałem, czy zamieścić. Preisner nie jest pierwszy, mieliśmy już wcześniej Big Cyca i Maleńczuka również na ten temat. Są w dziale "nasze muzyczne fascynacje".
Dobrze, że tak wielcy twórcy angażują się w komentowanie politycznych zmian zachodzących w naszym kraju.
Nihil novi

Awatar użytkownika
jozefg

Postautor: jozefg » 30 gru 2016, 13:02

Ale wykonanie Jacka Wójcickiego! Pisowców chyba szlag trafia jak to słyszą... :D

Awatar użytkownika
Aloes

Postautor: Aloes » 30 gru 2016, 13:07

Chy­ba wspa­niale żyć w dżungli, ­ gdzie nie rządzi jej prawo.
Gdzie rządzi siła, tam bez­silne prawo.
(S. J. Lec)

jansen21

Postautor: jansen21 » 30 gru 2016, 21:44

proc pisze:Też się zastanawiałem, czy zamieścić. Preisner nie jest pierwszy, mieliśmy już wcześniej Big Cyca i Maleńczuka również na ten temat. Są w dziale "nasze muzyczne fascynacje".
Dobrze, że tak wielcy twórcy angażują się w komentowanie politycznych zmian zachodzących w naszym kraju.

Z tymi "wielkimi twórcami" to mocno pojechałeś po bandzie proc.

Awatar użytkownika
HarryBrown

Postautor: HarryBrown » 30 gru 2016, 21:56

W zestawieniu z takimi pislamskimi tuzami sztuki jak Pietrzak czy R.Makowski, to każdy z drugiej strony będzie mógł uchodzić za wielkiego twórcę.
Homo erectus = jansen21

Awatar użytkownika
proc

Postautor: proc » 30 gru 2016, 21:58

jansen21 pisze:Z tymi "wielkimi twórcami" to mocno pojechałeś po bandzie proc.

Wiem, wiem, Prisner to taki prowincjonalny kompozytor.
Nihil novi

jansen21

Postautor: jansen21 » 30 gru 2016, 21:58

HarryBrown pisze:W zestawieniu z takimi pislamskimi tuzami sztuki jak Pietrzak czy R.Makowski, to każdy z drugiej strony będzie mógł uchodzić za wielkiego twórcę.

O gustach się nie dyskutuje, ale akurat ten pierwszy zapisał się złotymi zgłoskami w historii polskiej satyry i kabaretu w czasach PRL co łatwo porównać kiedy się zobaczy aktualny poziom kabaretu w telewizji.

Awatar użytkownika
HarryBrown

Postautor: HarryBrown » 30 gru 2016, 22:00

Przy pełnym poparciu i wsparciu czerwonych towarzyszy :)
Homo erectus = jansen21

jansen21

Postautor: jansen21 » 30 gru 2016, 22:00

proc pisze:
jansen21 pisze:Z tymi "wielkimi twórcami" to mocno pojechałeś po bandzie proc.

Wiem, wiem, Prisner to taki prowincjonalny kompozytor.

Proc: nie chodziło o niego, a o dwa inne twoje przykłady. Zwłaszcza, że użyłeś liczby mnogiej pisząc o ""wielkich twórcach"".

jansen21

Postautor: jansen21 » 30 gru 2016, 22:01

HarryBrown pisze:Przy pełnym poparciu i wsparciu czerwonych towarzyszy :)

Sam widzisz jakie władza miała wtedy poczucie humoru.

Awatar użytkownika
HarryBrown

Postautor: HarryBrown » 30 gru 2016, 22:03

Owszem - idź i powiedz to w twarz rodzinom ofiar grudnia 1970 czy też stanu wojennego. Twoja głupota sięgnęła już zenitu.
Homo erectus = jansen21

Awatar użytkownika
proc

Postautor: proc » 30 gru 2016, 22:06

jansen21 pisze:Proc: nie chodziło o niego, a o dwa inne twoje przykłady. Zwłaszcza, że użyłeś liczby mnogiej pisząc o ""wielkich twórcach"".

A skąd ja mogę wiedzieć, o kogo Ci chodziło? Wróżka jestem, czy co?
Tak samo Ty nie wiesz kogo miałem na myśli, pisząc o wielkich twórcach, ale najwyraźniej wcale Ci to nie przeszkadza.
Nihil novi

jansen21

Postautor: jansen21 » 30 gru 2016, 22:16

HarryBrown pisze:Owszem - idź i powiedz to w twarz rodzinom ofiar grudnia 1970 czy też stanu wojennego. Twoja głupota sięgnęła już zenitu.

I po te słowa skoro są chybione. Ja o kabaretach z lat 80-tych, a ten wyjeżdża z inną dekadą. Co za żenada.

jansen21

Postautor: jansen21 » 30 gru 2016, 22:17

proc pisze:
jansen21 pisze:Proc: nie chodziło o niego, a o dwa inne twoje przykłady. Zwłaszcza, że użyłeś liczby mnogiej pisząc o ""wielkich twórcach"".

A skąd ja mogę wiedzieć, o kogo Ci chodziło? Wróżka jestem, czy co?
Tak samo Ty nie wiesz kogo miałem na myśli, pisząc o wielkich twórcach, ale najwyraźniej wcale Ci to nie przeszkadza.

Żadne: "kogo miałem na myśli" tylko o kim napisałeś, a podałeś trzy przykłady i użyłeś liczby mnogiej.

Awatar użytkownika
HarryBrown

Postautor: HarryBrown » 30 gru 2016, 22:22

jansen21 pisze:
HarryBrown pisze:Owszem - idź i powiedz to w twarz rodzinom ofiar grudnia 1970 czy też stanu wojennego. Twoja głupota sięgnęła już zenitu.

I po te słowa skoro są chybione. Ja o kabaretach z lat 80-tych, a ten wyjeżdża z inną dekadą. Co za żenada.

Chybiony i żenujący to jesteś ty i to w każdym calu. Przy okazji - stan wojenny to też lata 80-te ignorancie i nieuku. Poziom wiedzy masz podobny do swojego mentora posła Carewicza Suskiego.
Homo erectus = jansen21

Awatar użytkownika
proc

Postautor: proc » 30 gru 2016, 22:22

jansen21 pisze:Żadne: "kogo miałem na myśli" tylko o kim napisałeś, a podałeś trzy przykłady i użyłeś liczby mnogiej.

Użyłem liczby mnogiej, jednak nie mogę brać ciągle pod uwagę, że Twoja znajomość gramatyki języka polskiego jest na bardzo podstawowym poziomie.
Nihil novi

pantg

Postautor: pantg » 31 gru 2016, 0:26

Nie pozwalajcie sprowadzac fajnego wątku do pustej pyskuwki. Niektore nieudane wpisy trzeba pomijac milczeniem- to ważne.
,
Wielki Pietrzak zrobił mi wielki zawod. Napisał wielką patriotyczną piosenkę "Aby Polska była Polską", ktora na zawsze przejdzie do polskiej histori. Jednak po upadku PRLu i po jego nieudanej kampani na prezydenta, to pan Pietrzak wręcz znienawidził pokojowe przemiany w Polsce. Ze słow Pietrzaka wynika, że ma on wielkie pretęsje o to, że przez wiele lat media obywały się bez niego. Na tej postawie pan Pietrzak wysnoł on teorie, że to wrogie postkomunistyczne i antypolskie siły się boją tworczosci Pietrzaka i dlatego odcinają go od mediow.
,
Tutaj ciekawa sprawa. Bo okazuje się, że wielu sławnych artystow co nie odnalazło się po upadku PRLu i przestali byc pokazywani w mediach, w wyniku tego wszystkiego ci wielcy artysci wręcz znienawidzili polską transformację, oraz zaczeli doszukiwac się jakis wrogich im układow, ktore to układy chcą ich zniszczyc, dlatego niby zostal odsunięci od mediow. Tak jak Pietrzak, mowi też np. satyryk Mracin Wolski, a niedawno tak samo identycznie mowił ktorys z pisowskich dziennikarzy w radio Tok fm. W skrócie, wszyscy oni mają pretensje do polskich przemian o to, że zostali być dalej celebrytami. Nie potrafią oni tego zrozumieć, że lata mijają i pojawiają się kolejni młodzi zdolni artyści, a rynek i media nie wszystkich mogą pokazywać, bo pojemność nie jest nieograniczona!

Awatar użytkownika
Zulus

Re: Tzw dobra zmiana w piosence

Postautor: Zulus » 26 lis 2017, 8:55

Przypomniała mi się piosenka Kabaretu pod Wyrwigroszem która jak ulał pasuje do tego tematu. :)

I oczywiście musi być Big Cyc. ;)

Lubię komentować bieżące wydarzenia społeczno-polityczne.

Awatar użytkownika
Zulus

Re: Tzw dobra zmiana w piosence

Postautor: Zulus » 16 gru 2017, 16:04

"Kolęda" dla Prezydenta Andrzeja Dudy przygotowana przez Akcję Demokracja, którą była odśpiewana 14 grudnia podczas protestów przed Pałacem Prezydenckim w Warszawie. Na melodię “Przybieżeli do Betlejem”. Ale sympatycy PiS wyli gdy usłyszeli przeróbkę tej kolędy. :D :D

Lubię komentować bieżące wydarzenia społeczno-polityczne.

Wróć do „Aktualności dnia”