Kościół w Polsce.

Aktualności - dział przeznaczony dla spraw najbardziej aktualnych
z ostatnich 24 godzin
Awatar użytkownika
Kostyr

Re: Kościół w Polsce.

Postautor: Kostyr » 18 lis 2017, 10:28

oldHorse pisze:Przekręt jest forumowym "radiem Maryja i TV Trwam w pigułce". Dzięki niemu wiemy, co swoim słuchaczom wciska do głów ks. Rydzyk, bez potrzeby tracenia czasu na słuchanie i oglądanie "materiałów źródłowych".

No popatrz,a ja myślałem, że daje Wam odsyp za możliwość ustawienia tuby propagandowej na forum Platformy Obywatelskiej, w myśl zasady "propagandę mamy wszędzie", bo to efektywne rozwiązanie dotarcia do każdego i zasiania wątpliwości.

Awatar użytkownika
Zulus

Postautor: Zulus » 18 lis 2017, 12:16

Zulus pisze:Ponowny knebel dla ks. Bonieckiego, a Rydzyk bez problemu może politykować i opowiadać się za jedną ze stron politycznego sporu. Szkoda, że Kościół jest tak ślepy i głuchy. :( :( :(

Komunikat

Ze względu na dobro duchowe wiernych i w poczuciu odpowiedzialności za wypowiadane słowa, które w określonych kontekstach tworzonych faktów medialnych wywoływały wśród licznych wiernych dezorientację, m.in. co do nauczania Kościoła odnośnie moralnej oceny samobójstwa (KKK 2280-2282) oraz wprowadziły poważne zamieszanie a nawet zgorszenie, nade wszystko spowodowane opublikowanym 15 listopada 2017 roku wpisem na profilu facebookowym Forum LGBT, jednoznacznie wskazującym na poparcie przez ks. Adama Bonieckiego MIC organizacji tzw. mniejszości seksualnych, których działalność stoi w całkowitej sprzeczności z nauczaniem moralnym Kościoła (por. KKK 2357-2359), w porozumieniu z ks. A. Bonieckim przełożony prowincji wycofał zainteresowanemu przywilej swobodnego wypowiadania się w mediach, pozostawiając jedynie możliwość współpracy z redakcją Tygodnika Powszechnego.

Odpowiednie kroki odnośnie karności i dyscypliny mające na celu naprawę tej sytuacji zostały podjęte zgodnie z obowiązującym prawem, przedstawione zainteresowanemu i przez niego przyjęte.

Ks. Piotr Kieniewicz MIC
sekretarz prowinc

http://www.marianie.pl/index.php?page=nowosci&id=1836

Ks. Boniecki zakneblowany, a ks. Kneblewski wciąż nadaje.

- Nasz polski nacjonalizm jest najpiękniejszy i najzdrowszy - powiedział bydgoski ks. Roman Kneblewski na antenie TV Republika. - Pan Jezus ukazuje się, w tym dobrym rozumieniu, jako nacjonalista - dodał.

http://bydgoszcz.wyborcza.pl/bydgoszcz/ ... ralat.html
Lubię komentować bieżące wydarzenia społeczno-polityczne.

Awatar użytkownika
Zulus

Postautor: Zulus » 18 lis 2017, 13:39

Oświadczenie Tygodnika Powszechnego ws. zakazu wypowiadania się w mediach, nałożonego ponownie na ks. Adama Bonieckiego.

Zgromadzenie Księży Marianów po raz kolejny wydało zakaz wypowiadania się w mediach dla naszego redaktora seniora ks. Adama Bonieckiego. Poprzedni, nałożony 6 lat temu, został zniesiony w lipcu tego roku, a teraz – jak czytamy w komunikacie na stronie zgromadzenia – nałożony ponownie.

Tym razem pod adresem ks. Adama przełożeni wysunęli konkretne zarzuty. Pierwszy, dotyczący wpisu na stronie kampanii LGBT, jest zwyczajnie nieprawdziwy, ponieważ ks. Adam żadnego wpisu ani innego aktu wsparcia nie dokonywał; stał się natomiast ofiarą manipulacji, co sam wkrótce wyjaśni w oświadczeniu na stronie zgromadzenia. Wykorzystano tu jego życzliwość i fakt, że jest przeciwnikiem dyskryminowania osób homoseksualnych, traktowania ich z pogardą oraz poniżania, co jest literalnie zgodne z nauczaniem Kościoła katolickiego (por. KKK 2358: „Powinno się traktować te osoby z szacunkiem, współczuciem i delikatnością. Powinno się unikać wobec nich jakichkolwiek oznak niesłusznej dyskryminacji”). Przykro nam, że przełożeni, znając uprzednio jego wyjaśnienie, użyli dla uzasadnienia swojej decyzji nieprawdziwego zarzutu.

Drugi zarzut dotyczy kazania wygłoszonego podczas pogrzebu Piotra Szczęsnego, którego samospalenie wstrząsnęło opinią publiczną. Nasz redaktor senior miał wówczas „wywoływać wśród licznych wiernych dezorientację”. Tymczasem ks. Adam na naszych łamach wyraźnie wyjaśnił swój i Kościoła stosunek do samobójstwa, cytując wprost Katechizm: „Nie powinno się tracić nadziei dotyczącej wiecznego zbawienia osób, które odebrały sobie życie. Bóg, w sobie wiadomy sposób, może dać im możliwość zbawiennego żalu. Kościół modli się za ludzi, którzy odebrali sobie życie” (KKK 2283). „Mówią mi­: z samobójcy robisz świętego – głosił podczas pogrzebowego kazania. – Nie jestem urzędem ogłaszającym świętych. Myślami stoję tam, na placu pod Pałacem Kultury i pytam: kim ja jestem, żeby osądzać czyn mego bliźniego?”.

Stanowisko „Tygodnika Powszechnego” wobec zakazu nałożonego na ks. Adama pozostaje dzisiaj takie samo, jak 6 lat temu. Podobnie jak wtedy uważamy, że jest to decyzja krzywdząca Kościół jako całość, a nie zespół przekonań politycznych. Decyzja Zgromadzenia jest jednak szczególnie niefortunna, gdyż podjęta w czasie, w którym bardziej niż kiedykolwiek w ciągu ostatnich lat, potrzebujemy w Polsce głosów takich jak ks. Adama: jednoczących, zbliżających nas do siebie, przypominających o wartości wspólnoty. Czy ci wszyscy, którzy masowo udzielają dzisiaj Ks. Adamowi wsparcia, mają być z niej wykluczeni?

https://www.tygodnikpowszechny.pl/oswia ... ego-150882

Awatar użytkownika
sciemniacz

Postautor: sciemniacz » 18 lis 2017, 14:03

Niczego innego się nie spodziewałem.
Poprę kandydaturę Romana Giertycha na prezydenta RP. Jeśli się zdecyduje... ;)

Awatar użytkownika
Kostyr

Postautor: Kostyr » 18 lis 2017, 15:05

sciemniacz pisze:Niczego innego się nie spodziewałem.

Po zakonie, tygodniku, czy ks Bonieckim?

Awatar użytkownika
proc

Postautor: proc » 18 lis 2017, 15:26

Ja również niczego innego się nie spodziewałem. :)
Nihil novi

Awatar użytkownika
sciemniacz

Postautor: sciemniacz » 18 lis 2017, 16:48

Kostyr pisze:
sciemniacz pisze:Niczego innego się nie spodziewałem.

Po zakonie, tygodniku, czy ks Bonieckim?

Po zakonie.
Poprę kandydaturę Romana Giertycha na prezydenta RP. Jeśli się zdecyduje... ;)

Awatar użytkownika
proc

Postautor: proc » 18 lis 2017, 20:20

Obrazek
Nihil novi

Awatar użytkownika
Zulus

Postautor: Zulus » 26 lut 2018, 13:47

Cenzura intencji w prawdziwie polskim kościele katolickim. :evil: :evil: :evil:

Proboszcz parafii w Głubczycach modlił się w trakcie mszy za "patriotę Antoniego Macierewicza". Równocześnie odmówił przyjęcia od parafianina intencji za Lecha Wałęsę. Sprawa trafiła do opolskiego biskupa – informuje "Gazeta Wyborcza".

https://opole.onet.pl/glubczyce-probosz ... se/dq2e3jw

Marian

Postautor: Marian » 26 lut 2018, 14:15

Zulus pisze:Cenzura intencji w prawdziwie polskim kościele katolickim. :evil: :evil: :evil:

Proboszcz parafii w Głubczycach modlił się w trakcie mszy za "patriotę Antoniego Macierewicza". Równocześnie odmówił przyjęcia od parafianina intencji za Lecha Wałęsę. Sprawa trafiła do opolskiego biskupa – informuje "Gazeta Wyborcza".

https://opole.onet.pl/glubczyce-probosz ... se/dq2e3jw

Zulusie, bracie w panu, czcigodny proboszcz bardzo zacnie postąpił ...
Za grzeszników -niegdyś zwących się faryzeuszami a dzisiaj patriotami - należy się modlić a nie za ludzi prawych.
Amen.

Awatar użytkownika
Zulus

Postautor: Zulus » 17 mar 2018, 16:08

Ksiądz profesor Staniek modli się o śmierć papieża Franciszka. :!:

- Modlę się o mądrość dla papieża, o jego serce otwarte na działanie Ducha Świętego, a jeśli tego nie uczyni - modlę się o szybkie jego odejście do Domu Ojca. O szczęśliwą śmierć dla niego mogę zawsze prosić Boga, bo szczęśliwa śmierć to wielka łaska - mówił ks. prof. Edward Staniek podczas homilii w kościele Sióstr Felicjanek.

http://www.gazetakrakowska.pl/wiadomosc ... ,13016360/

Ja nawet największemu wrogowi nie życzył bym śmierci, no ale nie jestem tym księdzem profesorem. :lol: :lol: :lol:

Oczekiwałem stosownej kary, ze strony właściwego biskupa, w reakcji na skandaliczne słowa księdza Stańka, ale się nie doczekałem. :!:

Z ogromnym bólem i żalem przyjąłem wiadomość o słowach, jakie pod adresem Ojca Świętego Franciszka wypowiedział niedawno ks. prof. Edward Staniek podczas homilii w kościele sióstr felicjanek w Krakowie. Tę sprawę poruszyłem podczas osobistej z nim rozmowy.

Zapewniam, że w intencjach Ojca Świętego Franciszka modli się codziennie i żarliwie cały Kościół Krakowski, upraszając u Pana Boga tak konieczne dla Niego łaski w pełnieniu Urzędu Piotra w jednym, świętym, katolickim i apostolskim Kościele.

+ Marek Jędraszewski
Arcybiskup Metropolita Krakowski

Kraków, 17 marca 2018 rok

http://www.diecezja.pl/archidiecezja/ak ... kiego.html

Awatar użytkownika
proc

Postautor: proc » 15 kwie 2018, 22:47

Takie obrazki z ostatnich godzin. ONR'owcy dostali wyraźne wsparcie od Kościoła, więc powoli przejmują najważniejsze dla polskiej wolności miejsca, jak Salę BHP w Stoczni Gdańskiej. Na to akurat pozwolili im ludzie rządzący związkiem Solidarność, również zabiegający pilnie o jasnogórskie błogosławieństwo.
Czy polski KK jest już kościołem nacjonalistycznym, co według mnie stoi w wyraźnej sprzeczności z przesłaniem Nowego Testamentu, na którym jest on osadzony? Zbyt dużo ważnych duchownych wspiera ten światopogląd, przy milczeniu np. Episkopatu. Czyżby i on był podzielony?

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Nihil novi

Awatar użytkownika
Pompon

Postautor: Pompon » 16 kwie 2018, 8:05

Jeżeli rozum przestanie funkcjonować, obudzą się upiory.

Awatar użytkownika
Zulus

Postautor: Zulus » 16 kwie 2018, 15:59

proc pisze:Takie obrazki z ostatnich godzin. ONR'owcy dostali wyraźne wsparcie od Kościoła, więc powoli przejmują najważniejsze dla polskiej wolności miejsca, jak Salę BHP w Stoczni Gdańskiej. Na to akurat pozwolili im ludzie rządzący związkiem Solidarność, również zabiegający pilnie o jasnogórskie błogosławieństwo.
Czy polski KK jest już kościołem nacjonalistycznym, co według mnie stoi w wyraźnej sprzeczności z przesłaniem Nowego Testamentu, na którym jest on osadzony? Zbyt dużo ważnych duchownych wspiera ten światopogląd, przy milczeniu np. Episkopatu. Czyżby i on był podzielony?

Chyba masz rację i polski Kościół w części jest kościołem nacjonalistycznym. Przeczytaj co o nacjonalistach i Kościele mówi prymas Polak.

Obrazek

Episkopat co prawda skrytykował nacjonalizm w kwietniu zeszłego roku, ale jak widać przeorzy Jasnej Góry nie wzięli sobie tego do serca.

Awatar użytkownika
proc

Postautor: proc » 16 kwie 2018, 19:45

Bardzo ważne słowa. To dobrze, że odezwał się wreszcie ktoś z autorytetem, pytanie jednak, do kogo swoją wypowiedzią jest w stanie dotrzeć? Na ile jego słowa mogą wywołać otrzeźwienie w duchownych i wpływowych wierzących, którzy nawet papieża traktują z niechęcią, a nawet pogardą? Tak się kończy sojusz kościoła i polityki. Władza i pieniądze działają jak afrodyzjak dla obu stron.
Nihil novi

Wróć do „Aktualności dnia”