Opozycja daje ciała w sprawach kobiet...:(

Aktualności - dział przeznaczony dla spraw najbardziej aktualnych
z ostatnich 24 godzin
Awatar użytkownika
Kostyr

Re: Opozycja daje ciała w sprawach kobiet...:(

Postautor: Kostyr » 13 sty 2018, 10:36

HarryBrown pisze:Nie przypisuj mi swoich uczuć jakimi obdarzasz zarówno Antka jak i jego podkomisję.
Słabe i nietrafione.

Mogę zrozumieć (choć nie usprawiedliwić) Nowoczesną, że dała się nabrać na ten trik PiS-u. Feminizm to ich naturalne środowisko i zaplecze. Nie ulega wątpliwości, że czarne marsze kobiet miały swoje znaczenie (choć wiele ich uczestniczek, to nie feministki). Miał to być zapewne ukłon w ich stronę.
Ale wdepnięcie PO, to już żenada. Chyba, że Platforma chciała wyraźnie zademonstrować ostry skręt w lewo, łącznie z wyrzuceniem konserwatystów. To rzeczywiście im się udało, choć w obecnej sytuacji to pomysł idiotyczny. Widać Platforma postanowiła zaorać się na wszystkich polach. Czasami taka reakcja autoagresji może być skutkiem jakiejś wielkiej traumy i nieumiejętności poradzenia sobie z taką sytuacją. Ciekawe czy buta, jaką pokazują to też element tej reakcji, czy beznadziejnej głupoty?

Awatar użytkownika
proc

Postautor: proc » 13 sty 2018, 10:48

Kostyr pisze: Miał to być zapewne ukłon w ich stronę.
Ale wdepnięcie PO, to już żenada. Chyba, że Platforma chciała wyraźnie zademonstrować ostry skręt w lewo, łącznie z wyrzuceniem konserwatystów. To rzeczywiście im się udało, choć w obecnej sytuacji to pomysł idiotyczny.

Gdyby decyzja o zmianie kursu była świadoma, to pół biedy. Problem w tym, że oni sami nie wiedzą, co robią. Mamy do czynienia z ideowym zagubieniem, brakiem jakiejkolwiek świadomości celu (nawet "antypisu" niespecjalnie ogarniają) i zwyczajnie intelektualnym uwstecznieniem.
Nihil novi

Awatar użytkownika
sciemniacz

Postautor: sciemniacz » 13 sty 2018, 10:54

proc pisze:
sciemniacz pisze:Moim zdaniem w projekcie obrońców życia nie ma tak kontrowersyjnych zapisów...

Jak to nie ma, skoro zmiana ustawy praktycznie zamyka możliwość dokonywania aborcji. Ogranicza ją jedynie do przypadków związanych z zagrożeniem życia kobiety w ciąży, co również może być interpretowane skrajnie niekorzystnie dla owej kobiety.
Że nie ma w niej karania za propagandę proaborcyjną? Takie rzeczy załatwić można w innym terminie, osobnymi przepisami, w oparciu o ww ustawę. PiS już wielokrotnie pokazał, jak to się robi.
Tak więc, zmiany przedstawione przez prawicę są tak samo radykalne, jak propozycje drugiej strony.

To ja może wkleję treść projektu.
Projektustawy o zmianie ustawy z dnia 7 stycznia 1993 r. o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży.

Art. 1 W ustawie z dnia 7 stycznia 1993 r. o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży (Dz.U. Nr 17 z dnia 1 marca 1993 r., poz. 78 z późn. zm.), wprowadza się następujące zmiany:

1) Uchyla się art. 4a ust. 1 pkt 2.

2) 4a ust. 3 otrzymuje brzmienie: „W przypadkach, o których mowa w ust. 1 pkt 1, przerwania ciąży dokonuje lekarz w szpitalu”.

3) 4a ust. 5 zdanie pierwsze otrzymuje brzmienie: „wystąpienie okoliczności, o których mowa w ust. 1 pkt 1, stwierdza inny lekarz niż dokonujący przerwania ciąży chyba, że ciąża zagraża bezpośrednio życiu kobiety”.

Art. 2 Ustawa wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia.

Zmiana w ustępie 1 polega więc na uchyleniu art 42 ust 1 pkt 2 niniejszej ustawy, czyli zakaz aborcji z powodu uszkodzenia płodu lub jego ciężkiej i nieuleczalnej choroby http://prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/downl ... 0078Lj.pdf
Ustęp 2 ma znaczenie czysto techniczne.
Ustęp 3 zakłada, że zagrożenie życia lub zdrowia matki stwierdza inny lekarz niż dokonujący aborcji, chyba że istnieje obawa bezpośredniego zagrożenia życia.

I o ile uważam za okrucieństwo zmuszanie kobiety do rodzenia dziecka, o którym z góry wiadomo, że umrze wkrótce i w wielkim cierpieniu, o tyle wszyscy jak tu jesteśmy, mamy świadomość że ten artykuł 4a stwarzał możliwość nadużyć. I mimo tej niedoskonałości, jestem przeciwnikiem zmian, natomiast rozumiem motywy autorów i nie zgadzam się z poglądem, że oni idą na całość.

Podtrzymuję swoje zdanie. Nie można stawiać znaku równości, tamten odrzucony projekt był znacznie bardziej radykalny bo ingerował w podstawową wolność każdego z nas. Gdyby zaproponowane zmiany weszły w życie, to za to co napisałem w niniejszym poście, podlegałbym odpowiedzialności karnej. Dla mnie to jest światopoglądowy totalitaryzm w orwellowskim stylu.
Poprę kandydaturę Romana Giertycha na prezydenta RP. Jeśli się zdecyduje... ;)

Awatar użytkownika
proc

Postautor: proc » 13 sty 2018, 11:29

Jak to nie idą na całość, skoro to własnie robią? Podważają kompromis, lecz tym razem, nauczeni wcześniejszą porażką, zaczynają to robić krok po kroku (lewica natomiast poszła drogą, którą kroczyli ustawodawcy prolife w zeszłym roku).
Po Tobie widać, że ich działania są skuteczne. Jesteś przeciwnikiem zmiany, bo jest ona zbyt daleko idąca, wręcz okrutna w swoich skutkach, ale niech będzie. Jakoś tam jesteś w stanie to zaakceptować, bo mimo wszystko, są one zgodne z Twoim światopoglądem.
Wartościujesz i wybierasz mniejsze zło, gubiąc po drodze meritum.
Autorzy zmiany w uzasadnieniu wyraźnie wskazują na kierunek ideologiczny, w którym zmierzają. To tylko kwestia czasu, kiedy prawo będzie znacznie zaostrzane osobnymi aktami wynikającymi z tej ustawy, aby pozbywać się kolejnych nadużyć. To tyko kwestia czasu, żebyśmy mieli rozwiązania, proponowane w tamtym roku.
Pomijając Twoją ocenę tych propozycji, zamach na kompromis został dokonany. Kiedyś będziesz musiał żyć w Polsce pod działaniem ustaw uchwalonych przez lewicę.
Nihil novi

Awatar użytkownika
sciemniacz

Postautor: sciemniacz » 13 sty 2018, 11:37

proc pisze:Kiedyś będziesz musiał żyć w Polsce pod działaniem ustaw uchwalonych przez lewicę.

Być może, ale zanim to nastąpi, mogę mieć poglądy jakie chcę, wyrażać je, mogę też popierać ludzi myślących podobnie jak ja, głosować, więc dołożę małą cegiełkę do tego, żeby to niebezpieczeństwo od nas wszystkich oddalić. :)

Awatar użytkownika
proc

Postautor: proc » 13 sty 2018, 11:46

sciemniacz pisze:Być może, ale zanim to nastąpi, mogę mieć poglądy jakie chcę, wyrażać je, mogę też popierać ludzi myślących pewne podobnie jak ja, głosować, więc dołożę małą cegiełkę do tego, żeby to niebezpieczeństwo od nas wszystkich oddalić. :)

Czy ja Ci zabraniam posiadania poglądów? Masz je jakie masz, i cegiełki też kładziesz, gdzie uważasz za stosowne.
Ja na pewno nie poprę budowniczych obecnego ustroju, nawet w jego złagodzonej wersji. Kogo jednak przyjdzie mi wesprzeć, jeszcze nie wiem. Niestety mam poglądy centrowe, a to w radykalizującej się polityce, jest stracona pozycja.
Nihil novi

Awatar użytkownika
HarryBrown

Postautor: HarryBrown » 13 sty 2018, 11:51

Kostyr pisze:Słabe i nietrafione.

I vice versa.

Kostyr pisze:Mogę zrozumieć (choć nie usprawiedliwić) Nowoczesną, że dała się nabrać na ten trik PiS-u. Feminizm to ich naturalne środowisko i zaplecze. Nie ulega wątpliwości, że czarne marsze kobiet miały swoje znaczenie (choć wiele ich uczestniczek, to nie feministki). Miał to być zapewne ukłon w ich stronę.
Ale wdepnięcie PO, to już żenada. Chyba, że Platforma chciała wyraźnie zademonstrować ostry skręt w lewo, łącznie z wyrzuceniem konserwatystów. To rzeczywiście im się udało, choć w obecnej sytuacji to pomysł idiotyczny. Widać Platforma postanowiła zaorać się na wszystkich polach. Czasami taka reakcja autoagresji może być skutkiem jakiejś wielkiej traumy i nieumiejętności poradzenia sobie z taką sytuacją. Ciekawe czy buta, jaką pokazują to też element tej reakcji, czy beznadziejnej głupoty?

Nie można wykluczyć, że na pokładzie PO doszło już do jawnego buntu przeciwko aktualnej wierchuszce. Kompromitacja bywa w polityce skutecznym narzędziem na pozbycie się szefów.
Homo erectus = jansen21

Awatar użytkownika
HarryBrown

Postautor: HarryBrown » 13 sty 2018, 11:58

proc pisze:
HarryBrown pisze:...Dlatego tak istotne jest by wszyscy zainteresowani usiedli i spokojnie przedyskutowali propozycje. Na tym polega sztuka polityki oraz szacunek dla wyborców. A u nas niezależnie kto rządzi to politycy wiedzą lepiej i w głębokim poważaniu mają debatę i konsultacje społeczne. I istota problemu nie dotyczy treści tylko uniemożliwieniu debaty nad treścią.

To już mieliśmy Harry. Kiedyś politycy wraz z Episkopatem usiedli i wymyślili kompromis. Dzisiaj prawica go podważyła, a lewica wkroczyła ze swoim wojskiem na tereny objęte wojną. Obawiam się, a nawet jestem pewny, że żadnego porozumienia nigdy nie będzie. Bo i po co, skoro i jednej i drugiej stronie konflikt jest na rękę.

Dlatego należało dopuścić do komisji oba projekty by fanatycy z obu stron mogli toczyć niekończące się debaty. Naczelnik na pewno nie jest zainteresowany szybkim rozstrzygnięciem w tej kwestii. A teraz to jeden czort wie jak to się potoczy. Jeżeli pislamiści uchwalą nową ustawę (bo np. trzeba będzie udobruchać rydzykowo-antkowy elektorat), to należy się spodziewać, że gdy do władzy dojdzie lewica, to będzie przegięcie w drugą stronę w ramach politycznej zemsty.
Homo erectus = jansen21

Awatar użytkownika
sciemniacz

Postautor: sciemniacz » 13 sty 2018, 12:05

proc pisze:Czy ja Ci zabraniam posiadania poglądów? Masz je jakie masz, i cegiełki też kładziesz, gdzie uważasz za stosowne.
Ja na pewno nie poprę budowniczych obecnego ustroju, nawet w jego złagodzonej wersji. Kogo jednak przyjdzie mi wesprzeć, jeszcze nie wiem. Niestety mam poglądy centrowe, a to w radykalizującej się polityce, jest stracona pozycja.

Nowacka chce zabronić. Jakoś mam wrażenie, być może mylne, że dla Ciebie demony lewicy mają mniej ostre pazury od demonów prawicy. A w zasadzie, że to tylko tipsy. Tęczowe. Jak uczy historia, nie jest to prawda.
A co do głosowania - w samorządowych poprę lokalsów, natomiast w parlamentarnych, jeśli PO nie otrzeźwieje, albo nie wezmę udziału, albo zagłosuję na PSL, również ze świadomością mankamentów obecnego przywództwa.

Awatar użytkownika
Kostyr

Postautor: Kostyr » 13 sty 2018, 12:56

proc pisze:
Kostyr pisze: Miał to być zapewne ukłon w ich stronę.
Ale wdepnięcie PO, to już żenada. Chyba, że Platforma chciała wyraźnie zademonstrować ostry skręt w lewo, łącznie z wyrzuceniem konserwatystów. To rzeczywiście im się udało, choć w obecnej sytuacji to pomysł idiotyczny.

Gdyby decyzja o zmianie kursu była świadoma, to pół biedy. Problem w tym, że oni sami nie wiedzą, co robią. Mamy do czynienia z ideowym zagubieniem, brakiem jakiejkolwiek świadomości celu (nawet "antypisu" niespecjalnie ogarniają) i zwyczajnie intelektualnym uwstecznieniem.

Mógłbyś wyjaśnić dlaczego (nie pierwszy raz) manipulujesz moją wypowiedzią? Jakieś braki intelektualne? Przecież pierwsze zdanie cytowanej mojej wypowiedzi jednoznacznie odnoszą się do zupełnie innego akapitu, dotyczącej Nowoczesnej. To są te standardy, jakie promuje PO poprzez swoich moderatorów?

Awatar użytkownika
proc

Postautor: proc » 13 sty 2018, 13:06

Kostyr pisze:Mógłbyś wyjaśnić dlaczego (nie pierwszy raz) manipulujesz moją wypowiedzią? Jakieś braki intelektualne? Przecież pierwsze zdanie cytowanej mojej wypowiedzi jednoznacznie odnoszą się do zupełnie innego akapitu, dotyczącej Nowoczesnej. To są te standardy, jakie promuje PO poprzez swoich moderatorów?

Nie unoś się, bo Ci żyłka pęknie.
Każdemu może się zdarzyć błąd lub niedopatrzenie, więc albo więcej wyrozumiałości, albo daruj sobie uczestnictwo w forumowych dyskusjach. A wnioski, które wyciągasz są zupełnie od czapy.
Nihil novi

Awatar użytkownika
proc

Postautor: proc » 13 sty 2018, 13:23

sciemniacz pisze:
proc pisze:Nowacka chce zabronić. Jakoś mam wrażenie, być może mylne, że dla Ciebie demony lewicy mają mniej ostre pazury od demonów prawicy. A w zasadzie, że to tylko tipsy. Tęczowe. Jak uczy historia, nie jest to prawda.
A co do głosowania - w samorządowych poprę lokalsów, natomiast w parlamentarnych, jeśli PO nie otrzeźwieje, albo nie wezmę udziału, albo zagłosuję na PSL, również ze świadomością mankamentów obecnego przywództwa.

Może i chce, i może jej się kiedyś uda. Ja obecnie bardziej obawiam się prób zatkania ust inaczej myślącym przez doktrynerską prawicę. To jest na dzisiaj realne zagrożenie.
Określiłem swe poglądy jako centrowe. Ja dostrzegam szpony zarówno w lewicowych, jak i prawicowych rękach, o czym uczy historia.
Ze swej strony postaram się poprzeć kogoś, kto będzie miał minimalne szanse na zmianę naszej polityki. Niemniej nie podoba mi się otwarta walka z Kościołem, dlatego nie będzie moim wyborem partia do takiej wojny nawołująca. Uważam, że nic mu nie szkodzi bardziej niż obecny układ. Z drugiej strony, nie znoszę katolickiego doktrynerstwa i wynikającego z niego lizusostwa wobec ludzi kościoła, więc na pewno nie pójdę Twoją drogą.
Nihil novi

Awatar użytkownika
Przekret

Postautor: Przekret » 13 sty 2018, 13:38

HarryBrown pisze:
Nie można wykluczyć, że na pokładzie PO doszło już do jawnego buntu przeciwko aktualnej wierchuszce. Kompromitacja bywa w polityce skutecznym narzędziem na pozbycie się szefów.

Co ciekawe, zamilkła Ewa Kopacz, nikt nie wysyła do boju Szczerby, cisza u Nitrasa, Trzaskowski gdzieś zginął...
Pewnie masz rację z tym buntem przeciwko dowództwu. Sam jestem zawiedziony postawą Przewodniczącego Schetyny.
Odnośnie konserwatystów w klubie PO; tylko trójka ich była?
Przypuszczam, że sprawa aborcji została wywołana specjalnie. Jakiś dobry gracz posłużył się aborcją, by wywołać konflikty wewnętrzne w PO i .N. To wcale nie musiał być Kaczyński, ale pan w sweterku z SLD lub PSL, któremu jako mającemu 100% możliwości koalicyjnych, świta w głowie zmiana koalicjanta.
Co do miszcza się nie wypowiadam - ja tylko idealnie gram na nerwach i mistrzowsko potrafię wku....ać ludzi.

Awatar użytkownika
Kostyr

Postautor: Kostyr » 13 sty 2018, 19:16

Kostyr pisze:Jeżeli za niezbyt kontrowersyjny uważasz zapis obowiązku np. urodzenia dziecka będącego skutkiem gwałtu, to moje kondolencje.

Chyba trochę za szybko czytałem projekt ustawy PiS-u i błędnie przypisałem ust.3 punktowi 3. w 1 ustępie. PiS łaskawie zgodził się w projekcie na możliwość usunięcia ciąży będącej skutkiem przestępstwa. Ludzkie pany.

HarryBrown pisze:Dlatego należało dopuścić do komisji oba projekty by fanatycy z obu stron mogli toczyć niekończące się debaty.

Harry, ta podpucha była właśnie po to, by toczyła się burzliwa debata. Ona nie ograniczyłaby się do fanatyków, komisji. Ona zajęła by wszystkich, zasłaniając inne działania PiS-u. Przecież właśnie dlatego 57 czy 58 pisowców poparło dalsze debatowanie projektu Nowoczesnej, bo bez tego opozycja nie miałaby szansy na jej przegłosowanie. Niestety nie wykorzystała zachowania swoich posłów, tylko zabrnęła jeszcze dalej niż oczekiwał PiS.
Pewnie wielu nie pamięta, ale takie burzliwe debaty odbywał się na początku lat dziewięćdziesiątych. To była reakcja na rzeźnię lat osiemdziesiątych i początku 90-tych, których skutki sięgają dzisiejszych czasów. Chcemy to wszystko jeszcze raz "przerabiać"? Zwłaszcza, że to temat zastępczy i jest to ostatni, który ma szansę godnego rozpatrzenia.

Zaostrzenie prawa wydaje się mało prawdopodobne, bo od razu PiS straci u wielu wyborców i wystawi się na łatwy atak. Myślę, że w momencie kiedy nie przeszedł projekt Nowoczesnej, to PiS jest w niekomfortowej sytuacji. To znaczy byłby, gdyby nie durne reakcje PO i Nowoczesnej.

Awatar użytkownika
sciemniacz

Postautor: sciemniacz » 13 sty 2018, 21:10

Kostyr pisze:Harry, ta podpucha była właśnie po to, by toczyła się burzliwa debata. Ona nie ograniczyłaby się do fanatyków, komisji. Ona zajęła by wszystkich, zasłaniając inne działania PiS-u. Przecież właśnie dlatego 57 czy 58 pisowców poparło dalsze debatowanie projektu Nowoczesnej, bo bez tego opozycja nie miałaby szansy na jej przegłosowanie. Niestety nie wykorzystała zachowania swoich posłów, tylko zabrnęła jeszcze dalej niż oczekiwał PiS.
Pewnie wielu nie pamięta, ale takie burzliwe debaty odbywał się na początku lat dziewięćdziesiątych. To była reakcja na rzeźnię lat osiemdziesiątych i początku 90-tych, których skutki sięgają dzisiejszych czasów. Chcemy to wszystko jeszcze raz "przerabiać"? Zwłaszcza, że to temat zastępczy i jest to ostatni, który ma szansę godnego rozpatrzenia.

Myślę że Twoja diagnoza może być trafna, a przynajmniej wydaje mi się logiczna. Zajęcie przestrzeni medialnej przez temat aborcji stanowiłoby znakomitą zasłonę dla innych działań, zresztą zdaje się że już przykryło temat zmiany ordynacji wyborczej czy wprowadzanie w życie "reformy" wymiaru sprawiedliwości.

Awatar użytkownika
HarryBrown

Postautor: HarryBrown » 13 sty 2018, 21:32

Wg mnie Naczelnik nie byłby zainteresowany upublicznianiem tego tematu bo musiałby się jednoznacznie opowiedzieć. A to mogłoby grozić gwałtownymi protestami ulicznymi, których on nie lubi i się boi. Spodziewałbym się, że nakaże by prace trwały w stylu iście latino czyli maniana aż do końca tej kadencji. A na dziś mamy jeden projekt prawicowych fanatyków plus opozycję, która przez społeczeństwo odbierana jest jako banda tłuków i frajerów. Czyli problem ma opozycja a nie pislamiści.
Homo erectus = jansen21

Awatar użytkownika
Kostyr

Postautor: Kostyr » 14 sty 2018, 12:14

HarryBrown pisze:Wg mnie Naczelnik nie byłby zainteresowany upublicznianiem tego tematu bo musiałby się jednoznacznie opowiedzieć. A to mogłoby grozić gwałtownymi protestami ulicznymi, których on nie lubi i się boi. Spodziewałbym się, że nakaże by prace trwały w stylu iście latino czyli maniana aż do końca tej kadencji.
No i protesty są... wobec opozycji, że nie stanęła cała za lewackimi feministkami. Gdyby Platforma od początku mówiła, że nie poprze obu projektów, bo jest za utrzymaniem osiągniętego kompromisu z 93, to odpowiedzialnością majstrowania obarczony zostałby PiS.
A tak, nawet jak PiS wprowadzi swoje zmiany (bo opozycja nie ma szansy wprowadzić jakiegokolwiek swojego rozwiązania), to znaczna część hejtu skupi się na opozycji (wspieranego oczywiście przez pisowskich trolli). I właśnie tyle ugrała Platforma próbując zadowolić wszystkich.
Te, które próbują zadowolić wszystkich, często marnie kończą. ;)

A ja chyba muszę szukać partii, na którą mógłbym zagłosować. :(

Awatar użytkownika
proc

Postautor: proc » 14 sty 2018, 14:03

Przy okazji procedowanego obecnie przez Sejm zaostrzenia prawa aborcyjnego, warto zapoznać się z kontrargumentami . Albo sobie je przypomnieć.
Nie o Boga i zakazy dokonywane w jego imieniu w nich chodzi.

Aborcja od A do Ja

https://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/spoleczenstwo/1680336,3,fakty-i-mity-o-przerywaniu-ciazy.read
Nihil novi

Awatar użytkownika
Kostyr

Postautor: Kostyr » 14 sty 2018, 18:35

Widzę procu, że się wPiSujesz w akcję Nowoczesnej. ;)

Awatar użytkownika
proc

Postautor: proc » 14 sty 2018, 19:27

Kostyr pisze:Widzę procu, że się wPiSujesz w akcję Nowoczesnej. ;)

Nie wpisuję w żadną akcję. Po prostu zaprezentowałem kontrargumenty dla prawd, nad którymi będzie debatował Sejm. Prawica zapewne przyjęłaby je za swoje, gdyby nie potrzeba znalezienia naukowego wsparcia dla religijnej doktryny.
Sorry, Kostyr, ale nie lubię kwitować dyskusji epitetami.
Nihil novi

Wróć do „Aktualności dnia”