Marsz Niepodległości 2017r.

Aktualności - dział przeznaczony dla spraw najbardziej aktualnych
z ostatnich 24 godzin
Awatar użytkownika
proc
Posty: 1585
Rejestracja: 25 lis 2016, 21:49

Re: Marsz Niepodległości 2017r.

Postautor: proc » 14 lis 2017, 16:41

sciemniacz pisze:Nie byłem "w kuluarach" więc trudno mi komentować, natomiast odnoszę wrażenie, że porównując do wymienionych państw, to my naprawdę nie mamy problemów z nietolerancją.


Co z tego, skoro w obiegowej opinii politycznej zaczynamy staczać się do pozycji krajów dziwnych. A ta obiegowa opinia przywiera do wizerunku, jak minogi do padliny.
Nihil novi

azar
Posty: 31
Rejestracja: 28 lis 2016, 9:40

Re: Marsz Niepodległości 2017r.

Postautor: azar » 14 lis 2017, 16:59

proc pisze:Co z tego, skoro w obiegowej opinii politycznej zaczynamy staczać się do pozycji krajów dziwnych. A ta obiegowa opinia przywiera do wizerunku, jak minogi do padliny.


Właśnie o to chodzi. Wizerunek to sprawa kluczowa. Co z tego, że w Niemczech płoną ośrodki dla uchodźców skoro to my mamy gębę ksenofobów, nazistów i rasistów. Powiem więcej, możemy być nawet ksenofobami, nazistami i rasistami, byleby na arenie międzynarodowej postrzegano nas jak Niemców. Tu duży zarzut do PiS-u, że ta opinia widać ich nie za bardzo obchodzi a może nawet jest im na rękę. Tu mam też zarzut do opozycji, która biega ze skargami do wszelkich unijnych instytucji. Nie inaczej zresztą robił swego czasu PiS.
I taką nam gębę przyprawili. A na koniec nie stracą ludzie PiS, PO, Nowoczesnej, PSL tylko my obywatele. Jak mawiał Urban rząd się wyżywi, z nami może być gorzej.

Awatar użytkownika
Podet
Posty: 461
Rejestracja: 27 lis 2016, 16:46
Lokalizacja: Myślenice

Re: Marsz Niepodległości 2017r.

Postautor: Podet » 14 lis 2017, 18:59

sciemniacz pisze:
Zulus pisze:W związku z tym panie prezydencie oczekuję wniosku o delegalizację ONR i MW organizatorów Marszu Niepodległości. Proszę być konsekwentnym. ;)


proc pisze:Tak, a ONR, MW i kilka innych nacjonalistycznych stronnictw to nie są rasiści, tyko separatyści rasowi. W ogóle Polska pod rządami PiS to kraj wolności, a KK to oaza miłości bliźniego.


azar pisze:Nie czepiajcie się Młodzieży Wszechpolskiej. To przecież podopieczni tak cenionego tutaj przez prawdziwych zwolenników PO, tutaj dodaję Mariana, Romana Giertycha. Być może nawet kandydata PO na prezydenta. :D


Panowie, myślę że gdybym poprosił o wymienienie po jednym nazwisku obecnych działaczy ONR i MW, to mielibyście trudności. A jesteśmy na forum politycznym, gdzie ludzie się interesują. Narodowcy to jest w Polsce margines marginesów. Okej, problemu nie bagatelizujmy. Ale też nie demonizujmy.
Zresztą niektórzy z nas pamiętają jeszcze ze szkół, że "rządy sanacyjne były faszystowskie". I do dziś Piłsudski jest w niektórych krajach stawiany w jednym rzędzie z dyktatorami okresu międzywojennego. Ile to czasu minęło od tej afery z wystawą w muzeum historii europejskiej w Brukseli? Miesiąc? No właśnie.
Giertych zdecydowanie odciął się od tych skrajnych zachowań.

azar pisze:A co do marszu to oczywiście podawane tu hasła są oburzające, ale jak fajnie dzisiaj mówił Sikorski w TOK FM ważny jest przekaz w światowych mediach a ten jest zły. Teraz pytanie czy nagłaśnianie tego przez opozycję przyniesie cokolwiek dobrego. Może się mylę, ale mam wrażenie, że to jeszcze bardziej napędzi głosów PiS, które niby się oburza, ale Błaszczak mruga oczkiem do patriotów. Aa ludzie imigrantów i muzułmanów nie lubią.
Więc jeśli chcemy pomóc sondażom PiS i pogorszyć wizerunek Polski w świecie to nagłaśniajmy, że 60 tys. nazistów maszerowało przez Warszawę. Przy okazji zagraniczne media pisały, że działo się to przy przyzwoleniu władz Warszawy.

Uważam, że PAD wypowiedział się dzisiaj w Krapkowicach mocno i jednoznacznie, o czym wspomniał proc, a ja zalinkuję.
http://opole.wyborcza.pl/opole/7,35086, ... losci.html
Liczę że nie skończy się na retoryce, a pójdą za tymi słowami czyny.
I znów wrócę do swojego: to jest problem, który nasze państwo musi rozwiązać, po to żeby przyzwoici uczestnicy marszu nie byli przez jego przeciwników niesłusznie przedstawiani w fałszywym, niekorzystnym świetle, a sama forma obchodów nie była określane w sposób na jaki nie zasługuje. Bo to nasze święto i nikt nie powinien go nam odbierać. :)

Ściemniaczu chodzi o dwie rzeczy:
A) Ów margines marginesów jak go nazywasz, dostał wcześniej od PiSu wyraźne zielone światło na tego typu demonstracje plus ochronę państwową. Eksplozja haseł ich radykalność i zezwierzęcenie to tylko naturalna konsekwencja pewnego procesu.
B) Marsza w którym uczestniczyło 60 tyś osób w stolicy blisko 40 milionowego Narodu, w święto państwowe przykuł uwagę zagranicznych mediów, gdzie przeważa odcień lewicowy, stąd eksplozja informacji. Skandal jest taki, że wielu prominentnych oficjeli PiSu, bez instrukcji prezesa odcina się od nich. To nie jest do pomyślenia, aby demokratyczny kraj, członek UE i NATO tolerował hasła o podłożu wręcz faszystowskim. No i te zasłonięte twarze. W miejscu publicznym, podczas oficjalnej imprezy nie wolno zasłaniać twarzy, to przestępstwo.
A co do Piłsudskiego. W latach 30- tych był on dyktatorem - autokratą, choć daleko było mu do Mussoliniego, czy Franco, o Stalinie, czy Hitlerze nie wspominam. Dodać jednak należy, że nie były to czasy, kiedy ceniono demokrację. W Europie ostała się ona zaledwie w kilku krajach. Polska nie była wyjątkiem. Pamiętać należy, że istniały u Nas niezależne od władzy partie polityczne, była mimo cenzury wolna prasa, zachowało się prawo do wolności zgromadzeń i tworzenia stowarzyszeń. Ot dyktatura bez przemocy, gdzie pyskować wolno było.
I always get what I want

Leszek
Posty: 334
Rejestracja: 28 lis 2016, 19:33

Re: Marsz Niepodległości 2017r.

Postautor: Leszek » 14 lis 2017, 19:35

Mamy szczególnie niebezpieczną sytuację, bo każdy Poseł ma sam decydować o tym co jest dobre i jak chce zmieniać kraj, a w Polsce żaden nie wie nawet czy powinien zmienić któregoś Ministra czy nie dopóki mu jakiś ciołek nie powie co ma zrobić ,a może właśnie ciołek neofaszysta!?.

Awatar użytkownika
Zulus
Posty: 2855
Rejestracja: 26 lis 2016, 18:33

Re: Marsz Niepodległości 2017r.

Postautor: Zulus » 14 lis 2017, 20:13

Rzecznik Praw Obywatelskich interweniuje: zajął się z urzędu zachowaniem policji wobec haseł i transparentów obecnych na Marszu Niepodległości.

Rzecznik Praw Obywatelskich podjął z urzędu sprawę reakcji policji na okrzyki i transparenty niesione w czasie „Marszu Niepodległości” 11 listopada 2017 r. w Warszawie, których treść mogła stanowić przestępstwa z art. 119[1], 255[2], 256[3] lub 257[4] kodeksu karnego, agresywne zachowania się uczestników Marszu wobec osób prezentujących hasła antyfaszystowskie oraz używanie w trakcie Marszu materiałów pirotechnicznych (II.519.1231.2017).

Rzecznik pyta w związku z tym komendanta stołecznego policji młodszego inspektora Andrzeja Krajewskiego:,

1. wobec ilu osób, których zachowanie (wznoszenie okrzyków, prezentowanie transparentów, używanie materiałów pirotechnicznych) mogło stanowić przestępstwo lub wykroczenie, zostały w trakcie Marszu podjęte działania takie jak: wylegitymowanie, zatrzymanie, nałożenie grzywny w drodze mandatu karnego, podjęcie innych czynności w sprawie o wykroczenie lub przestępstwo i ewentualnie, jaki jest stan tych postępowań;
2. czy działania mające na celu identyfikację i przeprowadzenie stosownych postępowań zostały podjęte przez Policję po zakończeniu Marszu, ewentualnie ile jest takich postępowań i wobec ilu osób są prowadzone, jaki jest stan tych postępowań;
3. jakie czynności podjęli policjanci w celu zapewnienia bezpieczeństwa uczestnikom Marszu, którzy prezentowali hasła antyfaszystowskie i przeciwko którym skierowane zostały agresywne zachowania innych uczestników Marszu.


Adam Bodnar zapytał też komendanta policji o zatrzymanie ok. 50 uczestników pikiety antyfaszystowskiej - chce wiedzieć, jaka była rzeczywista podstawa zatrzymania.

Równocześnie RPO zajął się z urzędu sprawą interwencji policji wobec uczestników pikiety antyfaszystowskiej, w tym zatrzymania i przetrzymywania przez kilka godzin 50 osób oraz prowadzenia czynności w sprawie dwóch z nich, wobec których policjanci powzięli podejrzenie o propagowanie faszyzmu (II.519.1231.2017)

Zastępca RPO Stanisław Trociuk poprosił komendanta Krajewskiego o wyjaśnienia:

1. jakie były faktyczne podstawy zatrzymania i przewiezienia do jednostki Policji wskazanych osób z uwzględnieniem materialnych przesłanek wskazanych w art. 244 § 1 Kodeksu postępowania karnego (opisuujące zasady zatrzymania przez Policję)[5] lub art. 45 Kodeksu postępowania w sprawach o wykroczenia[6];
2. jak długo trwało faktyczne pozbawienie wolności osób przewiezionych do jednostki Policji;
3. czy zostały sporządzone protokoły zatrzymania;
4. jakie czynności zostały przeprowadzone z zatrzymanymi;
5. czy zatrzymanym umożliwiono kontakt z adwokatem lub radcą prawnym oraz czy ktokolwiek złożył zażalenie na zatrzymanie;
6. czy wobec którejkolwiek z zatrzymanych osób prowadzone jest postępowanie w sprawie o wykroczenie lub postępowanie karne a jeśli tak – jaka została przyjęta kwalifikacja czynów i jaki jest stan tych postępowań;
7. jakie zachowanie dwóch z zatrzymanych osób stanowiło podstawę do podjęcia czynności dotyczących ewentualnego propagowania przez nie faszyzmu i jaki jest stan postępowania w tej sprawie.

https://www.rpo.gov.pl/pl/content/rpo-p ... j#_ftnref1
Lubię komentować bieżące wydarzenia społeczno-polityczne.

Awatar użytkownika
Zulus
Posty: 2855
Rejestracja: 26 lis 2016, 18:33

Re: Marsz Niepodległości 2017r.

Postautor: Zulus » 14 lis 2017, 20:55

Przecież to było takie proste. PO nie potrafiła tego zrozumieć przez 8 lat. ;)

DOnfe8QW4AAoPZI.jpg
Lubię komentować bieżące wydarzenia społeczno-polityczne.

Awatar użytkownika
HarryBrown
Posty: 2187
Rejestracja: 28 lis 2016, 17:51

Re: Marsz Niepodległości 2017r.

Postautor: HarryBrown » 15 lis 2017, 10:35

MalexaKrost pisze:
HarryBrown pisze:@MalexaKrost
Ty już tak nie nawołuj i nie naciskaj na opozycję by uciekała z kraju. Bo kto wtedy będzie tyrał na emeryturę dla ciebie i twoich panów z Nowogrodzkiej? Będziecie zmuszeni przyjmować uchodźców wszelkiej maści o ile jacyś będą chcieli tutaj przybyć. Nie można wykluczyć, że sam osobiście staniesz na czele jednej z sotni polującej na uchodźców by siłą ich tutaj zaciągnąć. Inaczej zdechniecie - ty i twoi panowie - z głodu bo dobra zgromadzone podczas rządzenia szybko się wyczerpią.

Proszę się kolego mniej martwić mną a więcej sobą. Z życzliwości sugeruję.


W takim razie przestań odgrywać Wujcia Dobrą Radę i również zajmij się sobą niż mną czy innymi, którym z obecnym reżimem nie jest po drodze. Zadbaj lepiej o własną kondycję psychiczną. Z życzliwości to piszę.
Homo erectus = jansen21

Awatar użytkownika
Zulus
Posty: 2855
Rejestracja: 26 lis 2016, 18:33

Re: Marsz Niepodległości 2017r.

Postautor: Zulus » 15 lis 2017, 12:59

Ludzie z całej Polski podpisują list otwarty do tych, którzy w weekend maszerowali ulicami Warszawy. ;)

JvPDQY39.jpg


"Do polskich rasistów:

To my jesteśmy Polską. Jest nas o wiele więcej niż was i odrzucamy waszą nienawiść.

Politycznie jesteśmy różni – na lewo od centrum, na prawo od centrum i w samym centrum. Różnimy się płcią, wiekiem, pochodzeniem, religią czy orientacją seksualną. Naszą różnorodnością budujemy ten kraj.

I mówimy głośne NIE waszemu rasizmowi.

Chcemy Polski tolerancyjnej, ludzkiej, kolorowej. Takiej, w której nie ma miejsca na waszą ksenofobię. Gdziekolwiek zaczniecie stawiać mury, my zbudujemy mosty. Na waszą nienawiść odpowiemy solidarnością.

Ten kraj należy do nas wszystkich – nie jest waszą własnością."


Ja się podpisałem. Jak chcecie to też się podpiszcie. ;)

Podaję linka.
https://secure.avaaz.org/campaign/pl/wh ... etter_loc/

PS
. Jak będzie 100 tysięcy podpisów, ten list zostanie wydrukowany w ogólnopolskich gazetach.
Lubię komentować bieżące wydarzenia społeczno-polityczne.

Awatar użytkownika
proc
Posty: 1585
Rejestracja: 25 lis 2016, 21:49

Re: Marsz Niepodległości 2017r.

Postautor: proc » 15 lis 2017, 18:33

Podpisane.
----

Tak było na marszu.

Auschwitz Birkenau, sialalala...

http://memnews.pl/img/37184/auschwitz-b ... alalalala/
Nihil novi

Awatar użytkownika
Zulus
Posty: 2855
Rejestracja: 26 lis 2016, 18:33

Re: Marsz Niepodległości 2017r.

Postautor: Zulus » 15 lis 2017, 20:18

proc pisze:
Podpisane.


Brawo My. ;)

Tych podpisów jest już ponad 30 tysięcy. Gdy ja się dziś podpisywałem było ich ponad 6 tysięcy. Jak widać liczba podpisów szybko rośnie. :D
Lubię komentować bieżące wydarzenia społeczno-polityczne.

Awatar użytkownika
Kostyr
Posty: 608
Rejestracja: 26 lis 2016, 22:52

Re: Marsz Niepodległości 2017r.

Postautor: Kostyr » 15 lis 2017, 23:16

sciemniacz pisze:
Kostyr pisze:Wiesz Ściemniaczu, lubię wiedzieć z kim mi przychodzi dyskutować. Niestety Twoje ostatnie wypowiedzi i deklaracje, w połączeniu z Twoim nickiem, wprowadziły mnie w lekkie zmieszanie i niepewność oceny.
Dlatego zapytam wprost: naprawdę uważasz że każdy "ma prawo" uczestniczyć w czyjejś imprezie, niezależnie jakie wartości reprezentuje i jakie hasła ma na sztandarach, bo maszerują z okazji święta niepodległości?

Uważam, że marsz to nie jest czyjaś impreza tylko nasza. Organizatorem może być sobie ONR, mogą być inne środowiska społeczne czy polityczne, może być miasto, a może też być tak, ze marsz zostanie włączony do uroczystości państwowych. W każdym z tych przypadków, gospodarzami będziemy tam my i tylko my. Szkodliwe jest promowanie zakazanych ideologii. Ale równie szkodliwe jest wmawianie ludziom, że oni powinni się wycofać, że ten marsz to nie jest ich marsz, tylko faszystów. To nie jest prawda.

sciemniacz pisze:Liczę że nie skończy się na retoryce, a pójdą za tymi słowami czyny.
I znów wrócę do swojego: to jest problem, który nasze państwo musi rozwiązać, po to żeby przyzwoici uczestnicy marszu nie byli przez jego przeciwników niesłusznie przedstawiani w fałszywym, niekorzystnym świetle, a sama forma obchodów nie była określane w sposób na jaki nie zasługuje. Bo to nasze święto i nikt nie powinien go nam odbierać. :)

No i nie wiem Ściemniaczu, czy usiłujesz tutaj nas przekonać o swojej niewielkiej inteligencji, czy tylko ściemniasz, broniąc czegoś, czego obronić się nie da. ;)
Tak trudno zrozumieć, że ten marsz, to impreza stowarzyszenia głównie ONR-u i Młodzieży Wszechpolskiej, które się nazwało "MARSZ NIEPODLEGŁOŚCI" i marsz 11listopada jest jednym ze sposobów promowania ich wartości? Dlatego maszerowanie w ich imprezie, to tak naprawdę wspieranie ich idei opartych na rasizmie i faszyzmie. Ciekawe, dlaczego nie promowałeś dwóch innych marszy: Antify, czy KOD-u, organizowanych na takich samych samych zasadach?
Czyżby dlatego, że PiS-owskie władze uhonorowały te wartości, reprezentowane przez stowarzyszenie ONR-u i MW, przyznając im status organizatorów imprezy cyklicznej? Co prawda rząd balował w Krakowie, by oficjalnie nie pokazywać się w towarzystwie Roberto Fiore z Włoch, Milana Mazurka ze Słowacji, czy Manuela Canduela z Hiszpanii - zaproszonych gości na marsz. Ale jakimś dziwnym trafem stowarzyszenie ostatnio stało się organizacją pożytku publicznego, niczym Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, czy Caritas.
Może więc dobrze odczytałeś intencje Prezesa, by na kanwie tej opcji zrobić państwową imprezę. Historia zna takie przypadki. Tylko dlaczego, z takim poświęceniem, Ty starasz się promować to rozwiązanie?

Awatar użytkownika
proc
Posty: 1585
Rejestracja: 25 lis 2016, 21:49

Re: Marsz Niepodległości 2017r.

Postautor: proc » 16 lis 2017, 9:50

A w ten sposób ściemniaczową propagandę uskuteczniają faszyści.

Obrazek
Nihil novi

pantg
Posty: 992
Rejestracja: 30 lis 2016, 12:57

Re: Marsz Niepodległości 2017r.

Postautor: pantg » 17 lis 2017, 13:11

Nie trzeba kłamać by wygrać ze złem, a w tym przypadku z pisem.
.
Były prezydent Komorowski wprowadził piękny coroczny marsz pt. Marsz Dla Niepodległej w dniu 11 listopada. To do cholery, dlaczego opozycja nie kontynuuje tej tradycji???

Awatar użytkownika
MalexaKrost
Posty: 347
Rejestracja: 29 lis 2016, 13:42

Re: Marsz Niepodległości 2017r.

Postautor: MalexaKrost » 17 lis 2017, 18:13

Przecież kontynuuje: Na Placu Zamkowym w Warszawie pod hasłem „Niepodległa, Europejska” odbyła się demonstracja Komitetu Obrony Demokracji. Wśród zgromadzonych znaleźli się m.in. były prezydent Bronisław Komorowski, kandydat PO na prezydenta Warszawy Rafał Trzaskowski, były prezydent stolicy Marcin Święcicki (PO), były minister finansów Leszek Balcerowicz oraz polityk SLD Ryszard Kalisz, a także liderzy Komitetu Obrony Demokracji. Był również przewodniczący Nowoczesnej, Ryszard Petru. Czyli sama śmietanka.

Dlaczego ten czysto informacyjny wpis został usunięty, to Sherlock Holmes do spółki dr Freudem nie dojdą. Osobowość proca nie jest banalna.

Awatar użytkownika
Podet
Posty: 461
Rejestracja: 27 lis 2016, 16:46
Lokalizacja: Myślenice

Re: Marsz Niepodległości 2017r.

Postautor: Podet » 17 lis 2017, 20:22

Zulus pisze:Ludzie z całej Polski podpisują list otwarty do tych, którzy w weekend maszerowali ulicami Warszawy. ;)

JvPDQY39.jpg

"Do polskich rasistów:

To my jesteśmy Polską. Jest nas o wiele więcej niż was i odrzucamy waszą nienawiść.

Politycznie jesteśmy różni – na lewo od centrum, na prawo od centrum i w samym centrum. Różnimy się płcią, wiekiem, pochodzeniem, religią czy orientacją seksualną. Naszą różnorodnością budujemy ten kraj.

I mówimy głośne NIE waszemu rasizmowi.

Chcemy Polski tolerancyjnej, ludzkiej, kolorowej. Takiej, w której nie ma miejsca na waszą ksenofobię. Gdziekolwiek zaczniecie stawiać mury, my zbudujemy mosty. Na waszą nienawiść odpowiemy solidarnością.

Ten kraj należy do nas wszystkich – nie jest waszą własnością."


Ja się podpisałem. Jak chcecie to też się podpiszcie. ;)

Podaję linka.
https://secure.avaaz.org/campaign/pl/wh ... etter_loc/

PS
. Jak będzie 100 tysięcy podpisów, ten list zostanie wydrukowany w ogólnopolskich gazetach.

Takie apele uważam za kuriozalne, to tak jakby w puszczy tłumaczyć lwom zalety wegetarianizmu. Apele trafić mogą jedynie do ludzi rozumiejący, że ktoś ma inne poglądy, że urodził się inny. Do insektów spod znaku Prawdziwych Polaków trafia jedynie glan, albo policyjna pała.
Cieszy tylko to, że sprawa została tak nagłośniona, że nawet w USA media o niej nadają, z mocno negatywnym nastawieniem.
I always get what I want

Awatar użytkownika
Przekret
Posty: 323
Rejestracja: 28 lis 2016, 17:51

Re: Marsz Niepodległości 2017r.

Postautor: Przekret » 17 lis 2017, 20:42

Podet pisze:Cieszy tylko to, że sprawa została tak nagłośniona, że nawet w USA media o niej nadają, z mocno negatywnym nastawieniem.

Tak, to jest ważne. Ale kłamstwa mają krótkie nogi.

Jan Tomasz Gross w "The New York Times" z 16 listopada 2017 r.Translate from Polish
https://pbs.twimg.com/media/DO2E-3lW4AAFQLG.jpg

Propaganda lepsza od komuszej!
Allah jest wielki ale B-52 jest potężny.

pantg
Posty: 992
Rejestracja: 30 lis 2016, 12:57

Re: Marsz Niepodległości 2017r.

Postautor: pantg » 17 lis 2017, 21:26

To nie jest propaganda, to są fakty.

azar
Posty: 31
Rejestracja: 28 lis 2016, 9:40

Re: Marsz Niepodległości 2017r.

Postautor: azar » 18 lis 2017, 18:48

pantg: Oj jest, jest. Dla przykładu wyjaśnij mi kto spędził tych ludzi jak pisze Gross?

pantg
Posty: 992
Rejestracja: 30 lis 2016, 12:57

Re: Marsz Niepodległości 2017r.

Postautor: pantg » 19 lis 2017, 5:06

Rozwin pytanie Azar, bo nie za bardzo wiem o co chodzi? Marsz zorganizowany był przez Młodzież Wszechpolską i przez ONR. Marsz miał ogromne poparcie reżimu pisowskiego- choćby w mediach, oraz ochrona policji. Też były autokary, więc były też zapewnie przyjazdy grupowe z poza Warszawy. Ale nie wiem o co chodzi w tym pytaniu?
.
O tym marszu jest dlatego głośno na świecie, bo po 1, był on duży, 60 tyś uczestników; po 2, na tym marszu były szokujące rasistowskie hasła, i niby tych haseł było niewiele, ale nikt się w tym marszu od tych haseł nie odżegnywał; a po 3, ten marsz miał bezwarunkowe poparcie polskiego reżimu. Te wszystkie 3 rzeczy spowodowały, że świat zareagował na ten haniebny marsz

azar
Posty: 31
Rejestracja: 28 lis 2016, 9:40

Re: Marsz Niepodległości 2017r.

Postautor: azar » 19 lis 2017, 9:12

pantg: Pytam o to sformułowanie "zostało spędzonych". Z brzmienia jest oczywistym, że nikt się sam nie może spędzić. To pytam kto ich spędził? Gross sugeruje, że ktoś im kazał przyjść, zmusił, zapłacił itp.
Nie szli z pochodniami, to sugeruje podobieństwo do Niemiec z lat 30-tych, lecz z racami. Tekst sugeruje, że 60 tys. ludzi wrzeszczało Sieg Heil, Ku Klux Klan, nieśli rasistowskie transparenty. A już końcówka jak to Polacy z zasady to rasiści, antysemici i nacjonaliści to właśnie przykład rasizmu kiedy wszystkim ludziom, tylko z powodu przynależności narodowej, przypisuje się negatywne cechy. Nie popieraj go pantg, bo chyba nie rozumiesz, że zgodnie z jego tezą jako Polak jesteś rasistą, antysemitą i nacjonalistą. I kiedy pojedziesz do innego kraju to bez względu na twoje poglądy zostaniesz tak potraktowany.


Wróć do „Aktualności dnia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość