Nowa edukacja

Aktualności - dział przeznaczony dla spraw najbardziej aktualnych
z ostatnich 24 godzin
pantg

Re: Nowa edukacja

Postautor: pantg » 10 maja 2017, 5:16

Tak jak każdego 10-tego dni miesiąca, dzisiaj duża część rodziców znowu nie wyśle dzieci do szkoły na znak sprzeciwu likwidacji gimnazjów. Ten Protest Rodziców miesiąc temu nie przybrał charakteru masowego, ciekawe jak będzie tym razem? -Ja dzisiaj dzieci nie wysyłam do szkoły

Awatar użytkownika
Zulus

Postautor: Zulus » 26 maja 2017, 8:38

A przecież minister Zalewska mówiła, że żaden nauczyciel gimnazjum nie straci pracy.

DATPyRBXYAIpOrw.jpg

DATPyTsXgAAJP9s.jpg
Lubię komentować bieżące wydarzenia społeczno-polityczne.

Awatar użytkownika
Zulus

Postautor: Zulus » 06 cze 2017, 20:39

Zalewska kłamała składając obietnice że nie będzie zwolnień nauczycieli w skutek reformy edukacji. :lol: :lol: :lol:

DBn-gimXkAAxm6q.jpg

DBpS-9WXUAAca0M.jpg

pantg

Postautor: pantg » 06 cze 2017, 21:24

Bardzo dużo straci pracę, częsc nauczycieli stracą pełne etaty.
,
Te zamieszamie ma tylko jeden cel. W wyniku tej pseudo reformy, trzeba będzie w całym kraju na nowo obsadzac szkoły nauczycielami, a to pozwoli pisowi obsadzic etaty szkolne tylko woimi pisowskimi nauczycielami!!! Stanowiska dyrektorow i wice dyrektorow będą już z definicji przeznaczone dla "lepszego sortu", czyli dla "patriotow", a w nomenklaturze pisowskiej są to tylko zwolennicy pisu- chocby były to miernoty z kryminalną przygodą.

Awatar użytkownika
Zulus

Postautor: Zulus » 14 cze 2017, 15:38

Liczba zwalnianych nauczycieli wciąż rośnie. Jak tam pani Zalewska z obietnicami że w wyniku reformy żaden z nauczycieli nie straci pracy? :evil: :evil: :evil:

Z danych ZNP na dzień 14 czerwca 2017 roku wynika, że w związku z reformą edukacji od 1 września pracę utraci 8 933 nauczycieli, a 21 667 nauczycieli nie będzie miało pełnego etatu. To jeszcze niepełne informacje o skutkach reformy - nauczycieli, których dotkną zwolnienia i ograniczenia etatu może być jeszcze więcej.

http://www.glos.pl/zwolnienia-ucierpi-ponad-30-tysiecy

Marian

Postautor: Marian » 14 cze 2017, 17:57

Zulus pisze:Liczba zwalnianych nauczycieli wciąż rośnie. Jak tam pani Zalewska z obietnicami że w wyniku reformy żaden z nauczycieli nie straci pracy? :evil: :evil: :evil:

Z danych ZNP na dzień 14 czerwca 2017 roku wynika, że w związku z reformą edukacji od 1 września pracę utraci 8 933 nauczycieli, a 21 667 nauczycieli nie będzie miało pełnego etatu. To jeszcze niepełne informacje o skutkach reformy - nauczycieli, których dotkną zwolnienia i ograniczenia etatu może być jeszcze więcej.

http://www.glos.pl/zwolnienia-ucierpi-ponad-30-tysiecy

Deforma szkolnictwa sprawi,że przybędzie Polsce ludzi niedokształconych... a elektor i tak powtórzy za jarozbawem : winatuska... :evil: :shock: :mrgreen:

pantg

Postautor: pantg » 14 cze 2017, 21:16

Żal mi nauczycieli, którzy utracą swoje stanowiska dyrektorów i wicedyrektorów, oraz tych którzy zostaną na niepełnych etatach nauczycielskich, dlatego będą oni musieli szukać zatrudnienia po różnych szkołach na ułamkowych etatach.
,
Bardzo tą pseudoreformę przeżyają uczniowie podstawówek., co mieli isc od wrzesnia do gimnazjum.

Awatar użytkownika
Zulus

Postautor: Zulus » 15 cze 2017, 19:32

Interesujące zestawienie sondaży. Wraz ze wzrostem świadomości czym jest reforma edukacji przeprowadza na przez Annę Zalewską, przybywa jej przeciwników. ;)

DBE_ML3XYAAzmK8.jpg

Awatar użytkownika
proc

Postautor: proc » 19 cze 2017, 9:35

Nawet jeśli było, nie chce mi się przeglądać całego tematu, i tak warto przypomnieć.

Obrazek
Nihil novi

Awatar użytkownika
Zulus

Postautor: Zulus » 23 cze 2017, 12:21

Koalicja Nie dla chaosu w szkole złożyła broń. Nie widzą już możliwości przeciwdziałania pisowskiej reformie edukacji.

Oświadczenie.

Szanowni Państwo,

Koalicja NIE dla chaosu w szkole przez prawie rok współtworzyła społeczny ruch protestu przeciwko reformie edukacji przygotowanej przez minister Zalewską. Byliśmy i jesteśmy przekonani, że w oświacie nie ma miejsca na rewolucje. Potrzebne są ewolucyjne zmiany – budowanie na tym co mamy. Nie zgadzaliśmy się na bezsensowne niszczenie systemu szkolnego, a zwłaszcza gimnazjów. Nie zgadzaliśmy się na tworzenie podstaw programowych bez udziału naukowców, poprzez prymitywne kopiowanie podstaw programowych obowiązujących u schyłku PRL.

Wierzyliśmy, że uświadomienie decydentom i opinii publicznej jak fatalna i nieprzygotowana jest proponowana przez MEN „dobra zmiana” wystarczy, aby tę tzw. reformę odwołać, albo przynajmniej odłożyć o rok, żeby dało się ją poprawić. Przyjmowaliśmy za oczywiste, że nie może wejść w życie reforma, której nie popiera żadne liczące się w edukacji środowisko, a przeciwko której protestują rodzice, nauczyciele, naukowcy, organizacje pozarządowe związane z edukacją i samorządy.

Czyż można było przypuszczać, że w sprawie zmian w edukacji władza będzie świadomie działała ze szkodą dla milionów dzieci, bezwzględnie realizując swe interesy polityczne i partyjne? Niestety politycy PiS, którzy opanowali aktualnie wszystkie stanowiska i instytucje państwowe, pozostają głusi i ślepi na wskazywane im oczywiste błędy i absurdy wdrażanej reformy. Zamiast odpowiedzi na pytania mają kłamstwa. Zamiast badań naukowych i ekspertyz, propagandę. Zamiast dialogu, konsultacji społecznych i próby osiągnięcia konsensusu, prezentują butę i arogancję wobec wszystkich, którzy ośmielą się skrytykować reformę.

Wobec nieubłaganie płynącego czasu i zbliżającego się nowego roku szkolnego, wobec niedopuszczenia przez Sejm do referendum edukacyjnego, reforma staje się faktem. Nie mamy już możliwości zapobieżenia zniszczeniu gimnazjów, wprowadzeniu nieudolnie przygotowanych podstaw programowych, zmarnowaniu kolosalnych pieniędzy publicznych potrzebnych na wdrożenie zmian. To nieszczęście wydarzy się na naszych oczach.

Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w inicjowane przez Koalicję lub współorganizowane przez nią działania. Dziękujemy za wspólny wysiłek innym organizacjom i ruchom społecznym z całego kraju. Dziękujemy rodzicom, którzy uczestniczyli w akcji Szkolnego Protestu, pikietach i manifestacjach. Daliśmy świadectwo, napiętnowaliśmy zło i nikt nie może powiedzieć, że nie wiedział jakie będą skutki tej tzw. reformy. Ponieważ dzieci nadają sens naszemu życiu, nie przestaniemy pracować i starać się o lepszą dla nich przyszłość. W najbliższym czasie nasze i wszystkich ludzi dobrej woli starania w tym względzie będą bardziej potrzebne niż kiedykolwiek.

http://niedlachaosuwszkole.pl/index.php ... u-w-szkole

MBS

Postautor: MBS » 27 cze 2017, 18:09

proc pisze:Obrazek

I bardzo słusznie!!!
Mam jednak jedno pytanie - jak ktoś należy do wyznawców Bosmana i od lat chodzi codziennie do kościelnego namiotu poświęconego temu bogu (jest taki w Szczecinie na osiedlu Słoneczne), to także może liczyć na nauczanie jego dzieci w duchu religii rodziców? :roll:

Awatar użytkownika
Zulus

Postautor: Zulus » 03 wrz 2017, 17:41

PO wspiera nauczycieli w walce o przyszłość polskiej szkoły.

DIoFDKVXcAAPfHV.jpg

Awatar użytkownika
Zulus

Postautor: Zulus » 03 wrz 2017, 17:50

W poniedziałek uczniowie rozpoczną rok szkolny w całkiem nowej rzeczywistości. PiS wprowadziło nieprzemyślaną i nieprzygotowaną #DeformaEdukacji niszcząc dobrze funkcjonujący system edukacji w Polsce.

DIpF8tZXYAAnLkb.jpg

Polska Akademia Nauk miażdży podstawy programowe Anny Zalewskiej, wedle których uczyć się będzie polska młodzież!

21230860_10155135717498740_520371138589799502_n1.jpg

Przez lata gimnazja wyrównywały szanse edukacyjne wśród młodzieży, co potwierdzają międzynarodowe badania. Według badania PISA polscy uczniowie znajdują się w międzynarodowej czołówce.

21192829_10155136670983740_5384069655315105422_n2.jpg

Gdy zapadła decyzja o likwidacji gimnazjów minister Zalewska próbowała zaklinać rzeczywistość powtarzając jak mantrę, że żaden nauczyciel nie straci pracy w związku z jej reformą. Dziś wiemy, że słowa te nie miały nic wspólnego z prawdą.

21314604_10155135912298740_6363134416479817438_n3.jpg

"Bezkosztowa" zmiana minister Zalewskiej kosztuje setki milionów złotych.

DIpDCoOXoAA1SPI4.jpg

Awatar użytkownika
Zulus

Postautor: Zulus » 03 wrz 2017, 17:58

20 lipca 2017 PiS w minutę zmielił 910 000 podpisów polskich obywateli domagających się referendum.

DIqfelMXcAAZI2-7.jpg

Posłowie PiS głosując za #DeformaEdukacji przyczynili się do zwolnień nauczycieli.

21370892_10155140934358740_7037982401729644678_n.png

Awatar użytkownika
Zulus

Postautor: Zulus » 04 wrz 2017, 7:03

Rok 2017 - rokiem żałoby po gwałtownej śmierci gimnazjów. Odeszły w pokoju dożywszy wieku dojrzałego - 18 lat. RIP. :evil: :evil:

DI04ELpW4AAdeWC.jpg

Marian

Postautor: Marian » 13 wrz 2017, 20:09

Francja też reformuje swoje szkolnictwo ...
Nie,nic nie likwiduje . Francuskie szkolnictwo jest takie ...
https://pl.wikipedia.org/wiki/O%C5%9Bwiata_we_Francji
... i takie pozostanie.
Jedyna zapowiedziana zmiana jest taka,że od przyszłego nowego roku szkolnego uczniowie z klas CE1 /siedmiolatki / będą musiały opanować cztery podstawowe działania matematyczne /dodawanie,odejmowanie,mnożenie i dzielenie/.

Awatar użytkownika
Zulus

Postautor: Zulus » 24 paź 2017, 9:18

Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak w ostatnich dniach publikuje na FB listy, jakie otrzymuje od zaniepokojonych rodziców uczniów, którzy – gdyby nie reforma edukacji – trafiliby do I klasy gimnazjum. Są w klasie VII szkoły podstawowej i – jak wynika z tego, co piszą ich rodzice – stali się królikami doświadczalnymi, na których testuje się niezbyt udany program nauczania.

Kolejny rodzicielski głos przesłany do #RzecznikPrawDziecka: "Moja córka poszła w tym roku do 7 klasy, z czego bardzo się cieszyłam, gdyż do szkoły poszła jako 6 latka i uważałam, że nie dojrzała do środowiska gimnazjalistów.
Bałam się, że podda się wpływom starszych kolegów, gdyż emocjonalnie jest dzieckiem, jak każde szuka akceptacji, uznania i aprobaty.

Podczas wakacji przeanalizowałam program nauki 7klas i opadły mi ręce, już przeraziłam się i poczułam oszukana.
Program nauczania z gimnazjum 3 letni podzielono na dwa, z czego 8 klasa to egzamin i przygotowania do niego, co oznacza kwartał krócej!
Dzisiaj jest 18.10, moja córka we wrześniu zachorowała, byliśmy przerażeni (Ona też), nie chorobą! a zaległościami, jakie będzie miała!
Dziecko chore, w łóżku, po lekach (lepsza forma w 3 godziny jak działają) przerabiała lekcje! inaczej zasypała by się nadmiarem po powrocie do szkoły!!!! Chora sytuacja.

Klasówki 2 tygodniowo, ale już szkoła informuje, że zmienią przepisy, że 7,8 klasa mogła mieć 3! bo nauczyciele nie wyrabiają się z realizacją prac klasowych.
W tygodniu do godziny 21-22 jest odrabianie lekcji, nauka i przygotowanie do kartkówek - jest ich sporo.

W weekendy mieliśmy czas dla rodziny, teraz w sobotę (w tygodniu za mało czasu) zajęcia językowe, popołudnie wolne.
Niedziela od południa już lekcje, przygotowania do prac klasowych.

W głowie mi się nie mieści, ze przez pracą klasową nawet przygotowania nie robią, wszystko rodzice w domu!
Olimpiada, konkurs owszem, szkoła podaje chętnie termin oraz zakres tematów, a my z dziećmi mamy w domu je przygotować!

Ludzie! to jest chore. Jako mam 7 klasistki żyję swoją pracą i po 18:00 szkołą córki. Nie mamy czasu z mężem porozmawiać, ciągle szkoła i lekcje.

Syn na szczęście jeszcze w 3 klasie, sam ogrania wszystko, ale mamy już nawet w weekend ma niewiele.
Nie mówiąc o spacerach nawet 30min dziennie! grach, czy innym wspólnym relaksie.

Lekarz zalecił córce (jest otyła) dzienny spacer 5km, to godzina wyjęta z nauki, nawet na to nie mamy czasu.
Jestem załamana, zniechęcona, zasmucona i zmartwiona.

Zastanawiam się nad rzuceniem pracy i przejęciem homeschoolingu, żeby pobyć z dziećmi, porozmawiać, doświadczyć życia rodzinnego i uczyć ich w innej atmosferze- bez ciągłego porównywania, ocen, metek, podziału na lepsi i gorsi!

Jakie wartości i przykład przekaże im w pędzie, między zeszytem, kanapką, pracą i budzikiem?
Smutek, może razem uda nam się coś zmienić?

Pozdrawiam,
Marzena"

Kolejny list.

Kolejny istotny głos rodzica przesłany na skrzynkę #RzecznikPrawDziecka (a wpłynęło ich trochę):
"Dzień dobry
Jestem mamą chłopca, który w tym roku szkolnym stał się uczniem 7 klasy podstawowej. (...)
Piszę do Pana, ponieważ nie mogę już patrzyć na to, jak męczy się mój syn. Do tej pory syn należał do dobrych uczniów w swojej klasie, przeciętnych ale raczej w tej górnej połowie. Z przedmiotów ścisłych, szczególnie z matematyki jest słabszy, miał trójkę ale tylko z tego przedmiotu, reszta to czwórki i piątki. Mój syn jest za to bardzo uzdolniony fizycznie, od 7 lat intensywnie trenuje piłkę nożną. To jego życie, potrafi się poświecić treningom, sport nauczył go obowiązkowości, cierpliwości i ciężkiej pracy. Dzięki temu nie wyobraża sobie żeby mógł nie odrobić pracy domowej, nie przeczytać lektury lub nie wywiązać się z innych szkolnych zadań. Odkąd jednak zaczął 7 klasę nie ma zupełnie czasu, ledwo godzi treningi z nauką. Ostatnio policzyłam i wyszło, że syn ma 35 godzin tygodniowo godzin lekcyjnych, do tego w niektórych tygodniach lekcje wychowania do życia w rodzinie oraz doradztwo zawodowe, co daje 37 godzin. Wraca ze szkoły po 15tej czasem po 16tej. Szybko musi zjeść obiad, ponieważ musi zjeść nie później niż 1,5 przed treningiem. Szybko biegnie na autobus, który trzy razy w tygodniu wiezie go na 1,5 godzinny trening do miejscowości 10 km dalej. Raz w tygodniu ma dodatkowy angielski 1,5 godziny. W weekend ma także zawsze mecz ligowy, zazwyczaj wyjazdowy w obszarze całego województwa. W weekend ma tez 1 godzinę korepetycji z matematyki. Łatwo policzyć, że w tygodniu roboczym mój 13latek ma tylko jedno popołudnie wolne. Każdego jednak dnia, niezależnie od zajęć dodatkowych, syn około 2 godzin poświęca na odrabianie zadań domowych. Kiedy wraca z treningu siedzi nawet do 22giej lub później, choć ostatnio to mu się nie udaje bo zasypia wśród książek, przy biurku. Pomagamy mu jak możemy ale przyznam, że zadania szczególnie z matematyki i fizyki niestety zaczęły mnie przerastać. Do tego ma tez kilka sprawdzianów i kartkówek w tygodniu, do których przygotowuje się również w weekend. Mój syn pracuje więcej w tygodniu niż wynosi 40 godzinny etat dorosłej osoby a już na pewno pracuje co najmniej dwa razy tyle co nauczyciele go uczący a ma tylko 13 lat !. Nie można obciążać w ten sposób młodego organizmu, który z racji etapu, w którym się znajduje, tej burzy hormonów i tak już jest dość obciążony. Poza tym syn po prostu nie ma czasu na życie, nie spotyka się po szkole z kolegami, bo prawdziwych przyjaciół nie miał czasu zdobyć. Nie uczestniczy w zajęciach domowych, nie bawi się z młodszym braciszkiem, mimo, że obydwaj to uwielbiają. Nie ma na to wszystko czasu, on cały czas odrabia prace domowe i powtarza materiał do sprawdzianów.
Dlatego chciałabym żeby mój głos w tej sprawie został usłyszany i chciałabym dołączyć go do zapewne wielu innych głosów zatroskanych rodziców, które Pan otrzymuje.
Proszę, bardzo proszę pomóc naszym dzieciom, mojemu synowi, który oddala się coraz bardziej.
Ze swojej strony spróbuje zrobić coś z tą sprawą na polu naszej szkoły. Już w przyszłym tygodniu, zamierzam poruszyć tą sprawę na zebraniu z rodzicami, chce również napisać pismo do pani dyrektor i namówić rodziców żeby jak najwiecej ich podpisało mój apel.
Proszę nam pomóc.
Z poważaniem
Anna"

Kolejny list.

Kolejny bardzo ważny list z serii: Rodzice piszą do #RzecznikPrawDziecka:
"Piszę w imieniu swojej 12 letniej córki oraz całej mojej rodziny.To co się dzieje obecnie w klasie 7 szkoły podstawowej przechodzi ludzkie możliwości.Minęło póltorej miesiąca nauki a my - rodzice i rodzeństwo oraz wspomniana 12 latka mamy dość.Zajęcia w naszej szkole odbywają się od 7 rano i kończą o 15.30 a nawet 16.15.Szkoła szkołą ale cyrk zaczyna się po przyjściu do domu.Wszyscy rozkładają książki,zeszyty,internet i co tylko możliwe i zaczynamy się uczyć raz z córką.8 zadań z matematyki,6 z polsiego,5 z historii,5 z geografii,do tego angielski,niemiecki,rysunek na plastykę i Bóg raczy wiedzieć co jeszcze.Itak odrabiamy (4 osoby) te lekcje do 22 - 23 !!!A jeszcze lektura do przeczytania i przygotowania do codziennych sprawdzianów,kartkówek i prac klasowych.Dosłownie cały tydzień bez przerwy.W sobotę jeszcze korepetycje od rana bo w tygodniu zabrakło już nam wolnych godzin w 24 godzinnym trybie życia.Chyba przestaniemy spać,pracować i odpoczywać po pracy.Nie mamy żadnego życia prywatnego,nie odwiedzamy znajomych,nie pojechaliśmy nawet w tym roku na grzyby bo musieliśmy się uczyć.Nie znam takich czasów.Mam 48 lat i jak siegam pamięcią w całej mojej edukacji chodziłem codziennie spotkać się z kolegami,jeździłem na rowerze,miałem czas na treningi w koszykówkę,a soboty i niedziele jeździłem z rodzicami do rodziny,do lasu,nad jezioro i wcale nie wyrosłem na barana.Nie było komputerów i wszystkich pomocy naukowych takich jak obecnie szkoła posiada a nauczyliśmy się szystkiego w 20 godzin lekcyjnych.Starszy syn 13 latek też poszedł jako 6 latek do szkoły.Obecnie jest na szczęście w 2 klasie gimnazjum i ma o wiele mniej godzin lekcyjnych niż córka.Nie musimy z nim odrabiać lekcji bo większość materiału przerabiane jest w szkole.Ta reforma źle wpłynie na dzieci i całe rodziny.Nie pozwólmy im zgnić przy zeszytach i książkach.Zróbmy coś aby popołudniami mogły wyjść na spacer a my rodzice moglibyśmy odpocząć wraz z nimi.Zamykamy markety aby rodzinnie spędzać czas w domowej atmosferze to nie dokładajmy dzieciom kolejnych zadań,lektur i wykuwania bezsensownych dat z XVII wieku.Mamy XXI wiek i wiele pomocnych urządzeń,które w razie czego pomogą nam znaleźć kiedy była rewolucja październikowa.Uczmy teraźniejszości.Nie cofajmy się.

Pozdrawiam
Maciej"

https://www.facebook.com/Marek-Michalak ... 562185545/

Awatar użytkownika
proc

Postautor: proc » 05 lis 2017, 19:41

Głos profesora.

Obrazek
Nihil novi

pantg

Postautor: pantg » 05 lis 2017, 21:55

Trafne

Awatar użytkownika
HarryBrown

Postautor: HarryBrown » 07 lis 2017, 10:32

Ale ta władza nie potrzebuje ludzie wiedzących, wykształconych, logicznie myślących, znających świat itd. Im do szczęścia potrzebni są ludzie którzy niczym Orwell`owskie owce i barany będą potrafili przeczytać prosty tekst od władzy i wydać z siebie okrzyk poparcia dla niej. A wiedza o falach grawitacyjnych czy liczbach zespolonych będzie zarezerwowana dla wybranych.
Homo erectus = jansen21

Wróć do „Aktualności dnia”