Krajowa Konwencja PO - Polska Samorządna.

Platforma Obywatelska - jaka jest, jaka powinna być, a jaka będzie?
Awatar użytkownika
Zulus

Krajowa Konwencja PO - Polska Samorządna.

Postautor: Zulus » 20 paź 2017, 19:05

59e722daa433dkk_ldz_540x3601.png

W Łodzi w sobotę odbędzie Krajowa Konwencja Platformy Obywatelskiej RP. PO zaprezentuje na niej peowską wizję Polski samorządowej i otwartej. PO pokaże także program na zbliżające się wybory samorządowe. ;)

Chcemy pokazać ogromną siłę ludzi budujących i rozwijających nasze Małe Ojczyzny.

http://www.platforma.org/aktualnosc/509 ... samorzadna

Bez tytułu.png

DMltnpRW4AEz633.jpg
Lubię komentować bieżące wydarzenia społeczno-polityczne.

Awatar użytkownika
Zulus

Re: Krajowa Konwencja PO - Polska Samorządna.

Postautor: Zulus » 21 paź 2017, 12:22

Najciekawsze tezy z przemówienia szefa PO Grzegorza Schetyny.

1. Potrzeba Zjednoczona Opozycja, która wygra wybory samorządowe za rok i każde kolejne, aż do prezydenckich!

DMp1tdtXkAAqhsr.jpg

2. Jesteśmy patriotami wolności. Polacy decydują sami o sobie. To jest sedno naszego programu.

DMp2fRGX0AAwhEx.jpg

3. Akcje firm zasilą prywatne konta emerytalne. Odbudujemy II filar, wprowadzimy 13. emeryturę, 500+ na pierwsze dziecko.

DMp44weW0AALTLL.jpg

4. Uchwalimy Akt Odnowy Demokracji. Rozliczymy ludzi PiS, którzy z premedytacją podejmowali szkodliwe decyzje.

DMp5criW4AASmtk.jpg

5. Bogactwo bierze się z pracy i przedsiębiorczości wspomaganej przez państwo. Systemowo podniesiemy kwotę wolną.

DMp5uBbX0AA_Jir.jpg
Ostatnio zmieniony 21 paź 2017, 12:44 przez Zulus, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Zulus

Postautor: Zulus » 21 paź 2017, 12:24

6. Ocalimy dorobek, na który pracowaliśmy od 1989r. - Polskę europejską, bezpieczną i rozwijającą się.

DMp89MKWkAAxxm5.jpg

7. Przedstawimy precyzyjną drogę Polski do strefy euro, tak by przyczyniło się to do wzrostu dochodów Polaków.

8. Odbudujemy zdewastowaną przez tę ekipę wolność wypowiedzi artystycznej. Przywrócimy wolność mediom publicznym!

9. Podwyższymy niskie dziś pensje dla młodych lekarzy rezydentów, pielęgniarek i innych zawodów medycznych.

10. Nadzór nad szkołami oddamy samorządom i rodzicom. Uwolnimy szkoły od indoktrynacji obecnej władzy.

11. Zostawimy każdą złotówkę z podatków dochodowych tam gdzie mieszkają obywatele: PIT w gminach, CIT w regionach.

12. Zlikwidujemy urzędy wojewódzkie. Marszałek będzie gospodarzem regionu.

Awatar użytkownika
Zulus

Postautor: Zulus » 21 paź 2017, 12:49

Schetyna zmienił totalną opozycję na totalną propozycję i ma konkretne pomysły. Ważna jest zapowiedź Aktu Odnowy Demokracji gdzie jak zapowiada Schetyna jedną ustawą PO przywróci niezależność TK, prokuratury, sądów i mediów publicznych.

Było to jedno z lepszych wystąpień Schetyny na półmetku kadencji PiS. Mamy wybór: albo wolna Polska, albo dyktatura Kaczyńskiego. Najwyższy czas to pojąć. ;)

Awatar użytkownika
HarryBrown

Postautor: HarryBrown » 21 paź 2017, 14:56

Mam nadzieję, że tym razem nie potraktują bardzo ulgowo tych, którzy zasługują na TS i sprawy karne. Mam tylko pewną wątpliwość odnośnie punktu 12. Likwidacja urzędów wojewódzkich spowoduje konieczność przejęcia (w formie zadań zleconych) zadań zarezerwowanych do tej pory dla przedstawicieli władzy centralnej. Czy to nie będzie się kłócić z samorządnością? Wszak w tej materii będzie silna zależność od Warszawy.
Homo erectus = jansen21

Awatar użytkownika
Zulus

Postautor: Zulus » 21 paź 2017, 15:17

HarryBrown pisze:Mam nadzieję, że tym razem nie potraktują bardzo ulgowo tych, którzy zasługują na TS i sprawy karne. Mam tylko pewną wątpliwość odnośnie punktu 12. Likwidacja urzędów wojewódzkich spowoduje konieczność przejęcia (w formie zadań zleconych) zadań zarezerwowanych do tej pory dla przedstawicieli władzy centralnej. Czy to nie będzie się kłócić z samorządnością? Wszak w tej materii będzie silna zależność od Warszawy.

Ale przecież gminy i powiaty też wykonują zadania zlecone z zakresu administracji rządowej, a nie kłóci się to z samorządnością.

A poniżej trochę szerzej o pomyśle PO.
Zlikwidujemy urząd wojewody – przedstawiciela rządu w terenie, mianowanego bez konsultacji z lokalnymi społecznościami. Wszystkie kompetencje wojewodów przekażemy samorządom województw i marszałkom, którzy staną się jedynymi gospodarzami regionów.To sprawi, że obywatele wybierający samorząd będą mieli zdecydowanie większy wpływ na sprawy swojego regionu.
Marszałek, przewodniczący zarządu województwa, oprócz dotychczasowych obowiązków będzie realizował powierzone mu w drodze ustaw zadania rządowe. To on będzie odpowiedzialny za zarządzanie kryzysowe w województwie, zwłaszcza za usuwanie skutków katastrof i reagowanie na inne zagrożenia. Tam, gdzie zagrożenie przekroczy możliwości regionu, marszałek będzie wzywał na pomoc instytucje centralne. Praktyka pokazała, że marszałkowie sprawdzają się w tej roli lepiej niż wojewodowie.

Awatar użytkownika
Zulus

Postautor: Zulus » 21 paź 2017, 15:20

"Paskowy" w TVP Info przeszedł dziś samego siebie. :lol: :lol: :lol: :lol:

DMqeAZyW0AEzMc2.jpg

DMp-gvtW0AQwbKp.jpg

Awatar użytkownika
Przekret

Postautor: Przekret » 21 paź 2017, 16:20

Zulus pisze:"Paskowy" w TVP Info przeszedł dziś samego siebie.

Tak, masz rację, to było prostackie całkiem w stylu tvn24. Też mnie oburza, że nie potrafią chociaż spróbować stylu BBC.
Co do miszcza się nie wypowiadam - ja tylko idealnie gram na nerwach i mistrzowsko potrafię wku....ać ludzi.

Awatar użytkownika
Zulus

Postautor: Zulus » 21 paź 2017, 16:24

Przekret pisze:
Zulus pisze:"Paskowy" w TVP Info przeszedł dziś samego siebie.

Tak, masz rację, to było prostackie całkiem w stylu tvn24. Też mnie oburza, że nie potrafią chociaż spróbować stylu BBC.

Nie porównuj prostackiej propagandy TVP Info do TVN24. ;)

Awatar użytkownika
Przekret

Postautor: Przekret » 21 paź 2017, 16:51

Zulus pisze:
W Łodzi w sobotę odbędzie Krajowa Konwencja Platformy Obywatelskiej RP. PO zaprezentuje na niej peowską wizję Polski samorządowej i otwartej. PO pokaże także program na zbliżające się wybory samorządowe.

Chcemy pokazać ogromną siłę ludzi budujących i rozwijających nasze Małe Ojczyzny.

Wystąpienie Przewodniczącego Schetyny było świetne. To z całą pewnością najlepsze przemówienie w karierze politycznej pana Przewodniczącego. Obserwowałem mimikę posła Budki i pani posłanki Kopacz. Nie okazywali entuzjazmu, a wielka szkoda, bo ja w niektórych momentach zaczynałem już wierzyć w zapewnienia pana Schetyny.
Potem jednak przypomniałem sobie zapewnienie min. Rostowskiego o niemożliwości sukcesu 500+ i ochłonąłem. A koleżanka z pracy coś tam szeptała, że przywrócą wiek emerytalny 67` a ona przecież już za 5 lat na emeryturę wymarzoną przechodzi.

"A może by tak jeszcze raz?", jak śpiewał Krzychu Krawiec z śp Bogdanem Smoleniem z kabaretu TEY? Odnowić się radykalnie, wystawić do pierwszego szeregu ludzi nowych, nie umoczonych, chcących pracować?
I tak sukces, że "tej" pani z Wa-wy nie było i nie zabierała głosu.
Co do miszcza się nie wypowiadam - ja tylko idealnie gram na nerwach i mistrzowsko potrafię wku....ać ludzi.

Awatar użytkownika
Przekret

Postautor: Przekret » 21 paź 2017, 16:58

Przekret pisze:Tak, masz rację, to było prostackie całkiem w stylu tvn24. Też mnie oburza, że nie potrafią chociaż spróbować stylu BBC.

Zulus pisze:Nie porównuj prostackiej propagandy TVP Info do TVN24.

Rzeczywiście; popełniłem gafę: reżimowy tvp info rzadko takie coś popełnia w odróżnieniu nachalnej gadzinówki tvn24.

Awatar użytkownika
Zulus

Postautor: Zulus » 21 paź 2017, 17:17

Przekret pisze:
Przekret pisze:Tak, masz rację, to było prostackie całkiem w stylu tvn24. Też mnie oburza, że nie potrafią chociaż spróbować stylu BBC.

Zulus pisze:Nie porównuj prostackiej propagandy TVP Info do TVN24.

Rzeczywiście; popełniłem gafę: reżimowy tvp info rzadko takie coś popełnia w odróżnieniu nachalnej gadzinówki tvn24.

Tyle tylko, że ta nachalna gadzinówka to prywatna stacja utrzymywana z prywatnych pieniedzy i może mówić co chce, w przeciwieństwie do publicznej TVP utrzymywanej z abonamentu obywateli, która serwuje tępą, prymitywną propisowską propagandę, z pieniędzy Polaków o różnych poglądach politycznych. :lol: :lol: :lol:

Chyba już widzisz różnicę? ;)

Awatar użytkownika
Zulus

Postautor: Zulus » 21 paź 2017, 18:32

Właśnie przeczytałem, że postulat PO aby zlikwidować urzędy wojewódzkie i by marszałek był jedynym gospodarzem regionu, jest niezgodny z art. 152 Konstytucji.

Art. 152.

1. Przedstawicielem Rady Ministrów w województwie jest wojewoda.

http://www.sejm.gov.pl/prawo/konst/polski/kon1.htm

Awatar użytkownika
HarryBrown

Postautor: HarryBrown » 21 paź 2017, 18:35

Zulus, nie wymagaj od tępego by dał radę dostrzec tępą propagandę w reżimowej telewizji. On tylko powtarza to co mu do łba włożyli w trakcie zebrania lokalnej pislamskiej jaczejki.
Homo erectus = jansen21

Awatar użytkownika
Przekret

Postautor: Przekret » 21 paź 2017, 18:53

Ja nie będę zastawiał się Zulusem w swoich wypowiedziach. Nie trudno zauważyć, że ukrywający się pod ksywką Brown`a to delikwent o zszarpanych nerwach (podobnie jak jeden z posłów, który na dźwięk słowa Kaczyński toczy pianę, tak samo i on reaguje na nazwę pewnej partii).

Awatar użytkownika
proc

Postautor: proc » 21 paź 2017, 19:34

HarryBrown pisze:Zulus, nie wymagaj od tępego by dał radę dostrzec tępą propagandę w reżimowej telewizji. On tylko powtarza to co mu do łba włożyli w trakcie zebrania lokalnej pislamskiej jaczejki.

Raczej nie pislamskiej, a radiomaryjnej. To jednak jest pewna różnica.
Nihil novi

Awatar użytkownika
HarryBrown

Postautor: HarryBrown » 21 paź 2017, 19:36

Delikwencie kryjący się pod aliasem Przekręt zamiast moimi nerwami zajmij się swoim widocznym deficytem intelektualnym. Równaj do najlepszych a nie do Błaszczaka.
Homo erectus = jansen21

Awatar użytkownika
Kostyr

Postautor: Kostyr » 21 paź 2017, 19:58

Zulus pisze:Właśnie przeczytałem, że postulat PO aby zlikwidować urzędy wojewódzkie i by marszałek był jedynym gospodarzem regionu, jest niezgodny z art. 152 Konstytucji.

Platforma ma zamiar wejść w buty PiS-u dostosowując konstytucję do ich zamierzeń, czy tylko nikt się nie pokusił o sprawdzenie zgodności?

Swoją drogą, jakoś ciężko mi uwierzyć w realizację tych obietnic, skoro nie potrafią sobie przez pół roku poradzić z błędnym przekierowaniem na swoim forum. :?

Awatar użytkownika
Zulus

Postautor: Zulus » 21 paź 2017, 21:17

Kostyr pisze:
Zulus pisze:Właśnie przeczytałem, że postulat PO aby zlikwidować urzędy wojewódzkie i by marszałek był jedynym gospodarzem regionu, jest niezgodny z art. 152 Konstytucji.

Platforma ma zamiar wejść w buty PiS-u dostosowując konstytucję do ich zamierzeń, czy tylko nikt się nie pokusił o sprawdzenie zgodności?

Stawiam na nie sprawdzenie zgodności tej propozycji z Konstytucją. ;)

Awatar użytkownika
Zulus

Postautor: Zulus » 22 paź 2017, 10:30

Kostyr mam tłumaczenie PO odnośnie odnośnie tej niezgodności z Konstytucją. PO nie zlikwiduje wojewodów, a tylko urzędy wojewódzkie. Mają zamiar pozostawić wojewodę jako organ z minimum kompetencji. ;)

Szkoda że nie wyjaśnili tego w swoim programie.

Wróć do „Platforma Obywatelska”