Quo vadis Platformo?

Platforma Obywatelska - jaka jest, jaka powinna być, a jaka będzie?
Marian

Re: Quo vadis Platformo?

Postautor: Marian » 06 sty 2018, 21:33

HarryBrown pisze:
Marian pisze:
Ależ propozycji PO jest wiele... Trzeba ociupinki dobrej woli by się z nimi zapoznać. Jaka ta wola polskiego wyborcy jest odzwierciedla to forum. Iluż nas tu jest ? A ktoś oczekuje,że tu pojawi się Schetyna i zacznie takiemu Marianowi tłumaczyć założenia swego programu,dzielić się planami . Ja akurat tego nie potrzebuję.Napisałem powyżej Marian by nikogo nie skaleczyć - powiedzmy. Ja znam program i plany PO. Ja je akceptuję bo nie widzę lepszych.
Ale...
Ale jest sposób by sondaże PO POszybowały w górę... Tak,tak. Wystarczy polskiemu wyborcy obiecać więcej niż obiecuje PiS i PO wygra wybory. Chcesz tego ? Ja nie... Nie lubię kłamstw,nie lubię obiecanek bez pokrycia.Wolę PO :!:

Wydaje mi się, że najwyższy czas by w Polsce politycy przestali traktować siebie niczym namaszczone bóstwa. Polityk musi obcować jak najczęściej i najdłużej ze społeczeństwem. Wszak społeczeństwo jest jego chlebodawcą i pracodawcą. Ty być może nie potrzebujesz tłumaczenia. Ale są setki tysięcy ludzi do których trzeba dotrzeć i spróbować im wytłumaczyć. Przecież jak wymyślisz genialny produkt, to nic na nim nie zarobisz jeżeli nie dotrzesz do konsumentów, nieprawdaż?

Obietnice to nic zdrożnego. Zależy tylko co się obieca. Odsyłam do katechizmu, w którym często porusza się tę kwestię.

------
I kolejne odejścia:
http://natemat.pl/226749,klopoty-po-w-k ... a-z-partii

Harry,
polscy politycy tacy są jakie mają korzenie. Ja - tak jak i Ty - pragnę by polscy politycy zrozumieli,że oni są tylko wyrazicielami woli wyborców. Ale wyborca winien zrozumieć,że polscy politycy są tylko politykami a nie czarodziejami.
Co się tyczy katechizmu... Nie wiem czy dobrze rozumiem Twoje przesłanie?...Moim zdaniem katechizm to dobry przykład. Tam jest: dostaniesz/dostapisz jak zasłużysz.
A w Polsce ?
Polski polityk ogranicza się do dostaniesz, ja ci dam niezależnie od tego czy zasługujesz czy nie.
Czy to jest uczciwe?
Na całe szczęście PO nie obiecuje tego co kpiarz w Angorze pod rysunkiem satyrycznym napisał,że opozycja obiecuje Rodakom święto sześciu króli :lol: .

Co się tyczy odchodzących z PO . Cóż Ci powiem?... W historii ludzkości nawróconych grzeszników było niewielu a wiarołomców były hordy...

MBS

Postautor: MBS » 17 sty 2018, 14:50

Marian pisze:
HarryBrown pisze:
Wydaje mi się, że najwyższy czas by w Polsce politycy przestali traktować siebie niczym namaszczone bóstwa.

Obietnice to nic zdrożnego. Zależy tylko co się obieca. Odsyłam do katechizmu, w którym często porusza się tę kwestię.

Harry,

Co się tyczy katechizmu... Nie wiem czy dobrze rozumiem Twoje przesłanie?...Moim zdaniem katechizm to dobry przykład.
Tam jest: dostaniesz/dostapisz jak zasłużysz.

No i przecież zgodnie z katechizmem mamy: jeden dureń, drugi dureń, trzeci kompletny idiota, czwarta choć profesor, to chamka, ale każdy zasłużony i tylko czeka na posadkę z odpowiednią do zasług gażą... [img]http://www.aparaty.tradycyjne.net/emoty/cygaro.gif
[/img]

Natomiast jak nie zasłużysz, wnet okaże się, że sprzeniewierzyłeś tysiąc dwieście zeta na paliwo, przesłuchają twoje dzieci i publicznie pokażą twoją fotę z zakreślonymi oczętami. Albo okaże się że zegarek, który nosisz od lat, właśnie wczoraj wręczono tobie w ramach łapówki i podobno jest wart ponad trzydzieści tysiaków. Choć kupiłeś go na targowisku od ruskich jako ewidentną podróbkę, ale publiczne żądanie pokajania się w TV_kacz zobaczy cała PiSowska brać ( Q i.. mać! ) :mrgreen:

Awatar użytkownika
HarryBrown

Postautor: HarryBrown » 24 sty 2018, 19:46

W nawiązaniu do głównego pytania warto przeczytać poniższą notkę:
http://natemat.pl/228117,zalosna-postpz ... ach-partii
To jest kolejny sygnał ostrzegawczy dla kierownictwa PO, a w szczególności wodza G.Schetyny.
Homo erectus = jansen21

Marian

Postautor: Marian » 24 sty 2018, 22:18

HarryBrown pisze:W nawiązaniu do głównego pytania warto przeczytać poniższą notkę:
To jest kolejny sygnał ostrzegawczy dla kierownictwa PO, a w szczególności wodza G.Schetyny.

No,no,no... Facia,którego Pani HG-W zwolniła z urzędu nie podejrzewam o bezstronność . On ma powody by właśnie tak się wypowiadać...
https://warszawa.onet.pl/jacek-wojciech ... -po/yj558z

Awatar użytkownika
HarryBrown

Postautor: HarryBrown » 25 sty 2018, 7:25

Marian pisze:
HarryBrown pisze:W nawiązaniu do głównego pytania warto przeczytać poniższą notkę:

No,no,no... Facia,którego Pani HG-W zwolniła z urzędu nie podejrzewam o bezstronność . On ma powody by właśnie tak się wypowiadać...

Obiektywnie patrząc to jak najbardziej ma powody.
Homo erectus = jansen21

Marian

Postautor: Marian » 25 sty 2018, 9:49

HarryBrown pisze:
Marian pisze:

Nie POmyliłeś POjęć ? ... Obiektywizm to bezstronność a wypowiedzi facia, który płacze po utracie stołka są nie tyle subiektywne co mściwe. Ja go nawet rozumiem ale na takiej wypowiedzi takiego kogoś budować zarzuty pod adresem PO ? Hmmm ? To tylko kłamczyńscy potrafią.

Awatar użytkownika
sciemniacz

Postautor: sciemniacz » 25 sty 2018, 10:09

Marian pisze:No,no,no... Facia,którego Pani HG-W zwolniła z urzędu nie podejrzewam o bezstronność . On ma powody by właśnie tak się wypowiadać...

Marianie, nie zgadzam się z takim brakiem pokory. Teraz w miejsce słowa "on" wstaw "sędziowie", "prezes Rzepliński", "media komercyjne", "Unia Europejska", "Hanna Gronkiewicz - Waltz", "totalna opozycja". W ten sposób każdemu można zarzucić stronniczość.
Poprę kandydaturę Romana Giertycha na prezydenta RP. Jeśli się zdecyduje... ;)

Marian

Postautor: Marian » 25 sty 2018, 11:03

sciemniacz pisze:
Marian pisze:No,no,no... Facia,którego Pani HG-W zwolniła z urzędu nie podejrzewam o bezstronność . On ma powody by właśnie tak się wypowiadać...

Marianie, nie zgadzam się z takim brakiem pokory. Teraz w miejsce słowa "on" wstaw "sędziowie", "prezes Rzepliński", "media komercyjne", "Unia Europejska", "Hanna Gronkiewicz - Waltz", "totalna opozycja". W ten sposób każdemu można zarzucić stronniczość.

Ależ tak - masz rację.
Na tym łez padole nie ma ludzi doskonałych,nie ma doskonałych wyborców ,nie ma doskonałych polityków, nie ma doskonałych partii ,nasze osądy są relatywne .
PO powinna mocno walnąć się w piersi /także za opuszczenie w potrzebie HG-W /.Ale w istniejącej sytuacji kiedy tylko ona może odsunąć
P(i)Sotników od władzy nie należy jej kopać posługując się wypowiedziami " onego " odsuniętego od koryta. My, mający absmak wobec dzisiaj rządzących, nie powinniśmy tego robić bo to jest aberracją obywatelską.

Awatar użytkownika
HarryBrown

Postautor: HarryBrown » 25 sty 2018, 13:58

Marian pisze:
HarryBrown pisze:
Marian pisze:

Nie POmyliłeś POjęć ? ... Obiektywizm to bezstronność a wypowiedzi facia, który płacze po utracie stołka są nie tyle subiektywne co mściwe. Ja go nawet rozumiem ale na takiej wypowiedzi takiego kogoś budować zarzuty pod adresem PO ? Hmmm ? To tylko kłamczyńscy potrafią.

Marianie, czy Ty raczyłeś w ogóle przeczytać ten tekst ze zrozumieniem? Stawiasz zarzut stronniczości facetowi, który występował w charakterze świadka a nie podsądnego w partyjnym sądzie.
Homo erectus = jansen21

Marian

Postautor: Marian » 25 sty 2018, 14:12

HarryBrown pisze:
Marian pisze:
HarryBrown pisze:Obiektywnie patrząc to jak najbardziej ma powody.

Marianie, czy Ty raczyłeś w ogóle przeczytać ten tekst ze zrozumieniem? Stawiasz zarzut stronniczości facetowi, który występował w charakterze świadka a nie podsądnego w partyjnym sądzie.

Ależ ten artykuł niczego nie wyjaśnia. Dla osoby nieznającej sprawy jest to nieweryfikowalna plotka z wytłuszczeniem wypowiedzi gościa,który stracił funkcje, który ma o to żal do wysokiej rangi członkini PO bezpośrednio a pośrednio do całej partii. Na takich bzdurach opierasz swoje oskarżenia ?

Awatar użytkownika
HarryBrown

Postautor: HarryBrown » 25 sty 2018, 14:21

A czy on tam gdzieś słowem wspomniał o tym, że HGW pozbawiła go stołka w ratuszu? Tym bardziej, że sprawa nie dotyczyła ani jego byłego stołka ani HGW tylko sądu partyjnego w skład którego na pewno nie wchodziła HGW. I niestety ale trochę prezentujesz pislamski styl myślenia bo z miejsca zarzucasz każdemu kto stracił stołek stronniczość, brak obiektywizmu, działanie na szkodę itp. itd.
Homo erectus = jansen21

Marian

Postautor: Marian » 25 sty 2018, 15:20

HarryBrown pisze:A czy on tam gdzieś słowem wspomniał o tym, że HGW pozbawiła go stołka w ratuszu? Tym bardziej, że sprawa nie dotyczyła ani jego byłego stołka ani HGW tylko sądu partyjnego w skład którego na pewno nie wchodziła HGW. I niestety ale trochę prezentujesz pislamski styl myślenia bo z miejsca zarzucasz każdemu kto stracił stołek stronniczość, brak obiektywizmu, działanie na szkodę itp. itd.

A czy ja napisałem,że on teraz skarżył się na Panią HG-W ?
Ja napisałem,że Pani prezydent Warszawy pozbawiła "go" stanowiska - co nie jest tajemnicą.
Zrozumiałe,że tą decyzją Pani prezydent ani PO nie zaskarbiła miłości u tego gościa. I za to on teraz mówi tak jak mówi... Zrozumiałeś ?
A artykuł,na podstawie którego przywalasz PO jest tak bełkotliwy i nic nie mówiący,że aż strach - i to nie tylko dla mnie ,poczytaj tamtejsze komentarze.
A co do mojego stylu - pytam :
-Dlaczego nazywasz go PiS-owskim ? Wszak normalnie ludzką jest reakcja obrazy,chęci zemsty na osobie,które sprawiła,że facio stracił funkcje. Przecież on nie uzna żadnych motywów jego odwołania - to taki wrodzony instynkt samozachowawczy... Niewielu spośród nas powie - zawiniłem . Najczęsciej będzie tak :
- zawiniłem ale to nie moja wina.

Awatar użytkownika
HarryBrown

Postautor: HarryBrown » 25 sty 2018, 15:56

Jesteś niczym Bruce Almighty skoro nawet wiesz dlaczego tak mówi jak mówi i jakimi kieruje się pobudkami. Ale w dalszym ciągu jednak nie udowodniłeś związku przyczynowo-skutkowego pomiędzy odwołaniem przez HGW z krytyką sądu partyjnego, który z HGW ma tyle wspólnego co przewodniczący Schetyna ze zwycięstwem wyborczym PO. Tym bardziej, że gdyby gość faktycznie kierował się złością i żalem, to zaskarżyłby decyzję HGW do właściwych organów a tego nie zrobił, więc czynnik nienawiści, złości czy zemsty jest równy zeru.
Homo erectus = jansen21

Marian

Postautor: Marian » 25 sty 2018, 17:31

HarryBrown pisze:Jesteś niczym Bruce Almighty skoro nawet wiesz dlaczego tak mówi jak mówi i jakimi kieruje się pobudkami. Ale w dalszym ciągu jednak nie udowodniłeś związku przyczynowo-skutkowego pomiędzy odwołaniem przez HGW z krytyką sądu partyjnego, który z HGW ma tyle wspólnego co przewodniczący Schetyna ze zwycięstwem wyborczym PO. Tym bardziej, że gdyby gość faktycznie kierował się złością i żalem, to zaskarżyłby decyzję HGW do właściwych organów a tego nie zrobił, więc czynnik nienawiści, złości czy zemsty jest równy zeru.

Herlock Sholmes z Ciebie :lol: ...
A więc dedukuj ... na podstawie "Niezależnej" /od bezstronności i zdrowego rozsądku /.
Ale uwaga.Tu "Niezależna" daje ciała.
Z jednej strony podrkreśla żal jaki żywi były wice - do Pani prezydent i do kolegów z PO ...O mojej dymisji mówiono od kilku lat. Koledzy z PO zabiegali o to bardzo mocno.
Czytelnik tej gadzinówki od razu stroszy się bo źli POwcy i zła prezydent bez powodu zdymisjonowali dobrego,czystego Jacka W.
Ale w dalszej wypowiedzi tenże Jacek W. przyznaje,że ma żal o to, iż jeżeli po dziesięciu latach boomu inwestycyjnego odwołuje się go w kontekście afery reprywatyzacyjnej, to „jest to po prostu podłość”.
A więc facio ,który ma żal,który uważa,że „jest to po prostu podłość” jest według Ciebie kryształowo bezstronny ???
Gratuluję Ci logiki w wyciąganiu wniosków.

Awatar użytkownika
HarryBrown

Postautor: HarryBrown » 25 sty 2018, 18:22

W dalszym ciągu nie udowodniłeś związku przyczynowo-skutkowego pomiędzy jego odwołaniem z ratusza przez HGW a jego oceną postępowania sądu koleżeńskiego w stosunku do podsądnego. I kolejne pytanie - do kogo ma żal za odwołanie? Do członków sądu koleżeńskiego?
Homo erectus = jansen21

Marian

Postautor: Marian » 25 sty 2018, 21:40

HarryBrown pisze:W dalszym ciągu nie udowodniłeś związku przyczynowo-skutkowego pomiędzy jego odwołaniem z ratusza przez HGW a jego oceną postępowania sądu koleżeńskiego w stosunku do podsądnego. I kolejne pytanie - do kogo ma żal za odwołanie? Do członków sądu koleżeńskiego?

Ależ ja Ci to cały czas udowadniam... Nie rozumiesz ? Nie wiń mnie za to.
Jeszcze raz pomimo wszystko - ale ostatni - w tym temacie napiszę...
Otóż opinia Jacka W. na temat sądu koleżeńskiego ,którą tak skrupulatnie ;) wykorzystałeś do kopnięcia PO - wg mnie - jest b.stronnicza - delikatnie mówiąc.Człowiek,który został odwołany przez prominentną członkinię władz PO a tego odwołania domagali się też inni członkowie PO szuka zemsty. Jego pitolenie, że był sumiennym,pracowitym a został odwołany za nic jest śmieszne. Każdy nie zasługujący na odwołanie szukałby- powiedzmy - sprawiedliwości.Wszak są ramy odwołania .Trzeba podać motywy i takie zostały podane.Został zwolniony. I co ? ...Nico... Godził się z tym do dzisiaj ? Coś się wkrótce wydarzy .Może zaraz dowiemy się podstaw jego zwolnenia ? A może okazać się,że podstawy nie były wystarczające. Tego nie wiem...Wiem,że teraz Jacek W. stał się tarczą PiSowskich ataków na PO ,co Ci się ogromnie spodobało jak widzę .
http://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/ ... dlosc.html

Bukiet finalny : Nie odmawiaj mi prawa do obrony PO a do kopania tej partii dobieraj rzeczowych ,poważnych argumentów a nie wypowiedzi facia, który przeszedł na drugą stronę barykady.

Awatar użytkownika
HarryBrown

Postautor: HarryBrown » 25 sty 2018, 22:52

Ostatnio dla Ciebie każdy kto śmie chociaż odrobinę krytycznie wypowiedzieć się o władzach PO, to niemalże zdradziecka morda i targowiczanin. Szczerze mówiąc to nie rozumiem po cholerę Ci to PO skoro w PO zamierzasz by było tak jak w PiSie czyli dogmat o nieomylności kierownictwa a reszta mordy w kubeł.

Co do wagi argumentów to zacznij ocenę od Twoich insynuacji o tym, że facet raczył powiedzieć to co powiedział w ramach zemsty za odwołanie ze stołka. Przecież jego wypowiedź odnośnie sądu koleżeńskiego w żaden sposób nie odnosiła się do decyzji HGW o jego odwołaniu. Wskaż proszę w którym miejscu widać taką korelację.
Homo erectus = jansen21

Awatar użytkownika
Pompon

Postautor: Pompon » 06 lut 2018, 21:49

Tu jest odpowiedź, dokąd vadis.
Tusk zawsze wie jak wyjść z opresji....:D
https://www.youtube.com/watch?v=2ZV0xZw0aeU

Marian

Postautor: Marian » 07 lut 2018, 13:31

Ojojoj... Ani chybi za chwile poseł Kłamczyński ogłosi urbi et orbi ,że Schetyna zdradził Polskę na rzecz USA...
https://www.tvn24.pl/schetyna-po-zglosi ... 967,s.html
tak jak to prezesa akolici szczekali po spotkaniu tegoż Schetyny z ambasadorem Niemiec. No bo Schetyna broniąc demokracji w Polsce spotkał się z najważniejszym polskim sojusznikiem a nie z ... Orbanem,naszym pseudo-sojusznikiem. Jak on śmiał... no i Quo vadis PO ?

Awatar użytkownika
HarryBrown

Postautor: HarryBrown » 07 lut 2018, 13:50

Chyba nie ogłosi. Wszak wysokiej rangi pislamiści w ostatnich dniach nawoływali opozycję do ratowania Ojczyzny. I chyba znaleziono rozwiązanie. Pislamistom byłoby bardzo niezręcznie składać projekt poprawiający tego bubla autorstwa Jakiego, więc zrobi to opozycja. I być może dzięki temu sprawa za jakiś czas rozejdzie się po kościach przynajmniej na poziomie dyplomatycznym. Niemniej smród po szambie jakie wylało się z obu stron barykady będzie jeszcze długo się unosić w powietrzu.
Homo erectus = jansen21

Wróć do „Platforma Obywatelska”