Quo vadis Platformo?

Platforma Obywatelska - jaka jest, jaka powinna być, a jaka będzie?
Awatar użytkownika
MalexaKrost

Re: Quo vadis Platformo?

Postautor: MalexaKrost » 07 paź 2017, 0:01

PRI w Meksyku rządziła nieprzerwanie 71 lat. Pewnie ich opozycja bardzo przypominała PO.

Awatar użytkownika
HarryBrown

Postautor: HarryBrown » 07 paź 2017, 10:19

KPZR rządziła jeszcze dłużej w Rosji. Przy pomocy pały i gnata można długo być u władzy. A co do Meksyku, to te ichnie rządy były tylko w Mexico City i paru innych miejscach. Większość kraju od dziesiątek lat była pod batem różnej maści wywrotowców, anarchistów, rozbójników i narcotraficantes.
Homo erectus = jansen21

Awatar użytkownika
MalexaKrost

Postautor: MalexaKrost » 07 paź 2017, 12:27

W takim razie tylko powstanie. Ale proszę dać wcześniej znać, bym mógł je przeczekać w jakimś bezpiecznym miejscu.

Awatar użytkownika
HarryBrown

Postautor: HarryBrown » 07 paź 2017, 17:10

MalexaKrost pisze:W takim razie tylko powstanie. Ale proszę dać wcześniej znać, bym mógł je przeczekać w jakimś bezpiecznym miejscu.

Powstania to raczej mentalnie pasują do twojej opcji politycznej, więc proś o cynk na pislamskich stronach.
Homo erectus = jansen21

Awatar użytkownika
MalexaKrost

Postautor: MalexaKrost » 07 paź 2017, 18:26

To co, jojczenie i jojczenie i znowu jojczenie na forum PO? To też jest jakieś rozwiązanie. Wiecie jak się leczy wrzody żołądka?

Awatar użytkownika
HarryBrown

Postautor: HarryBrown » 07 paź 2017, 22:19

Rano i wieczorem po 100g C2H5OH i do tego paczka "Sportów" (jak nie masz to mogą być "Klubowe" tudzież inne - byleby dużo substancji smolistych było). Po tygodniu nie będziesz potrzebował powstania.
Homo erectus = jansen21

Awatar użytkownika
MalexaKrost

Postautor: MalexaKrost » 08 paź 2017, 8:05

Ja? Ja tam nie widzę wielkiej różnicy między PiS a PO. Władza PiS mi się nie podoba ale ten dyskomfort wynagradza mi obserwowanie waszej desperacji i dezorientacji, więc nie mam na co narzekać.

Awatar użytkownika
HarryBrown

Postautor: HarryBrown » 16 paź 2017, 14:43

Pouczający felieton Wojciecha Orlińskiego
http://wo.blox.pl/2017/10/Opozycjo-terrain-ahead.html
Warto by opozycyjni politycy przeczytali ten tekst. Powinien dać im wiele do myślenia. Prosty przekaz z prostymi postulatami, które powinny dać opozycji wiatr w żagle.
Homo erectus = jansen21

Awatar użytkownika
HarryBrown

Postautor: HarryBrown » 04 sty 2018, 0:22

Właśnie natknąłem się na taką informację:
Opieszałość i brak skuteczności PO na poziomie samorządowym - skutkiem odejścia 12 z partii. Burmistrz Jacek Danieluk i 11 działaczy zwątpiło w roku wyborów samorządowych Burmistrz Terespola rzeczowo ocenia, że "dobrze współpracuje mu się z politykami PiS"

"Schetyna nie pociągnie Platformy" ocenił burmistrz Danieluk

Nie jest to dobra informacja dla PO a dla samego W.Cz. Grzegorza z Wrocławia wręcz dramatyczna. Niestety ale ja również mam podobne zdanie w kwestii wodza PO i to już od bardzo dawna.
Homo erectus = jansen21

Marian

Postautor: Marian » 04 sty 2018, 18:46

Polski lud woli - niestety - taki chwytliwy sposób agitacji uprawiany przez podłą zmianę :
- złapiemy i posadzimy złodziei;
- zabierzemy złodziejom a damy ludowi;
- było źle a będzie dobrze;
- byłoby jeszcze lepiej ale oni przeszkadzajom.

Jak dotąd PiS nie złapał i nie posadził złodziei,nie rozdał ich majątków prafdziwympolakom ... ale i tak jest lepiej - wystarczy oglądać tvp.

Nie daj Panie Boże by PO zaczęła uprawiać taki styl propagandy.

Awatar użytkownika
Kostyr

Postautor: Kostyr » 04 sty 2018, 22:19

HarryBrown pisze:Właśnie natknąłem się na taką informację:

Chyba jednak wolę lokalne gazety zamiast TVP Info ;)
Ta decyzja dojrzewała we mnie długie miesiące. Generalnie mam poglądy prawicowe. Nie podoba mi się, że PO skręciła zbyt mocno w lewo. Mówi się o jakiejś walce w kraju i jednocześnie o koalicji z Nowoczesną czy SLD. Nikt nie pytał ludzi „na dole”, czy chcą takiej koalicji – wyjaśnia Danieluk. Jednocześnie przekonuje, że teraz będzie bezpartyjny.

Razem z nim z PO wystąpiło jeszcze 11 członków klubu w Terespolu. – My, w Terespolu, na potrzeby wyborów samorządowych już wiele lat temu stworzyliśmy Porozumienie Samorządowe i jednoczyliśmy tu zwolenników PO, PiS i Ligi Rodzin Polskich. To się udawało – przekonuje Danieluk. Jego zdaniem partii brakuje teraz konkretnego programu. – Potrzeba jakiejś zmiany, a w tym kierunku się nie dąży, tylko do jakichś wewnętrznych waśni. Mnie to osobiście nie interesuje – stwierdza.

Samorządowiec chwali sobie współpracę z posłem Stanisławem Żmijanem (PO) czy wicemarszałkiem Krzysztofem Grabczukiem (obaj PO). – Ale w strukturach partii są też takie osoby jak poprzedni przewodniczący Włodzimierz Karpiński, który – chociaż zapraszałem go do Terespola – nigdy nie przyjechał – mówi Danieluk.

http://www.dziennikwschodni.pl/biala-po ... 11241.html

HarryBrown pisze:Nie jest to dobra informacja dla PO a dla samego W.Cz. Grzegorza z Wrocławia wręcz dramatyczna. Niestety ale ja również mam podobne zdanie w kwestii wodza PO i to już od bardzo dawna.
Nie jestem tak do końca przekonany, czy to "wina" samego Schetyny, a nie średniego szczebla. Choć to on nadzoruje ten średni szczebel przez swoich współpracowników. Zobacz, na tym forum ani śladu Schetyny, a obraz Platformy jaką prezentuje przez swoje forum, jest w istocie dramatyczny.

I muszę przyznać, że Twoje utyskiwanie na Schetynę i milczenie o forum Platformy (na pierwsze kompletnie nie masz wpływu, na drugie masz szanse) od dosyć dawna mnie zastanawia.

Awatar użytkownika
HarryBrown

Postautor: HarryBrown » 05 sty 2018, 1:33

Jeżeli średni szczebel działa do bani to w mojej ocenie jest to wina góry bo albo jest zajęta tylko sobą i zwisa im co się dzieje niżej albo nie potrafią znaleźć odpowiedniej recepty by zmienić zaangażowanie i motywację ludzi robiących politykę w tzw. terenie. A ze słów Danieluka wynika, że szwankuje komunikacja na linii centrala - struktury regionalne, co powinno dać ludziom zarządzającym partią bardzo mocno do myślenia. Nie zdziwię się jak takich "niusów" za chwilę będzie więcej.

Co do mojego utyskiwania, to w jakim kontekście Ciebie to zastanawia? Nie znam osobiście W.Cz. Grzegorza z Wrocławia ale obserwuję go od lat i uważam, że on nie nadaje się do bycia wodzem dużej partii. I co gorsza nie widzę w nim gwaranta sukcesu w nadchodzących wyborach. Jeżeli PO nie zrobi przegrupowania i wodzem nie zostanie ktoś kto ma cechy prawdziwego lidera, to pomóc może już tylko jakiś kryzys gospodarczy. A sytuacja wbrew pozorom nie jest jeszcze taka tragiczna jeżeli chodzi o obywateli. Dziś kupując chleb wdałem się w dyskusję z ekspedientkami i dwoma paniami kupującymi. Wyszedłem zbudowany bo wszystkie cztery zgodnie stwierdziły, że jesteśmy już prawie dwoma nogami w komunie. Być może jest to efekt tego, że u nas na Pomorzu zawsze przeważał żywioł który bardziej sobie cenił i ceni wolność i swobodę niż flachę i zagrychę od państwa. Ale żeby cały kraj porwać to stety czy też niestety potrzeba znacznie więcej niż mało naturalny uśmieszek i powtarzanie w kółko "nie pozwolimy".
Homo erectus = jansen21

Marian

Postautor: Marian » 05 sty 2018, 11:31

Ktoś, kto sądzi,że szef największej partii opozycyjnej powinien pofatygować się na to forum by podyskutować / o czym ? / jest nadętym bufonem albo posiadaczem dziecięcego móżdżku...
Skargi na brak zainteresowania ze strony PO tą stroną zanosiliśmy od zawsze.Żal,że nas nie posłuchano ale z drugiej strony patrząc zapytam :
PO co ?...
Ilu nas tu jest aktywnych?
Jakież to ważne tematy my tu poruszamy?
Wzajemnie okładać się i obrażać potrafimy sami bez wsparcia funkcyjnych działaczy PO.

Inna sprawa to absolutny brak zainteresowania tą stroną tych,którzy są niezadowoleni / lub na takich pozują / z rządów PiS.
Gdzież oni są ?
Przecież na tym portalu nikt nikomu nie broni tworzyć projektów na odsunięcie PiS od władzy.
Gdzie są te projekty,pomysły ? Do tego nie jest potrzebna tu obecność Pana G.Schetyny - czyż nie ?

Awatar użytkownika
HarryBrown

Postautor: HarryBrown » 05 sty 2018, 13:44

Być może aktywność byłaby większa gdyby czołowi politycy PO jednak się tutaj udzielali.
Co do fatygowania się na forum przez osobę wodza PO, to chyba świętą krową nie jest i raz na jakiś czas mógłby się poudzielać coś komentując albo wrzucając jakiś felieton czy opinię.

I ostatnia kwestia. Pomysłów i propozycji na tym forum padło wiele. I przyznam się, że delikatnie konspirując z jednym z userów udało się nam namówić posła PO na jedną albo dwie propozycje (już nie pamiętam dokładnie ile czego było) tutaj dyskutowane. Ale to wymagało kontaktu bezpośredniego. O wiele łatwiej byłoby z komunikacją jak i docieraniem gdyby jednak członkowie PO (szczególnie działający w parlamencie) tutaj byli aktywni. Przeważająca liczba ludzi potrzebuje wyraźnego impulsu jak i ośmielenia do działania. Wystarczy popatrzeć na ludzi w pracy. Większość nie przejawia samodzielnej inicjatywy. Dopiero lider musi ich do tego niejako zachęcić.
Homo erectus = jansen21

Marian

Postautor: Marian » 05 sty 2018, 15:26

HarryBrown pisze:Być może aktywność byłaby większa gdyby czołowi politycy PO jednak się tutaj udzielali.
Co do fatygowania się na forum przez osobę wodza PO, to chyba świętą krową nie jest i raz na jakiś czas mógłby się poudzielać coś komentując albo wrzucając jakiś felieton czy opinię.

I ostatnia kwestia. Pomysłów i propozycji na tym forum padło wiele. I przyznam się, że delikatnie konspirując z jednym z userów udało się nam namówić posła PO na jedną albo dwie propozycje (już nie pamiętam dokładnie ile czego było) tutaj dyskutowane. Ale to wymagało kontaktu bezpośredniego. O wiele łatwiej byłoby z komunikacją jak i docieraniem gdyby jednak członkowie PO (szczególnie działający w parlamencie) tutaj byli aktywni. Przeważająca liczba ludzi potrzebuje wyraźnego impulsu jak i ośmielenia do działania. Wystarczy popatrzeć na ludzi w pracy. Większość nie przejawia samodzielnej inicjatywy. Dopiero lider musi ich do tego niejako zachęcić.

Kogo ICH ?
Iluż ICH tu jest?

Co się tyczy pomysłów :
Owszem, składałem ale nie kierowałem ich do kierownictwa PO.Aż tak zadufany w sobie nie jestem by uczyć kowala kuć konia.
Kierowałem moje propozycje do tutejszych userów.Może nie były one najmądrzejsze i aspirujące do Nagrody Nobla ale były wykonalne i uderzające w podłą zmianę.
I co ?
Więcej,zdecydowanie więcej było tu ich krytyki niż rozwinięcia a conajmniej zrozumienia...

Kończąc sparafrazuję fragment wypowiedzi Kennedy'ego,który wypowiedział w 1961 roku, w czasie inauguracji swojej prezydentury :
NIE PYTAJ CO DLA CIEBIE ZROBIŁA PARTIA,KTÓRĄ POPIERASZ - ZAPYTAJ SIEBIE CO TY DLA NIEJ ZROBIŁEŚ ...
Zadajmy sobie to pytanie a potem piszmy - OK ?

Awatar użytkownika
HarryBrown

Postautor: HarryBrown » 05 sty 2018, 18:15

Ich czyli społeczeństwo. Całe społeczeństwo. Zrozum w końcu Marianie, że partia powinna komunikować się z całym społeczeństwem a nie wysublimowaną grupą stanowiącą jej twardy elektorat.

Nie chodzi o zadufanie. Skoro jest partia, która w parlamencie ma blisko 200 przedstawicieli to pomysły należy kierować do nich bo oni mają realną możliwość prezentacji najwyższej władzy partyjnej jak i całemu parlamentowi a nawet społeczeństwu.

W systemie demokracji parlamentarnej partia powinna pełnić rolę służebną wobec obywateli a nie jak proponujesz na odwrót. Obywatel taki jak Ty czy ja to płacimy na partię i oddajemy nasze głosy na nią w trakcie wyborów dzięki czemu ma szansę zdobyć władzę. Więc to partia ma dług wobec nas.
Homo erectus = jansen21

Marian

Postautor: Marian » 05 sty 2018, 21:09

HarryBrown pisze:Ich czyli społeczeństwo. Całe społeczeństwo. Zrozum w końcu Marianie, że partia powinna komunikować się z całym społeczeństwem a nie wysublimowaną grupą stanowiącą jej twardy elektorat.

Nie chodzi o zadufanie. Skoro jest partia, która w parlamencie ma blisko 200 przedstawicieli to pomysły należy kierować do nich bo oni mają realną możliwość prezentacji najwyższej władzy partyjnej jak i całemu parlamentowi a nawet społeczeństwu.

W systemie demokracji parlamentarnej partia powinna pełnić rolę służebną wobec obywateli a nie jak proponujesz na odwrót. Obywatel taki jak Ty czy ja to płacimy na partię i oddajemy nasze głosy na nią w trakcie wyborów dzięki czemu ma szansę zdobyć władzę. Więc to partia ma dług wobec nas.

Ależ propozycji PO jest wiele... Trzeba ociupinki dobrej woli by się z nimi zapoznać. Jaka ta wola polskiego wyborcy jest odzwierciedla to forum. Iluż nas tu jest ? A ktoś oczekuje,że tu pojawi się Schetyna i zacznie takiemu Marianowi tłumaczyć założenia swego programu,dzielić się planami . Ja akurat tego nie potrzebuję.Napisałem powyżej Marian by nikogo nie skaleczyć - powiedzmy. Ja znam program i plany PO. Ja je akceptuję bo nie widzę lepszych.
Ale...
Ale jest sposób by sondaże PO POszybowały w górę... Tak,tak. Wystarczy polskiemu wyborcy obiecać więcej niż obiecuje PiS i PO wygra wybory. Chcesz tego ? Ja nie... Nie lubię kłamstw,nie lubię obiecanek bez pokrycia.Wolę PO :!:

Awatar użytkownika
sciemniacz

Postautor: sciemniacz » 05 sty 2018, 21:50

Żeby wygrać wybory, coś trzeba w tym kierunku robić. Samo nie przyjdzie. Nie sztuką jest obiecać więcej, trzeba jeszcze z tym przekazem dotrzeć, a na dodatek musi to być oferta wiarygodna. I wtedy jest szansa, ale tylko szansa, na przekonanie wyborców. Ja wiem, że wśród niektórych koleżanek i kolegów z forum, panuje takie przeświadczenie, że PiS się wkrótce sam wyłoży, że wystarczy przeczekać. Bo gospodarka, bo Unia, bo społeczeństwo, bo coś tam. Otóż ja takiego optymizmu nie podzielam. I sądzę że wielu działaczy niższego szczebla w PO również nie. Za to wśród wierchuszki zdaje się on panować niepodzielnie.
Na temat forum, internetu w ogóle i podejścia do tematu przez PO się nie wypowiem, bo o tym mówimy tu od dziesięciu lat z efektami widocznymi. Zdaje się że PO na własne strategię w tym obszarze, z którą można się nie zgodzić, ale nie można zarzucić braku konsekwencji...
http://natemat.pl/163249,minister-od-tw ... aty-szydlo
Poprę kandydaturę Romana Giertycha na prezydenta RP. Jeśli się zdecyduje... ;)

Awatar użytkownika
HarryBrown

Postautor: HarryBrown » 06 sty 2018, 0:17

Marian pisze:
Ależ propozycji PO jest wiele... Trzeba ociupinki dobrej woli by się z nimi zapoznać. Jaka ta wola polskiego wyborcy jest odzwierciedla to forum. Iluż nas tu jest ? A ktoś oczekuje,że tu pojawi się Schetyna i zacznie takiemu Marianowi tłumaczyć założenia swego programu,dzielić się planami . Ja akurat tego nie potrzebuję.Napisałem powyżej Marian by nikogo nie skaleczyć - powiedzmy. Ja znam program i plany PO. Ja je akceptuję bo nie widzę lepszych.
Ale...
Ale jest sposób by sondaże PO POszybowały w górę... Tak,tak. Wystarczy polskiemu wyborcy obiecać więcej niż obiecuje PiS i PO wygra wybory. Chcesz tego ? Ja nie... Nie lubię kłamstw,nie lubię obiecanek bez pokrycia.Wolę PO :!:

Wydaje mi się, że najwyższy czas by w Polsce politycy przestali traktować siebie niczym namaszczone bóstwa. Polityk musi obcować jak najczęściej i najdłużej ze społeczeństwem. Wszak społeczeństwo jest jego chlebodawcą i pracodawcą. Ty być może nie potrzebujesz tłumaczenia. Ale są setki tysięcy ludzi do których trzeba dotrzeć i spróbować im wytłumaczyć. Przecież jak wymyślisz genialny produkt, to nic na nim nie zarobisz jeżeli nie dotrzesz do konsumentów, nieprawdaż?

Obietnice to nic zdrożnego. Zależy tylko co się obieca. Odsyłam do katechizmu, w którym często porusza się tę kwestię.

------
I kolejne odejścia:
http://natemat.pl/226749,klopoty-po-w-k ... a-z-partii
Homo erectus = jansen21

Awatar użytkownika
Kostyr

Postautor: Kostyr » 06 sty 2018, 19:40

Marian pisze:Ktoś, kto sądzi,że szef największej partii opozycyjnej powinien pofatygować się na to forum by podyskutować / o czym ? / jest nadętym bufonem albo posiadaczem dziecięcego móżdżku...
Ktoś, kto odczytuje z mojej wypowiedzi jak wyżej, jest niewątpliwie nadętym bufonem z dziecięcym móżdżkiem. I pewnie dlatego trudno mu zrozumieć trochę bardziej rozbudowane ( niż np. przedstawiona łopatologicznie konstrukcja cepa) wypowiedzi.
Gdybyś tak zszedł z cokołu Francuzika (który spieprzył z kraju gdy wybuchła wojna polsko-jaruzelska i wrócił dopiero teraz, by szpanować francuską emeryturą) i uruchomił wszystkie swoje szare komórki, może byś zauważył, że zachęcam Harrego, by bardziej zajął się krytyką Platformy bliżej siebie (np. działaniem i zarządzaniem tym forum Platformy), co może dać jakieś efekty, bo administracja forum jednak czasem to czyta, niż marudzeniem nad Schetyną, który ani tym forum nie zarządza, ani go nie czyta, choć formalnie odpowiada za jego wygląd i działanie, jak za całą PO.

Marian pisze:Kończąc sparafrazuję fragment wypowiedzi Kennedy'ego,który wypowiedział w 1961 roku, w czasie inauguracji swojej prezydentury :
NIE PYTAJ CO DLA CIEBIE ZROBIŁA PARTIA,KTÓRĄ POPIERASZ - ZAPYTAJ SIEBIE CO TY DLA NIEJ ZROBIŁEŚ ...
Zadajmy sobie to pytanie a potem piszmy - OK ?
Wygląda, że intelektualnie zatrzymałeś się w czasach nieboszczki PZPR i adekwatne dla niej porady udzielasz. Być może Sobie wydajesz się wielki, gdy tymczasem jest to tylko mocno żenujące.

Marian pisze:Skargi na brak zainteresowania ze strony PO tą stroną zanosiliśmy od zawsze.Żal,że nas nie posłuchano ale z drugiej strony patrząc zapytam :
PO co ?...
Ilu nas tu jest aktywnych?
Jakież to ważne tematy my tu poruszamy?
Wzajemnie okładać się i obrażać potrafimy sami bez wsparcia funkcyjnych działaczy PO.

Inna sprawa to absolutny brak zainteresowania tą stroną tych,którzy są niezadowoleni / lub na takich pozują / z rządów PiS.
Gdzież oni są ?
Przecież na tym portalu nikt nikomu nie broni tworzyć projektów na odsunięcie PiS od władzy.
Gdzie są te projekty,pomysły ? Do tego nie jest potrzebna tu obecność Pana G.Schetyny - czyż nie ?
Przede wszystkim, to nie jest żadna "strona" ani "portal" tylko forum dyskusyjne. To specyficzne miejsce interaktywnych kontaktów, gdzie wygoda wzajemnej komunikacji jest priorytetem. W dobie powszechnych możliwości kontaktu tą metodą, totalnego "braku czasu" i lenistwa, to jeden z wygodniejszych sposobów pogłębionej komunikacji i pozyskiwania sympatyków (jeżeli sensem nie jest celebryckie zbieranie lajków np. na facebooku, istagramie czy na podobnych "forach społecznościowych"). I nie forum Kowalskiego, ale forum Platformy Obywatelskiej, przez nią opłacane, obsadzane i nadzorowane.
Tutaj powinny tuzy PO przedstawiać pomysły partii, wyjaśniać i zdobywać poparcie. To byłoby też dobre miejsce do zbierania uwag, krytyki partyjnych pomysłów, kierunków działania i na tej podstawie prób modyfikacji działań partii. To także mogło być miejsce, gdzie userzy mogliby się poznawać, integrować, rozmawiawiając o wszystkim, nie tylko polityce. Choć raczej nikt nie powinien liczyć na wymyślenie prochu przez userów na forum. ;)
Ktoś, kiedyś, dobrze pomyślał, ale realizacja daleko odbiegła od zamierzeń i forum PO stało się swoją karykaturą. Zamiast jej przysparzać zwolenników i punkty, zniechęca i odbiera poparcie. Kto popełnił błąd, w którym miejscu i czy to jest do odwrócenia? Po kompletnym braku reakcji decydentów Platformy, trudno być optymistą.
Dla mnie forum jest takim miniaturowym odbiciem partii - stan dzisiejszy: na wylocie, w niebyt. :(

Wróć do „Platforma Obywatelska”