Quo vadis Platformo?

Platforma Obywatelska - jaka jest, jaka powinna być, a jaka będzie?
Awatar użytkownika
oldHorse

Re: Quo vadis Platformo?

Postautor: oldHorse » 17 sie 2017, 11:19

Marian pisze:Co się tyczy leniwego elektoratu :
Uważasz ten elektorat za stado baranów,które bez pasterza z kijem nie potrafi znaleźć drogi na pastwisko ?

Jak zwał, tak zwał - chodzi o to, żeby do tego elektoratu dotrzeć i zachęcić go do głosowania na siebie, nie siedzieć na czterech literach i nic nie robić, bo "nie mamy z kim przegrać". Kaczyńskiemu udało się zebrać stadko baranów, które na niego zagłosowały. Gorzej z utrzymaniem na dłuższą metę, dlatego bez przerwy musi im wynajdywać nowego wroga, którym aktualnie są Niemcy.

Marian

Postautor: Marian » 17 sie 2017, 11:44

oldHorse pisze:
Marian pisze:Co się tyczy leniwego elektoratu :
Uważasz ten elektorat za stado baranów,które bez pasterza z kijem nie potrafi znaleźć drogi na pastwisko ?

Jak zwał, tak zwał - chodzi o to, żeby do tego elektoratu dotrzeć i zachęcić go do głosowania na siebie, nie siedzieć na czterech literach i nic nie robić, bo "nie mamy z kim przegrać". Kaczyńskiemu udało się zebrać stadko baranów, które na niego zagłosowały. Gorzej z utrzymaniem na dłuższą metę, dlatego bez przerwy musi im wynajdywać nowego wroga, którym aktualnie są Niemcy.

OldHorsie,
minęło 35 lat od czasu gdy słyszałem to samo, czyli : wybraliśmy cię i zrób ...
A sprawy były proste...
Za komuny urzędy też były pełne urzędników, którzy podejmowali stosowne i w zasadzie sensowne decyzje , ale... Ale leniuszce czy leniuszkowi nie chciało sie pójść do urzędu ze skarga ale przyjść do mnie z pretensjami już tak... oj tak...
A dzisiaj ?
Dzisiaj jest powtórka in minus...
Dzisiaj do leniucha trzeba dotrzeć :lol: .
A jak ?
Dzisiaj leniuch stał się jeszcze bardziej wymagający niż było to 35 lat temu...
Dzisiaj leniuchowi trzeba pod nos podetknąć programy wyborcze ,wyjaśnić ich treść,podwieźć pod urnę wyborczą a potem ... zafundować piwo.

OldHorsie...Polska to co to za kraj, jaki to kraj, jacy obywatele / ??? / go zamieszkują :?:

Awatar użytkownika
HarryBrown

Postautor: HarryBrown » 17 sie 2017, 12:19

A wszędzie indziej poza Polską obywatele są zajebiście aktywni, propaństwowi i wysoce zaangażowani, a politycy nie muszą zabiegać o ich względy bo wyborcy sami błagają kandydatów mówiąc "pozwól mi na siebie zagłosować". Jak świat światem to zawsze ten co chciał coś sprzedać albo zyskać, to starał się o względy tej czy innej grupy ludzi. Nic w tym względzie nie zmieniło się.
Homo erectus = jansen21

Marian

Postautor: Marian » 17 sie 2017, 13:42

HarryBrown pisze:A wszędzie indziej poza Polską obywatele są zajebiście aktywni, propaństwowi i wysoce zaangażowani, a politycy nie muszą zabiegać o ich względy bo wyborcy sami błagają kandydatów mówiąc "pozwól mi na siebie zagłosować". Jak świat światem to zawsze ten co chciał coś sprzedać albo zyskać, to starał się o względy tej czy innej grupy ludzi. Nic w tym względzie nie zmieniło się.

Tak,tak... A u was murzynów biją :lol:

Awatar użytkownika
proc

Postautor: proc » 17 sie 2017, 15:50

HarryBrown pisze:A wszędzie indziej poza Polską obywatele są zajebiście aktywni, propaństwowi i wysoce zaangażowani, a politycy nie muszą zabiegać o ich względy bo wyborcy sami błagają kandydatów mówiąc "pozwól mi na siebie zagłosować". Jak świat światem to zawsze ten co chciał coś sprzedać albo zyskać, to starał się o względy tej czy innej grupy ludzi. Nic w tym względzie nie zmieniło się.

No właśnie, bo co takiego się stało, że po latach spora część wyborców Platformy nagle przestała na nią głosować? Zgłupieli? PiS rozum odebrał kilku milionom Polaków, którzy wkurzeni woleli zagłosować na Kukiza, byle nie na PO? A może ludzie zobaczyli gnuśność i tumiwisizm polityków Platformy, ich niczym nieuprawnioną pewność siebie, która miała wynikać z przeświadczenia braku alternatywy? Czy może spowodowało to przeświadczenie polityków partii rządzącej przez osiem lat naszym krajem o obciachowości PiSu i wynikającego z tego faktu braku alternatywy?
Wielu, w tym ja, zacisnęło zęby i mimo wszystko zagłosowało na PO, ale wielu powiedziało dość, mam w czterech literach popieranie ludzi, którzy uważają, że należy im się szacunek, bo reprezentują mądrość i rozsądek. Otóż nic się nie należy. Polityk tak myślący jest przedstawicielem klasy próżniaczej i przez to powinien zostawić władzę, aby się zmienić, albo odejść do historii. Tak jak kiedyś Unia Wolności, której nieudolność świetnie wykorzystał Tusk, tworząc ruch mający być zaprzeczeniem myślenia panów i pań jaśnieoświeconych, którym władza miała się należeć jak psu buda, bo to wielcy mężowie stanu są i tylko głupie społeczeństwo nie chce tego zrozumieć. Tusk pokazał jak bardzo się mylili, przedstawiając inny rodzaj polityki odpowiadającej na potrzeby obywateli oraz wskazującej cele rozwojowe, szanującej wolności obywatelskie... i dostał poparcie, jakiego nikt się nie spodziewał. Niestety, zmarnował to, sprzeniewierzył się swoim własnym ideom, doprowadzając do tego, że PiS wygrał i jak na razie wygrywa. Przegrana Komorowskiego w walce o drugą kadencję jest symbolem owego zdziwienia PO, takiego samego, jak niegdyś zagościło w umysłach i na twarzach członków UW, którzy nie mogli uwierzyć, że odchodzą w niebyt.
Jeżeli politycy PO nie wyjdą z tego kręgu samozadowolenia, wynikającego z pustego poczucia przewagi intelektualnej nad "dzikusami" z PiS, nic się nie zmieni. Sondaż, który posłużył do założenia tego tematu, jest niczym diagnoza. Potrzebna jest głęboka przebudowa myślenia opozycji o polityce. Społeczeństwo, wbrew temu, co myślą o nim niektórzy, jest w swej masie mądre, to "klasa próżniacza" chciałaby, aby było inaczej, bo wtedy nie musieliby się wysilać, pozwalając sobie na trwanie w oświeconym lenistwie.
Nihil novi

pantg

Postautor: pantg » 19 sie 2017, 22:30

Nie wolno zapominać czym jest propaganda, oraz jak łatwo moźna ludźmi manipulować, gdy dysponuje się odpowiednio mocną i sprytną propaganda. A antyokrągłostołowa i spiskowa propaganda było Polakom głoszona bez zakłóceń przez 25 lat, więc i efekty są oczywiste.
.
Hitler wmówił Niemcom nienawiść do Żydów, więc co, Żydzi są temu winni, że nagle niemiecki naród zaczął nienawidzić Żydów? Zanim Hitler doszedł do władzy, to propaganda antyżydowska była już głoszona od około 30 lat (gdy Carska Ochrana wymyśliła "Mędrców Syjonu"), więc Hitler tylko wykorzystał i rozwinął tą ideologię.
.
Pod wpływem propagandy radia maryja i pisu, polski naród nagle zaczął oskarżać PO o absurdalne rzeczy, ale po 1, te oskarżenia były idiotyczne i kłamliwe, a po 2, nie moźna winić PO za podłe kłamstwa pisu! To nie PO, ale cała polska inteligencja jest winna, że już od1989r. spiskowa ideologia antyokrągłostołowa się prężnie rozwijała i nie napotykała oporu. Tak samo nie moźna winić Żydów, że w latach 30-tych w Niemczech, pod wpływem hitlerowskiej propagandy, nagle zaczęto nienawidzić Żydów!
.
Dlatego tak mnie wkurza, gdy wszyscy wokół krzyczą, że to wina PO, że pis wygrał wybory i teraz niszczy Polskę!

Marian

Postautor: Marian » 25 sie 2017, 0:06

pantg pisze:Nie wolno zapominać czym jest propaganda, oraz jak łatwo moźna ludźmi manipulować, gdy dysponuje się odpowiednio mocną i sprytną propaganda. A antyokrągłostołowa i spiskowa propaganda było Polakom głoszona bez zakłóceń przez 25 lat, więc i efekty są oczywiste.
.
Hitler wmówił Niemcom nienawiść do Żydów, więc co, Żydzi są temu winni, że nagle niemiecki naród zaczął nienawidzić Żydów? Zanim Hitler doszedł do władzy, to propaganda antyżydowska była już głoszona od około 30 lat (gdy Carska Ochrana wymyśliła "Mędrców Syjonu"), więc Hitler tylko wykorzystał i rozwinął tą ideologię.
.
Pod wpływem propagandy radia maryja i pisu, polski naród nagle zaczął oskarżać PO o absurdalne rzeczy, ale po 1, te oskarżenia były idiotyczne i kłamliwe, a po 2, nie moźna winić PO za podłe kłamstwa pisu! To nie PO, ale cała polska inteligencja jest winna, że już od1989r. spiskowa ideologia antyokrągłostołowa się prężnie rozwijała i nie napotykała oporu. Tak samo nie moźna winić Żydów, że w latach 30-tych w Niemczech, pod wpływem hitlerowskiej propagandy, nagle zaczęto nienawidzić Żydów!
.
Dlatego tak mnie wkurza, gdy wszyscy wokół krzyczą, że to wina PO, że pis wygrał wybory i teraz niszczy Polskę!

Ależ tak...
Dzisiaj kaczostwory piszą fałszywą historię ... A gdzie oni byli w czasach gdy Jaruzelski mógł sprawić ,że polskie rzeki spłynęłyby krwią ?
Dzisiaj za najgłośniejszą krytykę słusznie minionego okresu nic nikomu nie grozi ale gdzie była ta swołocz PiSowska gdy za aktywny sprzeciw wobec ówczesnych władz szło się do pierdla a ... niektórzy tracili zdrowie a nawet życie.
Żal,mam wielki żal o to, że wspólczesny Rodak jest ślepy,głuchy i głoopi bo nie potrafi wyciągać logicznych wniosków z czasów nieodległych historycznie i popiera PiS-oszustów ,szarpidruta K. albo ... nie idzie do urny wyborczej.

pantg

Postautor: pantg » 25 sie 2017, 2:46

Też mam żal do rodaków i do polskiej opozycji, ale prawdziwy żal mam do polskiej całej inteligencji, do polskich publicystów i komentatorów za to, że przez 25 lat groźna spiskowa propaganda antyokrągłostołowa nie napotykała oporu. Przez 25 lat w Polsce najbardziej były atakowane te najlepsze rządy, które chciały reformować kraj i go unowocześniać. W polskich mediach poklask zdobywał ten, kto najostrzej atakował kolejne rządy postsolidarnościowe, które wprowadzały reformy. Też mam żal o to, że nawet najbardziej podłe kłamliwe oskarżenia nie napotykały w mediach sprzeciwu. Gdy pis podłe atakował PO za zamach i za zacieranie śladów po zamachu, to polska publicystyka atakowała PO za "nieudolność przy wyjaśnianiu" oraz za "bałagan" przed katastrofą i po katastrofie. Gdy rząd PO wprowadził ultra odważną reformę o podwyższeniu wieku emerytalnego, to w tym samym czasie komentatorzy atakowali rząd PO za tchórzostwo w wyniku czego rząd niby unika reform. Najlepszą krytyką polskich mediów była owa słynna pycha PO, co to kroczy przed upadkiem! Przez lata każdy dziennikarz miał za honor raz dziennie zaatakować rząd PO, aby nikt mu czasem nie zarzucił popierania PO i byciem nie obiektywnym! Pis jako opozycja miał komfortowe warunki- swoje propagandowe media, oraz przyjazne do siebie media publiczne i wszystkie prywatne. Czyli rządząca przez 8 lat PO kompletnie nie miała przyjaznego medium. Polacy mają to co chcieli, na co zasłużyli.
.
Zauważmy co się dzieje w polskiej sieci- garstka płatnych pisowskich troli potrafi zdominować polską sieć! A teraz i tak jest super, bo dzisiaj naród wrze i próbuje w sieci przeciwstawiać się pisowskim trolom. -Ale co było jeszcze 2 lata temu przed wyborami??? Przez wiele lat pisowskie trole niepodzielnie panowały w sieci, a ich podłe kłamstwo i szyderstwa nie napotykały oporu! Gdy E. Tusk został szefem UE, to w sieci zaroiło się od podłych wpisów "ryży h.j nakradł ile mógł i uciekł do Brukseli". Otóż, nikt nie protestował przeciw tym wpisom, nikt nie reagował, bo widać Polakom one nie przeszkadzały. Najbardziej zdumiewa, że administratorzy nigdy tego nie usuwali... To niby dlaczego duża część rodaków miała by nie zagłosować na pis, gdy polskie media (mowa o niepisowskich!) cały czas wręcz zwalczała PO? Pamiętam dzień wyborów, na onet.pl podłe przedruki z zakłamanej Gazety Polskiej... Niby dlaczego naród miał głosować na PO, gdy w polsat, tvn, gw i w innych PO była przez lata wyśmiewana i wyszydzana, bo każdy redaktor codziennie chciał udawadniać swoją obiektywność, czyli aby ktoś nie posądził go o zbrodnię sympatyzowania z PO. To samo było w mediach publicznych, dlatego nie było mi żal, gdy pis wyrzucał z mediów publicznych redaktorów, bo to m.in. oni przysłużyli się do zwycięstwa pisu

Awatar użytkownika
HarryBrown

Postautor: HarryBrown » 29 sie 2017, 10:36

Wylewacie krokodyle łzy, użalacie się nad poniewieraną opozycją oraz załamujecie się rosnącymi sondażami podłej zmiany. Ale jak ma być inaczej skoro poseł Budka, którego uważałem za bardzo mądrego człowieka i polityka z wielką przyszłością (a nawet traktowałem go jak wielką nadzieję) udziela w niemieckiej prasie idiotycznego wywiadu! Do tego stopnia był idiotyczny, że nawet jego koledzy z partii oficjalnie odcięli się od wielu słów wypowiedzianych przez posła Budkę. W sytuacji kiedy podła zmiana miażdży wszystko i wszystkich poseł Budka daje potężne paliwo do kolejnych ataków na opozycję. 2 lata i żadnych wniosków i żadnego zdrowego rozsądku. Poseł Budka mnie bardzo zawiódł i pozbawił resztek złudzeń na szybkie i pozytywne zmiany w PO oraz w kraju.

Obrazek
Homo erectus = jansen21

Marian

Postautor: Marian » 29 sie 2017, 12:23

HarryBrown pisze:Wylewacie krokodyle łzy, użalacie się nad poniewieraną opozycją oraz załamujecie się rosnącymi sondażami podłej zmiany. Ale jak ma być inaczej skoro poseł Budka, którego uważałem za bardzo mądrego człowieka i polityka z wielką przyszłością (a nawet traktowałem go jak wielką nadzieję) udziela w niemieckiej prasie idiotycznego wywiadu! Do tego stopnia był idiotyczny, że nawet jego koledzy z partii oficjalnie odcięli się od wielu słów wypowiedzianych przez posła Budkę. W sytuacji kiedy podła zmiana miażdży wszystko i wszystkich poseł Budka daje potężne paliwo do kolejnych ataków na opozycję. 2 lata i żadnych wniosków i żadnego zdrowego rozsądku. Poseł Budka mnie bardzo zawiódł i pozbawił resztek złudzeń na szybkie i pozytywne zmiany w PO oraz w kraju.

Obrazek

Panowie Senatorowie nie czytali wyjaśnienia posła Budki,które opublikował na na Facebooku oraz na Twitterze :

Ponieważ mój wywiad dla Die Zeit budzi tak duże emocje, poniżej podaję wersję autoryzowaną, którą wysłałem do redakcji. Za tłumaczenie na język niemiecki nie ponoszę odpowiedzialności

Unia powinna przede wszystkim postawić ultimatum Polsce i polskiemu rządowi. Jeżeli zostaną takie decyzje przyjęte, to wówczas będą konsekwencje. Ale ja jestem ostatnią osobą, która chciałaby sankcji, ponieważ sankcje dotkną przede wszystkim Polaków

Ja jestem ostatnią osobą, która chciałaby sankcji, ponieważ sankcje dotkną przede wszystkim Polaków

https://twitter.com/bbudka/status/900838095360319488

Panowie Senatorowie swoje pretensje wnoszą pod niewłaściwy adres - tak mi się wydaje. Budka udzielił wywiadu w j.polskim ale nie on tłumaczył treść wywiadu na j. niemiecki.

Awatar użytkownika
HarryBrown

Postautor: HarryBrown » 29 sie 2017, 15:01

Nawet to co powiedział w oryginale jest nie do zaakceptowania w obecnej sytuacji. I do tego jeszcze w niemieckim medium. Wybacz Marianie ale to się nie broni w żaden sposób. Tak się zastanawiam czy w PO to mają kogoś od strategii ogólnej i medialnej. Czy oni nie wiedzą jak się takie sprawy załatwia?
Homo erectus = jansen21

Marian

Postautor: Marian » 29 sie 2017, 15:10

HarryBrown pisze:Nawet to co powiedział w oryginale jest nie do zaakceptowania w obecnej sytuacji. I do tego jeszcze w niemieckim medium. Wybacz Marianie ale to się nie broni w żaden sposób. Tak się zastanawiam czy w PO to mają kogoś od strategii ogólnej i medialnej. Czy oni nie wiedzą jak się takie sprawy załatwia?

No to jak nie możemy poprosić UE o nacisk na rząd podłej zmiany to ... Putin bez prośby nam pomoże... jak Czechosłowacji w 1968 roku.
Ale polski suweren tak chce czego dowodzą sondaże i komentarze.
Ja mogę tylko zapytać : Ech Polsko, Polsko :!: QUO VADIS :?:

Awatar użytkownika
HarryBrown

Postautor: HarryBrown » 29 sie 2017, 16:04

Nie mówię, że nie możemy. Ale nie robi się tego tak ostentacyjnie a do tego publicznie i to w niemieckich mediach. Lepszej pożywki dla podłej zmiany, która będzie mogła przykryć wiele licznych swoich wtop z ostatnich 2-3 tygodni, nie mogli już wymyślić. I nie dziw się potem, że suweren myśli jak myśli czyli podło-dojna zmiana uber alles.
Homo erectus = jansen21

Marian

Postautor: Marian » 29 sie 2017, 22:32

HarryBrown pisze:Nie mówię, że nie możemy. Ale nie robi się tego tak ostentacyjnie a do tego publicznie i to w niemieckich mediach. Lepszej pożywki dla podłej zmiany, która będzie mogła przykryć wiele licznych swoich wtop z ostatnich 2-3 tygodni, nie mogli już wymyślić. I nie dziw się potem, że suweren myśli jak myśli czyli podło-dojna zmiana uber alles.

Ja dziwię się suwerenowi ... i to bardzo :!: :!: :!: :!: :!:
No bo skąd suweren wie co pisze prasa niemiecka ?
No skąd ?
A stąd,że ktoś wyrwał z kontekstu wypowiedź posła,który w swojej bezradności prosi inne państwa o pomoc w utrzymaniu pozycji Polski w UE lub wogóle niewyrzucenie Polski z UE,odwrócił kota ogonem i już ...PiS wygrywa.

Awatar użytkownika
HarryBrown

Postautor: HarryBrown » 29 sie 2017, 22:50

Można zrozumieć intencje posła Budki. Ale nie powinien robić tego w taki sposób w jaki zrobił biorąc pod uwagę sytuację w kraju w kontekście zbliżających się wyborów w 2018 i 2019 r.
Homo erectus = jansen21

Marian

Postautor: Marian » 30 sie 2017, 11:33

HarryBrown pisze:Można zrozumieć intencje posła Budki. Ale nie powinien robić tego w taki sposób w jaki zrobił biorąc pod uwagę sytuację w kraju w kontekście zbliżających się wyborów w 2018 i 2019 r.

Czytaj,analizuj, myśl ...

– Miałem wrażenie, że to oświadczenie polityków PiS – powiedział Borys Budka w rozmowie z „Rzeczpospolitą” odnośnie oświadczenia dwóch senatorów PO, którzy odcięli się od słów wiceszefa partii.
https://www.wprost.pl/kraj/10072879/Bud ... w-PiS.html

Dla mnie najdziwniejsze jest to, że przecież jesteśmy kolegami z jednego ugrupowania, mamy swoje telefony, a senatorowie nie raczyli do mnie nawet zadzwonić. Wyprodukowali tekst bazujący na przeinaczeniach i półprawdach. Świadomie lub nie wpisali się w narrację PiS. W narrację, która sprawia, że zamiast uświadamiać wszystkim, że obowiązkiem organów Unii jest upominanie się o prawa Polaków, w tym prawo do niezależnego i niepolitycznego wymiaru sprawiedliwości, powtarzają kłamstwo, że zamach na wymiar sprawiedliwości to wewnętrzna sprawa Polski.
http://www.rp.pl/Platforma-Obywatelska/ ... czen.html/

Awatar użytkownika
HarryBrown

Postautor: HarryBrown » 30 sie 2017, 12:42

Primo, Budka musi się teraz tłumaczyć. A tłumaczą się winni - takie jest przekonanie sporego odsetka wyborców.
Secundo, Budka tym wywiadem odgrzał stare demony czyli targowica, niemieckie pachołki, piąta kolumna itd. I niestety przez rządowe i sprzyjające obecnej władzy media przelewa się fala hejtu i nienawiści.
Tertio, Budka powinien był również autoryzować niemiecką wersję wywiadu. Chyba ktoś w PO zna dobrze niemiecki ewentualnie można było wynająć tłumacza przysięgłego wszak PO do biednych partii nie należy.

Marianie, nie rozumiesz istoty problemu. Budka mógł sobie darować ten wywiad w obecnej sytuacji w jakiej się znajdujemy oraz przy rozpętanej przez podłą zmianę wewn. nienawiści do Niemiec a także wzbudzaniu wśród wyborców przekonania, że każde wyniesienie problemu Polski na arenę międzynarodową to powrót do Polski z XVIII wieku czyli zdrada itd. Im przez to im poparcie rośnie, a tym samym spada Platformie. Jeżeli chodziło mu o jakąś mobilizację UE, to też mógł to zrobić na dziesięć innych sposobów. Czasami warto stosować starą chińską strategię tj. ukryty smok, przyczajony tygrys.
Homo erectus = jansen21

Marian

Postautor: Marian » 30 sie 2017, 13:41

HarryBrown pisze:Primo, Budka musi się teraz tłumaczyć. A tłumaczą się winni - takie jest przekonanie sporego odsetka wyborców.
Secundo, Budka tym wywiadem odgrzał stare demony czyli targowica, niemieckie pachołki, piąta kolumna itd. I niestety przez rządowe i sprzyjające obecnej władzy media przelewa się fala hejtu i nienawiści.
Tertio, Budka powinien był również autoryzować niemiecką wersję wywiadu. Chyba ktoś w PO zna dobrze niemiecki ewentualnie można było wynająć tłumacza przysięgłego wszak PO do biednych partii nie należy.

Marianie, nie rozumiesz istoty problemu. Budka mógł sobie darować ten wywiad w obecnej sytuacji w jakiej się znajdujemy oraz przy rozpętanej przez podłą zmianę wewn. nienawiści do Niemiec a także wzbudzaniu wśród wyborców przekonania, że każde wyniesienie problemu Polski na arenę międzynarodową to powrót do Polski z XVIII wieku czyli zdrada itd. Im przez to im poparcie rośnie, a tym samym spada Platformie. Jeżeli chodziło mu o jakąś mobilizację UE, to też mógł to zrobić na dziesięć innych sposobów. Czasami warto stosować starą chińską strategię tj. ukryty smok, przyczajony tygrys.

A z czego to niby poseł Budka tłumaczy się ? Jaką to winę on popełnił. Kto mu jakąkolwiek winę udowodnił ? Był jakiś sąd nad posłem Budką ? Ja nie zauważyłem.
Wg mnie poseł Budka odpowiada jełopom,którzy komentują to czego nie rozumieją.

Awatar użytkownika
HarryBrown

Postautor: HarryBrown » 30 sie 2017, 15:24

Skoro tak uważasz to masz do tego prawo. Cóż tylko nie wylewaj za 2 lata krokodylich łez, że suweren głupi i tępy bo przedłużył podłej zmianie mandat na kolejne 4 lata.
Homo erectus = jansen21

Marian

Postautor: Marian » 30 sie 2017, 15:55

HarryBrown pisze:Skoro tak uważasz to masz do tego prawo. Cóż tylko nie wylewaj za 2 lata krokodylich łez, że suweren głupi i tępy bo przedłużył podłej zmianie mandat na kolejne 4 lata.

BINGO.... Winatuska :lol: :lol: :lol:

Wróć do „Platforma Obywatelska”