Quo vadis Platformo?

Platforma Obywatelska - jaka jest, jaka powinna być, a jaka będzie?
Awatar użytkownika
jozefg

Quo vadis Platformo?

Postautor: jozefg » 15 sie 2017, 9:46

Od dwóch tygodni zbierałem się żeby napisać to o czym myślę i jakie są moje wnioski ...
I pewnie bym nie napisał , ale... patrzę... a tu potwierdzają się moje wnioski!

Obrazek

Schetyna powinien natychmiast abdykować a krajówka powinna powierzyć obowiązki szefa PO Borysowi Budce a sam powinien zrobić to samo co Kaczyński przed wyborami!
I to bez zabaw w jakieś wybory bo na to zwyczajnie nie ma czasu

Marian

Re: Quo vadis Platformo?

Postautor: Marian » 15 sie 2017, 11:39

Konstatacja 1 :

Wierchuszka OKA to zdecydowani lewicowcy a jako takim bliżej im do populistów od Kłamczyśkiego niż do liberałow od Schetyny czy Petru.

Pytanie 1 :

Kto zamawiał Ankietę ?

Konstatacja 2 :

Przeciętny Kowalski zrozumie,że takie partie jak PO i Nowoczesna mają złych liderów a więc nie warto na nich głosować.

Pytanie 2 :

KOMU TO SŁUŻY ? ? ?

----------

Pytanie do Józefa :

Czemu ominąłeś podobnie negatywne wyniki tyczące Petru ?

Bo :

a/ to jest forum PO,
b/ przyłożymy Schetynie.

---
Résumé :

Jakże łatwo wPiSjemy się w scenariusz PiSany przez Kłamczyńskiego :!: :!: :!:
I to mądrzy - wydawałoby się - ludzie a w tym Ty,nasz Szanowny Adminie, dają się wodzić na jarosławowej smyczy...
PiS rozPiSdzia Polskę a my martwimy sie o pozycje szefa jednej opozycyjnej partii... o drugim szefie drugiej partii opozycyjnej milczymy ... MMMhhhhmmmm :?: :?: :?:

Awatar użytkownika
jozefg

Postautor: jozefg » 15 sie 2017, 17:05

A co mnie Petru obchodzi? :( Nowoczesna niech się martwi o niego.
Ja nie chcę nikomu dokopywać, Schetyna jest dobrym organizatorem i tego powinien się trzymać... Nie ma ludzi uniwersalnych.
Ja wyraziłem swoje zdanie na podstawie moich wieloletnich obserwacji, nie pora teraz na to żeby czepiać się szczególików które w dłuższej perspektywie są nieistotne

Awatar użytkownika
proc

Postautor: proc » 15 sie 2017, 17:18

jozefg pisze:Schetyna powinien natychmiast abdykować a krajówka powinna powierzyć obowiązki szefa PO Borysowi Budce a sam powinien zrobić to samo co Kaczyński przed wyborami!
I to bez zabaw w jakieś wybory bo na to zwyczajnie nie ma czasu[/b]

Jestem tego samego zdania, chociaż na przewodniczącego wolałbym Trzaskowskiego. Widziałem go kilka razy w starciu z pisowcami i wywarł na mnie bardzo pozytywne wrażenie. Przeciw niemu świadczy jednak zbyt mała aktywność, czym błysnął ostatnimi czasy Budka.
Jedno jest pewne, aby Platforma mogla zacząć odbijać utracony teren musi rozpocząć od zmiany przewodniczącego. Gdyby Schetyna zrobił to dobrze, to jego pozycja w PO by wzrosła, mimo wycofania się na drugi plan, gdzie zawsze sprawdzał się świetnie.
Oczywiście sama roszada to za mało, zaraz po niej powinny być zrobione kolejne ruchy nie pozostawiające wątpliwości, że politycy PO zrozumieli powody, dla których formacja znajduje się w cieniu PiS, i że wiedzą, co należy zrobić, aby narracja Kaczyńskiego nie była tą wiodącą.
Nihil novi

Marian

Postautor: Marian » 15 sie 2017, 18:37

jozefg pisze:A co mnie Petru obchodzi? :( Nowoczesna niech się martwi o niego.
Ja nie chcę nikomu dokopywać, Schetyna jest dobrym organizatorem i tego powinien się trzymać... Nie ma ludzi uniwersalnych.
Ja wyraziłem swoje zdanie na podstawie moich wieloletnich obserwacji, nie pora teraz na to żeby czepiać się szczególików które w dłuższej perspektywie są nieistotne

Józefie,ja też TYLKO wyraziłem moje zdanie . .. I nie o perspektywę tu chodzi ale o tu i teraz.Jeśli tu i teraz będziemy reagować krytyką opozycji to w perspektywie trzeba będzie długo czekać na nowego Wałęsę...

Ps.
-Czy poszturchiwanie Schetyny to jest szczególik czy to jest granie wg nut PiSanych przez Kłamczyńskiego?
- Czym jest ankieta OKO,którą zamieściłeś jeśli nie szturchaniem partii opozycyjnych ?

Awatar użytkownika
jozefg

Postautor: jozefg » 15 sie 2017, 18:50

Marian

Postautor: Marian » 15 sie 2017, 19:29

Józefie Szanowny .
Czytałem ,słyszałem...
Ale w czym to zmienia fakt ,że kopanie opozycji w aktualnej sytuacji jest popieraniem Kłamczyńskiego ? ... Podkreślałem to tutaj wielekroć.

Awatar użytkownika
HarryBrown

Postautor: HarryBrown » 15 sie 2017, 19:40

Gdyby kierować się li tylko sondażami to Przenajwyższy Naczelnik & Uwielbiany Wódz Narodu od min. 10-15 lat nie powinien już kierować partią pislamistów. To taka mała dygresja.

Natomiast podtrzymuję moją opinią, że PO jeśli myśli o top1 koniecznie musi myśleć o zmianie szefostwa. Grzegorz z Wrocławia nie jest liderem i nie jest osobą, która porwie tłumy. On nadaje się idealnie na pozycję jaką odgrywał Francis Underwood na początku serialu "House of cards" czyli taki whip - gość od pilnowania porządku i dyscypliny plus mający wpływ na obsadzanie stanowisk w administracji i parlamencie. Byłby również idealnym kandydatem na stanowisko marszałka Sejmu tudzież ministra spraw wewn. i administracji (na tym stołku byłby 1000x razy lepszy od Płaszczaka).

Co do Ryśka, to on się sam zdyskwalifikował i to dwukrotnie. Raz jadąc na Maderę, a drugi raz dając ciała z rozliczeniem kampanii co doprowadziło do utraty dotacji przez N. Zresztą on gra na siebie i nie ma dobrego kontaktu z tzw. dołami partyjnymi (w przeciwieństwie do Grzegorza z Wrocławia, który ma czas dla wszystkich posłów i członków PO - co jeszcze bardziej mnie utwierdza, że jest wymarzonym kandydatem na sekretarza generalnego PO).

@Marianie,

Przestań już z tym kopaniem. Nikt nikogo nie kopie. Jest rzeczą naturalną, że jak drużynie piłkarskiej nie idzie czy też w firmie nie idzie, to właściciel chcąc wyjść z impasu by ruszyć do przodu często sięga po narzędzie jakim jest wymiana menedżera/menedżerów. Schetyna zrobił co do niego należało czyli zatrzymał rozkład i biadolenie w szeregach PO. I za to chwała mu. Natomiast teraz czas na nowy etap i do tego ewidentnie potrzebny jest jakiś nowy lider z właściwymi kompetencjami.
Homo erectus = jansen21

Marian

Postautor: Marian » 15 sie 2017, 19:52

1.Wszystkich zatroskanych o PO proszę wpisywać uwagi i propozycje co ta partia powinna zrobić by zwyżkować w sonażach ?
Sama zmiana wystawy w oknie sklepowym nie sprawia,że towar w tym sklepie staje się lepszej jakości ...

2.Wszystkich zatroskanych o Polskę proszę wpisywać uwagi i propozycje co Rodacy powinni zrobić by PiS tracił poparcie w sondażach ?
Tylko bez spychologii - proszę .

Awatar użytkownika
oldHorse

Postautor: oldHorse » 15 sie 2017, 20:21

1. Po pierwsze: zmienić Przewodniczącego. Zmiana wystawy jest często niezbędna, aby klient z ciekawości zajrzał do sklepu, który przyzwyczaił się omijać szerokim łukiem.
Po drugie - przedstawić program depisuaryzacji kraju i zabezpieczenia go na przyszłość przed demontującymi mechanizmy demokratyczne majsterkowiczami, w stylu obecnych pisowatych. Ten program musi być sformułowany tak, aby zainteresował wszystkich zwolenników demokratycznego państwa, niezależnie od tego, czy poza tym zwą się/są nazywani lewicowcami, centrystami czy prawicowcami.

Marian

Postautor: Marian » 15 sie 2017, 21:38

oldHorse pisze:1. Po pierwsze: zmienić Przewodniczącego. Zmiana wystawy jest często niezbędna, aby klient z ciekawości zajrzał do sklepu, który przyzwyczaił się omijać szerokim łukiem.
Po drugie - przedstawić program depisuaryzacji kraju i zabezpieczenia go na przyszłość przed demontującymi mechanizmy demokratyczne majsterkowiczami, w stylu obecnych pisowatych. Ten program musi być sformułowany tak, aby zainteresował wszystkich zwolenników demokratycznego państwa, niezależnie od tego, czy poza tym zwą się/są nazywani lewicowcami, centrystami czy prawicowcami.

Nie rozśmieszaj mnie - mam zajady. Ja poproszę o konkrety na temat :
-Jaka jest korzyść dla właściciela sklepu z kogoś kto tylko z ciekawości przychodzi zajrzeć a nie kupić ?
-Kto w Polsce potrafi sformułować taki program aby zainteresował wszystkich zwolenników demokratycznego państwa, niezależnie od tego, czy poza tym zwą się/są nazywani lewicowcami, centrystami czy prawicowcami - może Ty ?
Inna sprawa : Zainteresowanie a zaakceptowanie to nie to samo . Zainteresowanie to czas kampanii przedwyborczej a zaakceptowanie / lub nie / to wrzucenie kartki wyborczej do urny.
----
Kończę parafrazując wypowiedź Johna F. Kennedy'ego :
Nie pytaj, co partia może zrobić dla ciebie, zapytaj, co ty możesz zrobić dla partii,którą popierasz.
Może odstraszy Cię ona od pisania niemądrej odpowiedzi.

Awatar użytkownika
HarryBrown

Postautor: HarryBrown » 15 sie 2017, 21:58

1. Bardzo dużo ludzi jest zniesmaczonych tym co się dzieje w spółkach Skarbu Państwa czyli wieczne najazdy partyjnych zombies, którzy nie mają żadnych kompetencji ale doją nasz majątek. Dlatego warto zastanowić się nad rozwiązaniem, które funkcjonuje w wielu krajach Azji np. Singapurze. Rozwiązanie polega na stworzeniu narodowego funduszu inwestycyjnego, do którego wrzuciłoby się wszystkie akcje i udziały firm gdzie Skarb Państwa jest w ich posiadaniu. Władze takiego funduszu byłyby wybierane w ramach konkursu pod nadzorem Prokuratorii, NIK i jednej z czterech największych firm audytorskich. Wynagrodzenia zarządzających byłyby uzależnione od wypracowanych zysków i wzrostu wartości poszczególnych spółek. Nadzór - NIK, audytor z międzynarodową renomą.
Innym rozwiązaniem - sprywatyzować co się da i ile się da.

2. Odcinamy z powrotem od min. sprawiedliwości stanowisko prokuratora generalnego. Wybór - albo w wyborach powszechnych albo prezydent z zatwierdzeniem przez parlament (kwalifikowaną większością głosów np. 3/5 albo 2/3).

3. Ciekawym pomysłem byłoby przywrócenie sądów pokoju z sędziami pokoju wybieranymi przez obywateli. Takie rozwiązanie funkcjonowało już w II RP, więc byłoby się na czym wzorować.

4. Sporo ludzi negatywnie ocenia nadmierne uprawnienia licznych służb specjalnych. Tutaj jest sporo pole do popisu czyli restrukturyzacja nadmiernej ich ilości wraz z poddaniem silnej kontroli sądowej takich rzeczy jak podsłuchy, inwigilacja, prowokacja.

5. Ograniczenie administracji państwowej - zacząć od rządu. Na ujec nam prawie 30 ministerstw?

6. Prawdziwa reforma finansów publicznych w kontekście racjonalizacji wydatków oraz kontroli fiskalnej. W tej drugiej kwestii, należałoby zliberalizować takie sprawy jak zapłata po uprawomocnieniu się decyzji lub wyroku oraz wprowadzić ujednolicenie wykładni przepisów fiskalnych.

7. Na pewno należy kontynuować programy góral+ i mieszkanie+ ale w zmodyfikowanej formie - szczególnie ten drugi program może być niezłym kołem napędowym o ile wprowadzi się kilka modyfikacji.

8. Można pomyśleć o darmowej wyprawce szkolnej dla każdego dziecka w ramach szkoły podstawowej. W skali budżetu nie są to wielkie pieniądze - można je zaoszczędzić poprzez np. ograniczenie chociażby wożenia 4 liter rządowymi samolotami czy też wojskowymi CASAmi. Można do tego dorzucić bon 100-200 zł na zakup zeszytów i innych pierdów. Plus wprowadzenie ulg podatkowych dla rodziców, którzy wysyłają swoje dzieci na dodatkowe zajęcia naukowe i sportowe.

9. Obniżenie podatków szczególnie dochodowych. Wydaje mi się, że 10% zarówno dla firm jak i os.fizycznych byłoby sprawiedliwym poziomem. Raz, że ograniczyłoby to szarą strefę to jeszcze przyciągnęłoby sporo nowego długoterminowego kapitału. VAT też bym delikatnie obniżył do 20%.

10. Sport szkolny plus dofinansowanie dla szkół na prowadzenie kółek zainteresowania. Sport szkolny najlepiej na wzór amerykański gdzie w każdej szkole są zatrudnieni ludzie znający się na danym sporcie plus stworzenie szkolnych lokalnych i centralnych rozgrywek. Co do kółek zainteresowania - warto w coś takiego inwestować bo młodzi ludzie potrafią się świetnie angażować w rzeczy pozaszkolne, do których mają serce. Potrzebują tylko miejsca i kogoś kto ich będzie wspierał radą itp. Należy pamiętać, że każda złotówka wydana na sport dla dzieci i młodzieży, to wielkie oszczędności w przyszłości.

11. Powinno się zwiększyć nakłady na naukę i badania. Państwa azjatyckie dzięki wzrostowi nakładów mają w tej chwili bardzo innowacyjne gospodarki. Trochę większe pieniądze to szansa również na ściągnięcie do naszych uczelni uznanych naukowców plus przyciąganie zdolnych ludzi, którzy potem zasilą strefę publiczną i prywatną. Modyfikacja systemu patentowego.

12. Kontynuacja budowy autostrad i ekspresówek - na tym można w przyszłości bardzo dobrze zarabiać. Dobrze byłoby również zliberalizować przepisy, które z powrotem zachęciłyby amatorów do rejestrowania statków pod polską banderą - mam na myśli podatki i kwestie administracyjne. Transport morski to jest zaniedbana gałąź a mogłaby generować sporo dochodów biorąc pod uwagę nasze położenie oraz liczne państwa, które z nami sąsiadują a nie mają tego dobrodziejstwa jak dostęp do morza.
Homo erectus = jansen21

Awatar użytkownika
Kostyr

Postautor: Kostyr » 16 sie 2017, 11:45

jozefg pisze: Schetyna powinien natychmiast abdykować a krajówka powinna powierzyć obowiązki szefa PO Borysowi Budce a sam powinien zrobić to samo co Kaczyński przed wyborami!
I to bez zabaw w jakieś wybory bo na to zwyczajnie nie ma czasu

Jestem pod wrażeniem - administrator forum PO namawia Platformę do kierowania się sondażami, zachęcając krajówkę do łamania (albo jawnego naginania) prawa, w imię partyjnych interesów? I jak tu się dziwić głosom, że PO i PiS, to "jedna swołocz". :(

PS
Skoro taki szacunek do sondaży, to może zrobimy ankietę, kto powinien zostać adminem tego forum, bo obecny jakoś nie przykłada się do pracy? ;)

Awatar użytkownika
oldHorse

Postautor: oldHorse » 16 sie 2017, 13:15

Marian pisze: -Kto w Polsce potrafi sformułować taki program aby zainteresował wszystkich zwolenników demokratycznego państwa, niezależnie od tego, czy poza tym zwą się/są nazywani lewicowcami, centrystami czy prawicowcami

Jeżeli nikt nie będzie w stanie sformułować takiego programu naprawy struktur państwa i uzyskać szerokiego poparcia dla jego realizacji, to będzie znaczyło, że mamy przechlapane i jesteśmy skazani na wiele lat życia w republice bananowej pod nazwą IV RP-bis.

Marian

Postautor: Marian » 16 sie 2017, 15:54

oldHorse pisze:
Marian pisze: -Kto w Polsce potrafi sformułować taki program aby zainteresował wszystkich zwolenników demokratycznego państwa, niezależnie od tego, czy poza tym zwą się/są nazywani lewicowcami, centrystami czy prawicowcami

Jeżeli nikt nie będzie w stanie sformułować takiego programu naprawy struktur państwa i uzyskać szerokiego poparcia dla jego realizacji, to będzie znaczyło, że mamy przechlapane i jesteśmy skazani na wiele lat życia w republice bananowej pod nazwą IV RP-bis.

Podzielam Twoje obawy.
Opracować projekt,który dzisiaj zadowoliłby nas wszystkich to mission impossible w wersji hard.
Jesteśmy skłóceni na zwolenników PiS ,na zwolenników tej czy owej partii opozycyjnej i na leni pospolitych .
Dzisiaj nie wyobrażam sobie takiego geniusza,który opracowałby taki projekt pod którym podpisalibyśmy się wszyscy.
Dzisiaj jedynym i podstawowym punktem programu jest pogonienie PiS...
Ale ...
Zwolennicy PiS to 1/3 elektoratu , zwolennicy opozycji to 1/3 r o z p r o s z o n e g o elektoratu i 1/3 leniwego elektoratu .
Autentyczny pat, którego trwanie wzmacnia krytyka tych,którzy moga poskromić podłą zmianę.
A więc przywalajmy opozycji ,przywalajmy .krytykujmy Schetynę,krytykujmy Petru /Kłamczyński to lubi ;) / a spełni się to co przepowiadasz ,
czyli :
(...) mamy przechlapane i jesteśmy skazani na wiele lat życia w republice bananowej pod nazwą IV RP-bis.

Awatar użytkownika
HarryBrown

Postautor: HarryBrown » 16 sie 2017, 16:39

Marianie, Twój postulat trochę przypomina sytuację ze świetnej książki Remarque "Czarny obelisk", w której to jeden z pobocznych bohaterów feldwebel rezerwy Knopf chlał na umór i systematycznie lał żonę i córki, ale ofiary dla dobra utrzymania rodziny nie wnosiły skarg ani nie chciały pozbyć się z domu swojego oprawcy. Czy Twoim zdaniem brnięcie w gie jest właściwym rozwiązaniem?

Co do leniwego elektoratu, to nie jest problemem istnienie takiego elektoratu tylko to, że politycy i partie nie potrafią dotrzeć do takiego elektoratu by ich zaktywizować i zachęcić do brania odpowiedzialności za kraj.
Homo erectus = jansen21

Marian

Postautor: Marian » 16 sie 2017, 20:51

HarryBrown pisze:Marianie, Twój postulat trochę przypomina sytuację ze świetnej książki Remarque "Czarny obelisk", w której to jeden z pobocznych bohaterów feldwebel rezerwy Knopf chlał na umór i systematycznie lał żonę i córki, ale ofiary dla dobra utrzymania rodziny nie wnosiły skarg ani nie chciały pozbyć się z domu swojego oprawcy. Czy Twoim zdaniem brnięcie w gie jest właściwym rozwiązaniem?

Co do leniwego elektoratu, to nie jest problemem istnienie takiego elektoratu tylko to, że politycy i partie nie potrafią dotrzeć do takiego elektoratu by ich zaktywizować i zachęcić do brania odpowiedzialności za kraj.

???? Insynuujesz,że czołowi politycy PO to pijacy feldfeble lejący swoje żony i córki ???? Alegoria to , parabola literacka czy co ???? I co ja mam z tym wspólnego ????
Ja odnoszę sie tylko do realiów ,które nie są fikcją literacką - co każdy średnio rozwinięty widzi i rozumie.

Co się tyczy leniwego elektoratu :
Uważasz ten elektorat za stado baranów,które bez pasterza z kijem nie potrafi znaleźć drogi na pastwisko ? / Osobiście ten elektorat oceniam
dosadniej, ale ... /
Ostatnio zmieniony 16 sie 2017, 20:59 przez Marian, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
HarryBrown

Postautor: HarryBrown » 16 sie 2017, 20:56

Niczego nie insynuuję. Tylko takie porównanie Twojej postawy do postawy literackich bohaterów, którzy dla sztucznego podtrzymania jedności godzili się na akceptację nieakceptowalnego.

A przypomnij sobie ile to razy Twoja rodzicielka albo Twoja lepsza połowa musiała motywować Ciebie byś coś zrobił? Zawsze tak sam z siebie wszystko robiłeś?
Homo erectus = jansen21

Marian

Postautor: Marian » 16 sie 2017, 21:13

HarryBrown pisze:Niczego nie insynuuję. Tylko takie porównanie Twojej postawy do postawy literackich bohaterów, którzy dla sztucznego podtrzymania jedności godzili się na akceptację nieakceptowalnego.

A przypomnij sobie ile to razy Twoja rodzicielka albo Twoja lepsza połowa musiała motywować Ciebie byś coś zrobił? Zawsze tak sam z siebie wszystko robiłeś?

Ty wolisz by w rodzinie nawet najmniejsze nieporozumienie,najmniejsza -powiedzmy - dysfunkcja były ogłoszone urbi et orbi ... ku pociesze sąsiadów ?
A przy okazji pytanko :
- Uzurpujesz sobie prawo do bycia matką lu połowicą Pana - na przykład - Grzegorza Schetyny ? :lol:

Awatar użytkownika
HarryBrown

Postautor: HarryBrown » 16 sie 2017, 22:12

Partia polityczna owszem może być traktowana jak swoista rodzina. Ale jest to rodzina o specjalnym znaczeniu i charakterze. I dlatego pewne rzeczy muszą być robione przy otwartej kurtynie. Ale czy w tym przypadku mówimy o praniu brudów? W mojej ocenie - nie.

I niczego sobie nie uzurpuję. Niemniej jako obywatel i powiedzmy rozważający mocno oddanie głosu w nadchodzących wyborach (plus mogący załatwić jeszcze kilka dodatkowych głosów "podległych" mi członków rodziny ;)) czuję się upoważniony do przedstawiania moich ocen i opinii mających na celu pomoc PO w osiągnięciu celu jakim jest pozbawienie pislamistów władzy. Ale uważam też, że nie chodzi w tym wszystkim tylko o samo odsunięcie niechętnego reżimu, ale też powierzenie władzy partii, która nie będzie ograniczać się do trwania na stołkach i przeżerająca naszą krwawicą.
Homo erectus = jansen21

Wróć do „Platforma Obywatelska”